Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Transfery Serie A

Post autor: Alfa »

KoBa pisze:Ze stwierdzeniem, że Napoli z Ancelottim może być słabsze jestem w stanie się zgodzić, ale nie dla tego, że uważam go za gorszego trenera od Sarriego, a znacznie mniej pasującego do Napoli.

tymbardziej ze wyglada na to ze napoli straci nie tylko sarriego, a co za tym idzie, niekoniecznie znajda odpowiednich zamiennikow ktorzy od razu wypala, niekoniecznie sie od razu zgrają a i musza pogodzic gre na 3 frontach, tymbardziej ze anczelot juz nie jest tym anczelotem z czasów milanu, tak jak murinjo dopadla go trenerska znizka formy
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Zmiana Mazzarriego na Beniteza też miała się odbić czkawką, a jakoś Hiszpan sobie radził. Nie wydaje mi się, żeby Napoli obniżyło poziom pod wodzą Ancelottiego, no chyba, że zrobią jakąś wielką wyprzedaż
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Ciekawi tylko jakie nazwiska przyciągnie Ancellotti do Napoli i które z nich już po paru miesiącach będą posądzane o kontakty z mafią XD
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Halilović na 99% w Ac Milan.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Skoro o Milanie, to tak tytułem przypomnienia do czego tamto Mercato doprowadziło:
Yascarr pisze:Milan kręci najdroższe okienko w historii, a tutaj na niektórzy na siłę starają się umniejszyć ich super prace w to mercato. ... Według mnie to każdy ich transfer za wyjątkiem Boriniego byłby tutaj przywitany z wielkim entuzjazmem i ja sam chętnie widziałbym każdego u nas. .
Yascarr pisze:Dobrze, wiecie swoje. Na siłę próbujecie udowodnić, że Valero jest lepszy od Biglii, Gagliardini od Kessiego, Skriniar czy Miranda od Musacchio itd. Nie wiem skąd takie wnioski, no ale dobrze.

Peace :)
Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Transfery Serie A

Post autor: maniekfci »

Odet pisze:Skoro o Milanie, to tak tytułem przypomnienia do czego tamto Mercato doprowadziło:
Yascarr pisze:Milan kręci najdroższe okienko w historii, a tutaj na niektórzy na siłę starają się umniejszyć ich super prace w to mercato. ... Według mnie to każdy ich transfer za wyjątkiem Boriniego byłby tutaj przywitany z wielkim entuzjazmem i ja sam chętnie widziałbym każdego u nas. .
Yascarr pisze:Dobrze, wiecie swoje. Na siłę próbujecie udowodnić, że Valero jest lepszy od Biglii, Gagliardini od Kessiego, Skriniar czy Miranda od Musacchio itd. Nie wiem skąd takie wnioski, no ale dobrze.

Peace :)
Pozdr.

bezlitośnie i brutalnie, totalna masakra, wręcz gwałt
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Senna Miangue wypożyczony z Cagliari do Standardu Liege [Dwuletnie wypożyczenie z opcją wykupu]. Pytanie: Czy my nie mieliśmy w przypadku Senny prawa do odkupu?
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

na poczatku sie smialem z tych doniesien odnosnie CR7 w Jude, ale jak teraz czytam te wszystkie skysportsy, tego calego marotte zezowatego i mendesa agenta cr7 to jak ronaldo wyladuje w judentusie to ja to chyba juz pierdole to wszystko.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: TomHardy »

Skepta pisze:na poczatku sie smialem z tych doniesien odnosnie CR7 w Jude, ale jak teraz czytam te wszystkie skysportsy, tego calego marotte zezowatego i mendesa agenta cr7 to jak ronaldo wyladuje w judentusie to ja to chyba juz pierdole to wszystko.
A co to k urwa zmieni? te gówna i tak nie wygrają LM, a on sie prędzej połamie niż ogarnie Calcio przenajświętsze. Amen
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

