Inter 2011/2012

To co każdy kibic lubi...
ODPOWIEDZ
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Inter 2011/2012

Post autor: Bart »

Ogólnie to niespecjalnie bawią mnie spekulacje transferowe, ale myślę że warto zastanowić się jak może wyglądać nasz zespół w przyszłym sezonie i jaką postawę powinien przyjąć zarząd w letnim mercato. Bo to, że w Interze zmiany zajść muszą, wydaje się ostatni okres utwierdzać. W porównaniu z zeszłym sezonem nie nastąpił progres, ale, rzekłbym, regres. I nawet zasłanianie się kontuzjami, kartkami i czym tam jeszcze, nie zmieni faktu, że zmiany muszą być. Chociażby dlatego, żeby nie powielić błędów Milanu. Bo jeśli wygramy Scudetto i Coppa Italia, wcale nie będzie to oznaczało, że w przyszłym roku też będziemy faworytem. Oczywiście nie mam na myśli zakupów w stylu tych z lata 1999 czy 2000. Mam nadzieję, że Moratti po raz kolejny będzie potrafił kalkulacje przedłożyć nad emocje. A ja widziałbym to tak:

Trener.

Od tego chciałbym zacząć, bo tylko tu moim zdaniem powinna mieć miejsce rewolucja. Manciniemu już podziękujemy. Wielkie brawa i podziękowania za zeszłoroczne scudetto wywalczone w wielkim stylu, ale mnie, i chyba wielu, to nie wystarcza. Ja pragnę trenera z prawdziwego zdarzenia, a takim nasz Roberto nie jest. On się regularnie gubi. Fakt, widać poprawę, ale jego wady wciąż wyraźnie widać, a błędy powracają jak bumerang. Dla mnie nie jest to człowiek z właściwym charakterem by prowadzić taki zespół. Konfliktowy, niezdecydowany, często się mylący. Do tego wielokrotnie pokazał taktyczną i personalną bezradność w układaniu zespołu. Jego przywiązanie do niektórych nazwisk potrafi rozwścieczyć. Pozostawił po sobie spalone mosty we Florencji i Rzymie, w Mediolanie kiedy miał do dyspozycji średni skład, zawodził wielokrotnie, gdy miał już zespół z prawdziwego znaczenia, na europejskiej arenie zrobiło się jeszcze gorzej. Ratuje go głównie dobrze grająca w lidze drużyna naszpikowana gwiazdami i zeszły, rekordowy sezon.

Podsumowując - z Mancinim jest jeden, główny i podstawowy problem. Nie jest to ani facet z werwą, który wie, czego chce i potrafi porwać drużynę do triumfu swoją osobowością i talentem, ani też sumienny i zdolny fachowiec, który w spokoju potrafi budować i cementować świetny zespół. Dla mnie to właśnie są dwa podstawowe typy trenerów sukcesu. Takich na rynku, powiedzmy, na wyciągnięcie ręki, jest dwóch:

Jose Mourinho i Cesare Prandelli.

Ale dość już o szkoleniowcach. Przechodzimy do

bramkarzy.

Nie widzę tu żadnych zmian, oprócz tego, że może odejść Toldo. Jesli tak się stanie, jest Alfonso, jest Orlandoni, obaj dostali szansę w tym sezonie, są gotowi podołać zadaniu.

Julio Cesar, Toldo/Alfonso, Orlandoni

Obrońcy.

Tu wbrew pozorom również roszad nie widzę. Wprawdzie forma Materazziego i Burdisso nie powala, ale raz: po kontuzjach wrócą Cordoba i Samuel, dwa: nie wyobrażam sobie odejścia Matrixa, trzy: Burdisso że grać potrafi już pokazał i nie należy z niego rezygnować, cztery: Rivas wyrasta na dobrego zawodnika. Także:

Maxwell, Chivu, Burdisso, Rivas, Cordoba, Materazzi, Samuel, Maicon


Pomocnicy.

No i tu już mamy trochę problemów. Z formą: Stanković, Solari, wiekiem: Figo, kwestią wykupienia: Jimenez, Maniche oraz bardziej złożone przypadki: Cesar, Dacourt. Wiadomo, że wszyscy na San Siro nie pozostaną. Nalezy więc zrezygnować z tych, których problemy się nakładają. Czyli według mnie Solari, Cesar, Dacourt i siłą rzeczy Figo. Zastanawiam się nad Manichem, bo nie błyszczy, ale Stankovic jak dla mnie jest nie do ruszenia. To wciąż klasowy zawodnik, a takim jeden sezon można wybaczyć. Kto więc w zamian? Jednego już mamy, bo widać, że Pele będzie dostawał coraz więcej szans, rozwija się. Czy potrzebny nam więc Diarra czy inni zawodnicy za kilka/kilkanaście milionów euro? Sądzę, że raczej powinniśmy się skupić na kimś przyszłościowym. I tu na miejscu Branki i Orialego zagiąłbym parol na Lukę Cigariniego. Bo że chłopak ma talent, nie ma wątpliwości, a jest niemal pewne że wyląduje w przyszłym sezonie w składzie jakiegoś potentata, oby nie Juventusu. Natomiast dla mnie najbardziej odpowiednim następcą Figo jest Mancini. Jego odejście z Romy to już kwestia czasu i nie mam wątpliwości, że Inter byłby dla niego odpowiednim klubem. Wykupienie Jimeneza jest już raczej bezdyskusyjne.

Stanković, Jimenez, Cambiasso, Pele, Maniche, Mancini, Cigarini, Vieira, Zanetti

Pewnie by się jeszcze ktoś nadał, ale niespecjalnie śledzę inne ligi, więc się nie wykażę.

Napastnicy.

Tutaj trudno wyrokować, jakie roszady mogą nastąpić. Na tę chwilę na wylocie zdają się być Crespo i Adriano. Tak uwaza Mancini. Ja nie. Z całym szacunkiem dla Julio Cruza, nie jest on zawodnikiem lepszym od Crespo, a i starszym. I nie rozumiem dlaczego tak notorycznie na niego Mancio stawia. Co do Adriano, to już bardziej złożona sprawa. Ile to on już szans dostawał i zawodził. Ale pozbywać się takiego gracza i już teraz wcale nie za duże pieniądze? Nie ryzykowałbym. A jako, że w odwodzie mamy Balotellego i być może Acquafrescę, transferów nie przewiduję.

Ibrahimović, Suazo, Crespo/Cruz, Adriano, Balotelli, Acquafresca (?)

Jak widać, jedyną nową gwiazdą, jaką widziałbym w Interze byłaby ta na ławce rezerwowych.

Czekam teraz na wasze propozycje. Dziękuję za uwagę. :-)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, 22:00 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Ljarro »

Zapomniałeś o KŁAREŚMIE :P

A tak na serio, to jednak zrezygnowałbym z Materazziego i Jimeneza. Trzeba sobie to jasno powiedziec, Materazzi tylko poprzedni sezon mial dobry, wczesniej traktowano go jak maskotke a nie jak dobrego obronce i teraz znowu do tego wracamy. Jimenez natomiast na przelomie listopada i grudnia gral tak jak powinien, czyli wracal sie czesto po pilke i staral sie coś rozegrać, teraz biega gdzieś za napastnikami i miewa piłkę tylko przed polem karnym i chyba 11 milionów wart nie jest.

W ich miejsce nie wiem kto, za Materaca jest Chivu więc może przydałby sie ktoś, kto powalczy o miejsce z Maxwellem. Co do Jimeneza, to Muntari albo Montolivo i nie widze nikogo innego :P No i jeżeli odchodzi Figo to jeszcze jeden ofensywny pomocnik sie przyda, bedzie to pewnie jakis Włoch, całkowite zaskoczenie :P Choć gdyby nie chcieli dużo kasy to Moratti moglby wyciagnac Manciniego, moze sie przewraca i jest himeryczny, ale zaprawiony w naszej lidze i czesto niekonwencjonalny.

Oczywiscie zaraz temat zapelni sie jednozdaniowymi wypowiedziami z nazwiskami: Quaresma, Diego, Riquelme i na tym sie cala dyskusja zakonczy :)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 21:20 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: szuli »

Quaresma, Diego, Riquelme
ED: byłbym zapomniał - jeszcze Krystyna Ronaldo :P
koniec




jak dla mnie to pozycja naszego keepera jest niepodważalna J. Cesar to dobry fachowiec - do tego jakiś zamniennik (Toldone chyba odejdzie), ale raczej nie bedzie problemu z tym bo jest Oralndoni jak narazie

obrona
Materazzi
Matrix może odejść - nie wiem, jeśli przyjdzie nowy trener to może chcieć się go pozbyć bo często kartkuje (ze swojej winy, bądź za nazwisko) poza tym no bogiem piłki nożnej to on niejest
może pójdzie na wymianę do Monaco?

