Transfery w Europie

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

kachol pisze: Chelsea czy City po prostu dostały zastrzyku gotówki i z dnia na dzień mogą walczyć o najwyższe cele, nie widzę w tym nic dziwnego.
Powiedz mi co znaczyła Chelsea czy City przed przyjściem swoich właścicieli ? Chelsea która cieszyła się jak awansowała do jakichkolwiek pucharów żeby później i tak zebrać łomot od pierwszej lepszej drużyny. City ? Wałęsało się w okolicach 10 miejsca,o ile dobrze pamiętam to nawet Groclin ich wyrzucił w Pucharu UEFA także....
A dzisiaj są klubami lepszymi przynajmniej o klasę dzięki komu ? znudzonemu bogaczowi który postanowił się pobawić w FM'a,super.

kachol pisze: Milan i Inter tak samo opierają się o kasę i podkupywanie piłkarzy z biedniejszych klubów - ten sam mechanizm. Teraz jak Roma stanie się z dnia na dzień 3 razy silniejsza to będziesz ich oskarżał o "nieuczciwość", czy jest to na tyle znana firma, że ma prawo się wzmocnić. Co mnie interesuje bieda Valenci czy Deportivo, to, że jeszcze niedawno byli mocni nie oznacza, że zasługują na jakieś specjalne traktowanie.
Co do Romy to się cieszę bo teraz to jedyna droga aby przeciwstawić się temu cholerstwu,smutne ale prawdziwe. Wszystko opiera się na pieniądzach ale nie rozumiesz o co mi chodzi,to w jaki sposób Premiership kupiła sobie potęgę,wracając do Chelsea był to marny klub z paroma fajnymi zawodnikami,klub który jest poza czołówką,przychodzi Romuś,w tydzień robi wielkie transfery i ten o to marny klub rok później zdobywa sobie mistrza i na stałe gości w czołówce Ligi i Ligi Mistrzów,to jest fair ?
kachol pisze:Piszesz, że Anglicy nie mają piłkarzy jak Nesta czy Maldinii... a Ronney, Gerrard, Scholes, Lampard, Adams, Terry, Bekham, Seaman, Shearer to ludzie z importu???... Włosi nie mają teraz nawet jednego grajka o którego bić by się chciał cały piłkarski świat, a Anglicy mają ich sporo więc w mojej ocenie leżą twoje zarzuty pod adresem Anglików.
Wszyscy dobrze wiedzą że Anglia jest uboga jeśli chodzi o własnych piłkarzy,co do tego nie ma żadnych wątpliwości,swój kunszt i talent pokazali w RPA.
BTW. wiedziałem że ktoś tu się będzie wycierać Gerrardem,Lampardem itd. porównajcie sobie te wielkie nazwiska z tymi z Hiszpanii,Włoch,Niemiec,Francji,Holandii.
Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Nerazurro_ pisze: Wszyscy dobrze wiedzą że Anglia jest uboga jeśli chodzi o własnych piłkarzy,co do tego nie ma żadnych wątpliwości,swój kunszt i talent pokazali w RPA.
BTW. wiedziałem że ktoś tu się będzie wycierać Gerrardem,Lampardem itd. porównajcie sobie te wielkie nazwiska z tymi z Hiszpanii,Włoch,Niemiec,Francji,Holandii.
W morde jeza, takich bzdur to juz dawno nie czytalem... Jesli mnie pamiec nie myli, to akurat Anglia wyszla w RPA przynajmniej z grupy, czego Wlosi (majac w grupie takie potegi jak Paragwaj, Słowacja i Nowa Zelandia) nie potrafili dokonac. A jesli chodzi o "produkcje" klasowych pilkarzy, to o ile kiedys mozna bylo Wlochow stawiac na rowni z Anglikami, tak teraz to wyspiarze przebijaja makaroniarzy o glowe pod tym wzgledem. Podobnie jak wymienione przez ciebie m.in. Holandie czy Francje.
Obrazek
sig by Orzeu
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

Pablusso pisze:A jesli chodzi o "produkcje" klasowych pilkarzy, to o ile kiedys mozna bylo Wlochow stawiac na rowni z Anglikami, tak teraz to wyspiarze przebijaja makaroniarzy o glowe pod tym wzgledem. Podobnie jak wymienione przez ciebie m.in. Holandie czy Francje.
Chyba żartujesz ?  :shocked:
Powiedz mi w takim razie w jakim stopniu Anglia jest lepsza w produkowaniu swoich talentów od Holandii czy Francji ?  :shocked:
Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Wybacz ale po prostu pierdzielisz glupoty straszne. Widze, ze nie cierpisz angielskiej pilki, ale to nie zwalnia od myslenia i obiektywizmu. Twoj podpis jest najlepszy. "True fuckin football". Powiesz mi co przez to rozumiesz? Bo jak mozna zarowno nienawidzic Premiership jak i kochac prawdziwy football, ktory sie wlasnie wywodzi stamtad? No chyba, ze dla ciebie piekno tego sportu tkwi w sprycie pilkarzy anizeli w meskosci tej gry. Przypomne tylko, ze wszelkiego rodzaju symulacje w grze wywodza sie od poludniowcow, ale skoro wlasnie taka pilke lubisz.

Wracajac do talentow. Dla mnie najwazniejszy jest wymiar realny takiej produkcji. Czyli nie sukcesy w roznych imprezach typu ME U17 (przypominam, ze i Polska w takich ktegoriach potrafila nie tak dawno odnosic sukcesy). Wazne jest ilu klasowych pilkarzy dostarczaja swoim (i nie tylko) najlepszym klubom. Zastanow sie ilu mlodych Wlochow przebija sie do pierwszych druzyn w Serie A, ilu przebija sie do pierwszych druzyn grajacych w innych ligach? To Samo sie tyczy Holandii i Francji. O ile jeszcze na potrzeby swojej ligi od czasu do czasu przebije sie jakis zdolny chlopak, to gdzie oni sa poza granicami swojego kraju?

A zanim napiszesz, ze Anglikow tez poza granicami kraju nie ma, to pomysl dlaczego. Dlatego, ze sa za slabi? Czy dlatego, ze jest to obecnie najlepsza liga na swiecie, z ogromnymi pieniedzmi, ogromnymi mozliwosciami rozwoju... O Francuzach czy Holendrach tego raczej nie powiesz...
Ostatnio zmieniony 3 cze 2011, 16:06 przez Pablusso, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
sig by Orzeu
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

A więc dlaczego taka "szkółka" Arsenalu jest przepełniona francuskimi piłkarzami,to samo w Chelsea,Francuzi,Holendrzy,Belgowie,pokaż mi młodego Anglika który może być w przyszłości na poziomie Gerrarda czy Lamparda,Wilshere ? a poza tym ? Dlaczego od lat o sile Arsenalu stanowią głównie Francuzi ? Dlaczego w dobie angielskiego futbolu każdy kto się wybija w Europie ląduje w tej lidze ? Włoski trener+zagraniczny talent+bogaci właściciele=siła angielskiego futbolu,taka prawda,fajne to nie ?


