Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

mio85 pisze: 26 lut 2023, 23:52 Po tym co oglądałem dziś i w ostatnich tygodniach ze strony Atalanty, jak i Lazio to o miejsce w TOP 4 jestem spokojny. Nie ma takiej siły, żeby tak śmieszne drużyny nawet przy naszym gównie punktowym i stylowym nas przeskoczyły.
Tak było w lutym....and here we are like I said. Nawet, gdyby zlodziejom nie odebrali punktów CL dla nas. I tak wstyd, że takie Lazio nas przeskoczyło.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Po 10. kolejkach rozgrywek obecnego sezonu pozwolę sobie na małe podsumowanie.

Inter - widać, że scudetto jest głównym celem. Zarówno zawodnicy jak i trener są bardzo skupieni na każdym kolejnym spotkaniu, co owocuje zdobyciem 25 pkt /30 w tym momencie i fotelem lidera.

Rywale? Oglądałem wczoraj spotkanie Napoli - Milan i muszę stwierdzić, że obie te drużyny nie prezentują na ten moment takiego poziomu tzn. są zbyt chaotyczne i niestabilne jeszcze na ten moment by teoretycznie nam zagrażać.

Juventus - szczerze mówiąc spodziewałem się po nich słabszej dyspozycji i gry, a jednak jak to oni -kolejne zwycięstwa przepychane po 1:0 sprawiają, że znajdują się tuż za naszymi plecami. Główny rywal do tytułu? Chyba tak.

Viola - największy progres na plus jeśli chodzi o czołówkę. Zdecydowanie lepiej punktują, No ale oczywiście jeśli popatrzy się na ich kadrę, to też widać że nie jest to przypadkowe. Znaczne wzmocnienia i inwestycje są tam poczynione. Szczęście, że obiliśmy ich na początku sezonu 4:0 i są obecnie w pewnym dystansie od nas, bo widzę w nich tzw. czarnego konia tych rozgrywek i jak tak dalej pójdzie to kandydata nawet do podium.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Serie A

Post autor: mio85 »

Fiorentina jebnęła dziś rekord świata w nieudolności. Biraghi i Parisi nie wrzuciliby dziś dokładnej piłki nawt gdyby grali bez rywali. Brak umiejętności x kretynizm² 
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Serie A

Post autor: SETE »

Inter gra rewelacyjna rundę jesienna i ma tylko 2 pkt przewagi nad Juve. To nie ukrywam martwi bo juve gra swoje konsekwentnie i także bardzo dobrze punktuje. Dodatkowo wszystkie siły wkładają w serieA
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Serie A

Post autor: Dzonyy »

SETE pisze: 7 sty 2024, 21:04 Inter gra rewelacyjna rundę jesienna i ma tylko 2 pkt przewagi nad Juve. To nie ukrywam martwi bo juve gra swoje konsekwentnie i także bardzo dobrze punktuje. Dodatkowo wszystkie siły wkładają w serieA
Od poczatku wiedzialem, ze bedzie ciezko ze zlodziejami i to potwierdzaja. Obawiam sie, ze niestety skeduto wróci do krętaczy.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

35 wiosen na karku, ale nigdy w życiu nie widziałem, żeby jakiś klub tak fartownie przepychał mecze dupskiem przez CAŁĄ RUNDĘ. Coś niesamowitego.

Koniecznie trzeba wygrać z Krętaczami na Meazza, żaden remis nie może wchodzić w rachubę.

Jeszcze ta Arabia Saudyjska potrzebna jak dziwce majtki...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Mora pisze: 7 sty 2024, 21:41 Jeszcze ta Arabia Saudyjska potrzebna jak dziwce majtki...
dobra kasa do zgarnięcia jest
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Kujon »

W meczu Frosinone-Monza gola i asystę zaliczył Carboni

Asysta po fajnej akcji plus bramka, gdzie sam odzyskał piłkę w środku boiska i wykończył akcję no i jego akcji padł samobój

https://www.youtube.com/watch?v=mHAqiGjCJdo

Dobrze się rozwija póki co
szmaloo
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2013, 17:18

Re: Serie A

Post autor: szmaloo »

