Która najlepsza?

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Która najlepsza?

Post autor: Woo-cash »

Ostatnio w pewnym temacie dało się zauważyć poruszenie związane która liga jest lepsza SerieA czy Bundesliga? Nikomu się nie chciało założyć ale mnie się chciało  8)
Więc zapraszam do dyskusji która liga jest najlepsza. Premiership, LaLiga czy SerieA wybierzcie sami i zapraszam do dyskusji  :-x  :lol2:
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Drzewo91
Posty: 159
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:15

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Drzewo91 »

Jesli mialbym wybierac miedzy meczem La Ligi a Premiership to bez wahania wybralbym ten drugi. Pilka na Wyspach jest dla mnie o wiele bardziej ekscytujaca, szybsza i finezyjna. Primera Division ( dla mnie) jest zbyt statyczna i jednostajna, brakuje im tempa i dynamiki. Serie A to walka na taktyki wiec czasm przynudza a czasem dostarcza niebezpiecznej ilosci adrenaliny :P a na temat Bundesligi wypowiadac sie nie bede :P
Matrix23
Posty: 91
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:06
Lokalizacja: Devils Island

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Matrix23 »

To zależy od tego kto jaki football lubi oglądać. Wiadomo w premiership jest dużo biegania, Laliga jest bardziej techniczna, a Serie a jest taktyczna. Wiadomo najbardziej lubię Serie a, ale to tylko dla tego, że gra tu Inter. Najładniejszą piłkę prezentuje wg. mnie Laliga.
Metal thrashing mad
Drzewo91
Posty: 159
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:15

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Drzewo91 »

Jesli mialbym wybierac mecz miedzy obecnie Realem a Barcelona i ManU z Liverpoolem to nawet wynik druzyn hiszpanskich by mnie nie intersowal. Oczywiscie Matrix powiedzial jak sadzi, ale ludzie ktorzy lubia ogladac niekonwencjonalne zagrania/podania/strzaly czy sztuczki techniczne zazwyczaj wybieraja Premiership..albo Ekstraklase :P
sopel19888
Posty: 251
Rejestracja: 9 sty 2008, 10:48
Lokalizacja: Wielkopolska

Odp: Która najlepsza?

Post autor: sopel19888 »

nie sluchajcie Drewnianego bo on glupoty pisze ;p
I.F.C na zawsze!!! :)
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

Niestety ale Premiershit w tej chwili jest na fali, są najlepsi. Pamietam jednak, że nie tak dawno to Serie A było najmocniejszą ligą. LaLiga robi postępy i wreszcie ktoś powoli dołącza do walki z Barca i Realem, mam tu na myśli Villareal i Atletico.
God protect me
Magiq
Posty: 153
Rejestracja: 19 gru 2007, 23:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Magiq »

Jezeli chodzi o poziom to zdecydowanie Premiership bije na glowe reszte Europy.W Anglii gra masa swietnych zawodnikow i choc walka o mistrza jest nudnawa ostatnimi czasy,to nawet druzyny z dolu tabeli maja wielu dobrych i znanych zawodnikow.Liga sklada sie z 20 dobrych druzyn wsrod ktorych znajdziemy prawdziwe potegi Europy.Oczywiscie imponuja rowniez stadiony gdzie trybuny sa zaraz przy plycie boiska choc brakuje wspanialych opraw i klimatu na tych trybunach...To w Anglii wydaje sie najwiecej pieniedzy przez co liga staje sie komercyjna.

LaLiga poziomem nieco odstaje od Premiership.Lige zdominowaly dwa kluby Real i Barcelona.Zadko kiedy mistrzostwo wywalczy inna ekipa przez co liga traci na atrakcyjnosci.Poza tym nie przepadam za ta liga,zdecydowanie wole obejrzec np.Lecce-Udinese niz spotkanie Realu czy innych druzyn z tej ligi.

