20 najlepszych bramkarzy świata

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: jankos »

sokyl pisze:@ jankos i globus
zamiast merytorycznie odpowiadać wolicie zaspokajać swoje kompleksy? proszę bardzo...
Merytorycznie? A jak odpowiadam? Na razie to ja najwięcej się tu nastukałem, uargumentowałem swoje zdanie itd. (w szczególności w rozmowie z Kombekiem). I na razie to ja muszę wyciągać z niego jakieś sensowne uzasadnienie. A, że się nie da - trudno. I w końcu, to ja na razie mogę powiedzieć, że ktoś pisze nie merytorycznie skoro nie odpowiada na pytania.
Co do kompleksów, to przemilczę. Po prostu.
sokyl pisze:widze, ze co do Boruca juz zamikliscie, jak wspomnialem Jego wyczyny w reprezentacji...
o Cechu nie pisalem, ze jest lepszy od Boruca. moim zdaniem Casillas jest na pewno lepszy od Polaka.
Ależ skądże znowu, już odpowiadam.
sokyl pisze:no chyba nie uważasz, że Boruc był bezbłędny w meczach reprezentacji w tym roku?;>
vide Armenia, Azerbejdżan... i w pozostałych meczach też nieraz drżałem jak wychodził do piłki...
swoja droga to reprezentacja dobrego meczu w 2007 roku ni zagrała niestety :(
Nikt nie jest bezbłędny - od tego zacznijmy. Na każdego coś znajdziesz (bez skojarzeń z polityką), dlatego też czasem decydują najważniejsze, wielkie mecze (jak w LM, czy też reprezentacji o której za moment).

Drżałeś jak wychodził do piłki? Ja też. To są emocje i ktokolwiek by na bramce nie stał, zawsze są obawy, iż może paść bramka. Ale jakoś po żadnym z wyjść do piłki, nie straciliśmy gola. Więc o co chodzi? No i jeszcze co do tej Armenii i Azerbejdżanu (w zasadzie to tylko do tych drugich, bo gol z Armenią nie był jakąś szmatą, tylko w miarę solidnym uderzeniem z wolnego). Przytaczam Ci kilka innych meczów z eliminacji: Belgia, Portugalia, Finlandia(!). I co? Tam też było źle?

Poza tym uważam, że w ubiegłym roku rozegraliśmy kilka dobrych spotkań. A fakt jest jeden - po raz pierwszy w historii, dostaliśmy się do EURO.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2008, 18:00 przez jankos, łącznie zmieniany 1 raz.
Kombek
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2007, 13:57

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Kombek »

Ech, Globus chcesz faktów z życia sportowca ? (...)
Cech, Casillas, Frey, Buffon, między słupkami są lepsi aniżeli Boruc, więc WEDŁUG MNIE, stawianie Polaka w TOP3, to zwykła przesada. Ja rozumiem - patrioci z Was, ale taka prawda... Nie kierowałem się nazwiskami, lecz tym, co zawodnik pokazuje, a w/w pokazują dużo więcej niż Boruc. Obecny jak i poprzedni sezon w wykonaniu typowanych przeze mnie bramkarzy, należał (należy) do udanych, więc dalej zostają w światowej czołówce.
Gdyby osąd danego bramkarza, nie opierał się na informacjach z onetu tudzież wikipedii....
MaT-Ti
Posty: 89
Rejestracja: 3 maja 2007, 22:57
Lokalizacja: Wrocław / Tomaszów Maz.

