Transfery w Europie

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery w Europie

Post autor: sampam »

pierwszyyeti pisze:Nie no, niech spieprza - mówię jako kibic Arsenalu. Tylko po cholerę były te deklaracje, że tu zostanie jak długo będzie mógł i że chce wygrywać trofea, ale z Arsenalem? Tak czy inaczej, solidna kasa za piłkarza, którego trzeba było wywalić czym prędzej - jestem zadowolony. Szkoda jego decyzji.
Po to zeby uspokoic naiwniakow.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Oficjalnie: Alexandre Song zawodnikiem Barcelony. Kwota transferu wyniosła 19mln €.

Arsenal ładnie się osłabia. Barca robi niezłe interesy z Kanonierami w ostatnich latach :)
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Kujon »

Chuchu pisze:Oficjalnie: Alexandre Song zawodnikiem Barcelony. Kwota transferu wyniosła 19mln €.

Arsenal ładnie się osłabia. Barca robi niezłe interesy z Kanonierami w ostatnich latach :)
Taki piłkarz za takie pieniądze :hold:

Na razie ich wzmocnienia robiły wrażenie (Cazorla, Giraud, Podolski) ale teraz Kanonierzy pewnie jak w zeszłym roku, będą szaleć w ostatnich dniach okna transferowego, zapewne z mizernym skutkiem jak w 2011/2012
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Transfery w Europie

Post autor: mikruzzo »

De Rossi prawdopodobnie przechodzi do M.City. The citizens ma zapłacić za niego 30-35mln.euro i ma zarabiać 9 mln euro rocznie
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Oficjalnie: Cesar Azpilicueta zawodnikiem Chelsea.
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Transfery w Europie

Post autor: berniol21 »

mikruzzo pisze:De Rossi prawdopodobnie przechodzi do M.City. The citizens ma zapłacić za niego 30-35mln.euro i ma zarabiać 9 mln euro rocznie
De Rossiemu widocznie się podoba w Romie i nie zamierza odchodzić. Brak jakiegokolwiek trofea mu nie przeszkadza.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Oficjalnie: Luka Modrić piłkarzem Realu.
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Transfery w Europie

Post autor: berniol21 »

Bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem ,że Zenit kupił Hulka i Witsel. Dwaj bardzo dobrzy i młodzi piłkarze wybierają Rosję ?? :
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Transfery w Europie

Post autor: magneto86 »

berniol21 pisze:Bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem ,że Zenit kupił Hulka i Witsel. Dwaj bardzo dobrzy i młodzi piłkarze wybierają Rosję ?? :
Bo Rosja się rozwija i bardzo dobrze płaci :) Transfer Hulka mnie nie zaskoczył, ale za Witsela też sporo sypnęli, jakoś nie jestem przekonany czy jest aż tyle wart.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Transfery w Europie

Post autor: Adriano_forever »

Watro jeszcze wspomnieć że Lassana Diarra przeszedł do Anżi
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Re: Transfery w Europie

Post autor: Dominik »

Mistrz Włoch sfinalizował wypożyczenia Jorge Martíneza oraz Reto Zieglera. Urugwajczyk trafił do CFR Cluj, natomiast Szwajcar do Lokomotiwu Moskwa.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Arkadiusz Milik został piłkarzem Bayeru Leverkusen. Niemcy zapłacili Górnikowi 2,6 mln € za polskiego napastnika. Zawodnik podpisał 5-letni kontrakt.

Ciekawe jak się rozwinie. W naszej lidze się wyróżniał, ale wiadomo, że to jeszcze nie oznacza wielkiej kariery, bo poziom naszej Ekstraklasy jaki jest, każdy widzi. Ponoć klub ma zmienić inny młody Polak, a mianowicie Rafał Wolski, który ponoć przejdzie wkrótce testy medyczne w Fiorentinie.
berniol21
Posty: 158
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:55

Re: Transfery w Europie

Post autor: berniol21 »

Milik to bardzo ciekawy zawodnik życzę mu jak najlepiej,ale obawiam się ,że zbyt szybko opuścił Ekstraklase.
NeraZ
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:08
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: NeraZ »

Chuchu pisze:Ponoć klub ma zmienić inny młody Polak, a mianowicie Rafał Wolski, który ponoć przejdzie wkrótce testy medyczne w Fiorentinie.
te rewelacje zostały już rozwiane przez prezesa Legii, ponoć póki co nie ma żadnej oferty
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Transfery w Europie

Post autor: Kubus »

berniol21 pisze: obawiam się ,że (Milik) zbyt szybko opuścił Ekstraklase.
No właśnie, ja sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony trenuje z dużo lepszymi piłkarzami, w dużo lepszych warunkach. Z drugiej strony zaś, trawy nie powącha przez długi czas a do tego jest bardzo mało doświadczonym zawodnikiem. Próbuję wcielić się w jego rolę i sam nie wiem co bym zrobił na jego miejscu, ale gdybym to ja o tym decydował, myślę że zdecydował bym się zostać w Ekstraklasie jeszcze na przynajmniej rok.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Chuchu »

