Premiership

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

A dzisiaj City-Liverpool, pierwszy raz chyba tak oczekuję meczu Premierleague  :P Mam nadzieję że The Reds ze zdrowym już Gerrardem w składzie pokonają tych arabów !
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Premiership

Post autor: sampam »

Porazki Liverpoolu i Manu w takim samym wymiarze 0-3. Cos wspanialego:)
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Premiership

Post autor: mio85 »

a w premiership jak zwykle ciekawie: Howard (z pomoca wiatru) strzela bramke z wlasnego pola karnego, Demba Ba strzela niewiarygodnego gola, 3 bramki padaja po wybiciach bramkarzy, Santon rozgrywa bardzo dobre spotkanie..........sporo tego jak na dwa mecze........

p.s. do dzis nie rozumiem jak menadzerowie mogli pominac taki talent i nabrac sie na jego rzekome problemy zdrowotne........
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

Ja byłem trochę zszokowany na widok tego jak piłka się odbiła od murawy i wpadła do bramki, ale później się dowiedziałem że mocno wiało  :P

Swoją drogą co się dzieje z United ? początek sezonu mieli rewelacyjny, grali jak szaleni a teraz ? Odpadli z LM, odpadli z FA Cup (chyba) a teraz w lidze tak dostają po tyłku, szkoda mi ich bo mam ogromny szacunek do Diabłów i patrząc na to kto jest teraz liderem to aż mnie krew zalewa...
Ostatnio zmieniony 5 sty 2012, 21:01 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Premiership

Post autor: WTF »

Howard miał farta, ale gol to gol :P

Na pytanie co się dzieje z ManU odpowiedź jest prosta: brak dobrego bramkarza, kontuzja Vidica i brak wartościowych zmienników. Tak od siebie dodam,że nie można cały sezon na farcie jechać jak to było w kilku meczach tzn. gramy piach i Hernandez coś tam strzeli.
Jeśli chodzi o dobry początek sezonu to z tego co pamiętam to w tamtym roku Chelsea też zaczęła od wysokich wygranych i efektownej gry, a jak się skończyło to wszyscy wiemy :P 

ManU w FA Cup jeszcze grają:D, zresztą derby teraz będą więc pewnie już niedługo będą w tych rozgrywkach, ale jeszcze są :P. Odpadli z LM i z Pucharu Ligi.

Jeśli chodzi o lidera, to jakoś mi Obywatele nie przeszkadzają, lepsi oni niż ManU czy inna Chelsea. Nie da się ukryć, że jak dla mnie najlepiej jakby liderem był Liverpool, ale z tym bramkarzem i tym drewnem za 30 milionów w ataku(Carroll) to musiałby być jakiś cud :P

Jak już się pokusiłem o jakąś dłuższą wypowiedz w tym temacie to odniosę się jeszcze do dwóch spraw. Pierwsza to Henry i jego wypożyczenie do Arsenalu. Jak dla mnie super krok, nie tylko sportowy ale też i marketingowy. Liczę, że jak pogra znów w najlepszej lidze to po powrocie do NY zauważy różnice i latem podpisze już normalny kontrakt z Arsenalem, bo tu jest jego miejsce.

Sprawa druga to PNA, a w zasadzie to absencja kilku zawodników w meczach ligowych ze względu na wspomniany puchar. Ciekawi mnie jak poradzą sobie w Arsenalu bez Gervinho, w Chelsea bez jedynego strzelającego gole napastnika Drogby, w City bez braci Toure no i w końcu w Newcastle bez Tiote i Ba       
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

Ja tam wolę jakby majstra zdobyło United, Arsenal albo Liverpool - świetne kluby które nie rozkupują pół Europy, są budowane powoli i z pomysłem.

