Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Matios
Posty: 107
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:32

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Matios »

No nie chodzi mi o wyniki tylko o gre wlasnie,ktora jest w kratke.. Gramy o 5 mistrzostwo, ale tak naprawde zadna z wloskich druzyn nic ostatnio w europie nie zwojowala..
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

A tu to masz całkowitą rację. Gdyby nie Milan ostatnie lata to tragedia włoskich drużyn,nawet w PUEFA cienizna.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
zzz_v1

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: zzz_v1 »

Tylko Viola do półfinału doszła i blisko finału byli, ale jak Rangersi zagrali chyba wszyscy pamiętają.
Matios
Posty: 107
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:32

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Matios »

Mam nadzieje, ze to zalamanie formy włoskich drużyn, prawdopodobnie spowodowane w duzej mierze przez afere korupcyjna, w koncu minie.. Na pewno mialoby to pozytywny wpływ na nasza druzyne ,co zaowocowałoby lepsza grą i wynikami w LM
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Bart »

yoda79 pisze: A tu to masz całkowitą rację. Gdyby nie Milan ostatnie lata to tragedia włoskich drużyn,nawet w PUEFA cienizna.
Ponawiam pytanie, gdzie są te niemieckie drużyny, którymi nas straszyłeś?
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Tomek8990 »

Ten sezon jest niezwykle ciekawy jeśli chodzi o zespoły...ze środka tabeli:) Po 16 kolejkach drużyny z miejsc 5 i 13 dzielą tylko 2 punkty... Nie spodziewałem się, że może być tak ciasno, a na ten moment nie mam pojęcia kto ma największe szanse na miejsce w kwalifikacjach LM, kto w LE, równie dobrze beniaminek z Bari jak i Roma :p ciekawie ciekawie...
Forza Inter:)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Bart odpowiadam tym razem faktami:
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=77
W tej chwili wszystkie niemieckie drużyny grają dalej nawet słaba Hertha a włoskich drużyn już nie ma dwóch. Co Ty na to?
Tracimy za rok miejsce w LM i tyle.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Kamikaze »

Ale z tym ze Niemcy sa przed nami to sie nie zgadzam !! 
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Kamikaze będą za rok na 99% gdyż,
1. Mają już 3 punkty przewagi
2. Odpadły 2 włoskie drużyny teraz,niemieckie grają w LE (a tam nabijają w cholerę pkt) a my na dodatek trafiliśmy na trudnych rywali,więc powiększą przewagę.
I wychodzą teraz zasługi tych przestępców z Juve !!
PS Porównajcie to:
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=67
a
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=77
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Kamikaze
Posty: 180
Rejestracja: 1 lis 2008, 14:31
Lokalizacja: Wrocław/Asoli Piceno

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Kamikaze »

2002/2003 to były lata ... ;]
Obrazek

IO TI AMO <3 ~!!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Dokładnie. Pamiętam,że calcio miało szansę być na 1 (!) miejscu w tym rankingu,a teraz...
Potrzebne nowe stadiony i mniejsze podatki. I wtedy możemy znowu zaczniemy iść w górę.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Bart »

yoda79 pisze: Bart odpowiadam tym razem faktami:
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php
http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=77
W tej chwili wszystkie niemieckie drużyny grają dalej nawet słaba Hertha a włoskich drużyn już nie ma dwóch. Co Ty na to?
Tracimy za rok miejsce w LM i tyle.
Kolejno liga, ilość pkt zdobytych w fazie grupowej LM, średnia pkt na jeden zespół, ilość bramek zdobytych, średnia bramek na jeden zespół.

Serie A - 41pkt ; 10,2pkt na zespół; 33 bramki ; 8,25 gola na zespół

La Liga - 40pkt ; 10pkt/z; 36br ; 9br/z

Premier League - 47pkt ; 11,7pkt/z ; 35br ; 8,7br/z

Bundesliga - 26pkt ; 8,6pkt/z ; 27br ; 9br/z

Ligue 1 - 36pkt ; 12pkt/z ; 32br ; 10,6br/z

Co Ty na to? Serie A wypadła lepiej od Primera Division, Bundesliga najgorzej ze wszystkich, niemieckie drużyny oprócz Bayernu są żenująco słabe.

Poczekajmy więc może do wiosny.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Bart ale wiesz jaki jest problem? Do rankingu UEFA liczy się również LE a tam Niemaszki nabijają punktów od dwóch sezonów niemiłosiernie...
A w LM-masz rację,nic nie prezentują (Bayern ma przebłyski,reszta słabizna) i tym wiekszy ból,że nas mijają w tym rankingu i oni będą mieć za 2 laat 4(!) drużyny.
A wszystko przez tych przestępców z Juve... I może teraz niech Juventini bronią tych Moggiów i resztę. Najlepiej byłoby jak za 2 lata w SerieA Juve będzie 4 i zobaczy LE zamiast LM głownie dzięki swoim "bossom".
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

Ktoś kiedyś mądrze napisał,że ma gdzieś ile drużyn będzie mogło reprezentować Włochy bo w tak słabej lidze to nie powinniśmy się martwić,że my wywalczymy sobie miejscie w Europejskich pucharach.SerieA jest na dzień dzisiejszy tak słabe,że przez kilka najbliższych sezonó spokojnie powinniśmy ligę wygrywać.JAk będzie inaczej to i tak nie mamy czego szukać w Europie.
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: dodo_IM »

