Mercato

To co każdy kibic lubi...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Mercato

Post autor: forzaragazzi »

To nam się krystalizują plany na lato

- Onana za darmo chyba zaklepany.
- Bremer przyjdzie i wskoczy do podstawy jeżeli De Vrij odejdzie do Anglii (a wiele na to wskazuje)
- L.Felipe lub Ginter na ławkę z darmowego (Kolarov odchodzi i być może DAmbrosio)
- najprawdopodobniej Kostić za Perisicia (zaporowe warunki postawione przez Chorwata)
- Frattesi za Vecino, być może Thorsby za Vidala
- Scamacca do napadu. Problemem jest Dzeko któremu zamiast zaoferować kontrakt w stylu 1+1 (opcja przedłużenia kontraktu na rok ze strony zarządu) to od razu daliśmy dwuletnią umowę

Kostić za 10 mln, Frattesi wypożyczenie, Scamacca w gotówce jakieś 15 - 20 mln (plus Pinamonti i Pirola).
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Wygląda na to, że transfer Vlahovicia spowodował także ruch transferowy ze strony Interu. Czyżby Robin Gosens zasilił nasze szeregi? Jak dla mnie idealna opcja na lewe wahadło po odejściu Perisicia. Młodszy, tańszy i w top formie nawet lepszy niż Chorwat. Zobaczymy czy to się uda zrealizować już teraz. Z tego co da się wyczytać we włoskich mediach 4 letni kontrakt na poziomie 2.5 mln euro. Niech to się stanie!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Gosens spoko grajek, ciekawe jak będzie wyglądał po kontuzji. W formie to najlepszy wahadłowy ligi. No ale nie uwierzę, póki nie będzie oficjalki.

Szkoda, że Inter nie powalczył o Vlahovicia. Serb to obiecujący snajper, podoba mi się od dawna i widziałbym go jako nową "9" Interu. Gdzie to siano za Lukaku panie Zhang?

Inna sprawa, że Viola regularnie oddaje Krętaczom swoich najlepszych grajków.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

No oni mają układy z Juve, A my mamy z Sass(chyba).
Ale i tak cieszy, że Zhang coś przyjechał coś zrobił, że w ogóle się pokazał.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Mercato

Post autor: Lopez »

Speaker pisze: 25 sty 2022, 19:58 No oni mają układy z Juve, A my mamy z Sass(chyba).
Ale i tak cieszy, że Zhang coś przyjechał coś zrobił, że w ogóle się pokazał.
Kasa misiu kasa. juve dobrze płaci Fiorentinie za ich piłkarzy i tyle. Co mają im nie sprzedawać piłkarzy bo kibice się nienawidzą?
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Transfer Gosensa już prawie dogadamy. Ciekaw jestem jak z kondycją fizyczną Niemca? Od października jest kontuzjowany a przecież musi przejść testy medyczne. Mam nadzieję że przez to transfer się nie wysypie. Warunki na jakich miałby przyjść są zadowalające. Także mamy następcę Perisicia i teraz to klub jest w lepszej pozycji negocjacyjnej w sprawie przedłużenia jego kontraktu.
Zhang przyleciał, podniósł superpuchar, załatwił transfer Gosensa. Teraz przedłużyć kontrakty z dyrektorami i Brozo i może wracać do Chin
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Czyli Gosens będzie się zmieniał z Ivanem na wahadle i Dimarco będzie przesunięty do obrony jako zmiennik Bastoniego.
A po odejściu Perisicia pewnie Dimarco wróci na wahadło jako zmiennik Gosensa i przyjdzie ktoś do obrony, tak to widzę. Kilku ciekawych obrońców będzie do wzięcia latem za darmo wiec brzmi rozsądnie.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Mercato

Post autor: forzaragazzi »

Sprawa Perisicia chyba przesądzona tzn. nie będziemy chyba nawet próbowali przedłużać z nim kontraktu. Gosens ma zarabiać brutto jakieś 4,7 mln. Perisić zarabia 7,6 mln brutto, a jakby został, to w przyszłym sezonie i tak byłby pewnie tylko zmiennikiem. Niemiec jest 5 lat młodszy (28 lat) od Chorwata (33 lata). Do tego Dimarco to raczej opcja awaryjna na środek obrony; bardziej go widzę na wahadle.

Martwię się tylko o tę kontuzję Niemca, czy aby to nie będzie nic przewlekłego/nawracającego itp. Myślę że Gosens miał jakies nieformalne porozumienie z działaczami Atalanty. tzn jego kontrakt był przedłużony automatycznie o rok w ostatnie lato, ale tylko po to aby mogli coś na nim zarobić, jednocześnie nie robiąc mu teraz problemów z samym odejściem gdzie tylko miał ochotę.

