Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Piekarz »

Zastanawiałem się ostatnio, jak w temacie, która liga piłkarska jest najlepsza, która powinna być oficjalnie uznana za najlepszą, tak bez dwóch zdań, żeby nikt już nie miał wątpliwości i nie miał prawa pisać inaczej. Temat można ugryźć od wielu stron: ja jestem zdania, że w ogromnym stopniu za jakość piłki odpowiadają trenerzy, więc postanowiłem porównać obecnych trenerów siedmiu najlepszych drużyn ostatniego sezonu w czołowych ligach. Oczywiście mówię o trzech wiadomych ligach, bo z Bundesligi i Ligue 1 nikt nawet nie słyszał o więcej niż jednym-dwóch trenerach, co zresztą potwierdza moją tezę zależności jakości ligi od trenerów, bo jak wiadomo są to ligi słabiutkie. Tak czy inaczej, za najlepszego trenera na danym miejscu w tabeli przyznawałem 3 punkty, za środkowego 1 punkt, a za najgorszego gówno, zero punkta. Oto, co mi wyszło:

1. Inzaghi > Simeone > Guardiola (+3 Serie A, +1 La Liga) - jeśli kogoś dziwi taki wybór, niech sobie zwizualizuje, co osiągnąłby w takim Lazio trener, który już od równo 10 lat (!) rokrocznie kompromituje się w LM rokrocznie mając do dyspozycji najlepszy skład świata lub coś koło tego.
2. Ancelotti > Solskjær > Pioli (+3 La Liga, +1 Premier League) - ciężki wybór - Solskjaer jest nikim, ale Pioli chyba mimo wszystko jest jeszcze bardziej nikim.
3. Gasperini > Klopp > Koeman (+3 Serie A, +1 Premier League) - moim zdaniem nie wymaga komentarza, ale pewnie wciąż znajdą się zdziwieni; well, jeśli przedkładacie jednorazowy wyskok Kloppa za setki milionów euro i późniejsze kompromitacje nad długofalowy, co roku coraz bardziej imponujący projekt genialnego kolektywu, który jeszcze w dodatku na siebie zarabia, to sami sobie wystawiacie świadectwo.
4. Tuchel > Allegri > Lopetegui (+3 Premier League, +1 Serie A) - najtrudniejszy wybór ze wszystkich, Allegri i Tuchel to praktycznie remis, obu uważam za znakomitych trenerów. Daję Tuchela na pierwszym, żeby mi ktoś nie zarzucił stronniczości na rzecz Serie A.
5. Spalletti > Rodgers > Alguacin (+3 Serie A, +1 Premier League) - owszem, Rodgers ma niezłe wyniki jak na Leicester, aczkolwiek nie oszukujmy się, oni ciągle lecą na tym, co zbudował Ranieri. W Hiszpanii z kolei bardzo szybko zaczęły się nazwiska trenerów, których nikt nie kojarzy i większość nie umie wymówić.
6. Pellegrini > Sarri > Moyes (+3 La Liga, +1 Serie A) - kolejny ciężki wybór, Sarri to jest jakaś marka, ale moim zdaniem trochę za bardzo śmierdząca papierosami, tzn. nie do końca przekonująca. Pellegrini razem z Mancinim budował wszystko, dzięki czemu Guardiola może teraz wygrywać ligę angielską, plus w Maladze był geniuszem. Fakt, że Moyesa zatrudnia szósta drużyna ligi to spora kompromitacja PL.
7. Mourinho > Emery > Nuno (+3 Serie A, +1 La Liga) - no to już chyba naprawdę nie wymaga komentarza.

Ranking końcowy:
1. Serie A - 14 pkt.
2. La Liga - 8 pkt.
3. Premier League 6 pkt.

No więc dość wyraźnie według przyjętego kryterium najlepsza jest Serie A, choć trochę zaskoczyła mnie jakość trenerów z Hiszpanii - myślałem, że jeśli Barcelona od prawie 10 lat nie miała żadnego poważnego trenera, to wyjdzie to dużo słabiej. Widać też, że rzekomą jakość ligi angielskiej zaciemnia Chelsea - faktycznie świetny projekt z faktycznie świetnym trenerem. Jednak jak tylko spojrzymy nieco niżej, zaczyna się dramat.