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: MaT-Ti »

Kombek nie zgodze się z Tobą, uważam ze spokojnie poziom Boruca jest taki sam jak bramkarzy przez Ciebie wymienionych, a nawet uważam ze jest lepszy od Frey'a. Zobacz ze brmakarz jest ostatnia deska ratunku która stoi na drodze atakujacego, kiey obrona zawodzi wtedy tylko bramkarz ma jakis tam procencik na wygranie tego pojedynku, Cech, Casillas, Frey, Buffon grają w silnych zespołach z świetnymi graczami, a wiadomo im lepsza obrona tym mniej bramek wpuszcza bramkarz :)

np myślisz ze Julio Cesar jest dobrym bramkarzem?
Ja osobiscie uważam ze jest słabym, gorszym od Boruca, ale jest znany tylko dlatego ze mamy w Interze niesamowicie potężną obrone :D (i niech juz tak zostanie na zawsze nie wspominajac o pomocy i ataku :P)
Na dobre i na złe INTER zawsze!
Darek
Posty: 733
Rejestracja: 15 paź 2006, 14:18
Lokalizacja: Bieszczady

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Darek »

MaT-Ti pisze: Kombek nie zgodze się z Tobą, uważam ze spokojnie poziom Boruca jest taki sam jak bramkarzy przez Ciebie wymienionych, a nawet uważam ze jest lepszy od Frey'a. Zobacz ze brmakarz jest ostatnia deska ratunku która stoi na drodze atakujacego, kiey obrona zawodzi wtedy tylko bramkarz ma jakis tam procencik na wygranie tego pojedynku, Cech, Casillas, Frey, Buffon grają w silnych zespołach z świetnymi graczami, a wiadomo im lepsza obrona tym mniej bramek wpuszcza bramkarz :)

np myślisz ze Julio Cesar jest dobrym bramkarzem?
Ja osobiscie uważam ze jest słabym, gorszym od Boruca, ale jest znany tylko dlatego ze mamy w Interze niesamowicie potężną obrone :D (i niech juz tak zostanie na zawsze nie wspominajac o pomocy i ataku :P)
Nie no z Julio Cezarem to mnie zniszczyłeś  :hahaha: :hahaha: :hold: Boruc oprócz tego że popisuje się fantastycznymi interwencjami dość często wpuszcza też szmaty, podaj mi sytuację w której Cesar wpuścił szmatę?? I skoro Cesar nie jest dobrym bramkarzem to dlaczego jest numerem jeden w reprezentacji? :!: :?:
Obrazek

"Drużyny piłkarskiej nie wybiera się dlatego, że odnosi liczne sukcesy. Jej nie można

wybrać. Panuje pewne uczucie, które ciągnie Cię do konkretnego zespołu. Kierujesz się

sercem i na zawsze zostajesz tam, gdzie ono Cię poprowadzi."
JESTEM DZIWNY, BO NIE CHCĘ JECHAĆ NA ZLOT!
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Ljarro »

MaT-TI ogladales kiedys mecz Fiorentiny? Widziales co robi Frey w sytuacjach sam na sam? Ogladales nasz ostatni mecz z nimi i ile wyjal pilek po bledach swojej obrony? Chyba nie, wiec nie porownuj Boruca do niego, bo Arturkowi jeszcze daleko do niego.
podaj mi sytuację w której Cesar wpuścił szmatę??
Tak jak kazdemu, czasem mu sie zdarzy np. z Atalantą zle wyszedl i wpadl flak :P Ale nie mozna porownywac do tych dziwnych farfocli wpuszczanych przez Boruca.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Lamatico »

Dokładnie zgadzam sie z Jarkiem. Gdyby nie Frey, Fiorentina zostałaby rozgromiona przez naszych. Pamiętam to spotkanie i żałowałem w pewnym momencie dlaczego Frey nie broni dla nas, dlaczego odszedł, ale zaraz uzmyslowiłem sobie, że Julio Cesar jest jednak lepszy i pewniejszy.
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Ibanez »

Oczywisce. Julio Cesar jest wedlug mnie teraz najlepszym bramkarzem swiata. Ostatnio byl ranking najlepszych bramkarzy 2007 i przed naszym bramkarzem byl Buffon, tylkoz ze on pol tego roku to w serieB bronil. Dlatego JC powinien byc No 1.
A co do Freya to dobry bramkarz z niego, wyrobil sie i moze jeszcze duzo osiagnac. Ale czy jest lepszy teraz od Boruca? Chyba nie... chociaz nie widzialem duzo meczy ostatnio z nim...
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
imperatore1010
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2008, 11:36

