Polska Ekstraklasa

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Polska Ekstraklasa

Polska Ekstraklasa

Post autor: Polska Ekstraklasa »

Hmmm nie ma tematu podobnego do tyc Premierhip, Bundesliga itp. w ktorym moglibysmy poduskutowac o wynikach w naszej rodzimej lidze. Moze nie mozna jej nazwac Europejska:P ale wkoncu jest nasza:]
well...

Najwazniejsza informacja...
Wisla wkoncu poniosla pierwsza porazke w lidze... polegli w Lublinie z tamtejszym klubem 1:2. Nadal sa pierwsi w tabeli z przewaga 2pkt nad Lechem i jednym meczem mniej rozegranym, ale po cichu licze ze beda mieli jeszcze jakies potkniecia i wkoncu jakis inny klub powalczy z nimi na rowni o Mistrzostwo Polski... choc wiem ze to bdzie bardzo trudne...
W innych meczach Legia pewnie wygrala 3:0 z Płocką Wisła. Groclin przegral dosyc niespodziewanie u siebie 1:3 z Pogonia a Craxa wygrala z Odra 1:0. Aktualnie Cracovia ma 15pkt i jeden mecz mniej rozegrany (dokladnie mecz derbowy z Wisla...). W przypadku gdyby udalo im sie pokonac Wisle  znalezli by sie na 2-3 miejscu w tabeli z 18pkt razem z Lechem. Wkoncu sytuacja w tabeli jest dosyc ciekawa, nie ma ze 1-2 kluby odskakuja reszcie - licze ze tak zostanei do konca sezonu (no i portaz kolejny powtorze ze wierze ze ktos bezdie mogl nawiazac walke z Wisla). W inncyh meczach Lech zremisowal 0:0 w Łęcznej (po bardzo nudnym i neiciekawym meczu...), a Arka zremisowala u siebie 1:1 z Amica... prowadzili w tymmeczu 1:0 i byal szansa na pierwsze zwyciestwo Areczki w licze, ale w 90 minucie Bieniuk strzelil goal dla Amici i Arka nadal zostaje bez zwyciestwa... i niestety jak narazie jest to kandydat do spadku (razem z Polonia W-wa).

ps. Prosilbym o zrobienie tego tematu "Przyklejonym".
Ostatnio zmieniony 7 sie 2009, 23:11 przez Chuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Orange Ekstraklasa

Post autor: Szycha »

Shady bądźmy obiektywni Leszek nie powalczy z Wisłą o tytuł :| Pokazał to mecz w Krakowie. Kolejorz niech walczy tak dalej, a znów zagrają w P.UEFA ( tylko żeby nie było tak jak ostatnio z Terekiem :evil: ).
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

Michu pisze:Shady bądźmy obiektywni Leszek nie powalczy z Wisłą o tytuł :| Pokazał to mecz w Krakowie. Kolejorz niech walczy tak dalej, a znów zagrają w P.UEFA ( tylko żeby nie było tak jak ostatnio z Terekiem :evil: ).
Nie napisalem ze Lech bedzie walczyl z Wisla o mistrzostwo... bo tak naprawde sam jestem zaskoczony ich aktualna forma i tak wysokim miejscu w tabeli... licze ze uda im sie na koniec sezonu wywalczyc miejsce w PUEFA... ale i to bedzie bardzo trudne.
A o walce z Wisla... napisalem ze licze ze komukolwiek uda sie nawiazac z nimi walke o mistrzostwo...
rr
Posty: 150
Rejestracja: 5 mar 2004, 14:09
Lokalizacja: Białystok

Orange Ekstraklasa

Post autor: rr »

Nie ma bata - Wisła i tak zdobędzie mistrzostwo. Królem strzelców będzie zapewne Piechna, Brożek w zimie możę odejść, Kryszałowicz niech wiesza buty na kołku, a sama Wisła pewnie znowu zmieni trenera, ale kto jej odbierze mistrzostwo? Lech? Groclin? Legia?
Obrazek
bobogol
Posty: 250
Rejestracja: 5 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Orange Ekstraklasa

