Mercato

To co każdy kibic lubi...
ODPOWIEDZ
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

miniu86 pisze: 16 sie 2023, 14:08 Biorę pod uwagę jego historie kontuzji i potencjalną ilość rozegranych minut w przyszłym sezonie 😁
Sensi grając po 20-30 min i czasem w podstawie, może być fajną opcją.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

No nie wierzę w ciebie, ty w ogóle używasz mózgu? Ślepy jesteś, tam nie są podane kwoty wykupu Gosensa i Correi :lol:

Czasami lepiej nie podać, żadnego źródła niż pokazać, że w głowie się ma tyle co globus. :]

Przecież wystarczy dodać kwoty wypożyczeń i wykupu zawodników z tamtego sezonu, czy to takie trudne zadanie? :cool:
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Dobra beka z tej Twojej obsesji. Poza tym czemu miałbym dodawać te kwoty? Podaj proszę źródło teorii, że to były pieniądze z Lukaku.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Jprdl dobra wygrałeś, nie trzeba dodawać tych kwot (możesz je odjąć) , gdyby Lukaku nie został sprzedany te transfery również byłyby zrealizowane.

:lol:
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Correa pewnie nie, bo nie byłoby takiej potrzeby. Co do Gosensa to przeciwskazań nie widzę
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

VVujek pisze: 15 sie 2023, 20:31 Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Wiesz, że w momencie spełnienia warunków, staje się to takie same jak w wersji pierwotnej (bez warunku) czy nie wiesz? Wtedy wjeżdża na białym koniu obowiązek wykupienia.

Naprawdę nie widzisz innych +tego typu umowy dla Interu tylko twierdzisz, że to przenosi wpis $ na inny okres rozliczeniowy? No przyznaj wymyśliłeś to sobie, albo mnie zaskocz.

Z tego co mi wiadomo rozliczamy jest sezon, a nie rok kalendarzowy xd
Nawet nie trzeba nigdzie źródeł szukać. Spójrz jak działa warunkowanie wykupu przy transferze Augusto:

,,- Za wypożyczenie Carlosa Augusto Inter zapłaci 4.5 mln euro. 7.5 mln euro będzie mediolańczyków kosztował wykup piłkarza po zakończeniu obecnego sezonu. Zarobi on 2.2 mln euro netto, czyli 2.9 mln euro brutto w sumie odliczając już wszystkie ulgi podatkowe. Amortyzacja i wynagrodzenie łącznie będą kosztowały mediolańczyków 7.5 mln euro za ten sezon"
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Brawo Timon wygrałeś, masz rację :hold:

Kurcze ciekawe za jaką kwotę mieli przejść zawodnicy po transferze Lukaku w sezonie 21/22 aby te moje 60 mln stało się faktem hmmm

W sumie to już nieistotne wygrałeś tą batalię, jednak się myliłem.


@ad2

O Jezu, matko bosko co to się stanęło.
Nie wierzę w ciebie xd
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

3 raz się mnie wyparłeś, a jeszcze nawet kur nie zapiał. Etap urojeń się kończy, czy lekarz kazał na głos wypierać obiekty powodujące urojenia?
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Wygrałeś doktorze Timon :brawo:
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Mercato

Post autor: mio85 »

Jak dotąd byłem entuzjastą tego co robił Marotta, jednak to okno (mimo tych wszystkich jęków o braku kasy) jest słabe, a Arnautovic jest flagówką tego mercato. Nawet jeśli są ograniczenia budżetowe to nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby brać takiego gościa za ok 10 baniek. Lepiej by dał to psom na żarcie w schronisku.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Pewnie to jeszcze nie koniec Mercato, ale już ciągnie mnie na jego podsumowanie.

Jest cudnie, jedno z najlepszych Mercato jakie pamiętam. Biorę oczywiśćie pod uwagę w jakiej sytuacji finansowej się znajdujemy.
Być może niektóre transfery są za drogie (10 za Arnę), albo za tanie (Brozo) to po prostu nasze ruchy transferowe są mądre, bardzo mądre.

Ważne, że nikt nie przedłużył kontraktu wraka Dzeko. Ważne, że zrezygnowano na szczęście z belgijskiego zdrajcy. Odejście Onany to piękny zastrzyk gotówki. Cieszy, że nikt nie padł na kolana przed jakimś Mladenem Samardzicem. No i wypad pana od obsługi grilla jest pięknym podsumowaniem mercato.

