Bundesliga

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Bundesliga

Post autor: Jeremy »

Jak dla mnie druga bramka Arminii w meczu z Koeln nie powinna byc uznana na konto Polaka tylko jako samobojcza obroncy gosci.Przeciez gdyby futbolowka nie odbila sie od obroncy to nie przekroczylaby wtedy lini bramkowej i wtedy prawdopodobnie zlapalby ją bramkarz albo wybil obronca Koeln.
No ale coz,uznano tą bramkę Wichniarkowi i dzięki temu ma juz pięc goli na koncie po pięciu kolejkach Bundesligi.
Siedem goli strzelila Arminia i prawie wszystkie naleza do Polaka tak wiec brawa dla Wichniarka bo tych bramek nie zdobyl tylko w meczach ze slabymi rywalami.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
snowman
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:27
Lokalizacja: jawo
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: snowman »

bramka artura bardzo ladna !! stoicki spokoj, lob i gool :) jeszcze tam obronca cos staral sie wybic ja no ale nie wyszlo mu
zlatan wg. mnie bramka zapisana na konto wichniarka jest prawidlowa :)
problem jaki mamy w kadrze polski z napastnikami znany jest kazdemu kibicowi a ze nasz najskuecznieszy napastnik ktory juz na poczatku sezonu ma 5 bramek i grajacy od kilku sezonow powinien jednak sie znajdywac w reprezentacji dlatego panie DON LEO pora  sciagnac korone i przemyslec ta kwestie co z naszymi napastnikami...
zapraszam na swoj kanal:  http://www.youtube.com/user/rekinoznawca

drum&bass caly czas !!
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Bundesliga

Post autor: Jeremy »

snowman pisze:
zlatan wg. mnie bramka zapisana na konto wichniarka jest prawidlowa :)
No nie wiem czy taka prawidlowa.
Gdyby pilki nie wepchnął do bramki obronca Koeln to gola by nie bylo.Pilka szla w przeciwna strone bramki gosci,tak wiec jak dla mnie samoboj.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Zlatan8 pisze: No nie wiem czy taka prawidlowa.
Gdyby pilki nie wepchnął do bramki obronca Koeln to gola by nie bylo.Pilka szla w przeciwna strone bramki gosci,tak wiec jak dla mnie samoboj.
Poniekąd masz racje. Kicker nie zaliczył bramki Wichniarkowi ale Bundesliga tak. Ale mimo wszystko ważne że strzela te bramki, których niektórzy nie widzą.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Bundesliga

Post autor: ForzaeDi »

W lidze Niemieckiej natomiast w meczu pomiędzy Bayernem a Arminia padł wynik 3 -1 ale trzeba podkreślić że w 30 min z karnego gola trafił Wichniarek ... :P
W innym meczu pomiędzy Werderem a Hertha padł wynik 5 - 1 zaś Hannover wygrał z HSV 3 - 0 ...
kjuska
Posty: 561
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:20
Lokalizacja: Białystok

Odp: Bundesliga

Post autor: kjuska »

No i zapomniałeś dodać, że Hoffenheim znowu rozgromiło rywala. Hoffenheim 4:1 Karlshruhe. Ibisević znowu dwie bramy strzelił.
Against Modern Football
Obrazek
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Bundesliga

Post autor: Tomek8990 »

Ibisević ma już 14 goli na koncie, a jego drużyna wcale nie zwalnia tempa.

Zaskakującym jak dla mnie liderem są aptekarze z Leverkusen. Liczyłem, że będą w czołówce, bo to przecież dobra drużyna jest, ale że będą na pierwszym miejscu pod koniec rundy jesiennej? Hm... Szczerze powiem, wolę aby oni zostali mistrzem, niż bawarczycy, bo ich akurat nie na widzę.

Wierzę też w B. Dortmund i wspaniałą grę naszego Kuby, niech poprowadzi swą drużynę do pucharów...