Post autor: bobogol »

rr pisze:? Lech? Groclin? Legia?
Najbardziej liczyłbym na Groclin. Legia weszła w jakiś głupi konflikt z kibicami pozatym nie grają fajnie. Nadzieja w Wdowczyku. A Lechowi przejddze wysoka forma!
Obrazek
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

bobogol pisze: Najbardziej liczyłbym na Groclin. Legia weszła w jakiś głupi konflikt z kibicami pozatym nie grają fajnie. Nadzieja w Wdowczyku.
Z tego co wiem to nie Legia jako klub, tylko prezes Zyga zamknal trybune odkryta, zeby przeciwdzialac Chuliganom... a tak naprawde poprostu uniemozliwil kibica obejrzenia meczu... bo ilu chuliganow siedzialo na trybunie otwartej.... 50? 100? Reszta to normalni kibice lub Ultrasi... chce walczyc z chuliganstwem tylko chyab nei wie jak sie za to zabrac. I za to kibice zbojkotowali ostatni mecz i dopingowali swoj zespol sprzed bram stadionu.
bobogol pisze:A Lechowi przejddze wysoka forma!
Oby nie :!: hehehe, nie no na serio to watpie zeby Lech utrzymal przez caly sezon taka wysoka forme, ale wierze ze uda im sie zajac miejsce dajace start w PUEFA.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Orange Ekstraklasa

Post autor: RoB »

ShadY_FCI pisze: Z tego co wiem to nie Legia jako klub, tylko prezes Zyga zamknal trybune odkryta
To nie zygowina zamknęlą Żyletę tylko PZPN.
ShadY_FCI pisze:zeby przeciwdzialac Chuliganom... a tak naprawde poprostu uniemozliwil kibica obejrzenia meczu... bo ilu chuliganow siedzialo na trybunie otwartej.... 50? 100?
Jak to wyliczyłeś. Na Krytej nie ma żądnych chooliganów :wink:
ShadY_FCI pisze: Reszta to normalni kibice lub Ultrasi... chce walczyc z chuliganstwem tylko chyab nei wie jak sie za to zabrac. I za to kibice zbojkotowali ostatni mecz i dopingowali swoj zespol sprzed bram stadionu.
Zygo chce wymienić obecnych kibiców na pikników wpierdzielających popcorn przez 90 minut. Dla niego ludzie organizujący doping i oprawę są bandytami i za próbę wniesienia na stadion racy rozdaje dożywotnie zakazy stadionowe.
Nester
Posty: 345
Rejestracja: 22 sty 2004, 16:45
Lokalizacja: Zielonka
Kontakt:

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nester »

RoB pisze: Zygo chce wymienić obecnych kibiców na pikników wpierdzielających popcorn przez 90 minut. Dla niego ludzie organizujący doping i oprawę są bandytami i za próbę wniesienia na stadion racy rozdaje dożywotnie zakazy stadionowe.
Ja tam lubie wcinac popcorn jak ogladam meczyki w chalupie rozwalony w fotelu 8) W jednej lapie miska z popcornem a w drugiej browar ......ehhh :P
Lombardinho
Posty: 123
Rejestracja: 12 sie 2005, 13:14
Lokalizacja: Polska

Orange Ekstraklasa

Post autor: Lombardinho »

Rzadko oglądam mecze polskiej Ekstraklasy. Kibicuje wisełce kraków , ostatnio jednak wisła gra słabiutko i zraziłem się do niej i naszej lidze. Ciesze się że od tego sezonu Orange Ekstraklasę można oglądać nawet za pomocą nadajników naziemnych :smile: Każdy polak może oglądać bramki z naszej ligi (szkoda że nie ma tak z włoską) :evil:
Amor Patriae Nostra Lex
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

Lombardinho pisze:Kibicuje wisełce kraków , ostatnio jednak wisła gra słabiutko i zraziłem się do niej i naszej lidze.
Heh jak mozna sie zrazic do klubu ktoremu sie kibicuje i do calej ligi tylko dlatego ze twoj klub ma troszke slabsza forme (ale pomimo tego nadal prowadza w lidze).
Lombardinho
Posty: 123
Rejestracja: 12 sie 2005, 13:14
Lokalizacja: Polska

Orange Ekstraklasa

Post autor: Lombardinho »

Ja myślę po prostu że Wisła jest już słaba i wcale nie mówie że kocham wisłę nie wiadomo jak. W lidze polskiej jestem za wisła ale poza tym to ich wyniki mi wiszą może jeżeli gra w pucharach ale jak gra to każdy wie :(
Amor Patriae Nostra Lex
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

