Mercato

To co każdy kibic lubi...
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Piekarz pisze: 14 sie 2023, 22:21 Arnautović to transfer, który aż ciężko skomentować. Czegoś tak słabego przynajmniej na papierze to dawno nie było. Olewamy Dzeko, co przyjmujemy z radością, sądząc, że Thuram przychodzi za niego na trzeciego napastnika. Staramy się o Lukaku, sprzedajemy Onanę za 60 baniek, żeby móc go kupić za jakieś 30. Lukaku się wysrywa i nagle się okazuje, że nie staramy się o drugiego napastnika, tylko ewidentnie trzeciego - talent który może zupełnie spalić jak Balogun albo dziada pokroju Moraty, który gwarantuje jakieś tam liczby ale również to że nie zrobi szału. Już na tym etapie historia jest moim zdaniem fatalna, ale koniec końców ściągamy 34,5-letnią miernotę z Bolonii, w dodatku za jakieś absurdalnie wysokie pieniądze, które przekraczają 50% transferu 30-letniego Brozovicia, jednego z najlepszych grajków w lidze. Czy wy za tym nadążacie?

Na ten moment chyba śmiało można powiedzieć, że mamy gorszy skład niż w zeszłym sezonie. Wahadła na plus, obrona na minus, atak na minus, bramka na minus, pomoc mniej więcej status quo. Absolutnie niebywała sprawa, nie do pomyślenia jeszcze w czerwcu.

Suning won, oddajcie forsę za Onanę złodzieje
Onana vs Sommer
Skriniar vs Bisseck
Frattesi vs Brozovic
Lukaku vs Thuram
Dzeko vs Arnautovic

Ciężko to skomentować...
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: Mercato

Post autor: zoniek »

Transfer Arnautovica to desperacja podyktowana brakiem jakiegokolwiek sensownego grajka w naszym zasięgu. Krzyk rozpaczy. Wzięliśmy go tylko dlatego bo nikogo lepszego nie znajdziemy.
To coś jak końcówka imprezy, na której zostały same panienki 4/10 na parkiecie, ale po wypiciu paru żubrów nie wydają się takie złe. Jesteśmy po prostu biedni, a ten transfer pokazuje to dobitnie.
Dlatego nie liczyłbym na jakiś przełom i klepał Sancheza z wolnego. Zawsze wniesie nieco polotu gdy będzie zdrowy, a większe siły skierować na dobrego obrońcę. Corree odstawiłbym na boczny tor z nadzieją, że do końca okienka ktoś go weźmie. W końcu po paru żubrach nie jest taki zły...
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Za wydanie 8mln na 34 letniego średniaka powinien być zarzut o niegospodarność...
Dzeko, który był wrakiem w poprzednim sezonie robił gola/asystę co 145, Arna mając formę życia co 155... ja mam wrażenie, że to jakaś ukryta kamera
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Wyobraźcie sobie ten atak Correa- Arnautovic... z dwóch nie złożyłby jednego
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

timon pisze: 15 sie 2023, 07:37 Wyobraźcie sobie ten atak Correa- Arnautovic... z dwóch nie złożyłby jednego
Z tego co piszą, to spróbujemy sprzedać Tucu i wtedy sprowadzimy napastnika nr 3. Szczerze mówiąc w tej chwili nawet mnie trudno w to wierzyć, ale...

Co do Arny, to nie chciałem go tutaj ale już tak na spokojnie, -skoro ma przyjść to liczę, że może jako były interista postara się i miło nas zaskoczy. 10 goli w sezonie w lidze, ale to dla Bologny. Tutaj zapewne będzie miał mniej minut, ale to Inter. 15+ goli w sezonie potraktuje pozytywnie.

