Mercato

To co każdy kibic lubi...
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Wybraniec pełna zgoda , wyglada to trochę komicznie, ale :

Prawa:
Moses - do czerwca , nie przedłuża
Candreva - zostanie
Lazaro - trzeba zakładać wykup przez Newcastle
D'Ambrosio - zostanie

Lewa:
Young - nie przedłuża w czerwcu
Asamoah - jego już nie bierzemy pod uwagę , będzie figurował na liście plac do końca kontraktu
Biraghi - do czerwca , wraca do Violi
Dalbert - Viola lub dalsze wyp
Dimarco - to będzie wieczne wyp


W lecie lewe i prawe wahadło czeka trzęsienie ziemi
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

24 styczen:
- Gabigol nie sprzedany
- kompromitacja związana z wymianą Politano i Spinazzolą, obniżenie wartości tego pierwszego
- 3 tygodnie podchodów pod Eriksena
- brak kupca na Vecino
- brak napastnika
- zatrudnienie inwalidy Mosesa
- jedynie YOung jakos tam się broni

Żenujące okienko w wykonaniu Marotty. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś nam sprzątnie sprzed nosa piłkarza klasy Eriksena poprzez debilne przeciąganie struny przez tego naszego dyrektora. To wstyd negocjować takich zawodników za taką kwotę w ten sposób. Wstyd.
IntNarcyz
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: IntNarcyz »

Rzeczywiście sprawa transferu Duńczy-ka niebezpiecznie się przedłuża, miejmy nadzieję że Ericksen nas wzmocni bo do walki o najwyższe cele potrzebny jest zawodnik który robi różnicę.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Wybraniec pisze: 24 sty 2020, 10:15 24 styczen:
- Gabigol nie sprzedany
- kompromitacja związana z wymianą Politano i Spinazzolą, obniżenie wartości tego pierwszego
- 3 tygodnie podchodów pod Eriksena
- brak kupca na Vecino
- brak napastnika
- zatrudnienie inwalidy Mosesa
- jedynie YOung jakos tam się broni

Żenujące okienko w wykonaniu Marotty. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś nam sprzątnie sprzed nosa piłkarza klasy Eriksena poprzez debilne przeciąganie struny przez tego naszego dyrektora. To wstyd negocjować takich zawodników za taką kwotę w ten sposób. Wstyd.
A ten znowu swoje z tym trollingiem i tak jak na początku września, schowa się później na kilka tygodni, bo mu wstyd będzie...
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

To ja może o odejściach.

Gabigola nie liczę, mamy na wydaniu: Esposito, Vecino, Dimarco, Lazaro, Politano.

Pole manewru w zimowym mercato jest małe, a ci zawodnicy to piłkarze o co najmniej solidnym poziomie. Do czego zmierzam - do końca zimowego mercato uważam, że na 3-4 z nich bez problemu się znajdzie kupiec. Dodając do tego planowane zakupy tj. Eriksena i napastnika (Giroud) to w ostatecznym rozrachunku te okienko będzie fantastyczne. Ale to dopiero ocenimy za tydzień.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Esposito nie odejdzie, Conte mówił, że chce by został. I bardzo dobrze bo pewnie na wypożyczeniu i tak by za dużo nie pograł. A lepiej jak potrenuje z Lukaku i Lautaro niż jakimiś podrzędnymi napastnikami.

Myślę, że jeśli uda się już dopiąć Eriksena to ostatnim transferem będzie Giroud gdy tylko Politano odejdzie do Napoli lub Romy. Może za pięć dwunasta przyjdzie jeszcze jakiś pomocnik za Vecino, chodź jak ma przyjść ktoś pokroju Kessiego to już wolę by Vecino został do lata i wtedy postarać się o kogoś konkretniejszego w jego miejsce.

