Polacy za granicą

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Andy »

Taki Jeleń i Smolarek mają już więcej bramek na swoim koncie w tym sezonie niż Adriano..... :lol2: nie wspomne tutaj o innych piłkarzach z Polski :!: Zapomnieliście także o Grzelaku, który otworzył wynik spotkania w meczu Maritimo-Boavista :-)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Lamatico »

Jacek Bąk przenosi się a Arabii Saudyjskiej do Austrii. Konkretnie do Austrii Wiedeń. Ponoc Legia oferwała mu kontrakt, ale do przeprowadzki do Austrii przekonał go jego byly kolega z RS Lens
Bartosh
Posty: 52
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:44
Lokalizacja: World Withaut Rules
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Bartosh »

Wielce prawdopodobna jest przeprowadzka Przemysława Kaźmierczaka do FC Porto :shocked:
Po zakończeniu rocznego wypożyczenia, był on ponownie zawodnikiem Pogoni. Boavisty nie było stać na transfer definitywny, z czego skrzętnie skorzystał rywal zza miedzy. Kwota jaką otrzymała Pogoń to 1,4 miliona euro.
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Lamatico »

Grzelak został zaś w Boavis'cie, gdyż jego wartość wyniosła 350 tys Euro. Taką kwotę działacze Boavisty byli w stanie wyłożyć mimo problemów finansowych.

Kamil Kosowski wyraża chęć powrotu do Wisły Krakow.
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Jarek_FCI »

Bardzo prawdopodobne że Kosowski sie odbuduje w Polsce. Coś widze że Wisła szykuje kilka ciekawych transferów: Niedzielan, Kosowski.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Kaźmierczak w FC Porto. Prawdopodobnie za 1.4 mln ojro.
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Globus »

http://sport.onet.pl/0,1248702,1570515,wiadomosc.html
Hiszpańskie media donoszą, a za nimi również włoskie, że Jerzy Dudek, który do niedawna bronił barw FC Liverpool, został zawodnikiem Realu Madryt. Polski bramkarz będzie więc pierwszym piłkarzem z naszego kraju w drużynie "Królewskich".
Za Dudkiem przemówiło doświadczenie oraz fakt, że nie kosztuje on Hiszpanów nic, gdyż z końcem czerwca wygasła mu umowa z "The Reds".

Polak będzie w ekipie "Królewskich" zmiennikiem Ikera Casillasa, którego pozycja w bramce mistrza Hiszpanii jest niepodważalna.
Za sprowadzenie Dudka opowiedział się też Bernd Schuster, nowy szkoleniowiec Realu, który ceni sobie u Polaka międzynarodowe doświadczenie oraz ambicję.

- W środę nic nie zostało podpisane, ale jesteśmy z jednym z klubów praktycznie dogadani. W przyszłym tygodniu wszystko będzie oficjalnie ogłoszone, ale to będzie prawdziwa bomba - twierdził menedżer Dudka, Jan de Zeeuw, który opuścił juz Hiszpanię.

Jak widać jego słowa sprawdziły się.

Polski bramkarz osiągnął porozumienie z Realem w sprawie dwuletniego kontraktu i będzie oficjalnie zaprezentowany przez mistrza Hiszpanii w następnym tygodniu, poinformował hiszpański dziennik sportowy "Marca".

Strona internetowa Realu Madryt do czwartkowego południa nie podała informacji o kontrakcie Jerzego Dudka.

Według gazety Dudek ma zastąpić Diego Lopeza, który został wytransferowany do klubu Villarreal (szacunkowo - za 6 mln euro). Lopez był w Realu zmiennikiem Ikera Casillasa.

Hiszpańskie media pisząc o Dudku podkreślają, iż przed reprezentantem Polski "zielone światło otworzył nowy trener Realu, Bernd Schuster".

Dudek nie potwierdza jednak, że będzie piłkarzem Realu Madryt. - W związku z dzisiejszymi doniesieniami hiszpańskiej prasy, chciałbym oświadczyć, że w kwestii mojego transferu nic jeszcze nie jest przesądzone. W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Poinformuję o tym na mojej stronie internetowej - oświadczył polski piłkarz.

34-letni Dudek - to czwarty piłkarz angażowany w letniej przerwie przez "Królewski klub" z Madrytu. Trzej z nich - oprócz Dudka (poprzednio Liverpool FC) - Christoph Metzelder (Borussia Dortmund) i Javier Saviola (FC Barcelona) - to gracze, którym skończyły się umowy z poprzednimi klubami. Ten czwarty to Pepe, za którego Real ma zapłacić Porto 30 milionów euro.

Metzelder został zaprezentowany przez Real na stadionie Bernabeu w środę, Pepe czeka podobna ceremonia w czwartek, a Saviolę - w piątek.

Warto dodać, że zawodnikiem rezerw Realu Madryt jest Krzysztof Król, reprezentant Polski do lat 20, grający na pozycji obrońcy.

Dudi w Realu.... myslałem ze jest bardziej ambitny :/ zdecydowal sie jednak na kase i na ławke rezerwowych...
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Polacy za granicą

Post autor: EL_CHINO »

Nie wiem czy ktoś wspomniał, ale napisze:
Błażej Radler obrońca Górnika Zabrze w Anderlechcie Bruksela, pomimo wielu przeciętnych meczy, bedzie grał w hmm... Lidze Mistrzów? hehe paranoja :P
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Dudziu w Realu :lol2:
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Globus »

Patrz dwa posty wyżej  :roll:
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: RoB »

http://www.legia.net/news.php?id=25515

[...]
- A potem Inter Mediolan?