Jest pięknie. Tu musi być 2 gwiazdka, tu będzie 2 gwiazdka.

Pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mercato

Post autor: Dzonyy »

Odet pisze: 30 sie 2023, 12:19 Pewnie to jeszcze nie koniec Mercato, ale już ciągnie mnie na jego podsumowanie.

Jest cudnie, jedno z najlepszych Mercato jakie pamiętam. Biorę oczywiśćie pod uwagę w jakiej sytuacji finansowej się znajdujemy.
Być może niektóre transfery są za drogie (10 za Arnę), albo za tanie (Brozo) to po prostu nasze ruchy transferowe są mądre, bardzo mądre.

Ważne, że nikt nie przedłużył kontraktu wraka Dzeko. Ważne, że zrezygnowano na szczęście z belgijskiego zdrajcy. Odejście Onany to piękny zastrzyk gotówki. Cieszy, że nikt nie padł na kolana przed jakimś Mladenem Samardzicem. No i wypad pana od obsługi grilla jest pięknym podsumowaniem mercato.

Jest pięknie. Tu musi być 2 gwiazdka, tu będzie 2 gwiazdka.

Pozdr.
Amen! Podpisuję się obiema rękami.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: bonjovi100 »

Dobra warto podsumować:

Bramka - Na Minus i to spory. Tu chyba nawet nie ma co się rozpisywać
Onana vs Sommer / Audero

Obrona- Ok. Powiedzmy, że na równi.
Skriniar w formie lepszy niż wypychany przez kibiców z Byernu Pavard. Skriniar wybierany był przez nas zawodnikiem sezonu nie przez przypadek. Daje lekki minus z gwiazdką i nadzieją na to, że Pavard jednak odbuduje się i nie będzie tym zawodnikiem z którego odejścia cieszą się sympatycy Bayerny.

Bisseck - Póki co wygląda trochę drewnianie. Nadzieja na przyszłość.

Darmian, Acerbi, De Vrij - Zaznaczmy, że są o rok starsi i to akurat w ich przypadku idzie na minus. Wieku nie oszukasz

Pomoc - Lekki plus. Trochę odmłodzona więc to na plus. Zobaczymy czy Augusto zaskoczy. Tutaj gdyby został Brozović to byłby skok jakościowy i to spory.
Brozović = Frattesi
Cuadrado > Bellanova
Gosens > Augusto
Sensi - Jak zagra powyżej 20 meczy w wymiarze czasowym + 30 minut to będę zaskoczony. Daje 1-2 miesiące i będzie kontuzja.

Atak to jednak spory zjazd. Jak cała nowa trójka przekroczy 10 goli w serie a to będę zaskoczony. Thuram w drugiej połowie ostatniego meczu (tyle widziałem) to nawet nie zbliżył się do oddania strzału na bramkę.
Lautaro - Pewniak na słabych przeciwników. W tamtym sezonie z lepszymi zespołami albo w kryzysie był dramat.
Sanchez - coś nie tak z charakterem musi być bo staty w OM były spoko a wymienili go na połamanego i strzelajacego 3 gole na sezon Coree i jeszcze do tego dopłącają.
Thuram - Póki co spory zawód, ale liczę, że się wyrobi.
Arnautovic - niestety zapowiada się max 10 goli w lidze tej młodej wschodzącej gwiazdy.

Ocena okienka.. hmm.. ujdzie.. tragedii nie ma na te warunki finansowe co mamy. Trochę ciekawych transferów które nie wiadomo jednak czy zaskoczą ale również zapchaliśmy kadrę starym niechcianym szrotem. Nowi niekoniecznie muszą wypalić a co do Thurama to mam wątpliwości bo gra już chyba 7 mecz (sparingi i liga) a jeszcze bramki nie zdobył. Jak się LM zatnie to nie wiem kto tam będzie strzelał. Nadzieja w starym Lamborgini. Póki co za dużo niewiadomych. Mamy szerszą kadrę ale niekoniecznie lepszą jakościowo a na bramce jest spory spadek i na ataku również.