Lombardinho pisze:Ja myślę po prostu że Wisła jest już słaba
No wedlug mnie jest slaba ale na Europejskie Puchary, jak kazdy polski zespol aktualnie... w lidze nadal bedzie glownym pretendentem do mistrza Polski...
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

wg mnie, najwiekszym zaskoczeniem jest w lidze korona. po nieudanym poczatku wreszczie odbili sie od dna i w niedziele moga postraszyc wiselke. jak grzesiu bedzie tak dalej strzelal, to licze pocichu na pierwsza 3 na koniec sezonu

"hej MKS, do boju Korona Kielce
niewazna jest rzecza
czy mecz ten wygramy
Korona zawsze pany"
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
hamsti
Posty: 125
Rejestracja: 3 lip 2005, 20:10
Lokalizacja: Jedlina z Lublina

Orange Ekstraklasa

Post autor: hamsti »

Nom trzeba powiedzieć że Korona rzeczywiście jest bardzo dobrą drużyną.
Pozatym w marcu będzie super stadion. Mniam :P

Jak myślicie. Czy jest w Polsce człowiek który ma taką kasę że mógłby sobie pozwolić na wydawanie kasy na transfery warte 5 mln $?? JAkby nie patrzeć taki Cupiał jakby naprawdę kochał futbol to taka kwota byłą kroplą w jego majątku 1 mld$ a i tak z jego biznesu zwrociło by mu sie po roku. Z 5 mln $ można zrobić taki skład o ile trener nie jest na tyle głupi żeby sprowadzać Kryszałowiczów i Penksów.

Wisła zrobiłą kolejną głupotę jak szukała po Skandynawii obrońców a pod nosem miałą Hernaniego który wyglądem i grą przypomina Luisao. Jestem pewen że jak Korona dostanie się do P. Uefa i się nie skompromituje to zyska na nim jeszcze z 2 mln $. A Wisła po tym sezonie pogrąży sie mimo wszystko w szarzyźnie jak to było z Widzewem, chyba że Engel zmądrzeje i będzie patrzył na naprawdę utalentowanych piłkarzy jak Micanski czy Hernani a nie na półsezonowców jak Gołoś i emerytów pokroju Kryszałowicza...
Obrazek
JEEEEEEEEEEEEST SCUDETTTTTO
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

szparki pisze:JAkby nie patrzeć taki Cupiał jakby naprawdę kochał futbol to taka kwota byłą kroplą w jego majątku 1 mld$
z tego co czytalem (i to w niejednym miejscu) najbogatszym czlowiekiem Polski jest KULCZYK majacy okolo 557mln ZŁOTYCH (nie dolarow czy euro).... wiec Ciupal napewno nie ma majatku w wysokosci 1 MLD DOLAROW...
szparki pisze:Jestem pewen że jak Korona dostanie się do P. Uefa i się nie skompromituje to zyska na nim jeszcze z 2 mln $.
Pieniadze w PUEFA sa duuuuuuuuuuuzo mniejsze niz w LM i zeby Korona zarobila na PUEFA (jezeli sie odstanie) 2mln $ musiala by przynajmniej wyjsc z grupy.... jak nie zajsc jeszcze z runde czy dwie dalej....
hamsti
Posty: 125
Rejestracja: 3 lip 2005, 20:10
Lokalizacja: Jedlina z Lublina

Orange Ekstraklasa

Post autor: hamsti »

1 Kulczyk, Jan 5 500 mln PLN
2 Solorz-Żak, Zygmunt 3 000 mln PLN
3 Gudzowaty, Aleksander 2 900 mln PLN
4 Sołowow, Michał 2 600 mln PLN
5 Karkosik, Roman 2 400 mln PLN
6 Mikuśkiewicz, Marek 1 900 mln PLN
7 Krauze, Ryszard 1 800 mln PLN
8 Jankilewicz, Grzegorz 1 550 mln PLN
9 Smołokowski, Sławomir 1 550 mln PLN
10 Wejchert, Jan Bohdan 1 500 mln PLN
11 Cupiał, Bogusław 1 400 mln PLN