Czyli przewiduję taki scenariusz:
odchodzą - Dimarco, Lazaro, Politano, Barbosa
przychodzą - Young, Moses, Giroud, Eriksen
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Re: Mercato

Post autor: Claudio »

Niesamowite jak ktoś ocenia mercato tydzień przed jego końcem uznając działaczy Interu za nieudaczników.
Eriksen już jedną nogą w Interze. Genialny ruch Marotty i jeszcze miesiąc temu śmialiśmy się z tego typu rewelacji.
Young solidny zawodnik nie schodzący poniżej pewnego poziomu (a na lewym wahadle to nie mieliśmy za zawodników dających nam solidność przynajmniej w co 3 meczu).
Moses? Jak Conte trenował Chelsea to ten gość zrobił największy progres. Grał naprawdę kapitalnie. No ale to było już jakiś czas temu i mam pewne obawy co do niego. Może Antek znowu go "odpicuje"?
Prawdopodobnie przyjdzie jeszcze Llorente lub Giroud. Jeden i drugi to klasowa 9. Świetni zmiennicy.
Może jeszcze ktoś przyjdzie. Marotta z Ausillio pewnie po cichu coś kombinują "szukają okazji" i może się uda...ale nic na siłę.
Mieliśmy w styczniu kupić wahadłowego, środkowego pomocnika i zmiennika do ataku.
Myślę, że jak na styczniowe okienko zapowiada się całkiem nieźle.
Ale z końcową oceną poczekam jeszcze do oficjalnych transferów i zakończenie okienka.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 24 sty 2020, 10:50 To ja może o odejściach.

Gabigola nie liczę, mamy na wydaniu: Esposito, Vecino, Dimarco, Lazaro, Politano.
no to Lazaro pogoniony. Następny w kolejce Politano
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Agent Asy widziany w siedzibie krążą plotki o możliwym odejściu last minute - to tak odnośnie i odejść i przeładowania na wahadłach.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

no i powinien odejść
ddamiann17
Posty: 68
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:35

Re: Mercato

Post autor: ddamiann17 »

Uwielbiam, kiedy ktoś ocenia Mercato na tydzień przed końcem. To ma taki sam sens, jak ocenianie sezonu w połowie. Lazaro już u nas nie ma, Politano raczej idzie do Napoli, przyszedł Young, Moses, do tego dojdzie Eriksen i ktoś z dwójki Giroud/Llorente - choć jestem zwolennikiem tego pierwszego. Wygląda na to, że to okienko będzie naprawdę świetne w naszym wykonaniu - szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to okienko zimowe.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 24 sty 2020, 20:27 To ja może o odejściach.

Gabigola nie liczę, mamy na wydaniu: Esposito, Vecino, Dimarco, Lazaro, Politano.
Politano już z nami nie ma, natomiast stało się coś nieoczekiwanego, bo zdaje się, że:
1) Vecino dogadał się z Conte i zostanie,
2) Dimarco przekonał Conte i nie zostanie wypożyczony.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Jeżeli nie odejdzie ani Asa (o czym w ogóle w zasadzie nie słychać) ani Dimarco (gdzie temat stanął w miejscu) to będziemy mieć 4 graczy na pozycję LFB.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Dlaczego twierdzisz ,że Dimarco przekonał Conte ?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Stryjek pisze: 29 sty 2020, 17:14 Dlaczego twierdzisz ,że Dimarco przekonał Conte ?
pewnie chodzi mu o ten wspaniały wolej z Cagliari :D Dimarco odejdzie to jest pewne
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Stryjek pisze: 29 sty 2020, 17:14 Dlaczego twierdzisz ,że Dimarco przekonał Conte ?
dlatego, że a) nadal jest w Interze b) w zeszłym tygodniu miał być wypożyczony c) coraz częściej Conte z niego korzysta.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Orzeu pisze: 29 sty 2020, 18:48
Stryjek pisze: 29 sty 2020, 17:14 Dlaczego twierdzisz ,że Dimarco przekonał Conte ?
dlatego, że a) nadal jest w Interze b) w zeszłym tygodniu miał być wypożyczony c) coraz częściej Conte z niego korzysta.
no i gówno prawda właśnie został wypożyczony do Hellasu
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Może to pozwoli nam przyklepać Kimbulle w czerwcu
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: ZnawcaCalcio »

