Mercato

To co każdy kibic lubi...
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: MiRas. »

Całe szczęście, że nasi poszli po rozum do głowy i odpuścili rozmowy w/s Malcoma, który w przeciągu tygodnia bardzo chciał grać w Interze, później Romie, na końcu jak przyczłapała się Farsa to z ten jełop z kisielem w majtach poleciał (nie wiem na co liczy, ale wielu już było podobnych do niego, którzy w Katalonii podgrzewali ławę) do nich. Z jednej strony rozumiem Bordeaux, w końcu to czysty interes, tutaj nie ma żadnych sympatii, piłkarz to towar, a towar trzeba opchnąć jak najdrożej. Można się klepać po ramionach, zjeść biznesowy obiad, pójść razem na dziwki, ale przelew z Katalonii był jednak ciut większy i to on determinuje kierunek transferu. Bordeaux było dogadane z Romą, nie mieli niczego na piśmie, więc Monchi z Romą dali się nieco wyruchać. Z drugiej strony Barcelona, to nigdy nie był klub dżentelmenów i tytanów etyki, więc nie dziwi mnie ich zachowanie, weszli z buta i wzięli co chcieli.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

beka z sromy i mesjasza moncchiego. wielki fachowiec a oficjalnie potwierdzili malcoma bez podpisania umowy ale to jest kompromitacja
szkoda, że malcom do nich nie poszedł bo jest to brazylijski pokemon i rzymianie wyrzuciliby 40 mln w błoto, czyli więcej niż my za gabrysia gabiniegola
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Roma Romą, ale my moglibyśmy powoli wracać już na rynek. Zostały trzy tygodnie, a daleko naszej kadrze do kompletności.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Duze watpliwosci zaczynam miec co do naszych poczynan w koncowce. Troche sie obawiam, ze koncowka zostanie spartolona. Wersalka jest co prawda na wakacjach I nawet jak go wezmiemh to.bedzie do dyspozycji dopiero kolo.6 sierpnia, ale za dlugo sie to przeciaga, a alternatywy wogole nie przekonuja. No I jeszcze herrera, to juz lepiej na barelle postawic
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

To już lepiej nikogo nie kupić jak wydawać kasę na Herrera, Barella... Jak ktoś ma przyjść to niech to będzie zawodnik na najwyższym poziomie
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Raczej wątpię by kolejny reprezentant Chorwacji u nas zawitał. Tak jak myślałem, negocjacje z Atletico należą do jednych z cięższych i coś mi się wydaje, że Simeone go nie puści. Szkoda naszego czasu. Tak więc Wersalka po raz kolejny odbije się od Interu jako niezrealizowany cel transferowy. Za rok pewnie powróci.

Podobnie mam z Vidalem. Jest to dla mnie transfer z gatunku tych bardzo mało prawdopodobnych. Może lepiej było skupić się na Iliciciu? Wiem, że inna pozycja, ale on przynajmniej mógłby w razie czego zastąpić Radje lub jakiegoś skrzydłowego.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Mercato

Post autor: Kredence »

miniu86 pisze: Tak jak myślałem, negocjacje z Atletico należą do jednych z cięższych i coś mi się wydaje, że Simeone go nie puści. Szkoda naszego czasu. Tak więc Wersalka po raz kolejny odbije się od Interu jako niezrealizowany cel transferowy. Za rok pewnie powróci..
Moim zdaniem Vrsaljko nie przyjdzie do nas nie dlatego że z Atletico się ciężko negocjuje ale przez fakt że składamy poważnemu klubowi, za poważnego zawodnika , wicemistrza świata śmieszną ofertę na kompromitujących warunkach. Jakieś 6 mln i 20 mln za OPCJE wykupu to jawna kpina i mimo tego że bardzo chciałem/ chce wierzyć że to się może udać to niby czemu Atletico miałoby robić nam taką promocje ? Przecież oni Vrsaljko sprzedadzą bez problemu , chętnych nie braknie.

