Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
GSM
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:00

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: GSM »

Ja chciałbym się tylko odnieść do Ferrary który moim zdaniem absolutnie nie jest największym problemem Juventusu bo tak zaszczytną rolę pełni bez watpienia totalnie zlaicyzowany pod względem rozumienia piłki nożnej itp zarząd tego klubu(takich pajaców nie ma nigdzie indziej :)
Oczywiście Ciro to człowiek bez trenerskiego "czegokolwiek",ale sam nic nie zdziała kiedy cały system jest rozmontowany od środka(Guardiola tez nic by nie zrobił gdyby klub z Katalonii nie był kapitalnie poukładany od najniższych szczebli po sam szczyt).Oczywiście w takiej sytuacji jedynym wyjściem dla podturyńskich ;) jest zmiana szkoleniowca na kogoś wybitnego i doświadczonego kto sam wszystkie sprawy sportowe poukłada.
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Zgodzę się, że Ferrara nie jest jedynym problemem juve, ale ktoś musiał zostać kozłem ofiarnym i padło na "człowieka bez trenerskiego czegokolwiek"  :brawo: mam nadzieję, że jeszcze trochę pobędzie trenerem i środek tabeli będzie pewny :lol: 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

A to jeszcze nie poszedł z torbami? Już przecież Guusa szykowali. Ten jest chyba niezdecydowany. W sumię mu się nie dziwie, też bym musial zastanowic sie 3x czy przejśc do takiego klubu :D

Oby tak dalej juve, jeszcze tylko dajcie pokonac sie beznadziejnemu w tym sezonie Lazio w nastepnej kolejce :P
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Twardo siedzi w juve i nie chce sam odejść bo on jest Rocky: "Jeden z moich niewielu przyjaciół - jakich mam w tej chwili - powiedział, że 'jestem jak Rocky'. Mimo, że przyjąłem wiele uderzeń i krwawię, to mówię przeciwnikowi, że nic mi nie jest i każę mu mocniej uderzać, bo nie jest w stanie nic mi zrobić" :lol: nic tylko bić mocniej, a najbliższa szansa już w czwartek :inter:
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

Milan 0-1 Udinese! Grande Udine! I po co było przekładać termin meczu? a macie za swoje :D

Ma milanista
che cazzo canti
nella tua mente i ricordi non son tanti
ci ricordate
del 6-0
ma vi scordate serie B e totonero
percio' ricorda
nella tua testa
quand'eri in B tutta la NORD faceva festa
tifoso pirla
ma chi minacci
piu' che una curva siete un gruppo di pagliacci
E MILAN MERDA MILAN MILAN MERDA!
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 18:20 przez NeroBlu, łącznie zmieniany 1 raz.
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: dodo_IM »

Dzisiaj na seriea.pl pojawiła się informacja jakoby sędziowie, mając wytyczne od Colliny i innych przedstawilcieli Lega Calcio, pomagają Juventusowi w zajęciu miejsca umożliwiającego grę w LM. Są to słowa senatora więc nie byle kogo i wzywa on Napoli do wycofania się z Serie A. Można pomyśleć, że koleś trochę jest zbyt pochopny w słowach, po tym jak Napoli zostało mocno skrzywdzone przez sędziego w meczu z Udinese. Pamiętam jednak co wyprawiał arbiter w derbach Mediolanu. Zastanawia mnie czy poziom sędziowania jest na prawdę tak słaby w Serie A, czy po prostu ktoś próbuje wpływać na ligę, bo błędy sędziowskie wypaczające wynik meczu zdarzają się w aż nad zbyt często.  
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

Generalnie poziom sędziowania we Włoszech jest żenująco słaby. Nie sądzę, żeby tak krótko po aferze calciopoli ktoś odważyłby się robić jakieś przekręty więc myślę, że to wina tego, że po prostu sędziowie są tacy słabi.

