Bundesliga

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Bundesliga

Post autor: pewny »

nasz lubiany ostatnio Bayern z Ligi Mistrzów dzisiaj ładną strzelnice zrobił... :D
wygrali 8-1 na wyjezdzie z St. Pauli... hehe :D
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Bundesliga

Post autor: Helton »

Odejscie Van Galla jak widac bayernowi służy. A nasz pogromca mocarne schalke kolejny mecz przegrało z mainz 1-3 do dzisiejszego dnia nie potrafię zrozumieć tej naszej niemocy z ta drużyną
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Wielka szkoda Borussi,cały mecz przeważali,kapitalne przechwyty,akcje,strzały,Schalke nie znaczyło nic w tym meczu a w karnych wygrali 4-2 ; ( Szkoda,Superpuchar dałby niezłego kopa na nowy sezon podopiecznym Kloppa.
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Nerazurro_ pisze: niezłego kopa na nowy sezon podopiecznym Kloppa.
A tak dostali ale kopa w dupę.
Piłka bywa okrutna co pokazała po raz kolejny. Trudno, wynik wskazuje że wygrał lepszy.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Tak,piłka bywa okrutna ale dzisiaj nie wygrał lepszy,raczej ten co miał więcej szczęścia.
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Tak rozumiem Cię. Borussia przeważała w całym spotkaniu i to jej z racji tego należała się wygrana jednak pech chciał że przegrali w karnych. Tak więc wygrał lepszy :-D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Klinsi64

Odp: Bundesliga

Post autor: Klinsi64 »

lepszy w karnych...bez rozgrywania dogrywki
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Bundesliga

Post autor: Jaszczu91 »

Bardzo podobała mi się gra Borussi. Klopp robi świetną pracę. Tak młody zespół potrafi zdominować każdego rywala w Niemczech. Mają ogromną pewność siebie, o której cały czas powtarzał Hajto :) Wczoraj jednak nie mieli szczęścia i przegrali trochę nie zasłużenie. Szkoda że Lewy nic nie wykorzystał, bo miał kilka dobrych okazji.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Trochę mnie zastanawia ta Bundesliga,jak tak spojrzę na zwycięzców w ostatnich latach:
2002/03 Bayern Monachium
2003/04 Werder Brema
2004/05 Bayern Monachium
2005/06 Bayern Monachium
2006/07 VfB Stuttgart
2007/08 Bayern Monachium
2008/09 VfL Wolfsburg
2009/10 Bayern Monachium
2010/11 Borussia Dortmund

Fajnie,niech Bayern się wzmocni co by jakoś w tej LM wstydu nie przynosił,ale dla odmiany tak co 2 lata fajnie jakby ktoś inny wygrał ligę żeby zwrócić na siebie uwagę  8)
Obrazek
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Bundesliga

Post autor: WTF »

Borussia zagrała bardzo fajny mecz i szkoda, że karnych nie strzelała lepiej. BVB jak na początek sezonu prezentuje się bardzo dobrze i podejrzewam, że w pierwszych kolejkach odskoczą Bayernowi, którego formę poznamy podczas Audi Cup, jak i innym. Jak będzie w dalszych kolejkach ligowych zobaczymy, ale może się to skończyć tak jak w tamtym sezonie, z czego jakoś bym się nie smucił :) Z nowych zawodników to ten Gündogan, tak wychwalany przez komentatorów wypadł całkiem fajnie. Chłopak może kilka ładnych bramek z dystansu strzelić w nadchodzącym sezonie. Nic tylko czekać na rozpoczęcie rozgrywek.
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Nie spodziewałem się że Neuer zostanie tak "przywitany" na starych śmieciach,jakiś wiwatów też nie oczekiwałem,po prostu,myślałem że kibice potraktują Neuera jako zwykłego piłkarza Bayernu który nigdy nie nosił koszulki Schalke a tu taki psikus...
http://ofsajd.onet.pl/fotogalerie/kibic ... -maly.html
http://www.youtube.com/watch?v=JFDupsPT ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=94euDQxL ... r_embedded
Obrazek
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Bundesliga

Post autor: WTF »

Kibice Königsblauen nie mogli przywitać go inaczej. Wynika to z "miłości" :P panującej między tymi klubami. Bramkarz był na to przygotowany i zdawał sobie sprawę, że tak będzie.( " Wiedziałem, czego się spodziewać. Fani w Gelsenkirchen są bardzo emocjonalni. Byłem na to gotowy. Najważniejsze, że mam to za sobą i wygraliśmy")