Stanković,Maniche, Vieira, Figo
Stanko - jeśli Mancio pojdzie do innego klubu, może go zabrać, w sumie on ma dobre uderzenie z dystansu, ale jak jest bez formy to kaplica
Maniche - moim zdaniem on sie wogóle nie sprawdził, co z tego, że strzelił juventusowi z 5 centymetrów - nawet nogi specjalnie przestawiać nie musiał
Vieira - kontuzjowany 90% sezonu, dostał słuszne gwizdy od kiboli po porażce z L'poolem - widać, że w końcu dotarło do niego i zagrał ładnie ostatnio w lidze, on jest dla mnie już dawno skreślony
Figo - zawsze go lubiłem, gra dobrze - ale jak wiadomo chce już skończyć

Crespo, Cruz, Adriano,
Adriano - bałbym sie go pozbywać, każdy wie co w nim drzemie - no ale wkurza mnie już od dłuższego czasu i nie widzę u niego jakiejś wielkiej poprawy - co prawda strzela jakieś tam bramki ale zachowuje sie jak zwykle, co jakiś czas słychać o jego "wyczynach"
pytanie sprzedać-zostawić?
jeśli sprzedać to jeszcze nie teraz
Crespo - jego statystyki w serie A mówią same za siebie - ja bym go zostawił i pomógł mu odzyskać formę (moim zdaniem jeden z najlepszych napastników w historii)
Cruz - 34 lata, trzeba coś pomyśleć bo jak by nie patrzeć to naszym asem on był, Crespo rok tylko młodszy ale moim zdaniem w formie jest lepszy


to zawodnicy, którzy moim zdaniem w najbliższych 2 latach opuszczą Inter, lub powinni to zrobić
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 22:33 przez szuli, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Waldini »

W bramce nie widzę żadnych zmian, mamy bramkarza światowej klasy i solidnych zmienników, więc tu nie należy kombinować.

Co do obrony, z całym szacunkiem dla Matrixa jemu bym podziękował. Ma już 35 lat i myślę, że teraz może grać co najwyżej poprawnie. Wiem, że kontuzja w znacznej mierze wpłynęła na to jak się prezentuje w tym sezonie, ale nie należy go trzymać przez sentyment i liczyć, że może jednak znowu będzie tym samym zawodnikiem co wcześniej. Ideałem w jego miejsce byłby Terry, tylko czy on jest dla nas osiągalny?? Szczerze wątpie, chyba że... ale o tym dalej. Co do Burdisso, wkurzony jestem na gościa strasznie i w przypływie emocji, po meczu z Juventusem, nawoływałem, żeby go pogonić w trzy wiatry. Myślę jednak, że będą z niego ludzie, pamiętam jego dobre występy w barwach Interu i wierzę, że udowodni, iż jest wartościowym graczem. Może zajrzałbym też do naszej primavery i powoli ogrywał zawodników tam występujących.

W naszej pomocy siłę rzeczy musi zajść najwięcej zmian. Z obecnych zawodników na 100% pozostawiłbym Zanettiego, Cambiasso, Jimeneza (wykupić koniecznie!), Vieirę, Stankovicia (mimo wszystko), Pele. Skłonny byłbym także zostawić Maniche. Szkoda mi Solariego, na dobra sprawę facet nie miał szans na pokazanie się. Jego los wydaje się przesądzony i pewnie w następnym sezonie już go nie zobaczymy. O Figo wypowiadał się nie będę, muszę zobaczyć ile razy do końca sezonu się zaprezentuje i wtedy powiem coś więcej. Z racji jego wieku nie można jednak mieć sentymentów i to także kandydat do odejścia. Podobnie rzecz się ma z Dacourtem i Cesarem, chociaż ten drugi, muszę to przyznać, nawet mi momentami imponował. Z nowych zawodników powinniśmy sciągnąc Manciniego z Romy, jest osiągalny i zapewne zainteresowany. Może także Rodrigo Taddei?? Na dokładkę niech będzie ten Cigarini, bo młody i obiecujący oraz Ebi Smolarek :P

Atak mamy teoretycznie bardzo mocny, ale jak pokazują ostatnie mecze teoria od praktyki czasem jest bardzo daleko. Cruz i Crespo nie najmłodsi, ale wg mnie wciąż będą przydatni. Jeden z nich możliwe, że odejdzie po sezonie, bliższy tego wydaje się jednak Crespo, ale co będzie zobaczymy. Liczę, że Ibra w końcu się przebudzi, bo to co teraz prezentuje jest po prostu marnych lotów. Na Suazo nie narzekam, bo jestem pewny, że w następnym sezonie pokaże swoją prawdziwą wartość. Balotelli to przyszłość i musi być powoli wprowadzany do drużyny. Pozostaje Adriano, mimo wszystko ja chcę go z powrotem i wierzę, że stanie się na nowo Imperatorem, bo możliwości ma jak mało kto. Wzmocnienia w tej formacji są uzależnione od tego kto zostanie, a kto nie. Alternatywą mogłby być Quagliarella z Udinese.

Mancini. Nigdy nie byłem zwolennikiem jego odejścia, ale jak tak się stanie, to płakał nie będę. Takie rozwiązanie sprawiłoby także, że w końcu ucichły by te spekulacje, czy są kłotnie w drużynie czy ich nie ma i czy będzie inny trener czy nie. Co jak co ale klimat wokół zespołu to ważna sprawa. Jeśli pojawiłby się Mourinho, to wraz z nim możliwe, że Terry... To jeden z plusów. Nie zapominajmy jednak, ze Mancio z tą drużyną coś wygrał, a wielu znakomitych trenerów połamało na Interze zęby... Zmiana szkoleniowca to kwestia dyskusyjna i dobra do rozpatrzenia po sezonie, a nie teraz..
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 23:00 przez Waldini, łącznie zmieniany 1 raz.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Raffal »

Ciezko  tu tak naprawde wyrokować , wszystko bedzie zalezec kto bedzie naszym trenerem , jakim bedzie gral ustawieniem :)

Jezeli bylby to JM to marzylbym o Drogbie a pozatym wierze ze u niego Adriano moglby sie odbudować :) Atak Zlatan Drogba Adriano Mario to byloby cos :) a jezeli chodzi o reszte skladu to zgadzam sie z Bartem tylko ze strasznie chcialbym kogos z dwójki Deco , Diego (jako ze ich lubię od bardzo dawna :P )
kmaster
Posty: 81
Rejestracja: 15 lip 2006, 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: kmaster »

Z obrony nie wyrzucałbym nikogo. Obrońców mamy naprawde dobrych. Pamiętam jak wszyscy kochali Marco rok temu jak nastrzelał goli. Teraz wszyscy na niego plują. szkoda. A co do Burdisso to nie raz pokazywał że nie jest taki zły ale czasem też pokazywał się z jak najgorszej strony(2 mecze z juve). Pozatym wolałbym żebyśmy nie wyrzucali włochów kosztem kolejnych argentyńczyków czy brazylijczyków.

Pomoc:
Do pomocy co sezon pokazał potrzebny byłby jeszcze jeden pomocnik środkowy, który się cofnie ale także pójdzie do przodu (jak Cambiasso). Myśle że Maniche'a nie wykupią bo nie dość, że mało miał czasu by się pokazać to jeszcze raczej grał słabo. Myśle, że cena za Jimeneza jest za wysoka jak na jego umiejętności ale mam dziwne wrażenie, że jednak kasa na niego pójdzie. W każdym razie potrzebować będziemy ofensywnego zawodnika,który rozegra piłkę.Jeżeli miałbym już podać zawodnika, którego chciałbym byłby to niewątpliwie gracz typu Deco. Świetnie rozgrywa piłkę i myśle że byłby ogromnym wzmocnieniem. To jest taki cichy, niedoceniany zawodnik Barcelony ale on odgrywa ogromną robote. Nie wiem jak sprawa z Cesarem, Dacourtem, którzy dostali ciężkich kontuzji. Ale z Cesarem to bym się pożegnał. TO samo się tyczy Solariego któremu kończy się w czerwcu kontrakt.

Atak:
Ibrahimovic, Cruz, Adriano, Suazo, Crespo, Balotelli i Recoba(nie wiem co z jego kontraktem, wie ktoś do kiedy on jest??).Tylu zawodników będzie mieć do dyspozycji w przyszłym sezonie Mancio(o ile zostanie). Co z tym zrobi to nie mam pojęcia, ale mimo że bardzo lubie Hernana to myśle, że jego czas dobiegł końca w Interze. Myśle, że zostanie 5 napastników: Ibra, Cruz,Adri,Suazo, Balotelli.

ps. Oczywiście to wszystko jest pod warunkiem, że Mancio będzie prowadził Inter w przyszłym sezonie.
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Gaszka »

Ciekawy temat :)

Trener:
Tutaj w pełni popieram Barta. Roberto faktycznie był pierwszym trenerem, który dał nam sukcesy. Dał nam pierwszy puchar w 2005 roku od siedmiu lat, był to Puchar Włoch. Później wygraliśmy Scudetto w poprzednim sezonie. Były też 2 superpuchary. No i jeszcze jeden Puchar Włoch. Mimo wszystko Mancini wybitnym taktykiem nie jest, Inter ma taka kadrę, że nie potrzebuje wybitnego fachowca, aby rządzić i dzielić na swoim podwórku - we Włoszech.