Pablusso pisze: Wybacz ale po prostu pierdzielisz glupoty straszne. Widze, ze nie cierpisz angielskiej pilki, ale to nie zwalnia od myslenia i obiektywizmu. Twoj podpis jest najlepszy. "True fuckin football". Powiesz mi co przez to rozumiesz? Bo jak mozna zarowno nienawidzic Premiership jak i kochac prawdziwy football, ktory sie wlasnie wywodzi stamtad?
Wybacz ale jeżeli dla Ciebie dzisiejsza Premiership jest synonimem prawdziwej piłki to...smutne to jest,na prawdę. Przecież od lat 90 do 2005 mieliśmy okazję oglądać sztukę,bo tym była piłka....SZTUKĄ. Z resztą wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć jak mówiono na Juventus Lippiego,że to jest futbol brzydki,agresywny,defensywny itd. a miał w sobie więcej piękna,techniki i tego co w futbolu najpiękniejsze niż dzisiejszy Arsenal (który podobno gra najpiękniejszy futbol w Anglii) więc zobacz różnicę ! 

Wracajac do talentow. Dla mnie najwazniejszy jest wymiar realny takiej produkcji. Czyli nie sukcesy w roznych imprezach typu ME U17 (przypominam, ze i Polska w takich ktegoriach potrafila nie tak dawno odnosic sukcesy). Wazne jest ilu klasowych pilkarzy dostarczaja swoim (i nie tylko) najlepszym klubom. Zastanow sie ilu mlodych Wlochow przebija sie do pierwszych druzyn w Serie A, ilu przebija sie do pierwszych druzyn grajacych w innych ligach? To Samo sie tyczy Holandii i Francji. O ile jeszcze na potrzeby swojej ligi od czasu do czasu przebije sie jakis zdolny chlopak, to gdzie oni sa poza granicami swojego kraju?
Pablusso pisze:A zanim napiszesz, ze Anglikow tez poza granicami kraju nie ma, to pomysl dlaczego. Dlatego, ze sa za slabi? Czy dlatego, ze jest to obecnie najlepsza liga na swiecie, z ogromnymi pieniedzmi, ogromnymi mozliwosciami rozwoju... O Francuzach czy Holendrach tego raczej nie powiesz...
Bo Anglicy nigdzie indziej nie pasują jak do Premiership,ilu wielkich Anglików grało poza granicami swojego kraju w ostatniej dekadzie,McManaman,Owen,Beckham (na dodatek te 2 ostatnie transfery były idiotyczne,kompletnie nie przemyślane,jakby sprowadzono ich tylko w celach komercyjnych). A taka Anglia ? Sprowadza byle kogo,kogo się da,nie ważne czy Brazylijczyk,Hiszpan ważne że ma talent,dobra spoko ale to jest po prostu chore że piłkarze którzy kulturowo i stylem gry kompletnie tam nie pasują grają właśnie u nich,Torres,Nani,Fabregas,fajnie się ich ogląda walczących o górne piłki i przepychających się z jakimiś koksami nie ? Powiedz mi dlaczego Szkoci,Walijczycy,Irlandczycy nie potrafią grą w innych krajach prócz Anglii,bo nie pasują tu stylem,to są inne kultury piłkarskie,nie widzisz tego,tam na to nie patrzą,kupi się jakiegoś chudego technicznego Hiszpana,wyślę na siłkę,będzie dobrze !
BTW. Nie denerwuje Cię to jak Angole wytyczają standardy taktyczne ? Pokaż mi drużynę z górnej półki która nie gra 4-5-1 ? Z dwoma def. pomocnikami. Nie ma takiej. Kiedyś Real/Valencia i nie tylko grały fajnym 4-4-2,napastnik był napastnikiem a nie wysuniętym obrońcą,patrz na Rooneya,podoba Ci się to jak naciska rywala przed swoim polem karnym,puszcza crossa na skrzydło i szybko zapiernicza pod pole karne rywala żeby uczestniczyć w akcji,bo to przecież "napastnik",fajne nie ? Nie lubię Anglii,racja ale nie przez to że są najlepszą ligą,ale przez to że właśnie niszczą Europejski futbol,to że gdyby nie Ci szejkowie to dalej w Anglii rządziłby United i Arsenal. I napiszę jeszcze raz...TO JEST NIE FAIR w jaki sposób Anglia dorobiła się tego co ma.
To jest tak jakbyś dobre paręnaście lat zbierał przykładowo na elegancki,wysokiej klasy samochód,odkładając,oszczędzając,chwytając czego się da by zarobić,w końcu kupujesz te auto,jesteś zachwycony tym że samemu do tego doszedłeś. Wstajesz rano,spoglądasz na okno a tam sąsiad dostał od bogatej cioci nowiuśkie Ferrari  :roll: Teraz widzisz o co mi chodzi ?
Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Nerazurro_ pisze: To jest tak jakbyś dobre paręnaście lat zbierał przykładowo na elegancki,wysokiej klasy samochód,odkładając,oszczędzając,chwytając czego się da by zarobić,w końcu kupujesz te auto,jesteś zachwycony tym że samemu do tego doszedłeś. Wstajesz rano,spoglądasz na okno a tam sąsiad dostał od bogatej cioci nowiuśkie Ferrari  :roll: Teraz widzisz o co mi chodzi ?
Zazdroszcze mu bogatej cioci, ale nie zaczynam darzyc go nienawiscia...  To tak na marginesie.

Twoje wypowiedzi sa tak nieskladne, ze nie jestem w stanie wiele z nich zrozumiec. Jak np ma sie ta Twoja wypowiedz:
Z resztą wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć jak mówiono na Juventus Lippiego,że to jest futbol brzydki,agresywny,defensywny itd. a miał w sobie więcej piękna,techniki i tego co w futbolu najpiękniejsze niż dzisiejszy Arsenal (który podobno gra najpiękniejszy futbol w Anglii) więc zobacz różnicę !
do tej:
BTW. Nie denerwuje Cię to jak Angole wytyczają standardy taktyczne ? Pokaż mi drużynę z górnej półki która nie gra 4-5-1 ? Z dwoma def. pomocnikami. Nie ma takiej. Kiedyś Real/Valencia i nie tylko grały fajnym 4-4-2,napastnik był napastnikiem a nie wysuniętym obrońcą,patrz na Rooneya,podoba Ci się to jak naciska rywala przed swoim polem karnym,puszcza crossa na skrzydło i szybko zapiernicza pod pole karne rywala żeby uczestniczyć w akcji,bo to przecież "napastnik",fajne nie ?
Mam wrazenie, ze z jakichs tam swoich powodow gardzisz wyspiarskim futbolem i na sile szukasz argumentow. Najlepsze, ze ten sam argument potrafisz przedstawic na dwa rozne sposoby, jak Ci wygodniej.

Bylbym zapomnial. Nie przeszkadza mi sytuacja, w ktorej napastnik poswieca sie dla druzyny i haruje rowniez w defensywie. W ten sposob Inter w poprzednim sezonie wygral Lige Mistrzow, kiedy nie raz Eto'o czesciej bywal na naszej polowie niz przeciwnika. No ale skoro dla ciebie to taki problem...
Obrazek
sig by Orzeu
djqbaa
Posty: 132
Rejestracja: 26 sie 2006, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Odp: Transfery w Europie

Post autor: djqbaa »

Nerazurro_ proszę Cię, zachowaj jakieś resztki obiektywizmu, bo ewidentnie sączysz jadem na tych Anglików z niewiadomo jakiego powodu.

