Mercato

To co każdy kibic lubi...
Torres21
Posty: 40
Rejestracja: 4 cze 2009, 18:42

Re: Mercato

Post autor: Torres21 »

ja to widzę tak
Bramkarze: Onana, Handanović, Cordaz
Obrońcy: De Vrij, Acerbi, Bastoni, Darmian, Pirola ( za DD), Danso (za Skrinara)
Wahadłowi: Dimarco, Gosens, Frimpong ( za Dumfrisa) Singo ( za Bellanove) po cichu liczę na odejście Gosensa i zakup Parisiego jak budżet pozwoli
Pomocnicy: Barella, Brozović, Calhanoglu, Mkhitaryan, Asllani, Fabbian ( za Gaglle), Carboni lub kupno Frattesiego lub Baldanziego jak budżet pozwoli
Napastnicy: Lautaro, Lukaku, Mullatteri ( za Correa) Streffeza ( za Dzeko)
w przypadku wypadnięcia Lautaro lub Lukaku to Openda w ich miejsce.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Bramka:
Onana, Cordaz (po wczorajszym występie jak dla mnie nr 2!), Stanković

Obrona:
PŚO - Pavard,Darmian
ŚO - Acerbi,de Vrij
LŚO - Bastoni,Nacho

Pomoc:
Barella,Frattesi
Calhanoglu,Ceballos
SMS,Miki

(Tak coś czuję, że Brozo odejdzie 😭 obym się mylił. )

Wahadła:
L - Dimarco,Gosens (Perisić)
P - Denzel,Buchanan

Napastnicy:
Lautaro,Lukaku
Retegui,Dżeko
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Lada dzień zacznie się coś, co może być dla historii tego klubu nawet ważniejsze niż rezultat wczorajszego finału - letnie mercato ogromnej szansy. Na koniec sezonu dość nieoczekiwanie narodziła nam się drużyna, jakiej nie było od 13 lat (coś podobnego stało się na koniec kadencji Conte, ale tamta ekipa nigdy nie udowodniła, że może robić wielkie rzeczy na najwyższym europejskim poziomie, raczej skutecznie temu zaprzeczała, a to jednak kluczowa sprawa - tak czy inaczej jej potencjał został skasowany w jeden miesiąc przez sprzedaż Hakimiego i Lukaku i rewolucję trenerską). Mamy w składzie już sporo piłkarzy, którzy grają w Interze od paru ładnych lat i są nie tylko siłą, ale i duszą tej drużyny (Bastoni, Darmian, Brozo, Barella, Lautaro, mimo krótszego stażu Dimarco) - większość z nich jest w dodatku dość albo bardzo młoda. Mamy trenera, którego w zasadzie należałoby teraz nazwać jednym z najbardziej perspektywicznych w Europie, mimo wszystkich zastrzeżeń, jakie do niego się nazbierały wcześniej; trenera, który - wreszcie! - będzie nas trenował trzeci rok z rzędu, nie musi się aklimatyzować, zna swój zespół już bardzo dobrze i nie musi budować od podstaw. Mamy też kupę hajsu zarobionego na pucharach. To jest jeden z najważniejszych momentów ever. Na tych zrębach, które powstały częściowo spontanicznie na atmosferze i emocjach tej końcówki, częściowo pracą Inzaghiego, częściowo na fundamentach sięgających Conte a nawet Spallettiego - możemy wreszcie stworzyć cykl Interu-topowej europejskiej drużyny na lata. Duże słowa, ale ja w to wierzę. Oczywiście nie będziemy City, Realem, Bayernem, ale jest potencjał, żebyśmy rok w rok grali o scudetto i byli wymieniani jako jedna z ekip, które może nie są faworytami, ale co najmniej naprawdę liczą się w grze o podniesienie pucharu LM. Tylko że nie można przespać okienka.

Nie orientuję się szczególnie mocno w rynku, nie znam za dobrze piłkarzy z innych lig. Napiszę ogólnikowo, co moim zdaniem należy zrobić bez potencjalnych nazwisk.

Fajne jest to, że w obecnym Interze nikt nie wydaje się niezastąpiony. Jest wielu bardzo ważnych piłkarzy, ale w razie oferty nie do odrzucenia jestem w stanie wyobrazić sobie odejście każdego. Mimo wszystko jednak będzie bardzo dobrze, gdyby ważnych piłkarzy udało się zachować, wszystkich. Mówię o Onanie, Bastonim, Acerbim, Barelli, Brozoviciu, Calhanoglu, Mychitarianie, Dimarco, Lautaro, Lukaku, o Dumfriesie chyba nie mówię, chociaż nie wiem.

W bramce nic bym nie zmieniał. Onana jest fantastyczny, zakochałem się w jego grze.