W SerieA zakochalem sie jak mialem pare lat...od mistrzostw swiata 94 kibicowalem zarazem reprezentacji Wloch.Dla mnie serie a ma zdecydowanie najlepszy klimat.Ponad niekonwencjonalne zagranie stawiam taktyke,zamiast ogladac popisy Messiego czy Ronaldo wole obserwowac jak zawodnicy ustawiaja sie na boisku,jak wypelniaja swoje zadanie na nim.Takie juz mam upodobania.I choc w SerieA brakuje pieniedzy i na dobra sprawe licza sie tylko 3 zespoly to dla mnie to numer jeden.
\"Ja nie kradne Scudetto, i w SerieB nigdy nie byłem...\"
\"... I nie przeszkadzaj mi już, bo dla mnie jest tylko Inter\"
Pestario
Posty: 214
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Pestario »

Obecnie wg mnie najmocniejsza jest Premiership, na wyspach gra sie zupelnie inna pilke niz w pozsoatlej czesci Europy :) Bardzo podobaja mi sie stadiony z trybunami tuz przy plycie boiska. La Liga - mozna popatrzec na Real i Barce, na szczescie inne druzyny zaczynaja grac znacznie lepiej i tylko troche odstaja tej dwojce.
Bundesliga - co tu duzo pisac, prosty futbol hehe, chociaz wg mnie w ostatnim czasie gra druzyn znacznie sie poprawila no i ta niespodzianka sezonu - Hoffenheim :]
Serie A - taktyki, tylko szkoda, ze jak narazie licza sie 3-4 druzyny, moze wszystko sie niebawem zmieni i to wlasnie ta liga stanie sie najmocniejsza w Europie !  :flaga33:
CZARNO NIEBIESKIE BARWY KROLEWSKIE
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Bart »

Dla mnie piłka to przede wszystkim emocje. Nie interesuje mnie zbytnio piękno gry, no może wyjatek robię na MŚ i ME. Oglądam mecz, gdy zależy mi na wyniku konkretnej drużyny. Dlatego też przyznam bez bicia, że nigdy w życiu nie obejrzałem meczu Premier League ani Primera Division (oprócz 45 minut jak buce z MU przełączyli nam transmisję Inter-Siena rok temu).

A co do jakości lig, to się już wypowiadałem. Serie A nie ma się wcale tak źle jak to wygląda. Primera Division nie ma w tym momencie specjalnej przewagi nad Serie A. Tylko Premiership się wybiła na kapitale milarderów.
SlimShady
Posty: 94
Rejestracja: 8 lis 2008, 17:31
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Która najlepsza?

Post autor: SlimShady »

Dla mnie zawsze Serie A.  :ave: Fascynowała mnie od samego początku, według mnie jest najciekawsza, pod względem tego co dzieje się na boisku jak i po zanim (w mediach ;)) Ale fakt jest faktem Premier League i Primera Division (przykład: LM) - są obecnie najmocniej obsadzone i dlatego są bardziej popularniejsze.
Jednak jak dla mnie Serie A wymiata i tak !! :)
Per me c\\\\\\\'e solo l\\\\\\\'Inter, a me che sono innamorato
IlCapitano

Odp: Która najlepsza?

Post autor: IlCapitano »

SlimShady pisze: Dla mnie zawsze Serie A.  :ave: Fascynowała mnie od samego początku, według mnie jest najciekawsza, pod względem tego co dzieje się na boisku jak i po zanim (w mediach ;)) Ale fakt jest faktem Premier League i Primera Division (przykład: LM) - są obecnie najmocniej obsadzone i dlatego są bardziej popularniejsze.
Jednak jak dla mnie Serie A wymiata i tak !! :)
Z Premiership się zgodze, bo są obecnie najlepsi ale Primera? Przecież w UEFA nie ma już żadnej drużyny hiszpańskiej, a w Lidze Mistrzów są dwie jedynie dlatego, że Villarreal miało szczęście w losowaniu. Liga hiszpańska jest przereklamowana swoim ''pięknem i techniką''.
Tylko Calcio! Mam gdzieś angielskich sprzedawczyków czy hiszpańskich pseudomagików.
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Która najlepsza?

