Korupcja w polskiej piłce !

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Woo-cash »

Od dluzszego czasu wiadomo ze w krajowej pilce noznej szerzy/szerzyla sie korupcja. Sedziowie, dzialacze i co najgorsze nawet sami pilkarze brali udzial w tej jak to modnej dla naszego kraju korupcji. Wkroczenie kuratora do PZPN tez nie odbilo sie bez echa. Byc moze UEFA i FIFA moga za to nawet zawiesic Polska federacje pilkarska. Jak kazdy wiec polska pilka znajduje sie w glebokim dolku i ciezko bedzie jej wyjsc na powierzchnie. Dodatkowo zostala opublikowana lista zakupionych meczy przez dzialaczy pierwszoligowej Arki Gdynia. Czy w polskiej pilce szykuje sie drugie calciopoli? Napewno tak. Tylko patrzec jak poleca kolejne glowy a kluby jeden po drugim beda dyskwalifikowane. Ale w taki a nie inny sposob nalezy walczyc z nieuczciwymi ludzmi ktorza uwazaja ze wszystko da sie kupic za pieniadze... :-x A jakie jest Wasze zdanie na temat tego calego zamieszania w polskiej pilce ?

Ponizej lista meczow kupionych przez Arke:

2003:

Błękitni Stargard Szczeciński - Arka 0:1 (7,5 tys. zł)
Arka - KSZO Ostrowiec 2:0 (5 tys. zł)
Arka - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2, (7,5 tys. zł)
Arka - GKS Bełchatów 0:0 (5 tys. zł)
Pogoń Szczecin - Arka 5:1 (sędzia pieniędzy nie dostał)

2004:
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:2 (5 tys. zł)
Arka - Cracovia 1:1, (5 tys. zł)
Arka - Podbeskidzie 2:0 (5 tys. zł)
Arka - ŁKS Łódź 0:0 (5 tys. zł)
Arka - Pogoń 1:0 (15 tys. zł)
Arka - Stasiak Opoczno 2:2 (kwota nieokreślona)
Ruch Chorzów - Arka 2:1 (20 tys. zł, ale arbiter oddał pieniądze, bo Arka przegrała)
Arka - Widzew Łódź 1:0 (5 tys. zł)
Arka - Podbeskidzie 2:0 (5 tys. zł)
Arka - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (8 tys. zł)
Arka - ŁKS 0:0 (5 tys. zł)
Arka - Górnik Polkowice 1:1 (7 tys. zł, ale dostał tylko 1 tys., bo padł tylko remis, obserwator 3 tys. zł)
Arka - Korona Kielce 4:2 (7,5 tys. zł)
Arka - Szczakowianka Jaworzno 3:0(5 tys. zł)
Arka - Radomiak Radom 1:0 (5 tys. zł)

2005
Arka - Świt Nowy Dwór Maz. 2:0 (5 tys. zł)
Arka - MKS Mława 1:0 (5 tys. zł)
Arka - Kujawiak Włocławek 1:0 (5 tys. zł)
Arka - Górnik Polkowice 1:1 (5 tys. zł)
Arka - KSZO Ostrowiec 2:1 (10 tys. zł, prezes KSZO Mirosław S. 20 tys.)

W Orange Ekstraklasie:
Arka - Górnik Zabrze 3:0 (20 tys. zł)
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Mora »

Korupcja w polskiej piłce była od dawna i dobrze się dzieje,że zdecydowano się podjąć z nią walkę.Śmieszyły mnie wypowiedzi Michała Listkiewicza,który tuż po zatrzymaniu Antoniego F. twierdził ,że F. jest tylko jedną "czarną owcą" w polskim futbolu :lol2: Jak bardzo się pomylił już wiemy.Zatrzymano bodajże ponad 60 osób,a nie zdziwiłbym się gdyby liczba ta doszła do 100.Po aresztowaniu Wita Ż. ,członka zarządu PZPN nie wykluczone jest zatrzymanie samego "Listka" ,wszak sam kiedyś był sędzią :/ Nie wiem,jak mocne są dowody prokuratury,ale o jedną klasę rozgrywkową zdegradowałbym Arkę Gdynia i Górnika Łęczna.Reszta nieuczciwych drużyn powinna dostać ujemne punkty.