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: imperatore1010 »

Buffon, Boruc, Julio Cesar, Toldo, Valdes, Casillas, Cech, Fabiański, Frey,  Almunia, Dida ( robi dużo głupich błędów), a dalej mówić ciężko.
alron
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2008, 16:57

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: alron »

Cech jest bardzo słaby obecnie i według mnie nie jest nawet w top10.
A Boruc? bez przesady panowie. Z Cesarem też nie przesadzajcie bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko ..
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: ElPolako »

alron pisze: Cech jest bardzo słaby obecnie i według mnie nie jest nawet w top10.
A Boruc? bez przesady panowie. Z Cesarem też nie przesadzajcie bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko ..
Z tym ze Cesarowi daleko do  Casillasa i Buffona normalnie rozłożyłeś mnie na łopoatki :brawo:
Obrazek
IlCapitano

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: IlCapitano »

alron pisze: Cech jest bardzo słaby obecnie i według mnie nie jest nawet w top10.
A Boruc? bez przesady panowie. Z Cesarem też nie przesadzajcie bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko ..
No tak, jeśli chodzi o reklamę no to jeszcze mu baaaaardzo daleko...
Gracjan
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:30

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Gracjan »

alron pisze: Cech jest bardzo słaby obecnie i według mnie nie jest nawet w top10.
A Boruc? bez przesady panowie. Z Cesarem też nie przesadzajcie bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko ..
A tobie daaaaaaaaleko do znawcy piłki nożnej...
zzz_v1

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: zzz_v1 »

Widzę, tutaj znane zjawisko, kiedy jedna osoba wyraża swoją opinię, a całą reszta jest innego zdania.
Gracjan00100 pisze: A tobie daaaaaaaaleko do znawcy piłki nożnej...
I uważam, że takie wypowiedzi są typowe w takich sytuacjach i równocześnie głupie, bo jak to nie można mieć swojego zdania na ten temat?


No i co, ja się zgodzę z alronem, bo weług mnie też Cesarowi brakuje trochę do Buffona i Casillasa. Oczywiście nie skreślam, go jako jednego z najlepszych.


A w ogóle to nie wiem po co robić ranking aż 20 najlepszych.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2008, 17:57 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
Karpik
Posty: 709
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:34
Lokalizacja: Dom!

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Karpik »

1.Buffon, 2. Coupet, 3. Casillas 4. Van der Sar. 5. Julio Cesar. 6. Frey 7. Janot 8. Cech 9. Reina 10. Boruc 11. Butt 12. Roma 13. Amelia 14. Canizares 15. Weidenfeller 16. Gomes 17. Fabiański 18. Landreau 19. Toldo 20. Valdes
Obrazek

By Kropasz
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: ElPolako »

zzz_v1 pisze: bo weług mnie też Cesarowi brakuje trochę do Buffona i Casillasa.
No właśnie "TROCHE" ale nie jak to określił Alron "bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko .." Dla mnie Cesar Buffon i Casillas są na równym poziomie chociaż dla niektórych (tak jak i dla Ciebie) Julio troche brakuje do w/w dwójki. Jednak twierdzenie że Brazylijczykowi daleko do nich jest troche nie na miejscu ;)
Obrazek
zzz_v1

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: zzz_v1 »

El Polako pisze: No właśnie "TROCHE" ale nie jak to określił Alron "bo do Casillasa i Buffona mu jeszcze daleko .." Dla mnie Cesar Buffon i Casillas są na równym poziomie chociaż dla niektórych (tak jak i dla Ciebie) Julio troche brakuje do w/w dwójki. Jednak twierdzenie że Brazylijczykowi daleko do nich jest troche nie na miejscu ;)
Trochę, a daleko, zależy jak kto interpretuje wagę tych słów. Dla mnie podobne.
cyrkiel
Posty: 53
Rejestracja: 16 wrz 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: cyrkiel »

