Premiership

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Premiership

Post autor: Stachoo »

Jimi pisze:
Odet pisze:Moja opinia:

W wybornej formie jest Vardy i Mahrez, to oni grają, a reszta pod nich.
Ja osobiście do tej dwójki dopisałbym jeszcze N'Golo Kanté (potwierdził to w dzisiejszym meczu, dużo odbiorów i przechwytów a sam piłki nie tracił i jeszcze mądrze podawał - bardzo duży udział przy bramce Mahreza). Trzymam też kciuki za Lisy :)
Można by powiedzieć, że to taki Makelele za czasów gry w Realu. W cieniu największych gwiazd, ale odwalający kapitalną robotę.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

IlCapitano pisze:Bardzo dobrze, że pogonili dzisiaj te pierdolone ciapactwo z niejakiego podrzędnego klubiku bez historii, zwanego menczester siti.
Ja MC lubiłem, do czasu przejęcia go przez Arabów, bo:
1) swego czasu dużo słuchałem Oasis :)
2) nie cierpię MU

pozdr.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

No i stało się. Dla mnie mistrzostwo Leicester to najbardziej niesamowita, nieprawdopodobna sprawa, jaką widziałem w piłce nożnej, odkąd się nią interesuję. W sumie nie widzę nawet żadnej konkurencji dla tego wydarzenia. A dodatkowo fakt, że czegoś takiego dokonał Claudio Ranieri, czyni to już wprost absurdalnym. Teraz tego tak nie czuć, bo mistrzostwo Lisów było bardzo prawdopodobne już od dłuższego czasu i wszyscy się przyzwyczaili, ale to trochę tak, jakbyśmy się teraz dowiedzieli, że w przyszłym sezonie Serie A wygra Carpi. Cud. I szczerze mówiąc, myślałem, że cudów tego kalibru to w piłce po prostu nie bywa, przynajmniej nie w dzisiejszej piłce.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Premiership

Post autor: kachol »

Gratulacje dla Lisów, dokonali absolutnie niemożliwego... dla tego klubu to będzie legendarne wydarzenie i nic tylko bić pokłony za pracę włożoną w sezon... Sport pokonał pieniądze czyli coś co się w piłce nożnej się już nie zdarza, a tutaj się udało... Niespodzianka niemal stulecia, resztę napisał w sumie Piekarz i trudno się z jego słowami nie zgodzić
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

sampam pisze:Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
E tam, musieli "po prostu" wyjść z grupy, a potem wygrać trzy mecze. Leicester musiało być najlepsze po 38 kolejkach.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Premiership

Post autor: magneto86 »

Wielki, niespodziewany ale w pełni zasłużony sukces Leicester, oby więcej takich niespodzianek :-) Najbardziej zaskakuje mnie to że zdobyli mistrzostwo z Ranierim a zawsze uważałem go za kiepskiego trenera, ciężko im będzie zatrzymać największe gwiazdy w składzie, ale tego im życzę, mogą nieźle namieszać w LM
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Piekarz pisze:
sampam pisze:Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
E tam, musieli "po prostu" wyjść z grupy, a potem wygrać trzy mecze. Leicester musiało być najlepsze po 38 kolejkach.
No to juz nie wina Grekow, ze sprawdzili sie tylko w reprezentacji. Warunki dla kazdej z nich byly identyczne, chociaz na pewno stopien przygotowan gospodarzy Euro, Holendrow czy Francuzow byl zupelnie inny niz kopciuszka tego turnieju.
Swoja droga Porto Mourinho to tez nie lada wyczyn. Najdrozszym pilkarzem w skladzie byl bodajze Deco za 8 mln.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

Niesamowity sezon i niesamowity sukces Lisów !!!
Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Premiership

Post autor: maniekfci »

Moja ukochana drużyna, której jestem wiernym fanem od 2004 dokonała niemożliwego! Niedoceniony w Interze Claudio Ranieri został Napoleonem XXI wieku!

Od początku sezonu wierzyłem w sukces, dlatego na początku postawiłem na Lisy mały majątek, który wczoraj zmienił się w fortunę!

Pozdr.
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Gajdzik »

Bardzo fajnie, że jeszcze takie niespodzianki czasem wypadają ;)
Gratulacje dla Lisów i Ranieriego!
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Premiership

Post autor: mikruzzo »

Skoro mowa o niespodziankach, to warto też wspomnieć o Lechu i jego wyjściu z grupy śmierci w LE w 2010r.
Ale to czego dokonało Leicester City to z pewnością wiekopomna chwila :brawo:
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Premiership

Post autor: Nen »

Również pomyślałem o Grecji na ME i finale Porto-Monaco.