Dziwi mnie to,że wśród najbardziej korupcyjnych drużyn nie wymienia sie Zagłębia Lubin.Dlaczego :?: Czyżby zadziałali wpływowi ludzie z KGHM i ich pieniądze...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: jankos »

Moje zdania na ten temat jest bardzo ostre. Cała banda na czele z cymbałem Listkiewiczem powinna zostać wyjebana jak najdalej od piłkarskich struktur. Ile przekrętów już narobili wszyscy wiemy. I mam głęboką nadzieję, że minister Lipiec zrobi z tym wreszcie porządek (słowa pochwały dla niego, że jako pierwszy dobrał się do dupy PZPNowi). I niech działa dalej, kibicuję mu by się udało. A poza tym Listkiewicz to człowiek żenujący, ile już razy opowiadał, że odejdzie? Ile razy były wyznaczane terminy? Dobrze wiemy, ale gość cały czas jest i zasysa kasy ile tylko może, bo doskonale wie, iż wkrótce pożegna się z gorącą posadką. Żal dupę ściska jak słyszę o tych aferach, bajerach itd. Oby jak najszybciej oczyścić cały ten związek, nawet kosztem wywalenia z FIFA - priorytet to zrobić porządki u siebie (zresztą i tak nas nie wywalą, nie wierzę, kompromis jest blisko, a i wystarczy spojrzeć na Grecję, która też została wykluczona, a chwilę potem ponownie stała się członkiem FIFA i UEFA).
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: RoB »

Master Snake pisze:Ruch Chorzów - Arka 2:1 (20 tys. zł, ale arbiter oddał pieniądze, bo Arka przegrała)
No, chociaż jeden uczciwy się trafił  :lol3:
Mka
Posty: 214
Rejestracja: 27 wrz 2006, 11:34
Lokalizacja: Polska

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Mka »

Jak patrzę na tą listę spotkań które kupiła Arka to :/ Ciekawe co teraz z nimi będzie,choć zapewne nie tylko oni kupowali mecze.
Zastanawia mnie jedna sprawa,kiedy wreszcie Listkiewicz poda się do dymisji :roll: a może raczej kiedy ktoś go wypieprzy na zbity pysk że tak powiem,już chyba z 10 razy miał rezygnować i co? i nic,jeżdzi sobie na oficjalne spotkania,wyciąga ile się da pieniędzy.Ten człowiek ma zero honoru :neutral:


Popieram Lipca w 100%,wreszcie ktoś miał odwagę zrobić coś w tej sprawie.Nawet jeśli ceną za to ma być wykluczenie Nas z uefa czy fifa.
Forza non mollare mai !

Nie mówię szeptem gdy mówię skąd jestem
Obrazek
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: klusek »

Mora pisze: Dziwi mnie to,że wśród najbardziej korupcyjnych drużyn nie wymienia sie Zagłębia Lubin.Dlaczego :?: Czyżby zadziałali wpływowi ludzie z KGHM i ich pieniądze...
Rzeczywiście dziwne, pamiętam, że na samym początku ten klub był wymieniany obok Arki i Górnika. :roll: Ciekawa sprawa z Wisłą Płock: wczoraj usłyszałem w telewizji, że Orlen chce się wycofać ze sponsorowania drużyny. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że jedynym powodem jest chęć skupienia się na rajdowcach z Orlen Teamu.

Jeden klub właściwie uniknie odpowiedzialności - Amica Wronki. :/
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Imrahil »

Wszyskim zamieszanym w korupcje i przekrety dalbym dozywotni zakaz dzialalnosci w tej dziedzinie sportu,nawet ogladajac w TV. To jest chore,o chorobe trzeba leczyc wszelkimi srodkami.Juz nie wspomne o 20 latach odsiadki  :-x
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: jankos »

klusek pisze:Rzeczywiście dziwne, pamiętam, że na samym początku ten klub był wymieniany obok Arki i Górnika. :roll:
Może zabrzmi to jak bzdura to co zaraz napiszę, ale mam jakieś takie dziwne przypuszczenia, że "boją się" ukarać Zagłębie, które teraz stanowi jakąś tam siłę w polskim futbolu i niezbyt szybko dobierają im się do dupy. Dziwne rzeczywiście, bo jakoś niedawno to przede wszystkim mówiono o Zagłębiu Lubin i o Górniku, a teraz o nich (lubinianach) cicho... :roll:
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Globus »

