Która najlepsza?

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Która najlepsza?

Post autor: morgothbauglir »

Dla mnie, jak dla wielu, liczy się przede wszystkim Calcio. Ale niestety Serie A nie jest już na szczycie. Tylko jeden klub gra dalej w europejskich pucharach (jak na złość - Udinese), więc coś jest nie halo. Najbardziej załamała mnie 1/8 LM. Trzy drużyny włoskie, każda przegrała z angielską  ;(
Może za rok będzie lepiej....
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Adriano_forever »

No właśnie każda przegrała z Angielska drużyną. Ale to nie dziwi bo liga angielska jest teraz chyba najlepszą ligą w Europie. Hiszpańska też jest bardzo mocna biorąc pod uwage jakie tam padają wyniki 5-0    6-1. Np Barcelona miała taką serie w której co mecz strzelali co najmniej 4 bramki. A włoska to jest liga defensywna. Żadko zdarzaja sie drużyny grające tylko i wyłącznie ofensywnie. We włoszech najlepsza jest linia pomocy
Lepiej jest być pokonanym niż być fanem Milanu. - Nicola Berti
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Fanatyczny »

We włoszech najlepsza jest linia pomocy
A ja zawsze myslalem, ze oni slyna z obrony.
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Która najlepsza?

Post autor: morgothbauglir »

Ja bym tak nie patrzył na całą ligęjaką formację ma dobrą, bo np. nie każdy klub ma takich napastników jak Del Piero, Trezeguet, Iaquinta, Amauri. Dużo zależy od danej drużyny. Fakt, Włosi zawsze mają żelazne przygotowanie taktyczne, ale o poziomie ligi nie świadczy tylko ilość goli
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Która najlepsza?

Post autor: yoda79 »

Martwi mnie to strasznie,ale wychodzi na to,że za 2 lata będziemy mieć 3 przedstawicieli w LM,podczas gdy Niemcy 4. Jak wiadomo podstawą do ilości miejsc w LM  jest ranking UEFA,no i właśnie... W tamtym roku Bundesliga wyprzedziła nas o 3,25 pkt.,w tym roku pewnie będzie podobnie. W przeliczeniu na punkty Niemcy w ubiegłym sezonie zdobyli około 25 pkt więcej od nas (!!!). Co niektórych może to zdziwi,ale tylko co niektórych.

Fakty sa następujące: mamy głośne medialnie drużyny,ale bez wyników, natomiast Niemcy spokojnie wygrywają ze średniakami i czasami z "wielkimi" (Werder-Milan),co ma przełożenie na ten nieszczęsny ranking.

Uratowac nas mogą doskonałe kolejne 2 sezony,ale w to wątpię.

Świat calcio jest w kryzysie i to dużym niestety.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
groch
Posty: 374
Rejestracja: 14 sie 2006, 10:56
Lokalizacja: Kruszwica

Odp: Która najlepsza?

Post autor: groch »

Z roku na rok angielska liga odskakuje a włoska ginie. Pamietam jak o tytul walczyly kluby takie jak: Inter, Fiorentina, Milan, Juventus, Lazzio, Roma i moze jeszcze Parma a teraz.... jakos włoska liga slabnie
Obrazek
,,Niektórzy ludzie myślą, że football to sprawa życia i śmierci. Ja myślę,że to znacznie poważniejsza sprawa" BILL SHANKY
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Która najlepsza?

Post autor: yoda79 »

A do półfinałow czy finałow rozgrywek międzynarodowych dochodziły nawet takie drużyny jak Torino czy Sampa, o Napoli nie wspominając.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Gaszka »

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... k2009.html

Tutaj jest tabela 5-letnia, na podstawie której tworzony jest ranking.

Na tej stronie jest więcej takich tabel,  interesujący jest duży awans ligi ukraińskiej, która przeskoczyła Portugalię!

