3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Chuchu »

Przed nami derby Mediolanu. Myślę, że będzie to lepszy mecz niż te z poprzedniego sezonu (o gorszy w sumie trudno by było) gdyż obie ekipy się tego lata wzmocniły. Milan jednak głównie uzbroił ofensywę, my natomiast po trochu każdą formację. Pod dużym znakiem zapytania stoi jednak występ Mirandy i głównym kandydatem na zastąpienie go jest Ranocchia. Media sugerują też, że od pierwszej minuty zobaczymy Felipe Melo oraz Perisicia.

Trudno przewidzieć wynik tych derbów. Wzmocniliśmy kadrę, jednak potrzebuje to wszystko czasu żeby się zgrać. W końcu trzech nowych zawodników przyszło ostatniego dnia. Poza tym zwycięstwo oznaczałoby dla nas trzecią wygraną z rzędu, co nie zdarzyło się tutaj od dawna. Tak czy inaczej, liczę na 3 punkty.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Klinsi64 »

Pierwszy poważny sprawdzian nowego Interu.Trudno wskazać faworyta,bo niby na papierze wyglądamy lepiej,mamy komplet punktów,ale nasza gra była mizerna.Absencja Mirandy zmniejsza szanse Interu o jakieś 10% ;) na szczęście Milan też ma swoje problemy bo wypadli Antonelli i Bertolacci,którzy może szału nie robili mimo to zawsze zmniejszają pole do manewru Sinisy.W tygodniu pojawiły się głosy o buncie na pokładzie rywala,z obozu Interu za to dochodzą same pozytywne wieści(wspaniałe transfery,scudetto,LM) bardzo często w sporcie zdarza się że problemy motywują,obyśmy się o tym nie przekonali w niedzielny wieczór.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Piter »

1-1
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Kebo »

Podbijam Capitano to mnie przeraża i jeszcze ta wizja ofensywy i pomysłu Manciniego, pewnie nas czymś zaskoczy
maciejos
Posty: 252
Rejestracja: 15 lut 2009, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: maciejos »

Miranda nie zagra z Milanem, aby natomiast nie zagrał Drewniak warto moim zdaniem byłoby spróbować dwójką Medel-Murillo. Medel gra jako środkowy obrońca w reprezentacji.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Kebo »

Przecież Mancini nigdy tak nie wyjdzie, będzie Ranocchia proponuję się z tym pogodzić
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: sempre_fci »

Ja ciekaw jestem czy Balo z nami zagra :)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: MiRas. »

Tragicznie, że nie zagra Miranda, liczę jednak na to, że na środku obrony obok Murillo zagra Medel, bo jeśli zagra ta pokra(nochia)ka, to tak, jakby Milan zaczynał z podwójnym handicapem...

Myślę, że jest na to szansa, nie raz w derbach mieliśmy niespodzianki w składzie, wystarczy przypomnieć, że w ostatnim meczu od początku zagrał znany wówczas od kilkudziesięciu godzin kibicom Interu - Gnoukouri.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Imrahil »

Z Ranocchia w wyjściowej to remis biorę w ciemno. Byle się nie skompromitować..
maciejos
Posty: 252
Rejestracja: 15 lut 2009, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: maciejos »

Kebo pisze:Przecież Mancini nigdy tak nie wyjdzie, będzie Ranocchia proponuję się z tym pogodzić
Dzi
maciejos
Posty: 252
Rejestracja: 15 lut 2009, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: maciejos »

Kebo pisze:Przecież Mancini nigdy tak nie wyjdzie, będzie Ranocchia proponuję się z tym pogodzić
Nie pogodzę się, Mancini może czyta nasze forum :D Dziś na trenigu był testowany na środku obrony.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: mio85 »

Jak na zupelnie nowy, niezgrany zespół całkiem dobre spotkanie. Mimo wszystko cierpielismy z powodu braku rozgrywajacego i cierpiec bedziemy caly sezon. Brakowalo nam tez zdecydowanie szybkosci. Wystarczyla jedna porcja szybkosci i precyzji Guarina, aby rozstrzygnac losy calego meczu. Bohaterami meczu dla mnie Medei i Handanovic. Chilijczyk w koncu zagral na swojej pozycji, od momentu przyjscia do Mediolanu dla mnie byl obronca, ktory czesto irytowal w pomocy. Nowi: Melo dobre spotkanie, Perisic nie pokazal praktycznie nic, jedno dobre podanie, zadnego wygranego pojedynku 1 na 1.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: MiRas. »

Nie pamiętam kiedy Inter dostarczył tyle emocji co dzisiaj, fenomenalny mecz zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

Nie spodziewałem się, że to napiszę, ale dla mnie MOTM - Melo,... ponadto świetny Handanović oraz Medel, bardzo dobrze Jovetić, Murillo, Jesus.