Mancio niestety często sprawia wrażenie jakby nie wiedział co robi, choć miał też przebłyski jak choćby mecz z Romą w Rzymie wygrany 4:1. Mimo to uważam, iż Mancini nadal musi się uczyć swego fachu, bo w kluczowych momentach zawodzi. A Moratti i kibice chcą wreszcie dobrej postawy w CL, więc nie będziemy czekać, aż trener nabierze odpowiedniego doświadczenia, by zrealizować nasze marzenia.

Zresztą od momentu gdy Mancini ogłosił swe odejście, a potem się z tego wycofał uważam go za faceta bez jaj. Tak się nie robi.

Następcy? Mourinho, Prandelli, Spalletti. Najlepiej ten ostatni, ale go z Romy nie wyciągniemy.

Bramka:
Żadnych zmian, tu mamy dwóch wybitnych fachowców i solidnego trzeciego bramkarza, który na dodatek jest kibicem Interu. Cesar to fenomen, a dodatkowo z meczu na mecz broni coraz lepiej, pozyskanie go z Brazylii było strzałem w '10'.

Julio Cesar / Toldo / Orlandoni

Obrona:
Osobiście zrezygnowałbym z Materazziego. A przynajmniej nie wstawiałbym go w przyszłym sezonie do pierwszego składu, kiedy nie będzie takiej potrzeby - kontuzje reszty defensorów. Matrixa jeśli zostanie to tylko dlatego że jest symbolem klubowym, bo z wiekiem jego forma jest coraz gorsza. No i za zasługi - patrz poprzedni sezon. Burdisso grał jak dziecko z Juventusem to ma kilka atutów, które przemawiają na jego korzyść. Chociażby strzał głową po rzucie rożnym, czy nawet fakt że może grać defensywnego pomocnika.

Cordoba / Samuel / Chivu / Materazzi / Burdisso / Rivas / Maxwell / Maicon / Zanetti(w pomocy też go wymienię, z wiadomych powodów)

Pomoc:
Tutaj po sezonie pożegnamy zapewne Figo, Cesara i Solariego. Pomimo dobrego występu z Juventusem nie zostanie też wykupiony raczej Maniche, chyba że będzie miał fantastyczną końcówkę sezonu. Całą resztę bym zostawił, łącznie z Jimenezem i Dacourtem. Dokupić trzeba będzie kogoś kreatywnego, chyba że w przyszłym sezonie Stankovic wróci do takiej formy jaką prezentował zaraz po przyjściu do nas z Lazio, kiedy zapewnił nam grę w eliminacjach CL do spółki z Adriano.

Vieira / Cambiasso / Dacourt / Stankovic / Pele / Jimenez / Zanetti - trzeba będzie tu dokupić ze dwóch piłkarzy. Obecnie jednak pomysłu nie mam :P

Atak:
Tu bym się pożegnał z jednym z dwójki Crespo/Cruz. Obaj są skuteczni, ale lata nie te. U Cruza w ostatnich meczach widać już braki kondycyjne i szybkościowe i choć to dotyczy większości piłkarzy, którzy ostatnio sprawili nam tyle niespodzianek, to Cruz najbardziej mnie raził. Crespo grał ostatnio mniej, więc ocenić go nie można. Ibra i Suazo zostaną na sto procent. Do tego będzie Balotelli i nie wiemy co z Adriano. Czuję także, ze do Mediolanu zawita Cassano, który chyba bardzo chce u nas grać. Najpierw ściska się z Mancinim po meczu z Samp - Inter, a później widzimy go obok Materazziego i Valentino Rossiego na trybunach podczas meczu z Liverpoolem. Antonio zapowiadał, że chce pozostać w Dorii, a tymczasem już się skłócił z działaczami o... pieniądze, więc pewnie wróci do Realu, skąd będzie można go za grosze wyciągnąć. Jego transfer w dużej mierze będzie jednak zależał od tego co stanie się z Adriano. Nie ukrywam, że wolałbym Włocha od Brazylijczyka. Cassano w Sampdorii czaruje, na jego grę bardzo miło się patrzy. Choć jego charakter jest jaki jest, to mimo wszystko uważam, że ten ban na 5 meczów, był spowodowany tym, iż Antonio chciał na siebie zwrócić uwagę :P Jeśli faktycznie chce przejść do Interu tak jak wiele osób ze mną włącznie podejrzewa, to aby zrobić tu jakąś karierę musiałby poprawić swe zachowanie. To oczywiste.

Ibrahimovic / Suazo / Cruz lub Crespo / Balotelli / Cassano lub Adriano
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 23:52 przez Gaszka, łącznie zmieniany 1 raz.
// >> www.FcInter.pl << //
interr
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2007, 16:20

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: interr »

no ja mysle tak zaczynajac od tylu bramkarze wszyscy moga zostac orlandoni juz narazie i jakiegos mlodego chlopaka do 20 lat wziasc

obrona pozbyl bym sie juz marco materazziego  mimo uznania i szcunku dla niego to juz lepiej gral nie bedzie w jego miejsce barzagli

pomoc odchodzi solari dacort cesar figo w ich miejsce mancini badz ricardo q,,, i srodkowy ofensywny pomocnik diego ale wolal bym kogos z romy aguilani bo zna realia wloskie i cigariniego

atak cruz crespo aut zostaje suazo zlatan adriano mario i z mourinho przychozi drogba:)) :inter: :flaga:
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Dzonyy »

Bramkarze : Julio  Cesar - niekwestionowany numer jeden  w tym sezonie pokazuje prawdziwą klase.
Francesco Toldo - powinien odejść , swoje lata już ma a i tak nie wiele grywa lepiej dać szanse pokazania się młodym.
Paolo Orlandoni - również nie widze go w składzie Interu na przyszły sezon.
Enrico Alfonso - powinien dostawać częściej szanse bo naprawde może wyrosnąć na bardzo dobrego bramkarza.

Co do wzmocnień to w razie odejścia Toldo i Orlandoniego widziałbym u nas Viviano z Brescii.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Chuchu »

od trenera zaczynając to mam nadzieje ze Mancini odejdzie po sezonie a w jego miejsce przyjdzie Mourinho. To faworyzowanie zawodników przez Mancio niedlugo przejdzie do miana legendy. Najlpeszy przyklad: Mecz Inter - Juventus. Stankovica kompletnie nie widac a Mancini sciąga Jimeneza który rozgrywał bardzo dobre zawody. Po meczu Mancini mówi ze Stankovic od początku meczu odczuwal bóle. Mimo to gral przez cale 90 minut :(


W bramce nic bym nie zmienil. nawet jak odejdzie ToldOne to jest Orlandoni i Alfonso
J.Cesar/Toldo/Orlandoni


W obronie zalezy od kontuzji. Jesli szybko wróci Samuel i Cordoba to sprzedalbym Materazziego, który po kontuzji gra slabo a lepiej grac juz raczej nie bedzie. w koncu ma juz 35 lat. Burdisso bym jednak zostawil. Pomimo ze fatalnie zagrał z Juve to grał takze bezbledne spotkania np. z Regginą na 100-lecie klubu. Chetnie widzialbym natomiast Barzaglego w Interze
Samuel/Cordoba/Chivu/Maicon/Maxwell/Burdisso/Barzagli/Rivas


W pomocy widzialbym najwiecej zmian. Trzeba koniecznie wykupic Jimeneza. Figo na 99% odejdzie po sezonie, tak samo jak Solari, Cesar i Dacourt. Sytuacja Vieiry zalezy od tego kto bedzie trenerem. Jesli zostanie Mancio to Francuz zostanie a jesli ktos inny to raczej z nim tez sie pozegnamy. Fajnie by bylo zobaczyc Diego w Interze. Rywalizacja w skladzie pomiedzy nim a Jimenezem bylaby ogromna.  Do tego Dokupic Diarre i oczywiscie zostawic Zanettiego i Cambiasso.
Zanetti/Cambiasso/Diego/Jimenez/Diarra/Pele/Stankovic/Mancini


Z napastników napewno zostanie Ibra, Suazo i Balotelli. Jesli media mają racje i Mourinho dolączy do nas to mysle ze bedzie to równoznaczne z odejsciem Crespo i Cruza. Adriano podobno dobrze sobie poczyna w Brazylii (nie licząc tego incydentu po którym zostal zawieszony). Mysle ze wroci w niezlej formie i jak sie tak stanie to bedziemy mieli 4 swietnych napastników. Dokupic jeszcze jakiegos dobrego napadziora i bedzie spoko. Ja bym chetnie widzial Cassano w Interze. Wszyscy pewnie sie boją o jego charakter ale czy nie takie same obawy byly jak przychodzil do nas Ibrahimovic??
Ibra/Balotelli/Suazo/Adriano/Cassano

Gdyby sprawdzil sie mój scenariusz bylbym bardzo szczesliwy :)
Jaro
Posty: 273
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:18
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Jaro »

Bardzo ciekawy temat to i ja dołożę swoje "trzy słowa"

Trener: Zawsze byłem zwolennikiem Manciniego i nadal jestem. Minusem jest to, że faworyzuje niektórych zawodników. Szczególnie podoba mi się to że w pierwszym sezonie pracy potrafił w trakcie meczu zrobić z drużyną coś takiego że potrafiliśmy odrabiać straty i wielokrotnie zdobywaliśmy gole na wagę remisu czy zwycięstwa w ostatnich minutach meczu. Nie wiem czy jego możemy obwiniać za tyle kontuzji ale jeśli to jego wina to powinniśmy mu za pracę podziękować. Moim zdaniem to dobry szkoleniowiec ale jeśli miałby go zastąpić Mourinho to bym się zgodził. Co do innych waszych typów to już nie jestem przekonany bo Prandelli mnie nie przekonuje, Schuster to moim zdaniem żadna zmiana bo to szkoleniowiec taki jak Mancio który jeszcze trochę doświadczenie musi zdobyć. A Spaletti moim zdaniem z Romy nie odejdzie.

