Premiership

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Premiership

Post autor: mio85 »

cieszy jak doceniaja naszych rodakow..........niedawno w samych superlatywach o lewandowskim wypowiadal sie benitez......

http://www.goal.com/en-gb/news/2896/pre ... zczesny-as
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Premiership

Post autor: Chuchu »

Jak epicko zniweczyć wspaniałą grę i świetne wyniki z pierwszej części sezonu? To pytanie najlepiej skierować do Tottenhamu. Zespół, który w rundzie jesiennej grał znakomicie, o którym mówiono, że to w końcu nowa siła Premier League obecnie prezentuje formę fatalną. Ich ostatnie 10 występów to zaledwie 2 zwycięstwa(!), 4 remisy i 5 porażek. Obecnie zajmują 4 miejsce w tabeli ale już zrównało się z nimi punktami Newcastle United, na 2 punkty zbliżyła się drużyna Chelsea. Wielka szkoda, bo z całej ligi angielskiej to właśnie Spurs lubię najbardziej. Mam nadzieję, że się obudzą i w przyszłym sezonie wystąpią w Lidze Mistrzów.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Premiership

Post autor: tomiko85 »

ja tez nawet w premiership lubie spurs , moze taka marna forma bo harry juz myslami kieruje Anglikami ??:) ,czasem po prostu przychodzi slabszy okres gry , tym bardziej ze kadra nieporownywalna z united i city , zbyt duza eksploatacja graczy , mala rotacja na pozycjach i zadyszka gotowa
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

W poniedziałek derby Manchesteru... Brzmi to z nazwy dość ciekawie :)

patrząc z punktu tabeli mecz niemalże decydujący o mistrzostwie...

City u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrali... w dodatku mają tylko jeden remis, reszta to same zwycięstwa... będzie gorąco ;)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Premiership

Post autor: Hanys »

jeszcze patrząc że mają dobry okres gry( przynajmniej po wynikach tak sie wydaje) i w głowach mają ostatnie 6-1 na wyjeździe, oraz że Premier ship jest na wyciągnięcie ręki po tym zwycięstwie to wydaje mi sie że zepną poślady i wygrają z ManU.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Premiership

Post autor: Kubus »

Stawiam na Man City i mam nadzieje że Muły nie sięgną po kolejnego mistrza :) wyszystko byle nie United
Obrazek
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Premiership

Post autor: mio85 »

Torres chyba wrocil na dobre - taka Chelsea chce widziec w finale.......
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Premiership

Post autor: sampam »

Wspaniale bramki Cisse pograzyly finaliste tegorocznej LM, Chelsea. Nawiasem mowiac nasz stary znajomy Santon calkiem niezle sobie poczynal i w tym meczu, jak i w calym sezonie. To pozytywna niespodzianka.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

sampam pisze: Wspaniale bramki Cisse pograzyly finaliste tegorocznej LM, Chelsea. Nawiasem mowiac nasz stary znajomy Santon calkiem niezle sobie poczynal i w tym meczu, jak i w calym sezonie. To pozytywna niespodzianka.
druga brameczka palce lizać...
Chelsea w następnym sezonie nie zobaczymy już raczej na pewno w LM, a na LE też mają średnie szanse...
prawie kopia sytuacji jak u nas...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Premiership

Post autor: Hanys »

jeśli chelsea wygra lige mistrzów to automatycznie ma zagwarantowane miejsce w KWALIFIKACJACH . Jeśli dobrze pamiętam to chyba od 3 rundy czy od 2 to zaczynają więc sie nie zdziwie jak trafią na mistrza Polski ... podobnie było z Liverpool'em w sezonie 2005/2006 kiedy to wygrał LM a w lidze był jakoś nisko i też startował jakoś w kwalifikacjach !
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Premiership

Post autor: Chuchu »

hanysrr pisze: jeśli chelsea wygra lige mistrzów to automatycznie ma zagwarantowane miejsce w KWALIFIKACJACH . Jeśli dobrze pamiętam to chyba od 3 rundy czy od 2 to zaczynają więc sie nie zdziwie jak trafią na mistrza Polski ... podobnie było z Liverpool'em w sezonie 2005/2006 kiedy to wygrał LM a w lidze był jakoś nisko i też startował jakoś w kwalifikacjach !
No dobra ale czyim kosztem do tych eliminacji wchodzą?
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Premiership