Najważniejsza jest wygrana i pozycja lidera z kompletem punktów.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Odet »

było (na szczęście) inaczej niż myślałem.

Z nowych:
Melo b.dobry (piłkarz Milanu gdy widział że zbliża się do niego Melo zwalniał i oddawał piłkę do boku),
Perisic trochę wystraszony i zagubiony.

INTER KRÓLEM MEDIOLANU !!!
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Kubus »

Zajebiscie, aż nie ma sie do kogo przyjebać za bardzo. Może do Icardiego, że nie widoczny i nie skuteczny dziś. Widać jednak, że jest jeszcze sporo do poprawy. Potrzeba trochę czasu aż to wszystko zatrybi, widać brak zgrania (przede wszystkim z przodu). Ale najważniejsze, że ciułamy te punkty.

PS: Obskoczcie forum juventpoland, milaniści liżą sobie jajka z juvkami, że milan był drużyną lepszą a Inter jak to Inter wygrał na farcie. No cóż, po tym jak ich drużyny zaczęły sezon jakoś się muszą pocieszać :D
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: andyvdm »

Dziś widać było te 200 mln wydane przez obie drużyny, w końcu zobaczyliśmy świetny mecz w przeciwieństwie do tych rzygowin w ostatnich latach. U nas zdecydowanie najlepszy Jovetic, widać że w Serie A czuje się doskonale. Mimo początkowych błędów bardzo dobry występ całej obrony, razem z wprowadzonym Tellesem. Bardzo dobrze również Melo i Kondogbia. Na minus Perisic który właściwie dzisiaj nie istniał. Całe szczęście ze Ranocchia nie zdążył nic zepsuć.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Imrahil »

Udało się raz tym paralitykom zrobić mi prezent na 10 urodziny :)

Forza Inter!
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Piekarz »

Sporo szczęścia w pierwszej połowie, powinniśmy Luizowi Adriano pomnik postawić. Milan też go trochę miał w postaci Icardiego, acz jednak dwa razy mniej niż my. W drugiej połowie jednak świetna, konsekwentna, uparta gra w defensywie i na pewno daleka od świetnej, ale również uparta gra w ataku przyniosły jedyny słuszny rezultat. Nikt nie zagrał zachwycająco, ale często wystarczy, żeby tylko wszyscy albo prawie wszyscy zagrali chociaż solidnie. I poza Perisiciem, który grał jakby na alibi (powodzenia z nim na tej pozycji przez cały sezon), i Ranocchią, którego kontaktu z piłką nie pamiętam, wszyscy zagrali.

Na konto Murillo zaliczam straconego gola, chociaż żadnego nie straciliśmy. Dobrze że się potem ogarnął i wymiatał, ale niewybaczalnie się zachował na początku meczu. Mam nadzieję, że Jesus szybko wróci, bo nawet sensownie wygląda na lewej.

Mamy lidera po raz pierwszy od niemal równo pięciu lat! Powiedziałbym, że sytuacja wygląda najbardziej optymistycznie od czasu tych siedmiu wygranych z rzędu Stramaccioniego, czyli od lat trzech. Ale pamiętamy, jak się to wtedy potoczyło i teraz też nie ma co srać ze szczęścia na myśl o przyszłości. Czas na Chievo, zapowiada się trudniejszy mecz niż dzisiaj.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Raffal »

Dobry mecz....ale dużo pracy przednami.

Medel, Murilo świetni.
Martwi uraz Jesusa wygladal na oszołomionego kiedy go znosili.
Melo b. dobrze
Perisić zagłubiony ale nie oczekujmy że każdy bedzie miał wejście jak Sneijder.

JoJo powinien grać za napastnikami - jako klasyczna 10.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Mora »

Dla mnie piłkarzem meczu Handanović, świetne interwencje w pierwszej połowie przy akcjach Luiza Adriano oraz w drugiej po strzele Balotellego. Gdyby nie Handa na pewno nie wygralibyśmy tego meczu.

Świetny mecz Joveticia, bardzo dobrze zagrał Guarin, różne momenty miewał Kondogbia, który czasami sprawiał wrażenie pijanego 8-) Najważniejsze, że Mediolan jest nasz i dość niespodziewanie mamy lidera. Nie chce mi się grzebać w statystykach, ale chyba dawno Inter nie rozpoczął sezonu od trzech zwycięstw...