Obrona jest skrajnie ważna w kontekście wzmocnień, bo choć wyglądała znakomicie w końcówce sezonu, to wydaje się trzymać na taśmie klejącej. Darmian to świetny, niezawodny piłkarz, ale i ma swoje lata, i grał w tej kampanii mam wrażenie na 150% swoich możliwości - nie można oczekiwać, że będzie tak zawsze. Acerbi ma jeszcze bardziej swoje lata i trzeba się szykować na to, że w każdej chwili może zejść na psy jak choćby Lucio po triplecie. De Vrij stał się solidnym rezerwowym i chyba nikt nie chciałby tego zmieniać. Tu potrzeba jednego świetnego obrońcy na już i jednego rozwojowego z dużym potencjałem. Trzeba działać już, żeby nowi zdążyli się zgrać z drużyną pod okiem starych obrońców, dopóki starzy nie zdziadziali. Idealnie by było, gdyby Skriniar nie był debilem, ale już za późno, już nim został. Zresztą końcówka tego sezonu sugeruje, że być może chłop nie był po pierwsze aż tak ważny, a po drugie aż tak świetnie dopasowany do tej ekipy jak myśleliśmy.

Pomoc szczęśliwie wymaga tylko uzupełnienia. Fenomenalnie by było dołożyć jakiegoś SMSa czy kogoś podobnych rozmiarów do tego co mamy, ale jeśli zostanie czterech najważniejszych, a do tego dojdzie ktoś sensowny gdzieś na poziomie Mikiego (na Asllaniego szczerze mówiąc w ogóle nie liczę - jak dla mnie może zostać, a może sobie gdzieś iść), to powinno wystarczyć. Środek pomocy jest naszą największą siłą i pozwala skupić się na wzmacnianiu innych formacji.

Nie jestem pewien, co sądzić o wahadłach. Dimarco pokazał się jako człowiek, który może faktycznie grać na tej pozycji również w największych meczach, ale tak długo nie wierzyłem, że to możliwe, że i teraz patrzę na to z rezerwą. Ja bym przy dobrych wiatrach wymienił Gosensa (o nim już zupełnie nie wiem, co sądzić) na kogoś, kto mógłby rywalizować z Dimarco o plac - na wypadek, gdyby ostatnia forma Włocha była kwestią formy, a nie dużego rozwoju. Na prawej stronie szczerze mówiąc przydałby się jakiś Hakimi za Dumfriesa, a jak nie, to przynajmniej ktoś, kto będzie rywalizował o miejsce w składzie z Holendrem. Od biedy lewa strona może zostać jaka jest.

Atak jest może ważniejszy niż obrona, bo to on najbardziej zawodził w tym sezonie. Chciałbym zostawić Lautaro i Lukaku i dołożyć do nich napastnika na podobnym/wyższym lub przynajmniej realnie potencjalnie podobnym/wyższym poziomie, najlepiej bardzo skutecznego, żeby zachować system "trzech podstawowych napastników" z ciągłą rotacją, tylko z kimś świeższym i mniej ryzykownym niż 50-letni Dżeko. Ten ostatni mógłby zostać na czwartego, gdyby udało się wyklarować taką trójkę, ale jeśli w grę wchodzi tylko zamiana, to żegnamy weterana. Jak wszyscy marzę o pozbyciu się Correi, ale wygląda na to, że będziemy musieli tego darmozjada utrzymywać przez jakiś czas.

Czyli postuluję jednego obrońcę do pierwszego składu na już, jednego obrońcę z potencjałem na pierwszy skład, jednego niezłego pomocnika raczej do uzupełnienia, minimum jednego wahadłowego z potencjałem na pierwszy skład i jednego napastnika do pierwszego składu na już. A do tego zostają wszyscy, których da się nazwać ważnymi. Nie brzmi to może łatwo do zrobienia, nie brzmi super tanio, nie jest to wizja do jakiej Inter nas przyzwyczaił, ale z drugiej strony - czy to jakieś kosmiczne wymagania od finalisty LM? Lepiej wykorzystać szansę teraz, regularnie trzepać hajs z LM i wyprowadzić ten klub na finansową i sportową prostą, niż pożydzić i roztrwonić potencjał.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

100% Don Piekario, 100%. Marotta, szefie działaj!
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Pavard za Skrinara - tutaj nie ma siły , daliśmy ciała ze Skrinarem i trzeba sięgnąć do kieszeni, akurat moment na taki wydatek jest idealny bo jesteśmy zarobieni po LM.

Kolejny obrońca za Dambrosio - nie mam żadnego aktualnie typu ale to zapewne ktoś za free lub jakieś wypożyczenie

Pereyra - za Gaglirdiniego , niewątpliwie progres i jestem pewien ze to byłoby solidne uzupełnienie rotacji w pomocy

Retegui - za Corree lub Dzeko do ataku. Kwota wykupu Ok 18 mln , plus pewnie niska pensja i dekret podatkowy. Na dłuższa metę tańszy w utrzymaniu niż ci dwaj, których chciałbym pożegnać w tym roku.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Po wstępnej analizie Mercato LIVE klaruje się pewien plan naszych poczynań na rynku transferowym.