Porównując statystyki Niemców i Włochów widzimy, że ci pierwsi tylko w poprzednim sezonie nazbierali więcej punktów. Śmiem twierdzić, że jeśli Udinese wyeliminuje Werder to jest duża szansa, że ten sezon będzie na korzyść Serie A. Szkoda, że Milan nie dał rady Werderowi, bo takiego tematu pewnie by nie było teraz. Najbardziej ciała dała jednak Fiorentina.
// >> www.FcInter.pl << //
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Która najlepsza?

Post autor: yoda79 »

Ciężko będzie. Wystarczą im 2 pkt więcej i Włochów przeskoczą. Wydaje się,że Werder, HSV i Bayern zdobędą więcej pkt niż jedno Udine. Tym bardziej,że za każdy awans dodawany jest 1 pkt więcej.
Ciała dał i Milan i Viola i Sampa (chociaż ta przynajmniej w grupie natłukła trochę punktów i wyeliminowała Sevillę).
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Która najlepsza?

Post autor: morgothbauglir »

I tak jest bardzo źle. Udinese raczej nie zbije Werderu, więc się żegnamy. Natomiast jeśli jeszcze Bayern ogra Barcelonę (co jest bardzo prawdopodobne) to już bardzo niedługo Bundesliga lepsza od Serie A
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Drzewo91
Posty: 159
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:15

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Drzewo91 »

Jesli Bayern ogra Barcelona zrobie sobie dredy z wlosow lonowych
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Która najlepsza?

Post autor: GULI »

trzymamy za słowo drzewo91 :P
Obrazek
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Która najlepsza?

Post autor: morgothbauglir »

Okej, to już drzewo12 zaklep termin u fryzjera  :D
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

Serio wierzycie, że Bawarczycy ograją Barce? Oglądałem ostatni mecz Katalończyków i zdobywając bramkę na 2:0 wymienili 36 podań w 1:30 minuty... są po prostu w fenomenalnej formie. Natomiast Bayern gra niemrawo jakby się dusił. Dodatkowo pierwszy mecz jest w Niemczech. Wiadomo Futbol to Futbol ale jeżeli się nie wydarzy coś nadzwyczajnego to Barca bez trudów wskakuje do półfinału.
God protect me
Drzewo91
Posty: 159
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:15

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Drzewo91 »

Krotko, zwiezle i na temat. Dredow nie bede musial robic
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Która najlepsza?

Post autor: yoda79 »

Spoko,spoko... Popatrzcie na skład Bayernu-wcale nie mają małych szans.
Wracając do SerieA-jesli Włosi wygraliby org EURO 2016 musiałaby być inwestycje w stadiony.
I jakkolwiek dziwnie by to zabrzmiało w dłuzszej perspektywie nowe stadiony wpływają stymulująco na wynik sportowy jak w Anglii (ale to już temat do dłuzszej dyskusji)
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
zimorodek
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, 22:47

Odp: Która najlepsza?

Post autor: zimorodek »

W jednym z powyższych tematów napisałem o tym wzmiankę , powtórzę ją raz jeszcze;) Na obecną chwilę zdecydowanie najlepszą ligą w Europie jak nie na Świecie  jest Premiership , zresztą mogę posłużyć się argumentem;) Ile zespołów Angielskich jest obecnie w półfinale rozgrywek LM? No właśnie;)
mati01000
Posty: 112
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:36
Lokalizacja: RSL

Odp: Która najlepsza?

Post autor: mati01000 »

moze i barclay jest najlepsza ale dla mnie najpiepkniejsza pilka jest w hiszpani
w anglii gra sie szybka i twarda pilke zas w hiszpani gra sie bardziej stonowanie i dla kibicow tzn duzo trick'ow i sztuczek kazdy powie ze bbva jest najbardziej widowiska pilka swiata !!
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

Wczoraj z kumplami dość długo sprzeczaliśmy się o to która liga jest...szósta :P Już wyjaśniam :P O ile co do pierwszej piątki a wiec Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja wszyscy byliśmy zgodni, bo ciężko ułożyć inną kolejność, o tyle co do wyboru szóstej ligi nie było już tak łatwo. Portugalska? Holenderska? Turecka? Rosyjska? (takie propozycje padały) czy może jakaś inna, ciekawy jestem Waszej opinii na ten temat ;)

Edit: Chodzi o ligi z Europy ;)
Ostatnio zmieniony 7 sie 2009, 11:09 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: Która najlepsza?