Pozdro dla kibiców Bundesligi.
Forza Inter:)
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Bundesliga

Post autor: Jaszczu91 »

Wczoraj Doszlo do meczu na szczycie Bundesligi. Bayern Monachium pokonał na własnym boisku lidera Hoffenheim 2:1. Mecz byl wyrównany i trzeba przyznać ze ,,wieśniacy" nie zasłużyli na porażkę. Trzymałem za nich kciuki ale còz? Musiał wygrać bogatszy.
Warto podkreślić ze kolejnego gola w rozgrywkach zdobył najlepszy strzelec ligi bośniak Ibisevič. Kraj niby ubogi piłkarsko, a tu ma dwie :) gwiazdy o którzych mòwi Europa...
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Wczoraj w meczu(spokojnie można nazwać to spotkanie meczem jesieni) tegoroczna niespodzianka Bundesligi beniaminek przegrał z Bayernem. Trzymałem kciuki za Hoffenheim jednak niestety Bayern wygrał 2-1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dopiero w doliczonym czasie Luka Toni. Szkoda bo liczyłem że dojdzie do niespodzianki ale jednak wygrały pieniądze ;)
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Bundesliga

Post autor: Kamikaze »

Toni 90+4 min to trzeba miec fuksa zeby strzleic :P
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
kjuska
Posty: 561
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:20
Lokalizacja: Białystok

Odp: Bundesliga

Post autor: kjuska »

Jeszcze okoliczności w jakich padła ta bramka Toniego to wogóle komedia.
Against Modern Football
Obrazek
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Bundesliga

Post autor: Dominik »

Nasz rywal z ligi mistrzów zaliczył kolejną porażkę. Werder tym razem przegrał z Karlsruher bramke na wage trzech punktów strzelił w 82 minucie Stefan Buck. Czerwoną kartkę w 90 minucie otrzymał Claudio Pizarro :P
FORZA INTER!!!
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Bundesliga

Post autor: Tomek8990 »

A rewelacyjny beniaminek z Hoffenheim liderem po rundzie jesiennej... Osobiście dla mnie jest to zaskoczenie, bo Bundesliga przecież jest mocna, a wyprzedzić takie firmy jak Bayern, Werder, Schalke, Vfb Stuttgart czy HSV Hamburg to ogromna sztuka. Myślę jednak, że na wiosnę już tak kolorowo nie będzie, bo trudno przypuszczać, aby zdobyli mistrzostwo Niemiec, ale za jesień szacunek się należy. Pozdro.
Forza Inter:)
zimorodek
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, 22:47

Odp: Bundesliga

Post autor: zimorodek »

Powoli kończą się rozgrywki w Niemczech , cały czas 3małem kciuki za drużynę Hoffenheim ,niestety po kontuzji lidera zespołu Ibisevicia nie potrafili się pozbierać i tak naprawdę teraz jedyne o co walczą to Puchar Uefa. Moim zdaniem mistrzem zostanie poraz kolejny Bayern Monachium,chociaż nieukrywam,że walka bedzię się toczyła do samego końca.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Andy »

..za nami już 5 kolejek..6 właśnie trwa..a tutaj echo :D..odziwo prym na początku sezonu rozgrywają drużyny o które nigdy byśmy nie posądzali że będzie im szło aż tak dobrze ! HSV..Leverkusen..czy Schalke to trzy pierwsze drużyny obecnego sezonu po pięciu kolejkach..

Wczoraj miałem okazje zobaczyć sobie pojedynek Schalke-Wolfsburg..gra była bardzo ciekawa..szybka..i te akcje..co chwile piłka znajdowała się pod jedną bądź drugą bramka..nie można było narzekać na jednostronne spotkanie ;). Bardzo mi troszke szkoda Schalke bo naprawde walczyli do samego końca, ale ich obrona zagrała troszkę fatalnie przy obu bramkach..Wolfsburg jak najbardziej zasłużenie wygrał..;)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Bundesliga

Post autor: Tomek8990 »

Magath po porażce ze swoim byłem klubem jest chyba co najmniej sfrustrowany... Przyznał po meczu, że jej drużynie zabrakło doświadczenia. Ciągle zmienia ustawienie, szuka jakiejś opcji, ale nic z tego nie wynika. Kilka zwycięstw nie może przesłonić porażek z Freiburgiem i teraz z "Wilkami" ...