1. Sprzedaż Andre Onany za gigantyczna jak na bramkarza kwotę 70 mln , która to sprzedaż ma sfinansować nasze okienko transferowe. Następcą bramkarz Valencii, Gruzin Mamardashwili?
Inzaghi niezadowolony, podjął strajk głodowy. Dołączamy się?

2. Inter planuje postawić na środku swojej obrony olbrzymiego Senegalczyka Kalidou Koulibally. Co z Acerbim? Być może jest on planowany jako dubler Bastoniego albo wcale? De Vrij zostaje. Pavard kupił nowe buty w jednej z mediolańskich galerii.

3. Pozyskanie SMS-a wielkim marzeniem trenera SI i Beppe Marotty. SMS chce do Interu! Czekamy

4. Prawdopodobne odejście Brozovicia. Inter chce zarobić na chorwacie i zmniejszyć tym samym wydatki w budżecie płacowym. Co ciekawe sprzedaż Chorwata otwiera prawdopodobnie drzwi dla Davide Frattesiego.

5. Zmiany na wahadle.
Bardzo prawdopodobne, że rozchwytywany Robin Gosens opuści Inter. Następcą Carlos Augusto z Monzy.

6 Dżeko oddała się od Interu. Retegui za doświadczonego Bośniaka.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Mercato

Post autor: andyvdm »

Jezeli Chelsea naprawde wylozylaby 70 mln za Onane to jestem za. Vicario dalby rade. SMS to moje marzenie w pomocy od dawna, sila i technika nie do podwazenia. Odejscie Brozovicia nie będzie tak bolalo bo Hakan to niesamowity kozak na jego pozycji. Potrzebny bedzie ktos jeszcze, we Frattesiego przy przyjęciu Sergieja nie wierze, przypominam ze jestesmy biedakami. Dzeko oczywiscie won, 38 lat to juz lekka przesada na bramce a co dopiero w ataku. Retegui bylby spoko.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Bramka: jeśli będzie kosmiczna oferta za Onanę, to mimo całej mojej sympatii out. Wtedy do nas budżetowy Vicario

Obrona: Skriniar widomo won, ale nie wiem czy wyzywany od małp Koulibaly chciałby tu przyjść. Pasowałby uniwersalny Pavard, ale jego chce każdy dobry klub w Europie. Scalvini jest za drogi, Becao to opcja budżetowa i może nie głupia. Tego leszcza z Torino, co to wołają za niego 40 mln, nawet nie skomentuję.

Pomoc: Chciałem Baldanziego i Frattesiego (obu w razie odejścia Brozo). Skoro jest szansa na SMS to trzeba działać. Pomoc Barella-Hakan-SMS wygląda kosmicznie (jak na włoskie warunki), jakby tak w odwodzie był Baldanzi, Miki i Asllani i jeszcze został Brozo to cud, miód...

Wahadła: Ja akurat cieszę się z tego że Bellanova zostanie. Mimo że naszym wahadłom brakuje polotu, to podoba mi się ich zadziorność.

Atak: Dzeko i Lukaku won. Lukaku głownie przez to że jest drogi. Na ich miejsce Retechui i Sccamaca. Nie wiem czy pojawi się temat Dybali. Correa zostaje (jest niesprzedawalny i ktoś tego grilla musi robić).

Pozdr.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Tom_Hardy »

Samofinansujące się okienko i wszystko jasne.
Cou98
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2012, 20:35

Re: Mercato

Post autor: Cou98 »

Jeśli ten klub nie wyjdzie spod dupy Zhangów będzie słabo mówię wam. Najlepszy sezon finansowo od lat i nie mają żadnych pieniędzy na wzmocnienia xd żart jakiś. Z frattesim będzie to samo co z Bremerem to jest pewniaczek, sprowadzimy jakościowo co najwyżej jakiegoś badleja albo lulicia i tyle będzie z całego entuzjazmu z końca tego sezonu. Błagam zhangi jak to czytacie sprzedajcie ten klub jakiemuś golodupcowi, który chociaż chce się trochę pozadłużać na transfery. To wszystko dziękuję.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Zalecam powściągliwość, a nawet odpuszczenie sobie mercato-newsów na jakiś miesiąc. Gwarantuje, że po tym czasie będziemy wiedzieć praktycznie tyle samo co dzisiaj.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

miniu86 pisze: 16 cze 2023, 10:33 Zalecam powściągliwość, a nawet odpuszczenie sobie mercato-newsów na jakiś miesiąc. Gwarantuje, że po tym czasie będziemy wiedzieć praktycznie tyle samo co dzisiaj.
Na 95% tak. :D

Tymczasem przedstawię mój najnowszy pomysł i wytłumaczę jakbym to sfinalizował.

