Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Transfery Serie A

Post autor: Szycha »

Szukałem troszke po forum i nie ma ogólnego tematu mówiącego o ruchach transferowych w Serie A. Obecnie dużo się dzieje na rynku włoskim więc postanowiłem założyć taki temat, aby nie rozdrabniać się na kilka pomniejszych lub pisać o tym w jakiś innych tematach.

Z ostatnich 2 dni trzeba powiedzieć o 3 transferach :

Semioli z Chievo do Violi
Vieri z wolnego do Violi
Tristan Mallorca do Livorno

Widać jak na dłoni, że poraz kolejny podczas Mercato Viola dokonuje dużo transferów dlatego bardzo ubolewam nad tym iż fioletowi nie zagrają w LM . Nigdy nie spodziewałem, się tego iż mój ulubiony hiszpański zawodnik zawita kiedyś do Serie A. Atak w Livorno  Tavano-Tristan może coś pokazać...
Ostatnio zmieniony 22 lip 2007, 13:04 przez Szycha, łącznie zmieniany 1 raz.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Lamatico »

Michu pisze: Tristan Mallorca do Livorno
No tak Livorno po stracie Lucerelli'ego (odszedł do Szachtara) musiało załatać dziurę. Diego (chyba tak ma na imię) Tristan zapadł mi w pamięci z meczów z Milanem kiedy to towarzyszył Pandianiemu w ataku Deportivo La Coruna (niegdyś czwarta siła La Liga).

Vieri to teraz taki turysta co pół roku zmienia miejsce pobytu :hahaha:
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Kowal »

Jestem bardzo ciekawy co pokaże Tristan w Livorno.. Wkońcu to hiszpan wię teoretycznie może słabo grać w lidze włoskiej(jak większość hiszpanów).
Ja bym jeszcze wspomnieł o powrocie do Sampy Aeroplano, co prawda został wypożyczony ale wrócił do zespołu w ktorym grał wczesniej i może nastrzelać kilka bramek( Sampa chyba go wypożyczyła bo Flachi został zdyskfalifikowany-ale niewiem na ile?)
Obrazek
La Pieuvre
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Karlino (zach.-pom)

Odp: Transfery Serie A

Post autor: La Pieuvre »

No komuchy mają niezły atak przecież mają jeszcze Tavano i naszego Ribasa z wypożyczenia.Jeszcze przyszedł do nich Dhorasoo.Ogólnie nieźle się wzmocnili,może być ciekawie:)
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery Serie A

Post autor: RoB »

Wypada także wspomnieć o przeprowadzce Giuly’ego  z Barcelony do Rzymu. Wydaje mi się, że to całkiem dobry transfer Romy. Francuz pasuje to taktyki, jaką grają rzymianie.

Drugi rzymski klub, Lazio kupił utalentowanego bramkarza River Plate, Juana Pablo Carrizo. Po odejściu na emeryturę Peruzziego, Lazio szybko znalazło godnego nadstępce. Wcześniej sprowadzili innego Argentyńczyka, Lionela Scaloniego.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Szycha »

Dziwi mnie tylko postawa Milanu w mercato. Każdy z liczących się klubów kupili już zawodników, którzy byli im potrzebni, a Milan znów czeka . Niby zapowiadają transfery, ale jak narazie nikogo nie zakupili, a szczerze wątpie by taki Ronaldinho badź Eto przeszli by do nich. Transfer Carizzo to dosłownie poezja ze strony Lazio. Kupili za naprawdę korzystną sumę 2 bramkarza w Argentynie. Kontrakt podpisany na 5 lat i Laziale mają sie z czego cieszyć.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Andy »

Nie da się ukryć.Wszystkie ekipy Serie A bardzo się wzmocniły.Także trzeba będzie uważać na Juventus, mocna może być drużyna Fiorentiny i Palermo.My także nie szczędziliśmy środków na wykupienie kilku zawodników,choć jak to powiedział Mancini brakuje jeszcze kilku piłkarzy :P.Nie obraziłbym się gdyby na zakończenie mercato Inter zgotował nam jakąś niespodzianke...
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ljarro »

tak, zwłaszcza Milan sie "wzmocnił"
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Interfun3 »

Nie ma co ukrywac ze będzie ciężko bo jak juz mówili poprzednicy wszyscy sie wzmacniają ( nie licząc milanu który chyba czego na oklaski ale tym to sie akurat najmniej przejmuje). My też pozyskaliśmy dobrych zawodników i mozliwe że pozyskamy jeszcze z dwóch ale to już oddzielny temat. Fiorentine napewno osłabiło ich najlepszego strzelca Toniego. Roma kupiła Juana (chyba tak sie pisze) i giuly-ego. Juve tez kupiło kilku ciekawych zawodników. Lazio będzie miec bardzo dobrego bramkarza. No zobaczymy ale napewno będzie ciekawie
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
RQ77
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:12