Wspomniane przez Ciebie Chelsea, Tottenahm, czy Manchester City w swoich ponad stuletnich historiach miały sukcesy zarówno na krajowym, jak i europejskim podwórku. Każda z tych trzech ekip wygrywała Mistrzostwo Anglii, krajowe puchary, a nawet triumfowała na arenie europejskiej. Oczywiście tych sukcesów było mniej, niż w przypadku Manchesteru United, Arsenalu, czy Liverpoolu, jednak w każdej lidze na świecie niektóre zespoły są bardziej utytułowane, a inne mniej. To chyba jest logiczne? Tak jest we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i jeszcze wielu innych krajach, więc nie rozumiem tutaj nagonki na Anglię. To, że City nie znaczyło i nie znaczy tyle, co United nie oznacza, że nie mogą się wzmacniać i mieć marzeń o wygrywaniu trofeum. Z Twoich wypowiedzi wynika, że City i inne kluby wspomagane przez szejków, czy innych bogatych właścicieli powinny siedzieć z podkulonym ogonem i kupować tylko przeciętniaków, albo słabeuszy, aby przypadkiem nie stać się europejską potęgą, a "zasłużone firmy" cały czas będą wydawały mnóstwo milionów euro, aby cały czas być na topie... Wspomniany przez Ciebie "Galaktyczny Real" z przełomu XX wieku nie był zbudowany za worek ziemniaków, tylko za kolosalne pieniądze. A nasz Moratti swego czasu szastał kasą na lewo i prawo. Ja nie widzę w tym nic odkrywczego, od dłuższego czasu wiadomo, że pieniądze rządzą światem.
Nerazurro_ pisze:Poza tym radzę sobie przeglądnąć "szkółki" Chelsea,Arsenalu,może znajdziecie 3-4 anglików.

Sprawdziłem na oficjalnej stronie młodzieżowy skład Chelsea i są profile tylko piętnastu osób (to chyba gracze, którzy nie zadebiutowali jeszcze w pierwszym składzie, choć mogę się mylić). Aż dziewięć z nich urodziło się w Anglii. Na stronie Arsenalu w przypadku młodzieżowego składu u niektórych zawodników nie ma miejsca urodzenia, jednak Anglików jest znacznie więcej, niż 3-4. Chyba sam tego nie sprawdziłeś i tym samym palnąłeś kompletną głupotę...
Nerazurro_ pisze:Nie wspomnę o tym że tacy piłkarze jak Torres,Fabregas,Nani,Nasri i typowo ludzie stworzeni do technicznej gry są mocno ograniczani,zamiast czarować i pokazywać w pełni swój potencjał wysyła się ich do siłowni aby nabrali masy mięśniowej żeby móc aby trochę powalczyć o piłkę z tymi kołkami dla których uderzenie z bara i typowo fizyczna walka to dla nich świętość,ale fajnie się ich ogląda,nie ? Ta liga jest tylko mocna TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki pieniądzom,dzięki bogatym właścicielom,zero swojego talentu,swojej myśli szkoleniowej,fajnie jak gra Chelsea z City,na boisku pełno piłkarzy nie pasujących stylem gry do tej ligi,na ławce trenerskiej obu klubów dwóch Włochów,trzeci jako selekcjoner ich reprezentacji ogląda ich z trybun,to takie fajne ?
Akurat oglądałem w tym sezonie sporo spotkań MU i Nani czarował niesamowicie. O pozostałej trójce się nie wypowiem, bo nie oglądałem zbyt wielu meczów Arsenalu i Liverpoolu. Poza tym siła w futbolu jest ważna właściwie w każdym kraju, niezależnie od tego, czy to Anglia, czy Włochy. Spójrz na naszego Coutinho, który musi nabrać masy mięśniowej, bo przegrywa większość pojedynków z obrońcami Serie A. A w innych ligach to piłkarze się nie dotykają? Piłka nożna to męska gra, kontakt między jednym, a drugim zawodnikiem zawsze był i będzie. Walka bark w bark to nieodłączny element tej gry, podobnie, jak walka o górną piłkę. A w innych ligach to budują zespoły za worki ziemniaków, czy mandarynek? Real, barcelona, Milan, Inter, Juve, czy Bayern także wydają mnóstwo pieniędzy i w przypadku tych drużyn nie dostrzegasz problemu....

Krytykujesz napastników, że wracają się na własną połowę i pomagają obrońcom. Daleko szukać nie trzeba, mecz z barceloną i Eto'o harujący na lewej obronie.
Według Ciebie szkółka Chelsea jest przepełniona Belgami, tyle, że w tej drużynie nie ma żadnego zawodnika tej narodowości.
Nie mam pojęcia skąd u Ciebie przekonanie, że szkółka Arsenalu jest przepełniona Francuzami. Może dlatego, że gra tam Nasri, Clichy, Sagna, a trenerem jest Wenger. Tak się składa, że w drużynach młodzieżowych nie ma żadnego Francuza (tutaj mogę się mylić, może jest jakaś pojedyncza jednostka z Francji, nie zmienia to faktu, że piszesz bzdury...)
I najlepsze na koniec: piszesz o małej ilości Anglików w angielskich drużynach. Pisze to ... kibic Interu Mediolan, w którym Włochów jest jak na lekarstwo.... Co prawda dziś jest ich trochę więcej, ale ile ich było 2/3 lata temu?

Myślę podobnie, jak Pablusso. Ewidentnie widać, że Twoją nienawiścią do Anglików i ich futbolu kierują Twoje osobiste powody, a argumenty, które przedstawiasz są po prostu słabe. Pisząc w taki sposób można przyczepić się do każdej ligi i do każdego zespołu.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2011, 17:43 przez djqbaa, łącznie zmieniany 1 raz.
puMba
Posty: 115
Rejestracja: 30 sie 2007, 22:28

Odp: Transfery w Europie

Post autor: puMba »

Miroslav Klose zdecydował się związać dwuletnim kontraktem z Lazio Rzym - informuje na swojej stronie dziennik "Corriere Dello Sport". Napastnik reprezentacji Niemiec ma zarabiać w klubie ze stolicy Włoch 1,8 mln euro rocznie.
Obrazek
Van der Vaart: "Wesley Sneijder has a golden vuvuzela in his pants!"
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Brad Friedel, którego kontrakt z Aston Villą kończy się jeszcze w tym miesiącu, porozumiał się z Tottenhamem Londyn i barwy tego klubu będzie reprezentował w najbliższym sezonie. Szczegóły umowy nie zostały ujawnione.

40-letni były reprezentant USA w Premier League gra już od sezonu 1996/1997, gdy trafił do Liverpoolu. Najdłużej związany był jednak z Blackburn Rovers, w którym wystąpił 288 razy w meczach ligowych. W Villi spędził trzy ostatnie lata.

- Brad jest topowym bramkarzem z wielkim doświadczeniem. Dobrze mieć w drużynie trzech tak doświadczonych bramkarzy: Gomesa, Carlo i teraz Brada. Oznacza to, że mamy rywalizację o miejsce w składzie - skomentował transfer menadżer "Ostróg", Harry Redknapp.
FORZA INTER!!!
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Transfery w Europie

Post autor: kolus »

Nerazurro mowisz, Beckham sie nie sprawdzil w Hiszpanii a to nie jest prawda bo pierwsze 2-3 sezony mial bardzo dobre i to jest fakt.
A co do nienawisci twojej do angielskiej pilki dziwi mnie, poniewaz teraz futbol robi sie totalny style lig europejskich sa coraz bardziej zblizone, a to ze napastnik sie wraca to dobrze bo charuje na swoja druzyne a nie czeka aby dobic pilke. A dobry pilkarz poradzi sobie wszedzie, sadzis ze Anglia to same koksy a Nasri? Dobrze gra i to jest prawda. Mozna powiedziec ze Messi chudzina mieszal z Arsenalem a przeciez tez tam koksy graja i jakos daje rade i ten przyklad juz obala twoja teorie ze angielskie druzyny graja tylko silowy futbol.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Transfery w Europie

Post autor: kachol »

