Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Milan wymienił 38 letniego Cafu na 31 letniego Zambrotte a wiec odmlodzenie składu zaczęte. GILA w fiorentinie to ciekawe. Niezły skład szykują na ligę mistrzów
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery Serie A

Post autor: kcpwwa »

Jaką Ligę Mistrzów???  :milanlol:

Ale to fakt, juz dość dawno było wiadomo,że ten transfer powinien wypalić.
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jeremy »

To ze jest w starszym wieku jak na pilkarza to nie znaczy ze bedzie dobrym wzmocnieniem. Może po prostu liga hiszpanska mu nie odpowiadala i nie mogl sie do niej przyzwyczaic. A w Serie A pamietamy jak swietnie sobie radzil w barwach Juventusu. Ale moze byc tez taki przypadek jak z Emersonem gdy wrocil do Włoch po roku gry w Hiszpanii  i spisywał się bardzo słabo. Tak wiec to juz drugi pilkarz Juve ktory odszedl z klubu do Hiszpanii gdy ten zostal zdegradowany do Serie B i wrócil do Włoch. Prawdopodobnie moze byc tez z Thuramem ale bardzo jest tez prawdopodobny jego powrot na koniec kariery do Francji. Tak więc najlepiej to ze odeszli z Juve wyszlo naszym graczom - mowa o Ibrahimovicu i Vieirze ktorzy zostali w kraju i nie dosc ze prawie zawze mieli pewne  miejsce w pierwszym skladzie gdy nie byli kontuzjowani to jeszcze zdobyli trzy trofea ( dwa mistrzostwa kraju, jeden Superpuchar Włoch ).
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Transfery Serie A

Post autor: KamilZ »

Nie sądziłem, że o takim czymś w ogóle można myśleć, już nie mówiąc o wykonaniu, ale Zaccardo i Barzagli w przyszłym sezonie zagrają w... Wolfsburgu!!! Szkoda zwłaszcza tego drugiego, bo przecież było o nim mówione w kontekście Interu. Był też bardzo blisko swojej rodzimej Fiorentiny, ale poszło o jakieś drobne i wylądował w Bundeslidze...
Fiorentina atak już ma mocny, zobaczymy jak będzie z defensywą. Szkoda, że stracili Liveraniego i Ujfalusiego, ale powinni ich zastąpić jakoś. Mam nadzieję, że zajdą daleko w LM, może jakiś finał z Interem ;).
Jeśliby słuchać zapowiedzi transferowych to mocne w przyszłym sezonie będzie także Napoli.
A Milan, Juventus i Roma raczej nic specjalnego. Myślałem, że Milan po tym jak nie awansuje do LM odmłodzi trochę skład, ale widać nic z tego. Nawet Dida ma zostać :P. No ale z drugiej strony trudno wywalać z klubu reprezentantów. Mają duży problem, ale nas to powinno cieszyć, chociaż nie widzi mi się znowu porażka w derbach z Milanem walczącym o 4 miejsce :P. Juve kupiło przede wszystkim Amauriego, ale trudno sobie wyobrazić, żeby był podstawowym zawodnikiem. Będzie im ciężko na 3 frontach jechać. A Roma na razie zajmuje się tylko tymi co ma, podobno chcieli Eto i Zambrotte, ale się nie udało :P. Tam również brakuje rezerwowych, a trudno przypuszczać, żeby mieli się tylko na czymś jednym skupić. W każdym razie pod wodzą Spallettiego na pewno będa mocni.
W Lazio podobnie jak w Romie - póki co zajmuję się głównie utrzymywaniem składu. W tym sezonie niezłą żenadę grali, ale potencjał mają ogromny. Mam nadzieję, że wrócą do czołówki.

Ogólnie to się zapowiadają niezłe wzmocnienia w całej Serie A. Mam nadzieję, że włoskie drużyny tym razem zdominują puchary ;). Oczywiście z Interem na czele ;].
;]
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Chuchu »

no Serie A nam sie wzmacnia. w orzyszlym sezonie nie bedzie takiego blamażu w Lidze Mistrzów gdzie najdalej doszla Roma do 1/4 finału. Mourinho przejmuje Inter, Juventus tez juz wraca do dobrej gry, Fiorentina pozyskała dwóch dobrych graczy Milan sie wzmacnia (ale nasi rywale zza miedzy w UEFA :D ). Tylko Roma zostaje ta sama :/ troche sie dziwie zarządowi Romy który nie widzi tego ze potrzebują transferów. kilka kontuzji i moze przyjsc baaardzo powazny kryzys. Oby w przyszlym sezonie kontuzje omijały nasz zespół szerokim łukiem
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Transfery Serie A

Post autor: pct »