Co do naszegio mercato to moim zdaniem sprawa jest jasna - z róznych przyczyn funduszy brak. I albo ktoś nam zrobi promocje na co liczy Ausilio albo będzie łapanka z niewiadomym efektem jak rok temu na zakonczenie mercato, gdzie każdy był pewien że przyjdzie jeszcze jakiś środkowy obrońca a tu zonk i tylko brak kontuzji nas uchronił przed Ranokią w większej ilości meczów w 1 składzie. Okienko za 3 tygodnie się kończy a my potrzebujemy klasowego pomocnika i prawego obrońce. Jak nikt poważny się nie pojawi to LM może nas boleśnie zweryfikować niestety/
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Pewnie skończy się tak, że weźmiemy Beresia jako zmiennika dla Danilo a do środka pola przyjdzie ktoś tylko i wyłącznie wtedy gdy sprzedamy Jao Mario i Pinamontiego. Bez tego ani rusz. W kasie pustki...
Po cichu cały czas liczę na powtórne wypożyczenie Rafinhii z przymusem wykupu. Może Barca na to pójdzie.
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Mercato

Post autor: Kredence »

Jaszczu91 pisze:Po cichu cały czas liczę na powtórne wypożyczenie Rafinhii z przymusem wykupu. Może Barca na to pójdzie.
To się nie wydarzy, a przynajmniej nie z przymusem wykupu. Od tego sezonu zmieniły się przepisy i przymus wykupu jest traktowany w papierach jak normalny transfer. Dlatego Ausilio chce wszędzie opcję wykupu. Gdybyśmy wzięli go z przymusem to zapewne nie spełnilibyśmy warunków tej ugody z UEFĄ. Dlatego jak Rafinha przyjdzie to tylko ostatniego dnia okienka i tylko zwykłe wyp. beż przymusu wykupu.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Kredence pisze:
Jaszczu91 pisze:Po cichu cały czas liczę na powtórne wypożyczenie Rafinhii z przymusem wykupu. Może Barca na to pójdzie.
To się nie wydarzy, a przynajmniej nie z przymusem wykupu. Od tego sezonu zmieniły się przepisy i przymus wykupu jest traktowany w papierach jak normalny transfer. Dlatego Ausilio chce wszędzie opcję wykupu. Gdybyśmy wzięli go z przymusem to zapewne nie spełnilibyśmy warunków tej ugody z UEFĄ. Dlatego jak Rafinha przyjdzie to tylko ostatniego dnia okienka i tylko zwykłe wyp. beż przymusu wykupu.

Wiem, że są takie przepisy więc tak jak napisałem koniecznie trzeba wypchnąć Mario i poświęcić Pinamontiego żeby myśleć o Rafinhii ;-)

Właśnie zerknąłem na transfermarkt na nasze transfery i zauważyłem zmianę w transferze Lautaro. Wcześniej podawali 23 mln a teraz kwota odstępnego jest zmieniona na 14 mln. Czyżby Ausilio dokonał cudu? :hahaha:
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: ZnawcaCalcio »

Jakbym miał wybierać między Rafinhą, a Vidalem, to wybieram tego drugiego
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Jeżeli będziemy grali na dwóch napastników to zgadza się że nasza kadra jest szeroka
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Jakbyśmy buchnęli tego Vidala, a Milan wymienił z Juventusem Bonucciego za Higuaina, to to już chyba będzie najciekawsze mercato w historii Serie A. A jeszcze nie ma sierpnia.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