20? nie ma 20 najlepszych... Bezsensu trochę temat  :P . Ja podam tylko pięciu wg. mnie najbardziej zasłużonych

Iker Casillas, Julio Cesar, Edwin Van Der Sar, Gianluigi Buffon i Petr Cech.
"Amala, Pazza INTER Amala!!"
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Dominik »

Ja podam czterech moim zdaniem najlepszych bramkarzy świata 1. Cech 2. Casillas 3. Buffon 4. Cesar
FORZA INTER!!!
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Dla mnie Casillas nie jest jakims rewelacyjnym bramkarzem zawsze za najlepszego uważałem Buffona ale  nie zgodze sie z tymi co piszą ze Arturowi daleko do czolowki bo dla mnie Boruc to jest czołowka najlepszych bramkarzy a na euro to udowodnil
Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

I(1)N(9)T(0)E(8)R pisze: Dla mnie Casillas nie jest jakims rewelacyjnym bramkarzem
Jak to na tym forum bywa, jestem zmuszony napisać... daleko Ci do eksperta :P
I(1)N(9)T(0)E(8)R pisze: ale nie zgodze sie z tymi co piszą ze Arturowi daleko do czolowki bo dla mnie Boruc to jest czołowka najlepszych bramkarzy a na euro to udowodnil
I na co dzień też to "udowadnia" w meczach z takimi potęgami europejskiej piłki jak Kilmarnock, Dundee, Motherwell itp. itd. wpuszczając średnio co 3-4 mecze szmaty.
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

Ciekawy jestem czy Casillas tez by tak rewelacyjnie bronil gdyby mial obrone Celticu:), zgodzie sie z Tobą teraz ma slabszy okres, ale w dzisiejszym meczu zagrał bardzo dobrze a jedna interwencja była znakomita
Obrazek
MarioBalotelli
Posty: 24
Rejestracja: 8 paź 2008, 23:17

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: MarioBalotelli »

a czemu nikt niewymienia Valdesa?? wobec was jest az tak słaby??
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

I(1)N(9)T(0)E(8)R pisze: Ciekawy jestem czy Casillas tez by tak rewelacyjnie bronil gdyby mial obrone Celticu:)
Jeszcze parę lat temu obrona Realu była tak samo dziurawa jak ser w mojej lodówce. Real sporo punktów w ciągu ostatnich kilku lat zawdzięcza właśnie mu. A jeżeli i to jest dla Ciebie za mało, to spójrz na zdobyte trofea Casillasa i innych bramkarzy. KAŻDY INNY wypada blado, tym bardziej jeżeli weźmiesz pod uwagę jego wiek.
I(1)N(9)T(0)E(8)R pisze:zgodzie sie z Tobą teraz ma slabszy okres, ale w dzisiejszym meczu zagrał bardzo dobrze a jedna interwencja była znakomita
"Jedna jaskółka wiosny nie czyni", a na poważnie. Jeżeli myślisz, że oceniam Boruca na podstawie ostatnich 2-3 miesięcy to jesteś w "delikatnym" błędzie. Dobrze wiem jak Boruc grał przez ostatnie parę lat, na bieżąco śledzę poczynania niektórych polskich bramkarzy :].

PS. Co do dziurawej obrony jeszcze wtrącę. Jeżeli obrona Celticu jest w/g Ciebie słaba na zespoły grające w szkockiej lidze (nie licząc Rangersów) to chyba w innym świecie żyjesz. Boruc na co dzień w lidze gra przeciw zespołom prezentującym poziom polskiej ligi, a pomimo tego, grając w zespole o klasę lepszym od pozostałych, regularnie wpuszcza szmaty.
MarioBalotelli pisze: a czemu nikt niewymienia Valdesa?? wobec was jest az tak słaby??
Dawniej popełniał sporo błędów, dzisiaj broni już znacznie lepiej. Ale biorąc pod uwagę klub w jakim gra i jakie ten klub ma aspiracje, to jest bramkarzem przeciętnym.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2008, 00:27 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
I(1)N(9)T(0)E(8)R
Posty: 272
Rejestracja: 4 paź 2007, 14:13
Lokalizacja: Lublin

