Korupcja w polskiej piłce !

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Dzonyy »

Ja juz nie wiem o co chodzi w tej ekstraklasie. Takie cuda to się tylko w Polsce mogą dziać.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Jaszczu91 »

za dwa dni startuje liga a u nas sie zmienia jej skład. paranoja.:-)
teraz zagłębie sie juz cale rozsprzedało a arka zrobila fajne transfery i zatrudniła dobrego szkoleniowca. Teraz nagle po kilku odwołaniach Zagłębie jednak nie zostało zdegradowane. Dziwne?
....nie w Polskiej lidze.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Omen »

Szkoda mi kibiców piłkarzy i działaczy innych drużyn niemających żadnej styczności z tym całym bagnem takich jak Legia Wisła czy Lech!Ludzie płacą za to żeby oglądać tą ligę czekają na rozgrywki a tu dzieją się rzeczy wręcz niesłychane!Nie do pomyślenia jest taka sytuacja we Włoszech czy Anglii...przyznam szczerze choć wiem że źle mówię ale czasem wstyd mi że jestem Polakiem!Nie ma potem co się dziwić że nasze''eksportowe drużyny''odpadają nawet w rundach wstępnych pucharu UEFA.wstyd na całą Europę...ba nawet i świat!
:szal:
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Nen »

A ja po prostu przestałem sie intereseować nasza OE bo nie warto patrzysz na te wymeczone zwycietswo jednej drużyny nad druga a potem za pare dni sie dowiadujesz ze mecz był ustawiony...
God protect me
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: MiRas. »

Nasza liga ma to do siebie, ze wieksze emocje sa poza boiskiem, anizeli na boisku. To sa jaja... Zaglebie ma kadre na I lige, a tu sie dowiaduja, ze zaliczaja awans... Arka Gdynia jak juz pisalem dostala oficjalne potwierdzenie, ze bedzie grala w DziadoKlasie, a zas prezes DziadoKlasy nijaki pan Rusko powiedzial wczoraj, ze: "Przykro mi z powodu Arki, ale takie jest zycie..." czyli co... spada? Z koolei zespol, ktory w tamtym sezonie wywalczyl calkiem zasluzenie awans do naszej "najlepszej" klasy rozgrywkowej wczoraj na dwa dni przed rozpoczeciem roz(g)rywek dowiedzial sie, ze... bedzie gral o miejsce w lidze z Jagiellonia w barazach...  :lol3: Co nowy dzien to nowe zespoly w niej graja, a nowe odpadaja... ^^ Poza tym... decyzja o Zaglebiu jest odlozona o miesiac, czyli... jesli decyzje Trybunalu Arbitrazowego PKOl'u obali znow jakis tam Trybunal Odwolawczy czy co to tam jest.... to Zaglebie po miesiacu gry znow sobie spadnie, ale spadnie na takiej zasadzie, ze poleci za rok w dol i teraz bedzie znow w BurdeKlasie gralo o to, by... za rok moglo wystepowac w I a nie w II lidze... nie wiem kiedy te stare, meskie czlonki, zwane dalej dzialaczami sportowymi wygina, ale dla dobra polskiej pilki niech sie to stanie czym predzej... I oni walcza z korupcja w taki sposob, ze koncza z nia walke szybciej, niz zaczeli.. BA malo tego... w szeregi DziadoKlasy ma powrocic... Korona Kielce, ktora chce isc w slady Zaglebia i rowniez sie odwolac, bo przeciez rowniez napisza, ze powodem odwolania jest przedawnienie sie sprawy tak, jak uczynili to Lubinianie... i wpuszcza ich znow do te naszej `pieknej` ligi bo nie beda mieli innego wyjscia... takiego Muppet Show to nie widzialem nigdzie i nigdy... tylko u nas.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
ForzaeDi
Posty: 750
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: ForzaeDi »

Pamiętam z początku czyli 3 / 4 lata temu to nawet interesowałem się Polską Ligą ...
Ale teraz po tym jak to wszyscy kupują sobie mecze czy coś w tym stylu, to nawet nie wiem kto w tamtym sezonie wygrał OE ...  :P
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Omen »

Niech rozwiążą tą całą naszą ligę i będzie święty spokój.Tylko Wisłę niech przeniosą na zachód i tyle.To oczywiście żart ale to co się teraz dzieje w naszym futbolu to żal.pl
:szal:
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Jaszczu91 »