Chuchu pisze: Tylko Roma zostaje ta sama :/ troche sie dziwie zarządowi Romy który nie widzi tego ze potrzebują transferów. kilka kontuzji i moze przyjsc baaardzo powazny kryzys. Oby w przyszlym sezonie kontuzje omijały nasz zespół szerokim łukiem
To moze byc tymczasowe ... przeciez w Romie szykuje sie od jakiegos czasu przejecie. Najpierw mial byc jakis Amerykanin a potem do wyscigu dolaczyl jakis Arab jesli dobrze pamietam. Tak czy inaczej w momencie wykupienia wiekszosci akcji pojdzie kasa na transfery. Nazwiska jakies ogolnie wymienia sie jako cele Romy to: Arne Friedrich, Lorik Cana, Luis Fabiano.
Lucyferek-1990
Posty: 27
Rejestracja: 6 lip 2007, 21:03
Lokalizacja: Węgrów

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Lucyferek-1990 »

ciekawy atak będzie miała Fiorentina Mutu-Gilardino, może znów powalczą z Milanem o 4-te miejsce  :milanlol:
LUCEK
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

Mnie ciekawi co ten Milan znowu zaprezentuje za polityke transferową. Kim będą straszyć w ataku, Inzaghi-34 lata, Pato 18lat i... ? Borriello, ...? ...? Drogba ? Eto'o ? Ciekaweee kogo oni wymyślą, może Matusiaka.. :D
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Woo-cash »

Z Borriello będzie pewnie tak samo jak z Gilardino pogra sezon może dwa i odejdzie bo nie będzie dostawał szansy do gry. Chyba że naprawdę będzie się dobrze spisywał to może zagrzeje tam miejsce. Ogólnie to śmiać mi się chce z Milanu bo dokonują takich transferów że głowa boli. Ale to nie nasza sprawa niech się oni o to martwią.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

Tak ogólnie to moje zdanie jest takie, że Borrielo to taki sezonowiec. Udał mu się sezon i tylko tyle. Zobaczymy, może i się myle.
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Ojciec
Posty: 75
Rejestracja: 14 kwie 2008, 08:57
Lokalizacja: Konin

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ojciec »

Ulis pisze: Tak ogólnie to moje zdanie jest takie, że Borrielo to taki sezonowiec. Udał mu się sezon i tylko tyle. Zobaczymy, może i się myle.
Mysle ze masz racje, tak samo sezonowy byl Christian Lucarelli a teraz sie szweda po klubach
"I don't give a fuck
They done push me to the limit the more I live
I might blow up any minute, did it again"
Corredo
Posty: 250
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:13
Lokalizacja: Września

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Corredo »

We Włoszech już huczy o poszczególnych transferach, które chcą przeprowadzić tamtejsze kluby. Napewno wiadomo już, że: Juventus pozyskał Amuriego i z wolnego transferu Olofa Mellberga. Milan natomiast Mathieu Flaminiego i Gianluca Zambrotte. Do Fiorentiny przyszedł Alberto Gilardino i Stevan Jovetic. Narazie to są te najważniejsze transfery, które dokonały czołowe kluby z Serie A. Głośno mówi się w prasie o chęci zatrudnienia Eto'o przed dwa mediolański kluby. Stoczyć ma się też walka tych klubów o pozyskanie Didiera Drogby. Inter z Romą jeszcze nie przeprowadziły żadnych transferów. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

Kurde moglibyśmy na bieżąca pisać o transferach każdego klubu we włoszech :D Np. co 2 tygodnie takie mini-podsumowanie jakie zrobił Corredo :D Tylko że coś w tym stylu:
Milan - xxx, xxx, xxx
Roma - xxx,xxx

To tylko pomysł :P
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Transfery Serie A

Post autor: pct »

Corredo pisze: Do Fiorentiny przyszedł Alberto Gilardino i Stevan Jovetic.
Doszedl jeszcze brazylijski skrzydlowy Felipe Melo z Almerii. W ogole Viola wydala juz 34mln euro na transfery. Gila - 14, Melo - 12, Jovetic - 8. Bardzo mi sie podoba jak sie zbroja. Ale narazie bedzie w miare spokojnie, transferowych rekordow i sensacji nalezy sie spodziewac raczej po ME :)
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Transfery Serie A

Post autor: kcpwwa »

Sensacji znow bedzie nie malo, tak jak po ostatnich MŚ. Pamietam jak chcialem,zeby do Interu wkoncu trafil Grosso.. a jak juz u nas gral, to bylo widac,ze nic z tego nie bedzie. I takich wlasnie zgnilych owocow sporo pospada po ME w Austrii i Szwajcarii.
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
marcinho
Posty: 41
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:49

Odp: Transfery Serie A

Post autor: marcinho »

Nie wiem,czy Gilardino to na pewno takie super wzmocnienie. Co prawda z Parmy odchodził jako gwiazda,a przez ten okres gry w Milanie zginął w szarzyźnie i nawet z kadry wypadł. Ma czas do kw. LM,aby się odbudować i wrócić do wysokiej formy,bo potencjał ma,ale jeśli ma grać jak w Milanie,to 14 mln.euro poszło w błoto.
[blue]FC INTERNAZIONALE[/blue]
Obrazek
Obrazek
1910,1920,1930,1938,1940,1953,1954,1963,1965,1966,1971,1980,1989,2006,2007,2008,2009
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Transfery Serie A

