Transfery w Europie

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Kropasz »

Jo z CSKA w Man City, a Issaksson z tegoż klubu powędrował do PSV. No, no zbroi się Premiership. Liverpool może bać się o to ulubione 4 miejsce. Tottenham, Everton, Man City i the Pompeys się zbroją.
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Orzeu »

czytaliscie to ?
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,titl ... caid=162da

nieźle ;)... pamiętam jakie swego czasu w nim i Martinsie pokładaliśmy nadzieje.
Obrazek
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Orzeu pisze: czytaliscie to ?
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,titl ... caid=162da

nieźle ;)... pamiętam jakie swego czasu w nim i Martinsie pokładaliśmy nadzieje.
jesli polska pilka klubowa ma byc mocniejsza to takie transfery są niezbędne. Bo nie mozna ciągle sprzedawac najlepszych zawodników za granice jak to nasze kluby robią. A Wisła mysli o zakwalifikowaniu sie do Ligi Mistrzów wiec taki transfer napewno bylby wzmocnieniem bo jesli udaloby sie Mistrzowi Polski zakwalifikowac do fazy grupowej to pieniądze z transferu by sie zwróciły. A pamietam ze w Interze grał calkiem dobrze. Ale wydaje mi sie ze z nim jakas afera byla ze doping brał czy cos takiego  :roll:
lelek65
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2006, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery w Europie

Post autor: lelek65 »

Mnie zdziwiły transfery Christiano Zaccardo i Andrea Barzagliego do Wolfsburga odpowiednio za 7 i 14 mln euro! ( sprawdziłem to nawet na oficjalnej stronie wilków) Niewiem co tacy zawodnicy chcą osiągnąć w takim klubie........
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jaszczu91 »

lelek65 jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wolfsburg bedzie grał przynajmniej w pucharze UEFA. A co do Kallona to jego przejście jest bardzo prawdopodobne. Jego menadżer powiedział ze do konca tygodnia sprawa sie wyjaśni i chyba Kallon podpisze kontrakt z Wisła! Wydaje mi sie ze jest wolnym zawodnikiem i nie trzeba za niego płacić, ale nie jestem pewien.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Woo-cash »

No to nam sie stoczył Kallon. Szczerze to bardzo bym sie zdziwił jeśli ten transfer doszedłby do skutku. Ciekawe co się z tego urodzi?
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Kropasz »

Co prawda nie interesuje się polską ligą, ale wydaje mi się, że takie 'przygasłe' gwiazdy mogą rozreklamować nasze rodzime rozgrywki. Może Solari skusi się na któryś z naszych zespołów ;-).
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Kapitan Fc Twente przechodzi do Schalke. Mowa tu o Orlando Engelarze który przeszdł do Niemieckiego klubu za milionów funtów.
FORZA INTER!!!
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Piłkarz mający Polskie korzenie Eugen Polanski przechodzi z Borussi Moenchengladbach. Zawodnik przeszedł do hiszpańskiego klubu za darmo, gdyż wygasł jego kontrakt z Niemieckim klubem.
FORZA INTER!!!
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Andrea Dossena jest piłkarzem angielskiego Liverpoolu. Włoch ma zastąpić na lewej obronie Johna Arne Risse, który podpisał kontrakt z AS Romą.

// Ostrzegałem raz, drugi, trzeci za posta pod postem, ale to już przegięcie!
Ostatnio zmieniony 4 lip 2008, 19:39 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
FORZA INTER!!!
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Odp: Transfery w Europie

Post autor: kibix »

ciekawe czy LFC sprzeda Alonso do Juve a w jego miejsce kupi Barry'ego. a fajnie jakby Kallon wzmocnił Wisłe. bo jak nie zaczną sprowadzać dobrych zawodników i jak dalej będą sprzedawać tych najlepszych to szybko nie awansują do LM
-K***a,rzucił mi słuchawką!
-Co?
-Rzucił mi słuchawką!
-Kto?
-K***a, rzucił mi słuchawką, no nie słyszysz?
-Ale k***a kto, kto??
-Barney dzwonił
-Barney dzwonił?
-Taak
-A co chciał?
-Rzucił mi słuchawką!
-Rzucił ci słuchawką?
-Taa!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Shady »

Dominik pisze: Andrea Dossena jest piłkarzem angielskiego Liverpoolu. Włoch ma zastąpić na lewej obronie Johna Arne Risse, który podpisał kontrakt z AS Romą.

