Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Minister pisze:Przyjacielu, tu nie chodziło o odmienne zdanie niż moje, ale rozpaczliwy bełkot, lament zakończony skowyciem po naszych transferach,
Tak masz rację, wielu strasznie lamentowało.

Mnie osobiście nasze transfery przekonywały, gdyż widziałem w nich dużą logikę. Jedyną rzeczą jaką zarzucałem naszemu sztabowi i w chwili obecnej nadal zarzucam to brak solidnego wzmocnienia formacji defensywnej.

W chwili obecnej dziękujmy, może nie Bogu, ale szczęściu, że omijają nas szerokim łukiem kontuzje, ale fakt już bodajże 2 żółtych kartek Mirandy sprowadza mnie do myśli o szybko zbliżającym się debiucie Andrei w tym sezonie.

Co do samego milanu, jestem bardzo zaskoczony postawą nowych zawodników, ale jak już wspomniałem, cieszy mnie to, że się pomyliłem w tej kwestii.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: TomHardy »

Stachoo pisze:...ale fakt już bodajże 2 żółtych kartek Mirandy sprowadza mnie do myśli o szybko zbliżającym się debiucie Andrei w tym sezonie.
3 kartek Mirandy. Pewne jest to, że dziś obejrzy 4 i z Sampą zobaczymy Andree bądź DD w środku, a Cancelo na prawej.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Transfery Serie A

Post autor: Saff »

I oby dostał. Lepiej żeby się wykartkował na okres, kiedy będziemy grali z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Stachoo pisze:
Minister pisze:Przyjacielu, tu nie chodziło o odmienne zdanie niż moje, ale rozpaczliwy bełkot, lament zakończony skowyciem po naszych transferach,
Tak masz rację, wielu strasznie lamentowało.

W chwili obecnej dziękujmy, może nie Bogu, ale szczęściu, że omijają nas szerokim łukiem kontuzje, ale fakt już bodajże 2 żółtych kartek Mirandy sprowadza mnie do myśli o szybko zbliżającym się debiucie Andrei w tym sezonie.

Co do samego milanu, jestem bardzo zaskoczony postawą nowych zawodników, ale jak już wspomniałem, cieszy mnie to, że się pomyliłem w tej kwestii.
Akurat ja odnośnie kontuzji mam trochę odmienne zdanie, bo uważam, że w dużej mierze zależą one od przygotowania aniżeli szczęścia. Wiec tu duża zasługa( jak na razie) dla lysolka, z reszta się zgadzam.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Transfery Serie A

Post autor: VVujek »

Jedziemy po 3 pkt do Neapolu !
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Transfery Serie A

Post autor: emika »

Wujek jakie 3 punkty jak Icardi w podstawie xDDD
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Transfery Serie A

Post autor: VVujek »

No i co ?
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

VVujek pisze:Jedziemy po 3 pkt do Neapolu !
Rozpędziłeś się. Nie ten temat.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Transfery Serie A

Post autor: Saff »

Panowie w kontekście Milanu i zachwytów nad ich transferami.
Saff pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:
Saff pisze:
Klinsi64 pisze:i na bank będą się liczyli w walce o TOP 4
Jestem w stanie założyć się, że nie.
Jestem w stanie założyć się,że tak ;)
Podbijam stawkę na pierwszą 4.
Spoko, sprawdzimy się na koniec sezonu :]
Dziękuję, dobranoc.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

IlCapitano pisze:
Klinsi64 pisze:Conti,Kessie,Biglia,Bonucci,Rodriguez czy nawet Musacchio i Calhanoglu,każdy z tych piłkarzy byłby mile widziany w Interze przez dużą część kibiców
Na SB wypowiada się spore grono oszołomów, zgadzam się.
Conti? No dobra, za DD może być, ale ja zawsze wolałem Zappacoste czy Darmiana.
Kessie? Beka, za kogo? Za Gagliardiniego czy Valero? Tego typa Kondogbia spożył i wysrał w pamiętnym meczu, nie ta liga niestety.
Biglie to chciałem rok temu, co pisaliście opisałem post wyżej.
Bonucci wiadomo, do pary z Mirandą wręcz idealny, ale postawiliśmy na młodziaka Skriniara i coś czuję, że nie będziemy zawiedzeni.
Rodriguez? Mając Nagatomo to nawet Wawrzyniak byłby lepszy, aczkolwiek nie wiadomo co u Spalla pokaże Ansaldi, który ma dość poważne CV.
Musacchio i Calhanoglu to traktuję w formie żartu raczej, więc się nie wypowiem bo beka sięgnie zenitu niestety.
IlCapitano pisze:
hQ pisze:'Jakby do nas przyszedł Bonucci, Rodriguez i Conti to już byśmy mówili o Scudetto :D Nie mówiąc o Calhanoglu, Biglii, Andre Silvie (w końcu konkretna 9 w Portugalii) czy młodym Kessie.
No chyba tacy eksperci jak Ty, a takich na SB nie brakuje. Wręcz powiedziałbym, że nawałnica jakaś przybyła wraz z tym "oszałamiającym" okienkiem Milanu i podniecają się gównianymi zakupami piłkarzy, którzy jeśli przybyliby do nas to zostaliby okrzyknięci średniakami vide Valero rzekomy emeryt i dziad czy Skriniar nieopierzony talent.