Rzeczywiście przesaadziłem z Cupiałem ale ty też z Kulczukiem :P. Jedno 0 pominąłeś :P A nawet to co to dla Bogusia 20 mlnm $ :P
A o Koronę chodziło mi że jak Hernani się pokaże to Korona może go sprzedać za niezła kasę.
Obrazek
JEEEEEEEEEEEEST SCUDETTTTTO
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

szparki pisze:Rzeczywiście przesaadziłem z Cupiałem ale ty też z Kulczukiem :P.
Heh no mozliwe.... ale serio czytalem ze Kulczyk ma ok. 550mln zł... ale jak widac te zrodla byly niezbyt rzetelne....
a co do tych transferow.... mało jest takich milionerow co beda sobie dla zabawy dawac kase na sport.... wielu takich Abramovichow nie ma (ale to i dobrze.... pilka i tak juz jest za bardzo skomersjalizowana). Taki bussinesman skupa sie na zarabianiu kolejnych pieniedzy a nie ich wydawaniu dla zabawy...
Pozatym te ich majatki, to nie jest tyle ile oni maja kasy na koncie... tylko wartosc ich domów, samochodów, ziemii, AKCJI W ROZNYCH FIRMACH itp. itd... razem wzietych.
Ale tak naprawde jakby choc mala czesc tych pieniedzy ktore ukradli :P (bo nikt nie jest wstanie takich grubych milionow zarobic w legalny sposob) to nic by im sie nie stalo....:P:P
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

to jush jutro. Korona walczy w krakowie. chcialem jechac, ale nie ma sektora dla kielczan, wiec wole nie ryzykowac. bedzie ciezko, bo wisla bedzie chciala zmazac plame po ostatniej porazce w lubinie. ale Grzesiu ma forme, ostatnio tam na weglarce pocinal u tesciowej to moze cos ustrzeli.

Waleczne Serce - Korona Kielce
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Orange Ekstraklasa

Post autor: Bart »

A Arka odnotowała pierwsze zwycięstwo w sezonie. Jednak zmiany wychodzą na dobre, a byłem za pozostawieniem Dragana na stanowisku. Teraz trzeba mieć nadzieję, że Arka przełamie się także w Gdyni i będzie na Olimpijskiej nie do pokonania. A wtedy powinniśmy się utrzymać.
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

Ach ten Grzesiu Piechna. Mowcie co chcecie ale koles jest niasamowity. Teraz czakemy na Legie.Bedzie ciezko, bo ostatnio dobra forma. Ale mamy "kielbase"
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Anonymous

Orange Ekstraklasa

Post autor: Anonymous »

Coraz ciekawej robi sie w naszej rodzimej lidze... do Wisly doskoczyla Wisla i Cracovia. Takze Amica i Lech jak narazie zbytnio nie odstaja. Wkoncu inne zespoly moga choc troche nawiazac walke z Wisła (w ktorej kolejna parodia jest - Kasperczaka znow przywrocili do pracy trenera, hehe w sumie to dorbze bo to dobry trener... ale najpierw sie sadzili, po drodze zwolnili kolejnych 2 trenerow i znow sa w "zgodzie":P - jednym slowem troche za duzo kasy w Wiselce i im odbija).
Niemily i troche smieszny incydent wydarzyl sie pod stadionem Legii po meczu Legia-Korona... kibice Legii zaatakowali kibiców... Legii... co za debilizm zeby kibice tego samego klubu sie tłukli :lol: i nie ma tu mowy o "nawracaniu" do solidarnosci... poprostu kto chce to idzie na stadion a kto chce czynnie brac udzial w bojkocie to zostawal przed stadionem (i tak bylo w Poznaniu w trakcie bojkotu KP... nikt nikogo nie tlukl i nie wyrzucal ze ten pije piwa z KP). Do tego zaatakowano takze grupke wychodzaca ze stadionu w ktorej byly kobiety i dzieci, najagresywniejszi byli kibice byli ci pijani... ale alkohol takiego zachowania nie usprawiedliwia... bo przeciez jak jeden z poszkodowanych mowił -"Tylko Szmata Bije Własnego Brata"...
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

szkoda ze Koronka przegrala,ale z Gornikiem musi byc lepiej. na czele dwie druzyny z krakowa, chociaz wisla tylko 2 pkt. w ostatnich dwoch meczach. groclin ma chyba kryzys za soba, bo latwo pokonali Lecha.
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Orange Ekstraklasa

Post autor: Kalisz »