// Ostrzegałem raz, drugi, trzeci za posta pod postem, ale to już przegięcie!
Skoro umieścił zupełnie nową informacje o jakimś innym transferze, to chyba zbytniego sensu w edycji posta (którego edycji raz, że nikt raczej nie zobaczy, dwa, że po jakimś czasie nie można edytować posta) raczej nie ma. Wyluzuj.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: MiRas. »

ShadY pisze:
Dominik pisze: Andrea Dossena jest piłkarzem angielskiego Liverpoolu. Włoch ma zastąpić na lewej obronie Johna Arne Risse, który podpisał kontrakt z AS Romą.

// Ostrzegałem raz, drugi, trzeci za posta pod postem, ale to już przegięcie!
Skoro umieścił zupełnie nową informacje o jakimś innym transferze, to chyba zbytniego sensu w edycji posta (którego edycji raz, że nikt raczej nie zobaczy, dwa, że po jakimś czasie nie można edytować posta) raczej nie ma. Wyluzuj.
:offtopic:Jak już napisałem ostrzegałem kilkakrotnie, ale jak się nie słucha to trudno. Zresztą... zawsze tak było, że osoby, który miały gdzieś edycję, dostawały WARNy i to nie tylko na tym forum. Gdyby nie mógł edytować bo minęło magiczne 10 godzin to przecież bym się nie czepiał. Ale w takim wypadku nie ma pobłażania, bo osobiście mnie jako admina (i nie tylko mnie) wkurza doszczętnie brak poszanowania forum i robienie burdelu, tak jakby nie można było zamieścić informacji w jednym poście, a trzeba robić to w trzech. Wszystkie odpowiedzi dotyczą transferów, więc tematyka taka sama, a że inne transfery? To nie powód, by sobie tak nabijać posty jak leci. Koniec dyskusji na ten temat z mej strony. :offtopic:
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jaszczu91 »

[Dominik
Piłkarz mający Polskie korzenie Eugen Polanski przechodzi z Borussi Moenchengladbach. Zawodnik przeszedł do hiszpańskiego klubu za darmo, gdyż wygasł jego kontrakt z Niemieckim klubem.
  Szkoda ze zabrakło informacji do jakiego klubu odchodzi...
Gregory Coupet przechodzi do Atletico Madryt za 1.5 mln euro. Natomiast Klasnič z Werderu przeniósł sie do Wigan. I według mnie najlepszy transfer. Gomes bramkarz PSV przenosi sie do
Tottenhamu.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Ulis »

kibix pisze: a fajnie jakby Kallon wzmocnił Wisłe.
HNehehe już bym bardziej uwierzył w transfer nie wiem.. Kokoszki do ManU, niż w te 'wielkie' transfery wisły. Agali też miał grać w Wiśle z tego co pamiętam  :lol2:
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Ulis pisze:
kibix pisze: a fajnie jakby Kallon wzmocnił Wisłe.
HNehehe już bym bardziej uwierzył w transfer nie wiem.. Kokoszki do ManU, niż w te 'wielkie' transfery wisły. Agali też miał grać w Wiśle z tego co pamiętam  :lol2:

Taaa... Na Krzynowka ich stac nie bylo a Kallona chca sciagac. Takie bajki to tylko na WP.PL :)
Obrazek
sig by Orzeu
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jaszczu91 »

Cos ostatnio ucichła ta sprawa Kallona. Podobno pod Wawel na po raz kolejny wrócić Kosowski. Jesli tylko uda mu sie rozwiązać kontrakt z Cadiz.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Woo-cash »

Jaszczu91 pisze: Cos ostatnio ucichła ta sprawa Kallona.
I raczej już ucichnie na zawsze bo wątpię aby Kallon zagościł w Krakowie.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
IlCapitano

Odp: Transfery w Europie

Post autor: IlCapitano »

