Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Chłopie, ale co mają inne kluby do tego? Dziwisz się, dlaczego Twój klub to Krętacze, to Ci odpowiadam - przez aferę Calciopoli. Inne kluby też mąciły, no i co to zmienia? Masz pretensje do mnie, że tak piszę? Podziękuj Moggiemu i innym uczestnikom tego procederu za niechlubny rozdział w historii swojego klubu. Łatka krętaczy i złodziei będzie się za Wami ciągnąć jeszcze bardzo długo.

Jeśli mecz w Bergamo nie jest dla Ciebie wałem, to...jesteś bardzo naiwny.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Serie A

Post autor: Alfa »

Pinturicchio pisze: 3 sie 2020, 14:26 Nigdy nie powiedziałem, że Moggi czy Giraudo to były wzory cnót, ale jeśli uważasz, że tylko Juventus mącił, a inne kluby w Serie A były czyste (szczególnie te u góry tabeli) to cóż... jesteś bardzo naiwny. Co do stadionu to argument z dupy, bo tak jak uważam San Siro za la scalę futbolu tak to nieco przestarzały obiekt. Juventus Stadium jest nowoczesny, mniejszy (słusznie, bo Delle Alpi świeciło pustkami), a estetycznie nie wygląda źle + jest zrobiony w stylu brytyjskim. To tak jakby nazwać takie Anfield Road kurnikiem.

Co do meczu z Atalantą i nazywanie go przekrętem to po prostu każda wątpliwa decyzja na korzyść Juventusu to już w oczach innych kibiców oszustwo sportowe. Gdy karnego dostanie Lazio, Inter czy Milan to nikt nic nie mówi, gdy to samo pójdzie w stronę Juventusu to jest skandal. Gdyby Inter spiął w tym sezonie poślady to właśnie cieszyłbyś się ze Scudetto, ale takie szukanie wymówek w stylu Conte nigdy nie pomoże. Aha, i sam Gasperini mówił, że te karne być powinny, ale to przepisy są złe. Szukaj więc prędzej patologii w Lega.
Ale co ma piernik do wiatraka, w sądzie albo jesteś winny albo nie, argumenty ze kupowaliście sedziow bo inni też kupowali to UJ nie argument i sad ma to w dupie bo liczy się to co wy zrobiliście
Pinturicchio
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:01
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Re: Serie A

Post autor: Pinturicchio »

Ja wszystko rozumiem, ale razi w oczy przekręcanie nazw klubu, wieczne nazywanie złodziejami itp. Żeby nie było, to samo tępiłem na juvepoland, gdzie niektórzy też odlatywali, ale jednak pisanie tak na każdym kroku jest niesmaczne.

Mowa o sądzie, ale jednak ważne też kto w tym sądzie siedzi. Ale ja naturalnie nie chcę się kłócić, bo wiem, że co by o Calciopoli nie powiedzieć to każdy będzie brał swoją stronę. Ja po prostu bronię Juventusu, z którego zrobiono kozła ofiarnego, w porównaniu np. do takiego Milanu.
bobogol
Posty: 250
Rejestracja: 5 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Serie A

Post autor: bobogol »

Pinturicchio pisze: 3 sie 2020, 17:53 Mowa o sądzie, ale jednak ważne też kto w tym sądzie siedzi.
POLSKAAAA, MIESZKAM W POOOOLSCEEE :-D
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Pinturucchio polecam Ci przeczytać książkę pod tytułem ,,Calcio. Historia włoskiego futbolu" Autor John Foot.
Ja przeczytałem i wiem dlaczego Juventus ma pseudonim krętacze. ,,Świetne relacje z sędziami" Juventus ma od zawsze w swoim DNA.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Well done DeLaurentis, najdebilniej oddane 3 pkt Juventusowi ever. Już lepszej przysługi im nie mógł zrobić.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Jest jakiś antonim dla słowa cyniczny? Bo w ten sposób o Juventusie po tym co dziś zrobił nie wypada go określać :)
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Woo-cash »

