4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Chuchu »

CHIEVO VERONA: 1 Bizzarri; 21 Frey, 3 Gamberini, 12 Cesar, 18 Gobbi; 56 Hetemaj, 4 Rigoni, 23 Birsa; 19 Castro; 43 Paloschi, 69 Meggiorini.

Ławka rezerwowych: 32 Bressan, 90 Seculin, 3 Dainelli, 6 Pinzi, 7 Pepe, 10 Christiansen, 11 Mattiello, 20 Sardo, 29 Cacciatore, 31 Pellissier, 40 Mpoku, 45 Inglese.
Trener: Rolando Maran

INTER: 1 Handanovic; 21 Santon, 17 Medel, 24 Murillo, 12 Telles; 13 Guarin, 83 Melo, 7 Kondogbia; 44 Perisic; 10 Jovetic, 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 30 Carrizo, 98 Radu, 8 Palacio, 11 Biabiany, 14 Montoya, 22 Ljajic, 23 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 97 Manaj.
Trener: Roberto Mancini

Sędzia: Tagliavento
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: yoda79 »

Tak po ludzku cieszę się :)
O minusach nie chcę pisać, ważne 3 punkty, na duży plus na pewno - Medel, Kondo, Icar. Tak trzymać panowie, a za rok zagramy w LM.
Forza Inter!
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Odet »

Lekko nie było, ale lider utrzymany.
Najlepsi Medel (tak obrona to jego pozycja!!!) i Kondogbia.

Wg mnie Perisic się rozkręca. Będzie dobrze.

Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: maniekfci »

cóż mogę powiedzieć, 3 pkt. cieszą, lider cieszy.

Forza Inter :flaga: :inter:

essa mordeczki, wdech i do przodu z fartem
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Omen »

Nie pamiętam kiedy sezon zaczynaliśmy od 4 zwycięstw z rzędu. Brawo ! Panowie nie zepsuć tego ! Oczywiście drżałem o wynik kiedy wchodził Ranocchia ale co tam ważne 3 punkty. Chievo jakoś specjalnie nam nie zagroziło dzięki Medelowi. Ciekaw jestem co będzie kiedy wróci Miranda. Chilijczyk musi grać. Irytował mnie nieco znów Perisić... Guarin słabiej niż z Milanem. Ljajić w ogóle zadebiutuje w tej drużynie? No ale to są detale nie ma się co czepiać bo są na razie wyniki i oby tak dalej. Teraz czas na Hellas i 5 zwycięstwo.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: forzaragazzi »

Chievo zagrało fantastyczną pierwszą połowę - świetne kontrataki, agresywna gra w obronie, także klepanie piłki jak było trzeba. O klasę przewyższają Atalantę czy Carpi z którymi graliśmy. Efektem było jednak to że stanęli w końcówce. My zawdzięczamy zwycięstwo kilku indywidualnościom:
Kondogbia - Gracz meczu. Królował w środku pola, no i asysta.
Icar - bramka, ale przede wszystkim brał na siebie cieżar utrzymania się przy piłce. Świetna kondycja do konca meczu.
Medel - wprawdzie Chievo grało górne piłki na niego, ale nadrabiał braki genialnym czytaniem gry. Zaliczył kluczową interwencję w I połowie ratując nasz zespół przed utratą bramki

Jojo dzisiaj gorzej. Ale był bardzo agresywny pressing na nim. Ale i tak miał swój udział przy bramce. Peresic przeciętnie. Spartolił akcję w drugiej połowie gdzie zamiast podać Icardiemu na pustą bramkę to stracił piłkę. Santon bardzo solidnie. Nie włączał się do akcji ofensywnych ale bardzo dobrze zagrał w obronie. Trochę gorzej Tellas bo popełnił dwa istotne błedy. Generalnie jednak piłka nie przeszkadzała mu przy nodze. Melo walecznie i ładnie się rozkręcił w rozgrywaniu w II połowie. Guarin tym razem bez błysku.