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Ja bym się zastanawiał między portugalską a rosyjską. W Rosji liga jest o wiele bardziej wyrównana niż w Portugalii i naprawde trudno przewidziec mistrza w takiej lidze przed sezonem. Wydaje się być ona ogólnie mocna ale w europejskich pucharach lepsza jest liga portugalska. W ostatniej edycji LM znalazły się w 1/8 aż dwie drużyny z tego kraju a Porto malo by brakowało a było by w 1/2 finalu. Holenderska i turecka moim zdaniem są ciut słabsze od tych wyżej wymienionych lig
Obrazek
sowik
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2008, 21:31
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Odp: Która najlepsza?

Post autor: sowik »

jeżeli brać pod uwagę jedynie ligi z państw Europy to faktycznie rosyjska na 6 miejscu powinna być... dobra ciekawa liga na wysokim poziomie.. a fakt, że rosyjskie kluby ostatnio sporo wygrały  tylko to potwierdza... a gdyby brać tak pod uwagę z całego świata ligi?? to może Argentyńska?? :]
"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." - Andrzej Sapkowski[/font]
ObrazekObrazek
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Biały »

Również skłaniał bym się do ligi rosyjskiej. Jest tam dużo klubów, które prezentują naprawdę wysoki poziom, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w europejskich pucharach. Z pozostałych najsłabiej prezentuje się liga holenderska. Ale zarówno w Holandii, jak Portugalii i Turcji są te tzw. "Wielkie Trójki" i jeżeli te drużyny nie odnoszą sukcesów w Europie, to pozostałe nie mają szans zaintnieć na arenie międzynarodowej. W Rosji jest inaczej. A przecięz głównie wyniki na szczeblu rozgrywek pucharowych w Europie determinują poziom danej ligi. Stąd między innymi w ostatnim czasie nieco spadł prestiż Serie A.
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y&nbsp; "Bassiamo i toni" ;D
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Kamikaze »

Dziwie sie dlaczego ligi rosyjskiej nie ma w Fifie. To jest liga, która tak naprawde o wiele lepiej  prezentuje sie  od Polskiej.

To jest moja lista klubów   1. Barclays premier league
                                                2. LFP
                                                3. Serie A
                                                4. Bundesliga, Ligue 1
                                                5. Premier Liga(Rosja), Liga Sagres( Portugalia )
                                               
Ostatnio zmieniony 7 sie 2009, 14:52 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
pabloos6
Posty: 204
Rejestracja: 16 lut 2009, 01:54
Lokalizacja: Wielki Śląsk
Kontakt:

Odp: Która najlepsza?

Post autor: pabloos6 »

Rosja jest specyficznym krajem, jeśli chodzi o funkcjonowanie firm zagranicznych, prawa autorskie , wszech obecne tam piractwo.
Ostatnio zmieniony 7 sie 2009, 14:53 przez pabloos6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ricardo Quaresma77
Posty: 147
Rejestracja: 24 cze 2009, 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Ricardo Quaresma77 »