Post autor: kolus »

Chuchu pisze:
hanysrr pisze: jeśli chelsea wygra lige mistrzów to automatycznie ma zagwarantowane miejsce w KWALIFIKACJACH . Jeśli dobrze pamiętam to chyba od 3 rundy czy od 2 to zaczynają więc sie nie zdziwie jak trafią na mistrza Polski ... podobnie było z Liverpool'em w sezonie 2005/2006 kiedy to wygrał LM a w lidze był jakoś nisko i też startował jakoś w kwalifikacjach !
No dobra ale czyim kosztem do tych eliminacji wchodzą?
Anglia miala by wtedy 5 druzyn w lidze mistrzow, taki maly bonus. A na polakow nie trafia bo raczej w grupie mistrzowskiej to nie beda.
cor72z
Posty: 202
Rejestracja: 14 sie 2008, 17:03

Odp: Premiership

Post autor: cor72z »

kolus pisze:
Chuchu pisze:
hanysrr pisze: jeśli chelsea wygra lige mistrzów to automatycznie ma zagwarantowane miejsce w KWALIFIKACJACH . Jeśli dobrze pamiętam to chyba od 3 rundy czy od 2 to zaczynają więc sie nie zdziwie jak trafią na mistrza Polski ... podobnie było z Liverpool'em w sezonie 2005/2006 kiedy to wygrał LM a w lidze był jakoś nisko i też startował jakoś w kwalifikacjach !
No dobra ale czyim kosztem do tych eliminacji wchodzą?
Anglia miala by wtedy 5 druzyn w lidze mistrzow, taki maly bonus. A na polakow nie trafia bo raczej w grupie mistrzowskiej to nie beda.
Podobno jednak w tym sezonie UEFA zmieniła zasady i już ma nie być sytuacji jak z Liverpoolem w 05/06. Jeśli Chelsea wygra finał LM to wchodzi do tych rozgrywek w miejsce drużyny z 4. miejsca w Premiership... tak więc 19 Maja kibice Tottenhamu/Newcastle będą mocno ściskać kciuki za Bayern.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Premiership

Post autor: pewny »

z wszystkich kluczowych lig europejskich największe emocje o tytuł mistrzowski były w Anglii...

zacięta walka trwała do ostatnich sekund...

United na własne życzenie stracili tytuł, bo mając 8 punktów przewagi powinni to dowieść do końca sezonu...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Premiership

Post autor: dzony »

Ależ City walczyło do końca, jakie to były emocje, po prostu niewiarygodne. Gdyby Inter zagrał taką końcówkę przecież większość z nas by się chyba rozpłakała ze szczęścia. Wielki szacunek do Obywateli. Nie jestem zwolennikiem petrodolarów i chciałem, żeby to jednak United wygrało, ale za tak niesamowitą końcówkę wybaczam i gratuluję!
Cieszy mnie również trzecie miejsce i bezpośredni awans do Ligi Mistrzów Arsenalu. Cały sezon im kibicowałem i po beznadziejnym początku trzecie miejsce jest nie lada osiągnięciem. Oby przyszły sezon dał tyle, albo i więcej emocji. Jak ja lubię Piłkę Nożną :)
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Premiership

Post autor: magneto86 »

Dokładnie United stracili mistrzostwo na własne życzenie, też nie jestem zwolennikiem City, ale pokazali na co ich stać w ostatnich kolejkach i zasłużenie zwyciężyli.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Sciana
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2012, 12:27

Odp: Premiership

Post autor: Sciana »

Dziwisz się że zwyciężyli? Mają 3 składy samych "gwiazd".
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Premiership

Post autor: Serpente »

Daglish zwolniony z Liverpoolu, jak dla mnie dobra decyzja, samą motywacją nie zrobi się dobrego zespołu. Ciekawe kogo zatrudnią, podobno chcą Kloppa z Borussi ale nie chce mi się wierzyć że odejdzie, może wielki powrót Beniteza :P
Obrazek
adriano zawsze inter
Posty: 23
Rejestracja: 30 maja 2009, 11:57