Mamy fantastyczny początek i 3 miejsce na koniec sezonu jest możliwe. Trzeba zdobyć około 75 pkt (przez ostatnie 4 sezony zdobywalismy około 55). Zobaczymy jak poradzą sobie dzisiaj Juve, Roma i Napoli
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Kolejny wygrany i co ważne rozegrany w bardzo mądry sposób mecz. Powoli rodzi się drużyna, która na pewno powalczy o coś fajnego w tym sezonie. Dzisiaj cały czas byłem przekonany że Inter nie straci gola. Od piłkarzy biła pewność siebie i to jest chyba największa zmiana. Mentalnie ta drużyna rośnie a wyniki ją budują. Kondogbia jest rewelacyjnym piłkarzem. Nowoczesny defensywny pomocnik z kapitalna technika, dryblingiem i rozegraniem. Głównie dzięki niemu nasza gra nabrała płynności. Z całym szacunkiem dla Medela, uważam że trochę ogranicza on Inter kiedy gra w pomocy. Jest to piłkarz typowo do odbioru. Znakomicie czyta grę i mimo niewielkiego wzrostu chyba na stałe powinien pozostać na środku obrony. Melo zdecydowanie lepiej wygląda w pomocy i razem z Kondogbia tworzą znakomita parę pomocników. Warto także pochwalić za dziś Santona, bo zagrał świetnie w obronie i brał aktywnie udział w rozgrywaniu akcji.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: magneto86 »

Nasza gra dzisiaj wyglądała całkiem nieźle, zwłaszcza w obronie, progres jest a będzie jeszcze lepiej, bo pamiętajmy że zespół musi mieć czas na zgranie, Kondo i Medel dzisiaj świetne spotkanie :-) Oby tak dalej!
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Mora »

Daleki jestem od hurraoptymizmu, ale na pewno cieszy komplet punktów w pierwszych czterech meczach, chyba niewiele (nikt?) osób spodziewało się takiego początku sezonu. Mi również imponuje gra Medela, złapał formę którą prezentował na mundialu w Brazylii. Kreowanie akcji nadal kuleje, ale mimo tego naszym grajkom udaje się zdobyć tego jednego gola i wyszarpać 3 punkty na trudnym terenie w Weronie. Zresztą Chievo pokazało w tym meczu, że nie są przypadkową zbieraniną kopaczy i będą groźni dla każdego.
Omen pisze:Nie pamiętam kiedy sezon zaczynaliśmy od 4 zwycięstw z rzędu.
W sezonie 2002/2003 rozpoczęliśmy sezon od pięciu kolejnych zwycięstw.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Kujon »

Kondogbia naprawdę pokazuje, że warto było wydać na niego każdego eurocenta, przyjęcie i panowanie nad piłką ma kozackie, tak samo wyprowadzenie akcji czy przegląd pola.

Medel na obronie duży plus, tam powinno być jego miejsce, szkoda tylko, że nie jest wyższy, bo byłby nie do przejścia :D

Czekam na duet Ljajic - Jovetić, pare lat grali w Fiorentinie razem więc może to ciekawie wyglądać :)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: MiRas. »

Znów 3 punkty i to jest najważniejsze. Na boisku w końcu widzę 11 facetów, a 11 popierdółek. Najlepszy na boisku bezapelacyjnie był Medel, na środku obrony wygląda on lepiej niż na pozycji defensywnego pomocnika, jego zaciętość i zażartość jest imponująca. Bardzo dobre zawody rozegrał też Kondogbia, zaczynam uwielbiać tego gracza. Dobrą zmianę dał Palacio, zyskał wiele cennych sekund, wprowadził spokój w ofensywie. Perisić rozpoczął ten mecz słabo, ale z każdą chwilą widziałem, ze zaczyna czuć się pewniej. Oczywiście do ideału wiele brakuje, ale może jednak nie będzie tak źle. Szkoda tej akcji z drugiej połowy, mogło być 2:0. Zadrżałem, gdy na boisku pojawił się Ranocchia, z drugiej jednak strony nie miał kto wejść przy kontuzji Murillo. Na całe szczęście ex capitano dotknął piłkę może z 1,5 raza. Szkoda, ze znów na boisku nie pojawił się Ljajić, ale może w końcu w meczu z Hellas-em, Mancini zdecyduje się na wystawienie go, być może kosztem Joveticia, bo wszyscy wiemy, że z nim trzeba jak z jajkiem.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: rumcyk »