Odp: Transfery Serie A

Post autor: RQ77 »

atak Tavano-Tristan ciekawie bedzie ;)
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery Serie A

Post autor: RoB »

Pato podpisał kontrakt z Milanem. Podobno dali za niego 15 mln euro. Ze względu na wiek nie może zostać teraz oficjalnie wytransferowany i do rozgrywek Serie A zostanie zgłoszony przed rundą rewanżową.  Boję się, że może się powtórzyć historia z Kaką.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Lamatico »

No proszę Milan taki mało aktywny na rynku transferowym a tutaj taka bomba.

Jeśli kolejny talent przejdzie nam koło nosa to ja nie wiem. Milan z Kaká i Pato będzie bardzo groźny .. Szkoda ale cóż... mamy Ibrę i SUazo, który mnie pozytywnie zaskakuje.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Szycha »

Mają tego Pato, ale co im on da skoro nawet nie zagra meczu do stycznia. Może się okazać iż jak przyjdzie to już milan straci szanse na mistrza. Tak jak to było w przypadku grubaska. Transfery robi się w lipcu, żeby nowi piłkarze mogli szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Naprawdę nie wiem czym kierują się działacze ACM w podojmowaniu decyzji o transferach. Po drugiej stronie barykady ostatnio zwiększa się znacznie liczebność odwiecznego rywala naszej kolonii argentyńskiej.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Takich talentów z Ameryki Południowej jest na pęczki. Trudno, żeby każdy trafiał do Interu. Chłopak ma 18 lat i w tym sezonie nam nie zagrozi. Zobaczymy jak się będzie rozwijał, ale ja za 18-latka nie dał bym 15 mln euro.
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jarek_FCI »

Michu pisze: Mają tego Pato, ale co im on da skoro nawet nie zagra meczu do stycznia. Może się okazać iż jak przyjdzie to już milan straci szanse na mistrza.
Po to go sprowadzili, bo ma być przyszłością Milanu, a nie dlatego żeby  już w tym sezonie był liderem Milanu. Wątpie żeby wogóle w tym sezonie grywał w 1 składzie. Myslę że będzie grał końcówki spotkań. Żeby się ogrywać w Serie A.
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Interfun3 »

Bart pisze: Takich talentów z Ameryki Południowej jest na pęczki
Dokładnie. Jest tam wielu bardzo dobrze sie zapowiadających zawodników. Choćby ten Renato Augusto.
Jeśli chodzi o milan to nie przejmuje sie zupełnie. Co im narazie z tego pato ( mówie o chwili obecnej nie o przyszłości) bo najbliższe pół roku nie będzie grał a potem to też troche czasu potrwa aklimatyzacja i w tym sezonie,a właściwie to w jego końcówce,  najprawdopodobniej  będzie wchodził tylko na ostatnie minuty. Ale zreszta to sprawa milanu i nich on sie martwi :D
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Lamatico »

Interfun 3 pisze: Choćby ten Renato Augusto.
Ja jeszcze dodam Leandro Lima. Widziałem go chyba w jednym meczu i zrobił na mnie piorunujące wrażenie.
Wasiel InterFC
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:48
Lokalizacja: Karsk

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Wasiel InterFC »

Przed wakacjami  w lidze brazylijskiej grał jeszcze Lucas Pazzini, też podobno niesamowicie utalentowany. Inter tez się nim interesował, czy on juz zmienił klub???
Inter per sempre. Inter eterno amore.
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jarek_FCI »

Pazzini od nowego sezonu będzie grał w Liverpoolu. Kosztował 10 mln Euro.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2007, 12:22 przez Jarek_FCI, łącznie zmieniany 1 raz.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Szycha »

Jarek_FCI pisze: Pazzini od nowego sezonu będzie grał w Liverpoolu. Kosztował 10 mln Euro.
a on czasem nie miał Pezzini  :D :?:
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jarek_FCI »

Michu pisze:
Jarek_FCI pisze: Pazzini od nowego sezonu będzie grał w Liverpoolu. Kosztował 10 mln Euro.
a on czasem nie miał Pezzini  :D :?:
Masz rację:)
bos
Posty: 23
Rejestracja: 22 sie 2006, 20:53

