Nagrody piłkarskie

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Nagrody piłkarskie

Post autor: Serpente »

Szukałem ale nie znalazłem takiego tematu więc zakładam, a więc wczoraj w Zurychu odbyło się wręczenie nagród za rok 2011, chyba nie jest to niespodzianką że znowu Złotą Piłkę wygrał Lionel Messi który już 3 raz z rzędu zgarnął tą nagrodę. Ten plebiscyt z roku na rok staje się coraz gorszy, nie dosyć że znowu wygrał Leoś to najlepszym trenerem został Guardiola a w drużynie roku FIFPro 2011 jest 5 piłkarzy Barcy (4 z Realu i 2 z United  :lol: ).

ŻENADA.
Obrazek
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Bodzek »

To teraz napisz jakie TY byś podjął decyzje co do zwycięstw.
Gadanie dla gadania, a obiektywizmu zero
Obrazek

"...Ja nie kradnę Scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem..."
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Lamatico »

Cóż, Barcelona wygrała wszystko stąd najlepszy trener i zawodnik z tego klubu. Taka już kolej rzeczy. W tym roku zasłużył na to chyba Ronaldo, patrząc na statystyki. Lecz jego drużyna nie wygrała nic (Pucharu Króla nie liczę). Kto inny miałby otrzymać tę nagrodę? Bądźmy szczerzy, nie ma takiego zawodnika.

Wiem, że to wszystkich denerwuje, szczególnie w kontekście sezonu, w którym Inter wygrał Ligę Mistrzów i wówczas tę nagrodę powinien otrzymać Sneijder, ale musimy się z tym pogodzić. Człowiek, który strzela średnio ok. jedną bramkę na mecz i ma podobną ilość asyst jest bezkonkurencyjny. Nie znajdziecie drugiego takiego. Zdarzali się nagrodzeni obrońcy, jak choćby Cannavaro po MŚ w Niemczech, ale to sporadyczne wypadki. Być może Euro wykreuje przyszłego zwycięzcę, lecz ja szczerze w to wątpię.

Z żalem to mówię, ale zapewne czekają nas kolejne lata dominacji Barcy, bo nie widać zespołu, który mógłby im dorównać, ot taka okrutna prawda.

PS. piękne jest to, że jesteśmy my kibice Interu, którzy potrafią być na dobre i na złe z klubem, bez względu na wyniki. Grono to jest, wydaje mi sie coraz mniejsze, bo krytyków cała masa, tych którzy chcą 'Messich' i innych spektakularnych grajków, ktorzy w ostatniej dekadzie 'wydoili' nas finansowo niemiłosiernie, ale... Ci co wytrwają będą bardzo, bardzo cenni. Trzeba pamiętać, że kierowanie klubem to biznes, i ciekaw jestem jak Wy postawilibyście się w sytuacji Morattiego, gdy nastaje kryzys interes nie idzie już tak pięknie... nalezy się nad tym zastanowić.

Część powie sprzedać klub... Czy Wy sprzedalibyście swoje 'dziecko'?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 20:03 przez Lamatico, łącznie zmieniany 1 raz.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Blablarzynca »

Tym razem zasłużona Złota Piłka dla Messiego.
all in the game, yo, all in the game
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Serpente »

Bodzek pisze: To teraz napisz jakie TY byś podjął decyzje co do zwycięstw.
Gadanie dla gadania, a obiektywizmu zero
Fakt że tym razem wygrał ją zasłużenie ale nie powiesz mi chyba że ta nagroda zeszła na psy, jak jeszcze niedawno laureaci byli zasłużeni i słuszni tak teraz patrzy się zupełnie nieobiektywnie dzięki czemu taki piłkarz jak Messi zdobywa 3 takie nagrody pod rząd ( :roll: ) i jest już stawiany na równi z Cruyffem, Van Bastenem i Platinim którzy też wygrywali po 3 razy. Nie wiem co w 11stce roku robi Alves i Pique no ale dobra, to już jest chyba rytuał że z Barcelony musi być przynajmniej po jednym zawodniku na daną formację, szkoda że Valdesa zabrakło  :-D
Lamatico pisze: Część powie sprzedać klub... Czy Wy sprzedalibyście swoje 'dziecko'?
Skoro już idziemy tym tokiem myślenia to warto się zastanowić nad tym czy aby Moratti jest dobrym, kochającym i przede wszystkim odpowiednim ojcem  :-D
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Lamatico »