W ogóle w Serie A wszystko spada na dół. Jest tu Inter, długo długo nic i potem dopiero Milan, Fiorentina, Juve itd. To jest problem bo w zasadzie Inter nie ma godnego rywala w walce o mistrzostwo a potem wychodzi na Ligę Mistrzów przyzwyczajony do tego, że rozwala wszystkich na własnym podwórku a tu nagle szok...ktoś odważy się grać z nami ofensywny futbol. Milan jak zwykle wygrał kilka meczów z rzędu i się ogłosił równym rywalem dla nas ale szybko im to wybiliśmy z głowy wygrywając w derbach.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

Nie zgodzę się. Może nie ma takiej elity jak w Hiszpanii czy Anglii ale u nas nie ma też kelnerów jak w wymienionych ligach. U nas 4 drużyna od końca potrafi sprawić wiele problemów i zmęczyć. To uczy nas dobrej gry. Niestety drugą strona medalu jest fakt braku walki z gigantami którzy przez "mądrą" politykę Gallianiego i Blanca zbledli.
God protect me
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Nie przesadzajcie. "Wielki" Real Madryt został w Madrycie rozłożony na łopatki przez będący wówczas w kryzysie Milan, a z kolei Fiorentina dwukrotnie pokonała Liverpool. Z Serie A wcale nie jest tak kiepsko jak mówi propaganda Juventinich którzy za wszelką cenę chcą umniejszyć dominację Interu we Włoszech. Zapomnieli jednak, że za jakiś czas nikt o tym nie będzie pamiętał, bo w pamięci zostają tylko trofea. Myślicie, że dawniej każdy wygrywał mistrzostwo w ostatniej kolejce? Gówno prawda.
GSM
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:00

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: GSM »

Nie pasuje mi to gadanie o braku konkurencji która jest powodem słabej gry w LM ponieważ rzeczony Milan jakoś potrafił należeć do absolutnej czołówki LM jako zwycięzca,finalista,półfinalista w czasie gdy w Serie A był za Interem regularnie.
Problemem Interu(choć na pewno wszystkie czynniki w jakimś stopniu działają i nie da się o tak wytłumaczyć przyczyn) według mnie była "beznadziejna mentalność najemników" przyzwyczajonych do braku stresu,presji i brak człowieka,trenera z dużym doświadczeniem i własną klasową wizją który by ich potrafił przestawić,natchnąć oraz nie oszukujmy się nauczył grać wielkie,pojedyncze spotkania o max stawkę co jest procesem długotrwałym i wymagającym cierpliwości jeżeli zmieniać trzeba wszystko pod pewnymi względami i nie ma gotowego systemu jak w FC Barcelonie heh :).Po Mourinho widać że wie co z czym się je i że to realizuje,ale nie wymagajcie aby wygrywał LM już teraz czy za rok ,a jak nie to go zwolnić bo to by był największy błąd jaki można popełnić.Naprawdę przestawienie głów u zawodników jest sprawą najważniejszą a Portugalczyk jest w tym bardzo dobry.Ja chcę tylko aby Inter zaczą poważnie liczyć się w rozgrywkach P.Europy-ot tak choćby jak Chelsea która przecież też nie wygrała tych rozgrywek,a jakże inaczej się w nich do tej pory prezentowała i osiągała półfinały regularnie
Ostatnio zmieniony 8 lut 2010, 16:57 przez GSM, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Dzyl »

Inter i Milan grają jakoś dziwnie, Inter w Serie A wszystko wygrywa, a w LM nie zachodzi zbyt daleko, natomiast Milan odwrotnie. W Serie A gra słabiej, a w LM zachodzi nieraz dalej od Interu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Piekarz »

Dzyl pisze: Inter i Milan grają jakoś dziwnie, Inter w Serie A wszystko wygrywa, a w LM nie zachodzi zbyt daleko, natomiast Milan odwrotnie. W Serie A gra słabiej, a w LM zachodzi nieraz dalej od Interu.
Zwłaszcza w zeszłym sezonie Milan daleko zaszedł w LM. Jedynym sezonem w aktualnym okresie dominacji Interu we Włoszech, w którym Milan zaszedł dalej od nas, jest sezon 06/07.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Racja zeszły sezon Milanu w LM jeden z najlepszych w historii:P
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: forzaragazzi »

Milan wbrew wszystkiemu (calciopoli, dominacja Interu, brak znaczących transferów) wygrał w 2007 LM co jest zasługą w duzej mierze zyciowej formy Kaki i drugiej młodości Seedorfa. Od tamtego czasu sukcesów brak. Natomiast w latach 2003 i 2005 mieli po prostu  lepszą druzyne niż nasza. Formacja obronna Cafu-Stam-Nesta-Maldini robiła wrażenie na każdym.
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Kaki już nie ma, a kolejnej młodości Seedorfa się nie spodziewam. Natomiast o obronie to nie ma nawet co mówić... Nie wie  jak wygląda sytuacja z kontuzją Pato ale jeśli go nie będzie i  jakiegoś super meczu nie zagra R80 to chłopaki polegną w Teatrze Marzeń. 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
GSM
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:00

