20 najlepszych bramkarzy świata

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Ljarro »

kto?
glinek
Posty: 369
Rejestracja: 17 sie 2007, 20:31
Lokalizacja: Bytów

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: glinek »

najlepsi to są bez wątpienia Buffon, Frey, Cesar, Cech, Casillas, Boruc, Kuszczak, Coupet (kolejność przypadkowa)
FORZA INTER
milano siamo noi, milanista pezzo di merda
milan milan vaffanculo, ma che bello é stare insieme a te
FORZA WISŁA
Jak długo na Wawelu, Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła, Zwyciężać będzie wciąż.
Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród
Zwycięży nasza Wisła, bo to Krakowski klub
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Inter Man »

o Boże jak wy sie czepiacie! ja pisze Q,q zamiast Ku,ku i prosze to uszanować ;)
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Globus »

Inter Man pisze: o Boże jak wy sie czepiacie! ja pisze Q,q zamiast Ku,ku i prosze to uszanować ;)
Ale to jest kolego błąd :roll: Pan Tomasz nazywa się Kuszczak a nie qszczak i tyle w temacie! Pisz normalnie
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: MiRas. »

To może od razu napiszmy: Qshchack  bardziej elo będzie to wyglądało.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Dzonyy »

Co tu robi Kuszczak to nie mam pojęcia :) Boruc to się jeszcze do 20 łapnąć może ale z Kuszczakiem to kompletna pomyłka jak dla mnie :p A jak dla mnie to w czołówce jest Julio Cesar , Frey , Buffon , Cech , Casillas , Ricardo ( nie pamieam jak się nazywał w każdym bądź razie chodzi o tego bramkarza Portugalii ) ni może jeszce Stekelenburg :)
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

Dzonyy pisze: Co tu robi Kuszczak to nie mam pojęcia :) Boruc to się jeszcze do 20 łapnąć może ale z Kuszczakiem to kompletna pomyłka jak dla mnie :p
Co chcesz od Kuszczaka? Jak dla mnie jest na podobnym poziomie co Boruc, moze nawet lepszy.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Dzonyy »

Nie wydaje mi się :P poza tym wielu przecenia umiejętności Boruca nie mówie że jest słaby ale dla niektórych to on jest Bogiem ale tylko dlatego że jest Polakiem.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Dzonyy pisze: Nie wydaje mi się :P poza tym wielu przecenia umiejętności Boruca nie mówie że jest słaby ale dla niektórych to on jest Bogiem ale tylko dlatego że jest Polakiem.
Tak. Podobnie jest w przypadku Szkotów. Gratuluję.

Nie wiem jak można być tak ślepym i nie doceniać takiego bramkarza jak Boruc... Dla mnie w chwili obecnej jest to absolutny TOP 5, a może nawet TOP 3 światowego rankingu. Zresztą to nie przypadek, że polują na niego (bądź też polowali): Arsenal, Aston Villa, Milan i cała reszta innych klubów, a w Celtiku ma status bożyszcza.
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: ferii »

buffon , van der sar, cesar, smcheichel,
FORZA INTER !!!!!!!!!!!!
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

jankos pisze: Dla mnie w chwili obecnej jest to absolutny TOP 5, a może nawet TOP 3 światowego rankingu.
Nie przesadzaj... owszem jest to czołówka światowa, ale nie przesadzaj z tym TOP3. Potrafi bardzo dobrze zagrac w jakims waznym meczu, ale ile takich ma na rok? Na codzien broni w lidze ktora (poza Celtami, Rangersami i ew. Hearts) ma poziom porownywalny do polskiej ligi i wpuszcza w niej srednio co 3-4 mecze szmaty. Cesar, Cech, Casillas, Bufon i jeszcze by sie napewno kilku znalazlo co mu nie ustepuja umiejetnosciami, w/g mnie nie gorszy od niego jest nawet Kuszczak, ktory grajac w najsilniejszej lidze swiata, w zespole ktory spadl z ligi (a wiec obrony za dobrej to on nie mial) potrafil sie wybic i trafic do MU, gdzie sobie niezle radzi i wszystko wskazuje na to ze za sezon, max dwa bedzie pierwszym bramkarzem. Nikt nie zaprzecza ze Boruc jest bardzo dobrym bramkarzem, ale ostatnio zbyt wiele osob go /wg mnie przecenia. Jak trafi do jakies silnej ligi, pogra sezon-dwa na takim poziomie jak mu sie to teraz zdarza w LM to wtedy mozemy pogadac ze jest w TOP3 :]
groch
Posty: 374
Rejestracja: 14 sie 2006, 10:56
Lokalizacja: Kruszwica

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: groch »

Casillas
Cech
Buffon
Cesar
Canizares
Lehman
Boruc
Hilldebrand
Gordon                          Dida... Pfff nigdy xD
Obrazek
,,Niektórzy ludzie myślą, że football to sprawa życia i śmierci. Ja myślę,że to znacznie poważniejsza sprawa" BILL SHANKY
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

ShadY - dupa jesteś nie znasz się. Foch.












