Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Czajnik Czasu pisze:
Skepta pisze:Obrazek

no i Boniek potwierdza moje słowa, ale eksperci z shoutboxa niestety pojmuja bardziej niz jakis tam prezes zwiazku pilki noznej i byly pilkarz
Boniek który błaźni się swoim co drugim wpisem nie jest najlepszym autorytetem chyba, że dla ciebie.
To, że na kupnie Ronaldo przez Juve zyskuje cała liga to nie ulega żadnej dyskusji. Marketingowo tym jednym ruchem Serie A wyprzedziła Bundesligę czy Ligue 1 o dwie długości a zmniejszyła dystans do Anglii i Hiszpanii. Gdyby teraz sprzedawano prawa do transmisji Serie A to kontrakt byłby wyższy pewnie o 30% od poprzedniego. Sam Juventus na giełdzie notuje taki wzrost, że wartość klubu zwiększyła się o blisko 20%. Co do strony sportowej chyba też nikt nie powinien mieć wątpliwości. Myśle, że 25 goli to Kryśka trafi na luzie. Ale głównie ściągają go po triumf w Lidze Mistrzów.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Jaszczu, Orzeu a nawet kusy pojmują niebywale o co cho, czego nie można powiedzieć o niektórych innych osobach, które wylewaja żółć i plują zazdrością.

wspaniały sezon sie szykuje, juz sie nie moge doczekać jak Skryniar go wyłączy z gry. A co najważniejsze licze na jakąś odpowiedź ze strony Interu i jakiś mocny transfer :)
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Transfery Serie A

Post autor: Seba »

Piekarz pisze:A dla CR swoją drogą szacunek. W PSG, w Anglii, w Bayernie dostałby pewnie więcej kasy i więcej szumu, ale widocznie wolał zostać królem trzech najlepszych lig w historii, nawet jeśli ta brakująca trzecia liga była przez ostatnie 10 lat umiarkowanie "modna".
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -cristiano - Może jednak nie ambicja była głównym czynnikiem ;)

http://www.sport.pl/pilka/7,65083,23659 ... sferu.html - :cool:
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Seba. pisze:
Piekarz pisze:A dla CR swoją drogą szacunek. W PSG, w Anglii, w Bayernie dostałby pewnie więcej kasy i więcej szumu, ale widocznie wolał zostać królem trzech najlepszych lig w historii, nawet jeśli ta brakująca trzecia liga była przez ostatnie 10 lat umiarkowanie "modna".
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -cristiano - Może jednak nie ambicja była głównym czynnikiem ;)

http://www.sport.pl/pilka/7,65083,23659 ... sferu.html - :cool:
Kto wie, ale ciężko mi uwierzyć że istnieje problem z kasą którego szejkowie w PSG nie mogliby dla niego załatwić, gdyby tylko zgodził się dla nich grać.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

ktoś pali koszulke ronaldo xdd maverik to ty?
https://www.facebook.com/typowaseriea/v ... 949568608/
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Transfery Serie A

Post autor: maverik »

Skepta pisze:ktoś pali koszulke ronaldo xdd maverik to ty?
https://www.facebook.com/typowaseriea/v ... 949568608/
Ja w przeciwieństwie do ciebie jestem kibicem Interu i nie kupuje koszulek innych drużyn. Za to ty pewnie już zamówiłeś koszulkę Juventusu z nazwiskiem Ronaldo i niedługo pewnie się nią pochwalisz kolegom na juvepoland.
A i radziłbym brac z pewnego źródła, bo na jp lubią robić przekręty ;) co byś potem nie płakał, że nie masz hajsu ani koszulki.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

no mam kurtke FC Kopenhagi i nic nikomu do tego, to ze sobie kupuje kolorystycznie fajne klubowe rzeczy pasujace mi do garderoby to nie znaczy ze im kibicuje ;)

Eder idzie do Suning


Jezu nawet Javier Zanetti jara sie Krystyną w Calcio, taka legenda i nie ma bólu dupy ;ooo to nie do pomyslenia!
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: TomHardy »

Po CR7 największym transferem tego lata jest Mylan is back.

Oficjalnie: Fundusz inwestycyjny Elliott Management przejął kontrolę nad AC Milan.

Wielkie dmuchanie balonika przez kibiców tegoż to klubu pękło już rok po przejęciu klubu przez Chińskiego bogacza...

Aż ciśnie się na język stare powiedzenie: "A nie mówiłem?"