Odp: Premiership

Post autor: adriano zawsze inter »

A może Guardiola lub Capello? Czy AVB?
Zzzz
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:42
Lokalizacja: HollyŁódź

Re: Premiership

Post autor: Zzzz »

Dziś Man City - QPR
Wiadomo czy Maicon i JuliOne są już zgłoszeni i mogą zagrać?
Nie mogę nigdzie znaleźś czy są w kadrze
Aliicja
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2010, 16:12

Re: Premiership

Post autor: Aliicja »

Julio będzie mógł znaleźć się w składzie QPR dopiero na spotkanie z Chelsea, który odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej z tego, co czytałam.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Chuchu »

Roberto Di Matteo został zwolniony z posady trenera Chelsea, jego miejsce zajmie Rafael Benitez. Życzę Beńkowi jak najlepiej w Londynie, szkoda jednak Di Matteo, bo ewidentnie Abramowicz szukał pretekstu do zwolnienia go, przyszedł słabszy okres gry The Blues, to znalazł się i pretekst.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Chuchu »

"Oficjalna strona klubowa ManUtd.com ogłosiła przed chwilką, że sir Alex Ferguson kończy długoletnią przygodę z Manchesterem United i po tym sezonie odchodzi na emeryturę.

Spekulacje pojawiły się wczoraj wieczorem, a dziś klub potwierdził je za pomocą oficjalnego facebooka.

- 13. tytuł ligowy jest ostatnim w jego 26-letniej karierze
- najlepszy trener na świecie zostanie teraz dyrektorem Manchesteru United"


Szkoda, z United wygrał chyba wszystko co było do wygrania. Jestem bardzo ciekawy, kogo wybiorą na następcę.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Premiership

Post autor: interfann »

To jest na bank pewne kogo... Mou to idealny kandydat co sam powiedział Fergi.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Premiership

Post autor: Piter »

Gdyby Mou był naszym SAF to nie mielibyśmy takiego cyrku jaki jest na dziś.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Imrahil »

Chuchu pisze: Szkoda, z United wygrał chyba wszystko co było do wygrania. Jestem bardzo ciekawy, kogo wybiorą na następcę.
interfann pisze: To jest na bank pewne kogo... Mou to idealny kandydat co sam powiedział Fergi.
Bardzo zaskakujaca decyzja, myslalem ze pociagnie ten klub jeszcze pare sezonow. Na temat samego szkota pisac nie bede, nie mam talentu w pisaniu ksiazek :)


...a Mourinho; od zawsze wychwalal angielska pilke i niejednokrotnie lizal dupsko Fergusonowi.
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Re: Premiership

Post autor: Kermitt »

Jedna sprawa kogo Manchester wybierze itd. ale druga jak ta drużyna po 23 latach z jednym trenerem zareaguje na taką zmianę :P ? Mi się wydaje, że to może być też powoli początek końca tak potężnych Czerwonych Diabłów.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Chuchu »

Pojawia się coraz więcej plotek, że Ferguson sam namaścił swojego następcę, a ma być nim szkoleniowiec Evertonu, David Moyes. Czyli United chce dalej mieć szkoleniowca ze Szkocji najwidoczniej :P
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Premiership

Post autor: Piter »

Kermitt pisze:Jedna sprawa kogo Manchester wybierze itd. ale druga jak ta drużyna po 23 latach z jednym trenerem zareaguje na taką zmianę :P ? Mi się wydaje, że to może być też powoli początek końca tak potężnych Czerwonych Diabłów.
Nie bój się, według mnie SAF będzie pomagał nowemu trenerowi jeśli będzie to ten z Evertonu, lecz jak będzie to Mourinho/Klopp będzie mniej aktywny lecz będzie pomagał nowym następcą.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Chuchu »

Roberto Mancini zwolniony z Manchesteru City. Jego następcą prawdopodobnie zostanie trener Malagi, Manuel Pellegrini.

Założę się, że niedługo pojawią się plotki o powrocie Mancio do Interu, o ile Moratti szybko nie dogada się z Mazzarrim.
ODPOWIEDZ