Bramka: Tu nie ma o czym pisać. Julio Cesar to znakomity bramkarz na którym można polegać, Toldo idealny zmiennik , a 3 bramkarzem może być Orlandoni lub Alfonso.

Obrona: Tu by się przydały drobne korekty. Chivu, Cordoba, Samuel, Maxwell, Maicon nie powinni się martwić bo grają na wysokim poziomie i zasługują na grę w Interze. Rivas to zawodnik który potrafi grać w piłke i też powinien zostać liczę na to, że wkrótce dostanie więcej szans żeby się nam zaprezentować. Matrix jeśli ma zostać to tylko i wyłącznie za zasługi. Natomiast Burdisso moim zdaniem do zmiany, a w ostatnim meczu pokazał to dobitnie. Jego następcą powinien zostać Marquez lub Zapata.

Pomoc: Tutaj bym zrobił prawdziwą rewolucję. Cmbiasso, Zanetti i Pele to jedynie zawodnicy którzy by się nie musieli niczego obawiać gdybym był trenerem. Jimeneza bym wykupił bo podoba mi się jego gra. Widać, że mu zależy, walczy o każda piłkę itp. ale 11 mln to trochę duża kwota. Vieira to dobry zawodnik tylko kontuzje, ja bym go zostawił chyba że by była jakaś ciekawe oferta na niego, a jeśli by już odszedł to zastąpił bym go Diarrą. Stankovic w tym sezonie zupełnie bez formy ale kiedyś musi ją złapać więc bym go zostawił chyba, że tak jak w przypadku Vieiry byłaby jakaś konkretne oferta to bym go sprzedał i zastąpił Rosiną.  Cesar, Dacourt, Figo, Maniche, Solari to zawodnicy którzy powinni odejść. Jedni z nich albo nie wnoszą nic do zespołu albo już wiek nie ten i nie warto ich trzymać. Zastąpić ich powinien Bolzoni i tacy zawodnicy jak np. Mannini którym to się interesowaliśmy. I w końcu kupiłbym bym tu jedną wielką gwiazdę, która by potrafił zrobić coś z niczego, zadecydować sama o losach meczu jednym strzałem z dystansu czy fenomenalną asystą. Ta gwiazdą powinien być Gerrard.

Atak: Tutaj Suazo ma pewną pozycję, nie po to go kupiliśmy żeby go po roku sprzedawać. Powiedzmy, że teraz się aklimatyzował i za rok oczekuję od niego lepszej gry. Balotelli powinien zostać dodany do pierwszego zespołu i mam nadzieję, że tak będzie. Ibrahimovic trochę przereklamowany ale przydatny szczególnie przy ostatnim podaniu, myślę że bardziej by błyszczał gdyby miał jakiegoś lepszego partnera w ataku. Zostały jeszcze 2 miejsca a kandydatów 3 z czego żaden ostatnio w formie nie jest. Adriano, Cruz, Crespo. Ja bym oddał cała trójkę ale na tak duża rewolucję nie ma co liczyć więc jeden z nich pewnie zostanie, kto to jest mi już obojętne. Zostało jedno wolne miejsce i tam bym widział Benzeme! To zawodnik kompletny który myślę, że by idealnie pasował do Ibry lecz jego transfer jest jeszcze mniej możliwy niż przyjście Gerrarda bo każdy przecież wiec jaki jest prezydent czy tam właściciel Lyonu i jak ceni sobie swoich zawodników. Alternatywą dla niego powinień być Quaqiarella lecz raczej też na to nie mamy co liczyć i raczej przyjdzie Cassano.

Jeśli Mancio zostanie to raczej tak jak ja napisałem nie będzie ale jak przyjdzie Mourinho to Moratti da troszkę kasy na przemeblowanie zespołu. FORZA INTER!

                                              :inter: :szal: :flaga:
Obrazek

Sig i avatar autorstwa Corredo :) Dzięki
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: klusek »

Chuchu pisze: To faworyzowanie zawodników przez Mancio niedlugo przejdzie do miana legendy.
No tak, przecież inni trenerzy nie mają swoich ulubieńców. A Mancio ma aż jednego Stankovicia.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Lamatico »

Na początek podziękowanie dla Barta za temat ;)

Trener
W osobie Roberto Manciniego najbardziej drażni mnie jego nieporadność, gdy gra się nie układa. Brak odwagi, by podjąć jakąś ryzykowną decyzję. Widoczne to było w starciu z Liverpoolem. Większość pisze o faworyzowaniu ... tutaj się nie zgodzę. Dejan może w tym sezonie nie błyszczy, ale jest gwarancję walki i zaangażowania w poczynaniach defensywnych, dlatego właśnie jest ulubieńcem Manciniego. Mimo wszystko podziękowałbym Roberto za współpracę i spróbował z innym szkoleniowcem. Kto by nim był? Największe szanse ma Murinho. Ja osobiście zawsze byłem zwolennikiem Vicente Del Bosque (obecnie tronuje chyba Besiktas). Trener odważny potrafiący podejmować trafne decyzje.

Bramka
Jak większość uważam, że żadnej rewolucji nie potrzeba. Julio Cesar ? Nie muszę pisać w gronie Interistów i wartości tego bramkarze. Toldo? Solidny zmiennik. Orlandoni? Wiekowy, ale pokazał w tym sezonie, że jest w stanie podołać występom w pierwszej jedenastce.

Julio Cesar, Toldo, Orlandoni

Obrona
Cordoba, Samuel, Maxwell, Maicon, Chivu ... zostają nie ma innej opcji. Materazzi ... nie wiem. Jak przypomnę sobie jego gra dwa sezony temu to widzę, ze teraz jego forma jest podobna do tej sprzed dwóch, trzech lat. Nigdy nie zapomnę ... chyba z Empoli tego 'swojaka' :D Burdisso? Ma wzloty i upadki... wydaje mi sie jednak, że to pewny zmiennik. Ostatnio przydarzył mu się fatalny mecz z Juventusem, ale to może się zdarzyć. Pozycja środkowego obrońcy jest najbardziej odpowiedzialną i jestem w stanie wybaczyć taki mecz. Rivas ... będą z niego ludzie :). Bardzo chciałbym, by w kadrze na następny sezon znalazł się reprezentant Czarnogóry Ivan Fatic. W Primaverze prezentuje się bardzo dobrze. Uczestniczył przed rokiem w przygotowaniach z pierwszym zespołem... mam nadzieję, że tak samo będzie w tym roku.

Maicon, Cordoba, Samuel, Chivu, Maxwell, Rivas, Burdisso, Fatic, Materazzi

Pomoc
Zacznę od mojego ulubieńca. Santiago Solari niestety będzie musiał odejść. Nie prezentuje nic jeśli dostaje szanse. Cesara nigdy nie lubiłem i nie polubię. Tak samo sprawa ma się z Dacourtem. Vieira? Tutaj mam mieszane uczucia. Po kontuzji poruszał się jak 'mucha w smole'. Ostatnie spotkania jednak pokazały, że jeśli jest tylko zdrowy potrafi pokierować drużyną. Maniche ... odejdzie. Jimenez? Mnie osobiście przekonał. Potrafi niekonwencjonalnie zagrać, pobawić się piłką i zaciekle walczyć. Bolozoni z Primavery mógłby być powoli wprowadzany. Figo wydaje mi się, że zostanie na kolejny sezon. Zawodnik ten daje nam pewność i opanowanie. Cele transferowe? Podoba mi się gra Chorwata Rakitica, bardzo pewnie poczyna sobie na skrzydle. Można tez zrobić jakiś spektakularny transfer... młody Nasri z Marsylii byłby dobrym rozwiązaniem.