PS. Komentarz na Eleven to kabaret, kompletni amatorzy...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: miniu86 »

Widać było brak zgrania poszczególnych formacji. Szczególnie atak, który w takim zestawieniu zagrał pierwszy raz.
Pomoc trochę lepiej. Guarin i Kondogbia mieli momenty, a Melo po prostu rządził. Obrona trochę lepiej w 2 połowie. Dobry Handanovic.

W sumie nie zdziwiło mnie to, że mecz wygrał nam Guarin. On ma to coś co pozwala mu zabłysnąć mimo, że cały mecz mu się nie układa.

Z ciekawostek wartych odnotowania to Inter na 1. miejscu pierwszy raz od 5 lat.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Stachoo »

Imrahil Hitokiri pisze:Udało się raz tym paralitykom zrobić mi prezent na 10 urodziny :)

Forza Inter!
Nie musiałeś podkreślać tych 10 tych urodzin. Trudno nie było się domyśleć, że więcej nie masz :)
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Chuchu »

W końcu mecz godny derbów, a nie to co oglądaliśmy w poprzednim sezonie. Guarin-Melo-Kondogbia to środek pomocy który pewnie się trzymał tak długo, dopóki Guarin ma formę, bo od początku sezonu facet gra bardzo pozytywnie. Jesus na boku obrony naprawdę fajnie się spisuje i szkoda tej kontuzji, ale Telles po wejściu pokazał, że sporo potrafi, więc będzie spora rywalizacja na tej pozycji.

W porównaniu do poprzedniego sezonu to widać zdecydowaną poprawę w grze obronnej. Pomimo że nie jest może jakaś niewiarygodna, to wygląda to dużo solidniej. Dodatkowo kreuje nam się lider ofensywy w postaci Joveticia. Rewolucja kadrowa od kilku lat zapowiadana w końcu doszła do skutku. Mancini zdecydowanie ma pomysł na tę drużynę i oby jak najlepiej go realizował.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Lopez »

Ten poziom zgrania na jakim są jeśli wystarczył na Milan to na innych też wystarczy zwłaszcza,że czas gra na naszą korzyść.Będzie tylko lepiej.
Najsłabszy na boisku wczoraj Perisić(no ale w końcu debiutant),najlepszy wg mnie Medel(To mamy dublera na poziomie dla murillo i mirandy).Co do Icara to jedynie do czego bym się przyczepił to ta niewykorzystana sytuacja z Lopezem.Wczoraj Milaniści mu nie dali za bardzo pograć.Handa wczoraj pewny punkt zespołu,w końcu.

O wynik byłem spokojny do momentu wejścia rano na boisko,ale mimo,że grał krótko i miał okazje zje..ć zagrał dobrze.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Yascarr »

Przedziwny mecz. Powiem szczerze, że za pierwszą połowe Medel i Murillo powinni zostać wyjebani z boiska w trybie natychmiastowym. Druga to już zupełnie inny świat, to co Murillo zagrał szczególnie pod koniec meczu to poezja, aż przypomniały mi się czasy Samuela i Lucio. Kondogbia jak już zaczął się powoli rozkręcać, to na dobre. Wiele świetnych zagrań, w tym jedna mega akcja w okolicach linii - perfecto. Melo morduje, rabuje i gwałci w środku, czyli to co lubię. Plusa można dać jeszcze pewnemu Juanowi na boku, oby na środku już nigdy nie zagrał. Handanović wreszcie mecz na miarę następcy Cesara, świetne interwencje. Jovetić właściwie jako jedyny którego można wyróżnić z całej ofensywy, jak zwykle robił co mógł. Icardi zmarnował setke, Perisić na 10 to klapa totalna, zupełnie nie jego pozycja, nie nadaje się tam. Także gra bardzo słaba, ale akurat w takim meczu leje na to skoro wygrywamy :D Oby z Chievo ta ofensywa wreszcie odpaliła, bo wygląda to kiepsko i myśle że ciężko będzie o punkty u nich z taką grą.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Jaszczu91 »

Derby wreszcie wyglądały tak jak powinny wyglądać. Dobry szybki intensywny mecz obfitujący w podbramkowe sytuacje. Udało nam się wygrać i to jest najważniejsze. Wszyscy oprócz Icardiego, Perisicia i Murillo w pierwszej połowie zagrali bardzo dobrze. Jednak wszystkich można usprawiedliwić bo jeden nie trenował drugi dopiero przyszedł a trzeci zagrał pierwszy tak ważny mecz i miał troche spiete posladki na początku ale się ogarnął; ) mamy lidera a tego juz dawno u nas nie było ;)
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Dzyl »