TomHardy pisze:
Skepta pisze:na poczatku sie smialem z tych doniesien odnosnie CR7 w Jude, ale jak teraz czytam te wszystkie skysportsy, tego calego marotte zezowatego i mendesa agenta cr7 to jak ronaldo wyladuje w judentusie to ja to chyba juz pierdole to wszystko.
A co to k urwa zmieni? te gówna i tak nie wygrają LM, a on sie prędzej połamie niż ogarnie Calcio przenajświętsze. Amen
to wlasnie zmieni ze ronaldo to chyba ich jedyna szansa na wygranie LM nie mowiac o tym ze calcio przenajswietsze zostanie rozkurwione aczkolwiek na pewno doda to pewnego smaczku i pilkarz tego formatu rozreklamuje calcio
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Mora »

Skepta pisze:
TomHardy pisze:
Skepta pisze:na poczatku sie smialem z tych doniesien odnosnie CR7 w Jude, ale jak teraz czytam te wszystkie skysportsy, tego calego marotte zezowatego i mendesa agenta cr7 to jak ronaldo wyladuje w judentusie to ja to chyba juz pierdole to wszystko.
A co to k urwa zmieni? te gówna i tak nie wygrają LM, a on sie prędzej połamie niż ogarnie Calcio przenajświętsze. Amen
to wlasnie zmieni ze ronaldo to chyba ich jedyna szansa na wygranie LM nie mowiac o tym ze calcio przenajswietsze zostanie rozkurwione aczkolwiek na pewno doda to pewnego smaczku i pilkarz tego formatu rozreklamuje calcio
Obecność Cristiano w Seria A bez dwóch zdań nadałby większego prestiżu całej lidze, ale moim zdaniem calcio nie zostałoby rozkurwione. On ma 33 lata - po prostu nie ta szybkość co kiedyś. Nawet on, będąc absolutnie fenomenalną maszynką do strzelania bramek, ma w sezonie coraz więcej "przespacerowanych" spotkań, gdzie w Realu jest jednym z najgorszych na boisku. Oczywiście od czasu do czasu wyjdzie mu totalny rozpierdol jak w niedawnym meczu z Hiszpanią, ale tak jak mówię - od czasu do czasu. Marketingowo Juventus wiele by zyskał, ale czysto piłkarsko niewiele by się w europejskiej hierarchii zmieniło.

Jedyną szansą dla Juventusu na wygranie LM jest jakiś przekupny sędzia, Ovrebo na przykład.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Wiele razy Ronaldo mial odchodzic, "byl smutny" itd., ale w koncu od blisko dekady jest w Madrycie. Rozumiem jakby mial wrocic do United, ale tam chyba Jose go nie chce/maja napiete relacje. Juve? Dla ligi to rzeczywiscie bylaby niebotyczna reklama, a dla Portugalczyka no wlasnie...nie wiadomo blizej co. Spokojna emerytura? Tak w ogole Juve parokrotnie robilo transfery po promocyjnych cenach, albo wrecz za darmo, a tu teraz gigantyczny kontrakt? Moze licza, ze Ronaldo jest gwarancja LM? No jak sie jest wiele lat w druzynie, ktora gra na ciebie to ok. Juve nie wydaje sie takie byc.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Według mnie po cristiano nie widać w ogóle że ma taki wiek: https://www.youtube.com/watch?v=mMemq-UiiwM

w Messiego nie opłacałoby sie inwestować, bo faktycznie obniżył loty po 30stce, ale w Cristiano? co by nie mówić żydy są też sfrustrowane niepowodzeniami w LM, a jaki piłkarz jak nie płaczek z portugalii, moze im w tym pomóc? z Daniego Alvesa tez sie smiali ze dziadek idzie do Juve, a był motorem napędowym w drodze do finału LM, to co dopiero mówić o Cristiano.

