Polska Ekstraklasa

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: GULI »

wiecie jakie jest jeszcze zamieszanie. PZPN ma ciezki orzech do zgryzienia ponieważ w tym roku muszą przygotować aż 4 puchary żeby móc  wreczyc ten jedyny właściwy po meczu :)
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: pewny »

GULI pisze: wiecie jakie jest jeszcze zamieszanie. PZPN ma ciezki orzech do zgryzienia ponieważ w tym roku muszą przygotować aż 4 puchary żeby móc  wreczyc ten jedyny właściwy po meczu :)
z tego co słyszałem w TV to nie będą po meczu wręczać od razu, tylko mają to zorganizować w późniejszym terminie na stadionie zwycięscy...
i tam, wręczą każdemu medale itd...
tak o uszy mi się obiło wczoraj...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
slawkomir11
Posty: 94
Rejestracja: 30 lip 2011, 16:40
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: slawkomir11 »

Waldini : "Żadna polska drużyna od kilkunastu lat nie dostała się do LM, żadna poza Wisłą wiele sezonów temu nie ugrała nic w Europie, "
A Lech Poznań że z grupy wyszedł (juve,man city,redbul salzburg+Lech) to "nic"
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Mora »

Serdeczne gratulacje dla Śląska Wrocław za zdobycie tytułu mistrza Polski :!: Po porażce z Legią 0:4 nie przypuszczałem, że zespół z  Wrocławia ostatecznie sięgnie po tytuł, jednak systematycznie "ciułane" punkty w końcówce sezonu dały tytuł po długich 35 latach. I jakoś nie widziałem, żeby Wisła odpuściła mecz, po prostu była słabsza i nieskuteczna, zresztą jak w całym sezonie.

Trzeba przyznać, że do końca o tytuł walczył Ruch, dla którego wicemistrzostwo Polski również jest dużym osiągnięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę finanse chorzowian.

Szkoda spadku Cracovii i ŁKS, wolałbym aby do I ligi zleciały inne zespoły...

Piekarz, Waldini, Il Capitano, Ibanez - udanej zabawy na rynku :pijaki:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Piekarz »

Taa, nieźle się zabawię na dzień przed rozszerzeniem z matematyki. :p

Liga Mistrzów we Wrocławiu - dożyłem ;O Stadion godny tych rozgrywek już jest, teraz by się "tylko" drużyna przydała.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
IlCapitano

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: IlCapitano »

Piekarz nie jesteś sam, ja mam kolokwium w środę, ale na pewno mi to nie przeszkodzi w pojawieniu się na naszym rynku :) Drugi raz taka okazja się prędko nie powtórzy.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: pewny »

no to Ekstraklasa zakończona... sezon może piłkarsko bardzo słaby, ale emocje były bardzo duże... :)

teraz jeszcze poczekamy 5 kolejek na zakończenie rozgrywek I ligi i zobaczymy kto wejdzie do "elity" ;)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: magneto86 »

Gratulacje dla Śląska, liczę na dobre występy w pucharach :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Chuchu »

Śląsk - eliminacje do Ligi Mistrzów, Ruch, Legia, Lech - eliminacje do Ligi Europy. Biednie to trochę wygląda. Tego sezonu z dwoma polskimi drużynami raczej nie powtórzymy tym razem.

Gratulacje dla Śląska za mistrzostwo. Niektórzy mówią, że to Legia go przegrała. Ale też weźcie pod uwagę to, że gdyby Śląsk w rundzie wiosennej grał tak samo jak w rundzie jesiennej to mistrza Polski byśmy poznali już kilka kolejek temu.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Waldini »

slawkomir11 pisze: Waldini : "Żadna polska drużyna od kilkunastu lat nie dostała się do LM, żadna poza Wisłą wiele sezonów temu nie ugrała nic w Europie, "
A Lech Poznań że z grupy wyszedł (juve,man city,redbul salzburg+Lech) to "nic"
Celowo napisałem w nawiasie, że dla mnie wyjście z grupy LE nie jest wielkim sukcesem, ale oczywiście cytując mnie postanowiłeś to wywalić. Tak, dla mnie wyjście z grupy z Salzburgiem i słabym wtedy Juventusem, to nie było wielkie osiągnięcie.