Onana-Pavard,Acerbi,Bastoni-Buchanan,Frattesi,Brozo (C),SMS,Carlos Augusto (Dimarco)-Lautaro,Balogun

Onana - po kilkudniowej analizie uważam, że to piłkarz o największym morale w naszym zespole więc, nie wyobrażam sobie by odszedł , podobnie jak Inzaghi. To rozmontuje tą grupę.
Brozo to piłkarz o największym doświadczeniu i najstarszy stażem w tym zespole i prawdziwy mózg tej drużyny, mimo 30 lat facet ma stalowe płuca i może grać do 37-ki jak Modrić , a po kontuzji nie ma już śladu. Poza tym on jest kapitalnym graczem co mogliśmy oglądać w ostatniej części sezonu.

0 na transfery? Mam nadzieję, że to wymysł złośliwych, zawsze nieprzychylnych mediów...ale jeśli tak, to sprzedałbym Barelle i wymienił go na Frattesiego oraz SMS-a. To powinien być transfer rzędu 90 mln żeby był uczciwy.
Gosens - Carlos Augusto. To by się może zbilansowało. Pavard to cena rzędu 15-20 mln ponoć. Przy ofercie za Denzela rzędu 25-30 akcept. Przychodzi Buchanan, który przy Pavardzie po prawo może zrobić ciekawy wiatr po prawej. Club Brugge grało ciekawie w tej LM i liczę że piłkarz by się u nas nie spalił.
Atak. -Czołowym naszym napastnikiem jest dla nas Martinez oczywiście. Końskie zdrowie i ciężka harówka. Lukaku...uważam że i tak nam go wypożyczą najdalej pod koniec mercato ,bo co z nim zrobią? Ale podoba mi się opcja z Balogunem. Chłopak szybki, technika fajna, 21 goli w jakimś Reims... Wypożyczyłbym go z opcją wykupu na początek , a atak skompletował zakupem Retegui za około 20 mln. Jakby jeszcze znaleźć nowy dom Joaqui owi , to mercato by było typowo w stylu Marotty. :)
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Mercato

Post autor: Kebo »

Speaker pisze: 16 cze 2023, 12:35
miniu86 pisze: 16 cze 2023, 10:33 Zalecam powściągliwość, a nawet odpuszczenie sobie mercato-newsów na jakiś miesiąc. Gwarantuje, że po tym czasie będziemy wiedzieć praktycznie tyle samo co dzisiaj.
Na 95% tak. :D

Tymczasem przedstawię mój najnowszy pomysł i wytłumaczę jakbym to sfinalizował.

Onana-Pavard,Acerbi,Bastoni-Buchanan,Frattesi,Brozo (C),SMS,Carlos Augusto (Dimarco)-Lautaro,Balogun

Onana - po kilkudniowej analizie uważam, że to piłkarz o największym morale w naszym zespole więc, nie wyobrażam sobie by odszedł , podobnie jak Inzaghi. To rozmontuje tą grupę.
Brozo to piłkarz o największym doświadczeniu i najstarszy stażem w tym zespole i prawdziwy mózg tej drużyny, mimo 30 lat facet ma stalowe płuca i może grać do 37-ki jak Modrić , a po kontuzji nie ma już śladu. Poza tym on jest kapitalnym graczem co mogliśmy oglądać w ostatniej części sezonu.

0 na transfery? Mam nadzieję, że to wymysł złośliwych, zawsze nieprzychylnych mediów...ale jeśli tak, to sprzedałbym Barelle i wymienił go na Frattesiego oraz SMS-a. To powinien być transfer rzędu 90 mln żeby był uczciwy.
Gosens - Carlos Augusto. To by się może zbilansowało. Pavard to cena rzędu 15-20 mln ponoć. Przy ofercie za Denzela rzędu 25-30 akcept. Przychodzi Buchanan, który przy Pavardzie po prawo może zrobić ciekawy wiatr po prawej. Club Brugge grało ciekawie w tej LM i liczę że piłkarz by się u nas nie spalił.
Atak. -Czołowym naszym napastnikiem jest dla nas Martinez oczywiście. Końskie zdrowie i ciężka harówka. Lukaku...uważam że i tak nam go wypożyczą najdalej pod koniec mercato ,bo co z nim zrobią? Ale podoba mi się opcja z Balogunem. Chłopak szybki, technika fajna, 21 goli w jakimś Reims... Wypożyczyłbym go z opcją wykupu na początek , a atak skompletował zakupem Retegui za około 20 mln. Jakby jeszcze znaleźć nowy dom Joaqui owi , to mercato by było typowo w stylu Marotty. :)
:lol: Gościu proszę nie przestawaj, jesteś codzienną dawką beki dla mnie i wielu użytkowników xd
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Kebo pisze: 16 cze 2023, 12:40
Speaker pisze: 16 cze 2023, 12:35
miniu86 pisze: 16 cze 2023, 10:33 Zalecam powściągliwość, a nawet odpuszczenie sobie mercato-newsów na jakiś miesiąc. Gwarantuje, że po tym czasie będziemy wiedzieć praktycznie tyle samo co dzisiaj.
Na 95% tak. :D

Tymczasem przedstawię mój najnowszy pomysł i wytłumaczę jakbym to sfinalizował.