Dlatego powiem. Jest szerzej co może dać nam pole do manewru, ale jak zawodnicy nie zaskoczą to niekoniecznie to jest lepsza kadra, a wielu zawodników już jest starych. Zobaczymy. Jestem neutralny co do okienka.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Na papierze:

- strata Skriniara, Brozovicia i Lukaku bardzo boli.
W rzeczywistości każdy z nich grał w zeszłym sezonie jakieś 50% czasu gry. Pavard powinien dobrze zastąpić Skriniara, Hakan na pozycji Brozo będzie świetnym zastępstwem. Czy Sanchez, Thuram i Arnautović strzelą więcej niż Dżeko, Lukaku i Correa (32 bramki we wszystkich rozgrywkach)? Uważam, że jest to możliwe.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Gdybym po finale LM dowiedział się, że nasze okienko przebiegnie w taki sposób, to byłbym bardzo rozczarowany, a nawet wkurwiony. Bardzo szybko jednak okazało się, że przed nami kolejne mercato biedaków i oczekiwania musiały być mocno zrewidowane. W kontekście tych uaktualnionych oczekiwań mercato można ocenić na "może być", przy czym samą pracę Marotty i Ausilio na 8,5/10, bo z zawrotnym budżetem minus siedem milionów euro udało im się moim zdaniem realnie wzmocnić kadrę - głównie głębią składu, bo wyjściowej jedenastki to istotnie silniejszej raczej mieć nie będziemy, ale głębia składu jest niemal równie ważna co siła podstawy. Głównym zarzutem jest śmiesznie niska cena za Brozovicia - nikt mi nie wmówi, że 17,5 mln euro za tego grajka i to od arabów to nie jest potknięcie dyrektorów; coś na którymś etapie musiało pójść bardzo nie tak.

Osłabiliśmy się na bramce, ale tak musiało być. Sommer to sensowny wybór na czas bezkrólewia przed pojawieniem się właściwego nowego numeru 1 na lata.

W obronie postulowałem jednego kozaka do pierwszego składu oraz jednego bardzo perspektywicznego obrońcę, który w najbliższym czasie zastąpi weteranów. Pierwsze mamy, drugiego raczej nie - Bisseck na wielki talent nie wygląda, jest bardzo daleko od pierwszego składu. Zważywszy na to, że Skriniar i tak był w ostatnich miesiącach bezużyteczny, to można mówić o wzmocnieniu formacji.

W pomocy trochę niespodziewane ruchy - Brozovicia zastąpił Frattesi, który wydaje się mieć naprawdę ogromny potencjał, więc w kontekście tego, że Calhanoglu de facto wygryzł Brozo z jego pozycji jest to bardzo sensowny ruch, abstrahując od tego, że Chorwat nie powinien odejść tak tanio. Gagliardiniego zastąpił z kolei Sensi, którego nie spodziewaliśmy się jeszcze tu oglądać - to też mi się podoba, Sensi jako piąty pomocnik może się sprawdzić idealnie (może też w ogóle się nie sprawdzić, ale to i tak niewiele gorzej niż Gags).

Chyba najbardziej podobają mi się wzmocnienia na wahadłach, bo ich zupełnie nie oczekiwałem. Z Gosensem od początku do końca coś było w Interze mocno nie tak i zdecydowanie wolę Augusto. Cuadrado dużo bardziej mi się podoba na tej pozycji niż Darmian, który może dzięki temu zostać etatowym obrońcą. Stała się rzecz niesamowita - wydaje się, że na oba wahadła mamy dwóch naprawdę sensownych zawodników.

Atak przeszedł huraganowe zmiany. Niestety Lukaku się sfajdał i o trio Lautaro-Thuram-Lukaku, które byłoby dość potężne, musieliśmy zapomnieć. Jestem pewien, że Arnautović swoje wniesie, ale i tak jego wybór jest bardzo rozczarowujący. Wymiana Correi na Sancheza to miły bonus, ale tylko bonus. Sumarycznie ciężko powiedzieć, czy się tu wzmocniliśmy, czy osłabiliśmy - odpowiedź na to pytanie zależy chyba w 90% od formy Thurama.

