11. kolejka Serie A: Inter - Roma

ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Chuchu »

Roberto Mancini oraz Rudi Garcia przedstawili wyjściowe jedenastki na dzisiejsze spotkanie:

Inter (4-3-3): Handanovic - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo - Guarin, Medel, Brozovic - Perisic, Jovetic, Ljajic

Roma (4-3-3): Szczęsny - Maicon, Manolas, Rudiger, Digne - Florenzi, Nainggolan, Pjanic - Gervinho, Dzeko, Salah

Po zwycięstwo!!
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: and1 »

Sam Mancini przecieral oczy ze zdziwienia i zmeczenia po ostatnim gwizdku. Ogladanie gry bolalo ale Inter pokonal lidera :) kolejne 3 pkt. wpadly.
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: BAGGIO1 »

Proponuje poczytać SB ok godziny 20. "specjaliści" znowu zabłysnęli. Mieliśmy dostać ostry wp...l a tymczasem mamy 3pkt i lidera!

Panowie, a w zasadzie .... chłopcy. Szkoda, że "kibice" zamiast wierzyć wieszają psy na drużynie przed pierwszym gwizdkiem.

Co do meczu - może i nie zachwycamy, ale zbieramy punkty i TO JEST NA DZIEŃ DZISIEJSZY NAJWAŻNIEJSZE!

Naprawdę nikt z Was nie wpadł na to, że Nagatomo (choć również nie zaliczam się do fanów jego "talentu") został postawiony żeby gonić szybkiego Gervinho? Okazało się, że Mancini (amator) miał rację. Nie gramy spektakularnie, ale wreszcie punktujemy w miarę regularnie. Ja się ciesze, Forza Inter!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: mio85 »

Jak przystało na halloween`owy wieczor zagralismy koszmarnie:) Mieliśmy masę szcześcia i moim zdaniem przed remisem uratował nas tylko Handanovic oraz czerwien dla Pjanicia. Po tym wykluczeniu nasza ofensywa umarla smiercia naturalna. W przewadze to Roma nas niemilosiernie gniotla,a my rozpaczliwie wybijalismy pilke zamiast spokojnie ja rozgrywac. Przykre to, ale niestety brakuje nam jakosci. ciekawe na jaką pozycje to starczy w ostatecznym rozrachunku. Jojo zostal dzis oficjalnie wpisany na moja liste graczy z najwyzszej polki.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: kachol »

Mamy lidera po dramatycznym meczu...

Był to dziwny mecz, Medel robi coś czego nie robi czyli strzela bramkę, najpewniejszym punkem obrony jest Yuto Nagatomo, który dla mnie top 3 najlepszych na boisku.... No i Handa, który broniąc strzał i 3 dobitki zmasakrował chyba każdego, zdecydowanie bohater...

Bardzo dobry mecz dla oka, do momentu strzelania bramki wydawało się, że będzie to wyrównana wymiana ciosów, jednak Mancini uznał, że będziemy się bronić bo Roma ma Dżeko, który gwarantuje, że Roma nie wciśnie bramki. Więc mieliśmy popis Handy i antypopisy graczy Romy co 2 minuty marnujących kolejne sytuacje. Nie podobało mi się, że aż tak bardzo oddajemy pole gry, ale zwycięzców się nie sądzi, więc niech będzie i tak.

Na koniec uwaga do sędziego do którego można mieć wiele pretensji, ale mi się podobał styl w którym sędziował, w końcu nie było szachów tylko otwarta gra, pozwalał na zbyt wiele, ale akurat dla włoskiej piłki i widowiska to dobrze, bo nie oglądaliśmy permanentnej gry pod faul, więc brawa dla arbitra za to w jakim duchu prowadził ten mecz.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

WSPANIALE

Dziś zagrał inny zespół niż w wtorek. Wielkie brava dla Mancio, wiedział co gra Roma i ustawił zespół pod przeciwnika. Dobre zmiany (choć początkowo wejścia Rano nie zrozumiałem). Piwo smakowało właściwie.

Wspaniały Handa.
Profesor Miranda.
Świetna współpraca DD z Perisicem/Ljajicem (gdy grali po jego stronie).
Medel od Copa America jest innym (dużo lepszym) piłkarzem.
Guarin nie tylko z sercem, ale też rozumem.
Twardy obijający Nainggolana Brozovic.
Nawet Nagatomo trzeba pochwalić ---> fantastyczne wybicie z rytmu Salaha i czerwo Pjanica.

No i do tego szczęście.

R.Garcia dał ciała z ustawieniem Florenziego.