ZnawcaCalcio pisze:Jakbym miał wybierać między Rafinhą, a Vidalem, to wybieram tego drugiego
Ja bez dwóch zdań brałbym Rafinhę. Potrzebny nam typowy ofensywny pomocnik, ktoś kreatywny, a nie kolejny walczak do środka pola.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Ja już powiem to co powiedziałem kiedyś - Rafinha jest świetnym piłkarzem, przydałby się w Interze, ale my mamy Nainggolana, który piłkarzem jest jeszcze lepszym i który dobrze wie, czego oczekuje Spalletti. Przesuwanie go obok Brozovicia to marnowanie jego potencjału strzeleckiego. Na dzień dzisiejszy o wiele bardziej brakuje nam pomocnika obok Brozovica, który uzupełni pomoc i żaden z dwójki Gaglia-Vecino nie gwarantuje nam, że nie zawiedzie. Vidal jest kozakiem, ma 2-3 sezony przed sobą. Za rok moźna pomyśleć o Barelli i uzupełnieniu środka o jego osobę, a przy takich kozakach jak Radja i Arturo może się jeszcze rozwinąc.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Randama pisze:Ja już powiem to co powiedziałem kiedyś - Rafinha jest świetnym piłkarzem, przydałby się w Interze, ale my mamy Nainggolana, który piłkarzem jest jeszcze lepszym i który dobrze wie, czego oczekuje Spalletti. Przesuwanie go obok Brozovicia to marnowanie jego potencjału strzeleckiego. Na dzień dzisiejszy o wiele bardziej brakuje nam pomocnika obok Brozovica, który uzupełni pomoc i żaden z dwójki Gaglia-Vecino nie gwarantuje nam, że nie zawiedzie. Vidal jest kozakiem, ma 2-3 sezony przed sobą. Za rok moźna pomyśleć o Barelli i uzupełnieniu środka o jego osobę, a przy takich kozakach jak Radja i Arturo może się jeszcze rozwinąc.
Czy Radja jest lepszym piłkarzem od Rafini zweryfikuje sezon. Nowy sezon, nowe cele, miejsce, przyjaciele. Rafinia idealnie odnalazł sie w Interze, oby Radja poszedł tą samą drogą
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Mercato

Post autor: Seba »

kusy pisze:
Randama pisze:Ja już powiem to co powiedziałem kiedyś - Rafinha jest świetnym piłkarzem, przydałby się w Interze, ale my mamy Nainggolana, który piłkarzem jest jeszcze lepszym i który dobrze wie, czego oczekuje Spalletti. Przesuwanie go obok Brozovicia to marnowanie jego potencjału strzeleckiego. Na dzień dzisiejszy o wiele bardziej brakuje nam pomocnika obok Brozovica, który uzupełni pomoc i żaden z dwójki Gaglia-Vecino nie gwarantuje nam, że nie zawiedzie. Vidal jest kozakiem, ma 2-3 sezony przed sobą. Za rok moźna pomyśleć o Barelli i uzupełnieniu środka o jego osobę, a przy takich kozakach jak Radja i Arturo może się jeszcze rozwinąc.
Czy Radja jest lepszym piłkarzem od Rafini zweryfikuje sezon. Nowy sezon, nowe cele, miejsce, przyjaciele. Rafinia idealnie odnalazł sie w Interze, oby Radja poszedł tą samą drogą
Najważniejsze, aby Spalletti pod nieobecność Nainggolana nie wystawiał tam na siłę Vorki Balero. Mam nadzieję, że wtedy będziemy przechodzić na dwójkę napastników i właśnie dlatego testujemy taki wariant.
Obrazek
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Radja Nainggolan to bardziej klasowy piłkarz niż Rafinha. To nie powinno w ogóle budzić wątpliwości.

Ale Rafinha to także dobry zawodnik, przydałby sie - polubiłem go.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Zostało ledwie 4 dni do końca okienko transferowe i zadaje sobie pytanie - czy będzie złoty strzał? Pod kątem personalnym jedynie czego mi tutaj brakuje to środkowy pomocnik. Asamoah świetnie sobie radzi w środku pola, ale przyszedł tutaj z planem ustawienia go na lewej obronie. Faktem jest, że mamy wszechstronną kadrę i Spalletti może do woli zmieniać ustawienia, ale gdyby się do czegoś przyczepić to tylko do tej pozycji.

Generalnie sprawa Modricia śmierdzi z daleka i raczej należy się spodziewać, że nie skończy się dla nas pomyślnie. Myślę, że nasi mają następujące podejście w tej sprawie - uda się to zajebiscie, nie to nie ściągamy już nikogo bo Barella to zawodnik utalentowany, ale jeszcze nie na europejskim poziomie. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że środek pomocy wydawał się pozycją pilniejszą pozycją do wzmocnienia, media trąbiły, że Spalletti chce pomocnika z doświadczeniem międzynarodowym, tymczasem skończyło się na Balde? Zaskakujące.

Spall chciał Balde już rok temu i najwyraźniej ma na niego jakiś pomysł. Chłop ma papiery na wielkie granie i oby Łysa mądra główka zrobiła z niego nowego Salaha.