Tak jak napisałem na początku, apetyt po finale LM był zdecydowanie większy, ale kadra jest i tak na tyle silna, że scudetto zaczyna się robić bardziej wymaganiem niż celem.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

I jeszcze Klaassen. Gdybym oceniał mercato w dziesiętnej skali, to ten ruch podniósłby ocenę o 0,25-0,5 punktu w górę, więc nieznacznie, a jednak może to być istotne wzmocnienie. Nasza ławka w pomocy to gracze albo niedoświadczeni, albo łamliwi - przyda się obok nich taki konkret w postaci czerstwego, łysiejącego, zdrowego Holendra z doświadczeniem w trzech różnych ligach i w reprezentacji.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Uważam, że Klaasen zrobi niemałą furrore u nas. Idealnie pasuje do pracy na całej szerokości placu z Hakanem, jest byłym kapitanem Ajaxu, o dużym doświadczeniu 30 lat nie taki stary jeszcze i wróżę mu wygryzenie Mikiego w trakcie sezonu. To będzie taki Jason Statham Interu.
On teraz może coś poważnego osiągnąć w końcu, a gra z dr Vrijem którego Szymek odrestaurował pod ten sezon i z Denzelem na pewno doda mu otuchy.
Za ten transfer za free 1,5 oceny w skali do góry , czyli z 6 na 7,5 za całe mercato.
bonjovi100
Posty: 60
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: bonjovi100 »

Szczerze mówiąc, to nie zdziwię się jak Klaasen będzie naszym najważniejszym wzmocnieniem w tym sezonie. Chłop może wypełnić lukę po Brozovicu a dodatkowo ma super ciąg na bramkę. Potrafi się super utrzymać na nogach.
Uważam, że Klaasen + Pavard za Samardzica to absolutnie cudowna sprawa. Mamy 2ch zawodników do gry na najwyższym poziomie a straciliśmy zawodnika przyszłościowego który może się wyrobi a może nie. Czasami życie bywa przewrotne :)
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Na prawdę jestem pod wrażeniem pracy naszego zarządu. Działają na rynku transferowym praktycznie nie mając żadnych pieniędzy. Najpierw muszą się kogoś pozbyć żeby móc wydać na kogoś nowego. Nie jest to łatwe zadanie a na koniec okazuje się, że mamy kompletną kadrę. Transfer last minute Klaassena i to za darmo jest wisienką na torcie.

Można się zżymać na zarząd, że formacja ataku nie wygląda tak jak powinna ale trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Lukaku i Samardzić sami zawalili swoje przyjście do nas. Można się doczepić, że braki w kadrze uzupełniane są piłkarzami wiekowymi, czy takimi których kibice nie lubią, ale to wciąż piłkarze jakościowi. Jak wygramy takim składem Scudetto to nikt nie będzie pamiętał o Cuadrado czy Arnautoviciu a puchar i druga gwiazdka zostaną.

Na chwilę obecną nasze mercato oceniam bardzo pozytywnie. Nie będę się bawił w liczby bo weryfikacja nastąpi dopiero po sezonie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Wg mnie to było dobre mercato.
Kadra jest szersza i bardziej wyrównana, teraz już nie trzeba będzie się obawiać zmian w trakcie meczu bo Correa i Gagliardini odeszli - ciężko będzie dawać mniej niż oni.
Skriniar, Brozovic i Lukaku to były duże odejścia, ale tylko powierzchownie bo w rzeczywistości za nimi bardzo słaby sezon gdzie zagrali niewiele. Czas idzie do przodu i niektórych rzeczy nie da się przewidzieć. Cena Brozo? Wg mnie wynikła z nikłego zainteresowania jego osobą co też jest zastanawiające/ podejrzewam, że Chorwat był już bardzo toksyczny i dlatego cały sezon mówiło się o jego odejściu.
Bardzo dużo będzie zależało od zdrowia, szczęścia i skuteczności napastników.
W poprzednim sezonie straciliśmy wiele pkt bo nie potrafiliśmy strzelać 2-3 goli w meczu. Atak Lautaro-Lukaku-Dzeko-Correa miał jedną wielką i kilka mniejszych wad, które na dłuższą metę nie pozwoliły ekipie Iznaghiego utrzymywać ciągłości wyników. Zobaczymy czy teraz będzie z tym lepiej.
Koziolek
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2006, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Koziolek »

Jestem pod wrażeniem. Marotta i Ausilio otrzymali w nagrodę za świetny sezon budżet transferowy w wysokości 0 euro, a mimo to, odmłodzili i rozszerzyli skład bez znacznego uszczerbku na jakości kadry.