Pozdro kuzynki, nagracie coś wierze!
Inler
Posty: 34
Rejestracja: 10 lip 2009, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: Inler »

Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: TomHardy »

Inler pisze:Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
Bardziej tu chodzi chyba o restrykcje rządu Chińskiego?
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: IlCapitano »

Przecież to było pewne. Nasz dobry chłopak Kredens już we wrześniu im opisywał pewne kwestie na acmilan.com.pl to go szkalowali a na koniec zbanowali, totalna kompromitacja.

Schemat:

Kup klub na kredyt --> daj 250 mln na transfery do wydania amatorowi Mirabellemu i sabotażyście Fassone --> zgodnie z przewidywaniami tych dwóch klaunów wydaje to na szrot, poza Bonuccim --> przez całe lato opisuj to jako genialne transfery a Fassone i Mirabellego okrzyknij królami merkata --> powierz budowę drużyny amatorowi Montelli --> skompromituj się na jesieni i wyrzuć Montellę --> zatrudnij wuefistę Gattuso --> awansuj cudem do pucharów ale nie zagraj w nich przez problemy z FFP --> wyląduj u Elliotta --> ??? :)
A co to jest Elliott to sobie można poczytać, jest mnóstwo źródeł. Życzę kuzynkom z Milanu powodzenia, bo może być ciężko :(
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Transfery Serie A

Post autor: mathias »

Inler pisze:Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
Moim zdaniem to po prostu Suning nie chce pompować bezpośrednio kasy w klub tylko na transfery, a zależy im na stworzeniu samofinansujacego sie podmiotu, a te wszystkie newsy że mamy do dosypozycji 150mln na transfery to wymysly pismaków. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby Suning chciało dać X kasy to by to zrobili nie zważając na restrykcje rządu czy FFP.
Może sparzyli się od razu na transferach Barbozy czy Mario i nie chcą wywalać kolejnej kasy w błoto.
No i nie zapominajmy że udziały w klubie ma nadal człowiek widmo - Tokir, który nie chce sie ich pozbywać, bo widzi że wartość klubu cały czas rośnie i liczy na zysk.
Gość

Re: Transfery Serie A

Post autor: Gość »

mathias pisze:
Inler pisze:Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
Moim zdaniem to po prostu Suning nie chce pompować bezpośrednio kasy w klub tylko na transfery, a zależy im na stworzeniu samofinansujacego sie podmiotu, a te wszystkie newsy że mamy do dosypozycji 150mln na transfery to wymysly pismaków. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby Suning chciało dać X kasy to by to zrobili nie zważając na restrykcje rządu czy FFP.
Może sparzyli się od razu na transferach Barbozy czy Mario i nie chcą wywalać kolejnej kasy w błoto.
No i nie zapominajmy że udziały w klubie ma nadal człowiek widmo - Tokir, który nie chce sie ich pozbywać, bo widzi że wartość klubu cały czas rośnie i liczy na zysk.
Taka chłodna głowa w zarządzaniu przyniesie nam same korzyści. Jeszcze będziemy mieć pociechę ze skośnych, bo co jak co, ale widać maja łeb na karku. My możemy się tylko domyślać co jest przyczyna „małych inwestycji”, rząd, FFP, a może pijawka Indor, którego chcą się pozbyć. Nie zmienia to faktu, że obecny stan rzeczy zawdzięczamy głównie awansie do LM, aczkolwiek nawet w przypadku jego braku nie bylibyśmy w czarnej dupie(milan), właśnie dzięki mądremu zarządzaniu chińczyków (których sam krytykowałem). Robią wszystko powoli, ale z gracja. Pozyskiwanie sponsorów, systematyczne zmniejszanie długu, przy jednoczesnym wzroście kapitału. Tylko ten stadion kłuje w oczy, jeżeli w tej materii w niedługim czasie nic się nie ruszy, będe bardzo zaskoczony i zawiedziony.

A co do transferów, to ewidentny majstersztyk łysego, nosz kurwa, jak on nam zaimponował.