Onana-Pavard,Acerbi,Bastoni-Buchanan,Frattesi,Brozo (C),SMS,Carlos Augusto (Dimarco)-Lautaro,Balogun

Onana - po kilkudniowej analizie uważam, że to piłkarz o największym morale w naszym zespole więc, nie wyobrażam sobie by odszedł , podobnie jak Inzaghi. To rozmontuje tą grupę.
Brozo to piłkarz o największym doświadczeniu i najstarszy stażem w tym zespole i prawdziwy mózg tej drużyny, mimo 30 lat facet ma stalowe płuca i może grać do 37-ki jak Modrić , a po kontuzji nie ma już śladu. Poza tym on jest kapitalnym graczem co mogliśmy oglądać w ostatniej części sezonu.

0 na transfery? Mam nadzieję, że to wymysł złośliwych, zawsze nieprzychylnych mediów...ale jeśli tak, to sprzedałbym Barelle i wymienił go na Frattesiego oraz SMS-a. To powinien być transfer rzędu 90 mln żeby był uczciwy.
Gosens - Carlos Augusto. To by się może zbilansowało. Pavard to cena rzędu 15-20 mln ponoć. Przy ofercie za Denzela rzędu 25-30 akcept. Przychodzi Buchanan, który przy Pavardzie po prawo może zrobić ciekawy wiatr po prawej. Club Brugge grało ciekawie w tej LM i liczę że piłkarz by się u nas nie spalił.
Atak. -Czołowym naszym napastnikiem jest dla nas Martinez oczywiście. Końskie zdrowie i ciężka harówka. Lukaku...uważam że i tak nam go wypożyczą najdalej pod koniec mercato ,bo co z nim zrobią? Ale podoba mi się opcja z Balogunem. Chłopak szybki, technika fajna, 21 goli w jakimś Reims... Wypożyczyłbym go z opcją wykupu na początek , a atak skompletował zakupem Retegui za około 20 mln. Jakby jeszcze znaleźć nowy dom Joaqui owi , to mercato by było typowo w stylu Marotty. :)
:lol: Gościu proszę nie przestawaj, jesteś codzienną dawką beki dla mnie i wielu użytkowników xd
No widzisz , być może nie masz zbyt wielu powodów do radości , to chociaż tyle :D
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mercato

Post autor: Minister »

Gramy trzema środkowymi pomocnikami. Nasz podstawowy środek przez większość sezonu to Mkhitarian- Hakan - Barella. Mamy najlepszy środek pola w SerieA, a i w Europie nie ma się czego wstydzić. I wtedy wjeżdża on, cały na biało i chce wysadzić całą formacje w powietrze, sprzedać najlepszego gracza tej formacji w całej lidze żeby..no właśnie po co?
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Wolałbym pójść na randkę z Sylwią Spurek i w wegańskiej knajpie wpierdalając kotlety z trzciny słuchać o ekologii, prawach kobiet i gwałconych krowach, niż sprzedać Nicolo Barellę - przyszłego kapitana i legendę Przenajświętszego Interu.

Ogólnie doceniam klasę Frattesiego czy SMSa, ale akurat środek pomocy w Interze wygląda bardzo dobrze. Priorytetem powinien być Pavard i jakiś napastnik (Thuram, Retegui?), a nie ktoś do środka pola.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

@Mora , piszesz że byś tylko 2 nowych do klubu przewidywał tzn Thurama i Pavarda. Do tego, że pomoc jest bardzo dobra. - Dla mnie to jest bardzo mylny obraz z tą pomocą Interu. Końcówka sezonu nie może i nie powinna zamazać tych 12 ligowych porażek. Wypadł Brozo i w sumie mieliśmy 3 piłkarzy do grania na 3 frontach do środka. 6 piłkarzy do środka w kadrze to absolutne minimum ,ale to powinni być wszyscy! gotowi do grania w Interze.