Ogólnie co chciałem powiedzieć, że mercato zwłaszcza w ostatnich dniach nie przynosi chyba zadowolenia nikomu ale też trzeba przyznać, że rynek zrobił się podły. Każdy chce jak najwięcej wycisnąć, realne wyceny zawodników już należą do nielicznych zwłaszcza jak większy klub kupuje od małego.
Zobaczymy, może jak Samardzić się nie uda to ruszymy jeszcze po Baloguna...:P
chociaż niby priorytetem na ten moment jest obrońca.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

timon pisze: 15 sie 2023, 00:32
VVujek pisze: 14 sie 2023, 12:19 Inter w jednym sezonie pozyskał piłkarzy za kwotę ponad 60 mln po sprzedaży Lukaku. Wypożyczenie z obowiązkiem wykupu jest wpisywane w bieżący bilans rozliczeniowy. No, ale ty przecież tego nie wiesz :)
,,Wypożyczenie z obowiązkiem wykupu jest wpisywane w bieżący bilans rozliczeniowy" z orlem w jednej ławce widzę siedzieliście...
jeżeli wykup jest przed 30 czerwca to tak. Natomiast to jest ostatni raz jak robisz takie wycieczki w moją stronę.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Speaker pisze: 15 sie 2023, 08:21
timon pisze: 15 sie 2023, 07:37 Wyobraźcie sobie ten atak Correa- Arnautovic... z dwóch nie złożyłby jednego
Z tego co piszą, to spróbujemy sprzedać Tucu i wtedy sprowadzimy napastnika nr 3. Szczerze mówiąc w tej chwili nawet mnie trudno w to wierzyć, ale...

Co do Arny, to nie chciałem go tutaj ale już tak na spokojnie, -skoro ma przyjść to liczę, że może jako były interista postara się i miło nas zaskoczy. 10 goli w sezonie w lidze, ale to dla Bologny. Tutaj zapewne będzie miał mniej minut, ale to Inter. 15+ goli w sezonie potraktuje pozytywnie.

Ogólnie co chciałem powiedzieć, że mercato zwłaszcza w ostatnich dniach nie przynosi chyba zadowolenia nikomu ale też trzeba przyznać, że rynek zrobił się podły. Każdy chce jak najwięcej wycisnąć, realne wyceny zawodników już należą do nielicznych zwłaszcza jak większy klub kupuje od małego.
Zobaczymy, może jak Samardzić się nie uda to ruszymy jeszcze po Baloguna...:P
chociaż niby priorytetem na ten moment jest obrońca.
Przecież on w sezonie życia strzelił 14 grając 2700minut... dobrze będzie jak ten leszcz strzeli chociaż 5
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

timon pisze: 15 sie 2023, 00:32
VVujek pisze: 14 sie 2023, 12:19 Inter w jednym sezonie pozyskał piłkarzy za kwotę ponad 60 mln po sprzedaży Lukaku. Wypożyczenie z obowiązkiem wykupu jest wpisywane w bieżący bilans rozliczeniowy. No, ale ty przecież tego nie wiesz :)
,,Wypożyczenie z obowiązkiem wykupu jest wpisywane w bieżący bilans rozliczeniowy" z orlem w jednej ławce widzę siedzieliście...
Taka zmiana nastąpiła po to by kluby nie mogły omijać FFP, dawniej było inaczej.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

No dlatego robią obowiązek wykupu po zagraniu jednego meczu itd.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Jprdl gościu, to jest fakt, a ty żyj dalej w swoim świecie.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Ale co jest faktem?
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

A ja jestem zadowolony.

Mimo biedy i cięć udało się wzmocnić wahadła, pomoc (Frattesi, może Samardzic, a przede wszystkim pogra więcej świetny Asllani) i atak (rok temu był tylko jeden prawdziwy napastnik: Lautaro, dziś jest już Thuram, a będzie Arnautovic, moim zdaniem dużo lepszy obecnie piłkarz od tego wraka z Bośni).

Niepokoi jedynie obrona, wygląda na to że podstawowym w trójce będzie Darmian.