Vlahović - kapitalne wzmocnienie dla juve... przynajmniej tak się wydaje. Wielu Interistów przebąkiwało że trzeba było o niego walczyć itp., ale dla gościa złodzieje to wymarzony klub, więc realnie nie było szans na taki ruch. Na szczęście dla nas to tylko jeden piłkarz, a juve ma poważne problemy w pozostałych formacjach. Nie tylko w pomocy, ale też w obronie gdzie np. musi grać elektryczny Rugani czy dziadek Chiellini.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IntNarcyz »

No i Robin jest nas ym pilkarzem ,jak tylko dojdzie do pełni sił będzie sporym wzmocnieniem, dobry transfer.Forza Inter 🖤💙🖤💙👍👍
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Chyba można powiedzieć, że nasze mercato jest już zakończone. Niespodziewanie dostaliśmy hitowy transfer Gosensa. Przyznam że bardzo jara mnie ten transfer. Jestem nieco zdziwiony że tak łatwo poszło Interowi z pozyskaniem Niemca. Warunki na jakich przychodzi i wysokość jego kontraktu to jakieś mistrzostwo świata Marotty i spółki. Mamy najlepszego wahadlowego ligi w kwiecie wieku. Jego kontuzja obniża na chwilę obecność wartość tego transferu i chyba też to spowodowało, że nie widać wielkiego entuzjazmu na stronie tym transferem, ale jestem pewien że Gosens da Interowi wiele.

Drugim równie nieoczekiwanym transferem jest Caicedo. Wypożyczenie i uzupełnianie składu. Dużo nie oczekuje. Dużo grał nie będzie. Z ciekawości sprawdziłem jego staty w Lazio i biorąc pod uwagę liczbę minut, strzelał tam więcej niż Correa.

Trzeci ruch transferowy to odejście Sensiego do Sampy. Bardzo dobry ruch. Pozostaje liczyć Stefano zdrowia i wszystko się ułoży dobrze. Z pewnością złapie tam więcej minut niż w Interze. Nie liczę że zacznie grać jak na początku u Conte ale jeśli wróci po prostu do regularnego grania to zapracuje na powrót do Interu latem. Trzymam za niego kciuki.

Na początku okienka nie spodziewałem się wielkiego ruchu w kadrze. Moze tylko wypożyczenia Sensiego. Tym czasem udało się jeszcze sprowadzić 2 zawodników. Okienko na plus.
COLDxASxICE
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: COLDxASxICE »

Kogo sprowadzili byście do Mediolanu? Nie ukrywam, że The Reds pokazali wyższą półkę, lepszą piłkę w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, ja ze swojej strony mogę dodać, że brakowało nam rasowej, topowej 9
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

COLDxASxICE pisze: 19 lut 2022, 17:13 Kogo sprowadzili byście do Mediolanu? Nie ukrywam, że The Reds pokazali wyższą półkę, lepszą piłkę w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, ja ze swojej strony mogę dodać, że brakowało nam rasowej, topowej 9
No ja nawiązując do ostatniego meczu, to widziałbym w naszym ataku kogoś takiego jak Dirk Kuyt, a drugim napastnikiem byłby oczywiście ktoś taki jak Adriano. Sądzę, że byłby to duet doskonały dla obecnego Interu.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Krótkie wnioski po LM.
Myślę, że w tym sezonie Liga Mistrzów była naprawdę bardzo owocna dla nas, bo 4. spotkania z absolutnie topowymi zespołami dają ogromny materiał do analizy, dużo doświadczenia samym piłkarzom i świadomość w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy.

Jak dla mnie absolutnym priorytetem żeby kontynuować ten projekt jest zostawienie trzech najważniejszych piłkarzy: Skriniara, Brozovicia i Barelli.

Do zakończenia sezonu jeszcze kawał czasu ale też pokuszę się o takie pierwsze przemyślenia jakie wzmocnienia by się przydały?
Atak:
1. Raspadori - myślę, że szczególnie wczoraj było widać jaką różnicę potrafi robić jeden piłkarz bardzo dynamiczny, świetnie wyszkolony technicznie jak Salah. Jak na nasze możliwości chyba priorytetem powinien być Raspadori, który może w przyszłości jeszcze bardzo się rozwinąć. Świeża krew bardzo się przyda, a po drugie ja bym się nie nastawiał na to że jakiś kolejny "wieżowiec" odmieni naszą ofensywę bo jemu trzeba też dograć piłki, a tutaj w LM przede wszystkim liczy się jakość piłkarska.

Pomoc:
2. Zastępca Brozovicia. Ogólnie to trudny temat, bo chorwata jest ciężko zastąpić. Nawet nie przychodzi mi do głowy w tej chwili żadne konkretne nazwisko, ale trzeba się z tym liczyć że musimy być przygotowani w razie jakiejś dłuższej absencji Marcelo żeby ktoś mógł w jego miejsce grać z powodzeniem.