Odp: Transfery Serie A

Post autor: bos »

jeszcze bardzo dobrym graczem jest Kerlon z Cruzeiro
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: MiRas. »

bos pisze: jeszcze bardzo dobrym graczem jest Kerlon z Cruzeiro
A co to ma do transferów Serie A? Przechodzi gdzieś do Włoch czy jaki wał? Bo ja nic o tym nie wiem... ani nie słyszałem.. a samo stwierdzenie, ze jest bardzo dobrym graczem... ee... zły temat.. tudzież nawet złe forum i złą strona... a jak juz tak piszesz to zrób zdanie, albo wypowiedź bardziej rozbudowaną...
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Wasiel InterFC
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:48
Lokalizacja: Karsk

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Wasiel InterFC »

Jezeli chodzi o wzmocnienia Interu:
1. Suazo- jestem zachwycony, ze już strzela gole dla Interu, należałem do grypy, ktora przed jego transferem chciała, zeby był on piłkarzem Mistrzow Włoch.
2.Chivu- kiedy przychodził do Romy w 2003 roku byłem wsciekły, gdyż przez większośc okienka transferowego był łaczony z Interem. Jest efektownie grającym piłkarzem. Myśle, ze jeszcze moze grac lepiej, bedzie sie doskonalił w lepszym towarzystwie jakim jest ekipa Mistrza Włoch.
3. Jimenez- dobry technicznie, młody piłkarz, ktory moze byc nastepca Figo. Mimo 23 lat kapitan rep. Chile
4. Rivas- kompletna niewiadoma. Czy widzieliście go w akcji?
Inter per sempre. Inter eterno amore.
Wasiel InterFC
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:48
Lokalizacja: Karsk

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Wasiel InterFC »

Jezeli chodzi o wzmocnienia innych ekip to najwiecej klasowych piłkarzy kupiło Juve, co było do przewidzenia, trzecia na rynko transferowym jest Roma, chociaz oni jeszcze moga sie wzmocnic. Dalej Fiora, Lazio, Milan po zakupie Pato zachował i tak status quo, gdyz Brazylijczyk bedzie grał dopiero od stycznia. 
Inter per sempre. Inter eterno amore.
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Bodzek »

A swoją drogą dziwi mnie postawa Milanu. Nikogo nie kupili ktomógłby grać od początku sezonu. Można rzec, że ich najlepszym ruchem transferowym było sprzedanie Oliveiry. Co chce osiągnąć Berlusconi taka polityką transferową? :lol2:
Obrazek

"...Ja nie kradnę Scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem..."
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jarek_FCI »

Bodzek pisze: A swoją drogą dziwi mnie postawa Milanu. Nikogo nie kupili ktomógłby grać od początku sezonu. Można rzec, że ich najlepszym ruchem transferowym było sprzedanie Oliveiry. Co chce osiągnąć Berlusconi taka polityką transferową? :lol2:
Może szykują jakiś hit transferowy na koniec mercato. Podobno interesują się Ronaldinho. Może na niego szykują kasę. Moim zdaniem powinni wzmocnić obronę, bo z roku na rok jest coraz starsza, tym bardziej że odszedł Costacurta, który mimo swojego wieku rozegrał nawet sporo meczów w poprzednim sezonie.
Tigertm
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 20:20
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Tigertm »

Jarek_FCI pisze:
Bodzek pisze: A swoją drogą dziwi mnie postawa Milanu. Nikogo nie kupili ktomógłby grać od początku sezonu. Można rzec, że ich najlepszym ruchem transferowym było sprzedanie Oliveiry. Co chce osiągnąć Berlusconi taka polityką transferową? :lol2:
Może szykują jakiś hit transferowy na koniec mercato. Podobno interesują się Ronaldinho. Może na niego szykują kasę. Moim zdaniem powinni wzmocnić obronę, bo z roku na rok jest coraz starsza, tym bardziej że odszedł Costacurta, który mimo swojego wieku rozegrał nawet sporo meczów w poprzednim sezonie.
Ancelotti zapowiedział już koniec transferow , Myśle ze mozemy być spokojni o Mistrza bo poki co to maja zakrotka ta lawke aby zagrac caly sezon na MAx do tego jeszcze dochodza kontuzje itp. ale to dobrze dla nas :]
Obrazek
Forza Inter!
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery Serie A

Post autor: kcpwwa »

Dzis na Eurosporcie podano wiadomosc,ze Zambrotta przechodzi do... tak,tak, wlasnie do Milanu. najwyrazniej nasz lokalny rywal znacznie odmladza sklad, wspomniany pilkarz ma dopiero (!!!) 31 lat!
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

O Zamborćcie :P było w sumie dawno wiadomo, że tam trafi. Dla mnie było to pewne. Dobrze dla Zambrotty, przzyda mu się zmiana i może wróci jego dobra forma i gra...
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
ODPOWIEDZ