Pozdr.

ps.
Rozumiem złość na Arnę (ta kwota transferu jest za wysoka), ale dajcie mu szansę. To dobry piłkarz, świetnie dopasuje się do zespołu, umie grać kombinacyjnie, piłka mu nie przeszkadza (jak od pewnego czasu Dzeko) i pasuje trenerowi.
Jak 2 lata temu pisałem, że transfer Correi to błąd, to zamiast uwierzyć, chóralnie udowadnialiście że tak nie będzie. I co??
Teraz uwierzcie, że Arna da radę :D :D :D
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Faktem jest to, że wypożyczenie z obowiązkiem wykupu jest wpisywane w bieżący bilans rozliczeniowy. Swego czasu było o tym głośno. Zmiana nastąpiła po to by nie omijać FFP takimi triczkami.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Dlatego robią warunkowy wykup, czyli warunek staje się obowiązkiem po na przykład jednej minucie w kolejnym roku
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Odet pisze: 15 sie 2023, 11:48 A ja jestem zadowolony.

Mimo biedy i cięć udało się wzmocnić wahadła, pomoc (Frattesi, może Samardzic, a przede wszystkim pogra więcej świetny Asllani) i atak (rok temu był tylko jeden prawdziwy napastnik: Lautaro, dziś jest już Thuram, a będzie Arnautovic, moim zdaniem dużo lepszy obecnie piłkarz od tego wraka z Bośni).

Niepokoi jedynie obrona, wygląda na to że podstawowym w trójce będzie Darmian.

Pozdr.

ps.
Rozumiem złość na Arnę (ta kwota transferu jest za wysoka), ale dajcie mu szansę. To dobry piłkarz, świetnie dopasuje się do zespołu, umie grać kombinacyjnie, piłka mu nie przeszkadza (jak od pewnego czasu Dzeko) i pasuje trenerowi.
Jak 2 lata temu pisałem, że transfer Correi to błąd, to zamiast uwierzyć, chóralnie udowadnialiście że tak nie będzie. I co??
Teraz uwierzcie, że Arna da radę :D :D :D
Ja akurat byłem kompletnym przeciwnikiem pazia
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

up
wiem, pamiętam i szanuję :)

Pozdr.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

timon pisze: 15 sie 2023, 17:53 Dlatego robią warunkowy wykup, czyli warunek staje się obowiązkiem po na przykład jednej minucie w kolejnym roku
Ale ty sam to sobie wymyśliłeś, czy gdzieś to wyczytałeś i jest to faktem?
Bo coś mi się wydaje że to pierwsze.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

Tobie wiele rzeczy się wydaje, tylko mało ma pokrycie w rzeczywistości...
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Wiesz, że w momencie spełnienia warunków, staje się to takie same jak w wersji pierwotnej (bez warunku) czy nie wiesz? Wtedy wjeżdża na białym koniu obowiązek wykupienia.

Naprawdę nie widzisz innych +tego typu umowy dla Interu tylko twierdzisz, że to przenosi wpis $ na inny okres rozliczeniowy? No przyznaj wymyśliłeś to sobie, albo mnie zaskocz.

