Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

To jeżeli FFP spełnione na transferach "młodzieży" to wychodzi na to, że wpadło nam luźne 8 mln. Dopłacamy po 4 mln za japonca i tą pokrakę z obrony i może wreszcie się ich pozbędziemy.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Ten w miarę solidny prawy obrońca to kto? Serio pytam.

Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta? Zagrał w 06/07 w 24 meczach ligowych, z czego w 14 wchodził na końcówki albo był zmieniany. Postać najwyżej półtoraplanowa, a w następnych sezonach już czwartoplanowa.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Wskoczenie na wyższy poziom i przyjście wymienionych przez Ciebie zawodników to zwykły przypadek.

Maicon - petarda, która rzadko się zdarza w Interze

Maxwell - nie wypalił i szybko się z nim pożegnaliśmy

Grosso - jak wyżej, tylko jeszcze bardziej nie wypalił

Dacourt - zwykły przeciętniak, który poza tym, że należy do Inter Forever nie odcisnął żadnego śladu w historii Interu
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Maxwell nie odpalił? Stacho czy Ty coś spałeś dzisiaj ? ;)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Minister pisze:Maxwell nie odpalił? Stacho czy Ty coś spałeś dzisiaj ? ;)
Powiem szczerze, że nie utkwił mi w pamięci w naszych barwach jako znakomity lewy obrońca. To, że w dalszej karierze szło mu bardzo dobrze to inna bajka.

Zresztą nie sprzedaje się za 4,5 mln gracza, który wypalił.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Racja, w normalnym klubie się nie sprzedaje, ale my kibicujemy Interowi ;)

Z Bartem się zgodzę co do obrony z tymże rozwinę ta myśl dalej do podstawowego piłkarskiego klasyka " drużynę buduje się od obrony". My jak zwykle zaczęliśmy od dupy strony i tak o to doszliśmy do mementu w którym żeby wygrać mecz musieliśmy najpierw strzelić 2 bramki, bo w obronie zawsze coś wpadło. Tak jak pisałem w innym temacie, o środek obrony jestem spokojny, natomiast boki do wora i do rzeki.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Orzeu »

Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta?
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Orzeu pisze:
Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta?
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.
Dodajmy, że w tamtym sezonie Inter był bezkonkurencyjny w serie a 7 remisów, 1 porażka 30 zwycięstw. Wątpię, że to zasługa Dacourta, ale fakt nie zdawałem sobie sprawy z jego wysokich ocen w tamtym sezonie.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Borja Valero raczej do nas dołączy, ale oczywiście nie mogło się obejść bez utrudnień ze strony tego niewyobrażalnego ludzkiego śmiecia Della Valle, który jakby mógł to zamknąłby Hiszpana w piwnicy żeby ten do nas nie dołączył. Ten skurwysyn tak mocno nienawidzi Interu, że dostaje białej gorączki na myśl tego transferu.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Stachoo pisze:
Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Wskoczenie na wyższy poziom i przyjście wymienionych przez Ciebie zawodników to zwykły przypadek.

Maicon - petarda, która rzadko się zdarza w Interze

Maxwell - nie wypalił i szybko się z nim pożegnaliśmy

Grosso - jak wyżej, tylko jeszcze bardziej nie wypalił

Dacourt - zwykły przeciętniak, który poza tym, że należy do Inter Forever nie odcisnął żadnego śladu w historii Interu
aż mi się przypomniało

Ranocchia - reprezentant Włoch,chce go Conte a to mówi wiele :D czy jak to tam leciało
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze: Ranocchia - reprezentant Włoch,chce go Conte a to mówi wiele :D czy jak to tam leciało
Zacytowałeś mój komentarz, ale nie wiem o co chodzi z Twoim postem



P.s. w temacie Roma pracuje nad transferem Shaqiriego.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)

Piszę o tym też w kontekście pogłosek, które sugerują, że ściągniemy dwóch obrońców, jeden boczny, jeden środkowy. Moim zdaniem potrzebnych jest dwóch solidnych bocznych przede wszystkim. Jeśli mamy poprzestać na Skriniarze i jednym bocznym, to wciąż jest to zdecydowanie zbyt mało.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Bart pisze:Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)
Między innymi taki kluczowy zawodnik jak Santiago Solari
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Bart pisze:Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)
.
To ja chyba rzeczywiście ten sezon miałem wyjęty z życiorysu.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Piekarz pisze:
Bart pisze:Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)
Między innymi taki kluczowy zawodnik jak Santiago Solari
Ten post powstał chyba tylko po to, żeby reklamę do podpisu wrzucić. ;)


Dacourt - ósma nota wśród pomocników Serie A 2006/2007, którzy rozegrali więcej niż kilka meczów.

http://www.mondofantacalcio.com/statist ... 2006-2007/

Ściągnięty za grubą kasę Vieira sporo z tyłu.