- Jeśli tu mi się powiedzie, chciałbym spróbować sił w jeszcze silniejszej lidze. Inter jest moim ulubionym klubem i fajnie byłoby kiedyś w nim zagrać.
[...]
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Globus pisze: Patrz dwa posty wyżej  :roll:
Wiem. To był po prostu mój komentarz do owego transferu :-)
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

EL_CHINO pisze: To sie panie Jankos bardziej wysilaj, bo jak w kawale Ochecka (Hyde Park- Dowcipy) długo nie pociągniesz ;)
Pan EL_CHINO bać się o mnie nie musi ;)
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Polacy za granicą

Post autor: EL_CHINO »

To sie panie Jankos bardziej wysilaj, bo jak w kawale Ochecka (Hyde Park- Dowcipy) długo nie pociągniesz ;)
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Orzeu »

hehe a ja tu wspomnę o takiej zabawnej sytuacji sytuacji:

http://www.sport.pl/sport/1,74696,4334909.html?skad=rss
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Woo-cash »

No nikt nie wspomniał to ja sobie pozwolę napisać jak to świetnie spisuje się w spotkaniach sparingowych Jakub Błaszczykowski. W meczu z Romą strzelił gola i zaliczył asystę. Kibice niemieccy nadali mu przydomek "Wirbelwind" co oznacza wichura. A wszystko to dzięki jego rajdom.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: eKubaL »

Moja lista TODO:
- Terminarz
- Galeria/Video
- System do multimediów
- wyspać się
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Kalisz »

Ciekawie zapowiada się przyszlość  ,,Jakuba Blaaaszczykowskiego" :lol2: w niemieckim klubie.Myśle że Borussia jest dla niego odpowiednim klubem,gdzie dalej będzie się znakomicie rozwijał i poziom sportowy jest na poziomie jego możliwości,jak nie wyższy..Czytając troszke po necie,to występ przeciwko Romie wypad mu bardzo dobrze.Miejmy że takimi zagraniami i strzałami będzie popisywał się w bundeslidze
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Globus »

"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
bos
Posty: 23
Rejestracja: 22 sie 2006, 20:53

Odp: Polacy za granicą

Post autor: bos »

Warto dodać by Białkowskiego który jest podstawowym bramkarzem southampton.
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Jarek_FCI »

ibrahimovic8 pisze: dobrze idzie za granicom takim polakom jak:
boruc, smolarek, błaszczkowski, rasiak, saganowski,i moze jeszcze ktos o kims zapomnialem
bos pisze: Warto dodać by Białkowskiego który jest podstawowym bramkarzem southampton.
Nazwiska piłkarzy i klubów piszemy z dużej litery.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Woo-cash »

Saganowski gola strzelił dzisiaj ale i tak Southampton przegrał na inaugurację. Coś mi się tam jeszcze gdzieś rzuciło w oczy że Wichniarek również strzelił bramkę.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Kielben
Posty: 770
Rejestracja: 25 sie 2006, 23:55
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Kielben »

no Saganowski strzelił bramke, a Rasiak mu asystował :P ale i tak Southampton przegrało 4:1
Wichniarek tez zdobyl bramke dla Arminii a jego zespol wygrał 3:1 :P
heh i jeszcze widzialem ze w spotkaniu AA Gent - Racing Genk bramke dla zespołu AA Gent zdobył nie wspomniany przez Was Żewłakow :)
Obrazek
Nikt INTERU nie pokona, ani Juve , ani Roma :D
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Jarek_FCI »

W ostatni weekend Ebi Smolarek i Artur Wichniarek strzelili gole dla swoich drużyn. Wichniar strzelił gola w wygranym meczu z VfB Stuttgart 2-0. Był to siódmy gol Wichniarka w tym sezonie. Natomiast Smolarek strzelił swojego drugiego gola w La Liga w przegranym meczu z Murcią 2-1.
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: szuli »

slyszalem tez ze "Wichniar" wszedl do historii klubu bo strzelił 600tną (!?!?) bramke w historii klubu w lidze i ze zrównał sie albo wyprzedził najlepszego strzelca Arminii
Obrazek

Obrazek
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Inter Man »

w/g mnie najlepiej z Polaqw grających za granicą spisuje sie Artur Boruc i to tyle co chciałem napisać
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Joker »

Piłkarz reprezentacji Polski i Celtiku Glasgow Maciej Żurawski został sprzedany do greckiej Larissy za około 500 tys. funtów - poinformowała w piątek BBC na swojej stronie internetowej. To Maciek poleciał i nawet dobrze bo tam przynajmniej będzie regularnie grał
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Ibanez »

No jak tam nie bedzie gral regularnie to niech zapomni o Euro. Wybral taki slaby klub tylko po to, zeby grac w pierwszym skladzie, ale wedlug mnie to przesadzil z ta Larissa. Mogl sie zalapac do lepszego klubu, w lepszej lidze i tez w nim grac.
No ale miejmy nadzieje ze wyjdzie mu to na dobre.
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
ODPOWIEDZ