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: GSM »

Tylko,że Milan wygrywał w ostatnich 7 latach LM 2-krotnie a do tego bywał w finale i półfinałach niezależnie czy był w lidze lepszy czy też gorszy,a Inter będąc te 4 lata mistrzem,najlepszy nie potrafi się do tego nawet zbliżyć i o to jest ten problem.Obniżanie za wszelką cenę we własnych oczach sukcesów Milanu w niczym nie pomoże.
Trzeba sie koncetrować na własnym klubie i obserwować działania które czyni zespół aby się rozwijać,budować wyższą jakość
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Nikt nie obniża sukcesów Milanu. Prawdą jest, że oni potrafią grać słabo w lidze, a później zagrać mecz w LM i ograć każdego. Nie wiem czemu się tak dzieję i myślę, że oni sami nie wiedzą ale tak mają,a przynajmniej mieli do 2007.
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Stefan999
Posty: 73
Rejestracja: 9 sie 2008, 13:31
Lokalizacja: Damian Miller ul.Chochoła18 Łódź 91-230

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Stefan999 »

:]
Nikt nie obniża sukcesów Milanu. Prawdą jest, że oni potrafią grać słabo w lidze, a później zagrać mecz w LM i ograć każdego. Nie wiem czemu się tak dzieję i myślę, że oni sami nie wiedzą ale tak mają,a przynajmniej mieli do 2007.
my znowu mamy odwrotnie:D
dominacja w lidze
a w LM potrafimy niezle rozczarowac
Ostatnio zmieniony 9 lut 2010, 23:09 przez Stefan999, łącznie zmieniany 1 raz.
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Od tej kolejki drużyna, która we wtorek będzie grała mecz w LM swoje spotkanie ligowe będzie rozgrywać w piątek. Na pewno ciekawiej dla kibica bo będzie mógł cieszyć się meczami Serie A przez 3 dni tak jak jest w ekstraklasie :P Ale czy to coś zmieni i wpłynie na znaczną poprawę gry włoskich drużyn w LM ? raczej nie, ale pomysł mi się podoba. 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Szycha »

Pytanie czy w przypadku awansu włoskich druzyn do dalszych faz LM zwiekszy to ilość transmisji C + ... Oby calcio nigdy nie zawiele
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

W żadnym wypadku. Będzie tak jak w tym tygodniu. Mecz piątkowy będzie prawdopodobnie na 100% serwowany, bo to uczestnik LM będzie w nim grał, a dodatkowo najciekawszy z pozostałych 9 meczów. Chociaz i to nie zawsze, bo wątpie żeby mecz juve - genoa był bardziej ciekawy niż Napoli - Inter. TO jest hit kolejki, ale jak sobie już tam chcą, na internecie obejrzymy.

Tłumacze sobie nieobecność meczu Interu w ramówce też tym, że z San Paolo ciężko będzie przeprowadzić transmisje, bo stadion jest stary i może nieprzystosowany do wymogów telewizyjnych. Chociaż to marne tłumaczenie. Atmosfera na trybunach i poziom gry z pewnoscia będzie 100x lepszy w Neapolu niż w turynie. Chociaż może w końcu tam pokaża światu że są w stanie zapełnić ten olbrzymi 25-tysięcznik w meczach innych niż z Interem i Milanem :P
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Szycha »

Nie jest czasami tak ze Neapol ma Polsat ? Który swoja droga w CHUUJa gra z Serie A  :x Sorka admini, ale kazdy z forumowiczow wie co polskie stacje komercyjne robią z calcio. Pokazuja nam włoskie granie w częstoliwosci tak jak o 2 poziomy niższej Ligue 1 badź eredivisie czy jak to sie tam pisze.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2010, 10:14 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

A być może! I może dlatego na C+ nie ma skrotow ze wszystkich spotkań. Ale Napoli - Inter chyba będzie na polsacie w takim razie?
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Szycha »

NeroBlu pisze: A być może! I może dlatego na C+ nie ma skrotow ze wszystkich spotkań. Ale Napoli - Inter chyba będzie na polsacie w takim razie?
Sprawdziłem. Będzie na Polsat Futbol... krzyż na droge i c..... wam d......
djqbaa
Posty: 132
Rejestracja: 26 sie 2006, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: djqbaa »

Wydaje mi się, że Canal+ nie ma praw do transmitowania domowych meczów Napoli, choć mogę się mylić. Jednak jakoś nie przypominam sobie, abym w tym sezonie oglądał mecz Napoli - ....