Nerazurro_ pisze:
kachol pisze: Chelsea czy City po prostu dostały zastrzyku gotówki i z dnia na dzień mogą walczyć o najwyższe cele, nie widzę w tym nic dziwnego.
Powiedz mi co znaczyła Chelsea czy City przed przyjściem swoich właścicieli ? Chelsea która cieszyła się jak awansowała do jakichkolwiek pucharów żeby później i tak zebrać łomot od pierwszej lepszej drużyny. City ? Wałęsało się w okolicach 10 miejsca,o ile dobrze pamiętam to nawet Groclin ich wyrzucił w Pucharu UEFA także....
A dzisiaj są klubami lepszymi przynajmniej o klasę dzięki komu ? znudzonemu bogaczowi który postanowił się pobawić w FM'a,super.

kachol pisze: Milan i Inter tak samo opierają się o kasę i podkupywanie piłkarzy z biedniejszych klubów - ten sam mechanizm. Teraz jak Roma stanie się z dnia na dzień 3 razy silniejsza to będziesz ich oskarżał o "nieuczciwość", czy jest to na tyle znana firma, że ma prawo się wzmocnić. Co mnie interesuje bieda Valenci czy Deportivo, to, że jeszcze niedawno byli mocni nie oznacza, że zasługują na jakieś specjalne traktowanie.
Co do Romy to się cieszę bo teraz to jedyna droga aby przeciwstawić się temu cholerstwu,smutne ale prawdziwe. Wszystko opiera się na pieniądzach ale nie rozumiesz o co mi chodzi,to w jaki sposób Premiership kupiła sobie potęgę,wracając do Chelsea był to marny klub z paroma fajnymi zawodnikami,klub który jest poza czołówką,przychodzi Romuś,w tydzień robi wielkie transfery i ten o to marny klub rok później zdobywa sobie mistrza i na stałe gości w czołówce Ligi i Ligi Mistrzów,to jest fair ?
kachol pisze:Piszesz, że Anglicy nie mają piłkarzy jak Nesta czy Maldinii... a Ronney, Gerrard, Scholes, Lampard, Adams, Terry, Bekham, Seaman, Shearer to ludzie z importu???... Włosi nie mają teraz nawet jednego grajka o którego bić by się chciał cały piłkarski świat, a Anglicy mają ich sporo więc w mojej ocenie leżą twoje zarzuty pod adresem Anglików.
Wszyscy dobrze wiedzą że Anglia jest uboga jeśli chodzi o własnych piłkarzy,co do tego nie ma żadnych wątpliwości,swój kunszt i talent pokazali w RPA.
BTW. wiedziałem że ktoś tu się będzie wycierać Gerrardem,Lampardem itd. porównajcie sobie te wielkie nazwiska z tymi z Hiszpanii,Włoch,Niemiec,Francji,Holandii.
1) Zarówno City jak i Chelsea odniosły sukcesy w Anglii i Europie przed przybyciem swoich nowych właścicieli.

2) Czy to nie fair, że Chelsea za kasę Romana kupiła sobie dominację w Anglii i pozycję top five w Europie? Nie, tak samo Real czy Inter stworzyli swoją potęgę za pieniądze, wielkie pieniądze. Skoro jedni mogą to drudzy też. Piłka nożna dla mnie to nie jest jakiś klub arystokracji, że jedni mają prawo walczyć o mistrzostwo, a reszta ma pokornie stać w tyle za liderami i oddawać im co lepszych piłkarzy. To wspaniałe, że w Anglii jest tak wiele bardzo mocnych zespołów. To kwintesencja sportu.

3) Jak popatrzę na zawodników angielskich to mogę spokojnie powiedzieć, że są obok hiszpańskich najlepszymi w Europie. Znajdź mi Włochów grających jak Rooney czy Terry? Dla mnie Twoja argumentacja leży na każdym kroku.

P.S.

Jeżeli komuś ciotka da samochód to co w tym złego? Jeden na sukces pracuje całe życie, drugi dostaje go "ot, tak". Czy jak wygram w lotto to mam oddać wygraną, bo sąsiad przez 30 lat pracował na taką kasę, a ja mam ją z dnia na dzień. No sorry, ale cecha: sam nie zje, drugiemu nie da, doprowadza mnie do szału. Byłem pewny, że dominuje to u starszego pokolenia Polaków, ale ostatnio widzę, że cenniejsze od własnego zwycięstwa są wciąż dla wielu Polaków porażki sąsiadów...
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

Wygrana w Lotto to jest całkiem inna sprawa,to totalizator organizuje,on daje pieniądze aby ludzie je wygrali,wygrali a nie sobie przywłaszczyli. I broń boże nie piszę tego z zazdrości (co sugerujesz ostatnim akapitem),po prostu to jest żenujące co się dzisiaj dzieje z ludźmi/piłką/światem i wszystkim dookoła.
1) A więc wcale nie potrzebowali bogatych właścicieli aby wskoczyć na taki poziom na jakim są dzisiaj ?
2) Nie rozumiesz,nie chodzi mi o to że zespoły z historią mają wygrywać a reszta ma stać i się patrzeć,nie ! Chodzi o to że jak tak Angielskie kluby są wychwalane przez kibiców na cały świecie i nie tylko kibiców,działaczy,dziennikarzy,piłkarzy,trenerów itd. a ja pytam się za co ? Szanuję takie kluby jak United,Liverpool ale sory,nigdy nie kupię tej sztucznie napompowanej Chelsea,City,Tottenhamu i tego typu drużyn,i smutne jest to że kibice tego nie dostrzegają,wyśmiewają innych słabszych,taki kibic Premierleague ma jeszcze czelność powiedzieć że w Hiszpanii grają cipki i baletnice które co chwila się przewracają a we Włoszech to już kompletna patologia,same brutale i aktorzy,a już kompletnie nie rozumiem jak można życzyć City zwycięstwa w pucharach/lidze (bo już też spotkałem się z takimi opiniami) przecież Chelsea i City to największe zło w dzisiejszym futbolu.
3) Że co ? No sory ale rozwaliłeś mnie teraz na części pierwsze. Liga Hiszpańska/Włoska/Niemiecka/Holenderska/Francuska w okresach swoich świetności mogła bez problemu sobie stworzyć 2-3 reprezentacje,i to piłkarzy z najwyższej półki (może jak będę miał więcej czasu to napiszę,z przyjemnością),natomiast Anglia poza żelazną jedenastką ma...no właśnie,ciężko o wybitnych piłkarzy. Rooney,Terry ? Wymieniłby piłkarzy którzy jeszcze niedawno biegali po boisku (niektórzy jeszcze biegają) których Rooney czy Terry może co najwyżej cmoknąć w tyłek,z całym szacunkiem.
kolus pisze: Nerazurro mowisz, Beckham sie nie sprawdzil w Hiszpanii a to nie jest prawda bo pierwsze 2-3 sezony mial bardzo dobre i to jest fakt.
:shocked: To Ty chyba nie widziałeś go w akcji. Beckham z United a Beckham z Realu to dwa inne Beckhamy  :P Choć może trochę zgasł przez to że w United był absolutnym liderem i największą gwiazdą,w Realu był jednym z wielu,na dodatek często wystawiany na nieswojej macierzystej pozycji,może ale nie zmienia to faktu że w Realu grał słabo (poza paroma meczami),dopiero gdy Capello objął Real bodajże w 2007 r.,stworzył świetną drużynę wtedy Beckham grał dobrze,chociaż już wtedy miał swoje latka :P

