Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stachoo

Re: Serie A

Post autor: Stachoo » 23 lut 2020, 17:31

Orzeu pisze:
23 lut 2020, 17:19
maniekfci pisze:
23 lut 2020, 14:49
Powiem tak - z czasem będzie tylko gorzej.
niekoniecznie, bo w Chinach już wirus wyhamował (1200 nowych zarażonych w 4 dni, gdzie samego 18 lutego było 1800 zarażeń),
Haha :D nie no spoko

Awatar użytkownika
Wybraniec

Rozważaliście porzucenie Calcio?

Post autor: Wybraniec » 1 mar 2020, 19:34

Siedze sobie dzisiaj i zastanawiam się czy futbol to aby ciągle sport. O zwycięstwach drużyn decydują zazwyczaj pieniądze. Jesteś bogatym klubem - porażki nie wpływają na ciebie. Jesteś mało zamożny - nie możesz pozwolić sobie na błędy. Tytuły wygrywają te same zespoły. Słabi pozostana słabymi, bogaci pozostana silnymi. Ci co chcą wejść na top i tak w końcu z niego spadną. Dlaczego? Bo nie mają siana i zaplecza.
Spójrzcie na przykład NBA. kiedyś istniał podobny problem dysproporcji. Teraz każdy team ma jasno określony poziom plac jaki może zaproponować zawodnikom . Dysproporcja się zmieniła. Decyduja umiejętności zawodników, trenerów i zdolności organizacyjne menedzerow/dyrektorów. Na boisku wygrywa sport. Nie pieniądze.
Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu przestałem lubieć futbol, ostatnio nawet go nienawidzę. To już nie jest dyscyplina gdzie o umiejętnościach decydują wyłącznie sprawy na boisku. Masa czynników składa się na zwycięstwo. I zbyt mało jest w tym sportu. Dlatego coraz bardziej rozważam porzucenie oglądania i kibicowania tej "dyscyplinie" I w 100 procentach poświęceniu się NBA.

IntNarcyz

Post autor: IntNarcyz » 1 mar 2020, 20:09

Pieniądze są wszechobecne w każdym sporcie,lubię inne dyscypliny sportowe, znam się nieźle ale kocham futbol od kiedy miałem około 10 lat,masz dużo racji w tym co piszesz i myślisz, ale piłka jest najpopularniejsza a kasa żądzì wszystkim niestety.

Awatar użytkownika
Wybraniec

Post autor: Wybraniec » 1 mar 2020, 22:03

Wydajesz pieniądze na eleven, na bilety na mecz, na Ubera żeby dojechać do pubu na mecz, tracicie czas na dyskusje a Calcio i tak was jebie. Macie swoja piłkę. Zwykle komercyjne gówno. Nie marnujcie czasu

Awatar użytkownika
Piekarz

Re: Rozważaliście porzucenie Calcio?

Post autor: Piekarz » 2 mar 2020, 00:25

Wybraniec pisze:
1 mar 2020, 19:34
Siedze sobie dzisiaj i zastanawiam się czy futbol to aby ciągle sport. O zwycięstwach drużyn decydują zazwyczaj pieniądze. Jesteś bogatym klubem - porażki nie wpływają na ciebie. Jesteś mało zamożny - nie możesz pozwolić sobie na błędy. Tytuły wygrywają te same zespoły. Słabi pozostana słabymi, bogaci pozostana silnymi. Ci co chcą wejść na top i tak w końcu z niego spadną. Dlaczego? Bo nie mają siana i zaplecza.
Spójrzcie na przykład NBA. kiedyś istniał podobny problem dysproporcji. Teraz każdy team ma jasno określony poziom plac jaki może zaproponować zawodnikom . Dysproporcja się zmieniła. Decyduja umiejętności zawodników, trenerów i zdolności organizacyjne menedzerow/dyrektorów. Na boisku wygrywa sport. Nie pieniądze.
Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu przestałem lubieć futbol, ostatnio nawet go nienawidzę. To już nie jest dyscyplina gdzie o umiejętnościach decydują wyłącznie sprawy na boisku. Masa czynników składa się na zwycięstwo. I zbyt mało jest w tym sportu. Dlatego coraz bardziej rozważam porzucenie oglądania i kibicowania tej "dyscyplinie" I w 100 procentach poświęceniu się NBA.
Ktoś tu się obudził z ręką w nocniku. Jakby chciało Ci się przeczytać do końca "Calcio" Foota, to byś wiedział, że co najmniej we Włoszech "wyłącznie sprawy na boisku" nie decydują o przebiegu rozgrywek już od prawie stu lat. Być może jeśli chodzi o same pieniądze to faktycznie dzisiaj decydują najmocniej (ale czy jakoś specjalnie mocniej niż 10 czy 20 lat temu?), ale wcześniej decydowały układy korupcyjne, przychylność polityków albo przebiegłość w stosowaniu dopingu. To ja już z tego wszystkiego wolę pieniądze, które znaczenie i tak zawsze miały spore.