Obrona:
3. Bremer - scementowanie i tak już niezłej obrony byłoby świetnym posunięciem.

Miłego dzionka.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Co do Mercato to widzę to tak:
Obrona - przychodzi Bremer, odchodzi ktoś z dwójki D'Ambrosio/Ranocchia
Pomoc - wraca Sensi + musi dojść z 2 pomocników a Vecino i Gaglia wypad w końcu. Vidal niech jeszcze rok zostanie jako rezerwowy.
Atak - Przychodzi Scamacca, odchodzi Sanchez.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Onana na bramkę
Bremer do środka
Sensi + Fratessi do srodka pola
Scamacca do ataku

Nie będę zdziwiony jeśli Dybala dołączy do Interu. Marotta lubi takie transfery.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Mercato

Post autor: mio85 »

Niebezpiecznie blisko zaczyna się robić ten Dybala. To świetny zawodnik, kocham jego technikę, ale średnia na L4 krzyczy: Marotta lodu na głowę. Z takim ryzykiem powinien całować po rękach dyrektorzyny z juventusu, tym bardziej że w bonusach mógł zgarnąć bardzo dużo. Do przemyślenia byłoby danie mu max 7 baniek, ale i tak jego kontuzje mięśniowe to tendencja.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Jeśli przyjdzie w miejsce Sancheza to w sumie kwestia L4 bez zmian :D
Sanchez też często był większość czasu połamany.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Kujon »

Wielkie TAK dla każdego nowego piłkarza, który umie zrobić różnice - a Dybala taki jest. Nawet jakby go pół sezonu miało nie być, to te drugie pół będzie mega wzmocnieniem.

Bremer, Frattesi, drugi pomocnik, Dybala, Scamacca

Ten drugi pomocnik to będzie pewnie jakiś darmowy transfer skoro mamy płacić za Bremera i duet z Sassuolo
Kessie Barcelona, Pogba nierealny, może jakiś Kamara z OM :oops: skoro mamy się pozbyć Vecino i Vidala
A pewnie i tak nas Marotta zaskoczy i tyle z naszych życzeń będzie
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Mercato

Post autor: MBB1309 »

Wg mnie będzie 5-6 nowych piłkarzy w przyszłym sezonie, pomocników nam będzie brakować 3 bo vidal i vecino odejdą. Dzeko i Sanchez aut. i jakiś obrońca nowy wpadnie. Ciekawe czy będą to tylko uzupełniania składu czy wzmocnienia
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Lukaku sonduje możliwość swojego powrotu do Interu.
Hakimi niezadowolony z pobytu z PSG.
Jeszcze nie tak dawno płacz Conte, że nie tak sobie wyobrażał pracę w Tottenhamie.
Cierpiący ostatnio Inter.

Praktycznie każda strona tej letniej rozbiórki Interu sportowo przegrała. To był nienaturalny i za wczesny rozpad tej drużyny.
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Mercato

Post autor: zoniek »

Biorąc pod uwagę formę , potencjalne korzyści oraz całokształt poniżej podaje zarys zespołu nie uwzględniając transferów DO, ale Z klubu.

Bramkarz:
Handanovic ławka
Radu wypożyczenie
Cordaz OUT

Obrona:
de Vrij OUT - rok kontraktu + wiek + potencjalny duży zysk kapitałowy
Skriniar podstawa + opaska kapitańska
Bastoni podstawa
Ranocchia, DD, Darmian ławka lub OUT
Kolarov OUT
Dimarco ława

Pomoc:
Brozovic podstawa
Barella podstawa
Hakan podstawa/ławka/sprzedaż - po ogólnym rozrachunku jest mi ten zawodnik zupełnie obojętny.
Gagliardini, Vecino, Vidal - OUT
Perisic - ławka/sprzedaż
Dumfries - podstawa/ławka z naciskiem na ławkę
Gosens - podstawa

Napad:
Alexis OUT
Caicedo OUT
Dżeko ława/OUT z naciskiem na OUT
Lautaro podstawa/OUT w przypadku godnej oferty (z naciskiem na sprzedaż).
Correa ława


Wychodzi z tego, że podstawa przedstawiałaby się następująco:

Onana (transfer klepnięty)
Skriniar - transfer do podstawy - Bastoni
Dumfries/transfer do podstawy - Brozovic - Barella - Hakan/transfer do podstawy - Gosens
Lautaro/transfer do podstawy - transfer do podstawy

Ławka natomiast:
Handanovic
DD/Darmian - Ranocchia - Dimarco
Dumfries/Darmian - ktoś na ławkę - ktoś na ławkę - Hakan/ktoś na ławkę - Perisic
Dzeko/ktoś na ławkę - Correa

Do podstawy potrzeba 5 godnych transferow.
Na ławkę natomiast 3/4 solidnych zmienników.