Pozdr.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: forzaragazzi »

"Santo subito" Samir Handanovic :-D Wygrana 1-0 to zasługa jego i oczywiście szczęśliwego trafienia Medela :-D Przyzwoicie nawet Nagatomo ale jego zagranie do Ranocchci w końcowej fazie meczu mogło się skończyć dla nas tragicznie. W pierwszej połowie nawet fajnie wyglądała współpraca Ljajić - Jojo. Aczkolwiek należy zganić tego pierwszego za zesputą kontrę w II połowie.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: yoda79 »

Cudowne zwycięstwo i dożywotnia beka z szydzących niby kibiców Interu.
Masa szczęścia, ale wygraliśmy z Romą, mającą lepszych pilkarzy, brawo Mancini, to Twoja zasługa. Wiele można Ci zarzucić, ale dzisiaj rozegraleś to mistrzowsko.
Na plus Handa, Brozo, Medel; cieszy ława Icara, niech się ogarnie chłopak.
Forza Inter!
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Raffal »

typowy Mancini :) 3pkt

Yuto !!! swietny mecz.

Brozovic

Jovetic, Ljialic , reszta dobrze w pierwszej polowie i przecietnie w drugiej.

Słaby Kondogbia..... zbyt wolno, nie te obroty we włoszech co francji.....natomiast musi duzo grac zeby sie obudzic.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Odet »

BAGGIO! pisze:Proponuje poczytać SB ok godziny 20. "specjaliści" znowu zabłysnęli. Mieliśmy dostać ostry wp...l a tymczasem mamy 3pkt i lidera!

Panowie, a w zasadzie .... chłopcy. Szkoda, że "kibice" zamiast wierzyć wieszają psy na drużynie przed pierwszym gwizdkiem.

świetnie napisane, pan @gulaszowaamino (pod innym nickiem) i jego koledzy dalej będą robić gnój, ale my NORMALNI kibice mamy dziś swoje święto !!!

Forza INTER
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Imrahil »

No byłem przekonany że dziś polegniemy, co najwyżej ugramy remis a tu proszę, 3 punkt po dość ciekawym widowisku. Trzeba powiedzieć sobie prawdę w oczy, znów mieliśmy masę szczęścia :cool:
Mancini dziś trafił ze składem, i ogólnie bronią go wyniki. Zmiany uważam też za całkiem przemyślane. Co się może nie podobać to mentalność w grze: 1) przewagą zawodnika 2) automatyczne bronienie wyniku po strzeleniu gola.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Mancini dzisiaj wygrał nam ten mecz. Szokujące zestawienie boków obrony okazało się kluczowe. Dziś działy się rzeczy nieprawdopodobne.
1. Nagatomo zagrał perfekcyjnie w obronie i nie przegrał żadnego pojedynku z Salahem i Gervinho
2. Samir bronił wszystko ci się dało i to co się nie dało tez
3. Inter nie kończył w 10 tylko rywal
4 Gary Medel strzelił gola
5. Roma grając w 10 cisneła nas i potwierdziła tym przegranym meczem ze jest faworytem w walce o tytuł.
Mamy na jakiś czas lidera i cały czas pozostajemy w czuje tabeli. Wygrywamy grając słabo w ataku ale za to świetnie w obronie. Miranda to strzał w 10 jak dla mnie. Sprawdza się w roli lidera defensywy i robi dokładnie to czego nie potrafił zrobić Vidic. Mam nadzieje ze gra w ataku ulegnie poprawie i w tym sezonie naprawdę możemy dostać się do Ligi Mistrzów.
and
Posty: 186
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: and »

Palce obgryzione do kości, ale warto było! Handa - parada dekady !! Yuto - wielkie brawa (choć nieco zbladłem jak go zobaczyłem w składzie), Medel - :-) uśmiech losu !!
Mamy lidera i to się liczy !!
Szkoda tylko tej nerwówki, bo po kontrach można było coś ustrzelić i byłby luz.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: maniekfci »

FORZA INTER FAKEN :flaga: :flaga:
Ostatnio zmieniony 1 lis 2015, 00:00 przez maniekfci, łącznie zmieniany 1 raz.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Raffal »

and pisze:Palce obgryzione do kości, ale warto było! Handa - parada dekady !! Yuto - wielkie brawa (choć nieco zbladłem jak go zobaczyłem w składzie), Medel - :-) uśmiech losu !!
Mamy lidera i to się liczy !!
Szkoda tylko tej nerwówki, bo po kontrach można było coś ustrzelić i byłby luz.

Bez przesady z parada dekady ....Julio Cesar z takimi interwencjami to nawet mnie nie zaskakiwał ;)

Tak czy inaczej genialna parada
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: MiRas. »

Genialny mecz Handanovicia, który dzisiaj popisał się paradą roku 2015 oraz sezonu 2015/16.. wybronić 4 piłki w 10 sekund to jest rekord świata, poza tym świetny już tradycyjnie Medel i co lepsza...fantastyczny... Nagatomo (!). Bez głupich wrzutek, nie dający się wykiwać Salah\owi. Dzisiaj wyjątkowo wielkie brawa dla niego.