Bardzo dobre mercato w naszym wykonaniu, szkoda, że nie udało się ściągnąć napastnika. Eriksen to był majstersztyk w naszym wykonaniu oraz wzmocnienie lewej jak i prawej strony minimalnym kosztem do końca sezonu (chociaż znajdzie się jeden taki, który będzie optował za opcją primavera, ale starsi ludzie czasami majaczą i mówią różne głupoty)
Na pewno zrobiliśmy najlepsze mercato we Włoszech!
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Moja subiektywna opinia:

Z jednej strony transfer Eriksena to majstersztyk w wykonaniu Marotty. Zakup Duńczyka jest chyba wydarzeniem donośniejszym niż przyjście latem Lukaku (bo Christian w momencie przyjścia do nas jest większą gwiazdą niż Lukaku w momencie samego przyjścia). Z drugiej strony, nie byłbym oczywiście kręcącym nosem kibicem gdybym nie zapytał, "nie dało się dopiąć transferu wcześniej??" :) Może wtedy byłby komplet chociaż z Lecce czy Cagliari.
W każdym razie liczę (albo życzę sobie), że Eriksen posadzi na ławce Brozo, a nie Sensiego.

Pozostałe 2 transfery IN: cóż... kolega wieloletni fanklubowicz najlepiej obecnie budowanego i zarządzanego klubu na Świecie czyli Liverpoolu (i jednocześnie kibic ligi angielskiej) na wieść o transferach Younga i Mosesa zapytał mnie: "szukacie piłkarzy w śmietniku, to nie lepiej już poszukać w klubie? w końcu macie jakieś struktury, jakiś skautów" Ja się przyłączam do tego pytania. Myślę, że Moses i Young to żadne wzmocnienia, nie wierzę w nich. Skoro nie dało się zimą sprowadzić na wahadło konkretnego i mocnego nazwiska to ja odpuściłbym 2 powyższych. Oby Conte wiedział co robi i obym się pomylił (w końcu pośmiewisko w Anglii Smalling jest gwiazdą naszej pięknej ligi).

Marotta jest w powszechnej opinii specjalistą w transferach do klubu niż z klubu. Trochę to tak wygląda jeśli chodzi o Politano. Wierzę, że dałoby się utargować coś więcej dla Interu, jakies lepsze warunki. Może zabrakło czasu? (po tym zamieszaniu z Romą).
Transferu Gabijedengola nie skomentuję, cieszę się, że go u nas już nie ma.

Pozdr.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Odet z jednym się nie zgadzam. Tzn Eriksen nie posadzi Brozo na ławce to raz , a dwa to Sensiego zdrowie nie pozwala na granie na takiej intensywności jakiej oczekuje trener. Sensi obawiam się ze to może być gracz pokroju Rafinhi , to jest gość na inne granie niż u nas , piłka do przodu jakieś fajne zagranie na asystę , bramkę to tak ale już powroty do def , walka o odbior piłki to nie żywioł Stefano Sensiego - niestety to nie ten typ zawodnika. Za duża intensywność i organizm nie wytrzymuje - nie każdy jest robocopem :) co do Brozo także mnie czesto irytuje ale nie wyobrażam sobie jedenastki bez niego.
Także w środku raczej będzie Brozo z Barella i nieco wyżej Eriksen.