Cambiasso, Zanetti, Vieira, Jimenez, Figo, Stankovic, Rakitic, Nasri, Pele, Bolozoni

Atak
Ibra i Suazo są pewniakami. Cruz jak dla mnie bez względu na wiek jest nie do ruszenia. Spójrzcie ile bramek strzelił w tym sezonie. Crespo ? Tutaj można się zastanowić. Można by ewentualnie pozbyć się tego zawodnika. Balotelli pewnie podpisze kontrakt, bo jeśli nie to odejdzie. Adriano? Okaże sie w sparingach w jakiej jest formie. Ewentualne transfery ? Ciężko powiedzieć. Chciałbym Roberto Aquafresce, albo Fabio Quagliarellę

Ibrahimovic, Suazo, Cruz, Balotelli, Adriano, Aquafresca/Quagliarella
To takie moje spostrzerzenia ;)
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: ElPolako »

W letnim oknie transferowym Inter bedzie musiał wykazać się większym zaangażowaniem niż zwykle a to dlatego że jak wszyscy dobrze wiemy co sezon ta sama historia kogokolwiek bym nie kupili ale zaczynająć od początku:

Trener Roberto Mancini wybitnym szkoleniowcem nie jest i nie ma co sie oszukiwać zanim Juventus spadł do Serie B przez afere korupcyjną Inter zawsze walczył o eliminacje LM i Mancio zawsze podołał temu zadaniu nie mając takich gwiazd w zespole jakimi dysponuje teraz i tak szeroką ławką rezerwowych. Coprawda grali wtedy tacy zawodnicy jak Adriano,Martins,Recoba,Emre,Cambiasso,Zanetti ale walka o eliminacje LM to był dla nas max co mogliśmy osiągnąć. Teraz z takimi gwiazdami jak Ibrahimovic,Vieira,Cambiasso,Maicon,Zanetti,Cesar,Crespo,Figo czy Suazo i szeroką kadrą innych zawodników jak Samuel,Materazzi,Cordoba i innymi Roberto powinien odnosić wieksze sukcesy niż dotychczas.

Obrona- w obronie nie widze większych problemów tracimy mało bramek mamy świetnych bramkarzy (Cesar,Toldo) jednak ja podziękował bym już za usługi dwum zawodnikom Materazzi i Burdisso to nie są zawodnicy na miare naszych oczekiwań. w ich miejsce sprowadził bym 22 letniego Albiola z Valenci ten środkowy obrońca jest skłócony z trenerem i można by go bez problemu sciągnić.

                                                Cesar
                              Zanetti  Samuel  Albiol    Chivu
Taka deffensywa robi wrażenie co nie ?? ;)

Pomoc: I tutaj zaczynają sie problemy brak nam rozgrywającego który by pomógł w akcjach Ofensywnych A że w Interze jeżeli chodzi o środkowych pomocników to mamy samych Defensywnych to nie ma co sie dziwić że nasza gra wygląda tak jak wygląda mało tego prawdopodobnie zasili nasz skład następny defensywny zawodnik mianowiće Diarra (R Madryt) Z całym szacunkiem dla niego podoba mi sie jego gra jest świetnym zawodnikiem ale defensywnym graczom mówie "NIE" mamy przecież Cambiasso,Vieire,Dacourtai jednego ofensywnego Stancovica który w tym sezonie gra jak ... no i nasze skrzydła to już dno teraz odejdzie Figo i możliwe że Solari na lewym skrzydle napewno Mancio posadzi stankowica a na Prawym ?? Może Quaresme (W co wątpie)

                                                    Cambiasso (Vieira)
                              Quaresma ???                                Stankovic
                                                      VDV (Diego) 

No i nasz Atak to tutaj nie widze wiekszych zmian Adriano dał bym szanse jeszcze chociaż do końca pierwszego sezonu jak mu nie podzie to nie wiem osobiście bym go zatrzymał bo fortuny i tak na nim nie zbijemy a co bedzie jak odzyska forme ??
Suazo pewnie zostanie i dobrze bo możemy na jego śzybkosci przy kontrach polegać Crespo już bym pożegnał z Cruzem nie wiadomo bo stary ale naszym asem jest i potrafi zmienic oblicze meczu Ibrahimovic to bedzie podstawowy nasz zawodnik napewno i niech tak bedzie.
Kogo do spółki dać z Ibrahimovicem ?? to już pozostawił bym Władzą Interu chociaż moim marzeniem był by Sergio Aguero ale to tylko marzenia :P

Moje ustawienie i skład na sezon 2007/2008
                                 
                                                          Cesar
                                  Zanetti    Samuel      Albiol    Chivu
                                                        Cambiasso
                                        Quaresma                  Stankovic
                                                          VDV
                                              Ibrahimovic    Aguero
Bajka co nie :P
Obrazek
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Imrahil »

klusek pisze:
Chuchu pisze: To faworyzowanie zawodników przez Mancio niedlugo przejdzie do miana legendy.
No tak, przecież inni trenerzy nie mają swoich ulubieńców. A Mancio ma aż jednego Stankovicia.
No ja pamietam takie tuzy jak Favalli,Mihajlovic czy obecnie nic nie wznoszacy Cesar  :|

etc Pozniej cos naskrobie na ten temat.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: ForzaeDi »

Trener:
Na samym początku trzeba zacząć od trenera ... Mancini? Osobiście uważam że jego era w Interze dobiegła końca ... Może i wygrał z Interem parę Pucharów itd ... ale z takim składem jak Inter miał rok lub dwa lata temu to każdy trener raczej by wygrał podobnie jak Mancio ... Myślę i mam nadzieję, że po sezonie Moratti przejrzy na oczy i zatrudni nowego trenera ...

Zmiennicy? Trudno powiedzieć, ale osobiście chciałbym żeby na stanowisko trenera przyszedł Claudio Cesare Prandelli jak wiadomo z Fiorentiny ...

Bramka:
Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest ... Julio bardzo dobrze radzi sobie w polu bramkowych ... a i rezerwowych nie najgorszych mamy ...

Obrona:
Tu widzę tylko jeden problem ... Matrix ... co prawda jestem jego fanem, ale to co prezentuje na boisku to są szczyty wszystkiego ... Forma jego plasuje się niżej miernej a i latek też mu już przybyło ... Powinien odejść ...

Można by dokupić z jednego obrońcę środkowego ... bo bocznych mamy bez zarzutów ...

Pomoc:
Tu mamy największe problemy ... Figo podeszły wiek, Dejan obecną formą nie błyszczy i wątpię żeby zaczął błyszczeć, Vieira tu też bym się zastanowił ... A takim piłkarzom jak: Solari, Cesar, Dacaurt to bym już dawno podziękował ... Moim zdaniem powinni odejść jak najszybciej dla dobra klubu ...
Kogo bym kupił? Można by dużo wypisywać, ale najrealniejszymi i moim daniem udanymi zakupami byli by: Riccardo Montolivo, Maniche (powinien zostać), Alessandro Mancini (Roma) ...

Atak:
Odejście Crespo, Adriano (nie ma co już go dłużej trzymać, ma odbudowywać formę niby a nic z tego nie wychodzi), i jak dla mnie jeszcze pozbyłbym się Cruza (możę i trafia dość dużo bramek i przydaje się naszej drużynie, ale osobiście był bym bardzo zadowolony jak by odszedł z Interu)
Kogo kupić? Tu trzeba się długo zastanowić, żeby nie kupić piłkarza lub piłkarzy i wyłożyć dużą kasę za nich a z ich gry będą nici ...
Chętnie widziałbym w naszej kadrze: Amauri, oraz dwóch piłkarzy z Fiorentiny Adrian Mutu i Giampaolo Pazzini ... Chciałby bardzo żeby przynajmniej jeden z tej trójki przyszedł do Interu ...

KONIEC   :-D
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 17:17 przez ForzaeDi, łącznie zmieniany 1 raz.
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: klusek »

Niby czyim kosztem Favalli był faworyzowany? Wome? Pasquale? Sinisa większość swoich meczy w barwach Interu rozegrał wtedy, kiedy Burdisso pojechał do Argentyny i zostaliśmy z czterema środkowymi obrońcami. A Cesar to solidny zawodnik, wystąpił w tym sezonie w 17 spotkaniach i nie jest to mocno szokująca liczba w kontekście jego formy.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Waldini »

The Game pisze: Moje ustawienie i skład na sezon 2007/2008
                                 
                                                          Cesar
                                  Zanetti    Samuel      Albiol    Chivu
                                                        Cambiasso
                                        Quaresma                  Stankovic
                                                          VDV
                                              Ibrahimovic    Aguero
Bajka co nie :P
Bajka?? Jaka bajka?? Nie pamiętam kiedy Zanetti grał ostatnio w obronie, ciągle jest w pomocy. Lekką ręką wywaliłeś jednego z najlepszych prawych obrońców na świecie - Maicona...
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 17:38 przez Waldini, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Dzonyy »

Obrońce trze kupić napewno nie wiadomo w jakiej formie będą Samuel i Cordoba po takiej kontuzji. Najlepszy byłby Barzagli nie dość że znakomity defensor z niego to w dodatku Włoch.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: ForzaeDi »

Trzeba być prze gościem, żeby Javiera dawać na prawą obronę a z Maicona zrezygnować ... Osobiście uważam, że powinni grać obaj w podstawowej jedenastce ... Maicon tak jak zawsze na prawej obronie, a nasz kapitan w pomocy ...  :-D

Nie widzę innej opcji ...
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 17:43 przez ForzaeDi, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: RoB »

   
    Cesar
                              Zanetti   Samuel   Albiol    Chivu
Taka deffensywa robi wrażenie co nie ??
Na mnie nie. Gdzie Maicon? Poza tym jakoś nie wydaje mi się aby ten cały Albiol z był lepszy od Cordoby.

Jeśli chodzi o ogólnie ten temat to jakoś nie potrafię myśleć o mercato kiedy scudetto ucieka nam z rąk w takich okolicznościach.
Claudio Cesare Prandelli
Faktycznie boski trenejro z niesamowitymi osiągnięciami.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Bart »

RoB pisze:
Claudio Cesare Prandelli
Faktycznie boski trenejro z niesamowitymi osiągnięciami.
A jakie miał Mancini przed objęciem Interu?
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: RoB »

Miał dwa puchary. Poza tym ile lat miał Mancini kiedy obejmował Inter, a ile ma teraz Prandelli?