Jaszczu91 pisze: Cos ostatnio ucichła ta sprawa Kallona. Podobno pod Wawel na po raz kolejny wrócić Kosowski. Jesli tylko uda mu sie rozwiązać kontrakt z Cadiz.
Ja Kosowskiemu radzę żeby lepiej dał sobie już spokój z piłką.. koleś nie potrafi wywalczyć miejsca w podstawowej 11 drugoligowca(a raczej już trzecioligowca) w Hiszpanii, w Kaiserslautern też mu delikatnie mówiąc nie poszło(podobno tylko i wyłącznie z winy trenera Kurta Jary), a o jego popisach w Chievo chyba nie muszę nikomu przypominać. I ja się teraz pytam: Czy zawodnik, który nie poradził sobie w ŻADNYM z przeciętnych zagranicznych klubów ma być wzmocnieniem Wisły, która ponoć chcę w końcu zakwalifikować się do Ligi Mistrzów? To jest poprostu kpina co się w tej polskiej piłce wyprawia. No chyba, że jeśli ma się na nazwisko Kosowski (mimo, że poza nazwiskiem to nie jest ten sam piłkarz z Wisły 02/03), to już jest rekomendacja do grze w mistrzu Polski no to pozostawię to bez komentarza. Bez głębokich zmian w PZPN możemy pomarzyć o polskiej drużynie w LM i nawet wspomniany Kallon nic tu nie pomoże. Listkiewicz kandyduj ponownie.
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Transfery w Europie

Post autor: KamilZ »

wp.pl/futbol.pl | 2008.07.06 19:58
Agent byłego napastnika Interu Mediolan, Mohamed Kallona poinformował, że piłkarz z Sierra Leone prowadzi rozmowy z czołowym polskim klubem. Kilka dni temu pojawiły się spekulacje, że 29-letni piłkarz z Czarnego Lądu jest bliski podpisania kontraktu z Wisła Kraków. Teraz wydaje się że mistrz Polski jest jeszcze bliżej pozyskania Kallona.

"Mohamed negocjuje z jedną z czołowych polskich drużyn" - powiedział agent piłkarza, Hector Perralta. "Nigdy nie powiedziałem tego, że rozmawiamy z Wisłą Kraków. Od początku mówiłem, że jest to jeden z czołowych polskich klubów, nic więcej. Więcej o sprawie powiem, gdy podpiszemy umowę z klubem. Jutro wszystko powinno się wyjaśnić" - stwierdził Parralta.

Kallon w poprzednim sezonie występował w AEK Ateny. Po odejściu z greckiej drużyny bez powodzenia szuka nowego klubu. Swoja karierę w Europie zaczynał w szwajcarskim Lugano, potem grał w Bologni i Genoi, a dziesięć lat temu znalazł się w słynnym Interze Mediolan. W zespole „Nerazzurri” miał jednak spore problemy z wywalczeniem miejsca w pierwszym składzie. Z Interu snajper z Afryki był wypożyczany do Cagliari, Regginy i Vicenzy, grał też w AS Monaco, w saudyjskim Al-Ittihad, a ostatnio w greckim AEK Ateny.
Chyba jednak coś jest na rzeczy ;).
;]
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Ja tam w ta bajke nie uwierze, poki nie zobacze Kallona na oficjalnej prezentacji, trzymajacego koszulke tego "czolowego polskiego klubu"...
Obrazek
sig by Orzeu
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jaszczu91 »

Ostatnio jest głośno o planach transferowych Arsenalu. Barca złożyła oferte kupna Adebayora za 30 mln funtów i Wenger sie juz zgodził. Za te pieniądze chce pozyskać Nasriego,który
wcale jeszcze nie podpisał kontraktu z Arsenałem i Huntelara, który juz zapowiedział ze odejdzie z Ajaxu. Przypomnę ze Ajax
juz kupił Sulejmaniego za rekordowe jak na ligę holenderska pieniądze- 16 mln euro.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jeremy »

http://www.kanonierzy.com/shownews_id-7 ... onie.shtml


Hleb w Barcelonie.Na to zanosilo sie juz od dluzszego czasu.Zresztą nie dziwię mu sie ze odszedl bo Arsenal zdecydowanie idzie w dól.Odszedl Flamini,Hleb,Lehmann i prawdopodobnie Adebayor.A na dodatek nie chcą kupowac zadnych gwiazd tylko mlodych pilkarzy.Jeszcze sie okaze ze Nasriego nie kupią :lol2:
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Transfery w Europie

Post autor: pct »