Taki sukces jak finał LM to pułapka. Jeszcze gorzej było po triplecie w 2010. Po takim sukcesie trzeba to jak najbardziej wykorzystać na rynku transferowym.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Speaker pisze: 17 cze 2023, 13:48 @Mora , piszesz że byś tylko 2 nowych do klubu przewidywał tzn Thurama i Pavarda.
Źle mnie zrozumiałeś. Pavard i Thuram powinni być PRIORYTETAMI na mercato. Pavard w miejsce Skriniara i Thuram w miejsce Dzeko. Dopiero w dalszej kolejności można myśleć o innych wzmocnieniach. Ja najchętniej zamieniłbym Dumfriesa na kogoś lepszego. Idealnie byłoby też spieniężyć Correę i może Retegui w jego miejsce. Tyle, że z gołodupcem za sterami ciężko będzie nawet Pavarda ogarnąć, a co dopiero mówić o reszcie...

Środek pola uważam za bardzo dobrze obsadzony. Barella, Hakan, Brozovic, Mkhitaryan i Asslani to 5 grajków na poziomie. Numerem 6 może być Agoume na przykład. SMS czy Frattesi to luksus w obecnej sytuacji finansowej klubu.

Najlepiej byłoby dogadać się z SMSem, żeby przyszedł za rok za darmo. Nie płacić Lazio teraz 35 baniek, tylko bonus do kieszeni Serba za rok. Wtedy Mkhitaryan na emeryturę, a w jego miejsce SMS. No ale to byłoby zbyt piękne.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Mora pisze: 17 cze 2023, 16:08
Speaker pisze: 17 cze 2023, 13:48 @Mora , piszesz że byś tylko 2 nowych do klubu przewidywał tzn Thurama i Pavarda.
Źle mnie zrozumiałeś. Pavard i Thuram powinni być PRIORYTETAMI na mercato. Pavard w miejsce Skriniara i Thuram w miejsce Dzeko. Dopiero w dalszej kolejności można myśleć o innych wzmocnieniach. Ja najchętniej zamieniłbym Dumfriesa na kogoś lepszego. Idealnie byłoby też spieniężyć Correę i może Retegui w jego miejsce. Tyle, że z gołodupcem za sterami ciężko będzie nawet Pavarda ogarnąć, a co dopiero mówić o reszcie...

Środek pola uważam za bardzo dobrze obsadzony. Barella, Hakan, Brozovic, Mkhitaryan i Asslani to 5 grajków na poziomie. Numerem 6 może być Agoume na przykład. SMS czy Frattesi to luksus w obecnej sytuacji finansowej klubu.

Najlepiej byłoby dogadać się z SMSem, żeby przyszedł za rok za darmo. Nie płacić Lazio teraz 35 baniek, tylko bonus do kieszeni Serba za rok. Wtedy Mkhitaryan na emeryturę, a w jego miejsce SMS. No ale to byłoby zbyt piękne.
Cóz , co do Thurama to nie jestem jego zwolennikiem , bo bardzo możliwe że po pierwsze pół sezonu będzie pauzował, w jego umiejętności nieco powątpiewam i chłop już dawno powinien się zdecydować, a nie.

Co do podkreślonego -uważam, że właśnie jest najbardziej odpowiedni moment by jednego z najdroższych naszych piłkarzy wytransferować. Lautaro jest również medialnie największą gwiazdą klubu, ale ma też odpowiedni charakter i jest ostatni w kolejności pod młotek, co uważam że jest właściwa decyzja klubu. SMS i Frattesi są teraz do nabycia i to chyba w promocji, dlatego jak dla mnie to trzeba wykorzystać na ile się da! To samo Pavard, Carlos Augusto,Retegui...trzeba działać, bo na nich w przyszłości można jeszcze zarobić, a Barella :)... Najprawdopodobniej to jest ten moment kiedy możemy za niego jeszcze uzyskać najwięcej...i tym samym przeznaczyć środki na uzupełnienie innych luk w składzie, a trochę słabości mamy, zaś no w piłkę gra się w 11 i stąd moje rozważania takie różne.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Myślę jeszcze co do Barelli, wiele będzie zależało od woli samego gracza ,no bo on musi sobie zdawać sprawę ,że w Interze nie dostanie takich zarobków jak gdzie indziej (co zaakceptował Brozo i pięknie!) no i od ofert jakie za niego dostaniemy.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Speaker pisze: 17 cze 2023, 17:50 Myślę jeszcze co do Barelli, wiele będzie zależało od woli samego gracza ,no bo on musi sobie zdawać sprawę ,że w Interze nie dostanie takich zarobków jak gdzie indziej (co zaakceptował Brozo i pięknie!) no i od ofert jakie za niego dostaniemy.