Na razie SV Hamburg na czele, jeszcze bez porażki, tak samo jak zespół z Leverkusen. Ciekawe jak Bayern Monachium w tym roku, czy odzyska tytuł? Łatwo nie będzie, ale tracą już tylko 3 punkty, po słabszym początku sezonu, do liderujących dwóch drużyn. Tak czy tak, będzie ciekawie :)
Forza Inter:)
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Bundesliga

Post autor: WTF »

Sezon 2009/2010 w Bundeslidze dobiegł końca. Mistrzem Bayern(tego się spodziewałem i zaskoczony nie jestem), w LM zobaczymy jeszcze Schalke i grający w eliminacjach Werder. W LE zagrają Bayer, BVB i Stuttgart. Jestem rozczarowany, że w eliminacjach do LM nie zagra ekipa BVB lubię tą ekipę no i zawsze jeden( może dwóch) naszych reprezentantów więcej w LM. Najlepszym strzelcem rozgrywek został Dzeko z VfL Wolfsburg, który ma na swoim koncie 22 trafienia(patrząc na wyniki z innych lig to trochę mało, jednak należy pamiętać, że niemiaszki grają o 4 kolejki mniej). Jeśli chodzi o spadkowiczów to szkoda mi Herthy, mimo iż mieli bardzo słaby sezon i przez prawie cały czas byli w strefie spadkowej, a te 9pkt po połowie rozgrywek to była jakaś masakra, to liczyłem że może jakoś się zepną, wygrali kilka spotkań i mieli szanse( niestety tylko matematyczne) na utrzymanie. Stało się jednak inaczej i Berlin będzie bez najwyższej klasy rozgrywkowej w przyszłym sezonie.   
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Bundesliga

Post autor: Dzyl »

Mi trochę szkoda Wolfsburgu. Lubię tę drużynę, gra tam nasz były zawodnik - Martins. Liczyłem że wejdą chociaż do LE, ale się nie udało. Myślę że Schalke teraz może poszaleć w LM, ostatnio grają dobrze i mają całkiem dobry skład. Może to być czarny koń LM tak samo jak Bordeaux w tej edycji LM :D
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Bundesliga

Post autor: InterNH »

No ja od wielu lat kibicuje Schalke i trochę mi szkoda, że nie udało się im wygrać mistrzostwa, ale trzeba obiektywnie powiedzieć Bayern był lepszy.Teraz 15 maja Bayern czeka mecz o Puchar Niemiec z Werderem, trzymam kciuki za Bremeńczyków ;)
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Bundesliga

Post autor: Tomek8990 »

Zaskakująca forma lidera z Mainz, 7 meczów i 21 punktów robi wrażenie. Wygrywając w dodatku z Bayernem na wyjeździe. Ciekawe jak długo utrzymają taką dyspozycję. Ja mocno wierzę natomiast w Borussię i naszych 3 Polaków.
Forza Inter:)
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Bundesliga

Post autor: Jaszczu91 »

Borussia niszczy wszystkich w Bundeslidze. Chyba nie przesadze jeśli powiem że grają teraz chyba najlepszą piłkę w Europie. Spora w tym zasługa trenera Kloppa. Cieszy postawa Polaków. Piszczek wywalczył sobie już na stałe pierwszy skład. Kuba po kontuzji dochodzi do siebie i pewnie już od następnej kolejki będzie grał w pierwszym. Lewy ma nocnego konkurenta więc rola zmienniła to chyba wszystko na co stać Roberta w tej chwili. Wczorajszy mecz z HSV pokazał że  Dortmund jest najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa. Jak spojrzałem sobie na wiek zawodników z pierwszej jedenastki to się złapałem za głowę. Parę środkowych obrońców tworzą 21 letni Hummels i 22letni Subotić. Więcej niż 25 lat ma tylko bramkarz! Ta drużyna jest nastawiana na progres a już teraz osiągnęła taki poziom że aż miło popatrzeć na ich grę. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Bundesliga

Post autor: WTF »

Cieszy mnie dobra postawa BVB i muszę się zgodzić, że grają ładnie, czy najładniej co do tego mam inne zdanie. Obecnie są liderem i rzeczywiście jak na tą chwilę można powiedzieć, że są najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa. Sezon jest jednak długi i jeszcze wiele może się zdarzyć. Bayern, HSV i inni nie odpuszczą do końca mimo dużej( na ten moment) straty. Jeśli chodzi o wczorajszy mecz to ciekawa sytuacja z Kloppem, trochę się zagotował i spodziewam się, że kilka spotkań spędzi na trybunach( http://www.youtube.com/watch?v=DBw1-4wp ... r_embedded ) Drużyna jak najbardziej perspektywiczna i mająca duży potencjał kibicowski( jak się nie mylę najwyższa frekwencja w tamtym sezonie). Jestem ciekaw czy już w tym roku zdobędą tytuł bo to, że go zdobędą jest raczej pewne. Zastanawiam się też czy wrócą czasy gdy po podwórkach biegały dzieciaki dzieciaki w koszulkach BVB, tak jak to było gdy chodziłem do podstawówki. Szczerze powiedziawszy to wole chłopaków biegających w barwach BVB niż jakiegoś manu czy barcy.