Jakby do nas taki CR7 miał wbijać, to mimo całej pogardy do jego osobowości i charakteru - zesrałbym sie autentycznie ze szczęścia.
sampam pisze:Tak w ogole Juve parokrotnie robilo transfery po promocyjnych cenach, albo wrecz za darmo, a tu teraz gigantyczny kontrakt? Moze licza, ze Ronaldo jest gwarancja LM? No jak sie jest wiele lat w druzynie, ktora gra na ciebie to ok. Juve nie wydaje sie takie byc.
ale mimo wszystko robienie komina płacowego dla jakiegoś frajera to jedno, a robienie go dla takiego Ronaldo to roznica, mysle ze żaden żydek nawet by nie pisnął słowem, że taki ronaldo zarabia od niego pare razy więcej, bo to jednak kilkukrotny zdobywca zlotej pilki i wybitny grajek, jeden z wybitniejszych w historii pilki jakby nie patrzeć.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

Mora pisze:On ma 33 lata - po prostu nie ta szybkość co kiedyś. Oczywiście od czasu do czasu wyjdzie mu totalny rozpierdol jak w niedawnym meczu z Hiszpanią, ale tak jak mówię - od czasu do czasu. Marketingowo Juventus wiele by zyskał, ale czysto piłkarsko niewiele by się w europejskiej hierarchii zmieniło.
Co do braku szybkości i meczu z Hiszpanią to pan wyżej już wrzucił link :)

Krystyna w poprzedniej edycji CL zdobył 15 goli, czyli więcej niż Higuain, Dybala, Mandzukić i Costa razem. Także jeśli przyjdzie, to może jednak będzie decydujący w kwestii Uszatka ;)
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Jak zwykle mam pelno ALE :D
Alves to przeciez mial wiele przecietnych meczow w Juve i akurat pamieta mu sie bodajze swietne mecze z Monaco (?), ale w lidze to roznie bywalo. Co nie zmienia faktu, ze byl wartoscia dodana Juve.
Messi obnizyl loty po 30ce? Na jakiej podstawie mamy tak sadzic? Chyba nie chodzi o MS?;)
Co do Ronaldo to juz chyba 2 sezon z rzedu (?) ma wyrazne przestoje formy. Pikuje natomiast w waznych momentach. Zupelnie inaczej niz kiedys, bo to mu przynajmniej zarzucano.
Nie mam pojecia jaki ma charakter i nie slyszalem, zeby np. komus rozbijal malzenstwa itd. :D Chyba najgorzej nie jest. Moze i egocentryk, ale na pewno perfekcjonista.
Wszyscy znamy jego sprinty, ale ile on ich wykonuje teraz na mecz? Zreszta moze to niewazne, bo jak Higuain odejdzie to pewnie Ronaldo gralby w jego miejsce, a tam to akurat nabiegac sie nie musi.
Jeszcze pare dni i chyba koniec spekulacji :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Hmm, nie wierzyłem w Higuaina w Juventusie, drugi raz się nie pomylę.
Wierzę w te plotki o CR7. To były niesamowity krok dla Juve i całej ligi. Jego i Mesiego zna chyba każdy na tej planecie, to nie jest jakiś tam Dybala czy Griezman.

Juve marzy o LM, a Krystyna jest do LM stworzony. Wiadomo, że nie szedł by do Juve zdobyć mistrzostwo ligi, bo to mają bez niego, jemu i Juve chodzi o LM. Dlatego wierzę, że jest coś na rzeczy.