Co do odejść to sprawa jest klarowna - Joao Mario pewnie lada moment odejdzie, bo to jednak nadal ciekawe nazwisko na rynku i na dodatek dostępny na wypożyczenie. Po przyjściu Balde kompletnie zbędny jest Pinamonti. Pytanie co z Karamohem i Candreva. Może mnie zjecie, ale jest mi obojętnie który odejdzie. Oczywiście, że wolałbym żeby to był Candreva, ale wydaje mi się, że obaj będą mieli niewielkie szanse na grę i moze Francuza warto gdzieś oddać na wypożyczenie. Ewentualnie poczekać do stycznia.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: TomHardy »

Modric to ciągle niewiadoma, ale póki co Perec ani nikt inny z Realu nie wydał żadnego dementi w jego sprawie choćby dlatego, żeby nie było popłochu przed finałem Superpucharu, co wzmacnia we mnie jeszcze większą wiarę w jego przybycie. Jasne jest, że może nie przyjść, ale sytuacja wygląda dosyć pozytywnie dla nas póki co.

Co do Karamoha i Candrevy. Mamy Perisicia i Balde, 1 Politano na zmianę to troche mało. Ktoś na pewno z tej dwójki odejdzie. Oczywiście marzę o tym aby był to Candreva, jednak wydaje mi się, że Włoch nie chce sie na nic zgodzić i to Janek poleci na wypożyczenie do jakiejś Genoi czy innej satelickiej ekipy.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Karamoh w meczach dawał nam więcej w kilkanaście minut niż Candreva przez cały mecz. Więc raczej jasne jest kto powinien odejść z tej dwójki i Spall też pewnie to widzi. Perisic, Balde na skrzydłach w podstawowym składzie i Karamoh z Politano na ławce no i mamy dobrych zmienników a nie półśrodki jak Candreva. Nie będziemy pewnie zawsze grać ustawieniem ze skrzydłowymi, pewnie będzie to czasami też np. 3-4-2-1 i tutaj za plecami Icardiego spokojnie może grać Martinez i np Balde
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Regista by się przydał. Nie ma co się łudzić Modriciem, Chorwat zostanie w Realu. Ponownie widziałbym w Interze Rafinhę, który w wywiadach zgłaszał chęć powrotu, dobrze grał w sparingach Barcelony. Ciekawe tylko czy sam Spalletti chciałby go z powrotem... Jeśli jednak nikt więcej nie przyjdzie, to też będę zadowolony, świetne mercato.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Moim zdaniem temat Modricia wyklaruje się jutro po meczu. Chorwat został najlepszym graczem MŚ, temat odejścia w mediach jest głośny, a do tej pory nie zabrał w tej sprawie żadnego głosu. Jutro dziennikarze wpadną na murawę i na bank będą chcieli usłyszeć jego wypowiedzi.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

Jakbyśmy wzięli Barellę na tej samej zasadzie co Politano, to czapki z głów dla Ausilio. Mercato i tak jest 10/10. Nikt nie spodziewał się tylu i takich transferów, mimo wszystko jeszcze ta luka (modrić xd) w środku pola jest, którą wypełnić wypadałoby mimo wszystko.
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Mercato

Post autor: emika »

Zacznę od pewnego niuansu, który bardzo mnie zadziwił i myślę, że od niego TRZEBA zacząć.

Wszyscy powinniśmy posypać głowy popiołem. Ausilio okazał się nie być transferowym leszczem- bo właśnie taka łatka była mu przyklejona przez poprzednie lata. Na "światło dzienne" wyszły informacje o rozliczaniu budżetu transferowego. Sprawia to, że Mądrą Łysą Główkę starszą stażem w Interze trzeba traktować jako geniusza. W skrócie: okazuje się, że poprzednie lata i transfery na zasadzie wypożyczeń, targowanie się o każdy grosz były tytaniczną pracą naszego speca od transferów, który chciał ugrać tyle ile mógł. Należy tu go przeprosić za powszechną opinię dusigrosza.

Okienko transferowe mimo lat posuchy nie można traktować na zasadzie "jaramy się bo jest lepiej niż było". To co nasi włodarze zdziałali na rynku, to deale, których nie powstydziłby się żaden klub na świecie. Nawet gdybyśmy robili co roku bardzo dobre transfery, nawet gdybyśmy byli przyzwyczajeni do pozyskiwania co okno dobrych graczy to aktualne mercato jest wspaniałe.