Dzisiaj jest nadzwyczajny zjazd PZPN. Po prostu złapałem sie za głowę jak zobaczyłem wypowiedź Jerzego Engela. W przyszłym sezonie w ekstraklasie ma grać 18 zespołów!!! maja to byc wszystkie zespoły ktòre juz sa w lidze plus zdegradowane Korona i Zagłębie. Jakimś dziwnym sposobem nagle degradacja juz nie obowiązuje! Na koniec wypowiedzi Engel dodał ze PZPN bierze sie za pożądki w piłce krajowej. NO PANIE ENGEL CZAS NAJWYŻSZY! ZA DWA DNI LIGĄ!!
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Woo-cash »

W sprawie Zagłębia napiszę tak: Lepiej późno niż wcale. Oczywiście to żart z mojej strony bo poważnie o naszej lidze nie da się nic sensownego napisać.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Jaszczu91 »

Piotr Reiss - Wielka Ikona Lecha Poznań, grająca legenda tego klubu, człowiek który zdobył ponad sto goli w polskiej lidze, który byl idolem dla wielu młodych początkujących zawodników, został zatrzymany przez prokuraturę za udział w aferze korupcyjnej!!! Po prostu nie mogłem w to uwierzyć! Nigdy do głowy by mi sie przyszło że taki ktoś mògl uczestniczyć w ,,BAGNIE'' Najgorsze jest jednak to że piłkarz juz przyznał sie do winy! Szok po prostu. :(
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

Każdy brał i sprzedawał w polskiej lidze.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Nen »

Shady pisze: Każdy brał i sprzedawał w polskiej lidze.
Nie każdy nie można bronić Reissa uogólniając. Wielu na pewno ale nie każdy.
Ostatnio zmieniony 3 lut 2009, 20:36 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Bodzek »

Jaszczu91 pisze: Piotr Reiss - Wielka Ikona Lecha Poznań, grająca legenda tego klubu, człowiek który zdobył ponad sto goli w polskiej lidze, który byl idolem dla wielu młodych początkujących zawodników, został zatrzymany przez prokuraturę za udział w aferze korupcyjnej!!! Po prostu nie mogłem w to uwierzyć! Nigdy do głowy by mi sie przyszło że taki ktoś mògl uczestniczyć w ,,BAGNIE'' Najgorsze jest jednak to że piłkarz juz przyznał sie do winy! Szok po prostu. :(
Do tego doszedł jeszcze Waldemar Kryger. Chyba już nie wierzę w niewinność żadnej z drużyn/zawodników.
Obrazek

"...Ja nie kradnę Scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem..."
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Orzeu »

Nie każdy nie można bronić Reissa uogólniając. Wielu na pewno ale nie każdy.
dokładnie... to jest upadek postaci Piotra Reissa, kompletna degradacja jego wizerunku - z legendy napędzającej marketingowo Poznańską lokomotywę na zwykłego pierd.olonego oszusta niszczącego imię polskiej piłki.

Najlepsze jest to , że jeszcze miesiąc temu żartobliwie wypowiadał się o kolejnych zatrzymaniach, a bodajże w zeszłym tygodniu podpisał oświadczenie antykorupcyjne...

...mógł skończyć jako legenda swojego ukochanego klubu, jako symbol Lecha i mógł to zrobić w naprawdę dobrym stylu, tymczasem nie dość, że koniec jego kariery będzie wymuszony, to jeszcze do tego nie przez kontuzję tylko przez sprzedawanie meczów.
Obrazek
rolo
Posty: 23
Rejestracja: 3 lis 2008, 00:17
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: rolo »

Hm mówicie o upadku Piotra Reissa ... jest to legenda poznańskiego klubu i dla wszystkich jest szokiem że taka osobowość polskiej piłki jest w tym wszystkim umoczona . Ale spójrzmy na to tak ... jakoś mi się nie chce wierzyć że Reiss latał po wszystkich klubach i się ich pytał czy może mecz chcą kupić.... przecież tu nie o Reissa chodziło ... widzimy kolejny dzień kolejny zatrzymany zawodnik Lecha(Kryger) czyli siedział w tym cały zespół. Reiss wrócił z Zachodu na pewno mu pieniędzy nie brakowało ale inni? Lech wtedy był 1. czy drugi sezon po awansie pieniędzy nie było , pensji nie ma a trzeba wyżywić rodzinę. Oczywiście to nie jest usprawiedliwienie ... ale jak Wy byście się zachowali? Poza tym w tamtych sezonach jak widzimy handel meczami był na porządku dziennym i nie sądzili że kiedyś będą za to jakieś kary - jeżeli do tamtej pory nie było ...
Nie chcę bronić Reissa ale próbuje znaleźć jakieś wytłumaczenie jego postępowania , bo jestem przekonany że ten gość nie czerpałby korzyści kosztem swojego ukochanego klubu ...
„Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce.” -Peppino Prisco
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Nen »