kolus pisze:a to ze napastnik sie wraca to dobrze bo charuje na swoja druzyne a nie czeka aby dobic pilke.
Jeżeli dla Ciebie napastnik tylko "dobija piłkę" to sory ale pojęcie o tym sporcie masz znikome.
kolus pisze: A dobry pilkarz poradzi sobie wszedzie, sadzis ze Anglia to same koksy a Nasri? Dobrze gra i to jest prawda. Mozna powiedziec ze Messi chudzina mieszal z Arsenalem a przeciez tez tam koksy graja i jakos daje rade i ten przyklad juz obala twoja teorie ze angielskie druzyny graja tylko silowy futbol.
W takim razie wystawmy Julio Cesara na skrzydło,zobaczymy ile tak na prawdę jest wart,albo Milito na stopera,zobaczymy czy są tacy dobrzy. Nasri ? hhmmm... no właśnie nie mam pojęcia co tam robią piłkarze jak on,Torres,Fabregas i tego typu ludzie,tak grają dobrze ale jeśli im się przyjrzysz to zobaczysz o co mi chodzi,popatrz na mecze Arsenalu jak grają z Chelsea czy United,Nasri co chwila zatrzymuje się z piłką i oddaje ją Fabregasowi bo wie że nie da rady przecisnąć się przez Vidica,Ferdinanda czy Terrego,Torres który wyskakuje do piłki z Ferdinandem po to by ją zgrać na skrzydło i szybko pędzić po pole karne rywala,bo w końcu jest napastnikiem ? to serio nie jest dla nich,poważnie,ale że Romuś czy ten szejk oferują wysokie kontrakty i swoją drogą ciężko spotkać dziś lojalnych piłkarzy z tego młodszego pokolenia to sprzedadzą swoją dupę nawet tam gdzie nie będzie kompletnie pasować jak właśnie Torres a.k.a. "kocham Liverpool,kocham to miasto,kocham tych kibiców,chce tu zostać,ale teraz muszę was przeprosić bo mam za godzinę samolot do Londynu,będę grał w Chelsea :ave: " A Messi ? To że ruchał United jak chciał to nic nie znaczy,bo samo United wyszło na te boisko z podkulonym ogonem,jakby wiedzieli że i tak przegrają,Arsenal z tego co wiem to koksów na obronie nie ma ale za to widziałem Messiego jak odbijał się chociażby od Terrego,Alexa,Zhirkova 2 lata temu w półfinale i w każdym starciu z Chelsea której nienawidzę ale przyznać trzeba że jako jedna z nielicznych drużyn w ostatnich latach potrafiła się postawić Barcelonie.
djqbaa pisze: To, że City nie znaczyło i nie znaczy tyle, co United nie oznacza, że nie mogą się wzmacniać i mieć marzeń o wygrywaniu trofeum.

Oczywiście że mogą,mają do tego prawo,ale denerwuje Cię to że taka Chelsea w tydzień stała się klubem na miarę Interu,Milanu,Juventusu ? City w ciągu sezonu też się taką stała,to jest fajne ? może dla innych tak ale dla mnie to istne skurwy*****o.
     
djqbaa pisze:Z Twoich wypowiedzi wynika, że City i inne kluby wspomagane przez szejków, czy innych bogatych właścicieli powinny siedzieć z podkulonym ogonem i kupować tylko przeciętniaków, albo słabeuszy, aby przypadkiem nie stać się europejską potęgą, a "zasłużone firmy" cały czas będą wydawały mnóstwo milionów euro, aby cały czas być na topie... Wspomniany przez Ciebie "Galaktyczny Real" z przełomu XX wieku nie był zbudowany za worek ziemniaków, tylko za kolosalne pieniądze. A nasz Moratti swego czasu szastał kasą na lewo i prawo. Ja nie widzę w tym nic odkrywczego, od dłuższego czasu wiadomo, że pieniądze rządzą światem.

Nadal nie rozumiesz o Co mi chodzi,wyjaśniłem (i wyjaśniam to niemal w każdym poście),jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem,przykro mi.
djqbaa pisze: Sprawdziłem na oficjalnej stronie młodzieżowy skład Chelsea i są profile tylko piętnastu osób (to chyba gracze, którzy nie zadebiutowali jeszcze w pierwszym składzie, choć mogę się mylić). Aż dziewięć z nich urodziło się w Anglii. Na stronie Arsenalu w przypadku młodzieżowego składu u niektórych zawodników nie ma miejsca urodzenia, jednak Anglików jest znacznie więcej, niż 3-4. Chyba sam tego nie sprawdziłeś i tym samym palnąłeś kompletną głupotę...

Fakt,z tymi szkółkami to trochę mnie poniosło,przyznaję,no ale skoro taki Arsenal jest klubem który świetnie współpracuje z młodzieżą i to głównie na niej bazuje to dlaczego nie potrafią sobie wychować swoich piłkarzy tylko ruszają na zakupy do Hiszpanii i Francji,kuszą i przekupują ich rodziny wysokimi kontraktami a później mówią że sobie wychowali.

djqbaa pisze:Akurat oglądałem w tym sezonie sporo spotkań MU i Nani czarował niesamowicie.

Jeżeli dla Ciebie to są czary to....żeby nie było że jestem jakimś hejterem,dla jasności powiem że ma w sobie dynamikę,świeżość,robi sporo szumu ale czary to nie są,on tam musi biegać od bramki do bramki,ciągle na najwyższym biegu dopóki jakiś Terry czy Carragher nie wjedzie mu w nogi. Czarował to Zidane,Del Piero,Recoba,Figo,Maradona,Pele...to idealnie obrazuje jak się ma dzisiejszy futbol ;(

djqbaa pisze:Piłka nożna to męska gra, kontakt między jednym, a drugim zawodnikiem zawsze był i będzie. Walka bark w bark to nieodłączny element tej gry, podobnie, jak walka o górną piłkę.

Ej no,idioty ze mnie nie musisz robić. Porównaj jak walczą o piłkę w Anglii-Włoszech-Hiszpanii-Niemczech,na prawdę Torres,Nani,Fabregas,Nasri wyglądają komicznie w tych starciach,nie dosyć że muszą właśnie tak grać,to ogranicza się ich prawdziwy talent,nie pokazują w pełni tego co mogą pokazać bo,nie może przytrzymać piłki,spokojnie się rozejrzeć i posłać takie podanie na widok którego kibicom wyskoczą gałki oczne bo zaraz sfauluje go jakiś potwór dla którego "przywalić z bara" czy "przejechać po kostkach" to drugie imię,ale co tam,twarda,prawdziwa,męska gra,to lubię.
djqbaa pisze:A w innych ligach to budują zespoły za worki ziemniaków, czy mandarynek? Real, barcelona, Milan, Inter, Juve, czy Bayern także wydają mnóstwo pieniędzy i w przypadku tych drużyn nie dostrzegasz problemu....

Odsyłam do moich wcześniejszych postów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

djqbaa pisze: Krytykujesz napastników, że wracają się na własną połowę i pomagają obrońcom. Daleko szukać nie trzeba, mecz z barceloną i Eto'o harujący na lewej obronie.

Dziwne,bo widziałem go na prawej  :-D No ale do sedna....mecz z Barceloną,a co dalej ?

djqbaa pisze:Według Ciebie szkółka Chelsea jest przepełniona Belgami, tyle, że w tej drużynie nie ma żadnego zawodnika tej narodowości.
Nie mam pojęcia skąd u Ciebie przekonanie, że szkółka Arsenalu jest przepełniona Francuzami. Może dlatego, że gra tam Nasri, Clichy, Sagna, a trenerem jest Wenger. Tak się składa, że w drużynach młodzieżowych nie ma żadnego Francuza (tutaj mogę się mylić, może jest jakaś pojedyncza jednostka z Francji, nie zmienia to faktu, że piszesz bzdury...)
I najlepsze na koniec: piszesz o małej ilości Anglików w angielskich drużynach. Pisze to ... kibic Interu Mediolan, w którym Włochów jest jak na lekarstwo.... Co prawda dziś jest ich trochę więcej, ale ile ich było 2/3 lata temu?