Nie będę się za dużo rozpisywał o samych transferach bo wszystko zostało powiedziane, a nawet jeżeli nie, to można pisać jedynie w superlatywach o dokonaniach Interu na rynku. Transfery wybitne za małe kwoty, zbudowanie konkurencyjnej drużyny poprzez wzmocnienie najsłabszych punktów oraz ogromne wzmocnienia siły rażenia. Tak ogólnie można określić to co zostało zbudowane tego lata.

Na koniec wiadomość do osób każdej maści negujących jakość transferów: Pierdolnijcie się w głupie ryje.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 14:18 przez emika, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Moim zdaniem jesteśmy świadkami najlepszego mercato od niepamiętnych czasów. Nawet w sezonie gdzie zdobyliśmy Triplette było więcej narzekań na sprzedaż Ibrahimovicia i ściąganie szrotu z Realu. Później zweryfikowały nas wyniki i ocena z perspektywy czasu uległa zmianie :P

W tym roku jestem bardzo zadowolony z naszego mercato. Przede wszystkim dlatego, że dołączyli do Interu piłkarze, których w składzie widział trener Spalletti. Wreszcie mamy ciągłość i zespół jest sensownie budowany. Zdobywanie bramek nie będzie spoczywać tylko na barkach dwóch zawodników. Na to narzekał Spall i dostał bramkostrzelnych skrzydłowych. W dodatku nie jednowymiarowych jak Candreva czy nawet Perisić. Politano i Balde, a nawet i Martinez to trójka, która może zagrać na każdej ofensywnej pozycji. To sprawi, że zespół będzie bardziej nieprzewidywalny w ataku.
W pomocy nawet bez Modricia i tak jest dobrze. Nainggolan i Asamoah to solidne wzmocnienia. Do tego Vecino w 100% zdrowy powinien wskoczyć level wyżej. Brozović jak utrzyma poziom jaki ostatnio prezentuje to będzie bestią. A przecież jest jeszcze Gagliardini i Papa Valero.
Obrona w poprzednim sezonie była naszą najlepszą formacją a doszedł De Vrij i Vrsaljko i pozbyliśmy się wszystkich szkodników. Po meczach towarzyskich można dojść do wniosku, że Spall chce mocno postawić na Dalberta i może nawet i on odpali. Jest na dobrej drodze.

Mały minus to oczywiście Cancelo i Rafinha. Wyszło na to że przez cały sezon ogrywaliśmy zawodnika Juventusovi :/ a już u nas pokazał, że może być z niego kocur. Rafinha też by się przydał, ale niestety FFP nie pozwoliło zatrzymać obu tych panów.

Ogólnie pozyskaliśmy 7 piłkarzy:
De Vrij
Asamoah
Martinez
Nainggolan
Politano
Vrsaljko
Balde

Nie licząc Lautaro, który najlepiej pokazuje się sparingach, wszyscy doświadczeni w Serie A i z odpowiednią jakością żeby wskoczyć do pierwszego składu. To nie może się nie udać. :cool: Niech się wreszcie zacznie ten pasjonująco zapowiadający się sezon.
Mercato 9/10 a jeszcze kilka dni zostało :D
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Bardzo wątpię w Modricia, natomiast gdyby przyszedł, to byłoby to mercato na czyste 10/10. Ale jeśli nawet nie przyjdzie, to to jest 9 albo 9,5/10. Modrić, jakkolwiek by to nie zabrzmiało w kontekście najlepszego pomocnika świata, byłby tu już tylko wisienką na torcie. No, może raczej ogromną wiśnią niż wisienką, ale wciąż. Kadra jest kompletna dzięki swojej uniwersalności, Ausilio zrobił wszystko co mógł, teraz wszystko w rękach Spallettiego i nie będzie żadnych wymówek. Po raz pierwszy w życiu jestem w pełni usatysfakcjonowany okienkiem Interu. A przecież potrzeby kadrowe mieliśmy ogromne. Nigdy nie można tracić nadziei, tak w piłce jak w życiu - przy odpowiednim nastawieniu można powstać nawet z rynsztoku, jakim pod względem zarządczym i sportowym był Inter 2011-2017. I nawet nie trzeba dysponować setkami milionów.
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Mercato, mimo że jeszcze się nie zakończyło, oceniam na plus, a Ausilio wykonał kawał dobrej roboty. Cieszę się, że wszyscy zawodnicy oprócz Lautaro, grali w przeszłości w Serie A, a więc z aklimatyzacją i językiem nie będzie problemów. Do pełni sukcesu brakuje jeszcze pozbycia się Mario, Pinamontiego i oddania na wypożyczenie Karamoha.
W Modricia już nie wierzę. Zostało za mało czasu, a żeby transfer wypalił musimy dać odpowiednio wysoką ofertę, pozbyć się jednego pomocnika, a Real znaleźć zastępce. Jak dla mnie to już pierwszy warunek jest niewykonalny.