Z pozostała ocena mercato się zgadzam . Pozdro
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Na pewno to mercato uczyniło Inter mocniejszym zespołem niż był jeszcze miesiąc temu. Transfer Eriksena stał się faktem a jeszcze w grudniu, gdy zaczęły się pojawiać takie pogłoski, kompletnie w to nie wierzyłem. Trochę to trwało a w końcu i tak nie udało się zniżyć ceny ale sam fakt pozyskania takiego piłkarza już jest mistrzostwem. Myślę, że z Eriksenem nasza gra w ofensywie nabierze trochę rozmachu. Lukaku i Martinez będą mieć więcej okazji do zdobycia gola z akcji.
Pozostałe dwa nasze nabytki to Moses i Young. Na początku nie rozumiałem tych decyzji ale myślę, że jeden i drugi się obroni. Z jednej prostej przyczyny. Chciał ich trener. A skoro ich chciał to będzie im dawał szanse na grę. Lazaro był pomysłem Ausilio i Conte nie dawał mu pograć i chłopak skończył w Newcastle mimo, że potencjał pewnie ma większy niż Moses. Teraz mamy dwóch wyrobników na solidnym poziomie i chyba jest to lepsza opcja.
Co do sprzedaży to odeszli wszyscy, którzy nie byli potrzebni trenerowi. Politano nie pasujący do systemu gry, Lazaro nie ogarniający w defensywie i Barabasz który był poza projektem. Można było wykręcić nieco wyższe kwoty za tych piłkarzy, ale nie ma co narzekać. Na transfer Eriksena wystarczyło.

Jedyne co mi się nie podoba to kwestia dwóch zawodników. Radu i Pinamonti. Jeden poszedł do Parmy, w której raczej pewną pozycję ma Sepe i podejrzewam, że Radu tam grał nie będzie. Pinamonti w Genoi tez ma podobno pod górkę i mało realne jest, że będzie wychodził w pierwszym składzie. Ja obu tych zawodników widział bym w Interze. Pogonić Padellego i radu na Coppa Italia i Ligę Europy byłby jak znalazł. Pinamomti na pozycji vice Lukaku tez by się przydał. Można to było lepiej rozegrać.

Moja ocena 7.5/10
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mercato

Post autor: Saff »

Odet pisze: 1 lut 2020, 10:37Zakup Duńczyka jest chyba wydarzeniem donośniejszym niż przyjście latem Lukaku (bo Christian w momencie przyjścia do nas jest większą gwiazdą niż Lukaku w momencie samego przyjścia)
Spojrzałbym na to jeszcze od innej strony - przyjście Eriksena jest dla nas większym wydarzeniem niż zakup Lukaku, bo latem w ataku od biedy mieliśmy jeszcze możliwość pogodzenia się na siłę z Icardim, był Lautaro, a obecnie w pomocy nie mieliśmy żadnego zawodnika o takim poziomie i takiej charakterystyce jak Duńczyk.
Odet pisze: 1 lut 2020, 10:37Pozostałe 2 transfery IN: cóż... kolega wieloletni fanklubowicz najlepiej obecnie budowanego i zarządzanego klubu na Świecie czyli Liverpoolu (i jednocześnie kibic ligi angielskiej) na wieść o transferach Younga i Mosesa zapytał mnie: "szukacie piłkarzy w śmietniku, to nie lepiej już poszukać w klubie? w końcu macie jakieś struktury, jakiś skautów" Ja się przyłączam do tego pytania. Myślę, że Moses i Young to żadne wzmocnienia, nie wierzę w nich. Skoro nie dało się zimą sprowadzić na wahadło konkretnego i mocnego nazwiska to ja odpuściłbym 2 powyższych. Oby Conte wiedział co robi i obym się pomylił (w końcu pośmiewisko w Anglii Smalling jest gwiazdą naszej pięknej ligi).
A tu trochę słowo przeciw słowu i dyskusja na zasadzie: "bo mam znajomego, który powiedział...", ale też mam kumpla, który jest zorientowany na Liverpool i PL i twierdzi z kolei, że akurat ściągnięcie Mosesa i Younga, to dobre ruchy Interu i będą wartością dodaną, ale to akurat czas pokaże.
Co do stwierdzenia czy nie lepiej poszukać w klubie - ale kogo mielibyśmy poszukać? Przecież mamy/mieliśmy Biraghiego, Dimarco, Candrevę, D'Ambrosio, Lazaro i chyba każdy się zgodzi, że oprócz przebłysków Antonio co któryś mecz, to raczej żadnego z nich nie możemy nazwać ani piłkarzem na miarę Interu, ani zawodnikiem lepszym od sprowadzonej dwójki, która tak na dobrą sprawę w żadnym stopniu nie będzie kulą u nogi, bo w razie czego bez żalu pożegnamy latem.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Myślę, że on miał na myśli Primavere, ale hmm kogo tam szukać? W tym roku nikt się nie wyróżnia w młodzikach, szczególnie na wahadło.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mercato