Ważna rzecz poruszyłeś Speaker, o której gdzieś w komentarzach pisałem.
Właśnie na włoskich graczach powinnismy opierać trzon drużyny jesli chcemy być konkurencyjni. Włocha zawsze trudniej nakłonić do zmiany ligi niż pozostałych. Nicolo już kilka lat temu mógł odejść i zarabiać bardzo dużo ale wolał Inter.
Po drugie mamy w kadrze bardzo dużo zawodników , masa wraca z wypożyczeń, jest sporo młodych tzw talentów , są tacy gracze jak Dumfries , Gosens , Correa , nawet tego Onane będzie dużo łatwiej zastąpić. Niech zarząd myśli, mercato to ich czas , niech kombinują. Ja wiem, ze najłatwiej sprzedac Barelle ale to zaden wyczyn jak pójdzie za 70/80 mln. Nikomu nieznanego Mudryka Chelsea kupiła za 100 mln. Barella , Bastoni , Lautaro , Calhanoglu w mojej opinii powinni zostać z nami na dłużej , szcegolnie pierwsza 3-ka.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

Z Onaną mam ten problem, że trudno mi określić na ile jego osoba ma wpływ na nieslychaną przemianę naszej defensywy z początku sezonu, ale on jest bardzo medialny i fajny, mam wrażenie, że ma ogromny wpływ na morale zespołu i jest po prostu dobry! -No nie ma co mówić , on przeciwko MC właściwie nie popełnił żadnego błędu, a żaden inny bramkarz na świecie by tak wysoko przeciwko City nie wychodził do gry. Wierzy w swoje umiejętności i posiada je. Mega polubiłem tego bramkarza i właściwie jest dla mnie nie na sprzedaż.

A jeszcze co do Brozo , to mi SETE uświadomiłeś, że piłkarz który biega najwięcej w lidze, jest jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych obecnie pomocników środkowych na świecie ,zgodził się na zarobki 6,5 mln i ma jeszcze 3 lata kontrakt, a my go byśmy mieli sprzedać za 25-30 mln? Nie zrobimy tego.
MKS1948
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: MKS1948 »

Ja jestem naprawdę bardzo ciekaw, jaki proces myślowy tu zaszedł żeby żegnać się z Barella.
DonDawido
Posty: 106
Rejestracja: 5 maja 2010, 12:24

Re: Mercato

Post autor: DonDawido »

Onana, Bastoni, Dimarco Barella, Lautaro - ta piątka powinna mieć status niesprzedawalnych, za których z miejsca rzucamy zaporowe kwoty. Chcesz kupić? Proszę bardzo, ale wyskakuj z kasy, misiu. Gdybym miał temu przypisać jakieś wartości, to Onana około 90, Bastoni 90, Dimarco 60, Barella 180, Lautaro 180.
Brozo, Hakan - tych panów bym sprzedał tylko i wyłącznie, jeśli przyszłaby naprawdę wysoka oferta. Nie zaporowa, nie wywindowana, ale wysoka.
Dumfries, Gosens, młodziki (bez wyjątku) - tutaj bym szukał finansowania mercato.
O Correi szkoda pisać, bo nikt go od nas nie weźmie, tym bardziej jeśli pachoł Tłuku chce zostać we Włoszech.

Wbrew pozorom, nasza kadra jest bardzo płytka i myślę, że nie licząc jakichś sprzedaży z listy powyżej, to potrzebujemy: prawego środkowego obrońcę, prawego wahadłowego, pomocnika, a najlepiej dwóch, no i niestety w zasadzie trzech napastników. Można bawić się w listę życzeń, ale przy naszych możliwościach finansowych trzeba liczyć głównie na czary Marotty. Smutna konkluzja, jak na finalistę Ligi Mistrzów z dalszymi apsiracjami.


Mora pisze: 17 cze 2023, 16:08 Najlepiej byłoby dogadać się z SMSem, żeby przyszedł za rok za darmo. Nie płacić Lazio teraz 35 baniek, tylko bonus do kieszeni Serba za rok. Wtedy Mkhitaryan na emeryturę, a w jego miejsce SMS. No ale to byłoby zbyt piękne.
Byłoby piękne, gdyby SMS miał wciąż 24-25 lat.
Speaker pisze: 17 cze 2023, 17:50 Nicolo już kilka lat temu mógł odejść i zarabiać bardzo dużo ale wolał Inter.
Kilka lat temu, to on przyszedł do Interu. Gdzie miał odejść i zarabiać bardzo dużo?
Speaker pisze: 17 cze 2023, 18:39 A jeszcze co do Brozo , to mi SETE uświadomiłeś, że piłkarz który biega najwięcej w lidze, jest jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych obecnie pomocników środkowych na świecie ,zgodził się na zarobki 6,5 mln i ma jeszcze 3 lata kontrakt, a my go byśmy mieli sprzedać za 25-30 mln? Nie zrobimy tego.
No, to uważaj... ;) Ale w pełni się zgadzam, że 25-30 mln to zdecydowanie za mało za Brozo. W ogóle mam wrażenie (bazując na plotkach), że te nasze ceny wywoławcze trącą lekkim frajerstwem.
MKS1948 pisze: 18 cze 2023, 02:57 Ja jestem naprawdę bardzo ciekaw, jaki proces myślowy tu zaszedł żeby żegnać się z Barella.
Nikt się z nim nie żegna przecież.
Tom_Hardy
Posty: 215
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Tom_Hardy »