Calhanoglu? Kto to kurwa jest?
Biglia? Jak rok temu pisałem aby go kupić do Interu, to darliście mordy na mnie, że emeryt za 20 mln i znowu Lotito nas wydoi.
Andre Silva? Brawo, wyśmienity talent. Zobaczymy czy na Serie A, czy jedynie na ligę portugalską. Już wielu takich tu widziano.
Rodriguez? Od dwóch sezonów absolutny średniak, omal nie spierdolił się z ligi z VFL. Czy w Serie A da radę? Mamy dopiero 27 lipca ale znawcy już okrzykneli go drugim po Sandro LO ligi, ależ beka.
Conti? Sraliście się, że dajemy 20 mln na Gagliardiniego, na szczęście odpalił i jest kozakiem. Czy Conti odpali tak samo? Nie wiadomo, ale wy na SB okrzykneliście go już drugim Zambrottą mimo, że do rozpoczęcia sezonu miesiąc.
Bonucci? To jest klasa transfer, ale biorąc pod uwagę wszelkie okoliczości jemu towarzyszące i 10 mln na rok, to ja tego nie kupuję. Ponadto, warto zauważyć, że w Juve miał za sobą Buffona, a obok siebie Chielliniego i Barzaglego. W Milanie będzie miał za sobą gówniarza bez szałowych umiejętności nie potrafiącego grać nogami i który już szantażuje klub i ugrywa dla siebie 6 mln(!) rocznie plus dla swego braciszka który nie wiadomo w zasadzie skąd się wziął, oraz Romagnolego i Musacchio. No życzę powodzenia.
No i kurwa co, kto miał rację?
Gość

Re: Transfery Serie A

Post autor: Gość »

IlCapitano pisze:
IlCapitano pisze:
Klinsi64 pisze:Conti,Kessie,Biglia,Bonucci,Rodriguez czy nawet Musacchio i Calhanoglu,każdy z tych piłkarzy byłby mile widziany w Interze przez dużą część kibiców
Na SB wypowiada się spore grono oszołomów, zgadzam się.
Conti? No dobra, za DD może być, ale ja zawsze wolałem Zappacoste czy Darmiana.
Kessie? Beka, za kogo? Za Gagliardiniego czy Valero? Tego typa Kondogbia spożył i wysrał w pamiętnym meczu, nie ta liga niestety.
Biglie to chciałem rok temu, co pisaliście opisałem post wyżej.
Bonucci wiadomo, do pary z Mirandą wręcz idealny, ale postawiliśmy na młodziaka Skriniara i coś czuję, że nie będziemy zawiedzeni.
Rodriguez? Mając Nagatomo to nawet Wawrzyniak byłby lepszy, aczkolwiek nie wiadomo co u Spalla pokaże Ansaldi, który ma dość poważne CV.
Musacchio i Calhanoglu to traktuję w formie żartu raczej, więc się nie wypowiem bo beka sięgnie zenitu niestety.
IlCapitano pisze:
hQ pisze:'Jakby do nas przyszedł Bonucci, Rodriguez i Conti to już byśmy mówili o Scudetto :D Nie mówiąc o Calhanoglu, Biglii, Andre Silvie (w końcu konkretna 9 w Portugalii) czy młodym Kessie.
No chyba tacy eksperci jak Ty, a takich na SB nie brakuje. Wręcz powiedziałbym, że nawałnica jakaś przybyła wraz z tym "oszałamiającym" okienkiem Milanu i podniecają się gównianymi zakupami piłkarzy, którzy jeśli przybyliby do nas to zostaliby okrzyknięci średniakami vide Valero rzekomy emeryt i dziad czy Skriniar nieopierzony talent.