Nie powiedziałem że jest przepełniona Belgami,to raz i nie manipuluj faktami,Dwa to że napisałem to bo o ile dobrze pamiętam jeszcze nie dawno pałętało się w którymś z Londyńskich klubów 2 Belgów. Trzy,Dziwne że że od dekady o sile Arsenalu stanowią Francuzi z domieszką Holendrów.Cztery,tak Inter zawsze był najmniej Włoski,i tutaj przyznaje się do małego błędu,że nie wytłumaczyłem o co mi dokładnie chodzi,sory. Nie chodziło mi o to że we Włoskich klubach ma grać jak najwięcej Włochów,w Hiszpańskich jak najwięcej Hiszpanów itd. Popatrz na to za ile Inter zbudował obecny skład,ile na nich wydał,to teraz porównaj sobie ile wydała Chelsea czy City.
djqbaa pisze:Myślę podobnie, jak Pablusso. Ewidentnie widać, że Twoją nienawiścią do Anglików i ich futbolu kierują Twoje osobiste powody, a argumenty, które przedstawiasz są po prostu słabe. Pisząc w taki sposób można przyczepić się do każdej ligi i do każdego zespołu.
Tak wiem że moje argumenty są słabe ale poważnie nie widzicie różnic pomiędzy piłką do 2006r. a od 2006r. nic,zero,nul ? Nie wierzę że jesteście takimi ignorantami,przecież jeszcze parę lat temu to była magia,sztuka,mecze to były spektakle,z niecierpliwością czekałeś na Ligę Mistrzów bo wiedziałeś że "będzie się działo" a teraz ? Kupa gówna i nic więcej,gdyby nie Inter rok temu to już dawno bym się przerzucił na jakieś bierki czy ping-ponga. Serio,Premierleague to NBA futbolu !

I dla jasności,nie mam na celu ubliżania innym użytkownikom,tylko chce normalnie porozmawiać,wymienić poglądy,żeby nie było że jestem jakimś hejterem. Poza tym widzę że dalsza rozmowa nie ma sensu,bo i ja i wy zdania nie zmienicie,więc nie ma co na siłę się kłócić. Mimo wszystko dziękuję za wszystkie odpowiedzi i liczę że piłka nożna będzie się poprawiać bo to co się obecnie dzieje to śmiechu warte.
Obrazek
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Nerazurro, tak z ciekawosci i dla sensowności prowadzenia dalszej konwersacji zapytam, ile masz lat? Moze wydawac sie to nie istotne, ale wbrew pozorom wiele wyjasni... Tylko szczerze.
Obrazek
sig by Orzeu
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

A ile dajesz ?  :D Tak wiem że moje posty są chaotyczne i trochę nieskładne ale to nie wynik braku umiejętności pisania (choć pisarzem/poetą nigdy nie byłem i nie będę). To tak dla jasności !
Obrazek
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Transfery w Europie

Post autor: kolus »

Nerazurro mam wrazenie, ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem jezeli zrozumiales ze dla mnei napastnik to ten ktory tylko dobija pilki. A twoje argumenty sa bynajmniej smieszne. Stawiasz tezy ze 100% pilki angielskiej jest taka owaka. Jezeli ktos pokaze Ci jeden wyjatek to twoja teoria lezy, wiec nie szukaj na sile okreznych argumentow do innych aby jakos wybrnac ze swojej nazwe to delikatnie niewiedzy.
Kubusa10
Posty: 98
Rejestracja: 11 gru 2008, 20:10
Lokalizacja: Tam gdzie biją najmocniej i piją najwięcej

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Kubusa10 »

Świat:
*Rezerwowy Chelsea Gökhan Töre na dwa lata związał się z HSV.
*Martin Jol został trenerem piłkarzy Fulham. Holender podpisał dwuletni kontrakt.
*Liverpool jest bliski podpisania umowy z Jordanem Hendersonem z Sunderlandu. 
Polska:
-
Plotki:
*Liverpool rozmawia z AS Romą w sprawie pozyskania brazylijskiego bramkarza Alexandra Doniego
*Wielu kibiców Realu nie rozumie pomysłu pozyskania Fabio Coentrao z Benfiki, mając jednocześnie w składzie Marcelo. Wiele jednak wskazuje na to, że transfer Portugalczyka dojdzie do skutku.Czyżby Marcelo miał zawitać do nas??
*Javier Hernandez z Manchesteru United jest nowym celem Jose Mourinho. Trener Realu Madryt oferuje Karima Benzemę i Gonzalo Higuaina.
*Benfica Lizbona stara się wyciągnąć z Atletico MAdryt Eduardo Salvio, ale hiszpański klub nie chce go sprzedać za mniej niż 15 milionów euro, co całą transakcję czyni mocno wątpliwą.
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Transfery w Europie

Post autor: FReeFonix »

Ten temat to transfery w Europie czy kłótnie pomiedzy fanami pilki noznej o pojecie 'Premierleague'... Cos mi sie wydaje ze Hernandez w ogole nie opusci MU, a Marcelo na 99,99999999999999% nie zawita w dobrej części Mediolanu :P
ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Gunnar »

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/tra ... vent.shtml <------- polecam do codziennej lektury, z tym zawsze jest się na bieżąco :)
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

Kubusa10 pisze: *Javier Hernandez z Manchesteru United jest nowym celem Jose Mourinho. Trener Realu Madryt oferuje Karima Benzemę i Gonzalo Higuaina.
Nie ma mowy,Mourinho ostatnio na konferencji powiedział że Benzema i Higuain są intransferibles.
Obrazek
djqbaa
Posty: 132
Rejestracja: 26 sie 2006, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Odp: Transfery w Europie

Post autor: djqbaa »