:wink:








Te szmaty, któe Boruc rzekomo tak często wpuszcza są spowodowane jego dekoncentracją. Gdy przychodzi LM to broni fantastycznie (zresztą w szkockiej lidze również niejednokrotnie wyjmuje "stuprocentówki"). Poza tym co ma słaby poziom ligi do właśnie takich stuprocentowych sytuacji? Że niby w Premiership inaczej napastnik uderzy w piłkę - lepiej, bardziej do rogu, przelobuje? Zobacz na interwencje Boruca w Celticu, ale nie przez pryzmat jakości ligi, a przez trudność obrony sytuacji.

Ale co ja będę gadał, po prostu zacytuję 8)
onet.pl pisze:"La Gazzetta dello Sport": Boruc trzeci na świecie!

Artur Boruc trzecim bramkarzem świata - tak uważa "La Gazzetta dello Sport", która sklasyfikowała najlepszych jej zdaniem piłkarzy świata 2007 roku w 11 kategoriach - według pozycji na boisku.
Polskiego idola fanów Celticu Glasgow wyprzedzili tylko Gianluigi Buffon z Juventusu i Julio Cesar z Interu. Tuż za nim natomiast uplasowały się bramkarskie megagwiazdy Petr Cech (Chelsea) oraz Iker Casillas (Real), a jeszcze niżej - Abbondanzieri (Getafe), Coupet (Lyon), Rogerio Ceni (Sao Paulo), Frey (Fiorentina) i Carrizo (River Plate).
I co Panie mądrala? 8) "Takie są fakty, uwierz!" :wink:
Ostatnio zmieniony 3 sty 2008, 15:30 przez jankos, łącznie zmieniany 1 raz.
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Joker »

3 najlepszych bramkarzy świata wg. ''La Gazzetta dello sport'' 

1.Buffon
2.Julio Cesar
3.Artur Boruc :brawo:
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Fc Internaziona(L)e pisze: 3 najlepszych bramkarzy świata wg. ''La Gazzetta dello sport'' 

1.Buffon
2.Julio Cesar
3.Artur Boruc :brawo:
A teraz przewiń rollerem stronę lekko w dół i popatrz co jest w poście, który napisał jankos - tam w tej ciemniejszej ramce.
Kombek
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, 13:57

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Kombek »

Ech, Boruc w TOP6 może się znaleźć najwyżej. Nie przesadzajcie. TOP 3 ? Buchacha. Spora przesada, zarazem obraza innych, lepszych bramkarzy.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Kombek pisze: Ech, Boruc w TOP6 może się znaleźć najwyżej. Nie przesadzajcie. TOP 3 ? Buchacha. Spora przesada, zarazem obraza innych, lepszych bramkarzy.
Śmieszne to są Twoje argumenty. Skoro (zapewne) uważasz, że Boruc gra w słabej lidze, to dlaczego w zeszłym roku - przypomnę gdy Juve grało jescze w Serie B - Buffon był najlepszy, niby z jakiej racji? Nie grał ani w pierwszej lidze, ani w LM. To dlaczego? Podaj jakieś "przeciw" Borucowi, bo pierdolić na zasadzie: "Balcerowicz musi odejść" każdy potrafi.

Pzdr.
Kombek
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, 13:57

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Kombek »

Nie uważam, że Boruc nie zasługuje na TOP3, dlatego, że gra w słabej lidze. Po prostu są lepsi od niego.
Buffon, Cech, Casillas, Frey... Można wymieniać. A, i zanim coś powiesz, to pomyśl - nie boli.
podaj jakieś "przeciw" Borucowi
Przeciw ? ...
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

Spoko, widziałem artykuł w tej gazecie i swoj post napisalem sporo pozniej niz on sie pojawil w necie, wyrazilem po prostu swoje zdanie i nie do konca zgadzam sie z ta gazeta. I jezeli dla Ciebie nie ma roznicy w grze w Premiership i w lidze szkockiej to  :brawo::) pozdrawiam.

EDIT: @jankos - tu nikt nie napisal ze Boruc jest slaby PONIEWAZ gra w slabej lidze, tylko ze nie mozna go wymieniac w TOP3 bo popelnia sporo bledow  pomimo, ze gra w tak przecietnej lidze... to jest delikatna roznica.