mio85 pisze: 8 lis 2020, 15:31 Jest jakiś antonim dla słowa cyniczny?
Niecyniczny? 😎
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Obecne 7 kolejek ligowych dzieli mi się na 2 etapy:
2 pierwsze kolejki i bramki 9-5
5 następnych i bilans 7-6
Póki była skuteczność to braki w obronie były maskowane, skończyła się i w 5 meczach zdobyliśmy ledwie 6 pkt.
Obrona, obrona i jeszcze raz obrona. Na ataku jak widać zawsze polegać się nie da.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Zmarł Diego Armando Maradona. Miał 60 lat.

Legenda Calcio. Mistrz Włoch z 1987 i 1990 roku. Wiadomo że to narkoman, legenda klubu z Neapolu i nie przepadał za Zanettim i Cambiasso których nie zabrał na MŚ 2010, ale klasy piłkarskiej nie można mu odmówić. Piłkarz - ikona. Kiedy słyszę "numer 10" to właśnie jego mam przed oczami, a nie np. Messi'ego.

https://www.youtube.com/watch?v=s7ZjU-6 ... o-Canal2.0
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Żadna legenda Calcio, tylko legenda napoli. Idealnie tam pasował. Jako kibice Interu, proponuję abyśmy nie zwracali uwagi. Za co to każdy wie, a przynajmniej powinien, no a jak nie, to won.
Sempre_Inter
Posty: 133
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Sempre_Inter »

Maradona głównie kojarzy mi się z ręką "Boga" i ćpaniem. Słusznie przedmówca podsumował legenda Neapolu nie Calcio.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Pierdolenie. Obok Nazario de Limy był to najwybitniejszy piłkarz, jaki grał na Półwyspie Apenińskim. Z tą różnicą, że Ronaldo nie doprowadził Interu do scudetto, a Maradona przyszedł sobie do przeciętnego Napoli i dał im dwa mistrzostwa. Bez dwóch zdań legenda calcio i światowej piłki.

Nigdy nie byłem jego wielkim fanem, zawsze obrzydzał mnie jego tatuaż Che Fujary, no i trochę irytowało, że nie z każdym Argentyńczykiem z Interu było mu po drodze. Zniszczyła go koka, nie jego pierwszego i ostatniego. Być może nie miał wokół siebie ludzi, którzy chcieli mu pomóc, może sam tej pomocy nie chciał, nie wiem. Wiem natomiast, że był wybitnym piłkarzem, niezwykle barwną postacią i nikt mu nie odbierze zasług dla Argentyny i Neapolu. Niech spoczywa w pokoju.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

IlCapitano pisze: 25 lis 2020, 20:00 legenda napoli. Idealnie tam pasował.
Tu się zgodzę; wystarczy wspomnieć że do Napoli ściągnął go niejaki Luciano Moggi. Maradonie zawsze zwykłej, ludzkiej klasy i kultury brakowało, w przeciwieństwie do Zanettiego, który pozamieszczał w mediach społecznościowyych wspólne zdjęcie z Diego i oddał mu hołd.

Swoją drogą sezon 84-85 w Serie A był na swój sposób wyjątkowy jeżeli chodzi o zagranicznych pomocników. Do Napoli przybył Maradona, w Juventusie grali Boniek i Platini, w Udinese - Zico, w Fiorentinie - Socrates, w Romie - Falcao, a w Lazio M. Laudrup :o Do tego wszystkiego dochodzili mistrzowie świata - Włosi (Conti, Tardelli, Oriali). A wszystkich ich i tak pogodził niejaki Hans-Peter Briegel, który zdobył z Hellasem Werona mistrza, a sam zainteresowany miano Najlepszego Niemieckiego Piłkarza 1985 roku.