Bramkarze: Strata bramkarza takiego jak Onana była bardzo dużym ciosem, ale oferta z ManUtd była po prostu nie do odrzucenia. Onana po uwzględnieniu bonusów zostanie trzecim najdroższym bramkarzem w historii dyscypliny. Jest to niesamowicie charyzmatyczny człowiek i dobry bramkarz, ale lukę po bramkarzu załatać jest łatwiej niż po światowej klasy obrońcy, pomocniku czy napastniku. Transfery Audero oraz Sommera są akceptowalne, prawdopodobnie temat "jedynki" wróci do nas za rok. Nie ma co psioczyć, w lidze wyłącznie Milan oraz Juventus mają bramkarzy na wyższym poziomie.

Obrońcy: Transfer Pavarda jest po prostu kapitalny. Do odejścia Skriniara byliśmy już przygotowani, zresztą jego kontuzja w drugiej części poprzedniego sezonu okazała się mniejszym problemem niż wszyscy sądziliśmy. Do Darmiana na PŚO dołączył Mistrz Świata, piłkarz o cechach skrojonych na tę pozycję, doskonały do InzaghiBall, świetny w odbiorze i sprawnie operujący piłką. Transfer Bisseck'a to duży znak zapytania, ale musieliśmy zaryzykować z kimś młodym, który może odpalić, a nie kosztuje dziesiątek milionów euro. Na tle ligi nie mamy w tej formacji konkurencji.

Wahadłowi: Przyzwyczaić się do Cuadrado w naszych barwach będzie trudno. To rywal, którego nie lubiłem równie mocno co Teo z Milanu. Największym atutem tego transferu jest fakt, że w końcu Dumfries ma sensownego rywala do walki o skład, od razu widać, że ma dzięki temu kopa motywacyjnego. Z drugiej strony boiska Alberto za Gosensa, nie mam tutaj wysokich oczekiwań, a pierwsze mecze pokazały, że jest niezły do gry kombinacyjnej.

Pomocnicy: Brak Brozo boli, bo to nie tylko świetny piłkarz ale też symbol zmian w naszym klubie. Brozović przeszedł długą drogę, był w trakcie zmian właścicielskich, pamięta sezony tragiczne oraz wspaniałe, rósł wraz z klubem i stał się liderem formacji. Jak mogliśmy oddaliśmy go za tak śmieszne pieniądze, jeszcze dając się na koniec puknąć na pare milionów? Nigdy tego nie zrozumiem. Odejście Gagliardiniego to jak otwarcie okna w dusznym pomieszczeniu, ulga dla wszystkich kibiców (a może i piłkarzy, sugerując się reakcją Lautaro w meczu z Monzą). Sensiego witam z otwartymi ramionami i liczę, że parę razy w sezonie pokaże swoją piłkę. Frattesi to świetny piłkarz, a formuła transferu zaskakująco dobra. Na dzień przed zamknięciem okna myślałem sobie, że kadra składająca się z 6 ŚP, z czego dwóch o wątpliwym zdrowiu to trochę mało, i tutaj pozytywne zaskoczenie, Marotta z kapelusza wyciągnął Klaassena. Bardzo przydatny gracz, bramkostrzelny pomocnik, może zagrać również jako ŚPO, np. gdy potrzebowali będziemy oszczędzać napastników i zagrać 3-5-1-1 w końcowej fazie meczu. Podsumowując -> WOW. Każdy trener na świecie chciałby mieć taką głębię składu w tej formacji. Na tle ligi nie ma o czym mówić, nikt w tej formacji nie ma do nas podjazdu, ba, myślę, że na tle topowych drużyn w Europie robimy dobre wrażenie.