Dragan powinien szybciej odejśc,bo dłużej z jego taktyką arka by nie odnosiła sukcesów...Teraz jak szkoleniowcem jest "Wąs" są i wyniki w postaci wygranych i remisów z dość dobrymi drużynami... dobra passa trwa.Ciekawe jak niedługo pokarze się nie udacznik z Legii..czyli Wróblewski,myśle że może on być jakiś tam wzmocnieniem,ale ponad rok nie kopał piłki..W niedziele na Olimpijskiej mecz z Wisłą,czuje że znów się szukuje niespodzianka jak w pucharze Polski :smile:
Hehe..ale bym się uśmiał :lol: :lol: :lol:
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

no korona jush na 5 miejscu. Piechna ciagle strzela. jeszcze jak Lechowi odejma 3 pkt, to jush bedzie pieknie. wielka niespodzianka w Gdyni,Miejscowi pokonali mistrza. nowym Liderem Legia, po zwyciestwie w dramatycznym meczu z gornikiem. bedzie ciekawie, bo Wisla musi gonic warszawiakow. ale jak jeszcze do korony przejdzie Gajtek lub Jelen, to moze byc niespodzianak na koniec sezonu

Walecznie Serce - Korona Kielce
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
Nasir
Posty: 737
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:19
Lokalizacja: Kielce\Krakow

Orange Ekstraklasa

Post autor: Nasir »

Wlasnie Korona rozbila Groclin 3-0. niezawodny Piechna, potem Bliski, a na koniec wejscie smoka w wykonaniu Dorosa, ktroy w 87' zmienil Kielbase, a w 90 ustalil wynik meczu. mamy 4 miejce. Hej MKS
'...Ma dimmi cosa c'e di meglio
Di una continua sofferenza per arrivare alla vittoria...'
hamsti
Posty: 125
Rejestracja: 3 lip 2005, 20:10
Lokalizacja: Jedlina z Lublina

Orange Ekstraklasa

Post autor: hamsti »

Hmhm... Coś się zmieniło w regulaminie, bo dawniej nie można bylo umieszczać dwoch postów pod sobą... :roll:

Dzisiaj wielki mam nadzieję mecz w Krakowie. Myślę, że Legia może wygrać choć na Wisłę jest kurs 1,57.
Obrazek
JEEEEEEEEEEEEST SCUDETTTTTO
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Orange Ekstraklasa

Post autor: EL_CHINO »

Zaskoczył mnie mecz Górnik Zabrze- Górnik Łęczna. Chłopaki z Zabrza mimo kłopotów finansowych nie zapomnieli jak się kopie piłkę. W dobrym tego słowa znaczeniu ;)
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Orange Ekstraklasa

Post autor: Andy »

Po raz kolejny trafia Piechna - co mnie mile zaskakuje :roll: popatrzcie na to z drugiej strony, taki skromny chłopak zaczynał z okręgówki i już zdobywa boiska Orange Ekstraklasy :smile: - ja jestem za, aby trener Janas wziął Go na mistrzostwa - nie raz nam uratuje dupsko :D
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Orange Ekstraklasa

Post autor: Kalisz »

No rzeczywiście Piechna to dziwny przypadek :smile: No ale jak facet strzela bramy na zawołanie, to jak tak dalej pójdzie,niedługo zainteresują się nim mocniejsze ekipy footbolowe...tylko mnie zastanawia,dlaczego tak późno ,,Kiełbasa,, wyłania swój talent do zdobywania tylu bramek,a na dodatek w ekstarklasie.. :roll: a co do minionej kolejki,nie było zbyt wielu niespodzianek,poza wygraną piłkarzy z Zabrza którzy wygral z mocną drużyną z Łecznej,może troche dziwic porażka Cracovii z Zagłębiem,no ale piłkarze z Zagłębia potrafią kopać w piłke i wygrać Krakusami...Właśnie zaczyna się mecz kolejki:Wisła-Legia,trudno wyłonic faworyta tego spotkania,ale według mnie padnie remis...bramkowy,żeby kibice przy Reymonta mogli zobaczyć jakieś gole...3:3 ładny wynik :P
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Orange Ekstraklasa

Post autor: Szycha »

GAjktowski przeszedł do Kielc. I zapowiada się atak nie przeciętny Gajtek-KIełbasa :? Głupi zarząd LEcha sprzedać takiego napadziora ;(
ODPOWIEDZ