PS. Buffon dostal nagrode dla najlepszego bramkarza roku 2006, w ktorym zdobyl MŚ oraz polowe roku gral na bardzo wysokim poziomie w Serie A.
Ostatnio zmieniony 3 sty 2008, 17:49 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Kombek pisze:Nie uważam, że Boruc nie zasługuje na TOP3, dlatego, że gra w słabej lidze. Po prostu są lepsi od niego.
Buffon, Cech, Casillas, Frey... Można wymieniać. A, i zanim coś powiesz, to pomyśl - nie boli.
Przestrzegać mnie nie musisz. Jeśli już to raczej Ty masz z tym problem. W ogóle nie rozumiem skąd ten tekst z myśleniem, ale dobra. Prosiłem o jakieś argumenty dlaczego to, a no właśnie np. Frey, Casillas, Buffon, Cech są lepsi od Boruca. Na jakiej podstawie tak twierdzisz. Jak już pisałem - każdy może palnąć: "bo tak", ale to nie jest żadna odpowiedź.
Przeciw ? ...
Zacznij myśleć :wink: Chodziło mi o to, co już wyżej napisałem.

ShadY pisze:I jezeli dla Ciebie nie ma roznicy w grze w Premiership i w lidze szkockiej to  :brawo: :)  pozdrawiam.
A gdzie napisałem, że dla mnie nie ma różnicy?

ShadY pisze:EDIT: @jankos - tu nikt nie napisal ze Boruc jest slaby PONIEWAZ gra w slabej lidze, tylko ze nie mozna go wymieniac w TOP3 bo popelnia sporo bledow  pomimo, ze gra w tak przecietnej lidze... to jest delikatna roznica.
Ale gdy przychodzi co do czego - gra o coś, a nie o kiść bananów - to inaczej to już wygląda.
Poza tym, coś Ty się tak uczepił tych błędów? Nie przesadzałbym z ich ilością. Ostatnio Artur wrócił po kontuzji i w meczu ze słabiutką Gretną wyjął kilka znakomitych strzałów. Więc może nie jest z nim tak źle?
ShadY pisze:PS. Buffon dostal nagrode dla najlepszego bramkarza roku 2006, w ktorym zdobyl MŚ oraz polowe roku gral na bardzo wysokim poziomie w Serie A.
Możliwe. Co nie zmienia faktu, że przez cały ten czas był uznawany za ścisłą czołówkę. Co jest co najmniej dziwne.

Ale na siłę oczywiście przekonywać nie będę. Możesz mieć swoje zdanie. Tak czy siak, wkrótce sam sam dojdziesz do wniosku, że miałem rację 8)


Pzdr.
Ostatnio zmieniony 3 sty 2008, 18:07 przez jankos, łącznie zmieniany 1 raz.
cooba
Posty: 96
Rejestracja: 3 cze 2007, 17:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: cooba »

Absolutny top - Julio Cesar, Casillas, Cech, Boruc, Buffon. dalej - Coupet, Rogerio, Frey, Kameni, Neuer, Adler, Kahn, Reina, Gordon, Abbondanzieri, Anikfiejew, Ricardo, Hildebrand, Carrizo, Mandanda, Almunia.
Co do Boruca - niemal żaden z wyżej wymienionych przeze mnie bramkarzy nie ma w swoim klubie tak mocnej pozycji jak on. To chyba wyjaśnia, jaką klasę prezentuje Polak.
INTER PER SEMPRE! FORZA INTER!!!
Kombek
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, 13:57

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Kombek »

Jankos czy Tobie potrzeba, specjalnego ducha caspra, żeby wytłumaczył Ci dlaczego wrona kracze, i dlaczego słońce świeci ?
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Globus »

Kombek pisze: Jankos czy Tobie potrzeba, specjalnego ducha caspra, żeby wytłumaczył Ci dlaczego wrona kracze, i dlaczego słońce świeci ?
Może potrzeba mu faktów z życia sportowca? albo poparcia tezy na podstawie której się kogoś ocenia tak a nie inaczej
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
sokyl
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2006, 18:37