Jeśli chodzi o rozczarowania to na tym etapie rozgrywek spodziewałem się więcej po Schalke, VfB i Bayernie. Jak do jakiejś drużyny trafiają Raul, Huntelaar i Metzelder, a ta drużyna znajduje się w strefie spadkowej to coś nie teges. Jak dla mnie to wina Magatha, który zatyrał zawodników w fazie przygotowawczej i teraz po prostu nie mają sił na grę w LM i lidze. VfB mimo słabego startu już się zaczyna podnosić, a Bayernowi na moje oko zaszkodziły mistrzostwa świata.

Drużyną z zupełnie innej bajki jest St. Pauli atmosfera jaką robią ich kibice jest niesamowita i aż warto dla tego oglądać ich mecze. Kibicuję im i liczę, że się utrzymają bo tak alternatywnego klubu jeszcze nie widziałem.  
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Blablarzynca »

Niech Borussia wygrywa póki może. Bayern w końcu się rozpędzi, Leverkusen też bym nie przekreślał. A BVB kiedyś na pewno złapie zadyszkę i musi wygrywać teraz co mecz. Piszczek gra już kolejny świetny mecz, bardzo dobra wydolność, chłopak zapierdziela w tą i tamtą co 3 dni i daje rade. Schalke miało szansę się odbić dzisiaj, ale zdołali wyciągnąć tylko remis z Wolfsburgiem. Ciekawie się robi u naszych zachodnich sąsiadów.
all in the game, yo, all in the game
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Bundesliga

Post autor: BoDzIo »

Panowie zwróćcie uwagę na Sonny Kittela z Eintrahtu. NIESAMOWITY 17-LATEK!
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Blablarzynca »

BVB znowu wygrywa, mistrzostwo staje się bardzo realne. Świetny mecz Gotze, chłopak ma  niesamowity potencjał. Znowu Da Silva wchodzi na ostatnie minuty i daje kolejną kapitalną prostopadłą piłkę. Dziwne, że nie daje grać Da Silvie od początku, na przykład w miejsce Sahina, który moim zdaniem za często zwalnia tempo gry.
all in the game, yo, all in the game
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Chuchu »

Borussia wygrała 2:0 z Norynbergą i zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec. W tej Bundeslidze to każdy może być mistrzem, chociażby przypomnę mistrzostwo dla Wolfsburga sprzed dwóch lat. No ale w BVB mamy trzech Polaków więc prawdopodobnie ich będziemy najczęściej oglądać na Polsacie w meczach Ligi Mistrzów :)
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Blablarzynca »

Na przestrzeni całego sezonu grali świetną piłkę. Fajnie ich się oglądało i jeżeli nie osłabią się zanadto, to mogą powalczyć w Champions League.
all in the game, yo, all in the game
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

I dobrze,Borussia jest jedną z moich najbardziej ulubionych klubów,nareszcie wrócili na szczyt i oby się tam utrzymali jak najdłużej. Mam nadzieję że nie rozsprzedają swoich najlepszych zawodników bo to będzie kaplica i potwierdzi tylko to że dzisiejszy futbol to kupa gówna...
Obrazek
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Bundesliga

Post autor: Hanys »

słyszałem od kumpla że są plany sprzedania Kagawy(nie wiem dokładnie jak sie pisze) i kupienie za niego kilku wartościowych graczy na jego wzór! niestety prawdopodobnie do polaczków braknbie miejsca bo już Lewandowski miał problemy jak wszyscy byli zdrowi a na skrzydło chcą kogoś kupić! jedynie Piszczek może być spokojny o swoje miejsce w pierwszej 11!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Bundesliga

Post autor: yoda79 »

"Polaczków"??
Ochłoń.
Co do Bundesligi - cieszę się,że wygrał klub z Polakami w kadrze,ale dalej ligi nie lubię. Doceniam ich stadiony, pełne trybuny i brak długów klubów,ale jakoś nie trawię tej ligi.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
ODPOWIEDZ