Oczywiście faktem jesteśmy, że jesteśmy mistrzami minimalizmu i w tej materii raczej do końca sezonu nic się nie zmieni.

Rozumiem już też dlaczego nie gra Kondogbia... te kilkanaście minut pokazały mi w jakiej on się fatalnej dyspozycji znajduje, boi się piłki, jak ją ma to oddaje byle gdzie... wobec powyższego dużo lepszy jest Brozović i niech póki co on występuje.
Moris-son2
Posty: 6
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Moris-son2 »

Ale jazda !!
Typowy Inter - 1:0 i nerwy do 95 minuty :- )
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Czarson »

Dziwny mecz kilkakrotnie Roma była bardzo blisko zdobycia gola. Dobrze, ze pozwolilismy im rozgrywac pilke bo w ataku pozycyjnym nie radzimy sobie dobrze. Parokrotnie wychodzilismy na nich niezla kontra ale brakowalo wyrachowania i odpowiedniej optyki na sytuacje. Nasi pilkarze podejmowali zle wybory przy probach wyprowadzania akcji. Wygrana zawdzieczamy nieoczekiwanemu trafieniu Medela oraz swietnej formie Handy. Brozovic od 2 moze 3 spotkan gra coraz lepiej, moze Adam z Katowic mial racje tak gorliwie go broniac. Nagatomo zagral jeden z najlepszych meczów w Interze nigdy nie slynal z dobrej gry w defensywie a dzis sie popisal. Reaumujac najwiekszym wygranym tego meczu jest Klinsi gdyz dobra gra Marcela i Juto spowoduje, ze w koncu po paru latach na stronie bedzie mial w czyms racje.

PZDR
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: eKubaL »

Czarson pisze:Reaumujac najwiekszym wygranym tego meczu jest Klinsi gdyz dobra gra Marcela i Juto spowoduje, ze w koncu po paru latach na stronie bedzie mial w czyms racje.

PZDR

Nie do końca, bo o ile się nie mylę to około 20:30 typował wynik 0:7.

Ważne 3 punkty, świetnie zagrał Handanovic, wymiany między Ljajiciem a Joveticiem też się dobrze oglądało. Perisic ciągle się uczy Serie A, dzisiaj po raz kolejny dużo pomagał w obronie.
Zmiany nam średnio wyszły - Kondogbia ważna, głupia strata, Ranocchia wybronił się przy tym potknięciu, a Palacio niestety już brakuje szybkości.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Piekarz »

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Fajnie, że nie strzelili na 2-0, jako że 1-0 jest najpiękniejszym wynikiem świata i w ogóle taka fajna kolekcja nam się robi. Odruchowo popukałem się w czoło po zobaczeniu Nagatomo w składzie, ale okazało się, że Mancini wiedział, co robi - szybkość była kluczowa, prawdopodobnie każdy inny boczny obrońca byłby sponiewierany przez tego skurczybyka Salaha. To Wszyscy zagrali dobrze lub lepiej z wyjątkiem Murillo i Guarina, który jest nieprawdopodobnym wręcz debilem i to nawet nie jest żadna obraza, tylko FAKT. Szczęścia mieliśmy sporo, ale dla równowagi Roma też niemało. Ciężka seria meczów od Fiorentiny do dzisiaj za nami, do półmetka poza wyjazdem na Napoli nie będzie już żadnego bardzo trudnego spotkania i obyśmy zachowali konsekwencję w ciułaniu punktów, a może wreszcie...
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Borowa »

To był typowy Pazza Inter. Na potwierdzenie tego wystarczy interwencja sezonu Handy i kitajec wciągający nosem Salaha + niezła dawka szczęścia.

Zauważam jedną fajną rzecz u Manciniego, która łączy go z Mourinho w naszym sezonie z triplettą, a mianowicie dużą rotację w składzie. Konkurencja u nas zawsze wpływała pozytywnie na zawodników i nie inaczej jest teraz. Cieszę się, że Icardi dzisiaj siedział na ławce. Byłoby rewelacyjnie gdyby wpłynęło to na niego chociaż w 1/10 tak jak na Nagatomo.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

Całkiem fajnie to Mancini rozegrał. Zaskakujące nominacje na bokach obrony, brak słabego Kondogbii w składzie, no i ku memu oszołomieniu, brak Icardiego. Za nic w świecie nie przewidziałbym ataku Perisic-Jovetic-Ljajic. Well played Mancio. Tym zagraniem potrafiliśmy skleić piłkę na połowie Romy.
Słowa pochwały również dla Brozovica, który to sprawdza się w takich jatkach. Potrafi szybko pomyśleć, przerzucić grę w inny rejon i nie traci głupio piłki.