Równać się z tym sezonem może chyba sezon 00/01. Zidane, Davids, Simeone, Redondo, Ortega, Veron, Nedved, Emerson, Seedorf, Rui Costa + Włosi jak R.Baggio, Albertini, Totti czy nawet Pirlo :P (zagrał wtedy 4 mecze w lidze w naszych barwach...).
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

forzaragazzi pisze: 2 gru 2020, 01:59
IlCapitano pisze: 25 lis 2020, 20:00 legenda napoli. Idealnie tam pasował.
Tu się zgodzę; wystarczy wspomnieć że do Napoli ściągnął go niejaki Luciano Moggi. Maradonie zawsze zwykłej, ludzkiej klasy i kultury brakowało, w przeciwieństwie do Zanettiego, który pozamieszczał w mediach społecznościowyych wspólne zdjęcie z Diego i oddał mu hołd.

Swoją drogą sezon 84-85 w Serie A był na swój sposób wyjątkowy jeżeli chodzi o zagranicznych pomocników. Do Napoli przybył Maradona, w Juventusie grali Boniek i Platini, w Udinese - Zico, w Fiorentinie - Socrates, w Romie - Falcao, a w Lazio M. Laudrup :o Do tego wszystkiego dochodzili mistrzowie świata - Włosi (Conti, Tardelli, Oriali). A wszystkich ich i tak pogodził niejaki Hans-Peter Briegel, który zdobył z Hellasem Werona mistrza, a sam zainteresowany miano Najlepszego Niemieckiego Piłkarza 1985 roku.

Równać się z tym sezonem może chyba sezon 00/01. Zidane, Davids, Simeone, Redondo, Ortega, Veron, Nedved, Emerson, Seedorf, Rui Costa + Włosi jak R.Baggio, Albertini, Totti czy nawet Pirlo :P (zagrał wtedy 4 mecze w lidze w naszych barwach...).
Aż mnie ciarki przeszły jak czytałem te nazwiska :)
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Brawo Viola! Tylko jutro tego nie spierdolić
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Obejrzałem sobie drugą połowę meczu w Turynie i Juventus jest beznadziejny jak Cichopek. Biraghi ładnie sobie hulał po lewej stronie, dziadek Ribery rozgrywał, szarpał i odbierał piłki - ciągle to kawał piłkarza. Krętacze bezradni i bez pomysłu, ciekawe czy Nedved złapie za telefon i zadzwoni do Maxa. Pozostanie Pirlo na stanowisku trenera znacznie zwiększa szanse na powrót scudetto do Mediolanu.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Serie A

Post autor: forzaragazzi »

Juve - Fiorentina 0 - 3
Jakby nie czerwona kartka (słuszna) Cuardado, bardzo trudno byłoby Violi o jeden punkt. Biraghi 2 asysty dzisiaj, mimo kłopotów z Chiesą. B.Valero w pierwszej połowie przyzwoicie rozgrywał piłkę, no ale w 2 musiał zostać zdjęty z powodu ryzyka kartki. Ribery klasa sama w sobie. Nawet jak był podwajany to potrafił dziubnąć piłkę lekko nad murawę i wejść między dwóch zawodników. Drągowski dwie niepewne interwencje, ale co miał wybronić to wybronił. Milenkovic raczej przeciętnie, nie wiem czy Inter to klub dla niego (był do nas przymierzany).

Na Zebre zbytnio się nie skupiałem, no ale fatalnie zagrał Bonucci. Oby tak dalej.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

To jak tam? Pirlo wytrzyma na stanowisku do końca sezonu?
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: Endru »

Saff pisze: 23 gru 2020, 11:52 To jak tam? Pirlo wytrzyma na stanowisku do końca sezonu?
Pirlisimo, dajmy mu czas
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

a może lider na święta to jakaś klątwa i to dobrze że jesteśmy drudzy, my wypunktujemy wiosnę a milan się zesra, zapraszam do dyskusji
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

czytasz mi w myślach Piter chciałem dzisiaj w tym temacie zadać pytanie:

czy uważacie, że Milan to drużyna, która realnie będzie bić się do końca o Scudetto?
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