Pozdr.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

Akcje Juventusu od kilku dni szybują w górę bez opamiętania. Coś musi być na rzeczy. Finansowo, marketingowo, prestiżowo czysty majstersztyk Marotty i spółki. Sportowo? To się okaże. Wiadomo Ronaldo to robot, piłkarz z innej planety. W takiej sytuacji muszą sprzedać Higuaina, bo nie wyobrażam sobie aby Cristiano grał u betoniarza Allegriego gdziekolwiek indziej niż na szpicy. Przełożenie na wyniki? Oni Scudetto przyszłoroczne wygraliby i bez Ronaldo, a czy wygrają w końcu tą LM? Nie wydaje mi się. Pożyjemy, zobaczymy, tak czy inaczej zapowiada się kapitalny sezon i ja już zacieram łapki niemiłosiernie. Mam nadzieję, że napsujemy im trochę krwi w lidze bo nie mogę już patrzeć na te prowincjonalne romy i napoli rozdzielające nas w tabeli.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Transfery Serie A

Post autor: Seba »

Osobiście uważam, że transfer Ronaldo będzie połączony z transferem Neymara do Realu. Gdzie obecnie Portugalczykowi będzie lepiej, jak nie u szejków? Potruchta, nastrzela goli, a i kasa będzie się zgadzać.
Obrazek
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

jezu cristiano ronaldo w calcio xddd mam nadzieje ze to poczatek powrotu Calcio na wlasciwe tory, ligi z lat 90 gdzie ta liga byla najlepsza

patrzcie na to bo beka: https://streamable.com/1ss2c


Ponoć Allegriego z wakacji sciągneli, bedo witac w turynie Ronalda z kwiatami jak Siara i Wonski witali Moralesa na lotnisku
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Ronaldo to bedzie obrzydliwe i przebrzydłe wzmocnienie dla żydów. Chyba tą transakcja przyćmią nawet nasze znakomite transfery.


zawsze jak siedze w Choroszczy to sie cuda dzieja, jakies Cristiany Ronalda w Juve, jakies totalne absurdy ktore nie powinny miec miejsca, moze mnie tak nie banujcie wiecej co
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Transfery Serie A

Post autor: emika »

Ależ Matteo jest przystojny.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: TomHardy »

Skepta pisze:Ponoć Allegriego z wakacji sciągneli, bedo witac w turynie Ronalda z kwiatami jak Siara i Wonski witali Moralesa na lotnisku

Z taką różnicą, że Siara i "Wonski" nie witali Moralesa na lotnisku tylko w polu...
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Mora »

Z jednej strony nie chciałbym Ronaldo w Juventusie, bo lubię Portugalczyka i szkoda, żeby sobie zbrukał życiorys tym złodziejskim klubem, a z drugiej strony jestem szalenie ciekaw jak poradziłby sobie z twardo grającymi obrońcami w Serie A. Zresztą podobnie jest z Messim, ale on nie ruszy dupy poza Katalonię.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Ronaldo bardziej uniwersalniejszy co pokazuja poczynania w reprezentacji, poradzi sobie w juve z pewnoscia i niestety, czego nie mozna powiedziec o Messim, pilkarzu stworzonym do tiki sraki

sezon zapowiada sie szalenie ciekawie
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Transfery Serie A

Post autor: emika »

Tym co na sb jarają się transferem sromaldo. Santon ma więcej bramek w Serie A niż on. Elo.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Nie wierze ze taki pilkarz jak Ronaldo przychodzi do takiego Juventusu, takiego troszke zascianka czołówki europejskiej, bo umówmy się kim oni sa przy Barcelonie, Realu czy tam nawet Bayernie? a taki transfer moze im dać dużo pod tym wzgledem, pomoze to im pewnie byc traktowanym na rowni z wyżej wymienioną trójką.

Kiedy widzisz znakomite transfery Interu, jarasz sie nimi i nadchodzacym sezonem, że w końcu możemy coś powalczyć o majstra, NAWIĄZAĆ do czegokolwiek, to wyskakuje nagle taki juventus, który takim transferem jednym zdystansuje te lige jeszcze bardziej. To jest nieprawdopodobne jak ogarniety mają zarząd, szkoda że my nie potrafiliśmy tego utrzymać po 2010, może też byśmy dziś mogli oglądać piłkarzy pokroju Ronaldo w naszej koszulce. Trudno, grunt żeby regularnie być w tej top4 co sezon a będzie z sezonu na sezon co raz lepiej.
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Transfery Serie A