Nie ma usprawiedliwienia. Jaką rodzinkę wyżywić? Z głodu by nie umarł a za korupcje odpowiedzialność karna jest taka sama dla piłkarza jak i dla lekarza, prawnika czy sprzątaczki. Po prostu zaryzykował swoje dobre imię i przegrał. Ja jestem świadom, że wielu ryzykuje w podobny sposób i im się udaje, jednak jak już wcześniej pisałem: wina innych nie oczyszcza Reissa.
God protect me
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Shady rozumiem ze bronisz Reissa bo jestes kibicem Lecha ale to jest tylko takie gadanie ze wszyscy kupowali i sprzedawali itd. Przyklad naszego bramkarza Motoru Przemysława Mierzwy nie płacił składek na lapówki dla sędziów w Koronie Kielce i byl sadzany na lawie i dziady jedne prawie mu kariere zniszczyly o to fragment wywiadu z Przemkiem "dwa lata nie mogłem znaleźć dobrego klubu, bo kilka osób skutecznie uprzykrzało mi życie - mówi nam Przemysław Mierzwa. - Zanim odszedłem z Kielc dano mi do zrozumienia, żebym dał sobie spokój z piłką, choć jeszcze kilka miesięcy wcześniej klepano mnie po plecach i uważano za jednego z lepszych bramkarzy w lidze", mysle ze nie liczni by sie postawili tak jak on, a Reiss totalna kompromitacja mógł przynajmniej się wczesniej przyznać a nie sądził ze ujdzie mu to płazem. Śmieszy mnie też gadanie dzialaczy Lecha ze oni sa jakims innym podmiotem i nie moga odpowiadac za korupcje a ciekawe co powiedza jak sie dobiora Amice do dupy:)
Obrazek
rolo
Posty: 23
Rejestracja: 3 lis 2008, 00:17
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: rolo »

Jeżeli Lech nie zostanie zdegradowany to ja dziękuję za taką "walkę" z korupcją ... ;D
„Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce.” -Peppino Prisco
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Woo-cash »

rolo pisze: jakoś mi się nie chce wierzyć że Reiss latał po wszystkich klubach i się ich pytał czy może mecz chcą kupić....
Znasz go osobiście? Nie więc mógł robić wszystko.
rolo pisze: przecież tu nie o Reissa chodziło ... widzimy kolejny dzień kolejny zatrzymany zawodnik Lecha(Kryger) czyli siedział w tym cały zespół.
Zapewne będą następni zatrzymani :-D Czy siedział cały zespół? Pewności nie ma.
rolo pisze: pensji nie ma a trzeba wyżywić rodzinę.

Przecież taki piłkarz jak Reiss na pewno nie zarabiał 1500zł/m-c :-D
rolo pisze:Oczywiście to nie jest usprawiedliwienie

Dokładnie.
rolo pisze: Nie chcę bronić Reissa ale próbuje znaleźć jakieś wytłumaczenie jego postępowania , bo jestem przekonany że ten gość nie czerpałby korzyści kosztem swojego ukochanego klubu ...
Nie broń. Już ma pewnie adwokata z urzędu ;) To że Ty jesteś przekonany nic nie znaczy. Znasz go jedynie z telewizji bądź z Internetu. Jaki jest na co dzień nie wiesz. Mógł robić wszystko ale do czasu :-D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: dzielik »

rolo pisze: Jeżeli Lech nie zostanie zdegradowany to ja dziękuję za taką "walkę" z korupcją ... ;D
Lech nie może zostać zdegradowany za tę sprawę, bo prawnie KKS nie ma nic wspólnego z WKP. Obecnego Lecha można co najwyżej zdegradować za przekręty Amici, które do tej pory nie zostały wysunięte na światło dzienne, choć można z pewną dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że miały miejsce (w końcu "Każdy brał i sprzedawał w polskiej lidze.", a już szczególnie klub który powstał w 1992r. a w 1998r grał w europejskich pucharach).. Zresztą sytuacja Lecha jest śmieszna, a w zasadzie kibice i zarząd zachowują się śmiesznie. Z jednej strony na stronie klubowej widnieją wszystkie sukcesy sprzed 2005r. m.in Puchar i Superpuchar Polski z 2004r., a z drugiej, gdy trzeba odpierać zarzuty korupcyjne, to nagle ze "starym" Lechem nie mamy nic wspólnego...
Co do samego zatrzymania Reissa, to po przeczytaniu tej wiadomości byłem naprawdę zszokowany. No cóż, czekamy na więcej.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