Jak dla mnie to najciekawszym tekstem był ten: "Zdradziłeś pochodzenie dla tytułów i pieniędzy. Sam Judasz był bardziej honorowy."
Jeśli chodzi o obrazek to:
Obrazek
przebija wszystkie :D

Jak już postanowiłem coś napisać w tym temacie, to słów kilka o początku rozgrywek. BVB zaczęli słabo i w tym sezonie wszystko wróci w Bundeslidze do normy tzn. mistrzem zostanie Bayern( ot taka nowość :P) Bawarczycy od początku prezentują się bardzo dobrze( no może po za pierwszym meczem). In minus na początku zaskoczyła mnie właśnie Borussia i HSV. Tym drugim ciężko będzie się podnieść i mogą podzielić los Herthy z przez dwóch sezonów.

Na koniec ciekawa opinia prezydenta Bayernu (widniejącego na obrazku powyżej :P) : "Bundesliga jest teraz numerem dwa, tuż przed hiszpańską La Liga. Daleko za nami jest liga włoska, zaś przed nami niedościgniona Premier League"  Stwierdzenie ciekawe i jestem ciekaw jak się do niego odniesiecie. Jak dla mnie coś w tym jest.
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Bundesliga

Post autor: sampam »

Dosyc absurdalne stwierdzenie. Byc moze liga niemiecka jest ciekawsza od hiszpanskiej, ale chyba nie o to chodzilo Uliemu :lol2: Zobaczymy, jak daleko niemieckie zespoly zajda w LM i LE. Ostatnia dekada jakos nie przemawia za sila niemieckich druzyn na europejskim poletku.
piotrek7
Posty: 162
Rejestracja: 3 sie 2007, 13:58

Odp: Bundesliga

Post autor: piotrek7 »

Co do wypowiedzi Hoenessa...
Czy SerieA jest tak daleko za Bundesligą?  W kwestii organizacji na pewno tak. Ale już na polu sportowym można się sprzeczać. Fakt, Niemcy są znacznie przed Włochami w rankingu, ale to w dużej mierze dzięki grze w mało znaczącej LE. W LM już nie było tak kolorowo.
A Hiszpania vs Niemcy? Tu póki co różnicę robią Real i Barcelona.

Trzeba jednak przyznać, że sezon w Niemczech zapowiada się bardzo ciekawie, a mianowicie co najmniej pół ligi ma realne szanse na grę w lub o LM. Krótko mówiąc walka będzie zażarta. Z pewnością liga na tym skorzysta i będzie się coraz szybciej rozwijać.
g0raFCI
Posty: 123
Rejestracja: 6 mar 2009, 19:17
Lokalizacja: Hajnówka moje miasto !

Odp: Bundesliga

Post autor: g0raFCI »

Temat umarł, ale ja się nie poddam, wędruję po forum i się udzielam :D A przechodząc do tematu mojej myśli - Borussia straciła punkty z Kaiserslautern (1:1)a Barrios powiedział, że szanuje decyzje Kloppa, ale nie godzi się z rolą rezerwowego i zamierza odejść.
Gdzieś na Podlasiu leży,
Miasto Białystok zwane,
Kto się tam dostanie, ten ma przegwizdane!
Lalalalalalala,
Kto się tam dostanie, ten ma przegwizdane!
Przyjechali ludzie z miasta,
Zobaczyli co się dzieje,
Cała polska nie istnieje, Białystok szaleje...
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Noo w tym sezonie Lewy jedzie ostro ;D Nie wierzyłem w niego i w sumie jestem pełen podziwu jego rozwoju w Dortmundzie, aczkolwiek jeżeli Borussia chce wrócić do czołówki to jednak musi posiadać o wiele lepszych napastników jak Lewandowski czy nawet Barrios.
Obrazek
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Bundesliga

Post autor: WTF »

W ostatniej kolejce M'Gladbach przegrało z  ostatnim Augsburgiem i spadło ma 4 miejsce w tabeli. Na czele Bayern mający 3pkt. przewagi nad BVB i Schalke. W sobote mecz Schalke - Werder, może być ciekawie. Jutro już Bayern gra z Köln i Poldi może urwać jakieś punkty Monachium, tak jak to zrobiła Borussia.
Ostatnie tygodnie to progres HSV, które odbiło się od dna tabeli i powoli idzie w górę.
Nerazzurro_ pisze: jeżeli Borussia chce wrócić do czołówki to jednak musi posiadać o wiele lepszych napastników jak Lewandowski czy nawet Barrios.
BVB jest w czołówce!! :P

