Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jeremy »

http://pilka.pl/?mid=1&show=95390

No to zapowiada sie powrot Szewczenki.W Chelsea szlo mu beznadziejnie ale moze we Wloszech sie odrodzi.Moja uwage zwrocil numer z jakim mialby grac Ukrainiec.Chodzi o numer 76.Ciekawe numery beda mieli nowi gracze bo i Ronaldinho (80) i Szewczenko maja bardzo rzadko spotykane numery :-D
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Ostatnio jestem troche nieobcykany w tych plotach, bo nie mam za duzo czasu.  Jednak transfer Szewy do Milanu byłby sporym wydarzeniem. Dla nas to by byla zla wiadomośc bo ukrainiec to mial na nasza drużynę patent niestety. :(
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Interfun3 »

Zlatan8 pisze: Chodzi o numer 76.Ciekawe numery beda mieli nowi gracze bo i Ronaldinho (80) i Szewczenko maja bardzo rzadko spotykane numery :-D
grą sie raczej nie będą wyróżniać więc chociaż numerami spróbują

A co do transferu to jest mi obojetny o ile w ogóle do niego dojdzie. W Chelsea grał beznadziejnie więc może mu dobrze zrobić. Jednak nie zdziwiłbym sie gdyby w Milanie nic nie pokazał, bo zawodnik juz sie raczej wypalił. Cóż czas pokaże :D
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

E, nie wierzę w to, taka informacja pojawia się co dwa tygodnie tego lata. Galliani czy Berlusconi temu zaprzeczali. A jeśli faktycznie miałoby się tak stać, to nie wiem... na pewno transfer bardzo ciekawy. Niezależnie od tego, czy grałby tak jak w Chelsea, czy tak jak dwa lata temu, to powinien się przydać Milanowi, bo lepiej grać Shevą niż grać 6-4-0...
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jeremy »

No to Szewczenko oficjalnie w Milanie.O tym mowilo sie juz do dluzszego czasu i wreszcie sie to stalo.No coz czy to bedzie wielki powrot Ukrainca to sie okaze ale na pewno Milan ma teraz duza sile razenia (jesli chodzi o nazwiska a nie o forme).Ale Ronaldinho i Szewczenko ostatnio w fatalnej dyspozycji,Pato moze byc grozniejszy w tym sezonie niz w poprzednim,Inzaghi jest coraz slabszy...
Ale moze sie to okazac tez kompletna klapa co jak dla mnie jest bardziej prawdopodne.Tylko jak teraz bedzie wygladac ich druga linia i atak?
Jesli zagraja tak jak ostatnio najczesciej czyli 4-3-2-1 to sadze ze bedzie wygladac to tak:Gattus,Pirlo,Ambrosini - Kaka,Ronaldinho-Szewczenko.
Ale jesli beda grali dwoma napastnikami to mysle ze bedzie to wygladac nastepujaco:Pirlo,GattusoRonadlinho,Kaka - Szewczenko,Pato
Podsumowujac:jeden z najciekawszych transferow Serie A podczas tegorocznego mercato.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Milan zrobił najlepsze transfery ze włoszech. Ciekawe czy  skład, który najlepiej wygląda na papierze potwierdzi to na boisku? Nie wydaje mi sie.
W Anglii najlepsze zakupy zrobił Tottenham a jak narazie przegrał dwa mecze.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Nie najlepsze, tylko najefektowniejsze. Wydaje mi się, że Galliani robi te transfery bez głowy, byleby było tanio i jednocześnie z rozgłosem. Nie sądzę, żeby Zambrotta, Ronaldinho i Szewczenko byli akurat tym, co Milanowi potrzeba, a przynajmniej dwóch ostatnich. Kolejnych trzech już nieco wypalonych zawodników to raczej nie będzie recepta na mecze ze słabeuszami, a z tym Milan ma problemy największe. Jeśli Milan kupiłby np. Boruca i Drogbę, trząsłbym portkami, a tak to jest wielka niewiadoma. Prawie jak Inter sprzed kilku lat, gdy po nieudanym sezonie nadchodziło mercato "na pałę". Także na mnie to wrażenia nie robi.
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Kropasz »