Czyli co, zamieniamy siekierkę na kijek?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Orzeu »

RoB pisze: Czyli co, zamieniamy siekierkę na kijek?
taaa, tyle, że ta nasza siekierka coś tępa ostatnio.

Czas Manciniego tak jak napisał Bart powoli mija. Potrzeba nam zmiany na stanowisku trenera - trzeba nam kogoś posiadającego większą wiedzę taktyczną, mniej konfliktowego, odważniejszego i potrafiącego realnie ocenić formę danego gracza.
Co do Mancio to jak wiadomo taktykiem wielkim to on nie jest, do tego jego głównymi minusami są stawianie na swoich pupilków i nie umiejętność podejmowania decyzji w najważniejszych momentach (zbyt późne zmiany, złe zmiany [pamiętne Figo-->Miha], defensywne nastawienie w sytuacji, gdy powinnismy atakować itd.).

(w normalnym klubie jest tak, że jeśli dany zawodnik zagra dobry mecz to dostaje szanse w nastepnym, jeśli słaby, to analogicznie po którymś słabszym występie siada na ławce. a u nas Cruz, Deki, Ibra, Burdisso są bez formy, a grają, a taki Suazo, który z naszych napastników na przesztrzeni ostatnich kilku tygodni strzelił najwięcej bramek zasiada na ławce, poza tym przykład Luisa Figo - postać wybitna, a nie gra ostatnio, bo... trener go nie lubi = żenada. Mozna tu jeszcze wymienić np. Rivasa, który po świetnym występie z LFC w następnych meczach na boisku się już nie pojawił... poza tym gdy widać, że taki Balotelli jest obecnie w lepszej dyspozycji, niż np. Cruz to czemu nie dostanie szansy ? Dostawał ją 3 razy i za każdym razem odpłacał się z wielkim skutkiem (3 gole, asysta).

Tak więc po sezonie czas zmian: Mancini out, za niego pewnie przyjdzie Mourinho (sam nie wiem co o tym mysleć). Poza tym odejdą na prawie 100% Figo, Solari i Crespo. Bardzo prawdopodobne, że klub opuści jeszcze jeden napastnik: Cruz lub Adri (wolałbym dać jeszcze Adriano szanse, ale ile można). Czas nagli, więc wypowiedź dokończę przy okazji ;).
Obrazek
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Bart »

RoB pisze: Miał dwa puchary. Poza tym ile lat miał Mancini kiedy obejmował Inter, a ile ma teraz Prandelli?

Czyli co, zamieniamy siekierkę na kijek?
I spadek do Serie B z mocną Fiorentiną.

Nie byłaby to zamiana siekierki na kijek. Mancini pod względem charakteru i czysto trenerskich umiejętności nie jest na światowym topie. Myślisz że to przypadek, że Manciniego nienawidzą kibice Fiorentiny i Lazio, że ma pełno wrogów wśród piłkarzy i trenerów (Capello, Mazzone)? Przypadkiem jest że Prandelli już drugi rok z rzędu jest wybierany przez piłkarzy i trenerów najlepszym szkoleniowcem Serie A? Że jest poważany w środowisku? Że z dość przeciętnej Violi uczynił drużynę, która w 2005 zdystansowała Romę, w zeszłym Milan i w tym jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu? I nie gra w LM tylko z powodu calciopoli?

Mancini to nie tylko średnie wyniki. To po prostu nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim miejscu, na co składa się sporo czynników. Inaczej niż tacy Delio Rossi czy Luciano Spaletti, którzy mimo różnych wyników wyraźnie odwalają kawał dobrej roboty.
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: klusek »

Dla mnie Mancini, Prandelli i - pewnie mnie wyklniecie - Spaletti to podobny poziom. Owszem, dwaj ostatni osiągnęli dobre rezultaty ze średnimi drużynami, ale nie zapominajmy o tym, że bijący rekordy Inter Mediolan 2006/07 to od początku do końca dzieło Mancio, który właściwie zbudował drużynę od podstaw, nie wydając przy tym astronomicznych kwot. Cała trójka różni się od siebie pewnymi cechami, ma swoje zalety i wady, ale nie ma się co łudzić tym, że Cesare albo Spal prowadziliby bezbłędnie Inter, bo zarówno Roma, jak i Fiorentina potrafią wtopić ze słabeuszami. No i ten geniusz Spal dał sobie ostatnio wydrzeć komplet punktów w meczu z nami - nie mówiąc już o tym, że on nie ma takiego szpitala w drużynie, a i PR w mediach ma dużo lepszy.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: RoB »

Bart pisze: Mancini pod względem charakteru i czysto trenerskich umiejętności nie jest na światowym topie.
Pytanie brzmi – czy Prandelli nim jest? Piszesz, że spadł z Fiorentina, ale w tym samym sezonie osiągnął więcej niż wielki Cesare podczas kilkunastu lat swojej trenerskiej „kariery”. Mało mnie obchodzi, że nie prowadził najmocniejszych ekip w lidze – widocznie na to nie zasługiwał. Według mnie jest on przeciętniakiem jakich w lidze wielu i w żadnym wypadku nie zasługuje na trenowanie Interu. On nie ma pojęcia o prowadzeniu wielkiej drużyn i o meczach o wielką stawkę w lidze i w pucharach. Z tą przeciętnością Fiorentiny też bym nie przesadzał, bo w tym sezonie według mnie mają skład porównywalny z Juventusem na przykład, a n ie potrafią nawet porządnie odskoczyć grającemu przez cały sezon padkę Milanowi.
Magiq
Posty: 153
Rejestracja: 19 gru 2007, 23:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Magiq »

No to i ja przedstawie swoja wizje Interu

Na poczatek zmiana trenera z kilku powodow o ktorych juz wiele osob tutaj pisalo ja dorzuce swoj,ktory wedlug mnie jest najwazniejszy:zmiana systemu gry.Taktyka jaka stosuje Mancini mi nie odpowiada.Najchetniej bym widzial Inter grajacy systemem 4-3-3.Kto mial by zastapic Roberto?Ciezko mi powiedziec,przyjscie kogos takiego jak Jose na pewno ma swoje plusy ale ja dostrzegam tez kilka minusow takich jak gaza portugalczyka czy jego dominacja we wszystkich aspektach.Przypomina mi to dyktatora...Sprawe trenera zostawiam wiec otwara.

Bramkarze:Tutaj dal bym "szanse" Toldo na gre sprzedajac go poniewaz uwazam ze wciaz jest to bramkarz swiatowej klasy i nie moge patrzec jak siedzi na lawce jednak nie sadze aby Toldo byl w stanie rywalizowac z Cesarem dlatego sprzedal bym Włocha by mogl pograc jeszcze kilka sezonow na wysokim poziomie np w Fiorentinie.
tak wiec:Cesar,Orlandoni,Alfonso oraz dobrym posunieciem bylo by kupienie Viviano z Bresci i jego wypozyczenie.Mysle ze bramkarz zbierajacy tak dobre noty za swoje wystepy w tym wieku jest godny uwagi a nie chcialbym aby trafil do naszych najwiekszych rywali.

Obrona:Pierwszym moim posunieciem bylo by sprzedanie Burdisso ktorego nigdy nie darzylem sympatia z racji tego ze uwazam ze jest to zawodnik nie potrafiacy zagrac 30 meczow w sezonie na wysokim poziomie.Drugim to sprawa Matrixa,zawodnik slyna ze swoich czystych wslizgow,dobrego krycia i strzelania bardzo wielu jak na obronce bramek.Ale badzmy szczerzy z jego najwiekszych zalet nie pozostalo wiele a jego ostatnie wystepy sa duzo ponizej oczekiwan zeby nie powiedziec zenujace.W ich miejsce widzial bym Zacardo,ktory podobie jak Burdisso jest bardzo universalnym zawodnikiem jednak jego postawa bardziej mnie przekonuje.

Tak wiec:Maicon,Chivu,Maxwell,Zacardo,Cordoba,Rivas,Samuel.