Nerazurro_ pisze:Oczywiście że mogą,mają do tego prawo,ale denerwuje Cię to że taka Chelsea w tydzień stała się klubem na miarę Interu,Milanu,Juventusu ? City w ciągu sezonu też się taką stała,to jest fajne ? może dla innych tak ale dla mnie to istne skurwy*****o.
Ale według mnie ani Chelsea, ani City nie stały się klubami na miarę Interu, Milanu, czy Juve i nigdy takimi klubami nie będą. Można sprowadzić nowych piłkarzy, można zakontraktować dobrego trenera, można zaopatrzyć się w lepsze piłki, czy korki, jednak nie da się kupić jednego, mianowicie historii. W porównaniu do wspomnianej wcześniej trójki z Włoch, City i Chelsea wypadają nadzwyczaj blado, nie mogą poszczycić się takimi sukcesami. I nie zmieni się to za pięć, dziesięć, czy dwadzieścia lat. Za dwadzieścia lat zarówno City, jak i Chelsea w porównaniu do Interu, Milanu, czy Juve nadal będzie kopciuszkiem i nie pomogą w tym pieniądze Abramovitcha czy Al Fahima.
Nerazurro_ pisze:Fakt,z tymi szkółkami to trochę mnie poniosło,przyznaję,no ale skoro taki Arsenal jest klubem który świetnie współpracuje z młodzieżą i to głównie na niej bazuje to dlaczego nie potrafią sobie wychować swoich piłkarzy tylko ruszają na zakupy do Hiszpanii i Francji,kuszą i przekupują ich rodziny wysokimi kontraktami a później mówią że sobie wychowali.
Zarówno jak, jak i Ty nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Możemy opierać się jedynie na domysłach i być może więcej jest utalentowanych nastoletnich Hiszpanów i Francuzów, niż Anglików. Nigdy nie śledziłem rozgrywek juniorskich, nie znam nazwisk młodych graczy, ale z pewnością Arsene Wenger ma znacznie większą wiedzę w tym temacie, niż ja. Kilku Anglików pod wodzą Wengera wkroczyło do dorosłej piłki i osiąga w niej sukcesy, a dlaczego taka ilość wychowanków angielskich, a nie inna? Konkurencja ze strony innych klubów (mieszkaniec Manchesteru nie pojedzie do Londynu w wieku 8 lat, aby być w szkółce Arsenalu mając w swoim mieście klub światowej klasy), a także pokolenie ma spore znaczenie. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl to reprezentacja Polski za czasów Kazimierza Górskiego i porównanie ją do obecnej kadry. Tamci walczyli o najwyższe cele, a dzisiejsi piłkarze kroczą od kompromitacji do kompromitacji.
Nerazurro_ pisze:Jeżeli dla Ciebie to są czary to....żeby nie było że jestem jakimś hejterem,dla jasności powiem że ma w sobie dynamikę,świeżość,robi sporo szumu ale czary to nie są,on tam musi biegać od bramki do bramki,ciągle na najwyższym biegu dopóki jakiś Terry czy Carragher nie wjedzie mu w nogi. Czarował to Zidane,Del Piero,Recoba,Figo,Maradona,Pele...to idealnie obrazuje jak się ma dzisiejszy futbol ;(

Porównaj jak walczą o piłkę w Anglii-Włoszech-Hiszpanii-Niemczech,na prawdę Torres,Nani,Fabregas,Nasri wyglądają komicznie w tych starciach,nie dosyć że muszą właśnie tak grać,to ogranicza się ich prawdziwy talent,nie pokazują w pełni tego co mogą pokazać bo,nie może przytrzymać piłki,spokojnie się rozejrzeć i posłać takie podanie na widok którego kibicom wyskoczą gałki oczne bo zaraz sfauluje go jakiś potwór dla którego "przywalić z bara" czy "przejechać po kostkach" to drugie imię,ale co tam,twarda,prawdziwa,męska gra,to lubię.
Myślę, że trochę przesadzasz. Rozumiałbym Ciebie, gdybyś w taki sposób pisał o lidze szkockiej, bo w niej to jest dopiero kopanina bez ładu i składu. Co prawda to nic odkrywczego, ale ja uważam, że każdy piłkarz ma swoje atuty. Jeden jest silny, dobrze gra głową i ma dobre warunki fizyczne, jak wspomniany przez Ciebie Terry i stara się to wykorzystać, czasami stosując "sztuczki" w postaci odepchnięcia, czy faulu. Taki Nani, ma teoretycznie gorsze warunki od Terrego, jest za to szybszy, sprytniejszy, lepiej panuje nad piłką i takiego Terrego może przejść, że Anglikowi się w głowie zakręci. Na boisku zarówno jeden, jak i drugi typ zawodnika jest potrzebny. Argument o bieganiu od bramki do bramki kompletnie do mnie nie przemawia. Przecież w każdej lidze wraca niemal cała drużyna, aby bronić dostępu do bramki, a później atakują tylko Ci zawodnicy, którzy mają zdobywać bramki. Ja nie widzę w tym nic niezwykłego, że nawet napastnicy wracają się i pomagają kolegom z obrony. Antyfani Serie A mogą napisać, że taki Sneijder komicznie wygląda w starciach z Chiellinim, a Giorgio tylko czeka, aby wjechać Wesowi w nogi...
Abdool
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2010, 14:26
Lokalizacja: Katowice

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Abdool »

Nerazurro_


Może przestaniesz wzorować się na forum Realu Madryt? Wszystkie głupstwa które tutaj wyczytałem można również spotkać na tamtej stronie...

Co do wielkich kwot wydawanych przez angielskie kluby- pragnę Ci przypomnieć, że to nie Anglicy jako pierwsi zaczęli wydawać kolosalne pieniądze na swoich zawodników tylko bronieni przez Ciebie Włosi i Hiszpanie..

BTW. wiedziałem że ktoś tu się będzie wycierać Gerrardem,Lampardem itd. porównajcie sobie te wielkie nazwiska z tymi z Hiszpanii,Włoch,Niemiec,Francji,Holandii.

Tak więc w czym np. Totti jest lepszy od Gerrarda? Tutaj argumentu, że Totti to oddany Romie piłkarz, a Gerrard to sprzedajna suka raczej nie zastosujesz...



Na koniec dodam, że w Niemczech o piłkę walczy się tak samo jak w Anglii tak więc...
Ostatnio zmieniony 9 cze 2011, 15:11 przez Abdool, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

djqbaa pisze: I nie zmieni się to za pięć, dziesięć, czy dwadzieścia lat. Za dwadzieścia lat zarówno City, jak i Chelsea w porównaniu do Interu, Milanu, czy Juve nadal będzie kopciuszkiem i nie pomogą w tym pieniądze Abramovitcha czy Al Fahima.
No widzisz,dla Ciebie nie,dla mnie też ale ludzie niedługo zapomną o tych arcypotęgach bo w LM będą rządzić anglicy (w sumie już rządzą). Nie zdziwię się jak za parę lat nad taką Chelsea będzie mega spust,bo oni to nie schodzą z poziomu,non stop w czołówce...a obecnie patrząc na to co się dzieje w poszczególnych ligach nie prędko zobaczymy takie Juve w LM,Inter czeka kolejne kilka lat posuchy w Europejskich pucharach (choć chciałbym się mylić),jedynie Milan coś działa,dlatego te kluby zostaną wyrzucone na boczny tor,zamiast pielęgnować tą historię to będzie się mówić o Chelsea,City. I pozostaje tylko czekać aż Blackburn czy inne QPR (które zresztą oferowało przewielki kontrakt Ancelottiemu niedawno,i co ? Pytam się skąd beniaminek ma tyle kasy ? ) będzie lać dupska czołówce innych lig w LM.
djqbaa pisze:Tamci walczyli o najwyższe cele, a dzisiejsi piłkarze kroczą od kompromitacji do kompromitacji.
Tu masz absolutną rację,i to w sumie nie dotyczy tylko reprezentacji Polski. W sumie dzisiaj takie wartości jak klubowe barwy,przywiązanie,honor gówno znaczą,jeszcze parę lat temu kuszeni piłkarze przez wielkie kluby zostawali w swoich bo byli im oddani,woleli być kochani przez prawdziwych kibiców i grać tam gdzie się najlepiej czują a nie tam gdzie będą najwięcej zarabiać,smutne.