Post autor: Saff »

Wiem, ale z racji, że jak sam napisałeś, nikt się raczej w tym roku nie wyróżnia, to po prostu wziąłem pod uwagę tylko nasz pierwszy skład.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Fascynuje mnie Odet, że na kanwie prognoz jakiegoś kibica tfu Liverpoolu nie wierzysz w Mosesa, który był już całkiem niedawno wymiataczem w Chelsea Conte i w Younga, który zagrał już dwa bardzo dobre mecze (na dwa rozegrane), a za to wierzysz w "poszukanie w klubie", w którym najbardziej imponujące co się wylęgło z młodzieżówki przez ostatnie kilkanaście lat to Biraghi z epoki kamienia łupanego i Esposito znany póki co z tego że sfaulowali go w meczu z BVB i wykorzystał karnego z Genoą. Kurwa gościu.

Za samo ściągnięcia typa rozmiarów Eriksena za jakieś grosze w styczniu to mercato z miejsca zasługuje na 8,5/10, przecież to jest coś niebywałego. Reszta tematów, czyli przede wszystkim ogarnięcie dwóch wahadłowych oraz sprzedanie pokemona i prowincjonalnego Polytaniaka z którego nic nie będzie za całkiem miłe pieniądze luźno podwyższa do 9/10. Gdyby dobić napastnikiem, to jak na zimowe okienko to by naprawdę podchodziło pod dyszkę. Podkreślam, jak na zimowe okienko.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Odeszli Dimarco i Lazaro, w ich miejsce Young i Moses, więc jest jakiś tam skok jakościowy na wahadłach, ale Young ze względu na wiek to rozwiązanie na krótką metę. Doszedł Eriksen, czyli zawodnik z topu, który mógłby grać pierwsze skrzypce w takim PSG czy Realu, więc transfer niebywały, o takim zawodniku mogliśmy co najwyżej pomarzyć jeszcze 2-3 lata temu.
Wpadło troche kasy za Barbose, chodź akurat tutaj nieco spieprzyliśmy, bo Flamengo za jakichś ledwie wyróżniających się gości woła sobie po kilkadziesiąt mln, a za Barbose, gwiazdę ligi daje nam niespełna 20mln...no ale z drugiej strony było niewielu chętnych na niego, więc nie można mieć większych pretensji do Marotty.
Odszedł Politano, który i tak u nas nie miał swojej pozycji w ustawieniu Conte, więc transfer na plus.
Oceniam zimowe mercato 8/10, jest niedosyt przez brak transferu zmiennika dla Lukaku. Musimy liczyć na Esposito.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: 1 lut 2020, 14:30 w "poszukanie w klubie", w którym najbardziej imponujące co się wylęgło z młodzieżówki przez ostatnie kilkanaście lat to Biraghi z epoki kamienia łupanego i Esposito
Jeszcze Zaniolo (dziwię się, że jako fachowiec nie pamiętasz), którego to Roma "poszukała u nas w klubie".

Pozwól mi mieć własne zdanie, bo ja pozwalam Tobie.

Pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mercato

Post autor: Dzonyy »

Odet pisze: 1 lut 2020, 17:15
Piekarz pisze: 1 lut 2020, 14:30 w "poszukanie w klubie", w którym najbardziej imponujące co się wylęgło z młodzieżówki przez ostatnie kilkanaście lat to Biraghi z epoki kamienia łupanego i Esposito
Jeszcze Zaniolo (dziwię się, że jako fachowiec nie pamiętasz), którego to Roma "poszukała u nas w klubie".

Pozwól mi mieć własne zdanie, bo ja pozwalam Tobie.