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: I(1)N(9)T(0)E(8)R »

To rzecz jasna ze az tyle osiagnal wygrana ME liga mistrzow mistrzostwo Primera Division itd w koncu gra w Realu Madryt ale rowniez dosyc czesto puszcza gole w lidze;), co do Boruca troche to wlasnie dziwne w lidze szkockiej  puszcza duzo bramek ale w LM malo (w ostatnim meczu z MU 2 bramki ze spalonego strzelili Arturowi) ale jak jeszcze sobie przypomniec mecze z Milanem czy Spartakiem w jego wykonaniu to dla mnie on jest w abolutnej czolowce bramkarzy. Niedawno był gdzieś tam nominowany do najlepszego bramkarza europy wiec nie tylko ja tak myśle ze jest jednym z lepszych ale i prawdziwi fachowcy
Obrazek
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Shady »

I(1)N(9)T(0)E(8)R pisze: ale rowniez dosyc czesto puszcza gole w lidze;)
Bramkarzy nie ocenia się po ilości wpuszczonych goli. Kuszczak w WBA wpuszczał co mecz jakąś bramkę, grał w zespole, który cały sezon był w dole tabeli, a więc prawie wszystko przegrywał. Następnie fatalny błąd w meczu z Ekwadorem i... transfer do MU. Tak więc widzisz ocena bramkarza na czymś innym się opiera.
Nelson88
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2005, 22:55

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Nelson88 »

"Shady" święte słowa. Według mnie pierwsza piątka wygląda następująco: 1. Buffon, 2. Cech, 3. Casillas, 4. Reina, 5. Frey. Niestety "nasz" Cesar jeśli znalazł by się w tym rankingu to może pod koniec pierwszej dziesiątki.

Buffon - od lat dla mnie zdecydowanie numer 1 na świecie.
Cech - ogromny pech prześladuje tego bramkarza, gdyby nie te straszne kontuzje pewnie byłby dziś jeszcze lepszy
Casillas - warunki fizyczne jak na bramkarza ma słabe ale bardzo dobrze sobie radzi z tym "problemem"
Patryk05
Posty: 58
Rejestracja: 24 gru 2008, 03:12
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Patryk05 »

1. Buffon.
2.Casillas.
3.Cech.
4.Van Der Sar.
5.Handanovic.
Patryk ;)
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: ElPolako »

Nelson88 pisze: Według mnie pierwsza piątka wygląda następująco: 1. Buffon, 2. Cech, 3. Casillas, 4. Reina, 5. Frey. Niestety "nasz" Cesar jeśli znalazł by się w tym rankingu to może pod koniec pierwszej dziesiątki.
Nie no co jak co ale jak można Cesara umieszczać gdzieś pod koniec pierwszej X ?? Jestem ciekawe pozostałych GK przed Julio Cesarem więc jak byś mógł to wymień ich nazwiska bo bardzo mnie to ciekawi.

Ps. Oglądałeś w ogóle kiedyś jakiś mecz Interu ??
Obrazek
Nelson88
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2005, 22:55

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: Nelson88 »

Nie rozśmieszaj mnie z tym pytaniem...no więc przed Cesarem umieściłbym van der Saara, Boruca. Nie wiem dlaczego do mnie się przyczepiłes o to, przejżyj sobie cały temat i większość uważa podobnie jak ja. Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat i tyle.
qweasdz
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2007, 19:29

Odp: 20 najlepszych bramkarzy świata

Post autor: qweasdz »

buhHhhahahahahah umieściłbyś Boruca przed Cesarem buahahahahhahahahaha :D

gartuluje obiektywnej oceny :D
ODPOWIEDZ