Post autor: emika »

Uwielbiam tą ironię na jude ostatnio xD
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Transfery Serie A

Post autor: maverik »

Ci co chcą Ronaldo w Juventusie dla dobra Interu/ligi to niech się opamiętają. Jak można chcieć żeby najlepszy piłkarz w historii przeszedł do największego wroga Interu? Jak to niby ma pomóc Interowi? W żaden sposób, jedynie powiększy dystans pomiędzy drużynami. Z tą pomocą dla ligi to taki sam mit jak to, że transfer Ronaldo zwróci się z koszulek w ciągu doby. Jedyne co się zmieni to to, że będzie głośniej w mediach o Juventusie i tyle, zleci się więcej sezonowców, a Inter będą mieli gdzieś tak jak w Hiszpanii liczy się tylko top3. Podobna sytuacja z Neymarem. Gość przeszedł za 222 mln euro, dostał jeden z największych kontraktów, mistrzowie Francji mają pakę i o nich się mówi. Jakoś nie widzę, żeby nagle był wzrost zainteresowania St. Etienne, Lyonem czy Rennes. Ktoś może mi powiedzieć, że transfer Ronaldo to może być początek wzrostu zainteresowania piłkarzy, że chętnie będą spoglądać na Serie A, to ja odpowiem, że w praktyce tak nie będzie. Prosta sprawa, ledwie Juventus stać na Ronaldo i to jeszcze kombinując ze sprzedażą Higuaina oraz Fiatem który ma pokryć pensję. Kogo będzie stać we Włoszech na sprowadzenie gwiazdy światowego formatu? Inter, który co rok ledwo dopina FFP? Roma, która też ma problemy z FFP i w dodatku za priorytet postawiła sobie stadion? Czy może Milan, który ma właściciela biedaka jadącego na kredytach? Jedyny wygranym tego transferu może być tylko i wyłącznie Juventus i to pod warunkiem, że wygrają Ligę Mistrzów, bo inaczej to nie ma sensu. Transfer Cristiano to 100 mln, pensja to 60 mln brutto z tego co czytałem, zakładając kontrakt na 4 lata to już daje 340 mln. Scudetto i Coppa Italia wygrają bez niego.
A koniec końców pewnie się okaże, że to tylko taka gierka na lepszy kontrakt i Juventus drugi raz tego lata (po upadku transferu Savica) zostanie z niczym :D Nie jestem pewny, ale chyba rok czy dwa lata temu też były ploty, że CR7 odchodzi. Może wrócą po Witsela, którego dogadywali całą zimę, a później się na nich wypiął i poszedł do Chin? ;)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

up
ale Neymar to nie Ronaldo czy Messi.
Transfer Krystyny to bonus dla ligi. Każdy będzie chciał ją oglądać, wzrośnie jej atrakcyjność. Pewnie pojawią się nowi sponsorzy. A dotychczasowi właściciele zaczną więcej wkładać do klubów, bo warto.
Do Milanu przymierzany jest nowy właściciel (chyba Amerykanin włoskiego pochodzenia) i jego jako kibica Milanu szlag trafi, że jego wielki przeciwnik taaaak się wzmocnił.
Jeden wielki transfer napędza karuzelę. Nasi zobaczą Krystynę w Juve i pod naciskiem kibiców też sypną kasą (albo wykombinują jak PSG jak obejść FFP). Będzie łatwiej o Rafinhe czy Malcoma.
Carletto w Napoli tez powoła się na casus Raonaldo i zażąda czegoś ekstra od Laurentisa.

A poza tym, ja kocham nasz Inter i piłkę i fajnie będzie zobaczyć jak nasi dowalają Juventusowi (z Krystyną w składzie) 3-0 w Mediolanie :)

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Najważniejsze, że teraz już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby Robert przeszedł do Realu.
ODPOWIEDZ