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Potwierdzam Serie A jest najciekawsza mam Canal+ od listopada a nie obejzalem jeszcze calego meczu Premiership. W Primera Divison dotrwałem tylko do konca meczu Barca-Real za to włoską ligę ogląda się z przyjemnoscią.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Piekarz »

Obejrzałem w życiu nie więcej niż 8 meczów Premiership i nie więcej niż 4 mecze La Liga (różnica w tych liczbach wynika chyba z tego, że mecze z Hiszpanii lecą zwykle późnym wieczorem, a ja wolę iść spać niż oglądać mecz innej ligi niż Serie A). Może to ze mną jest coś nie tak, ale kiedy widzę zachwyty nad atrakcyjnością Premiership, pukam się w czoło. Dla mnie to nudy, nudy i jeszcze raz nudy, ciężkie do przebrnięcia.
Kiedyś przeczytałem na jakimś forum wypowiedź kibica Bayernu, Werderu czy innego Dortmundu, który twierdził, że woli oglądać mecz słabych drużyn z Bundesligi niż derby Mediolanu. Teraz rozumiem go świetnie, wolę oglądać mecz Siena - Reggina niż Liverpool - MU, Chelsea - MU i tak dalej.

Podobnie jak dla Barta, piłka dla mnie to przede wszystkim emocje. Nie wyobrażam sobie, jak można w jakimś mocniejszym stopniu interesować się w ogóle piłką, jeśli nie kibicuje się żadnej drużynie. Jeśli oglądam jakiś mecz z innej ligi niż Serie A, to zazwyczaj nie dlatego, że chcę go obejrzeć, tylko dlatego, że jestem akurat przed telewizorem i dalej chcę przed nim być, a nic lepszego nie nadają.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Chuchu »

Serie A czy Bundesliga?? hmm...Jeśli chodzi o siłę ligi to z pewnością włoska jest pod tym względem lepsza ale jeśli brać pod uwagę atrakcyjność to już nie wiem. Czasem jak oglądam mecz Serie A to usypiam, a czasem jestem bliski zawału :)
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

Chuchu pisze: Serie A czy Bundesliga?? hmm...Jeśli chodzi o siłę ligi to z pewnością włoska jest pod tym względem lepsza ale jeśli brać pod uwagę atrakcyjność to już nie wiem. Czasem jak oglądam mecz Serie A to usypiam, a czasem jestem bliski zawału :)
Właśnie zwróciłeś uwagę na ważna kwestie dotyczącą Serie A. Jest ona bardzo niestatyczna. Są mecze Interu Milanu Juve czy Romy które są świetne, szybkie przesiąknięte pieknymi zagraniami no po prostu ciekawe. Są mecze tych samych drużyn nudne jak flaki z olejem.
God protect me
Pazzesco
Posty: 68
Rejestracja: 1 lis 2007, 09:21
Lokalizacja: Polska

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Pazzesco »

u mnie jest tak :
1. Serie A
2. Premiership
3. La Liga
4. Bundesliga

Serie A jest najciekawszą ligą na świecie :) dominuje tam dużo taktyki co bardzo lubie :) Premiership jest ligą w której jest dużo biegania za piłką, dużo strzelania na bramke, ale za to w Premiership nie mają dobrych obrońców.La Liga jest bardzo nudna...nie bede komentował tak samo Bundesliga...
Obrazek
Pinturicchio
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:01
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Pinturicchio »

Mój ranking (10):
1.Serie A
2.Bundesliga
3.Ligue 1
4.Primiera Division
5.Premiership
6.Eredivisie
7.BWIN Liga
8.Premier Liga
9.Serie B
10.Orange Ekstraklasa( i niższe)

To ranking raczej mojej oglądalności. Po prostu dla mnie Italia i nic więcej. Reszta spontanicznie jak puszczają w TV
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Która najlepsza?