PS. Co do Krystyny, to obstawiam niewypał sportowy, bo finansowo to spłaci się w mgnieniu oka.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Gość pisze:
mathias pisze:
Inler pisze:Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
Moim zdaniem to po prostu Suning nie chce pompować bezpośrednio kasy w klub tylko na transfery, a zależy im na stworzeniu samofinansujacego sie podmiotu, a te wszystkie newsy że mamy do dosypozycji 150mln na transfery to wymysly pismaków. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby Suning chciało dać X kasy to by to zrobili nie zważając na restrykcje rządu czy FFP.
Może sparzyli się od razu na transferach Barbozy czy Mario i nie chcą wywalać kolejnej kasy w błoto.
No i nie zapominajmy że udziały w klubie ma nadal człowiek widmo - Tokir, który nie chce sie ich pozbywać, bo widzi że wartość klubu cały czas rośnie i liczy na zysk. pr

Taka chłodna głowa w zarządzaniu przyniesie nam same korzyści. Jeszcze będziemy mieć pociechę ze skośnych, bo co jak co, ale widać maja łeb na karku. My możemy się tylko domyślać co jest przyczyna „małych inwestycji”, rząd, FFP, a może pijawka Indor, którego chcą się pozbyć. Nie zmienia to faktu, że obecny stan rzeczy zawdzięczamy głównie awansie do LM, aczkolwiek nawet w przypadku jego braku nie bylibyśmy w czarnej dupie(milan), właśnie dzięki mądremu zarządzaniu chińczyków (których sam krytykowałem). Robią wszystko powoli, ale z gracja. Pozyskiwanie sponsorów, systematyczne zmniejszanie długu, przy jednoczesnym wzroście kapitału. Tylko ten stadion kłuje w oczy, jeżeli w tej materii w niedługim czasie nic się nie ruszy, będe bardzo zaskoczony i zawiedziony.

A co do transferów, to ewidentny majstersztyk łysego, nosz kurwa, jak on nam zaimponował.

PS. Co do Krystyny,
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Inler pisze:Mnie zastanawia jedna sprawa. Dlaczego Inter nie może dostać kasy od Chińczyków, bo to niezgodne z FFP, a Juve dostaje od Fiata 220 mln i nikt nie widzi w tym nic złego?
przeciez juve nie dostalo od fiata na transfery, fiat tylko bedzie oplacalo część wynagrodzenia krystynie

a co do ffp zywodw, to zara opiertolą ulańca, alexa sandro i ruganiego to mysle ze te 117 mln € nakryją czapką


cr nie wypał transferowy xdddd jak tu miałki Immobilajzer wali po 30 goli na sezon, jeszcze rozumiem jakby messiego sprowadzili to by faktycznie mogl nie wypalic, bo to pilkarz stworzony do sriki sraki, ale penaldo jakos ciagnie za uszy takze i reprezentacje portugalii (fakt nie da sie wygrac samemu co pokazal mundial), ale EURO to juz im wygrał, poza tym typek to niezly lider w reprze mimo wszystko i ogarnia tam, nie to co messi. Wiec obstawianie niewypalu transferowego cristiana ronalda cóż, beka. Jak chcesz mozemy sie zalozyc o 100 PLN, ja mówie że wypali, ty twierdzisz, że nie. Idziesz na to Gościu?
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Jak sprecyzujesz co Twoim zdaniem znaczy wypali, nie wypali, to idę na to.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piter »

Już to widzę, jak ronaldo wypala się na frosinone czy empoli xd
To nie jest realne. Ronaldo będzie się bić z Icardim o króla strzelców taka prawda. Bo przecież nie z kaliniciem, milikiem czy edinem dżeko xd


Spaletti: Ronaldo nie osłabi Interu
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem wypełnienie stadionów drużyn Serie A w meczach domowych z juventusem i tak π razy oko wyszło mi,że ok 140,000 kibiców wybrało inną formę spędzenia czasu.Dzieląc to przez 19 ekip,wychodzi średnio ~7000 na stadion i jest to liczba dusz które pan Ronaldo może przyciągnąć na trybuny.Biorąc pod uwagę to,że chodzi o 1 mecz w sezonie i znając charakter włoskich kibiców,którzy widzieli już Platiniego,Maradonę,Zidane'a,Nazario de Limę,a także rozpatrując różne inne okoliczności,jak forma drużyny itp,jakoś nie kupuję argumentu o tym,że wszyscy zarobią na przyjściu CR 7. ;)
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Imrahil »