jankos pisze:
klusek pisze:Rzeczywiście dziwne, pamiętam, że na samym początku ten klub był wymieniany obok Arki i Górnika. :roll:
Może zabrzmi to jak bzdura to co zaraz napiszę, ale mam jakieś takie dziwne przypuszczenia, że "boją się" ukarać Zagłębie, które teraz stanowi jakąś tam siłę w polskim futbolu i niezbyt szybko dobierają im się do dupy. Dziwne rzeczywiście, bo jakoś niedawno to przede wszystkim mówiono o Zagłębiu Lubin i o Górniku, a teraz o nich (lubinianach) cicho... :roll:
Bardzo prawdopodobne aczkolwiek kontrowersyjne stwierdzenie! Nasi działacze wiedzieli o wszystkim i teraz próbują zachować pozory karając słabsze ale również winne kluby... Włosi troche pokazali nam jak się powinno karać- jestem przekonany że gdyby np. Legia czy Wisła była w podobnej sytuacji jak Juve to nie zostali by zdegradowani tylko dlatego że są naszymi najmocniejszymi klubami a Italia wyrąbała Juve.... mistrza i symbol
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Mora »

Odświerzam temat ,ponieważ sporo sie ostatnio dzieje w karaniu polskich klubów za udział w korupcji.Jakiś czas temu do II ligi zdegradowany został Widzew Łódź ,dzisiaj kara wreszcie dotknęła Zagłębie Lubin.

http://90minut.pl/news.php?id=671209

Nie sądzę, aby pomogły tu jakieś odwołania itp.Zarówno Widzew ,jak i Zagłębie zostaną zdegradowane.Na pewno zatrważa ilość osób zamieszanych w tą aferę ,ale cieszy fakt ,iż winne kluby są karane za korupcję.Pozostaje tylko jedno pytanie:kiedy zostaną ukarane osoby fizyczne :?:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Szycha »

Zastanawiam się nad czy jest w ogóle jakiś klub w Polsce, który nie maczał palców w korpucji... polska piłka to jest bagno w h... . Zamiast zrobić porządek w 2 miechy tak jak we włoszech to oni ciągna te afery korupcyjne od paru lat. Kto kupuje niech sspierdala to 3 ligi i tyle. SKład PZPN-u też móglby w koncu ulec zmianie...
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Lamatico »

Jeśli jest jakas sprawiedliwość na tynm świecie, to tytuł mistrzowski za poprzedni sezon powinien zostać przyznany GKS-owi Bełchatów. Podobnie jak to miało miejsce we Włoszech z Interem.

Pamiętam wywiad z prezesem Zagłębia w dzień zdobycie przez nich mistrza. Zarzekał sie że to pogloski, że chcą zniszczyć Zagłębie, bo ani Legia, ani Wisła nie miały mistrza. Okazało sie, że kłamał w żywe oczy milionom osób.

Nieliczni pewnie pamiętają, co wyczyniał sędzia w spotkaniu Zagłębia z Legią, które zadecydowało o mistrzostwie. Jeśli mnie pamięć nie myli, nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Warszawian oraz nie podyktował rzutu karnego, ktory się Legionistom należał.

Wtedy byłem wściekły jak to możliwe, czy polska piłka na prawde sie nie zmieni? Procesy zwalczania korupcji w naszym kraju toczą sie w żółwim tempie. Wydaje mi sie, że takie decyzje mogły zapaść rok wcześniej, ale widmo skorumpowanego mistrza kraju na świecie wyglądałoby źle, dlatego sprawę przedawniono.

Takie moje zdanie na ten temat.

PZPN PZPN J**** J**** PZPN.
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: klusek »

lamatico pisze: Jeśli jest jakas sprawiedliwość na tynm świecie, to tytuł mistrzowski za poprzedni sezon powinien zostać przyznany GKS-owi Bełchatów.
No nie wiem...

http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html ... caid=1540e
Degradacja Zagłębia Lubin, Widzewa i Zagłębia Sosnowiec to dopiero początek lawiny, która kluby może zepchnąć na dno. Z wyjaśnień wielu zatrzymanych za korupcję wynika bowiem, że mecze kupowały też Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków, Korona Kielce, GKS Bełchatów, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, Lech Poznań i Odra Wodzisław.