Z tego co mi wiadomo rozliczamy jest sezon, a nie rok kalendarzowy xd
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Odet pisze: 15 sie 2023, 11:48
Rozumiem złość na Arnę (ta kwota transferu jest za wysoka), ale dajcie mu szansę. To dobry piłkarz, świetnie dopasuje się do zespołu, umie grać kombinacyjnie, piłka mu nie przeszkadza (jak od pewnego czasu Dzeko) i pasuje trenerowi.
Jak 2 lata temu pisałem, że transfer Correi to błąd, to zamiast uwierzyć, chóralnie udowadnialiście że tak nie będzie. I co??
Teraz uwierzcie, że Arna da radę :D :D :D
Nasz zarząd postawił wszystko na Lukaku ale ten okazał się łajzą. Trzeba uczciwie powiedzieć , ze piłkarzy pasujących do stylu gry Inzaghiego i za cenę realna dla nas jest bardzo mało. Sporo już zainwestowaliśmy tez w Thurama ( mam na myśli prowizje plus jak na nas wysoka pensja ). Z jakichś względów Zarząd uznał ze nie będą ryzykować wydania 40 mln na wielka niewiadoma jaka jest Balogun czy przepłacać za Taremiego lub Beto … tutaj kwoty blisko 30 mln. Kosmos a zaden z nich dupy nie urywa.
Wybrali mniejsze zło czyli Arna za 8+2 i niska pensja. Zgadzam się ze to lepszy na dzisiaj zawodnik niż Dzeko i powinien dać nam więcej. Szczerze mówiąc to bardziej obawiam się czy Thuram się wkomponuje w pomysły Inzaghiego.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

VVujek pisze: 15 sie 2023, 20:31 Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Wiesz, że w momencie spełnienia warunków, staje się to takie same jak w wersji pierwotnej (bez warunku) czy nie wiesz? Wtedy wjeżdża na białym koniu obowiązek wykupienia.

Naprawdę nie widzisz innych +tego typu umowy dla Interu tylko twierdzisz, że to przenosi wpis $ na inny okres rozliczeniowy? No przyznaj wymyśliłeś to sobie, albo mnie zaskocz.

Z tego co mi wiadomo rozliczamy jest sezon, a nie rok kalendarzowy xd
Więc też Cię poproszę o dowod na to, że warunek wykupu jest wliczany na okres rozliczeniowy w którym piłkarz przechodzi do klubu. Na logikę po co kluby robiłyby akcje z warunkowaniem, skoro i tak wchodziłoby to na obecny okres? Transfery i tak są robione na raty, więc płatności również to jakoś nie przesuwa
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Czyli już jedno ustalone, wymyśliłeś to sobie :lol:

Jeśli chodzi o 'logikę' to wyraźnie ci jej brak, bo taki warunek np. Występu w nowym roku daje dużo.
np.typ się kompletnie nie sprawdził, przestajesz na niego stawiać i nie musisz go kupować. Podobna sytuacja z jakąś ciężka kontuzja. Więc jak widzisz jest to fajny przywilej.

Znajdę to tu wrzucę, ale ty to powinieneś widzieć, między innymi zablokowało to 2 letnie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu, było o tym dość głośno, nie wierzę, że o tym nieslyszaleś

Tak czy siak dyskusja jałowa bo mnie nie obchodził, żaden okres rozliczeniowy, tylko to, że Inter weźmie po sprzedaży Lukaku (w jednym sezonie) , zawodników na taką kwotę. W dupie miałem czy zrobi to na raty czy gotówką. Teraz wszystko jest na raty więc tego się prędzej spodziewałem.

Tyle że ty się ujebałeś tego okresu rozliczeniowego, aby tylko nie wyszło, że miałem rację, a ty i grupa incydentu wyszła na kompletnych buraków.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Liczę , że Arnautovic nie będzie wiedział, że w Interze trzeba wpadać w te irracjonalne serie meczy bez gola i po prostu będzie wykorzystywał sytuacje gdy będzie akurat grał. To jest szalenie ważne bo póki co nasz atak wydaje mi się sporym znakiem zapytania.
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

VVujek pisze: 16 sie 2023, 07:36 Czyli już jedno ustalone, wymyśliłeś to sobie :lol:

Jeśli chodzi o 'logikę' to wyraźnie ci jej brak, bo taki warunek np. Występu w nowym roku daje dużo.
np.typ się kompletnie nie sprawdził, przestajesz na niego stawiać i nie musisz go kupować. Podobna sytuacja z jakąś ciężka kontuzja. Więc jak widzisz jest to fajny przywilej.