Calhanoglu? Kto to kurwa jest?
Biglia? Jak rok temu pisałem aby go kupić do Interu, to darliście mordy na mnie, że emeryt za 20 mln i znowu Lotito nas wydoi.
Andre Silva? Brawo, wyśmienity talent. Zobaczymy czy na Serie A, czy jedynie na ligę portugalską. Już wielu takich tu widziano.
Rodriguez? Od dwóch sezonów absolutny średniak, omal nie spierdolił się z ligi z VFL. Czy w Serie A da radę? Mamy dopiero 27 lipca ale znawcy już okrzykneli go drugim po Sandro LO ligi, ależ beka.
Conti? Sraliście się, że dajemy 20 mln na Gagliardiniego, na szczęście odpalił i jest kozakiem. Czy Conti odpali tak samo? Nie wiadomo, ale wy na SB okrzykneliście go już drugim Zambrottą mimo, że do rozpoczęcia sezonu miesiąc.
Bonucci? To jest klasa transfer, ale biorąc pod uwagę wszelkie okoliczości jemu towarzyszące i 10 mln na rok, to ja tego nie kupuję. Ponadto, warto zauważyć, że w Juve miał za sobą Buffona, a obok siebie Chielliniego i Barzaglego. W Milanie będzie miał za sobą gówniarza bez szałowych umiejętności nie potrafiącego grać nogami i który już szantażuje klub i ugrywa dla siebie 6 mln(!) rocznie plus dla swego braciszka który nie wiadomo w zasadzie skąd się wziął, oraz Romagnolego i Musacchio. No życzę powodzenia.
No i kurwa co, kto miał rację?
100/10
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Transfery Serie A

Post autor: Czarson »

Ależ Capitano potrafił utrzymać trzeźwość osądu i umysłu mimo, iż większość postów napisał nietrzeźwy, wielki zawodnik.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

Kiedy jestem nadźgany najlepiej rozumuję Calcio, tak to już bywa, tak było, tak jest i tak być musi amen.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

mickiewicz tez pisal napierdolony swoje poezje i widzisz jak sie wybił
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: hQ »

Spokojnie, miałeś rację, ale rozkładając to na czynniki pierwsze, to na pewno niewypałem Milanu są Silva, Kalinić i Biglia. Nie mniej jednak Rodriguez wypada lepiej na tle naszego Dalberta, tak samo Kessie na tle Valero. No i wiadomo, Skriniar strzał w 10. Conti mega pech jeśli chodzi o kontuzje.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

Nieprawdopodobna kompromitacja De Laurentiisa, wyobraźcie sobie, że on zamienia Sarriego (1,4 mln rocznie) na tego opasłego Anczelota Karola i daje mu 6,5 mln rocznie. Czy może ktoś opisać skalę tej kompromitacji.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Transfery Serie A

Post autor: maniekfci »

IlCapitano pisze:Nieprawdopodobna kompromitacja De Laurentiisa, wyobraźcie sobie, że on zamienia Sarriego (1,4 mln rocznie) na tego opasłego Anczelota Karola i daje mu 6,5 mln rocznie. Czy może ktoś opisać skalę tej kompromitacji.

podobno Ancelotti wymaga zapisu w kontrakcie, że bonusy za poszczególne wyniki będę wypłacane w sztabach smalcu, a w czasie meczu przy jego ławce będzie food truck
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Ancelotti ostatnio nie aż taki utyty. Może problemy ze zdrowiem.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

O mój boże jaka niesłychana i legendarna kompromitacja pajaca De Laurentisa. Jakim cudem ten wiecznie drugi w ligowych zmaganiach Ancelotti ma mu dać mistrzostwo? Dobra wiadomość jest taka, że właśnie wskoczyliśmy oczko wyżej w tabeli przyszłego sezonu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

miniu86 pisze:O mój boże jaka niesłychana i legendarna kompromitacja pajaca De Laurentisa. Jakim cudem ten wiecznie drugi w ligowych zmaganiach Ancelotti ma mu dać mistrzostwo? Dobra wiadomość jest taka, że właśnie wskoczyliśmy oczko wyżej w tabeli przyszłego sezonu.
Wiecznie drugi? Trochę ostre słowa wobec gościa który ma w gablocie po mistrzostwie Francji, Włoch, Niemiec i Anglii. Wiecznie drugi to póki co jest Sarri :P

Ogólnie ciekawy "transfer" i nawet się z niego cieszę, raczej osłabi Napoli a za to nada trochę kolorytu lidze, powrót Carletto po dziewięciu latach to ciekawe wydarzenie.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Wiadomo, że przesadzone, ale jak prześledzić w jakich klubach Carlo stacjonował i jakie miał wtedy kadry to już aż tak w oczy nie moja ocena nie razi.