1. Leicester
2. Grecja
3. Porto-Monaco

W sumie Dnipro w finale LE rok temu też wbrew typom, ale to już specyfika rozgrywek.
Coś pomineliśmy?
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Premiership

Post autor: Yascarr »

Atletico które zakończyło deklasację całej ligi hiszpańskiej przez Real i Barcelonę. Montpellier też wygrało mistrzostwo Francji całkiem niedawno pokonując mocarne PSG.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Nen pisze: Coś pomineliśmy?
Dania 92`, Kaiserslautern 97/98 (rok wczesniej byli nikim), odpadniecie Italii w 66`, Amerykanie pokonali Angoli w 50`, Steaua w 86` zwycieza "LM", scudetto Verony w 85`. To wydarzenia o mniejszym lub wiekszym ciezarze gatunkowym :brawo:
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Gajdzik »

Jeszcze wygrana Polski z Niemcami na Narodowym :D
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
Venomik
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2009, 00:29

Re: Premiership

Post autor: Venomik »

Kaiserslautern wcale nie było nikim wcześniej i regularne stawianie tego klubu jako wielkiej sensacji (uwaga, uwaga, beniaminek wygrywa ligę!) jest błędne. To był bardzo dobry, ceniony klub, ktory w ciągu ostatnich paru lat przed spadkiem wygrywali ligę, zajmowali drugie czy trzecie miejsce.
Większą sensacją był chyba ich spadek niż późniejsze mistrzostwo.
W każdym razie, wbrew pozorom, nie przebija ani nie dorównuje Leicester.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Przeciez wyraznie to napisalem. Sam fakt, ze sezon wczesniej byli w 2 lidze a potem zdobyli mistrzostwo, o ile sie nie myle jest wielka niespodzianka.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

Moim zdaniem nic nie dorównuje sukcesowi Leicester City

Porównanie drużyny reprezentacyjnej na ME i sukcesu Grecji, gdzie kilka meczów grają zmęczeni sezonem i wyeksploatowani zawodnicy (przeciwnicy) to jednak nie ten kaliber. W tych kliku meczach wystarczy trochę szczęścia, czy przypadek, w 38 meczach w Premiership - NIE.

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Prawda jest taka, ze Leicester wykorzystalo slabosc rywali, no bo ManU, Chelsea czy Liverpool graly ponizej oczekiwan. Zreszta jakosc tego zespolu zweryfikuje LM.
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Gajdzik »

Odet pisze:Moim zdaniem nic nie dorównuje sukcesowi Leicester City

Porównanie drużyny reprezentacyjnej na ME i sukcesu Grecji, gdzie kilka meczów grają zmęczeni sezonem i wyeksploatowani zawodnicy (przeciwnicy) to jednak nie ten kaliber. W tych kliku meczach wystarczy trochę szczęścia, czy przypadek, w 38 meczach w Premiership - NIE.
Pozdr.
Dokładnie, co innego "Szczęśliwy" Turniej, a co innego cały sezon
Nawet jak Chelsea czy MU miały gorszy sezon, to i tak nie umniejsza Leicester,
dla porównania ile myśmy pogubili pkt. z "ogórami", a mogliśmy spokojnie być w Top3
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

Zgadzam się z Odetem, póki co żadne wydarzenie z wymienionych nie dorównuje mistrzostwu Leicester. We need to go deeper. Skierowałbym wzrok w stronę Nottingham Forest.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

I tak lepsi od Leicester byli Celtowie L. Birda :P
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Premiership

Post autor: Piter »

Okej proste pytanie, kto będzie wyżej na koniec sezonu. Walter Trener Mazzarri czy Claudio Ranieri.

Mój typ: Mazzarri Trener Walter
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Premiership

Post autor: Stachoo »

Obrazek
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Kujon »

Ciekawe czy ktoś z naszych użył mózgu i dał przy sprzedaży Coutinho jakiś procent od następnego transferu.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Premiership

Post autor: Stachoo »

Kujon pisze:Ciekawe czy ktoś z naszych użył mózgu i dał przy sprzedaży Coutinho jakiś procent od następnego transferu.

Taaa srał nie procent. To jeszcze jest transakcja Branci, więc gówn* dostaniemy :/
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Premiership

Post autor: Piter »

Tak beka, ciekawe kto go kupi, każdy zespół, który mógłby go pozyskać ma lepszych piłkarzy, więc nie widzę powodu waszej frustracji
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Premiership

Post autor: Stachoo »

Beka, Beka,Beka innego słowa nie znacie?

Tak Piter, ja wiem, że ty wiesz zawsze wszystko najlepiej, nikt go na 100% nie kupi. Robię screena.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Skepta »

Antonio Conte zlapal spine z Chelsea bo nie kupili mu tego kogo chcial (?) Cos takiego xD na chu by brac spalettiego lyciana jak conte antonio moglismy miec
ODPOWIEDZ