EDIT: Widzę, że zostałem uprzedzony. Czytałem inny temat, ten przy okazji otworzyłem ten w innej karcie i wtedy nie było kilku postów.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2010, 10:19 przez djqbaa, łącznie zmieniany 1 raz.
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

Swoją drogą to ciekawa jest sytuacja na dole tabeli. Catania-Atalanta, Livorno-Bologna to mecze na śmierć i życie, straszny ścisk jest na miejscach 19-14 (bo ostatniej Sieny juz chyba nic nie uratuje). Lazio gra z Parmą na wyjezdzie więc pomimo zmiany trenera na Reje nie wróże im nic dobrego, chyba że parma sie "wypompowała" na Interze. Przy dobrym układzie spotkań już w niedziele Udinese z 15 m-ca może znaleźć się w trójce spadkowiczów. Tam będzie bardziej zażarta walka niż na górze tabeli wydaje mi się.
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Szycha »

Jak dla mnie Udinese i Catania z Sinisza nie powinno spaść do Serie B. Oczywiście Calcio na najwyzszym poziomie nie wyobrazam sobie bez Lazio i Atalanty. Reszta ekip może lecieć..." Doverete Doverete Serie B ".
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: WTF »

Siena out i tu nawet Maccarone nie pomoże, mimo iż strzela dość regularnie ale za mało w porównaniu z Di Vaio z poprzedniego sezonu. Lazio zostaje w Serie A nie ma innej opcji! Jak dla mnie to Livorno i Bolognia mogą dołączyć do Sieny w Serie B. Jednak racją jest, że walka o utrzymanie będzie ciekawsza niż ta w czołówce. Kluby będą zdeterminowane i wszystko może się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce bo jak na razie to tłok w tych rejonach tabeli straszny. 
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Parma-Lazio w niedzielę na Polsat Sport Extra na żywo o 14:55. Na pewno super spotkanie się szykuje, bo Parma wydaje się wracać do formy, a Lazio z nowym trenerem musi się odbić od dna. Ja nie wiem czemu nie mogli dać też Napoli-Inter na Extra, tylko znowu wpiepszają się z tym zakichanym Polsat Futbol. Samo wprowadzenie tego kanału to był żałosny pomysł z ich strony. Co weekend leciały mecze, a teraz muszę liczyć, że łaskawie pokażą jakieś dobre spotkanie na Extra jak ostatnio Parma-Inter.
Tak, Siena leci niemal na pewno. Słaba kadra, słaby trener, słabi kibice, brzydki stadion i jeszcze te ich barwy...  :P Absolutny pewniak, a jako pozostali dwaj spadkowicze sezon zakończą pewnie Atalanta i Livorno. Nerazzurrich z Bergamo szkoda, bo to była naprawdę solidna drużyna jeszcze w zeszłym sezonie. Mają świetną Primaverę no i znakomitych kibiców. Komuchów mi nie szkoda, wypad nawet do Serie C2.
A kto wejdzie do Serie A?

Oto pierwsza szóstka Serie B w obecnym sezonie(dwie drużyny awans bezpośredni, a pozostała czwórka gra baraże o jedno miejsce):

1. Sassuolo 24 45 38 - 22
2. Lecce   24    45 39 - 25
3. Cesena 24 40 32 - 14
4. Ancona 24 40 34 - 26
5. Grosseto 24   37  36 - 34
6. Modena 24 35 21 - 22
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

Juniorzy Sassuolo wczoraj chyba coś tam próbowali walczyć z juventusem na viareggio cup w ćwierćfinale ale z tego co wiem zostali wyeliminowani. W sumie ta czołówka Serie B do mnie jakoś nie przemawia. Sassuolo stadion na 20k, Lecce troche wiecej bo okolo 40k, Cesena 20k. Jeśli chodzi o mnie to ja bym wybrał z Serie B Torino, Brescie i Lecce, ale dwa pierwsze kluby poziomem piłkarskim gotowe na to nie są :D
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
ODPOWIEDZ