"Tytuły wygrywają te same zespoły. Słabi pozostana słabymi, bogaci pozostana silnymi." ... tak jak dzieje się jawnie odkąd żyjesz i dużo wcześniej, więc nie wiem czemu się nagle poczułeś oszukany. Przecież tak było praktycznie zawsze nie licząc jakiejś piłkarskiej prehistorii kiedy mecze nie były rejestrowane przez kamery a wstęp na stadiony był darmowy. Odkąd katastrofa samolotu z piłkarzami Grande Torino pogrzebała (dosłownie) czwartą wielką siłę Serie A, czyli od ponad 60 lat, scudetto tylko 13 razy było zdobywane przez inne kluby niż Inter, Milan i Juventus, w tym 6 przez też spore Romę, Lazio i Napoli. W XXI wieku - jeden raz, na samym początku. Wiedziałeś w co się pakujesz, a teraz jak miałeś pecha z Sassuolo nagle rozdzierasz szaty i coś sapiesz o NBA xd Chcesz to się przerzuć, już to widzę jak Ci się uda.

Ja tam sport jako taki zawsze miałem z grubsza w dupie, nie ma w nim nic przesadnie ciekawego. Liczy się dla mnie tylko szaleństwo na punkcie Interu i emocje jakie z niego płyną. Nie potrzebuję do tego perfekcyjnie czystej, nieskalanej pieniądzem, antycznej z ducha rywalizacji. Przyjmuję calcio takie jakie jest. To jeden z najmniej racjonalnych obszarów mojego życia, ale bardzo mi się przydaje i dopełnia resztę.

Awatar użytkownika
Wybraniec

Post autor: Wybraniec » 2 mar 2020, 11:36

Przeczytałem tylko pierwsze zdanie Piekarz i na tym zakończyłem. Prawdopodobnie próbowałeś strugać najmądrzejszego, mądrzejszego ode mnie. Na pewno napisałeś argument o gównianej NBA i, że ogladanie sportu to ogólnie dziwactwo.

Nie będę tracił na to czasu szanowny kolego.

Awatar użytkownika
Piekarz

Post autor: Piekarz » 2 mar 2020, 11:51

Wybraniec pisze:
2 mar 2020, 11:36
Przeczytałem tylko pierwsze zdanie Piekarz i na tym zakończyłem. Prawdopodobnie próbowałeś strugać najmądrzejszego, mądrzejszego ode mnie. Na pewno napisałeś argument o gównianej NBA i, że ogladanie sportu to ogólnie dziwactwo.

Nie będę tracił na to czasu szanowny kolego.
Ziom masz ewidentnie jakiś problem z czytaniem, odkładasz książki po paru rozdziałach, posty na forum kończysz czytać po jednym zdaniu. Skonsultuj się z neurologiem albo chociaż okulistą, tylko koniecznie prywatnie żebyś przypadkiem za dużo czasu nie stracił.

Bart

Post autor: Bart » 2 mar 2020, 13:02

Mozliwe że nie załapałem że to jakieś śmieszkowanie, ale tak ogólnie postawienie NBA jako przeciwwagi do skomercjonalizowanej piłki nożnej to jest hit.

Liga, w której nie ma klubów, tylko franczyzy, które w każdej chwili można przenieść do innego miasta, w którym jest możliwość zarobku na franczyzie. Liga, która gra 82 mecze w 5 miesięcy, a potem połowa zespołów przez 7 miesięcy nie gra żadnego, bo to czas żeby Amerykanie wydawali swoją kasę na oglądanie baseballa. Wszystko centralnie zaplanowane i sztuczne, łącznie z tym "chwalebnym" salary cap. Zero komercji.

Wracając do Serie A. Przykre jest to, że ta liga nadal rządzona jest w taki sposób, że presja czy lobby silnego (zazwyczaj biało-czarnego) powoduje decyzje korzystne tylko dla niego. Te wypowiedzi o poniedziałku to jakieś słabe żarty. Jedyne co można zrobić, to odpowiedzieć na boisku, ale niesmak pozostanie.