Ta wyliczanka jest porażająca. Jest bardzo prawdopodobne, że część klubów z tej wymienionej wyżej grupy może podzielić los trzech już zdegradowanych klubów. W najlepszym wypadku - dostaną minusowe punkty.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: RoB »

Po pierwsze – Zagłębie ma zarzuty dotyczące ich gry w drugiej lidze, (Zresztą tak jak wszystkie inne umoczone kluby)  więc o odebraniu mistrzostwa raczej nie ma mowy.
Po drugie – Pietryszyn, choć mocno jebnięty, to jednak nie oskarżony bo przyszedł do klubu już w pierwszej lidze.
Po trzecie – w meczu Legia-Zagłębie branka Rogera była po faulu Brazylijczyka, więc słusznie nieuznana.  Sytuacji z karnym jakoś sobie nie przypominam. Ogólnie w tamtym meczu można było mieć zastrzeżenia do zaangażowania zawodników Legii, ale nie do sędziego.
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Globus »

RoB pisze: Po pierwsze – Zagłębie ma zarzuty dotyczące ich gry w drugiej lidze, (Zresztą tak jak wszystkie inne umoczone kluby)  więc o odebraniu mistrzostwa raczej nie ma mowy.
Czyli nie powinni awansowac do 1 ligi i walczyc o mistrza ;)
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

Globus pisze: Czyli nie powinni awansowac do 1 ligi i walczyc o mistrza ;)
W pewnym sensie masz racje, ale idąc takim tokiem myślenia powinno się kilka(naście) ostatnich mistrzostw odebrać zwycięzcom, a także wszystkich zdegradować minimum 1 lige niżej. Wszyscy w mniejszym, bądź większym stopniu handlowali meczami.
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Globus »

ShadY pisze:
Globus pisze: Czyli nie powinni awansowac do 1 ligi i walczyc o mistrza ;)
W pewnym sensie masz racje, ale idąc takim tokiem myślenia powinno się kilka(naście) ostatnich mistrzostw odebrać zwycięzcom, a także wszystkich zdegradować minimum 1 lige niżej. Wszyscy w mniejszym, bądź większym stopniu handlowali meczami.

Może i tak ale poza Legią i Wisłą od dłuższego czasu ;) bo kluby te ostanio nie są zamieszane w żadne gówno i należy im się dużo więcej prawda? degradowac ale mistrzostwa zostawiac? pamietasz sezon 1993?
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

Globus pisze:pamietasz sezon 1993?
Oczywiście, że pamiętam mecz Wisła - Legia w ostatniej kolejce :)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2008, 02:34 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
biniurts
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: biniurts »

wedlug mnie bardzo dobrze ze za takie rzeczy sa kary, ale w stosunku do Widzewa zdecydowanie za surowa. W Widzewie zamieszany b korupcje byl tylko jeden czlowiek, nie wszystkie mecze kupionne wygrali i w sezonie ,,zakupów" nie odniesli zadnych korzysci. Kara w porownaniu do Arki zdecydowanie sa surowa.  :love:
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Mora »

Dzisiaj stała się rzecz niesłychana.ZTP podtrzymał karę dla Zagłębia Lubin i "Miedziowi" w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu ekstraklasy.Wydawało się, że klub sponsorowany przez KGHM jest "nietykalny" w polskim futbolu ,jednak sprawiedliwość ostatecznie zwyciężyła i Zagłębie zostało ukarane.Powoli zaczynam wierzyć w normalność w polskiej piłce.Podkreślam:powoli :wink:

Tymczasem miejsce Zagłębia w ekstraklasie zajmie Arka Gdynia ,czyli klub z dość "korupcyjną" przeszłością :-P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

Ciekawy artykuł w jakimś sensie powiązany z degradacja Zagłębia.

http://polskatimes.pl/sport/8156,jak-sz ... ,id,t.html
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Globus »

A wiecie coś o Koronie? Bo cisza  dziwna w tej sprawie :/
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Jaszczu91 »

No o Koronie zrobiło sie cichutko. Prawdopodobnie prokuratura zbiera dowody potwierdzające przekręty. Wydaje sie ze obecny sezon scyzory rozpoczną jeszcze w ekstraklasie. Ale to tylkło moje przypuszczenia. Co do degradacji zagłębia to sprawiedliwy wymiar kary, troche głupio wyszlo ze w ich miejsce awansuje arka, ktòra tez BYLA umoczona, ale teraz juz jest czysta
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

99%, że już nikogo przed tym sezonem nie zdegradują :]
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: dzielik »

A jednak:
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37358,titl ... omosc.html
W czwartek wylatuje Korona,w zamian za nią awansuje Znicz Pruszków(...),a i podobno jest szansa,że wyleci Jagiellonia, a za nią 6 drużyna II ligi (...) Podbeskidzie. No i dalej jest nadzieja, że Polonia wróci do I ligi, bo sprawa nie przyznania jej licencji zaczyna coraz bardziej "śmierdzieć". Ostateczny skład ekstraklasy mamy poznać 3 lipca, czyli 3 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek, nawet nie chce mi się tego komentować.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: ElPolako »