Jeśli chodzi o sezon to boję się dwóch rzeczy:
- Mundial i przedłużone urlopy bądź co bądź naszych 3 podstawowych zawodników odbiją się na formie całego zespołu na początku sezonu.
- Najsłabszym punktem będzie Dalbert, którego Spall albo będzie wystawiał ciągle do oporu, albo będzie żonglował na LO D'Ambrosio i Asamoah.
W każdym razie kadra jest szeroka, na każdą pozycję mamy po 2 prawie że równorzędnych zawodników. Dodatkowo liczę na to, że Balde, Politano i Radja wniosą dużo świeżości do ofensywy i będą w stanie przesądzić o wyniku meczu w przypadku, kiedy całemu zespołowi nie idzie.

Mam także nadzieję, że zawodnicy, którzy wypalą, będą na koniec sezonu wykupieni. Teraz powinniśmy zacząć stabilizować kadrę, bo przez ostatnie parę lat praktycznie co roku kupujemy kilku zawodników, którzy rozgrywają jeden sezon bo albo się nie sprawdzili albo nie zostali wykupieni z innych powodów (Rafinha, Cancelo, wcześniej Telles, Ljajić). Jasne, że mogą sie zdarzać transfery niewypały, ale u nas liczba zawodników, którzy jednak nie byli odpowiedni jest zdecydowanie za duża. Co roku należy wzmacniać 1-2 pozycję sprawdzonymi graczami i wykorzystywać okazję na zakup topów jak np. Modrić.
Musimy być też przygotowani na to, że występy w LM ściągną uwagę dużych klubów na naszych zawodników. Za rok może się zdarzyć, że po Skriniara, Icardiego, Perisicia czy Brozo wpłyną wysokie oferty i ich sprzedaż będzie nieunikniona. Także Candreva(87), Miranda(84) i Handanović(84) już młodsi nie będą

Podsumowując - plan na następne mercato:
- wykup Politano, Balde, Vrsaljko
- utrzymanie podstawowych zawodników
- wisienka w postaci Modricia
- odpowiedni, sprawdzony LO
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Chyba wszystko zakończy się brakiem transferu pomocnika. Wydawać by się mogło, że wzmocnienie tej pozycji jest konieczne, tymczasem wszystko wskazuje na to, że zostaniemy jedynie z wymianą Rafinhi na Nainggolana.

Wiadomo, ze Spalletti może cofnąć Radję obok Brozo i grac Martinezem w przodu albo postawić na Asamoaha w środku. Brak transferu środkowego pomocnika oznacza to, że blisko wyjściowej 11 są Dalbert, D'Ambrosio, Vecino i Gagliardini. Oby przynajmniej dwóch z nich było w formie przez cały sezon.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mercato

Post autor: Czarson »

Wszystko wskazuje na to, ze wobec braku transferu kolejnego pomocnika Dalbert zakotwiczy w 1 skladzie a Asamoa zostanie przesuniety na srodek pola i to wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem. Vecino w poprzednim sezonie zagral dobry mecz moze z 5 razy, Gaglia mial dobry okres ale sie polamal, licze, ze jeden z nich zrobi w tym sezonie krok do przodu bo gdyby nie uniwersalnosc Kwadwo to w sordku pola w razie kontuzji Najgo lub Brozo robi sie nudno i nie milo.
ODPOWIEDZ