Mistrz, Mistrz WKS!!!
Ostatnio zmieniony 7 maja 2012, 20:50 przez Waldini, łącznie zmieniany 1 raz.
ricardo
Posty: 120
Rejestracja: 9 lip 2008, 11:56
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: ricardo »

A widzieliście filmik z fety w Poznaniu, w którym Stilic śpiewa razem z kibicami Lecha? Nieźle pojechał po Legii .
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Dominho »

Waldini pisze: Tak, dla mnie wyjście z grupy z Salzburgiem i słabym wtedy Juventusem, to nie było wielkie osiągnięcie.
Jak na realia polskich drużyn w ostatnich latach to było spore osiągnięcie. Może Juventus nie wyglądał jak np. teraz, ale to zawsze nazwa, historia, tradycja i mimo wszystko nawet wtedy wielkie nazwiska. Salzburg też - mistrz Austrii.

Co do przyszłego sezonu zobaczymy. Nie chcę nikogo skreślać itp., ale moim skromnym zdaniem będziemy mieli dwie ekipy w grupie LE. Śląsk w LM? Poczekamy, zobaczymy. Mógłby ktoś wreszcie tam awansować.
ric@rdo pisze: A widzieliście filmik z fety w Poznaniu, w którym Stilic śpiewa razem z kibicami Lecha? Nieźle pojechał po Legii .
Ta Semir niezła jazda :D Ale teraz będzie pewnie kara, a on i tak się pożegna. Choć wiedział jak "podlizać się" kibicom.
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: dzielik »

Waldini pisze:
slawkomir11 pisze: Waldini : "Żadna polska drużyna od kilkunastu lat nie dostała się do LM, żadna poza Wisłą wiele sezonów temu nie ugrała nic w Europie, "
A Lech Poznań że z grupy wyszedł (juve,man city,redbul salzburg+Lech) to "nic"
Celowo napisałem w nawiasie, że dla mnie wyjście z grupy LE nie jest wielkim sukcesem, ale oczywiście cytując mnie postanowiłeś to wywalić. Tak, dla mnie wyjście z grupy z Salzburgiem i słabym wtedy Juventusem, to nie było wielkie osiągnięcie.

Mistrz, Mistrz WKS!!!
Co niby ugrała Wisła wiele sezonów temu bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć, ale pewnie wina mojego braku wiedzy. Jeżeli mówimy o sukcesach polskiej piłki klubowej to dla mnie przede wszystkim należy pamiętać o półfinale Pucharu Europy Widzewa oraz, o czym mało kto wie, jedynym europejskim pucharze zdobytym przez Polski klub - Pucharze Rappana (późniejszy Intertoto) zdobytym przez Polonię Bytom.

Jeśli chodzi o Śląsk, to zgadzam się, że nie powinno się mówić, że Legia czy Lech lepiej by sobie poradzili w europie, bo jeśli Śląsk ligę wygrał, to znaczy, że najbardziej sobie na próbę podboju europejskich boisk zasłużył. Ale nie możesz nikomu zabronić opinii, że Śląsk (jak każdy polski zespół aktualnie) nic w pucharach nie ugra (tutaj nawiązuje to Twojego poprzedniego posta).