To co sie dzieje w Polskiej Piłce to jest poprostu śmiech na sali . Korupcja za korupcją przekręt za przekrętem i tak w kółko. Dlatego ja wcale sie nie interesuje Orange Ekstraklasą :D
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: MiRas. »

Polska liga to Mupet Show, nie dziwi mnie więc, że nie mamy ani normalnej ligi, ani reprezentacji, bo jak to mamy wszystko mieć, kiedy w PZPNie mają taki burdel, że przed rozpoczęciem ligi nie wiadomo kto w niej będzie grał. Teraz jeszcze połączenie Groclinu z Pogonią... IMO nie powinno być takich rzeczy jak łączenie klubów... to wprowadza kolejny zamęt, jeśli jest klub to jest i tyle, a nie, że będzie sobie Drzymałą go przenosił z Grodziska do Szczecina, to nie fair wobec innych, to nie fair wobec kibiców mieszkających w Grodzisku Wlkp. Nigdzie indziej takiego cyrku nie ma, tylko oczywiście u nas.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: ElPolako »

Dwa czy trzy sezony tymu była podobna sytuacja . . . chodzi mi o połączenia wtedy Amici Wronki z Poznańskim Lechem i też troche zamieszania było przez to. A jeżeli chodzi o PZPN to tak jak napisał MiRas to tam jest brud , syf i bałagad i brak ludzi którzy potrafili by tam posprzątać :D
Obrazek
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: dzielik »

Krwawy_eM pisze: IMO nie powinno być takich rzeczy jak łączenie klubów... to wprowadza kolejny zamęt, jeśli jest klub to jest i tyle, a nie, że będzie sobie Drzymałą go przenosił z Grodziska do Szczecina, to nie fair wobec innych, to nie fair wobec kibiców mieszkających w Grodzisku Wlkp. Nigdzie indziej takiego cyrku nie ma, tylko oczywiście u nas.
Dokładnie, nie wiem co sobie pan Drzymała myśląc inwestując w piłkę w Grodzisku Wielkopolskim. Że niby w małym miasteczku kilkanaście tysięcy ludzi na stadion będzie przychodzić? Jeżeli na tym mu zależało, to trzeba było myśleć o tym od początku. A tak to mamy dodatkowy zamęt. I tak jak pisał MiRas to jest nie fair wobec innych drużyn, np. Groclin wywalczył sobie grę w pucharze UEFA ale z powodu protestu kibiców Śląska , z którym miała być najpierw fuzja do tego pucharu zgłoszona nie została. A teraz ani nie ma pucharów w Grodzisku, ani fuzji ze Śląskiem. Nie mówiąc już o zespołach, które na boisku wywalczyły swoje miejsce w tej czy tamtej lidze, a teraz są z różnych względów z tych lig przenoszone. Cyrk na kółkach.
Aha i Pogoń Szczecin to jest klub z tradycjami, ale jeżeli sport ma być sportem, to Pogoń zasłuży sobie na ekstraklasę, kiedy do niej awansuje normalnie, z II ligi (nowej I). Bo w lidze nie mają grać najbogatsi, tylko najlepsi, wyłonieni w trakcji rozgrywek. Inaczej to wszystko jest bez sensu.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Kermitt »

Czasami wydaje mi się że polska piłka zacofana jest o kilka wieków od np. Premiership, Serie A czy Primer Division. Pomarzyć możemy także o jakichkolwiek porównaniach nawet z grecką czy turecką ligą. Polska mentalność: każdy wie że i co jest źle, każdy narzeka i krytykuje wszystkich wokół siebie, a sam wielkie gówno robi ! Później się dziwić że nie ma sukcesów w klubowej czy reprezentacyjnej piłce, nie ma klubów ani porządnej jedenastki zasługującej na grę w reprezentacji. Afera goni afere, wszędzie tylko pieniądze i każdy robi pod siebie, byle tylko więcej. Z czymś takim możemy zapomnieć nawet o przeciętnym poziomie piłki kopanej w Polsce. A najdziwniejsze jest to że wszędzie poziom idzie do przodu tylko jak zwykle my zacofani do potęgi. O EURO też panowie możemy zapomnieć, to tylko kwestia czasu, jak przeczytamy że Włosi budują stadiony na 2012.
ODPOWIEDZ