Kubuś:) pisze:
berniol21 pisze: obawiam się ,że (Milik) zbyt szybko opuścił Ekstraklase.
No właśnie, ja sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony trenuje z dużo lepszymi piłkarzami, w dużo lepszych warunkach. Z drugiej strony zaś, trawy nie powącha przez długi czas a do tego jest bardzo mało doświadczonym zawodnikiem. Próbuję wcielić się w jego rolę i sam nie wiem co bym zrobił na jego miejscu, ale gdybym to ja o tym decydował, myślę że zdecydował bym się zostać w Ekstraklasie jeszcze na przynajmniej rok.
W Górniku zarabiałbyś 8 tys. złotych na miesiąc. Dostałbyś ofertę przenosin do Leverkusen, gdzie byś mógł zarabiać 80 tys. euro miesięcznie. Na serio zostałbyś w Polsce? :)
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Transfery w Europie

Post autor: Kubus »

Chuchu pisze:
Kubuś:) pisze:
berniol21 pisze: obawiam się ,że (Milik) zbyt szybko opuścił Ekstraklase.
No właśnie, ja sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony trenuje z dużo lepszymi piłkarzami, w dużo lepszych warunkach. Z drugiej strony zaś, trawy nie powącha przez długi czas a do tego jest bardzo mało doświadczonym zawodnikiem. Próbuję wcielić się w jego rolę i sam nie wiem co bym zrobił na jego miejscu, ale gdybym to ja o tym decydował, myślę że zdecydował bym się zostać w Ekstraklasie jeszcze na przynajmniej rok.
W Górniku zarabiałbyś 8 tys. złotych na miesiąc. Dostałbyś ofertę przenosin do Leverkusen, gdzie byś mógł zarabiać 80 tys. euro miesięcznie. Na serio zostałbyś w Polsce? :)
To może się przełożyć na dalszą karierę. 8 tysięcy to nie bieda a podszkolił bym się trochę, zachował bym ciągłość gry. W Leverkusen może być tak, że zarobi te 80 tyś miesięcznie przez 2 lata i skończy karierę rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron. No ale niewykluczone, że inaczej bym gadał, gdyby na serio podstawili mi pod nos 80 tysięcy miesięcznie.
Pablusso
Posty: 1138
Rejestracja: 3 maja 2008, 11:01
Lokalizacja: Nowa Sól/Zielona Góra

Re: Transfery w Europie

Post autor: Pablusso »

Kubuś:) pisze:
Chuchu pisze:
Kubuś:) pisze:
berniol21 pisze: obawiam się ,że (Milik) zbyt szybko opuścił Ekstraklase.
No właśnie, ja sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony trenuje z dużo lepszymi piłkarzami, w dużo lepszych warunkach. Z drugiej strony zaś, trawy nie powącha przez długi czas a do tego jest bardzo mało doświadczonym zawodnikiem. Próbuję wcielić się w jego rolę i sam nie wiem co bym zrobił na jego miejscu, ale gdybym to ja o tym decydował, myślę że zdecydował bym się zostać w Ekstraklasie jeszcze na przynajmniej rok.
W Górniku zarabiałbyś 8 tys. złotych na miesiąc. Dostałbyś ofertę przenosin do Leverkusen, gdzie byś mógł zarabiać 80 tys. euro miesięcznie. Na serio zostałbyś w Polsce? :)
To może się przełożyć na dalszą karierę. 8 tysięcy to nie bieda a podszkolił bym się trochę, zachował bym ciągłość gry. W Leverkusen może być tak, że zarobi te 80 tyś miesięcznie przez 2 lata i skończy karierę rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron. No ale niewykluczone, że inaczej bym gadał, gdyby na serio podstawili mi pod nos 80 tysięcy miesięcznie.
Na pewno byś gadał inaczej :)

W Polsce niestety dużo bardziej się nie rozwinie, zwłaszcza nie mając konkurencji w zespole. To mogłoby się odbić na jego talencie dużo gorzej niż siedzenie na ławce i walka o pierwszy skład w Leverkusen. Zwłaszcza, że będzie miał możliwość trenowania i podpatrywania zawodników klasy międzynarodowej o czym w Polsce można tylko pomarzyć.
puMba
Posty: 115
Rejestracja: 30 sie 2007, 22:28

Re: Transfery w Europie

Post autor: puMba »

Daniel Sturridge został nowym piłkarzem Liverpoolu. 23-letni napastnik kosztował "The Reds" 12 milionów funtów i podpisał długoterminowy kontrakt.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Transfery w Europie

Post autor: Kubus »

puMba pisze:Daniel Sturridge został nowym piłkarzem Liverpoolu. 23-letni napastnik kosztował "The Reds" 12 milionów funtów i podpisał długoterminowy kontrakt.
A więc faktem staje się, że do The Blues dołączy Demba Ba... Dobry interes.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: Lamatico »

Ba miał klauzule w kontrakcie... Uwaga! 7 mln funtów.. Idealny napastnik na Inter, niestety, znów przespaliśmy.
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Europie

Post autor: MarcelloLombardo »