A wy co sądzicie? Która liga jest najlepsza? Jakie kryteria oceny można by jeszcze przyjąć?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Odet »

Piekarz Ty serio to pisałeś? czy Ci się Randama/Wybraniec/Czarodziej Czasu włamał na konto???

Pozdr.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Raffal »

temat średnio ambitny bo tutaj jest odpowiedz

https://www.transfermarkt.pl/statistik/5jahreswertung\
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Piekarz »

Raffal pisze: 23 sie 2021, 11:16 temat średnio ambitny bo tutaj jest odpowiedz

https://www.transfermarkt.pl/statistik/5jahreswertung\
To nie jest żadna odpowiedź, tylko ranking zbierający dane punktowe z pięciu ostatnich lat. Mnie interesuje, która liga jest najlepsza na teraz, a nie to że ktoś wygrał mecz eliminacji do Ligi Europy w lipcu 2017, a ktoś inny odpadł z grupy LM w grudniu 2018. Jeśli coś jest średnio ambitne to raczej Twoja postawa "wrzucę jakiś ranking z dupy żeby nie pomyśleć samodzielnie bo jeszcze się spocę".
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Mora »

No jarało się trawkę za małolata, na palcach jednej ręki policzyłbym imprezy, na których wlatywało coś mocniejszego. Generalnie zawsze trzymałem się od tego gówna na dystans, ale znam parę osób, które zmiotło z planszy. Trzymaj się tam Piekarz, pamiętaj że nie jesteś sam. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chętnie Ci pomogą.

Telefon Zaufania
800 199 990

czynny codziennie
w godz. 16-21
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
nicolas80
Posty: 150
Rejestracja: 31 lip 2013, 19:49

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: nicolas80 »

Muszę przyznać ze ciekawa próba stworzenia rankingu która liga jest najlepsza pod względem umiejętności oraz jakości szkoleniowej. Jednak miejsce w tego typu rankingu jest zależna od tego kto komu i ile przyzna punktów. Niestety ale nie będzie to obiektywna ocena ponieważ każdy oceniający ma inny punkt widzenia i będzie punktował według swojego uznania.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Ljarro »

Oficjalnie -Ekstraklasa, nieoficjalnie - Ewinner II liga
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Mora »

Ljarro pisze: 23 sie 2021, 15:42 Oficjalnie -Ekstraklasa, nieoficjalnie - Ewinner II liga
Trudno się nie zgodzić, jak będziesz na szlagierowym meczu z GKS-em Bełchatów, to można jakieś piwko zrobić.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Raffal »

To pofiltruj po ostatnim sezonie. Wszystkie opinie że włosi olewają LE mnie przestały interesować bo jeżeli olewają to sami sie spychają w takim rankingu. W chwili obecnej Anglia wyprzedziła niestety wszystkich. A przykład Lukaku dokładnie pokazuje miejsce Serie a. Niestety brakuje gwiazd we Włoszech i poza samymi Włochami ciężko o topowych zawodnikow w tej lidze.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Saff »

Jaki jest sens tego typu rozważań w oparciu o to, kto jaką drużynę trenuje?
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Adriano_forever »

Odpowiedź jest prosta. Hummel IV liga grupa lubelska. Pozdrawiam.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: maverik »

Piekarz pisze: 23 sie 2021, 11:03 Fakt, że Moyesa zatrudnia szósta drużyna ligi to spora kompromitacja PL.
West Ham stał się szóstą drużyną ligi dzięki Moyesowi właśnie.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Yascarr »

Najlepsza liga to ta którą ogląda się najlepiej. Proste.
1. Włoska
2. Angielska
3. Niemiecka
4. Francuska
5. Hiszpańska
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Która liga piłkarska jest oficjalnie najlepsza

Post autor: Ljarro »

Mora pisze: 23 sie 2021, 17:25
Ljarro pisze: 23 sie 2021, 15:42 Oficjalnie -Ekstraklasa, nieoficjalnie - Ewinner II liga
Trudno się nie zgodzić, jak będziesz na szlagierowym meczu z GKS-em Bełchatów, to można jakieś piwko zrobić.
Zapewne się pojawię, pytanie tylko czy będzie piwo, bo ostatnio niepewna sytuacja
ODPOWIEDZ