Pomoc:Tutaj potrzeba naplywu swiezej krwi oraz polotu mlodosci tak wiec podziekowal bym za wspolprace starszym zawodnika jak Figo ktory raczej nie odnalazl by sie w nowym systemie gry podobnie jak Solari i Cesar.Nie znalazl bym rowniez miejsca dla Jimeneza tak wiec nie sadze aby byl sens wydawac 11mln.W miejsce Stankovicia chcialbym pozyskac Montolivo.Nie jestem pewny co w kwesti Dacourta a dokladniej w sprawie jego formy po kontuzji,z jednej strony daze go wielka sympatia z drugiej mysle ze rozsadniej bylo by wprowadzac moldych jak Pele czy Siligardi badz kupic np.Veloso

Pomoc:Zanetti,Cambiasso,Vieira,Montolivo,Pele,Siligardi,Bolzoni,Veloso(Dacourt)


Atak:Rowniez doazyl bym do odmlodzenia tej formacji awiec sprawa Crespo i Cruza.Pierszy z dwoch argentynczykow jest jednym z najlepszych napastnikow serie a od wielu lat jednak swoje najlepsze lata ma juz za soba.Jestem pewny ze jest w stanie srzelic nawet ponad 15 bramek jednakmusial by grywac regularnie a konkurencja mu na to nie pozwala bo kazdy slabszy wystep to pretekst aby dac szanse komus innemu dlatego sadze ze transfer to najlepsze rozwiazanie.Cruz za to ma kontrakt wazny jeszcze przez rok tak wiec to ostatni sygnal aby zarobic jakies pieniadze na Julio.Jednak nie mozna zapomniec co Cruz zrobil dla Interu.Uwazam ze jest to wspanialy zawodnik co potwierdzil strzelajac co mecz przez 7 kolejek z rzedu w tym sezonie jednak runda rewanzowa to zupelnie inna bajka a manowicie 8 kolejnych wystepow bez bramki.Tak wiec Julio pownien ustapic miejsca komus mlodszemu jak SuperMario.W ich miejsce kupil bym zawodnikow mogacych grac w systemie 4-3-3 a mianowicie Manciniego z Romy z racji tego ze Brazylijczyk chce odejsc a zapisana kwota w jego kontrakcie jaka by musial Inter zaplacic nie jest wygorowana.Nie zapominajmy o naszych zawodnikach na wypozyczeniu jak Adriano,Acquafresca czy Recoba.Aby przeprowadzic wszystkie transfery jakie bym planowal trzeba by uzyskac srodki a jedyne powazne pieniadze udalo by sie uzyskac z transferow Burdisso,Stankovicia i najwiekszej "gwiazdy" Zlatana.Transfer szweda zalezal by od formy Adriano.Jezeli Adriano gral by dobrze zdecydowal bym sie na sprzedaz Zlatana oczywiscie za sume nie mniejsza niz 45mln Euro.Recoba pasowal by idealnie do stylu gry ale jego forma tez nie jest stabilna i ewentualnie pozyskal bym za niego Luisa Fabiano.Dla Acq mysle ze nie znalazlo by sie miejsce tak wiec ponownie zostal by wypozyczony.

Atak:Ibra badz Adriano,Suazo,Balotelli,Manicni,Luis Fabiano ewentualnie ktos z listy:Recoba,Cassano,Mutu,G.Rossi,Lavezzi,AgueroRossina,Quagliarella

pierwsza jedenastka:Cesar,Maicon,Cordoba,Samuel,Chivu,Zanetti,Veloso,Cambiasso,Mancini,Luis Fabiano,Adriano(Ibra)

Oczywiscie jest kilku pilkarzy wartych sciagniecia i mysle ze warto bylo by sie przygladac rozwojowi kariery takich zawodnikow jak Dessena,Cigarini,P.Cannavaro,Zapata,De Silvestri,Hamsik czy inncy pilkarzy np. z Portugali czy Holandi:)
\"Ja nie kradne Scudetto, i w SerieB nigdy nie byłem...\"
\"... I nie przeszkadzaj mi już, bo dla mnie jest tylko Inter\"
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: Bart »

Bo "wielkość" Cesare właśnie na tym polega - nie prowadził wielkiego klubu, nie wychylał się z tłumu, nie strzelał głupot, nie powodował kontrowersji, ale mimo wszystko jest o nim głośno jako o świetnym fachowcu. Posiada cechy, których nie posiada Mancini, a są to:
Bart pisze: sumienny i zdolny fachowiec, który w spokoju potrafi budować i cementować świetny zespół.
I nie ma się tu co licytować o sukcesy, bo nie w tym główny atut Prandelliego czy Spalettiego. Mniejsza już o zmysł taktyczny, który i tak moim zdaniem mają lepszy od Roberto, ale cechy czysto ludzkie, które przysposabiają do tego zawodu - tu Mancini wymięka. Głównie rozchodzi mi się o to, że Mancio nie ma ani sumienności, siły i poważania, które cechują tych dwóch szkoleniowców, ani charakteru i polotu Mourinho. Co, wraz z posiadaniem jedynie dobrych umiejętności czysto technicznych sprawia, że jest po prostu trenerem przeciętnym. I proszę, udowodnijcie mi, że nie. Że oprócz stabilizacji samej w sobie i poparcia kilku zawodników oraz większości stadionu, przemawia coś za tym, żeby został. Bo dla mnie sprawa jest oczywista. 4 lata, jedno scudetto, w Lidze Mistrzów co roku żałość, kilkanaście skłóconych zawodników, niezrozumiałe zachowania i decyzje, zero poważania w środowisku, brak konsekwencji i zimnej krwi w trudnych momentach. Ja to widzę tak.
nerazzurri87
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2007, 12:40
Lokalizacja: Grudziądz

Odp: Inter 2008/2009

Post autor: nerazzurri87 »

Więc tak... Jest to dopiero mój drugi post (pierwszy był w temacie "przedstaw się"), ale tak jak tam napisałem, chciałbym teraz aktywniej brać udział w dyskusjach na forum :) Sądzę, że wątek składu Interu na przyszły sezon, jest na tyle ciekawy, że warto się w tej kwestii wypowiedzieć.
Na początku zaznaczę, że w poprzednich postach padło już wiele zdań, pod którymi podpisałbym się obiema rękami, dlatego nie chciałbym za bardzo powielać wypowiedzi poprzedników, ale spróbuję napisać, jak ja zapatrywałbym się na letnie mercato w wykonaniu Interu.
Widzę, że na pierwszy plan wysuwa się posada trenera... i słusznie. Bo budowanie składu niewątpliwie należy rozpocząć od ławki trenerskiej. Muszę powiedzieć, że przez naprawdę długi czas byłem zwolennikiem Roberto Manciniego i zawsze denerwowały mnie wypowiedzi osoób, które chciały go zwalniać po jednej porażce, czy nawet remisie (!) z ligowym średniakiem... Teraz jednak zaczyna się to powoli zmieniać i mam już bardziej mieszane uczucia. Coraz bardziej wydaje mi się, że Mancio po prostu się wypalił jako trener Interu i nie jest już w stanie dużo więcej osiągnąć z tą drużyną. Jego decyzje personalne w ostatnim czasie są conajmniej kontrowersyjne, a przecież nie można zrzucać całej winy na kontuzje podstawowych graczy (choć to jest już oddzielny temat). Nie chciałbym ujmować osiągnięciom Roberto, bo faktycznie obecny skład jest można powiedzieć jego autorstwa i na ligowym podwórku sprawdzał się znakomicie. Trzeba jednak obiektywnie zaznaczyć, że jedno Scudetto dostaliśmy w spadku po skorumpowanym Juve, a drugie wywalczyliśmy z olbrzymią przewagą, jednak liga była bardzo osłabiona (brak Starej Damy, ujemne punkty Milanu...). Teraz wydawało się, że pewnie kroczymy po trzeci tytuł mistrzowski, a tu nagle okazało się, że nic jeszcze nie jest takie pewne i na dobrą sprawę nie wiadomo jak się zakończy dla nas obecny sezon. W przypadku niewygrania ligi (odpukać), nie widze innej możliwości jak odejście Manciniego. A nawet jakby się udało odeprzeć atak Romy i wygrać Puchar Włoch, to i tak nie zapominajmy, że taka drużyna jak Inter musi mierzyć wyżej (mam tu oczywiście na myśli Champions League) - a tu jak wiemy od dłuższego czasu jest całkowita klapa i nasze nadzieje kończą się na 1/8 finału (za kadencji Mancio). Niestety w CL Mancini raz po raz pokazuje swoją nieporadność i brak doświadczenia i takiego, że tak powiem "cwaniactwa i wyrachowania". Przykłady można by mnożyć, zresztą wystarczy sięgnąć pamięcią do dwumeczu z Liverpoolem. Dlatego reasumując uważam, że Mancini powinnien odejść po sezonie i ustąpić miejsca trenerowi z większym doświadczeniem. I tu pojawia się pytanie - kto w jego miejsce? Nie będę oryginalny i powiem jedno - Jose Mourinho!! Osobiście bardzo podziwiam i szanuję tego szkoleniowca. Ktoś powie, że mając tylu wybitnych piłkarzy, nie potrafił wygrać z Chelsea Ligi Mistrzów, ale mnie taki argument nie przekonuje. Inter potrzebuje trenera z wielką charyzmą, który nie będzie się bał wziąść odpowiedzialności za wynik na swoje barki - a takim kimś jest właśnie Mourinho, który w przeciwieństwie do Manciniego nie zwala winy na wszystko dookoła, tylko skupia się na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków. Ale jeśli ta opcja miałaby się sprawdzić, to Moratti musi się spieszyć, bo "chrapkę" na Mourinho ma wiele innych klubów (w tym przede wszystkim Milan i ponoć Real).
Przejdźmy teraz do kadry zawodniczej. Tak jak kilku moich poprzedników postaram się przeanalizować po kolei każdą formację.
Bramkarze:
Jeśli chodzi o tą pozycję to mamy jednego pewniaka - Julio Cesara, który na obecną chwilę jest bez wątpienia wśród trzech najlepszych bramkarzy świata. Ostatnio pojawił się news o zainteresowaniu Barcy tym zawodnikiem, ale nie wyobrażam sobie, aby Moratti sprzedał Cesara do jakiegokolwiek klubu. Julio przez cały sezon jest chyba najpewniejszym punktem drużyny, praktycznie nie popełnia błędów, nie puszcza tzw. "klopsów" no i co również jest ważne - dobrze rozumie się z obrońcami. Jeżeli natomiast chodzi o zmienników, to byłbym zadowolony, gdyby Toldo zgodził się zostać u nas na kolejny sezon, bo lepszego rezerwowego bramkarza trudno sobie wyobrazić. Trzecim golkiperem powinien zostać Alfonso, a z Orlandonim powinniśmy się pożegnać, ze względu na jego wiek i nienajwyższe umiejętności. Tak więc kadra bramkarska wyglądałaby tak:
Julio Cesar. F.Toldo, E.Alfonso