Klinsi, ludzie nie tylko oglądają mecze z wysokości trybun, ale i też w TV. Wzrost oglądalności wzrośnie nie tylko na krajowym podwórku. Tak karuzela się rozkręca...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Piter pisze:Już to widzę, jak ronaldo wypala się na frosinone czy empoli xd
To nie jest realne. Ronaldo będzie się bić z Icardim o króla strzelców taka prawda. Bo przecież nie z kaliniciem, milikiem czy edinem dżeko xd
Najpierw niech zdetronizuje Immobile :P
Imragil Hacziapuri

Re: Transfery Serie A

Post autor: Imragil Hacziapuri »

Imrahil Hitokiri pisze:Klinsi, ludzie nie tylko oglądają mecze z wysokości trybun, ale i też w TV. Wzrost oglądalności wzrośnie nie tylko na krajowym podwórku. Tak karuzela się rozkręca...
Ale prawa do transmisji telewizyjnej zostały już sprzedane i transfer Ronaldo nic w tej kwestii nie zmieni.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Imrahil »

Imragil Hacziapuri pisze:
Imrahil Hitokiri pisze:Klinsi, ludzie nie tylko oglądają mecze z wysokości trybun, ale i też w TV. Wzrost oglądalności wzrośnie nie tylko na krajowym podwórku. Tak karuzela się rozkręca...
Ale prawa do transmisji telewizyjnej zostały już sprzedane i transfer Ronaldo nic w tej kwestii nie zmieni.
Chcesz powiedzieć ze za dwa czy trzy lata też nic nie da? A skąd masz takie informację źródło proszę.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

ponoc pogba łączony z powrotem, w druga strone mialby powędrować alex sandro

u żydów sie gwiazdozbiór robi powoli widze
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Imrahil Hitokiri pisze:
Imragil Hacziapuri pisze:
Imrahil Hitokiri pisze:Klinsi, ludzie nie tylko oglądają mecze z wysokości trybun, ale i też w TV. Wzrost oglądalności wzrośnie nie tylko na krajowym podwórku. Tak karuzela się rozkręca...
Ale prawa do transmisji telewizyjnej zostały już sprzedane i transfer Ronaldo nic w tej kwestii nie zmieni.
Chcesz powiedzieć ze za dwa czy trzy lata też nic nie da? A skąd masz takie informację źródło proszę.
za 2-3 lata Ronaldo się już opatrzy kibicom,poza tym Włochy to nie Azja,że lud oszaleje na punkcie sławnego sportowca
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Ja to jestem ciekaw kiedy Juventus zacznie sprzedawać? Według nowych zasad FFP klub grający w europejskich pucharach nie może mieć deficytu transferowego przekraczającego 100 mln ojro. Teraz mają -213 wg transfermarkt. Muszą sprzedać Higuaina i kogoś jeszcze.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Transfery Serie A

Post autor: Seba »

Skepta pisze:ponoc pogba łączony z powrotem, w druga strone mialby powędrować alex sandro

u żydów sie gwiazdozbiór robi powoli widze
Pogba od pewnego czasu wyróżnia się już tylko fryzurami. Robi wszystko, aby pójść w ślady Balotellego.
Obrazek
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

Jaszczu91 pisze:Ja to jestem ciekaw kiedy Juventus zacznie sprzedawać? Według nowych zasad FFP klub grający w europejskich pucharach nie może mieć deficytu transferowego przekraczającego 100 mln ojro. Teraz mają -213 wg transfermarkt. Muszą sprzedać Higuaina i kogoś jeszcze.
no ponoć higuain wylatuje, rugani za 40 mln i Alex Sandro + gówniaki typu Stulejkoraro, Benatia etc.
Seba. pisze: Pogba od pewnego czasu wyróżnia się już tylko fryzurami. Robi wszystko, aby pójść w ślady Balotellego.
no fryzurkami to wojował jeszcze jak w juve był, poszedl do zlego klubu i zlego trenera zdecydowanie.Obrzydliwie zarżnięty przez Mourinho + przyszedł do MU z łatką cudotwórcy, a to przecież tylko box to box ze świetną techniką, a nie jakiś gosc, ktory bedzie przesądzał co mecz o losach wyniku.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piter »

Odnośnie transferu Ronaldo do juve to dopiero dzisiaj zdał sobie sprawę z tego, co go czeka.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BD688A7
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Skepta »

swiete slowa w koncu pozna, co to prawdziwy obronca. Bo w la lidze to są popierdułki a nie obroncy
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Transfery Serie A

Post autor: Kusy »

Dlaczego tak długo? 7 dni Miało tylko być. Bądź ludzki.
ODPOWIEDZ