Liverpool - Reina jest dobry ale za to co odwalił ostatnio przy bramce Aguero to Kenny powinien mu spuścić solidny łomot. Drewno za 30 mln. ? no niby tak chociaż Liverpool wtedy był pod ścianą i na dodatek jakoś przed końcem okienka, potrzebowali na siłę napastnika więc się nie pierniczyli z cenami  :P Carroll to drewno, racja ale jego umiejętności i potencjał moim zdaniem nie są wykorzystywane na Anfield, Liverpool ma w pomocy zawodników którzy grają świetne długie piłki, Carroll to czołg który dobrze gra głową - nic więcej chyba nie muszę tłumaczyć. Ale zamiast tego gra Suarez który ma gorszą skuteczność od obecnego Milito chyba  :P Mam jednak nadzieję że się sprężą i wskoczą do pierwszej czwórki, jakoś tak brakuje mi ich w LM.

United - De Gea ma wielkie umiejętności i potencjał ale no nie wiem co się z nim dzieje, jakby się bał jeszcze tej gry na wyspach, nie zaaklimatyzował się w pełni. Kontuzje też mocno przeszkadzają Fergusonowi, ale sam też notorycznie dokłada swoje 3 groszę nie wiem po co kombinując ze składem i wydziwiając z taktykami.

Arsenal - powrót Henrego to świetna wiadomość, kocham tego piłkarza, ale trzeba postawić sprawę jasno ! Wiadomo że nie będzie grał jak kiedyś, nie te lata, nie ta forma, nie te zdrowie, moim zdaniem będzie wchodził na końcówki spotkań tak co by jeszcze publika się nim nacieszyła, chociaż nie miałbym nic przeciwko temu jakby nie raz nie dwa pokazał oblicze "starego Henry'ego"  :-D

WTF pisze: Odpadli z LM i z Pucharu Ligi.
A faktycznie, pomyliło mi się z FA Cup  :P
Obrazek
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Premiership

Post autor: WTF »

Reina to nie pierwszy raz się tak "popisał", już kilkakrotnie zawalił, a popis dał w  pamiętnym meczu z Sunderlandem gdy pokonała go piłka plażowa :P  Co do Carrolla to fakt, że Liverpool po zrobieniu interesu sezonu miał trochę kasy i potrzebował napastnika, ale 30 milionów za kogoś kto tylko stoi w polu karnym i dyryguje kolegami to zdecydowanie za dużo. Andy sprawdza się tylko przy wrzutkach tak jak napisałeś, ale ostatnio to nawet z tym ma problemy, tzn. jest bardzo statyczny w polu karnym i nie wypracowuje sobie pozycji. We wspomnianym meczu z ManCity przegrał nawet główki z Clichym, który jest o 15 centymetrów niższy i powietrzne pojedynki nie są jego atutem. Co do Suareza to strzelił 8 bramek więc trochę więcej od Milito :P Zresztą Luis jest w tym momencie najlepszym strzelcem, więc pozwolę się nie zgodzić z tym, że jest słabszy od Carrolla. Zresztą przez cyrk w wykonaniu Evry w najbliższych meczach i tak Suarez nie zagra :/

W poprzednich sezonach ManU mieli stabilnego i doświadczonego bramkarza, a teraz De Gea robiący błędy i Lindegaard, który nie jest wcale lepszy. Warto jedynie wspomnieć, że najbardziej doświadczonym w tym momencie bramkarzem ManU jest Tomek Kuszczak :D a to wiele wyjaśnia na temat obsady bramki w tym klubie.

Jeśli chodzi o Arsenal to oczywiste jest, że Henry nie będzie już grał tak samo jak kiedyś, nie zmienia to jednak tego, że wniesie sporo do drużyny. Najważniejsze będzie jego doświadczenie, którego Kanonierzy potrzebują jak tlenu. Może już Thierry nie będzie tak szybko biegał i nie będzie wytrzymywał trudów całego meczu, ale nadal będzie wiedział kiedy przytrzymać piłkę, kiedy zagrać na czas, a kiedy przycisnąć rywala. Jego obycie i ogranie będą najważniejszą wartością jaką wniesie do tej drużyny. Nie da się ukryć, że liczę również na jakieś gole( na przykład w meczu z Milanem :P).       
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