Nerazzurro_ pisze: dzięki czemu taki piłkarz jak Messi zdobywa 3 takie nagrody pod rząd ( :roll: ) i jest już stawiany na równi z Cruyffem, Van Bastenem i Platinim którzy też wygrywali po 3 razy.
Lamatico pisze: Część powie sprzedać klub... Czy Wy sprzedalibyście swoje 'dziecko'?
Skoro już idziemy tym tokiem myślenia to warto się zastanowić nad tym czy aby Moratti jest dobrym, kochającym i przede wszystkim odpowiednim ojcem  :-D
Myślę, że Messi jest lepszy od wyżej wymienionej trójki piłkarzy.

Myślę, że Moratti jest jedyną osobą, która może zarządzać tym klubem. Inter = Moratti, Moratti = Inter. Nie widzę innej opcji i możemy być w środku tabeli, bronić się przed spadkiem, czy też wygrywać kolejne trofea Moratti = Inter. Jestem jednym z nielicznych, który przychylnie patrzy na obecną politykę klubu. Mądrze wprowadzani są mlodzi, którzy dają temu klubowi nadzieję na wielką przyszłość plus zarobek finansowy.  :offtopic:
Michal_fci
Posty: 1130
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:34
Lokalizacja: Świdnica

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Michal_fci »

Ja zgadzam sie z Lamatico nie wyobrazam sobie zeby jakis szejk czy ktos mial kupic Inter. A co do nagrod Messi w tym roku wygral zasluzenie potrafi przejsc 4 zawodnikow Realu i to nie robiac sztuczek tylko sprint. Ronaldo jest bardziej kompletnym pilkarz według mnie, ale zespol nic nie wygrywa to i pilkarz nagrody nie dostanie. Nie lubie Messiego ale w barcelonie potrafi grac, szkoda ze w reprezentacji tak slabo gra bo lubie Argentyne. Dla mnie i tak te nagrdoy wiekszego znaczenia nie maja bo po tym jak "ukradli" Wesowi ta nagrode to wiem ze tylko barcelona moze wygrac. Fakt faktem nie ma druzyny ktora by im zagrozila jedyne szanse to ma Real ktore i tak sa male wiec jesli nie przez blad jakis to barcelone ciezko bd pokonac
Gdy­byś kiedyś we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Serpente »

Też nie chciałbym szejków, przecież to wiadome, te skurczybyki chyba w ogóle nie znają się na piłce, tylko wykładają kasę i później walą gruchę przed telewizorem oglądając swoje gwiazdki na boisku.

Lamatico
Ale spójrz na to z boku, mówisz że Inter=Moratti i na odwrót, ale może jesteś już przyzwyczajony do tego że Moratti zawsze tu był, bo bez niego byłoby jakoś dziwnie.
Co do dalszej części wypowiedzi nie wiem jak można zachwalać obecną politykę klubu i to co się działo ostatnimi czasy, nie wiem gdzie widzisz tych młodych którzy się u nas ogrywają (jeden Faraoni nie wystarczy) bo ja widzę z kolei że tych młodych, zdolnych to się właśnie pozbywamy. O finansach nawet nie wspominaj bo krew mnie zalewa jak patrzę na kontrakty naszych grajków jak i stan budżetu po 2010 r. to jest wręcz nie do pomyślenia że taki ekonomista i biznesmen jak Moratti tak nonszalancko zarządzał klubem. Gdyby nie Mourinho to do dziś dalej byśmy byli chyba największymi frajerami w Europie. I nie, nie mówię że byle kto zarządzałby tym klubem lepiej (chociaż mogłoby się mieć takie wrażenie) no ale spójrzmy prawdzie w oczy, w Interze takie coś jak stabilność czy rozwaga po prostu nie istnieje a są to jedne z głównych czynników to zbudowania czegoś naprawdę mocnego!
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 23:50 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Filip© »