2.27 - Maurizio #Sarri picked up 2.27 points per game as Napoli manager, the highest average for an Azzurri's manager in their Serie A history.
darren1
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Transfery Serie A

Post autor: darren1 »

Jedno mistrzostwo Włoch w przeciągu 8 lat pobytu w Milanie, nie jest to jakiś duży sukces, to samo jak mistrzostwo Niemiec i Francji (dopiero w drugim sezonie, w pierwszym skompromitował się kończąc ligowe zmagania na drugim miejscu za jakimś Montpellier).
Dobry, aczkolwiek mocno przereklamowany trener.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Tak sie sklada, ze najlepsi trenerzy pracuja z najlepszymi kadrami. Odmawianie pozycji Ancelottiemu jest co najmniej nie na miejscu. 3 LM w 2 roznych klubach nie zdobywa sie przez przypadek. Az sie zdziwilem, ze wybral Napoli. Przeciez budzet umiarkowany i relatywnie podobne perspektywy. Ciekawa roszada trenerska.
Fekalia
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Fekalia »

darren1 pisze: (dopiero w drugim sezonie, w pierwszym skompromitował się kończąc ligowe zmagania na drugim miejscu za jakimś Montpellier).
On dołączył wtedy do drużyny w połowie sezonu, a samo PSG nie było jeszcze tak naszpikowane gwiazdami - byli po pierwszym arabskim oknie, przyszedł Sirigu, Motta, Pastore, Menez, Matuidi.

Jedno mistrzostwo Włoch w przeciągu 8 lat pobytu w Milanie
ale dwie LM, a ogółem 3 finały i Puchar Włoch, Superpuchary Europy czy Klubowe MŚ.

Dobry, aczkolwiek mocno przereklamowany trener.
Ja sam nie mam pewności, czy Carlo jest jeszcze trenerem, który ma energie i pomysł by zbudować dziś coś w Neapolu, czy to już niestety nie jest odchodząca legenda, trener z poprzedniej epoki, ale pisać "przereklamowany" o kimś takim to kryminał. Oddajmy królowi co królewskie, 2 LM z Milanem, 1 (pierwsza, ta mocno wyczekiwana po latach z ogromną presją) w Realu, mistrzostwa krajów z Chelsea (pierwsze po erze Mourinho - po którym przewinęło się 3 innych trenerów), z PSG (pierwsze od 19 lat) czy Bayernem i inne wiele innych pucharów.


A wypociny minu86, żal w ogóle komentować.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Transfery Serie A

Post autor: Saff »

IlCapitano pisze:Nieprawdopodobna kompromitacja De Laurentiisa, wyobraźcie sobie, że on zamienia Sarriego (1,4 mln rocznie) na tego opasłego Anczelota Karola i daje mu 6,5 mln rocznie. Czy może ktoś opisać skalę tej kompromitacji.
Może zwyczajnie Sarri nie chciał już kontynuować tej przygody?
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

IlCapitano pisze:Nieprawdopodobna kompromitacja De Laurentiisa, wyobraźcie sobie, że on zamienia Sarriego (1,4 mln rocznie) na tego opasłego Anczelota Karola i daje mu 6,5 mln rocznie. Czy może ktoś opisać skalę tej kompromitacji.
Ja się b. cieszę. Interowi ubył konkurent do top3.
Ciepłe kluchy (choć ja Carletto szanuję, bo zawsze ładnie mówi o przenajświętszym Interze), nie umie budować, a bez Mentensa, Jorginho i Hamsika będzie musiał.
Przytulenie i mizianie będących w kadrze Napoli chyba nie wystarczy.
Pozdr.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Fekalia pisze:
darren1 pisze: (dopiero w drugim sezonie, w pierwszym skompromitował się kończąc ligowe zmagania na drugim miejscu za jakimś Montpellier).
On dołączył wtedy do drużyny w połowie sezonu, a samo PSG nie było jeszcze tak naszpikowane gwiazdami - byli po pierwszym arabskim oknie, przyszedł Sirigu, Motta, Pastore, Menez, Matuidi.

Jakieś słabe tłumaczenie: byli jeszcze w kadrze Gameiro, bardzo dobry wtedy Nene, Sakho, Alex, Maxwell, a Montpellier grał jeden/1 dobry piłkarz: Giroud.
Pozdr.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

W Neapolu bardzo szybko zapłaczą po Sarrim, to rzecz pewna. Stawiam, że już w grudniu będą na boskim Carletto wieszać psy.
To nieprawdopodobne jaki błąd właśnie zrobił De Laurentis. Miał trenera zakochanego w Neapolu, robiącego historyczne wyniki i tylko przez jeszcze większą siłę Juve są obecnie bez przynajmniej jednego tytułu. Sarri spokojnie zasłużył jeszcze na 2-3 sezony robiąc z tego szambo klubu z rozpadającym się stadionem, klub kręcący po 86 czy 91 pkt w sezonie. Szef Napoli wyraźnie się podpalił, a że na rynku był Ancelotti, którego mało kto już chce to zaryzykował. No i pożałuje.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 08:42 przez miniu86, łącznie zmieniany 1 raz.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

a wy tak na poważnie z tym "ubył nam konkurent do top3?" żebyście sie czasem nie zdziwili
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: KoBa »

Ze stwierdzeniem, że Napoli z Ancelottim może być słabsze jestem w stanie się zgodzić, ale nie dla tego, że uważam go za gorszego trenera od Sarriego, a znacznie mniej pasującego do Napoli.
ODPOWIEDZ