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: sokyl »

jankos pisze: Ale gdy przychodzi co do czego - gra o coś, a nie o kiść bananów - to inaczej to już wygląda.
masz na myśli mecze reprezentacji w 2007 roku?  :lol2: moim zdaniem jeśli się kogoś ocenia za grę w danym roku to się go ocenia wg występów we wszystkich rozgrywkach
również się nie zgadzam z wynikami rankingów w tej gazecie... sami popatrzcie na to jaki środkowy obrońca jest w pierwszej 11 - PEPE - wg mnie duże przegięcie ;)
że nie wspomnę o tym, że to jest włoska gazeta i na pierwszych dwóch miejscach znajduje się 2 golkiperów grających w Italii, a trzeci (Artur) notował świetne występy na włoskiej Ziemi.
ale to jest wszystko moja subiektywna ocena :) nie mam zamiaru zmieniać czyjegoś zdania- jednak polemizować mogę :) pozdrawiam  :szal:
Ostatnio zmieniony 4 sty 2008, 01:53 przez sokyl, łącznie zmieniany 1 raz.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Kombek pisze:Jankos czy Tobie potrzeba, specjalnego ducha caspra, żeby wytłumaczył Ci dlaczego wrona kracze, i dlaczego słońce świeci ?
Nie. Potrzebuję rady specjalisty. To nie wystarczy.

A swoją drogą, to skąd Ty żeś wytrzasnął jakiegoś ducha caspra? :o :lol2:

Globus - dzięki.
sokyl pisze:masz na myśli mecze reprezentacji w 2007 roku?  :lol2:
?
sokyl pisze:moim zdaniem jeśli się kogoś ocenia za grę w danym roku to się go ocenia wg występów we wszystkich rozgrywkach
również się nie zgadzam z wynikami rankingów w tej gazecie... sami popatrzcie na to jaki środkowy obrońca jest w pierwszej 11 - PEPE - wg mnie duże przegięcie ;)
że nie wspomnę o tym, że to jest włoska gazeta i na pierwszych dwóch miejscach znajduje się 2 golkiperów grających w Italii, a trzeci (Artur) notował świetne występy na włoskiej Ziemi.
ale to jest wszystko moja subiektywna ocena :) nie mam zamiaru zmieniać czyjegoś zdania- jednak polemizować mogę :) pozdrawiam  :szal:
Uważasz, że więcej błędów popełnił Boruc? A jak inni? Każdy popełnia klopsy. Przykład? Choćby Cech w derbach Londynu ostatnio. A podobno jest taki dobry...

Co do Pepe, to absolutna racja. No, ale wyjątek potwierdza regułę i myślę, że jednak sporo jest racji w tym artykule. Co do obiektywności, to na pewno nie sprawdza się to w wypadku Boruca, ponieważ wielu golkiperów (którzy teraz są za Polakiem w rankingu) również notowało nieprzeciętne występy we Włoszech, np. w ramach LM.

Również pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2008, 22:10 przez jankos, łącznie zmieniany 1 raz.
sokyl
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2006, 18:37

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: sokyl »

jankos pisze: ?
no chyba nie uważasz, że Boruc był bezbłędny w meczach reprezentacji w tym roku?;>
vide Armenia, Azerbejdżan... i w pozostałych meczach też nieraz drżałem jak wychodził do piłki...
swoja droga to reprezentacja dobrego meczu w 2007 roku ni zagrała niestety :(
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Globus »

sokyl pisze:
swoja droga to reprezentacja dobrego meczu w 2007 roku ni zagrała niestety :(
:ave: wszystko w dupe i masakra
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

Globus pisze:
sokyl pisze:
swoja droga to reprezentacja dobrego meczu w 2007 roku ni zagrała niestety :(
:ave: wszystko w dupe i masakra
:lol2:




Ogólnie to po co my mamy tą reprezentację? Tylko wstydu nam robi...
sokyl
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2006, 18:37

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: sokyl »

@ jankos i globus
zamiast merytorycznie odpowiadać wolicie zaspokajać swoje kompleksy? proszę bardzo...
umiecie czytać ze zrozumieniem?
jestem wielkim fanem Naszej Reprezentacji. ale "troche" interesuje sie futbolem od kilku dobrych lat i moge miec swoje zdanie na temat GRY (Gie-eR-igrek) Naszych.
zły mecz nie oznacza złego wyniku. słaba gra również. a co, może nasi grali zachwycająco? racja, trzeba się cieszyć i bić im ogromne brawa za awans i ambicję, jednak styl pozostawia wiele do zyczenia. pamietajmy, ze mecz u siebie z Portugalia byl w 2006 roku.
widze, ze co do Boruca juz zamikliscie, jak wspomnialem Jego wyczyny w reprezentacji...
o Cechu nie pisalem, ze jest lepszy od Boruca. moim zdaniem Casillas jest na pewno lepszy od Polaka.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Imrahil »

Do tematu chcialbym dodac dwa nazwiska,ktore zasluguja na bycie w top20 bramkarzy swiata : T.Kuszczak(ManU) oraz P.Robinson(Tot),rowniez mlody Kasper Schmeichel(City) wyrasta na mala gwiazdeczke.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
ODPOWIEDZ