Pozdr.
Zaniolo to kupiliśmy jak miał 18 lat.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Mercato

Post autor: maverik »

Jaszczu91 pisze: 1 lut 2020, 12:46 Lazaro był pomysłem Ausilio i Conte nie dawał mu pograć i chłopak skończył w Newcastle mimo, że potencjał pewnie ma większy niż Moses.

Wypowiedź z 2 lipca:
- Z trenerem Conte rozmawiałem niedawno, jakieś 10 dni temu. Powiedział mi dokładnie, czego ode mnie oczekuje. Był to jeden z powodów, dla których tu przybyłem.

Nie wiem skąd ci się wzięło, że to pomysł Ausilio skoro każdy wiedział już przed transferem, że Conte o niego zabiega. Odpuszczaliśmy Danilo bo Conte chciał ofensywnego gracza na wahadle. Prawda jest taka, że to Conte wymyślił sobie Lazaro i jak widać nie wypaliło, więc zimą zażądał Mosesa bo jest to najbezpieczniejsza opcja. Gość przychodzi na pół roku z opcją wykupu, a do tego zna go doskonale z Chelsea. Tutaj na plus, że nie szuka kolejnych wynalazków, tylko stawia na pewniejsze opcje nawet jeśli są to gracze nie w takiej formie co wcześniej.
Young podobnie opcja na chwilę, samo to że ma kontrakt na pół roku o czymś świadczy, więc czemu by negować ten transfer biorąc pod uwagę poziom naszych wahadeł, a zwłaszcza lewego.
Co do Eriksena jest to majstersztyk zwłaszcza zimą, ale trzeba powiedzieć, że jest to zasługa naszych dyrektorów. Conte się uparł na Vidala i gdyby Valverde został to kto wie czy by teraz nie był z nami, a to wykluczyłoby Duńczyka przynajmniej do lata. Dostaliśmy piłkarza światowej klasy, jeden z najlepszych rozgrywających świata, teraz Conte musi to odpowiednio poustawiać. Liczę, że Eriksen będzie trochę takim odpowiednikiem Rafinhi sprzed 2 lat. Piłkarzem, który wniesie coś nowego, ożywi pomoc, a za tym pójdzie drużyna i wyniki. No i też co ważne przychodzi gość, który ma kilkanaście, może więcej goli z rzutów wolnych. Brakowało kogoś takiego od czasów Sneijdera, a to jakby nie było kolejna dodatkowa szansa na bramkę, więc liczę że u nas będzie to kontynuował, a nie pójdzie drogą Calhanoglu w Milanie.
Co do sprzedaży to mi pasuje. Politano out do Napoli, które nam nie zagraża, a nawet zarobiliśmy na transakcji. Etap Barbosy w Interze definitywnie zakończony z czego się ogromnie cieszę bo myślałem że zostanie do końca kontraktu. Dimarco niegrający wcale może przynieść zarobek w postaci 8 mln no i Lazaro liczę, że będzie dostawał sporo szans w Newcastle, bo jego kwestia będzie jedną z kluczowych latem. Albo wraca jako ograny w Premier League i jest ważną postacią, albo niestety trzeba będzie się pożegnać definitywnie.
Zabrakło na pewno napastnika. Mając jedynie Alexisa i Esposito na ławce może być problem. Z jednej strony rozumiem, że zarząd nie chce pakować kasy w rezerwowego napastnika, tylko lepiej takie opcję jak z Youngiem czy Mosesem, ale z drugiej strony no przydałby się ktoś. Chociaż jak mielibyśmy ściągnąć Pinamontiego czy kogoś tego typu, to ja już wolę dawać szansę Esposito.
Również się cieszę, że nie opchnęliśmy Vecino, bo jak życie pokazało jeszcze w trakcie mercato że Urugwajczyk jest teraz niezbędny. Borja, Sensi, Gaglia, Brozo z kontuzjami, więc musielibyśmy mocno kombinować. Może to jakiś znak był z tymi drobnymi urazami co by zarząd się powstrzymał.
Ogólnie ocena waham się między 8+,a 9/10.
ODPOWIEDZ