Post autor: IRT »

Dla mnie najciekawszą ligą jest włoska i to oczywiste, ale pod względem sportowym jest już inaczej:

1. Angielska
2. Hiszpańska
3. Niemiecka
4. Francuska
5. Włoska
6. Portugalska
7. Rosyjska
8. Holenderska
9. Ukraińska
10. Szkocka
IRT. :]
Forza Inter!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Shady »

Pinturricchio pisze: To ranking raczej mojej oglądalności. Po prostu dla mnie Italia i nic więcej. Reszta spontanicznie jak puszczają w TV
Temat brzmi "która najlepsza", a nie która najbardziej lubisz oglądać. Trochę w swoim poście minąłeś się z tematem :]
Pinturicchio
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:01
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Pinturicchio »

No może i tak, ale która jest najlepsza, ranking wyglądałby podobnie. Kompletnie mnie nie kręci $$ Komercha Premiershit, tak samo jak Piknik Division. Dla mnie liczy się tylko Calcio :piwko: Może i w tej chwili są lepsze, ale ja tak nie uważam :-) Pozdrawiam
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Shady »

Pinturricchio pisze: Kompletnie mnie nie kręci FA Komercha Premiershit, tak samo jak Piknik Division.
A czy jest jakakolwiek liga (mam na myśli oficjalne ligi) niekomercyjna? Każda liga i ogólnie piłka nożna są komercyjne. Wszystkie rozgrywki są organizowane tylko i wyłącznie po to aby odpowiednie osoby odpowiednio na tym zarobiły, bez wyjątków. Gadanie, że jakaś tam liga nie kręci Cię przez komercje jest śmieszne.
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Która najlepsza?

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

IRT jakis dziwny ten ranking niemiecka i francuska przed włoską?? a kiedy ostatnio jakas niemiecka badz francuska drużyna  osiągnęła coś w europie. Do glowy co mi przychodzi to tylko finał LM z udziałem Monaco i Bayeru Leverkusen
Obrazek
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Fanatyczny »

IRT pisze: Dla mnie najciekawszą ligą jest włoska i to oczywiste, ale pod względem sportowym jest już inaczej:

1. Angielska
2. Hiszpańska
3. Niemiecka
4. Francuska
5. Włoska
6. Portugalska
7. Rosyjska
8. Holenderska
9. Ukraińska
10. Szkocka
Nie no Irt poleciales sobie troszke :shocked:
Dajcie mi ten caly Lyon do Serie A, zobaczymy czy zdabedzie kolejny tytul mistrza.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Która najlepsza?

Post autor: kachol »

Dla mnie osobiście liczą się 2 ligi - włoska i angielska, reszta raczej mało mnie interesuje, chociaż na pewno nie można zapominać o hiszpańskiej, która jest bardzo silna, ale nie darze jej sympatią...

A poza tymi trzeba to czasami oglądam szkocką i rosyjską - sam nie wiem dlaczego, jakoś tak wychodzi:-)
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Która najlepsza?

Post autor: IRT »

Fanatyczny pisze: Nie no Irt poleciales sobie troszke :shocked:
Dajcie mi ten caly Lyon do Serie A, zobaczymy czy zdabedzie kolejny tytul mistrza.
Tu nie chodzi tylko o Lyon. W tym sezonie podejrzewam, że Lyon nie zdobędzie mistrzostwa w lidze Francuskiej. Tam mają bardzo inne, ambitne zespoły typu PSG czy Marsylia i to one mogą teraz zgarnąć tytuł Lyonowi sprzed nosa. Problem jest taki, że my nad Juve czy Milanem mamy sporą przewagę, a tam liga w porównaniu z kilkoma ostatnimi latami się zdecydowanie wyrównała, bardziej niż włoska. I mimo iż w Champions League do tej pory w zasadzie liczył się tylko Lyon, to jeżeli w następnym sezonie mistrzostwo zgarnie np. PSG, to będziemy mieli więcej drużyn francuskich liczących się w LM. I są na to ogromne szanse. Większe niż to, że włoskie kluby dojdą do 1/4 finału w przyszłym roku...
IRT. :]
Forza Inter!
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Fanatyczny »