Post autor: KamilZ »

Odbuduje sie zapewne, bo przecież w Parmie błyszczał pod wodzą Prandelliego, który jest teraz trenerem Violi ;). Fiorentinie brakowało właśnie takiego piłkarza, który by te akcje wykańczał, a akcji mieli ogromnie dużo, jednak czasami nawet do pustej bramki nie trafiali. Poza tym Fiorentina chyba już na 100% kupiła Vargasa. Przydałby im się jeszcze jakiś defensywny pomocnik i mogą sporo namieszać. Dla  Interu to nawet dobrze, bo wiadomo jak ta dominacja w lidze odbijała się w europejskich pucharach.
Co raz bardziej mnie intryguje Napoli - jeśli pozyskają choć połowę piłkarzy, których planują to całkiem realnie mogą się włączyć do walki o LM.
;]
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Na razie to Fiorentina uzupełnia braki w kadrze. Bo to że w zeszłym sezonie nie radziła sobie na dwóch frontach, to kazdy widział. A Liga Mistrzów jest bardziej wymagająca do Pucharu UEFA. Więc na razie to żadne w sumie fajerwerki z ich strony, tylko naturalny krok przed grą w CL.
pct
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2007, 09:43
Lokalizacja: Łódź

Odp: Transfery Serie A

Post autor: pct »

Niby jakis mega hitow nie ma ale suma jaka Viola wydala w dosc krotkim czasie robi wrazenie. Czy kojarzy ktos jakies zapowiedzi ile przed sezonem oni planowali wydac na zakupy ?

A tymczasem ...
Bramkarz reprezentacji Włoch, Marco Amelia został nowym zawodnikiem US Palermo. 26-letni golkiper opuścił zdegradowane Livorno i podpisał czteroletni kontrakt z klubem z Sycylii.

Kwota transferowa wyniosła w tym przypadku 7 milionów euro.

Reprezentant Włoch jest wychowankiem AS Roma. W 2001 roku trafił do Livorno, z którego był wypożyczany do Lecce i Parmy. W minionym sezonie Serie A rozegrał dla Livorno 33 mecze.

Amelia nie jest pierwszym członkiem włoskiej kadry, który podczas przygotowań do Euro 2008 zmienił przynależność klubową. Wcześniej taki krok uczynili, m.in. Marco Borriello i Gianluca Zambrotta.

zrodlo: pilkanozna.pl
Na Sycylii widac tez nie proznuja ...
Endru
Posty: 272
Rejestracja: 4 lis 2007, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Endru »

raczej bedzie gral bo tam nie ma nikogo innego kto mialby grac jak nie on chyba ze kogos sprowadza oprocz Boriello ale jakos w to wielce watpie:P
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Kowal »

Tymczasem do Lazio przeszedł odświadczony Nicola Amoruso.
Tak Amelia też zmienił barwy klubowe.. szkoda,że nie przeszedł do Sampy :wink:
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: MiRas. »

Oprócz tego w ramach ciekawostki jeden z lepszych defensorów Parmy Andrea Gasbarroni przeszedł do Genoi.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2008, 12:59 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Transfery Serie A

Post autor: klusek »

Cannę zastąpił Gamberini z Fiorentiny :P
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: MiRas. »

A to sorry, moja gafa.. ;P wiedziałem, że jestem niedoinformowany xD ^^
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
CSMAN
Posty: 34
Rejestracja: 2 gru 2007, 00:09
Lokalizacja: Tarnowiec

Odp: Transfery Serie A

Post autor: CSMAN »

Gilardino ma potencjał który pokaże niebawem na euro 08 :)
IlCapitano

Odp: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

CSMAN pisze: Gilardino ma potencjał który pokaże niebawem na euro 08 :)
jak ma pokazać potencjał na Euro 08 skoro tam nie gra?  :lol:
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Inter naprawdę nie porozumiał sie z Konko. A z tego co zrozumiałem z włoskiego serwisu Sky to Maggio przeszedł do Napoli
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
IlCapitano

Odp: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

Tak jest. Maggio związał się z Napoli pięcioletnim kontraktem. Ponadto Partenopei zatrudnili Germana Denisa, argentyńskiego napastnika Independiente. Za 27 letniego piłkarza klub z Neapolu zapłacił 10 milionów euro.
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

kurde ładnie floty to Napoli ma...

co do Gili i Euro to naprawde ręce opadają........
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Duzo teraz mòwi sie o Vierim i Recobie. Ci dwaj byli interisci sa wolnymi zawodnikami. Vierim interesowała sie Atalanta ale ponoć kibice go nie chcieli...
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
ODPOWIEDZ