Bez przesady z tym przespaniem. Nie jest powiedziane, że Ba chciałby grać w Italii, a poza tym Chelsea dała mu pewnie większe zarobki niż 3 mln euro za sezon ;)
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Transfery w Europie

Post autor: magneto86 »

MarcelloLombardo pisze:Bez przesady z tym przespaniem. Nie jest powiedziane, że Ba chciałby grać w Italii, a poza tym Chelsea dała mu pewnie większe zarobki niż 3 mln euro za sezon ;)
Dokładnie, nie chce mi się wierzyć, że mając do wyboru Chelsea, wybrałby Inter.....Z bólem serca to trzeba przyznać, ale takie są realia....
MarcelloLombardo
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Europie

Post autor: MarcelloLombardo »

Zastanawia mnie czemu Inter nie próbuje ściągnąć Moussy Sissoko z Tuluzy. Chłopak ma 23 lata, wart jest 9,5 mln euro, kończy mu się w czerwcu kontrakt. Zainteresowany nim był już Arsenal (latem prawie go kupili) i kiedyś Barcelona. Zamiast myśleć o Paulinho nie lepiej byłoby zakontraktować Francuza? Zwłaszcza, że możnaby go mieć za darmo latem lub teraz za jakieś 3 mln euro. Z nim w środku, Guarinem i Lampardem mielibyśmy jeden z najmocniejszych środków pomocy w Europie. I nawet Sneijder nie byłby potrzebny. Szkoda tylko, że Moratti nie chce dawać więcej kasy na pensje dla zawodników, bo Lampard raczej się 3 mln nie zadowoli ;)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery w Europie

Post autor: sampam »

Pato w Corinthians!
Kontuzje pokrzyzowaly plany Brazylijczyka, a zapowiadal sie na doskonalego pilkarza (ach to doskonale przyspieszenie).
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Transfery w Europie

Post autor: Nen »

Lamatico pisze:Ba miał klauzule w kontrakcie... Uwaga! 7 mln funtów.. Idealny napastnik na Inter, niestety, znów przespaliśmy.

Tak, bo rynek transferowy to sklep - kładziesz na ladę pieniądze i masz w ręce towar. Odstawcie FM'a.
puMba
Posty: 115
Rejestracja: 30 sie 2007, 22:28

Re: Transfery w Europie

Post autor: puMba »

Newcastle United sfinalizowało w piątek rano transfer obrońcy OSC Lille, Matchieu Debuchy'ego. Francuz kosztował Sroki pięć milionów funtów i podpisał 5,5 letni kontrakt.

oraz

West Ham United sfinalizowało wolny transfer swojego wychowanka, Joe'a Cole'a, z Liverpoolu. Pomocnik parafował osiemnastomiesięczną umowę. W nowym zespole będzie nosił na koszulce numer "26".
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Transfery w Europie

Post autor: Seba »

Giuseppe Rossi oficjalnie został zawodnikiem Fiorentiny. Wszyscy tanio wyciągają ciekawych zawodników, a u nas jak to mawia Ferdynand Kiepki: "Sodomia i Gomoria"...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery w Europie

Post autor: sampam »

Seba. pisze:Giuseppe Rossi oficjalnie został zawodnikiem Fiorentiny. Wszyscy tanio wyciągają ciekawych zawodników, a u nas jak to mawia Ferdynand Kiepki: "Sodomia i Gomoria"...
Ten transfer to rozboj w bialy dzien :P Ok, Rossi mial przeszlo roczny rozbrat z futbolem, ale nie wierze, ze nagle stracil technike czy instynkt strzelecki. Co by nie mowic to Viola znowu moze byc krolem mercato. Latem doskonale transfery (Valero!), a teraz doswiadczony i wciaz mlody Rossi. Uklony!
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Transfery w Europie

Post autor: hQ »

Nie chciałbym przedwcześnie oceniać okienka i wróżyć co się będzie działo, no ale.. Juve łakomi się na Llorente, napastnika, czyli pozycję najsłabszą Juventusu. Dla mnie oni są nieosiągalni, mają mocny, równy, zgrany skład, dobrego trenera i pewnie też zainwestowali w sędziów hehe :P. Fiorentina, naprawdę mądre transfery, jak nie w tym, to w następnym sezonie widzę ich jako głównego konkurenta do walki o mistrza. Napoli, tak jak ktoś wcześniej mówił, troszkę się roztrząsnęło, ale i tak powinni się trzymać w czołówce. Milan zaczyna stawiać twardo na młodszych grajków (El Sharaawy, mało grał, słabo grał, teraz ma zaufanie i dużo gra, strzela i daje punkty). Roma tak samo, tylko tam ultrahiperofensywna taktyka może nie starczyć na mądrzejsze drużyny. Lazio też ma niezłą ekipę na miejsce w czołówce. No i my, wielki bałagan, trener stawiający na młodzież (Rocchi), zmieniający taktykę co spotkanie, zawodnicy rządzą szatnią i ustalają taktykę, do tego geniusz transferowy Branca. Jóźwiak byłby lepszy. Nie wiem co sądzić, ale jak Rocchim mamy straszyć przeciwników to bliżej nam do miejsc 6-7 niż pierwszego.
ODPOWIEDZ