Tu nie chodzi tylko o Lyon. W tym sezonie podejrzewam, że Lyon nie zdobędzie mistrzostwa w lidze Francuskiej. Tam mają bardzo inne, ambitne zespoły typu PSG czy Marsylia i to one mogą teraz zgarnąć tytuł Lyonowi sprzed nosa. Problem jest taki, że my nad Juve czy Milanem mamy sporą przewagę, a tam liga w porównaniu z kilkoma ostatnimi latami się zdecydowanie wyrównała, bardziej niż włoska. I mimo iż w Champions League do tej pory w zasadzie liczył się tylko Lyon, to jeżeli w następnym sezonie mistrzostwo zgarnie np. PSG, to będziemy mieli więcej drużyn francuskich liczących się w LM. I są na to ogromne szanse. Większe niż to, że włoskie kluby dojdą do 1/4 finału w przyszłym roku...
Lyon jest aktualnym liderem Ligue 1 i jedzie juz po 8 tytul z rzedu. Stalo sie to naprawde nudne, ale trzeba przyznac ze rywalizacja jest bardzo zcieta, chyba jeden punkt dzieli pierwsza druzyne od drugiej.
Wiec ich szanse saj jak najbardziej realne...

Staram sie zrozumiec frustracje poniektorych osob z tego forum, bo to nie Serie A prowadzi prym w Europie.
Angole naprawde uciekaja czolowce, zarowno nam jaki i Hiszpanom, ale stawianie Calcio na 5 miejscu jest smieszne. Wielki problem lezy w tym, ze giganci z Wloch dostali zadyszki i w tym roku zawalili na calej linii.
W przyszlej edycji Lm najprawdopodobniej zobaczymy Milan, mocniejsze Juve oraz (miejmy nadzieje) mocniejszy Inter. Watpie aby skonczylo sie to tak jak w tym roku, Serie a nie jest az w tak wielkim kryzysie i moim zdaniem, rzecza naturalna bedzie stopniowe poprawianie wynikow na szczeblu Europejskim.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

Nie no jeszcze do utraty "podium" nam daleko. A jeżeli poprzez wyrównanie ligi oceniamy jej siłę w Europie to co robi Premiershit na pierwszym miejscu?
God protect me
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Która najlepsza?

Post autor: dodo_IM »

Serie A cały czas traci do Premiere League ale do pozostałych lig już nie. W Hiszpańskiej odstaje jak już Barcelona, reszta już nie. Nikt mi nie wmówi, że liga niemiecka czy francuska są lepsze. Angole ostatnio leją Włochów, ale to się nie długo zmieni. Włosi zrozumieją, że muszą dużo zmienić bo obecnie nie jest dobrze. Serie A wróci na szczyt. Włosi zbyt kochają football.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
IlCapitano

Odp: Która najlepsza?

Post autor: IlCapitano »

Serie A jest w tej chwili gorsza jedynie od Premiership. Primera Division jest słabszą ligą od Serie A i nie zmieni tego to, że Barcelona i Villarreal grają w 1/4 LM. Barcelona po prostu gra w tym sezonie futbol z kosmosu i tylko dzięki nim ta liga zyskuje na atrakcyjności, a Villarreal gra w 1/4 tylko dlatego, że trafiło w 1/8 na przeciętny Panathinaikos. Serie A jest bardziej wyrównaną ligą, a w Hiszpanii Barcelona wyraźnie odstaje od reszty, nawet od daremnego w tym sezonie Realu.
CRACOVIAINTER
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2008, 22:20

Odp: Która najlepsza?

Post autor: CRACOVIAINTER »

Il Capitano wyjął mi tą wypowiedz z mózgu, jak zaczynałem czytać ten temat to widziałem, że dokładnie taki post napisze na końcu.
ODPOWIEDZ