Niby temat Nagrody piłkarskie, a gadacie o Morattim. Panowie, jest taki temat jak "Inter Morattiego"

Co do nagrody, Messi wygrał zdecydowanie, no i raczej zasłużenie, przedstawiciele mediów chyba w 95% na niego zagłosowali. Fajnie Pandev głosował Eto'o, Wes, Abidal :D
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: sampam »

 Tak sie zastanawiam, czy na stronie jest chociaz jedna osoba ktora ogladala przynajmniej 30-40 meczow Cruyffa, Platiniego czy nawet VB:D Porownywanie tejze trojki do wspolczesnych graczy wymaga uwzglednienia wielu kryteriow, a i tak ostatecznie nie jesteśmy w stanie powiedziec czy np. rozgrywajacy z lat 80 byl gorszy od napastnika XXI w. etc. Fale oburzenia zapewne wywolaloby porownanie Ronaldo z portugalskim odpowiednikiem, a przeciez moglbym spytac, a co to za "fenomeno", skoro ma porownywalne statystyki z CR. Wiadomo, ze sprawa nie jest taka prosta...
 Nie mam pojecia czemu Xavi nie otrzymal chociaz raz Zlotej Pilki, bo to w duzej mierze dzieki niemu Messi jest tam, gdzie dzis jest. Hiszpan w swiatowym futbolu zdobyl wszystko co mogl (z wyjątkami), jest u swego pilkarskiego szczytu (?), a pozegnalna laurka ze strony FIF-y dla takiego playmakera, to chyba jednak ciut za mało.
  Geniusz, zajwiskowosc Messiego sa bezdyskusyjne, ale jeśli zostanie w Barcelonie do końca kariery, to nigdy z całą pewnością nie dowiemy się, czy to pilkarski absolut, czy "tylko" niebywale zwinny i szybki gość z dobrym driblingiem (cechy te wynikaja w duzej mierze nie z treningu, a z wrodzonych predyspozycji). Legenda Napoli, „boski Diego” w wieku  Messiego był… gwiazda Barcy i podobnie jak Leo nie miał w swojej kolekcji Pucharu Świata. Na tenze czekal do 1986 r., az osiagnal 26 rok zycia, coz, wszystko przed Messim. Do Pelego brakuje mu tylko 3 MŚ:D
 Co do Ronaldo, to nie będę zbyt odkrywczy, jeśli powiem, ze zawsze będzie o krok za Messim…

  Ostatnio sluchalem wypowiedzi Bonka, z ktorej wynikalo, ze gdyby Totti przystal na kuszace warunki chociazby Realu, moglby byc (przed laty) laureatem niejednej Zlotej Pilki. Chyba cos w tym jest...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 00:40 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: kachol »

Złota piłka już jakiś czas temu straciła prestiż... Od 3 lat wygrywa Messie, czy na to zasługuje czy też nie... Nawet brak sukcesu na MŚ i brak wygrania LM spowodował w efekcie, że nagrodę otrzymał Messie...

Co zaś do Interu MM, to mam do niego wielki szacunek, ale czasy się zmieniły. Jeżeli nie będzie w stanie zrobić z Interu marki zarabiającej nawet na chipsach to ten klub wypadnie z czołówki. Takie czasy i pomimo, że gardzę nimi nie mam na nie wpływu, dopóki piłka nożna jest po pierwsze biznesem, a po drugie sportem rządzić będzie kasa. A MM ma już jej za mało, by Inter był gigantem...
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: Jedrula »

Co do samej złotej piłki moim zdaniem są dwa kryteria, które trzeba spełnić, aby dostać tą nagrodę:
1) grać w Barcelonie
2) nazywać się Lionel Messi
Dopiero po spełnieniu obu kryteriów można realnie myśleć o zdobyciu złotej piłki.
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Nagrody piłkarskie

Post autor: pewny »

Zlatan najlepszym piłkarzem Serie A w 2011 roku

Drużyną roku Udinese...

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/lig ... ku,1750438
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
ODPOWIEDZ