Zlatan8 pisze: A na dodatek nie chcą kupowac zadnych gwiazd tylko mlodych pilkarzy.
Arsenal chce za Hleba podobno 35 mln euro a Barca oferuje 16 mln i Eto'o. Wiec mozliwe, ze jakas gwiazda przyjdzie, ale to by oznaczalo, ze Adebayor pewnie wyladuje w Milanie.
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jeremy »

pct pisze:
Zlatan8 pisze: A na dodatek nie chcą kupowac zadnych gwiazd tylko mlodych pilkarzy.
Arsenal chce za Hleba podobno 35 mln euro a Barca oferuje 16 mln i Eto'o. Wiec mozliwe, ze jakas gwiazda przyjdzie, ale to by oznaczalo, ze Adebayor pewnie wyladuje w Milanie.
Stary nie masz co na to liczyc bo Wenger sam powiedzial ze nie kupi zadnej gwiazdy. Zresztą kto mialby byc tą gwiazdą?Poza tym czytalem w Gazecie Wyborczej ze gwiazde kupi dopiero za 17 lat gdy skonczy sie splacanie kredytu za stadion :lol2:
Wiec to jest prawie niemozliwe.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
IlCapitano

Odp: Transfery w Europie

Post autor: IlCapitano »

Zlatan8 pisze:
pct pisze:
Zlatan8 pisze: A na dodatek nie chcą kupowac zadnych gwiazd tylko mlodych pilkarzy.
Arsenal chce za Hleba podobno 35 mln euro a Barca oferuje 16 mln i Eto'o. Wiec mozliwe, ze jakas gwiazda przyjdzie, ale to by oznaczalo, ze Adebayor pewnie wyladuje w Milanie.
Stary nie masz co na to liczyc bo Wenger sam powiedzial ze nie kupi zadnej gwiazdy. Zresztą kto mialby byc tą gwiazdą?Poza tym czytalem w Gazecie Wyborczej ze gwiazde kupi dopiero za 17 lat gdy skonczy sie splacanie kredytu za stadion :lol2:
Wiec to jest prawie niemozliwe.
Za 17 lat, to Wenger będzie na tamtym świecie  :P Nie rozumiem ich polityki transferowej. Niby inwestują tylko i wyłącznie w młodzież, a następnie ich sprzedają. Przecież to jest chore. Idą w ślady Ajaxu i stoczą się tak samo jak oni. Pamiętacie skład Ajaxu z sezonu 02/03? Teraz trójka z nich gra w Interze.
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jeremy »

Taki po prostu jest Wenger.On woli gwiazdy sprzedawac ( Hleb,Henry,Vieira) niz je kupowac ( Eto ).Potem gdy przegrywają tylko stęka i marudzi ze ma duzo kontuzji,ze sedziowie sprzyjają ich rywalom... :cry:
O Arsenalu i jego polityce transferowej moglibysmy rozmawiac duzo dluzej ale to nie temat na takie rozmowy :P
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Transfery w Europie

Post autor: pct »

Zlatan8 pisze: Stary nie masz co na to liczyc bo Wenger sam powiedzial ze nie kupi zadnej gwiazdy. Zresztą kto mialby byc tą gwiazdą?Poza tym czytalem w Gazecie Wyborczej ze gwiazde kupi dopiero za 17 lat gdy skonczy sie splacanie kredytu za stadion :lol2:
Wiec to jest prawie niemozliwe.
No wlasnie w tej chwili to nie kupowalby gwiazdy tylko dostawal w rozliczeniu, pozatym majac nastepce moglby sprzedac Adebayora i naprawde niezle zarobic. Tym co jest napisane w Wyborczej sie do konca nie sugeruj. Wiadomo, ze jakos musi tlumaczyc kompletnie nieudany sezon. Pozatym Emirates sam na siebie zarabia a jeszcze generuje spore zyski, nie wierze zeby oni musieli zaciskac pasa na splacanie tego stadionu.
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jeremy »

Nie sugeruje sie tylko Wyborczą.Wiadomo nie od dzis ze Wenger nie wydaje duzo pieniedzy na transfery i nie spodziewalbym sie po prostu zeby nawet jesli dostalby jakąs duzą kasę za Adebayora wydal ją np. na Eto. Sadze ze nie zakupi pilkarza powyzej 10 milionow euro ( poza Nasrim,choc jego transfer nie jest jeszcze oficjalny).
                                         
Ostatnio zmieniony 9 lip 2008, 21:06 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Jaro
Posty: 273
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:18
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Jaro »

No to Wenger sypnął kasą. Nasri oficjalnie w Arsenalu.  :love:
Obrazek

Sig i avatar autorstwa Corredo :) Dzięki
ODPOWIEDZ