Witam,

czy ktos wybiera sie na derby Wloch Inter - Juve? jak zdobyć bilety. w oficjalnej sprzedazy niedostepne
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Kujon »

Monza - Roma 1-4

Asysta Carboniego (bardziej podanie przy ładnym strzale) przy bramce dla Monzy, brawo
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Chuchu »

Kilka ważnych wyników w tej kolejce:

Hellas 1:0 Sassuolo
Bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o utrzymanie. Sassuolo przez tę porażkę lądują na 19. miejscu z 3 punktami straty do bezpiecznej strefy. Wiele wskazuje na to, że po 10 sezonach spadną do Serie B zwłaszcza, że do końca sezonu z powodu kontuzji wypada ich chyba jedyny ciekawy zawodnik, czyli Berardi.

Empoli 0:1 Cagliari
Równie ważne spotkanie jeśli chodzi o ewentualnych spadkowiczów. Cagliari zaskoczyło i nie pozwoliło Hellasowi odskoczyć i obie ekipy mają po 23 punkty. Będzie na dnie tabeli się jeszcze sporo działo.

Atalanta 1:2 Bologna
Bezpośredni mecz w walce o 4. miejsce. Atalanta miała 2 punkty straty, grała u siebie, ale to Bologna wygrywa 6 mecz z rzędu. Ależ tam świetną robotę robi Thiago Motta, na pewno latem będzie nim zainteresowanie ze strony większych klubów.

Monza 1:4 Roma
6 wygranych w 7 meczach, taki ma bilans Roma od przyjścia De Rossiego i na poważnie wrócili do walki o top4. Jak utrzymają taką formę to spokojnie mogą myśleć o dogonieniu Bolonii. Pytanie ile w tym faktycznej pracy De Rossiego, a ile efektu nowej miotły.

Napoli 2:1 Juventus
6 ostatnich meczów Juventusu to 1 wygrana, 2 remisy, 3 porażki. Deptali nam po piętach dość długo, ale w tym okresie odpadli z walki o mistrzostwo. Napoli natomiast może nadal myśleć o europejskich pucharach. Ligi Mistrzów nie ugrają, ale Liga Europy w zasięgu.

Jeśli jutro Inter ogra u siebie Genoę, będzie już +15. Walka o scudetto raczej rozstrzygnięta, Inzaghi musiałby zacząć teraz wystawiać Primaverę do końca sezonu żeby to przegrać. Z zaciekawieniem fani calcio będą mogli teraz głównie oglądać rywalizację o europejskie puchary i utrzymanie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Coraz bardziej realny staje się mój wymarzony scenariusz - zdobycie scudetto i tym samym drugiej gwiazdki wraz z ostatnim gwizdkiem w derbach Mediolanu. Ależ by to było piękne. Jeśli pykniemy Genoę, to już będzie ta różnica punktów, która na to pozwala.

Nie żal mi Sassuolo, nie dość że mają wyjątkową zdolność do dokuczania nam, to jeszcze nieciekawe miasto i stadion. Fajną piłkę grywali przez te 10 lat, ale jak dla mnie mogą już zlatywać. Przy czym wolałbym żeby won zrobiły zupełnie bezpłciowe kluby, jakimi są Empoli i Frosinone. Btw wraca Parma i jest jakaś szansa że Palermo, niestety spore szanse ma gówniane Cremonese.

Życzę dobrze Mottcie, ale mam głęboką nadzieję, że Bologna wpadnie w kryzys i wyleci z top 4, a i z top 7 najlepiej. Nie widzę tej ekipy w Europie, a w LM to już po prostu będą marnować tlen, zwłaszcza że w następnym sezonie Motty już tam pewnie nie będzie i co lepszych piłkarzy też.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

21 punktów w 12 kolejkach i Scudetto wraca do rąk Interu. Nie ma możliwości, żeby Inter to przegrał. Bo jak pokazują ostatnie mecze, to nawet nie ma z kim. Juventus w kryzysie, Milan z problemami i Ligą Europy, a o reszcie nawet nie ma co wspominać.
Myślę, że 4 wygrane już powinny dać tytuł. Wątpię, żeby druga drużyna zdobyła 80 punktów.
ODPOWIEDZ