Przejdźmy teraz do obrony. Tutaj sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana, ale może po kolei:
-Maicon- pewniak, jeden z najlepszych prawych obrońców świata, bez wątpienia powinien zostać u nas jaknajdłużej.
-Samuel- pewniak, musi zostać, bo widać dobitnie co stało się z naszą obroną, gdy Walter wypadł ze składu z powodu kontuzji.
-Cordoba- mimo dość zaawansoanego wieku powinien zostać, jego szybkość, zwinność i dobra gra głową przemawia na jego korzyść
-Chivu- kolejny z pewniaków, od przyszłego sezonu powinien zacząć regularnie grać na lewej obronie
-Maxwell- solidny zawodnik, miewa słabsze momenty, jednak jako zmiennik Chivu będzie idealny
-Rivas- młodziutki zawodnik, który dopiero ma szansę zostać wielkim piłkarzem, udowodnił nieraz, że ma ku temu możliwości, jego szybkość robi naprawde piorunujące wrażenie, zatem powinien zostać.
-Zanetti- wpisuje go do formacji obronnej, mimo że od dłuższego czasu gra regularnie jako pomocnik. Ale jak wiemy Javier ma już swoje lata i obawiam się, że od nowego sezonu nie będzie w stanie wybiegać w podstawowym składzie i grać pełne 90 minut. Dlatego upatrywałbym w nim zmiennika dla Maicona i po prostu dobrego ducha całego zespołu. Forza Il Capitano!
-Materazzi- z tym panem moim zdaniem powinniśmy się już pożegnać, bo nie jest w stanie nic dać drużynie, poza swoją bezmyślnością w najważniejszych momentach. Prawda jest taka, że Matrixowi wyszedł jeden sezon i na tym koniec i nie ma co liczyć na to, że będzie lepiej, bo nie jest to młody zawodnik.
-Burdisso- jak wyżej - bezmyślność i zawodzenie w ważnych momentach... a np w Pucharze Włoch zamiast niego może zagrać śmiało ktoś z Primavery.
Tak więc z powyższego podsumowania wynika, że z obecnej formacji obronnej na kolejny sezon powinni pozostać:
D.Maicon, J.Zanetti, W.Samuel, I.Cordoba, N.Rivas, Ch.Chivu, Maxwell
Jeżeli zaś chodzi o wzmocnienia to chętnie widziałbym w kadrze Interu Barzagliego (solidny obrońca, a do tego Włoch) i kogoś z dwójki Lucio bądź Marquez.

No to przyszedł czas na pomoc. Tu powinna nastąpić największa rewolucja. Postępując analogicznie do formacji obronnej przedstawia się to następująco:
-Cambiasso- bez wątpienia nasz najlepszy pomocnik, wielki walczak, który oddał Interowi swoje serce, zostaje z nami mam nadzieję do końca kariery i z czasem przejmuje opaskę kapitana od Javiera :)
-Vieira- tego zawodnika mimo wszystko bym się nie pozbywał. Faktycznie w obecnym sezonie często łapał kontuzje, a jak grał to nie był przez to w najwyższej formie, ale miewa przebłyski geniuszu i wierze, że nie jest jeszcze skończony w Interze i w lecie zdoła odbudować dawną formę.
-Stankovic- jego także bym się nie pozbywał, z podobnych powodów co Vieiry. Poza tym muszę przyznać, że darzę tego zawodnika szczególnym sentymentem (podobnie jak Mancini:P). Sądzę jednak, że Dejan jest w stanie powrócić do wysokiej dyspozycji i być jednym z liderów drużyny
-Jimenez- tu sytuacja jest o tyle skomplikowana, że tego zawodnika trzeba by było wykupić i to za niemałe pieniądze. Pytanie czy jest on wart tych pieniędzy. Moim zdaniem tak! Widziałem pare meczy w jego wykonaniu i momentami sprawiał fenomenalne wrażenie, a trzeba zaznaczyć, że jest to jeszcze stosunkowo młody zawodnik i w dodatku ograny w Serie A.
-Pele- sytuacja podobna do tej z Rivasem. Młodziutki zawodnik, z zadatkami na wielkiego "grajka", powinien zostać i dalej się rozwijać, dostając coraz więcej szans od trenera.
Pozostałych naszych pomocników, czyli Figo, Dacourta, Solariego i Cesara powinniśmy po sezonie pożegnać. Myślę, że to nie wymaga wielkiego tłumaczenia. Figo jest już po prostu za stary i czas najwyższy znaleźć dla niego następcę, natomiast pozostała trójka moim zdaniem nie ma na tyle wysokich umiejętności piłkarskich, aby być w kadrze Interu.
Zatem z pomocników na kolejny sezon zostają:
E.Cambiasso, P.Vieira, D.Stankovic, L.Jimenez i Pele.
Co do wzmocnień, to potrzebujemy naprawdę poważnych. Następcy Figo upatruję w A.Mancinim, gdyż jest to zawodnik doskonale wyszkolony technicznie i w dodatku sprawdził się już na boiskach Serie A i to nie w ligowym przeciętniaku, a drużynie walczącej o Scudetto i odnoszącej sukcesy w CL. Poza nim sądzę, że świetnymi kandydatami na uzupełnienie kadry są R. Montolivo i L. Cigarini. Nie da się ukryć, że przydałby się jeszcze jeden wielki transfer zawodnika, który z miejsca mógłby zostać liderem i kreatorem gry Interu. Po cichu liczę, że jeśli na ławce trenerskiej zasiądzie Mourinho, to namówi on do przyjścia na San Siro Lamparda. To byłaby moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Jeśli natomiast by sie to nie udało, to można spróbować ściągnąć Diego, Riquelme lub Aquillianiego, co jednak także nie będzie ani łatwą ani tanią sprawą.

No i na koniec został nam atak: Tu sprawa jest dość prosta.
-Ibrahimovic- pewniak, mimo wszystko nasza największa gwiazda i najlepszy napastnik, powinien zostać i to jaknajdłużej
-Suazo- moim zdaniem ma duży potencjał, tylko że dostaje zbyt mało szans gry. Uważam, że powinnien zostać na przyszły sezon, choć nie upatruje w nim podstawowego napastnika, który mógłby partnerować Ibrze.
-Crespo- czas tego piłkarza w Interze już się skończył i chyba nie ma co nad tym więcej dyskutować.
-Cruz- jak wyżej
-Adriano- muszę przyznać, że cały czas łudzę się, że Imperatore wróci z wypożyczenia odmieniony z odzyskaną formą, jaką nas zadziwiał w roku 2005 :) wiem, że jestem niepoprawnym optymistą, ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie Inter bez Adriano, albo inaczej Adriano w innej drużynie niż Inter. Myślę, że część z Was wie co mam namyśli. Bardzo bym chciał, aby w przyszłym sezonie to właśnie Adri partnerował Ibrze w ataku.
-Balotelli- uważam, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy puścić go do innego klubu, bo jest do wielki talent i ja osobiście zaryzykowałbym wprowadzenie go do seniorskiej kadry już w nadchodzącym sezonie. Spójrzmy np na taką Barcelonę - tam takie rzeczy są na porządku dziennym (Krkic, Dos Santos)
Tak więc jeśli wszystko by się dobrze ułożyło to nasz atak mógłby wyglądać następująco:
Z.Ibrahimovic, Adriano, D.Suazo, M.Balotelli.
Nie powiem, że nie byłbym szczęśliwy z jakiegoś wielkiego transferu również na pozycji napastnika, ale spójrzmy obiektywnie - nasz budżet mógłby tego nie wytrzymać :P jeżeli już jednak Moratti chciałby w lecie zaszaleć to ja sądzę, że tak naprawdę warto rozważyć jedynie dwie kandydatury - Drogba (również Mourinho może w tym przypadku mieć wielki wpływ na ten transfer) i wymieniany przez Was Aguero. Ale to są tylko moje pobożne życzenia :)
Mam nadzieje, że letnie mercato w wykonaniu Interu będzie ciekawe, owocne a przede wszystkim dobrze przemyślane, czego sobie i Wam życzę :) FORZA NERAZZURRI!!!
Io sono Interista!!
Ti amo Inter!!
FORZA NERAZZURRI !!!
ODPOWIEDZ