Solari nota 5,81.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Bart pisze: Dacourt - ósma nota wśród pomocników Serie A 2006/2007, którzy rozegrali więcej niż kilka meczów.

http://www.mondofantacalcio.com/statist ... 2006-2007/
Orzeu pisze:
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.

To w końcu 8. nota wśród pomocników czy najwyższa średnia ocen z całej serie a? Yyy...panowie, albo ja czegoś nie rozumiem, albo :P
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Szczerze powiedziawszy to z tamtych lat niewiele pamiętam ;) Całych meczów nie miałem gdzie oglądać,neta jeszcze nie posiadałem :D ale z głosów jakie do mnie dochodziły to słyszałem,że Dacourt dobrze sobie u nas radził :)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze:Szczerze powiedziawszy to z tamtych lat niewiele pamiętam ;) Całych meczów nie miałem gdzie oglądać,neta jeszcze nie posiadałem :D ale z głosów jakie do mnie dochodziły to słyszałem,że Dacourt dobrze sobie u nas radził :)
To u mnie podobnie, pierwszy rok studiów nawet telewizora wtedy nie miałem, a co dopiero o laptopie :D

Chyba jednak ten sezon przeleciał mi przez palce, że wychodzi teraz, że Dacourt był gwiazdą Interu :P
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Chodzi głównie o to, żeby Borja Valero zagrał tak pozytywny sezon, jak Dacourt. Wszyscy będziemy wtedy zadowoleni. A niech Kongodbia będzie Patrickiem Vieirą, to już w ogóle. ;)
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Mój tekst o Solarim miał tylko pokazać, że własne przyśpiewki nie znaczą nic w kwestiach czysto boiskowych, bo nawet zawodnicy trzeciego sortu je miewali, nawet w tych dobrych czasach.

Ja nie mówię, że Dacourt nie grał dobrze, nawet bardzo dobrze, tylko pisanie o nim że był kluczowy to moim zdaniem grube przegięcie albo mylenie słowa "kluczowy" ze słowem "ważny". Serio myślicie, że bez niego ten sezon wyglądałby jakoś znacząco inaczej, że Francuz był jakimś kluczem który otworzył nie wiadomo jakie drzwi? Nawet te oceny pokazują, że w samej pomocy mieliśmy trzech ważniejszych zawodników od niego, Stankovicia, Zanettiego i Cambiasso (ostatni zagrał w czterech meczach mniej, ale w przeciwieństwie do Dacourta w znacznej większości grał od początku do końca). Jak Francuz był kluczowy, to chyba pół składu było.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze: Jak Francuz był kluczowy, to chyba pół składu było.
klucz francuski mówi ci to coś? o kluczu argentyńskim czy serbskim nigdy nie słyszałem ;)
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Orzeu »

Stachoo pisze:
Bart pisze: Dacourt - ósma nota wśród pomocników Serie A 2006/2007, którzy rozegrali więcej niż kilka meczów.

http://www.mondofantacalcio.com/statist ... 2006-2007/
Orzeu pisze:
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.

To w końcu 8. nota wśród pomocników czy najwyższa średnia ocen z całej serie a? Yyy...panowie, albo ja czegoś nie rozumiem, albo :P
nie będę się jakoś wykłócał, ale powinieneś takie coś wyłapać od razu - mondofantacalcio a la gazzetta dello sport to nie to samo.
gilezaw
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:01
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Transfery Serie A

Post autor: gilezaw »

W końcu nadszedł lipiec :) Wszystko się rozstrzygnie.
Detoks wątroby - jak rozpocząć kurację: https://hepavitale.pl/jak-powinien-wygl ... j-kuracji/
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Orzeu pisze:
Stachoo pisze:
Bart pisze: Dacourt - ósma nota wśród pomocników Serie A 2006/2007, którzy rozegrali więcej niż kilka meczów.

http://www.mondofantacalcio.com/statist ... 2006-2007/
Orzeu pisze:
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.