Generalnie bardzo ważne punkty bo chyba mało kto przewidywał dzisiaj wygraną. Teraz tylko nie zaprzepaścić tego z Torino, które to będzie podrażnione po dzisiejszych derbach.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Stachoo »

Kapitalny mecz Handanovicia - przypomniał mi się w trakcie meczu temat "Samir Handanovic" na naszym forum.

Fantastyczny mecz samuraja - chyba bezbłędny.

Ogólnie nasza defensywa jest w tym roku kapitalna.

Brawa dla całej drużyny!!!
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Klinsi64 »

przypominam,że Yuto debiutował w Interze meczem z Romą,gdzie dał fajną zmianę i skradł serca kibicom ;) po prawie 5 latach jest chwalony ponownie za swój występ,aż się wzruszyłem :P Brozovic w piłkę grać potrafi,fakt czasem zdarzają mu się głupie straty,ale gra bardzo inteligentnie,no i potrafi się odnaleźć w ataku.Co do meczu to ogólnie wszyscy zasługują na pochwały,mały minus dla Guarina za sępienie i Murillo za wyprowadzanie piłki.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Nen »

Zamiast o farcie wolę mówić o kozaku na bramce, który jest nasz i o genialnych interwencjach w ostatniej fazie akcji Romy w wykonaniu Nagatomo i DAmbrosio. Brakowało Medela po zejściu, ale Brozovic dwoił się i troił. Co do Marcelo - po raz kolejny świetna parada bramkarza pozbawiła go bramki kolejki.

Wszyscy godni pochwalenia zostali już pochwaleni, dodam jeszcze Perisica, który od 75-80 minuty był naszym silnikiem, wyciągając akcje w b. madry sposób, imponując motoryką i przede wszystkim kondycją.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Czarson »

Perisic bardzo duzo i bardzo dobrze pracowal w defensywie warto o tym wspomniec bo pewnie wiekszosc zapamieta tylko, ze zmarnowal kontre w koncowce spotkania.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 11. kolejka Serie A: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Przyznam że jak większość spodziewałem się dwóch scenariuszy na wczorajsze spotkanie. Albo 0:0 po twardej grze w obronie albo demolka jak z Fiorentina. Przy czym drugi wariant był dla mnie zdecydowanie bardziej prawdopodobny. Właśnie przez tę jedyną porażkę w lidze. Wydawało mi się ze to ten sam chaotyczny Inter co w poprzednich sezonach.Ze zaraz zacznie się tracenie punktow i spadek w tabeli. Mecz z Roma byl swego rodzaju testem dojrzalosci tej nowej druzyny. Wczoraj nasi piłkarze kolejny raz w tym sezonie pozytywnie mnie zaskoczyli. Zagrali kolejny świetny mecz w obronie i chyba wreszcie uwierzyłem ze ten feralny mecz z Fiorentiną był tylko wypadkiem przy pracy a nie powrotem do dawnych, złych czasów. Niby wygraliśmy tylko 1:0 ale takie zwycięstwa jak to budują zespół. Piłkarze nabierają wiary w to że mogą rzeczywiście coś ugrać w tym sezonie. A jak już naprawdę w siebie uwierzą to będą grać lepiej i w ofensywie bo my mamy kim grac z przodu. Mancini ma tego świadomość i dobrze.

We wczorajszym meczu personalne praktycznie każdy zagrał dobrze. Można się przyczepić do Guaro za dokonywanie złych wyborów w rozgrywaniu kontrataków, ale trzeba też docenić starania Kolumbijczyka w grze defensywnej bo walczył o każdy metr boiska. Zbyt dużo do ofensywnej gry nie wnosił Ljajic ale niesłychanie jak na siebie pracował w defensywie. Chyba wreszcie przekonał do siebie Manciniego. Martwi mnie jednak ze zagrał kosztem Icardiego, ale tylko z powodów taktycznych. Mauro narzekał na brak sytuacji w mediach i Mancini odpowiedział mu ze taki piłkarz powinien sam kreować sytuacje a nie tylko na nie czekać. Oby to nie był początek jakiegoś konfliktu Icara z trenerem. Icardi w formie będzie Interowi bardzo potrzebny.

Na koniec jeden obrazek z meczu. 36 minuta gry. Perisic walczy w narożniku o piłkę przepychajac się z rywalem. Było takie fajne ujęcie na uda Chorwata z 4 na spodenkach. Od razu skojarzyło mi się to z jedną osobą ;)
ODPOWIEDZ