Klasowych napastników potrzeba nie tylko Borussi ale też innym. Już czekam na okienko transferowe.
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Mówię o czołówce Europejskiej ;)
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Bundesliga

Post autor: Serpente »

Marco Reus - rewelacja tego sezonu w Niemczech potwierdził że od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Dortmundu, cena za niego ma wynosić 18 mln. Ciekawy transfer, na pewno BVB skorzysta i będzie rosła w siłę, coraz ciekawiej zapowiada się rywalizacja w Bundeslidze bo Bayern już nie jest ten jeden jedyny który może sobie kupić kogo chce ;)
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Borussia dziś odniosła kolejne pewne zwycięstwo. Tym wygrali z Hannoverem 3-1. Dwie bramki zdobył Lewandowski. Trzeba przyznać że Borussia jest na dobrej drodze do obrony tytułu czego im szczerze życzę. Choć Bayern również odniósł zwycięstwo pokonując Schalke po dwóch bramkach Riberego.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Bundesliga

Post autor: magneto86 »

Dwie bramki Lewego, dobry występ Piszczka i przede wszystkim świetny meczy Kuby :D Oby tak dalej !
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Bundesliga

Post autor: Kusy »

magneto86 pisze: Dwie bramki Lewego, dobry występ Piszczka i przede wszystkim świetny meczy Kuby :D Oby tak dalej !

zgadza się, nasi trzej muszkieterowie pokazali dzisiaj klasę :-) Brawo!
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Borussia odniosła kolejne ważne zwycięstwo. Tym razem Mistrzom Niemiec nie sprostała drużyna Mainz. Borussia wygrała to spotkanie 2-1. Pierwszego gola zdobył Błaszczykowski który potwierdza tylko że znajduje się obecnie w wysokiej formie. Co ważniejsze główny kadnydat w walce o mistrzostwo jakim jest Bayern przegrał swoje spotkanie. Za mocni dla Bawarczyków okazali się piłkarze Bayeru którzy pokonali Bayern 2-0.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Bundesliga

Post autor: pewny »

master_snake warto dodać że w tej kolejce jeszcze Moenchengladbach i Schalke przegrali... także Borussia idzie na mistrza... wypracowali sobie już 7pkt przewagi...

Piszczek trochę zawalił przy bramce dla Mainz, ale później zaliczył asystę na 2-1 :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
.lufcias
Posty: 102
Rejestracja: 5 maja 2007, 23:11

Odp: Bundesliga

Post autor: .lufcias »

Miło oglądać to jak Polacy decydują o wygranych spotkaniach mistrza Niemiec.Oby tak dalej ;)
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

Ostrego strzelania nie przerywają piłkarze Bayernu Monachium którzy w 3 ostatnich spotkaniach strzelili swoim przeciwnikom 20 bramek. Tym razem na ich drodze stanęli piłkarze Herthy Berlin. I jak zweryfikowało boisko nie stawiali większego oporu dając sobie strzelić 6 bramek. Warto też wspomnieć że również swoje spotkanie wygrali piłkarze mistrza Niemiec. Trzy punkty Borussi dał Japończyk Kagawa.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Bundesliga

Post autor: pewny »

Nie tak dawno był okres, że mówiło się o kryzysie w Bayernie... wyszli z niego bardzo szybko i "ładują" bramki jak w hokeju :)

Co do Borussii... jest to ich 20 mecz bez porażki, ładny wyczyn...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Bundesliga

Post autor: magneto86 »

Bayern się przebudził, ale zobaczymy co pokaże z kimś z najwyższej półki
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Bundesliga

Post autor: pewny »

Wczoraj w Dortmundzie to był chyba mecz sezonu :)

Przebieg meczu w drugiej połowie zmieniał się diametralnie, to się nazywają emocje w piłce nożnej :)

Najładniejsza akcje przeprowadził Schieber, który przy bramce na 2-2 robił z obroną Borussii co chciał :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Bundesliga

Post autor: Kusy »

pewny pisze: Przebieg meczu w drugiej połowie zmieniał się diametralnie, to się nazywają emocje w piłce nożnej :)

dokładnie, oby więcej takich spotkań:)oglądałem powtórkę :P , bo w tym samym czasie zdecydowałem się obejrzeć Wisła -Legia i tam tych emocji nie widziałem....
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
ODPOWIEDZ