To w końcu 8. nota wśród pomocników czy najwyższa średnia ocen z całej serie a? Yyy...panowie, albo ja czegoś nie rozumiem, albo :P
nie będę się jakoś wykłócał, ale powinieneś takie coś wyłapać od razu - mondofantacalcio a la gazzetta dello sport to nie to samo.

Orzełek wyłapałem na początku, ale moim pytaniem chciałem pokazać paradoks oceny Dacourta i jego kluczowej pozycji w tamtejszym składzie :)
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Wysokie noty u dziennikarzy, szacunek u kibiców. Chłopak zagrał sezon powyżej oczekiwań i tego też życzę/oczekuję od Valero, ot cały przekaz. Ale niektórzy wolą się skupić na słowie "kluczowy". Jeden nazwie kluczowymi 3 piłkarzy mistrzowskiego składu, inny 11.

Grosso zawiódł, Vieira nie zawsze zachwycał na miarę swoich mozliwości. Maxwell i Dacourt pozwolili zachować równowagę tamtemu składowi w rekordowym sezonie.

PS. W sezonie 07/08 Dacourt odniósł kontuzję kolana eliminującą go z reszty sezonu 2 grudnia. Do tamtego czasu zagrał w 9 meczach Serie A, nota 6,45, lepsza niż Zanetti. Drugą połowę sezonu mieliśmy fatalną jak na tamte warunki. ;)
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Upierałeś się przy tej kluczowości, to się na niej skupiałem. Jeden nazwie 3, drugi 11, trzeci 30, a czwarty użyje "bynajmniej" jako "przynajmniej", tylko czego to dowodzi.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

W tamtym czasie Dacourt i Maxwell na prawdę dawali radę więc nie dzielcie włosa na czworo. Nie były to wiodące postacie, ale też nikt tego po nich nie oczekiwał.

Swoją drogą pamiętam jak w tym rekordowym sezonie już od pierwszej kolejki miałem wrażenie, że Inter jest tak naszpikowany gwiazdami, że możemy wygrać każdy mecz, nawet grając dzień po dniu.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Fajnie powspominać sobie czasy kiedy to my byliśmy łakomym kąskiem dla piłkarzy chcących coś osiągnąć, a nie tylko zarobić, smażyć dupkę w ciepłej Italii i zawinąć manatki do MLS, albo skośnych. Teraz mam wrażenie, że zamiast skupić się na konkretnych wzmocnieniach łapiemy się mentalnych trupów (Di Maria- 7 mln), nie wspominając już o kwocie odstępnego 50 mln. Po stokroć wolałbym zobaczyć u nas Bernardeschiego, który jest melodią przyszłości we Włoszech, a który idealnie pasowałby do naszego kolejnego (10?) nowego "projektu". Tylko czego możemy się spodziewać skoro dla tych ciekawszych piłkarzy nie mamy nic do zaoferowania oprócz zielonych od Chińczyków. Dlatego jak słyszałem głosy speców piłkarskich "po co nam LE?" to ogarniał mnie pusty śmiech, bo po pierwsze ta LE daje nam kolejny punkcik w walce o nowych, jak i kolejny punkt w motywacji do pozostania dla tych co są na rozstaju dróg (Ivan).
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Minister pisze:Fajnie powspominać sobie czasy kiedy to my byliśmy łakomym kąskiem dla piłkarzy chcących coś osiągnąć, a nie tylko zarobić, smażyć dupkę w ciepłej Italii i zawinąć manatki do MLS, albo skośnych. Teraz mam wrażenie, że zamiast skupić się na konkretnych wzmocnieniach łapiemy się mentalnych trupów (Di Maria- 7 mln), nie wspominając już o kwocie odstępnego 50 mln. Po stokroć wolałbym zobaczyć u nas Bernardeschiego, który jest melodią przyszłości we Włoszech
Myślę identycznie. Pozdr.
ODPOWIEDZ