Awatar użytkownika
Wybraniec

Post autor: Wybraniec » 2 mar 2020, 13:18

Od piłki nożnej wolę nawet kolarstwo górskie. Brzydzi mnie futbol.

Sempre_Inter

Post autor: Sempre_Inter » 2 mar 2020, 13:37

Kolega powyżej ewidentnie pomylił rano tabletki.

Awatar użytkownika
Stachoo

Post autor: Stachoo » 2 mar 2020, 13:54

Sempre_Inter pisze:
2 mar 2020, 13:37
Kolega powyżej ewidentnie pomylił rano tabletki.
Psychotropy się skończyły :(

Awatar użytkownika
miniu86

Post autor: miniu86 » 2 mar 2020, 14:40

Z kim zagramy za tydzień:
a) z Sassuolo bez publiczności
b) z Sassuolo z publicznością
c) z Juventusem bez publiczności
d) z Juventusem z publicznością
e) już nigdy nie pozwolą nam zagrać meczu w Serie A

Awatar użytkownika
Orzeu
Kontakt:

Post autor: Orzeu » 2 mar 2020, 14:49

jeśli nie wyhamuje liczba zarażeń to nie ma co liczyć na mecz w Mediolanie.

Awatar użytkownika
Odet

Post autor: Odet » 2 mar 2020, 15:46

Lega Calcio zaczeka teraz aż ktoś w kadrze Interu się zarazi wirusem i wtedy nakaże zagranie meczu z Juve.

ALe, to nic, teraz najgroźniejsze wydaje się Lazio, czekam na cyrki z udziałem (i na niekorzyść) Rzymian.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Piter

Post autor: Piter » 2 mar 2020, 16:15

Bardzo polecam sobie przeczytać ten artykuł i nawet powinien on wisieć na głównej tutaj żeby ludzie wiedzieli jak to było kiedyś i czy coś się faktycznie zmieniło https://www.calciomercato.com/en/news/t ... -9-1-83703

Awatar użytkownika
Piter

Post autor: Piter » 13 mar 2020, 08:57

Zadzwonił do mnie prezydent FIGC, spytał się mnie jak ma rozstrzygnąć się kwestia mistrzostwa w Serie A. Po głosie trochę słyszałem u niego już pewną bezsilność, nikt nie wiedział co robić. Powiedziałem mu zapraszam do Piotrkowa Trybunalskiego, to trzeba usiąść na spokojnie pomyśleć i tak się stało, wszystko rozegrało się w tureckim lokalu mieszczącym się przy ulicy POW 12E przy drewnianym stoliku, dokładnie tym samym, przy którym z bulwą przed meczem z Barceloną (2-1 na Camp Nou) spożywaliśmy kebaba. Przedstawiłem mu swoją wizję, juventus zdyskwalifikować na starcie, ponieważ ich piłkarz jest zarażony koronawirusem i tak nieodpowiedzialny klub nie ma prawa zdobyć mistrzostwa, a więc w "walce" o scudetto pozostał już tylko Inter oraz Lazio. Obie drużyny już rozegrały ze sobą dwa ligowe mecze, w których łącznie było 2-2, ale Inter strzelił więcej goli na wyjeździe dlatego bez zawahania wskazałem lepszą drużynę i tą, która zasługuje na zwycięstwo w lidze, jest to drużyna z Mediolanu. Jemu coś nie pasowało, dziwnie kiwał głową, coś gestykulował ręką i mówił że to juventus lepiej jakby wygrał i ogólnie faflunił coś pod nosem. Wku***ło mnie to bo zawraca dupe tylko zapracowanym ludziom i zakończyłem spotkanie i tu najlepsze, bo jedliśmy oczywiście kebsa bo jakby inaczej i akurat właścicielowi lokalu się terminal zepsuł, a ani on ani ja nie mieliśmy gotówki i nie mogliśmy zapłacić :lol:

Ja sobie poradziłem bo wyciągnąłem kartę stałego klienta i wszystko stało siem samo, a nawet jakbym jej nie posiadał to zapłaciłbym innym razem bo ja z Mustafą to już od kilku lat się znam, a Gabriele Gravina musiał mopować cały lokal i wyrzucić wszystkie śmieci, dziwnym trafem Mustafie zachciało się segregacji bo ekologia, globalne ocieplenie i inne głupoty :lol:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5E91C301

ODPOWIEDZ