DonDawido pisze: 19 cze 2023, 09:27 Onana, Bastoni, Dimarco Barella, Lautaro - ta piątka powinna mieć status niesprzedawalnych, za których z miejsca rzucamy zaporowe kwoty. Chcesz kupić? Proszę bardzo, ale wyskakuj z kasy, misiu. Gdybym miał temu przypisać jakieś wartości, to Onana około 90, Bastoni 90, Dimarco 60, Barella 180, Lautaro 180.
Brozo, Hakan - tych panów bym sprzedał tylko i wyłącznie, jeśli przyszłaby naprawdę wysoka oferta. Nie zaporowa, nie wywindowana, ale wysoka.
Dumfries, Gosens, młodziki (bez wyjątku) - tutaj bym szukał finansowania mercato.
O Correi szkoda pisać, bo nikt go od nas nie weźmie, tym bardziej jeśli pachoł Tłuku chce zostać we Włoszech.

Wbrew pozorom, nasza kadra jest bardzo płytka i myślę, że nie licząc jakichś sprzedaży z listy powyżej, to potrzebujemy: prawego środkowego obrońcę, prawego wahadłowego, pomocnika, a najlepiej dwóch, no i niestety w zasadzie trzech napastników. Można bawić się w listę życzeń, ale przy naszych możliwościach finansowych trzeba liczyć głównie na czary Marotty. Smutna konkluzja, jak na finalistę Ligi Mistrzów z dalszymi aspiracjami.

AMEN.
Speaker
Posty: 868
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Mercato

Post autor: Speaker »

@Dawid , tylko przypisałeś mi słowa SETE. :) 😊

Brozo,Hakan i Miki to klasa sama w sobie,ale widzę,że nadal niedoceniani,a najbardziej wśród swoich...
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Dotychczasowe doniesienia są takie, że jak jeszcze okienko się nie otworzyło, tak chciałoby się już je powoli zamykać. Niby to tylko plotki, ale tworzą pewien klimat - klimat biedy z grubsza takiej samej jak co roku. Miejmy nadzieję, że rzeczywistość będzie wyglądać trochę bardziej sensownie.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Piekarz pisze: 19 cze 2023, 16:03 Dotychczasowe doniesienia są takie, że jak jeszcze okienko się nie otworzyło, tak chciałoby się już je powoli zamykać. Niby to tylko plotki, ale tworzą pewien klimat - klimat biedy z grubsza takiej samej jak co roku. Miejmy nadzieję, że rzeczywistość będzie wyglądać trochę bardziej sensownie.

W tym roku Piekarz chyba i tak startujemy z lepszego pułapu bo mamy budżet 0 euro na transfery a ostatnio bywało kilkadziesiąt mln na minusie:)
Przykre to jest ze finalista LM tak naprawdę potrzebuje ze 2/3 nazwisk żeby konkretnie wzmocnić zespół dalej nie ma funduszy żeby nawet takie ruchy poczynić. Samofinansujące się okno czy strategia Sell to buy to jest droga donikąd i tylko w poważnej rywalizacji trzyma nas robota Marotty i Ausilio
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mercato

Post autor: VVujek »

Zadawalajace jest, to, że dzięki dobrym wynikom w CL klub może powoli wychodzić na prostą. Tyle tu płaczu o to siano, a co mają powiedzieć kibice innych biedniejszych klubów np. Lazio czy Roma oni też z pewnością chcieli by jakiegoś Szejka z fortuna.

Nie wiem skąd to się bierze, ale bycie fanem klubu na pewno nie polega na ciągłym płaczu o nowego bogatego właściciela.
Kebo
Posty: 357
Rejestracja: 6 lut 2011, 11:15
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Re: Mercato

Post autor: Kebo »

VVujek pisze: 19 cze 2023, 17:27 Zadawalajace jest, to, że dzięki dobrym wynikom w CL klub może powoli wychodzić na prostą. Tyle tu płaczu o to siano, a co mają powiedzieć kibice innych biedniejszych klubów np. Lazio czy Roma oni też z pewnością chcieli by jakiegoś Szejka z fortuna.

Nie wiem skąd to się bierze, ale bycie fanem klubu na pewno nie polega na ciągłym płaczu o nowego bogatego właściciela.
Na jaką prostą skoro po finale LM budżet na transfery nadal wynosi 0 i żeby kupić kogokolwiek to najpierw trzeba sprzedać ?

Normalni sympatycy chcą by ich klub zaliczał progres i szedł naprzód. Chcą porównywać się sportowo i finansowo do mocniejszych drużyn, nie do Lazio czy Romy.
ODPOWIEDZ