Liga portugalska w ostatnich latach to przede wszystkim Porto które praktycznie jako jedyne coś znaczyło w europejskich rozgrywkach. Czasem Benfica zajdzie trochę wyżej jak np w 2006 roku ale to tylko jednosezonowy zryw. Sporting to samo, w zeszłym sezonie 1/8, później wiadomo co z nimi było. Niby jest tam wielka trójka, ale Porto jest zdecydowanie przed Sportingiem i Benficą co najdobitniej pokazały zeszłe sezony zwłaszcza 07/08 i 20 pkt przewagi nad drugim Guimaraes. W tym sezonie na papierze mocno wygląda Benfica, no ale jak to kiedyś ktoś mądrze powiedział ''papierowe drużyny wygrywają papierowe puchary'', więc z tym może byc różnie. W każdym bądź razie gdyby nie Porto, to ta liga byłaby na równi z Holandią.
Co do reszty lig z poza wielkiej piątki to na pewno mocna jest Holandia i Rosja, przy czym ta pierwsza już od jakichś dwóch sezonów jest w poważnym kryzysie. Nie wiem kiedy ostatni raz jakakolwiek holenderska drużyna zaszła daleko w LM czy też PUEFA, ale chyba było to PSV i cwiercfinał 2 lata temu, gdzie później odpadli z Liverpoolem. Reszta nic. Ajax w kryzysie, Feyenoord - wielka dupa, choc w ostatnim sezonie pod koniec zaczęli wygrywac. Jest jeszcze AZ, ale oni są cholerną niewiadomą. Rosja z kolei ostatnio poszła ostro w gorę, ale głównie w PUEFA, bo w LM nie wyszli z grupy jeszcze dłużej niż Real nie przeszedł 1/8. Teraz na topie jest Rubin Kazań, reszta zespołów mocno się osłabiła w tym CSKA i Zenit z których największe gwiazdy odchodzą do innych lig europejskich. Ich też to czeka za parę lat ale póki co wg mnie to oni mogą najdalej zajśc z całej ligi rosyjskiej.
Jest jeszcze Turcja która za parę lat może przeskoczyc wszystkie wyżej wymienione ligi, ale na razie jest na etapie budowania swojej potęgi, zwłaszcza Galatasaray.


Jakby się komuś nie chciało czytac całego posta to dla mnie Portugalia = Rosja > Holandia :-)
Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji.

Obrazek
13adi13
Posty: 24
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:22
Lokalizacja: Bydgoscz

Odp: Która najlepsza?

Post autor: 13adi13 »

Dla mnie tak:
1.Angielska
2.Hiszpańska
3.Włoska
4.Szwabska
5.Francuska
6.Portugalska
7.Rosyjska lub Holendersa albo Ukraińska(patrz. PUEFA 08/09)
FORZA INTER!!!
mati01000
Posty: 112
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:36
Lokalizacja: RSL

Odp: Która najlepsza?

Post autor: mati01000 »

Jaa widze to tak
1.Anglia
2.Hiszpania -Najefektowniejsza liga swiata co chodzi o technike
3.Włoska
4.Francja
5.Niemcy
6.Portugalska
7.Holandia
8. Turki
9.Grecja
10.Ruska
11.Rumunia
12.Szkocka
13.Belgia
14.Ukrainska
15.Austria
... 31.Polska ;p
sowik
Posty: 64
Rejestracja: 20 gru 2008, 21:31
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Odp: Która najlepsza?

Post autor: sowik »

@mati liga belgijska jest lepsza od ukraińskiej?? nie wydaje mi się ;]

Moje top 10:

1. Anglia
2. Hiszpania
3. Włochy
4. Niemcy
5. Francja
6. Rosja
7. Grecja
8. Portugalia
9. Turcja
10. Ukraina
Ostatnio zmieniony 9 sie 2009, 22:53 przez sowik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." - Andrzej Sapkowski[/font]
ObrazekObrazek
mati01000
Posty: 112
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:36
Lokalizacja: RSL

Odp: Która najlepsza?

Post autor: mati01000 »

ta no dobra szachtar w tamtym sezonie wygral puchar Uefa ale poprzednie lata ?? nikt nie gral dobrze poza dynamo ktore prawie co rok odpadalo w fazie grupowej
a w belgi anderlecht tez lecial w fazie grupowej ale w PUEFA  st.ligue czy fc brugge albo nawet genk wypadalo duzo lepiej niz ukrainski sachtar czy dnipro
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Która najlepsza?

Post autor: Nen »

"Słaba Serie A" w tym tygodniu w Europie wygrała 7 na 5 spotkań.

W LM już drugą kolejkę z rzędu zdobyła 10/12 pkt czego nie dokonało ani premiershit ani primiera balerina. W Lidzę Mistrzów reprezentanci Calcio schodzili tylko 2 razy pokonani mimo, że są w chyba 4 najsilniejszych grupach.

EDIT: Oczywiście 5 na 7.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2009, 20:19 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
ODPOWIEDZ