Moim zdaniem uznanie wyjścia z grupy Juve, City, Salzburg, gdzie niejedna grupa w lidze mistrzów spokojnie możnaby określić teoretycznie słabszą , za mierny sukces przegięcie. Sukces to był i to ogromny.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: magneto86 »

Moim zdaniem uznanie wyjścia z grupy Juve, City, Salzburg, gdzie niejedna grupa w lidze mistrzów spokojnie możnaby określić teoretycznie słabszą , za mierny sukces przegięcie. Sukces to był i to ogromny.
Dokładnie, City i Juve wtedy może nie były w takiej formie jak dziś, ale nie należy umniejszać osiągnięć Lecha.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: InterNH »

Lech nas zdecydowanie najlepiej zaprezentował w ostatnich latach w europejskich pucharach.Wisła? Ok mieli JEDEN dobry sezon (plus ten przyzwoity) i podniecanie się nim od 10 lat, a porażki z Valarengą,Levadia,Vitorią,Karabachem czy Dynamem Tibilisi pokazały to godne reprezentowanie.

Nie mówię, że pozostałe zespoły zaprezentowały się jakoś super przez ten czas, ale Wisła miała szanse od wielu wielu lat co sezon i to startując z najwyższych rund,kładąc duże nakłady finansowe na zespół.
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: GULI »

Jeżeli chodzi o tytuł MP to gratuluję Śląskowi ale muszę też dodać do tych gratulacji jeden mały cytat...
"Wpadając sobie w ramiona pamiętajcie o kondomach!"
Obrazek
kmaster
Posty: 81
Rejestracja: 15 lip 2006, 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: kmaster »

nie zapominaj o " życie to walka, a lech to pralka"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: pewny »

w przyszłym sezonie w Ekstraklasie zagra Piast Gliwice i Pogoń Szczecin...

początek nowego sezonu planowany jest na 17 sierpnia
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Chuchu »

"To juz przesądzone. W przyszłym sezonie Polonia Warszawa będzie miała nowego właściciela, który przeniesie klub na Śląsk i zmieni jego nazwę na GKS Katowice.

Wszystko za sprawą Józefa Wojciechowskiego, który zirytowany brakiem sukcesów swojego zespołu postanowił sprzedać sto procent swoich udziałów. Za kilka tygodni dojdzie do podpisania ostatnich dokumentów, a inwestor przeniesie siedzibę klubu oraz wszystkich piłkarzy do Katowic. Następnie Polonia wystąpi z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i przystąpi do jej śląskiego odpowiednika. Dojdzie do zmiany nazwy i klub przystąpi do rozgrywek Ekstraklasy."


Podobno Wojciechowski zachował prawa do nazwy i barw klubowych i zamierza stworzyć nowy zespół Polonia Warszawa, który ma zacząć rozgrywki od IV ligi.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Kusy »

To ładnie Wojciechowski załatwił Polonie, szkoda kibiców.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: tomiko85 »

i dobrze :) to do polonii chyba przyszedl cyrk z grodziska ??? zniknal groclin teraz znika polonia :)
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Mora »

Ciekawi mnie jak zachowają się w tej sytuacji kibice GieKSy: zbojkotują ekstraklasowy GKS Katowice czy normalnie będą chodzić na mecze...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Hanys »

z tego co słyszałem od paru znajomych cieszą się z tego a druga część mówi że jest to nienormalne i Gieksa sama powinna dojść do Extraklasy . Z resztą zobaczymy za jakiś czas jak to będzie :)
Berki
Posty: 107
Rejestracja: 13 sty 2011, 04:36

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Berki »

chuj, a nie ekstraklasa :)
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: pewny »

takie jaja u nas to normalka :)

fuzje też już u nas w polskiej piłce były...

w tym momencie oprócz Polonii Warszawa mówi się głośno o ŁKS, który też szuka klubu do fuzji... być  może ma nim zostać GKS Bełchatów...

moim zdaniem jeśli zespół nie może grac z różnych powodów, np finansowych, to powinien być zdegradowany do niższych klas rozgrywkowych i po temacie, a nie jakieś takie śmieszne sytuacje...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Berki
Posty: 107
Rejestracja: 13 sty 2011, 04:36

Odp: Polska Ekstraklasa

Post autor: Berki »

nie będzie żadnej ekstraklasy jeśli chodzi o GKS Katowice.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Polska Ekstraklasa

Post autor: Mora »

To już przesądzone? Dziś o godzinie 15:00 GieKSa trafi do ekstraklasy

"Sport" informuje, że w poniedziałek o 15:00 sto procent akcji Polonii Warszawa SA ma trafić w ręce spółki, która jest właścicielem 1,2 miliona akcji GieKSy. Katowiczanie zajęliby miejsce w ekstraklasie.