dzielik pisze: Zresztą sytuacja Lecha jest śmieszna, a w zasadzie kibice i zarząd zachowują się śmiesznie. Z jednej strony na stronie klubowej widnieją wszystkie sukcesy sprzed 2005r. m.in Puchar i Superpuchar Polski z 2004r., a z drugiej, gdy trzeba odpierać zarzuty korupcyjne, to nagle ze "starym" Lechem nie mamy nic wspólnego...
Jakbyś był trochę zorientowany w sytuacji to wiedziałbyś, że praktycznie wszyscy kibice Lecha chcą, aby klub odpowiedział za dawne przekręty (o ile takie były i nam je udowodnią) bez względu na sytuacje prawną.
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Moim zdaniem nie ma juz sensu degradowac kluby, powinny za to odpowiadac pojedyncze osoby, po co mają cierpieć kibice. Jesli zatrzymali kilku czlonkow PZPN to dlaczego nie "zdegradują" ich wszystkich, wszystkie te cale Listkiewicze dobrze wiedzialy co się dzieje i napewno sami mieli korzyści finansowe z tego.
Obrazek
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Nen »

Dokładnie tutaj się zgadzam, że powinno się z korupcją walczyć u źródła czyli w PZPN !
God protect me
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: proba1 »

Powinno sie karac i pojedyncze osoby i cale kluby, to nie jest tak ze osoby jak Reiss biora kase tylko dla siebie, sprzedaja i biora  po to zeby np klub zajął  odpowiednio wysokie miejsce w lidze.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2009, 16:12 przez proba1, łącznie zmieniany 1 raz.
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: miniu86 »

Czesio Michniewicz zgłosił się do Wrocławia i został przesłuchany w charakterze świadka...narazie.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Pablusso »

proba1 pisze: Powinno sie karac i pojedyncze osoby i cale kluby, to nie jest tak ze osoby jak Reiss biora kase tylko dla siebie, sprzedaja i biora  po to zeby np klub zajął  odpowiednio wysokie miejsce w lidze.
W Polsce jest taka sytuacja (od wielu wielu lat), ze jakby sie naprawdę wziac za korupcje, to w pierwszej lidze nie gralby zaden zespol. W nizszych ligach jest jeszcze gorzej, bo tam nie ma takich kontroli jak na gorze, a sumy sa znacznie mniejsze. Wszyscy biora i daja. Tak bylo, jest i bedzie. A "gówno" zawsze wyplynie na wierzch...
Obrazek
sig by Orzeu
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Minister »

Nie przesadzaj z tymi  ,,WSZYSTKIMI,,.Ja mogę sie cieszyć że mój klub w tych czasach występował ,,nieco,, niżej niż reszta bo możliwe że dzięki temu wszystko jest czysto:P..
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Shady »

Forza_Michal pisze: Nie przesadzaj z tymi  ,,WSZYSTKIMI,,.Ja mogę sie cieszyć że mój klub w tych czasach występował ,,nieco,, niżej niż reszta bo możliwe że dzięki temu wszystko jest czysto:P..
Chyba żartujesz? W niższych ligach było jeszcze większe bagno niż w pierwszej.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Dzonyy »

Niższe ligi to była tragedia, sam znam taki przypadek w moim mieście :) Co do Lecha to z tego co się orientuje to pojedynczy piłkarze sprzedawali także myślę że nie zostaną ukarani poza tym to że grają na licencji Amici ma swój plus że raczej klub nie zostanie zdegradowany.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Korupcja w polskiej piłce !

Post autor: Jaszczu91 »

Jesli uważacie że Lech nie zostanie zdegradowany bo Lech to nie stary Lech tylko Amica to jesteście w błędzie.  Jesli sie nie mylę  prezesem klubu z Wronek był sam fryzjer. Resztę to juz każdy sobie dopowie.
Osobiście jestem za abolicją dla klubów. Lech jest juz dzisiaj innym klubem niz kiedyś i karanie go bylo by głupotą. Trzeba zrobic wszystko żeby taki pan Reiss czy Kryger nigdy wiecej nie mieli nic wspólnego z futbolem. Przykre, ale còz.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
ODPOWIEDZ