Szczerze spodziewałem się że rozbijemy Milan, co najmniej 2-0. Było 1-0 ale jakże po wspaniałym meczu, Milan mnie zaskoczył, zagrali niezłe zawody, szczególnie Balotelli pokazał się z dobrej strony. Byłem sceptycznie nastawiony do transferu Melo, ale jak widać Mancini wiedział co robi sprowadzając go tutaj. Oby tylko nie było z nim tak jak z Brozoviciem - świetny debiut a potem coraz gorzej. Jojo klasa światowa, kogoś takiego potrzebowaliśmy od dawna, napastnika który pociągnie grę. Jako że nie mamy ofensywnych pomocników to nasze skrzydła powinny ciągnąć grę, dlatego Jojo i Perisic jako skrzydłowi powinni nam kreować grę, do tego mamy Guarina, który potrafi zagrać świetne podanie, oraz Kondogbię, który w ofensywie radzi sobie całkiem nieźle. Ciekaw jestem Ljajicia i Biabianyego, co do tego drugiego nie spodziewam się fajerwerków a jedynie typowego jokera, który w końcówce meczu wejdzie i namiesza z przodu, ale Ljajic mam nadzieję że będzie kimś ważnym w zespole. No cóż, zobaczymy czy dostanie szansę z Chievo.
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: Slepy »

Najważniejszą rzeczą wczorajszego spektaklu oprócz bardzo cennych 3 punktów jest fakt, że wiele aspektów wskazuje na to, że myślenie zespołu się rozhermetyzowało.
Mam wrażenie, że Inter zamknięty był w swojej niedoli nie tylko piłkarsko, ale również mentalnie. I tyczyło się to wielu graczy z pozór ponadprzeciętnych, bo taki Handanović swoje mecze takie jak wczorajszy w Udinese kompletował z wysoką regularnością - by po przyjściu do Interu siać postrach swoim brakiem zdecydowania i zwykłym średniactwem.

I o to chodzi, zrobienie kroku (może to zasługa jakości drużyny, bo taki Jovetić czy Icardi to gracze którzy prócz ścisłego europejskiego TOPu graliby pewnie wszędzie) w podejściu drużyny może być kluczowe, szczególnie w meczu z lepszymi zespołami, od których ostatnimi laty zbieraliśmy tęgie bęcki.

Nigdy nie zrozumiem zarzutów do Manciniego mówiących o tym, że potrzebował Calciopoli lub petrodolarów do zbudowania zespołu, ponieważ jest w moim odczuciu dokładnie odwrotnie(w składaniu drużyny według mnie jest czołowym szkoleniowcem na świecie).
Oby i teraz Manicni miał nosa do swoich decyzji, kolejnego roku bez LM ten zespół może nie przetrwać, a wydaje się, że może się urodzić coś ciekawego, a przeciwnicy do klasy Bayernu czy Barcelony wydają się być oddaleni o świetlne lata.

Co do samego spotkania było porywające, oprócz Perisicia właściwie każdy zagrał niezłe zawody, nawet Guarin którego zdzierżyć nadal nie mogę zdał się odnaleźć swoje miejsce (a może sytuacja go do tego zmusiła), wykorzystując kilka swoich atutów i odstawiając na bok gwiazdorzenie.

Jeżeli odpali Icardi, czego jestem pewien (jak zaskoczy zespołowość, może mieć sporo sytuacji więcej niż np. rok temu). to poważnie powalczymy o podium, musimy tylko w skupieniu robić swoje.

Forza Mancini
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 3. kolejka Serie A: Inter - Milan

Post autor: mio85 »

Dzyl pisze:Jako że nie mamy ofensywnych pomocników to nasze skrzydła powinny ciągnąć grę, dlatego Jojo i Perisic jako skrzydłowi powinni nam kreować grę
Ciężko liczyć na to, że skrzydła zastąpią rozgrywającego. Przypominam, że juz w poprzedniej rundzie mieliśmy bardzo dobre skrzydła, ale Poldi z Shaqirim krecili koleczka przy linii bocznej z ktorych nic nie wynikalo. We wczorajszym meczu pomoc wygladala niezle, ale dlatego, ze byl tpo mecz walki, a w tym elemencie trojka Melo, Kondogbia, Guarin czuje sie jak ryba w wodzie. Zobaczymy, jak to bedzie wygladalo z cieniakami, kiedy trzeba bedzie grac pozycyjnym.
ODPOWIEDZ