Równolegle do zakupu 99,9 procent akcji Polonii Warszawa przez sółktę WodinterKom GmbH ma zebrać się rada nadzorcza GKS-u Katowice "GieKSy" SA. Po dokonaniu dzisiejszej transakcji natychmiast uruchomione zostaną procesy rejestracyjne w PZPN-ie i KRS-ie (wyrejestrowanie Polonii z Mazowieckiego ZPN i przyjęcie w poczet członków Śląskiego ZPN).

Polonia Warszawa prawdopodobnie zacznie sezon w IV lidze ze swoim herbem, godłem i logo, które odkupione zostanie za symboliczną złotówkę. Natomiast miejsce "Czarnych Koszul" w ekstraklasie zajmie klub KP Katowice GieKSa, który swoje mecze rozgrywać będzie najpewniej w Krakowie. Dwa miesiące później sto procent udziałów KP, poprzez podwyższenie kapitału, ma przejąć spółka GKS "GieKSa" Katowice.

Odkupienie licencji Polonii Warszawa na grę w ekstraklasie pociągnie za sobą lawinę zmian w niższych ligach, gdyż GieKSa zostanie wycofana z I ligi. Jej miejsce na zapleczu ekstraklasy - zgodnie z regulaminem - zająć ma najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Polonia Bytom. Roszady dokonają się również z IV lidze, z której wycofane zostaną rezerwy GieKSy. Do tej ligi powinna trafić Concordia Knurów.
Źrodło: Sport Śląski

Niestety fuzja powoli staje się faktem. Szkoda, bo prawdopodobnie fani GieKSy zbojkotują mecze tego zespołu i będziemy mieć w ekstraklasie kolejny klub bez kibiców. Gdyby leśne dziadki z PZPNu miały trochę oleju w głowie, to zabroniliby takich fuzji, a miejsce niechcianej przez Wojciechowskiego Polonii zająłby po prostu 3 zespół I ligi, czyli Zawisza Bydgoszcz.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polska Ekstraklasa

Post autor: Baszczu »

Byłem na 8 meczach Zawiszy i naprawdę ten zespół zasługiwał na grę w Ekstraklasie. Walkę o awans przegrał w ostatniej kolejce, w dodatku po dwóch kontrowersyjnych decyzjach (nie mówię, że były to czynniki decydujące, ale zgrzyt pozostał).

Trochę dziwne, że Katowice, które zebrały lanie od Zawiszy w obu spotkaniach będą grały w Ekstraklasie. A te całe fuzje to jest chora opcja...
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Post autor: magneto86 »

Te fuzje to poroniony pomysł......
pabloos6
Posty: 204
Rejestracja: 16 lut 2009, 01:54
Lokalizacja: Wielki Śląsk
Kontakt:

Re: Polska Ekstraklasa

Post autor: pabloos6 »

Tak to jest jak kibice sami akceptują takie twory jak DyskoPolonia powstały w 2008 roku. Prawdziwa Polonia Warszawa grająca w II lidze (zapleczu ekstraklasy) 4 lata temu wykupiła miejsce w ekstraklasie od Groclinu Grodzisk Wlkp i na lewych papierach i z większością piłkarzyków z Groclinu bujała się (niezasłużenie) w ekstraklasie. Dziś kibice Polonii lamentują nad upadkiem klubu, szczerze mówiąc wcale mi ich nie żal bo sami przyczynili się do tego godząc na całą tę fuzję. Wierzę, że kibice GKSu nie pójdą drogą, którą poszli kibice z Warszawy i z tego co dochodzi to tam akceptacji dla tego tworu nie będzie.
ODPOWIEDZ