No to United zaczyna transfery, na pierwszy ogień poszedł.....Paul Scholes  :P Nie żebym się jakoś śmiał no ale bez przesady że taki klub jak United musi ratować się właśnie takimi piłkarzami.

http://www.manutd.com/en/News-And-Featu ... nited.aspx
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

Henry wraca w wielki stylu, sieknął zwycięską bramkę przeciwko Leeds, standardowo po długim rogu  :brawo:
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

wczoraj Everton pokonał Manchester City... więc Man. United zrównali się punktami z sąsiadami zza miedzy :)
Chelsea o mistrzostwie może już zapomnieć, Boas nie znalazł recepty...

także ciekawie będzie do samego końca w Anglii :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Premiership

Post autor: Dominho »

Może kogoś zainteresuje. Najpewniej fanów Arsenalu ;) O Chamberlainie http://helpbets.com/pl/Newsy/1394-mode- ... hamberlain
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Premiership

Post autor: Woo-cash »

Tak sobie przeglądam wyniki rozegranych dzisiaj spotkań w różnych ligach. I moją uwagę przykuł mecz Liverpoolu z Brighton & Hove A. Wygrany przez Liverpool 6-1. Niby nie powinien dziwić taki wynik z jakimiś ogórkami. Jednak najlepsze jest to że te ogórki strzeliły sobie 3 samobójcze bramki walnie przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa piłkarzy z Liverpoolu.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

szczęsny ładnie wyciągnął karnego wczoraj...

a swoją drogą to co w tym sezonie robi Van Persie to ręce składają się same do oklasków... zdałby się nam taki w napadzie ;)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

AVB zwolniony z Chelsea!
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Premiership

Post autor: miniu86 »

Ciekawe na którym miejscu w rankingu Morattiego jest AVB...
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
IlCapitano

Odp: Premiership

Post autor: IlCapitano »

AVB wyleciał z Chelsea bo był w konflikcie ze starszymi zawodnikami, coś jak Benitez u nas. Tak więc nie bardzo wiem czego miałby on szukać teraz w Interze, gdzie wiadomo kto rządzi w szatni.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Premiership

Post autor: miniu86 »

Oglądam sobie Tottenham - MU. Gospodarze grają z niesamowitą intensywnością, pomoc na wskroś ofensywna - Ranieri by dostał zawału. Inter przy nich wydaje sie śmieszną podpierdółką.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Premiership

Post autor: sampam »

AVB mial komfortowe warunki, a i tak szlo mu fatalnie...
Klinsi64

Odp: Premiership

Post autor: Klinsi64 »

Il Capitano pisze: AVB wyleciał z Chelsea bo był w konflikcie ze starszymi zawodnikami, coś jak Benitez u nas. Tak więc nie bardzo wiem czego miałby on szukać teraz w Interze, gdzie wiadomo kto rządzi w szatni.
myślę że Terry,Lampard,Drogba i spółka to mimo wszystko trudniejsze charaktery niż nasze orły...
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Odp: Premiership

Post autor: andyvdm »

sampam pisze: AVB mial komfortowe warunki, a i tak szlo mu fatalnie...
Co ty bredzisz? Komfortowe? Dostał zespół w którzym rządzą w szatni starzy wyjadacze będący w słabej formie. Boas chciał powoli odsuwać ich od składu i sie to gwiazda nie spodobało, podobna sytuacja co u nas.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

zmiana na fotelu lidera w Anglii... City zaliczyło wpadkę i United są pierwsi... wygląda na to że będą się tak wymieniać pozycjami do końca sezonu...  :]
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Premiership

Post autor: Kusy »

pewny pisze: zmiana na fotelu lidera w Anglii... City zaliczyło wpadkę i United są pierwsi... wygląda na to że będą się tak wymieniać pozycjami do końca sezonu...  :]
Walka pewnie będzie się toczyła do samego końca. Będzie ciekawie :roll:  Jak dobrze, że na jakiś czas sobie odpuściłem bukmacherkę :D
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Tobi
Posty: 42
Rejestracja: 5 gru 2011, 23:12