Dla mnie jeszcze na bardzo duży plus Santon, strasznie pewnie gra i nie daje ofensywnym graczom przeciwników pograc na jego stronie, Melo w kratke, Guarin i Perisic najgorsi. Palacio pozytywny impuls i przez 15 minut pokazał więcej niż Ci dwaj wymienieni wczesniej. Troche dziwne te zmiany Manciniego bo Jojo wcale nie wyglada slabo fizycznie a bez niego nasza ofensywa wyglada slabo a druga z Kondo ktory byl najlepszym graczem, zostawiając przy tym Guarina który napędził kilka akcji Chievo było ryzykowne.Najważniejsze 3 pkt!
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: miniu86 »

Cieszą kolejne 3 punkty. Co prawda nie wiadomo jak będzie dalej, ale lepiej mieć już te 12 punktów niż ich nie mieć :D

Pierwszego gola w sezonie strzelił Icardi. Teraz czekam na coraz bardziej produktywne mecze Perisicia i na dobre wejście do drużyny Ljajica. Jak obaj odpalą, to z takim gronem piłkarzy zagrażających bramce rywala, o gole będę spokojny.
Bardzo dobrze jak na razie wygląda defensywa. W pomocy jest walka i zaangażowanie. Guarin będzie grał w kratkę, ale liczę na równą i pewną formę Kondogbii i Melo.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Odet »

zobaczcie koledzy, nasze 4 z rzędu zwycięstwo a na forum ledwie kilka komentarzy.

Gdyby była porażka...

Pozdr.
miko
Posty: 144
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:13

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: miko »

Odet pisze:zobaczcie koledzy, nasze 4 z rzędu zwycięstwo a na forum ledwie kilka komentarzy.

Gdyby była porażka...

Pozdr.
Polakom najlepiej wychodzi narzekanie :)

Styl gry z przodu nie powala, za to defensywa wzorowo, ciekawy jestem jakie decyzje będzie podejmował Mancio kiedy zdrowi będę Miranda, Murillo i... Medel. To co on wyczynia na tej pozycji to czysta poezja :)
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Nen »

Teraz trzeba zachować pełną koncentrację z Hellas i oszczędzić kilku graczy na Violę. Z Hellas, na ławce posadziłbym Medela, bo z Tonim (o ile ten zagra) może mu być ciężko, a odpoczynek dobrze zrobi naszemu wojownikowi. Myślę, że można zacząć z Ljalicem kosztem Jojo, a w pomocy Brozovicem kosztem Kondogbii.

Nie wolno lekceważyć Hellas, ale w tym sezonie grają słabo, a możliwe, że nie zagra z nami Toni, gramy u siebie, mamy jakościowych zmienników trzeba to wykorzystać, bo mecz z Violą zapowiada się jako bardzo ciężki, a mamy tam rachunki do wyrównania z poprzedniego sezonu i okienka transferowego.
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: kulasiak »

Mimo przeciętnej gry znowu 3 pkt. Normalnie jestem w szoku, że nowi nie dostosowali się do starego Interu, ale widocznie jest ich zbyt dużo i marność i marazm z poprzedniego sezonu przepadł. Oby tak dalej bo nikt po takich sezonach nie oczekuje raczej fajerwerków co mecz, ale regularnego punktowania bo jak Roma, Napoli czy Fiorentina złapią serię to przewaga zawsze się przyda, a chyba każdy zdaje sobie sprawę, że ciężkie momenty jeszcze przyjdą.

Cieszy mnie też, że w meczach ze średniakami i absolutnym kandydatem do spadku jest 9 pkt. bo ewidentnie w zeszłych latach był z tym problem, a to takimi meczami zdobywa się czołowe pozycje co tyczy się nie tylko Interu, ale choćby też Napoli.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: Mora »

IlCapitano pisze:
Mora pisze:
Omen pisze:Nie pamiętam kiedy sezon zaczynaliśmy od 4 zwycięstw z rzędu.
W sezonie 2002/2003 rozpoczęliśmy sezon od pięciu kolejnych zwycięstw.
Nie.
Oczywiście miałem na myśli spotkania ligowe, nie brałem pod uwagę eliminacji Ligi Mistrzów.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: yoda79 »

Za Trapa też nie było 5 wygranych, nawet jak niszczyliśmy ligę. Kto poszuka dalej?;)
miko
Posty: 144
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:13

Re: 4. kolejka Serie A: Chievo - Inter

Post autor: miko »

Uważam, że ten team zatrybi :) mamy coraz powiększą obronę, a atak jeszcze ruszy, poprawę w stosunku do poprzedniego sezonu już widać, trochę czasu i wszystko będzie śmigać :)
ODPOWIEDZ