Milan wypożyczył właśnie Senderosa z Arsenalu Londyn z opcją wykupienia piłkarza. No, no nasz rywal się wzmacnia na Puchar UEFA, bo nie sądzę, żeby wygrali ligę, R80 i Sheva nie są w najwyższej formie i zajmie trochę czasu zanim ją odzyskają. Natomiast Zambrotta to cień tego piłkarza z Juve. Jedyne pozytywne transfery to Flamini i Senderos.
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
strzelboLKS
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2008, 13:58

Odp: Transfery Serie A

Post autor: strzelboLKS »

jezeli Moratti mowi ze Quaresma to nic specjalnego to co powie na temat gry figo w meczu z Romą
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Mora »

Gdy dowiedaziałem się o transferze Szewczenki do Milanu to od razu przed oczami stanał mi obraz Szewy nękającego naszych bramkarzy...Było to kilka lat temu ,ale Ukrainiec nie zapomniał jak sie gra w piłkę i obawiam się ,że ten transfer wyjdzie na dobre ACM.Obym się mylił :P Na papierze linie pomocy i ataku Milanu wyglądają imponująco :/ Oby trio Szewczenko-Pato-Ronaldinho dało Milanowi tyle co swego czasu trio Vieri-Ronaldo-Baggio zrobiło dla Interu :]
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

No niestety, sorry ale musze to stwierdzić - Milan zrobił dobre transfery i zdecydowanie wzmocnił skład.
Kropasz pisze: R80 i Sheva nie są w najwyższej formie i zajmie trochę czasu zanim ją odzyskają.
Nie Nam przewidywać kiedy odzyskają forme. Mogą to zrobić od pierwszego meczu, ale też mogą w środku sezonu.
Tym piłkarzom była potrzebna zmiana otoczenia i gra dla nowego klubu - tak czy siak wyjdzie im to napewno na dobre, a tym samym Milanowi.

Kurde zaraz palce sobie połame pisząc, że coraz bardziej obawiam się Milanu jeśli chodzi o ten sezon.... Dobrze, że jest Mourinho. :hold:
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
wrobeliev
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:59

Odp: Transfery Serie A

Post autor: wrobeliev »

pozostaje mieć nadzieję, że Mourinho będzie lepszym transferem niż ci wszyscy z Milanu. faktycznie, póki co nasze ruchy na rynku (Muntari, Mancini) nie imponują, ale nie potrzebujemy wielu wzmocnień, aby pozostać na szczycie Serie A. Tylko z LM może być problem... ale Mourinho powinien coś na to poradzić :)
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Lamatico »

Mora mnie najbardziej bolało jak nam strzelal w LM, potem Stam dołozył i koniec ;/
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Woo-cash »

Serial z przejściem Jodłowca do Włoch wreszcie dobiegł końca. Podpisał pięcioletni kontrakt z drużyną Napoli. Kurcze nie wiem czy to była dobra decyzja dla niego. Oby tylko nie siedział na ławce przez większość sezonu.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
ewe-kwidzyn
Posty: 28
Rejestracja: 25 sie 2008, 00:45

Odp: Transfery Serie A

Post autor: ewe-kwidzyn »

Wątpie czy to jest dobra decyzja dla Jodłowca .Czuje ,że to będzie wygladało jak z Rasiakiem,Matusiakiem itp.
No fakt ,że Milan sie bardziej postarał w tym okienku transferowym ,przynajmniej teoretycznie;)z tym,że jeśli chodzi o Ronaldincho to stawiam ,że będzie jak z Rivaldo,Zambrotta to przeżytek.Stawiam na powrót na szczyt Szewy,Flamini,Senderos (narazie na plus).U Nas wierze szczególnie w Manciniego!!!!!!!!!
A Błażej Augustyn w Rimini Calcio,Hmmm?
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jeremy »

http://www.pilka.pl/jodlowiec-nie-zagra-w-napoli

Kto by pomyslal.Czyli nici z gry Polaka w SerieA.
Ale nie ma mu sie co dziwic.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: and1 »