djqbaa pisze: Taki Nani, ma teoretycznie gorsze warunki od Terrego, jest za to szybszy, sprytniejszy, lepiej panuje nad piłką i takiego Terrego może przejść, że Anglikowi się w głowie zakręci. Na boisku zarówno jeden, jak i drugi typ zawodnika jest potrzebny. Argument o bieganiu od bramki do bramki kompletnie do mnie nie przemawia. Przecież w każdej lidze wraca niemal cała drużyna, aby bronić dostępu do bramki, a później atakują tylko Ci zawodnicy, którzy mają zdobywać bramki. Ja nie widzę w tym nic niezwykłego, że nawet napastnicy wracają się i pomagają kolegom z obrony. Antyfani Serie A mogą napisać, że taki Sneijder komicznie wygląda w starciach z Chiellinim, a Giorgio tylko czeka, aby wjechać Wesowi w nogi...
Oczywiście że różne typy zawodników są niezbędne. Ale taki Terry wiedząc że szybkościowo z Nanim nie da rady po prostu próbuje tylko i wyłącznie zatrzymać go swoim ciałem dzięki czemu Nani lata po murawie jak szmata. Mnie to osobiście śmieszy,no ale jak chcą tak grać to niech grają,mnie to dynda. Chciałbym tylko powrócić do ćwierćfinału tegorocznej edycji LM,United-Chelsea,jeżeli masz okazję zobaczyć go jeszcze raz to zwróć uwagę agresywność (szczególnie w meczu na Stamford),mnie to przeraża osobiście,już nie same wejścia ale to że Ci piłkarze nic sobie z tego nie robią,po prostu uważają że tak trzeba,nawet we Włoszech tak nie ma (taki Totti jak wygarnął kopa Balotelliemu to wiedział że dostanie czerwo i bez rozmów zszedł do szatni,Materazzi jak robił karate na Szewczence też nie protestował bo wiedział że był faul) ale dla anglików to jest świętość,coś normalnego - brzydzi mnie to,i tak jeszcze przy okazji ten mecz został okrzyknięty jednym z najlepszych w tej edycji przez większość fanów na forach,ja nie wiem co tam było pięknego,to były istne zapasy i widać idealnie dzisiejsze położenia futbolu,taki mecz został okrzyknięty szlagierem a kiedyś takich meczy było multum i jakoś przechodziły bez echa,smutne.

Abdool pisze: Nerazurro_
Może przestaniesz wzorować się na forum Realu Madryt? Wszystkie głupstwa które tutaj wyczytałem można również spotkać na tamtej stronie...
Po pierwsze na nikim się nie wzoruje. Po drugie zgadzam się z tymi którzy bronią La Ligi,Serie A i Europejskiej piłki a po trzecie to forum służy do wyrażania własnych opinii a moje są podobne do tamtych więc odbij.
Abdool pisze:Co do wielkich kwot wydawanych przez angielskie kluby- pragnę Ci przypomnieć, że to nie Anglicy jako pierwsi zaczęli wydawać kolosalne pieniądze na swoich zawodników tylko bronieni przez Ciebie Włosi i Hiszpanie..
JA PIERDOLE !!!!! (sory ale inaczej już nie potrafię napisać). Omówiłem to praktycznie w każdym swoim poście w tym temacie,KAŻDYM !!! Czy dla was czytanie ze zrozumienie sprawia jakieś kłopoty ? Bo najwyraźniej tak,już enta osoba mi to piszę a jak jej enty raz odpowiadam. I to powinno być zrozumiałe,damn !
Abdool pisze: Tak więc w czym np. Totti jest lepszy od Gerrarda? Tutaj argumentu, że Totti to oddany Romie piłkarz, a Gerrard to sprzedajna suka raczej nie zastosujesz...
A gdzie porównałem Gerrarda z Tottim ?

Nie bo wiesz,w czasach świetności swoich lig to Hiszpanie,Włosi,Niemcy,Holendrzy,Francuzi potrafili zrobić ze 3 reprezentacje które nie odstawały ze sobą poziomem...WYSOKIM POZIOMEM !
Anglia nie dosyć że jest jednym z najsłabszych krajów grających w piłkę to jeszcze dostali w prezencie petrodolary z których kupili sobie miano najlepszej ligi świata,TO JEST ŻAŁOSNE




I kończę już dyskusję o Premierleague,myślałem że ktoś przynajmniej zrozumie moje przekonania,to jak ogromna jest przepaść między dzisiejszą piłką a tą jeszcze parę lat temu,myliłem się,szkoda !

EOT ! Bo to w sumie nie temat na tą rozmowę :P


Ekhm...
"Nic już nie zmieni mojego zdania. Już wkrótce spotkam się z przedstawicielami klubu i szczerze przedstawię im swoje cele. Oni rozumieją jednak moje uczucia i zdają sobie sprawę, że chciałbym sprawdzić swoje siły w najmocniejszej lidze Europy. Moi agenci pracują nad całą sprawę, a jedno jest jasne - tego lata przeniosę się do Premier League.Sky Sports" - to powiedział Gervinho który jest bliski przejścia do Newcastle,kolejny mistrz francji woli olać LM,walkę o mistrza,woli pograć w angielskim średniaku który zanim zagra w jakichkolwiek pucharach i powalczy o coś więcej niż TOP 6 to ja dożyję śmierci,no ale co tam...


RADZĘ RZUCIĆ OKIEM -> http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/ciekawo ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 9 cze 2011, 16:49 przez Serpente, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Neymar jest już praktycznie piłkarzem Realu. Królewscy zapłacili za Brazylijczyka 40mln €!

W końcu będą mieli w Madrycie porządnego napastnika. Teraz mają na pewno równie duży potencjał ofensywny jak i defensywny co Barcelona więc mam nadzieję, że przy okazji kolejnych Gran Derbi nie będziemy musieli tym razem oglądać murarki a bardziej taktykę jaką Mou zastosował w Interze z meczu z Barcą na San Siro :)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Transfery w Europie

Post autor: yoda79 »

Haha, rozkapryszona gwiazdka za 40 mln ojro:) Oglądałem go dzięki Sportklubowi i gość to taki drugi Robinho.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Kubus »

jakoś mnie ten napastnik nie przekonuje ... a juz na pewno nie za 40 mln.
Obrazek
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Transfery w Europie

Post autor: mikruzzo »

Szejkowie z PSG sprowadzili sobie Kevina Gameiro z Lorient za 11 mln, podpisując z nim 4-letni kontrakt.
Całkiem przyszłościowy zawodnik ma 24 lata i dwukrotnie podrząd został wicekrólem strzelców Ligue 1 (w zeszłym sezonie 17 bramek, a w tym 22).
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Serpente »

Chuchu pisze: W końcu będą mieli w Madrycie porządnego napastnika.
Że niby Neymar i porządny napastnik ? Jak dla mnie zbyt lansowany jest w mediach,na dodatek co tydzień kocha inny klub także ten. Poza techniką jakoś nie szczególnie zwraca na siebie uwagę,ani ciała ani jakiegoś przyspieszenia,a poza tym to są ploty z tym transferem do Realu,tak jak te że niby do nas ma przyjść Kaka,poczekałbym raczej na oficjalne potwierdzenie ; )
Obrazek
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Adrian Mierzejewski zostanie najdroższym polskim piłkarzem w historii. Za jego transfer z Polonii Warszawa turecki Trabzonspor zapłaci 5,3 miliona euro, czyli około 21 milionów złotych. Wiadomość polskim mediom przekazał menadżer zawodnika Bartłomiej Bolek, który z kolei informację o porozumieniu między klubami otrzymał od strony tureckiej.
FORZA INTER!!!
Kubusa10
Posty: 98
Rejestracja: 11 gru 2008, 20:10
Lokalizacja: Tam gdzie biją najmocniej i piją najwięcej

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Kubusa10 »

To jednak Wojciechowski się zgodził :shocked: parę dni temu czytałem informację o tym że nie zezwolił na jego transfer bo chce walczyć o mistrzostwo Polski,co zapewne zakończy się walką o utrzymanie  :P
Klinsi64

Odp: Transfery w Europie

Post autor: Klinsi64 »

argentyńczyk Mauro Cetto,środkowy obrońca,rocznik '82,przechodzi z Tuluzy do Palermo za friko...
ODPOWIEDZ