Odp: Premiership

Post autor: Tobi »

Świetnie, z dwojga złego wolę MU :)
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Premiership

Post autor: WTF »

No i stało się ManU liderem. Mam nadzieję, że jeszcze się to zmieni i City znów będzie na czele. Na uwagę zasługuje spadek formy Kogutów i wyraźny wzrost Kanonierów( wygrali derby północnej części miasta, wyjazdowy mecz na Anfield i ograli Milan u siebie 3:0). Ze względu na obecną formę Arsenalu jutrzejszy mecz z Newcastle zapowiada się bardzo ciekawie. Warto wspomnieć też o debiucie Roberto Di Matteo w roli pierwszego trenera Chelsea. Stoke nie postawiło poprzeczki wysoko i skupiło się głównie na obronie. Po stracie zawodnika zostawiali tylko jednego ofensywnego w okolicach środka boiska, a reszta broniła się przed stratą gola. W pewnym momencie się nie udało i Drogba strzelił. Zobaczymy jak Di Matteo sprawdzi się w starciach z bardziej wymagającymi przeciwnikami i w najbliższym meczu z Napoli. Myślę jednak, że walka o miejsca premiowane grą w LM( 3 i 4) będzie się toczyła do końca i nie jest powiedziane, że obecnie trzeci Tottenham na koniec nie spadnie na 5 czy 6 miejsce. Jednym słowem zapowiada się ciekawe 10 kolejek. 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Premiership

Post autor: Woo-cash »

W Pucharze Anglii miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mianowicie rozchodzi się o mecz Tottenhamu z Boltonem. Do zdarzenia doszło w 41 minucie gdzie piłkarz gości Fabrice Muamba osunął się na boisko. Wkroczyły służby medyczne i konieczna była reanimacja piłkarza który został przewieziony do szpitala. Prowadzący spotkanie znany nam wszystkim sędzia Webb postanowił przerwać spotkanie przy stanie 1-1. Jak czytałem stan Muamby jest ponoć stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

szykuje się nam ciekawa kolejka...

Manchester United - Queens Park Rangers
Arsenal Londyn - Manchester City

o ile United powinni skubnąć bez problemów QPR, to już City może mieć ciężką przeprawę w Londynie... Arsenal u siebie gra dobrze...

na razie jest 5 pkt przewagi dla United, po tej kolejce może to wzrosnąć...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Premiership

Post autor: tomiko85 »

tym bardziej ze City gra bardzo slabo ostatnio...
Pazzesco
Posty: 68
Rejestracja: 1 lis 2007, 09:21
Lokalizacja: Polska

Odp: Premiership

Post autor: Pazzesco »

Widać w ostatnich meczach, że City nie wytrzymuje tej presji, dla United taka sytuacja ma miejsce prawie rok w rok i bez problemów powinni sobie poradzić zarówno w meczu z QPR jak i z kolejnymi rywalami do końca sezonu. City jestem pewien, że straci do końca sezonu jeszcze nie raz punkty i będą musieli się zadowolić 2 miejscem na koniec. Ciekawe jestem, czy szejkowie pozwolą pracować Manciniemu w następnym sezonie, jeśli nic w tym sezonie nie ugra..
Obrazek
krls
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2008, 03:10
Lokalizacja: Lublin

Odp: Premiership

Post autor: krls »

Po tym co dziś Balotelli odwalał w meczu z Arsenalem ciesze się że pozbyliśmy się go z Interu, ten typ ma nierówno pod sufitem! Dla niego to chyba naprawdę bez różnicy czy trafia w piłkę czy w kolano... nie chce widzieć w Interze takich kretynów choćby byli futbolowymi brylantami bo to większy wstyd niż słabe wyniki:p
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Odp: Premiership

Post autor: Piter »

Arsenal 1:0 MAN City, nie ogladalem meczu ale chyba Wojtek dobrze bronił. Według mnie city nie wywalczy już fotelu lidera, teraz kibicuje chelsea by miało eliminację do LM.
Obrazek
ODPOWIEDZ