Postawa godna podziwu, naprawdę. Oby mu się ułożyło a w przyszłości to co zrobił zaprocentowało.
Obrazek
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Odp: Transfery Serie A

Post autor: YoozeQ »

Dziennik "La Gazzetta dello Sport" pokusił się o podsumowanie włoskiego okienka transferowego.

W sumie kluby z Półwyspu Apenińskiego wydały tego lata na transfery - bagatela - 507 milionów euro. Nieco bardziej rozrzutni byli tylko Anglicy. W Premier League łącznie za transfery zapłacono o 70 milionów euro więcej niż w Serie A. Gdyby jednak w ostatniej chwili Bułgar Dimitar Berbatow i Brazylijczyk Robinho nie zmienili klubów, palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji dzierżyłyby Włochy.

Najwięcej z wszystkich klubów Serie A wydali aktualni mistrzowie kraju. Konto Interu Mediolan uszczupliło się o 59,4 mln euro. Nieco mniej, bo 43 mln za swoich nowych piłkarzy zapłaciła Fiorentina. Trzecie miejsce nieoczekiwanie przypadło Genoi (28 mln).

Natomiast TVP podaje takie info

444,7 mln euro wydalo na nowych pilkarzy 20 klubow wloskiej Serie A. To najwiecej w ciagu ostatnich pieciu lat (...) Najwiecej pieniedzy zainwestowal Inter Mediolan  72,1 mln, ktor wyprzedzil AC Milan 54 mln i Fiorentine 51,1 mln. Ze sprzedazy najwiecej zyskal Milan, z ktorego za sume 40,95 mln euro odeszlo 26 pilkarzy. Inter zarobil 10,85 mln a fiorentina 2,2.
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Ulis »

and1 pisze: Postawa godna podziwu, naprawdę. Oby mu się ułożyło a w przyszłości to co zrobił zaprocentowało.
Co do Jodłowca to również przyznam, że zachował się naprawde bardzo szlachetnie i również będę 3mał kciuki za niego aby to zaowocowało w przyszłości. Co do samego faktu niedoszłego transferu, to prezes Napoli wieczorem sam zadzwonił do Jodlowca bo nie mógł uwierzyć w to, że odmówił mu. Chciałbym widzieć jego minę, gdy odebrał wiadomość z negatywną odpowiedzią od Jodłowca. :D
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jeremy »

No to mamy pierwszy transfer Milanu podczas zimowego mercato.
20 grudnia 2008 roku oficjalnie piłkarzem Milanu został David Beckham.
Anglik będzie grał w koszulce Rossonerich z numerem 32.
Beckham został wypożyczony do mediolańskiego zespołu na czas dwumiesięcznej przerwy w rozgrywkach w amerykańskiej lidze piłkarskiej.

Jak dla mnie ten transfer nic nie pomoże Milanowi i sądzę, że powinni znaleźć kogoś na miejsce Gattuso a nie kupować kolejną wypaloną gwiazdę.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Odp: Transfery Serie A

Post autor: kibix »

dokładnie  Zlatan8. uważam, że Beckham im nie pomoże, że będzie zawodził. w ogóle to Beckham nie pasuje mi ani do Milanu, ani do ligi włoskiej. ale to sprawa Milanu, niech robią jak chcą.
-K***a,rzucił mi słuchawką!
-Co?
-Rzucił mi słuchawką!
-Kto?
-K***a, rzucił mi słuchawką, no nie słyszysz?
-Ale k***a kto, kto??
-Barney dzwonił
-Barney dzwonił?
-Taak
-A co chciał?
-Rzucił mi słuchawką!
-Rzucił ci słuchawką?
-Taa!
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: MiRas. »