Oprócz Bremera żaden transfer z plotek mnie nie przekonuje.
Bida z nędzą ogólnie rzecz biorąc...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Mercato

Post autor: forzaragazzi »

Jeden z dwójki Cordaz-Radu chyba zostanie bo to wychowankowie. Darmian i Gagliardini też zostaną bo to Włosi. Dzeko ma chory kontrakt, podobnie jak Sanchez więc trudno będzie sie ich pozbyć. Szczególnie tego pierwszego. Zresztą chyba nie ma takiej woli. Nie będziemy też szukać nikogo na prawe wahadło gdyż są pilniejsze pozycje do obsadzenia.
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Mercato

Post autor: MBB1309 »

Obrona w razie przyjścia bremera i bramka moim zdaniem będzie ok.
W pomocy za Hakana kogoś i do ataku za Dzeko. To w pierwszym składzie. Do tego jednego napastnika na rezerwę i dwóch pomocników ( jeden to może być Sensi).
Ten Fratesi to tylko jako głębia składu i on nie gwarantuje odmiany gry po wejściu przy słabej grze w pierwszej połowie. Do gonienia wyników potrzeba graczy dynamicznych z dryblingiem np Traore z empoli lub Boga z Atalanta.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Nie no nie przesadzajmy. Hakan gra teraz w środku pola, pomijam to że ma najlepsze liczby z naszych środkowych ma chyba prawie zbliżone liczby do tego co grał w milanie na innej pozycji, a jednak w Interze daje dużo więcej z siebie. Ostatnie kilka meczy słabsze ale chociażby mecz z Live domowy był nasz najlepszy zawodnik lub jeden z.
Taką trochę wadą tego zawodnika jest że utrzymuje dyspozycje przez jakieś 60 min w meczu.

A fajnie by było żeby Barella zawsze tak grał, z takim zaangażowaniem, jak w meczu z Empoli pucharowym.
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Mercato

Post autor: MBB1309 »

Szanuję go jako zawodnika bo szybko wkomponował się w nasze ustawienie i załatał dziurę po eriksenie i nie wymagałem od niego takich liczb. Końcówka roku należała do niego i to on był napędem u nas z przodu. Na tą pozycję chciałbym kogoś, kto robi różnicę i potrafi pociągnąć do przodu. Może trochę jestem niesprawiedliwy, bo cała nasza pomoc siadla a ja widzę jego wine.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Nie no Calha,Brozo i Barella grają dobrze problemem jest kompletny brak rezerw lub poziom zaangażowania tych rezerwistów. Ja oglądałem ostatnio kilka meczy i widziałem jak w Milanie taki Bennacer potrafił zagrać całkiem przyzwoity mecz, tak samo jak musieli zastąpić Kessiego kiedy ten był na PNA jakoś dali radę. U nas Gagliardini grał za mało, Vecino nie grał wcale, być może to przełożyło się na ich formę... ? To się powinno zmienić w przyszłym sezonie, bo trzema zawodnikami w środku pola nie rozegra się całego sezonu.
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Mercato

Post autor: MBB1309 »

Raspadori czy scamacca?
Wiadomo że dwóch do nas nie przyjdzie. Jeden bardziej techniczny ustawiony lekko z tyłu drugi silny dobra gra głową i większy egzekutor. Łączy ich kilka cech a największe to że są młodzi i drodzy.
Osobiście wolałbym raspadoriego ale wiem że bardziej przyda nam się scamacca
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Problem z tym pierdolonym Sassuolo jest tego typu, że zbyt często nas pokonuje, i że ma ze 4 zawodników, których bym u nas widział - Scamacca, Raspadori, Frattesi, Traore, Maxim Lopez - widzicie? Nawet teraz mnie wyrolowali bo jest ich tam, aż pięciu!!! Z tym, że myślę tutaj bardziej o uzupełnieniu kadry niż o pierwszym składzie na już.
MBB1309
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2022, 07:25

Re: Mercato

Post autor: MBB1309 »

Ale sam widzisz u nas uzupełnienie składu tam pierwszy garnitur a nas pokonują. Wiadomo młodzi gniewni i w meczach ze słabymi grają tak sobie a z topem jadą jak z...
Jest ich 5 a na ilu nas stać? Weźmiemy pewnie jednego ale który jest nam na teraz bardziej potrzebny? A który byłby lepszy na przyszłość? To mnie najbardziej zastanawia
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Scamacca i Traore, ich stawiałbym nad resztą. Zamiast Lopeza ściągniemy Agoume z powrotem, Raspadori zbyt podobny do Lautaro, Frattesi nie do końca mnie przekonuje.
ODPOWIEDZ