Znajdę to tu wrzucę, ale ty to powinieneś widzieć, między innymi zablokowało to 2 letnie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu, było o tym dość głośno, nie wierzę, że o tym nieslyszaleś

Tak czy siak dyskusja jałowa bo mnie nie obchodził, żaden okres rozliczeniowy, tylko to, że Inter weźmie po sprzedaży Lukaku (w jednym sezonie) , zawodników na taką kwotę. W dupie miałem czy zrobi to na raty czy gotówką. Teraz wszystko jest na raty więc tego się prędzej spodziewałem.

Tyle że ty się ujebałeś tego okresu rozliczeniowego, aby tylko nie wyszło, że miałem rację, a ty i grupa incydentu wyszła na kompletnych buraków.

https://www.transfermarkt.com/inter-mil ... on_id=2021 proszę oto źródło. TM podaję 42mln i wydaje mi się, że to jednak więcej niż Twoje urojenia
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

miniu86 pisze: 16 sie 2023, 09:17 Liczę , że Arnautovic nie będzie wiedział, że w Interze trzeba wpadać w te irracjonalne serie meczy bez gola i po prostu będzie wykorzystywał sytuacje gdy będzie akurat grał. To jest szalenie ważne bo póki co nasz atak wydaje mi się sporym znakiem zapytania.
Z Arnautoviciem jest ten problem, że on całe życie nie wie, że źle jest mieć serie beż gola. Gość strzelił 14 bramek w swoim życiowym sezonie i jakoś nie wierzę, że u nas go pobije. Solidny piłkarz, tylko w klubie typu Inter na gościa nr 4-5. Nic, może pod 10 chociaż dobije
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

O Jezu, leżę :lol: źródło Transfermarkt gdzie nie uwzględniono kwoty wykupu Correi i Gosensa :hahaha:

Ty nie jesteś, żadnym rywalem do dyskusji bo po prostu jesteś nie zbyt mądrym, nie wierzę w ciebie haha

Musisz wiedzieć, że ja nawet nie uwzględniłem ceny za Zinho czy prowizji za podpis Hakana bo oni przyszli przed sprzedażą Lukaku hahaha
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Transfer Samardzicia leży i kwiczy. Podobno jego „agenci” zaakceptowali wczoraj wszystkie żądania Interu, podobno Inter mimo to powiedział im sayonara z uwagi na całe, trwające blisko 10 dni, zamieszanie.
Jestem tutaj po stronie klubu. Wiem, że Serb teraz nie wybaczy nam krzywdy jaką sam sobie zrobił i że pewnie pójdzie do Juve jak kiedyś Kulusevski, ale mam to gdzieś. Klub nie może akceptować takiego zachowania w przypadku żadnego piłkarza, a już szczególnie takiego „na dorobku”.

Mam nadzieję, że Sensi wystarczy nam jako pomocnik nr 6. Chociaż tyle Stefano, prosimy.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Jaki numer 6, Sensi lekko przed miernym ASSlanim w kolejce do gry będzie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Biorę pod uwagę jego historie kontuzji i potencjalną ilość rozegranych minut w przyszłym sezonie 😁
timon
Posty: 140
Rejestracja: 14 gru 2008, 22:17
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Mercato

Post autor: timon »

VVujek pisze: 16 sie 2023, 11:52 O Jezu, leżę :lol: źródło Transfermarkt gdzie nie uwzględniono kwoty wykupu Correi i Gosensa :hahaha:

Ty nie jesteś, żadnym rywalem do dyskusji bo po prostu jesteś nie zbyt mądrym, nie wierzę w ciebie haha

Musisz wiedzieć, że ja nawet nie uwzględniłem ceny za Zinho czy prowizji za podpis Hakana bo oni przyszli przed sprzedażą Lukaku hahaha
W przeciwieństwie do Ciebie jakieś jednak źródło mam, u Ciebie to niestety jakieś bredzenie w czasie przepustki
ODPOWIEDZ