Piłkarsko na pewno się nie wzmocnili, marketingowo... a i owszem... Zbiją na nim pokaźną kasę. Z jego prezentacji odwalili taką manianę, że aż szkoda... Z Davida i Victorii zrobili dwie lalki, jedną wysłali na prezentację, drugą na zakupy, zrobili z tego taki medialny szum, taki, jak tylko Milan potrafi. Ale cóż... nie nasz cyrk, nie nasze małpy.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Dokładnie. Milan dokonał świetnego transferu ale tylko pod względem marketingowym. Jedyne co Beckham potrafii to rzuty wolne, ale tak sie akurat składa że Milan ma juz wielu graczy od stałych fragmentów.
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Raffal »

nie wiem dlaczego ale im sie wydaje ze zagra dobrze i tu zostanie. Beckham właśnie bardzo mi pasuje do LW tylko nie wiem jak on teraz gra , pamietam ze jak odchodził z Realu to mówiło sie że moze do nas trafi i chciałem tego :)
Interman1994
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2009, 10:15

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Interman1994 »

moim zdaniem przydalby sie jeszcze do nas napastnik obok ibry i bedziemy nie do dogonienia dla innych klubow
SlimShady
Posty: 94
Rejestracja: 8 lis 2008, 17:31
Lokalizacja: Rybnik

Odp: Transfery Serie A

Post autor: SlimShady »

Jeśli napastnik to ja bym postawił na Luca Toniego, patrząc po jego sytuacji w Bayernie drogi nie będzie, a gwarantuje od groma bramek, wole go niż powrót marnotrawnego syna Suazo. Ale zdecydowanie trzeba kupić 2 rozgrywających ja jestem za Cassano i młodym Hernandesie.
Per me c\\\\\\\'e solo l\\\\\\\'Inter, a me che sono innamorato
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Kermitt »

Wiesz co, z tym Tonim to teraz ciężko zgadnąć jak będzie. Ostatnio w Niemczech nie prezentował wysokiego poziomu, lecz jeśli miałby wrócić do formy z przed dwóch sezonów to brać i się nie zastanawiać. Jednak ciężko mi powiedzieć kto mógłby to być, jeśli nie Toni. Serie A to bardzo specyficzna liga, ciężka dla napastników więc trudno powiedzieć kto by sobie poradził a kto natomiast nie. Lecz jedno jest pewne, ruchy na rynku transferowym są niezbędne, tylko zróbmy to mądrze.
Interman1994
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2009, 10:15

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Interman1994 »

no i mamy kolejnego napastnika :D on chyba sie zmarnuje u nas
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Transfery Serie A

Post autor: MiRas. »

Interman1994 pisze: moim zdaniem przydalby sie jeszcze do nas napastnik obok ibry i bedziemy nie do dogonienia dla innych klubow
...
Interman1994 pisze: no i mamy kolejnego napastnika :D on chyba sie zmarnuje u nas
się zdecyduj... czyli, ze potrzebny nam napastnik, a jak przyjdzie/przyszedł to się zmarnuje.. HELLOŁ.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Transfery Serie A

Post autor: Baszczu »

Zakładając, że przejście Arnautovica ostatecznie dojdzie do skutku, mamy wówczas w ataku 5 grajków:

Zlatan, Balotelli, Milito, Arnautovic, Obinna

Zakładam, że Nigeryjczyk pójdzie na wypożyczenie do innego klubu, bo w innym wypadku może być krucho z atmosferą wśród napastników. Ewentualne odejście Zlatana będzie się wiązało z zakupem innej gwiazdy-napastnika. Jedno miejsce w ataku będzie więc zarezerwowane dla Zlatana lub jego wielkiego następcy. Agent Arnautovica jest pewny, że jego klient będzie grał w pierwszym składzie... Ciekaw jestem bardzo jak Mourinho sobie poradzi z tą trudną zagadką.
ODPOWIEDZ