Napastnicy: Formacja budząca najwięcej wątpliwości, jesteśmy w pełni zdani na formę i zdrowie Lautaro. Jego nawet tymczasowy brak może być kłopotliwy. Forma fizyczna Sancheza to zagadka, ale będzie przydatny na końcówki spotkań. Thuram liczę, że będzie regularnie punktował, ma warunki i umiejętności techniczne, które mogą mu na to pozwolić. Z uwagą będę śledził jego występy. Arnautović zrobił świetną robotę w meczu z Monzą, fajnie jakby to była reguła w tym sezonie, maszyna dająca punkty w końcówkach lub potwierdzająca zwycięstwo. Jednak Arnautorić to kolejny zawodnik nie słynący z końskiego zdrowia, to kolejny powód do obaw. Strata każdego z napastników będzie problemem, tym lepiej, że przyszedł Klaassen, będziemy luki w formacji ataku łatać pomocnikami.

Skład młodszy o kilka lat, trzon niezmieniony, mentalne zwycięstwo po akcjach z Lukaku i Samardziciem. Mercato na 8/10 biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Bramka:
Tutaj spory zjazd. Sommer to solidny bramkarz i tyle, Audero jakieś papiery ma ale też nie na topa. Kolejna rzecz to też kiepska gra nogami Sommera, już po pierwszych meczach widać jak dużo dawał w tym elemencie Onana

Obrona:
Pavard wydaje się stworzony do grania prawego środkowego, cieszy też początek sezonu w wykonaniu De Vrija. Martwi wiek Darmiana i Acerbiego i wydaje mi się, że w tym sezonie zalicza zjazd formy. Tak czy inaczej dzięki Pavardowi na plus

Pomóc i wahadła:
Tutaj sporo mocniejsza kadra. Barella, Miky, Frattesi, Calhanoglu, Klassen, Sensi chyba najsilniejsza pomóc od lat, każdy wchodząc z ławki może być wartością dodaną. Wahadła dzięki Ciadrado również kozak, od razu widać, że na Dumfiego rywalizacja mega podziałała. Liczę też na Augusto bo ma chłopak papiery na fajne granie

Atak:
Thuram super wzmocnienie, szybki, dobry technicznie, mam nadzieję, że z czasem zacznie również do sytuacji dochodzić. Sanchez wirtuoz, ale martwi brak okresu przygotowawczego co może spowodować kontuzje, szczególnie po wyjazdach na kadrę. Arnautovic to co najwyżej solidny ligowy napastnik i nie jest przypadkiem, że nie pograł w liczących się klubach. W poprzednim sezonie sporo kontuzji, 34 lata więc lepiej nie będzie. Biorąc pod uwagę podatność na kontuzje Sancheza i Arny to istnieje ryzyko zbyt dużej eksploatacji Lautaro i Thurama a jak wiemy ten pierwszy zaciąć się lubi

Ogólnie mercato na plus. Moja ocena to 7
Towarzysz
Posty: 109
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mercato

Post autor: Towarzysz »

Podnieca mnie transfer Krzysztofa Klasa Klaasena. Tak samo jak Arnautovicia (poza jego ceną). Przypomina mi to trochę okienko 2009, gdy załatwiliśmy sobie bad boyów pod batutę Mourinho, a co się stało potem wszyscy wiemy. Nie sugeruję, że jest szansa na triplette, ja to wiem.

Okienko jeśli już trzeba oceniać, to nie przez pryzmat następujących występów, a kontekstu i stanu rzeczy w przedsezonie. Dla mnie 8,5, mam do zarzucenia tylko cenę Brozovicia i Arnautovicia. Biorąc pod uwagę finanse i dostępnych piłkarzy na rynku, to jesteśmy ewidentnie wzmocnieni względem poprzedniego sezonu.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Buchanan
- koszt około 10 mln euro
- kontrakt pewnie około 1,5 mln euro.


Dużo nie ryzykujemy, piłkarz ciekawy, dynamiczny i dobrze grający 1 na 1. Materiał na dobrego wahadłowego, ale mam duże obawy czy poradzi sobie w Interze.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Pod bardzo wieloma względami ten transfer przypomina mi przyjście do Interu Dumfriesa. Niska kwota odstępnego, średnia europejska liga, sprawdzony w swojej reprezentacji i europejskich pucharach, piłkarz będący na dorobku. Charakterystyka piłkarza jest nieco inna niż Dumfriesa. Buchanan piłkarsko jest bliższy do Cuadrado, którego ma zastąpić.
Jeśli faktycznie to się wydarzy i transfer zamknie się w 10 mln to można to będzie uznać za dobry ruch zarządu. Czy się sprawdzi to czas pokaże.
ODPOWIEDZ