Orzeu pisze: 24 gru 2020, 11:59 czytasz mi w myślach Piter chciałem dzisiaj w tym temacie zadać pytanie:

czy uważacie, że Milan to drużyna, która realnie będzie bić się do końca o Scudetto?
Osobiście jestem mega zaskoczony. Spodziewałem się, że spuchną, a oni nawet gdy wypadło im kliku podstawowych graczy ostro cisną. Miesiąc temu powiedziałbym, że odpadną z walki o scudetto, ale teraz już nie jestem taki pewien.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Zaczynają mnie wkurwiać. Odrobiliśmy i tak te 4 punkty do nich, ale te ich punktowanie to jest jakaś anomalia, której nie pojmuję.
Może po nowym roku zdechną, zobaczymy. Tak czy inaczej, Conte ma tylko ligę i ma tu zrobić Scudetto, tu i teraz, a jeśli je przepierdoli z takim Milanem, to jego następnym klubem będzie Bari albo inna Siena.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

Przypominam, że zbliża się styczeń - nasz ulubiony miesiąc w ostatnich latach. Ufam, że pan Turyńska Grzywka wreszcie odczaruje dla nas ten miesiąc.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Byłem przekonany, że przy braku tylu kluczowych piłkarzy Milan straci jakieś punkty z Sassuolo oraz Lazio, a oni znowu zgarnęli komplet. Na ten moment są kandydatami do Scudetto i trzeba im to oddać. Ciężko wyobrazić sobie Inter bez Lukaku, a co dopiero jeszcze bez Barelli i de Vrija. Pytanie jak drużyna się zachowa po pierwszej porażce. Inter Manciniego czy Everton Ancelotta także szły jak burza do momentu pierwszej przegranej. Dopiero później zaczęły się problemy. Dlaczego? Zdecydowanie łatwiej się gra, gdy piłkarze są nakręceni dobrymi rezultatami. Psychika w sporcie jest chyba ważniejsza, aniżeli same umiejętności. Jeśli mnie pamięć nie myli Milan jest liderem od pierwszej kolejki i to ich właśnie tak nakręca. Nikt mi nie wmówi, że w ich głowach nie zasiało się ziarenko o mistrzostwie i spadek na niższą pozycje może mieć kluczowy wpływ na ich dalszą dyspozycję. Chyba, że faktycznie trafili tak z transferami, że będą w stanie dźwignąć każde niepowodzenie. Byłby to chyba fenomen na skalę światową, aby z taką kadrą wygrać Scudetto. Z drugiej jednak strony beznadziejny Inter traci tylko jedno oczko do Milanu, który jest w najlepszej formie od lat. Na wyższy poziom już raczej nie wskoczą. Osobiście uważam, że znajdą się w pierwszej czwórce, ale Juventus oraz Inter finalnie będą przed Milanem. Jakość między kadrami tych zespołów jest zbyt duża, aby taka anomalia miała rację bytu. Inter oraz Juve dopiero będą się rozpędzać, a Milan z czasem przyhamuje.
Obrazek
Orzeu
Posty: 6529
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Byłem przekonany, że przy braku tylu kluczowych piłkarzy Milan straci jakieś punkty z Sassuolo oraz Lazio, a oni znowu zgarnęli komplet.
a przed tymi meczami 2 remisy z rzędu
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

ten milan jest rzadki jak Inter Manciniego który wygrywał 1-0 po główce felipe melo, zaraz bolesna weryfikacja jak nie 3 to 6 stycznia
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Przy takich osłabieniach Milan nie mógł dziś nic ugrać. Mimo to czapki z głów przed nimi bo w pierwszej połowie zdemolowanym składem grali z juventusem jak równy z równym. Daj Boże żebyśmy my przeciw turyńczykom tak łatwo stwarzali okazje.
Połowa sezonu a już można stwierdzić, że juventus przeprowadził latem dwa świetne transfery- Chiesa i Mckennie, a za rok może doszlusuje do nich Kulusevski.
ODPOWIEDZ