Ja nie jestem za Milanem czy Juventusem w ligach europejskich, ale ich dobre występy są jednak potrzebne by nabić pkt. w ligach europejskich po to by taka Fiorentina mogła grać w LM, a Genoą w Lidze Europy. Chodzi tutaj o rozwój klubów, dla Fiorentiny, która nie posiada wielkiego budżetu, gra w LM jest szansą. Żeby Serie A stała się bardziej atrakcyjna, to zespoły z poza wielkiej trójki, powinny grać w Europie i dla nich również włoskie drużyny powinny wygrywać w Europie.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Waldini »

Minister pisze: SerieA jest na dzień dzisiejszy tak słabe
Nie demonizowałbym z tą słabością Serie A. Na tę chwilę w 1/8 LM są 3 włoskie zespoły, 3 hiszpańskie, 3 angielskie. Po 2 wloskie i angielskie w LE. Na tym etapie nie odstajemy więc niczym. Pytanie jak te proporcje będą wyglądały po spotkaniach 1/8. Na razie jednak nie ma co skazywać Włochów na porażkę.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

W 1/8 jest tylko Milnan i Inter więć gdzie ta 3 drużyna? ;P
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: MiRas. »

Minister pisze: W 1/8 jest tylko Milnan i Inter więć gdzie ta 3 drużyna? ;P
a Fiorentina?
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Ale nas najbardziej powinni intersować niemieckie drużyny a oni grają wszyscy. Paradoksalnie ich słabość w LM jest dla nich dobrodziejstwem-w LE niemiłosiernie punktują i za rok Włochy przegonią.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: dodo_IM »

yoda79 pisze: Ale nas najbardziej powinni intersować niemieckie drużyny a oni grają wszyscy. Paradoksalnie ich słabość w LM jest dla nich dobrodziejstwem-w LE niemiłosiernie punktują i za rok Włochy przegonią.
To jest właśnie pochrzanione w UEFA, że Niemcy którzy nie liczą się w LM nabijają punkty w Lidze Europy, na której włoskim klubom za bardzo nie zależy. Powinni zmienić punktację, tak aby Liga Europy nie miała wielkiego znaczenia, w końcu to jakby druga liga europejska.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Minister »

Waldini zwracam honor.

A zgadza się to,że LE powinna być niżej punktowana.Jednak właśnie dzięki tym punktom w LE wiele klubów ze słabszych lig coś zyskuje.
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Dzonyy »

W zeszłym roku też ładnie dla Włoch wyglądał koniec fazy grupowej niestety 1/8 w LM i LE bardzo rozczarowała jeśli mnie pamięć nie myli to przeszło tylko Udinese.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Dokładnie. A w LM to już była katastrofa,chociaż nawet w takiej LE Milan z Werderem sobie nie poradził.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Dzisiejszego popołudnia odbyło się sporo ciekawych spotkań, a najciekawiej było, zgodnie z przewidywaniami we Florencji, gdzie Viola podejmowała Bari. Nie oglądałem niestety tego spotkania, bo zdecydowałem się na pojedynek Napoli z Sampdorią, ale po obejrzeniu skrótu żałuje, że nie oglądałem tego meczu. W Neapolu Sampdoria zamurowała bramkę i wyprowadzała pojedyncze kontrataki. To Napoli waliło głową w mur niemal przez całe spotkanie, a kibiców uszczęśliwił German Denis, wprowadzony w pierwszej połowie za kontuzjowanego Lavezziego.
Na ostatnie 15 minut przełączyłem na mecz Livorno-Parma i nie żałuje, bo była tam niesamowita wymiana ciosów z obu stron. Niestety Parmie nie udało się wyrównać, i doznała ona już drugiej porażki z rzędu, i kolejny raz bardzo pechowej.
Wieczorem czeka nas hit weekendu i nie ukrywam, że liczę na remis, podobnie jak chyba każdy Interista. Sądzę jednak, że zwycięsko z tego meczu wyjdzie Juventus, bo Milaniści chyba za pewni siebie się poczuli a wcale nic wielkiego nie grają.
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: dodo_IM »

Il Capitano, a jednak wygrał Milan i to pewnie. Mnie jednak przeraża pewna rzecz. Otóż dzisiaj miał miejsce klasyk Serie A w którym Juventus podejmował Milan. Oglądałem cały mecz i powiem jedno, bardzo marny poziom. Fakt, że jak grają dwie solidne firmy to mamy szachy na boisku ale dzisiaj w Turynie to nie były nawet warcaby. Milan wygrał pewnie 3:0 ale nic wielkiego nie pokazał. Juventus jest w tech chwili na piłkarskim dnie. Nie mieli żadnego pomysłu na skrojenie choćby jednej akcji ofensywnej z zakończeniem w postaci groźnego strzału. Melo dzisiaj przeszedł samego siebie. Przy nim Motta z meczu ze Sieną wydaje się niezłym pomocnikiem. Ten mecz był na prawdę słaby, podania wychodzące w aut były na porządku dziennym. Cała ta mgła na końcu meczu nie pokazywała tylko upadku Juventusu ale według mnie całej Serie A. Cała nadzieja na poprawę jej wizerunku jest w nogach Interistów.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 01:11 przez dodo_IM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Gdyby to były szachy, to nie miałbym nic przeciwko temu bo lubię taki futbol, ale tak jak piszesz, to były marne warcaby. Nie spodziewałem się, że Juve dostanie takie lanie. Ten klub nie upada, bo on upadł już dawno wraz z odejściem triady i degradacją do Serie B. Na pocieszenie pozostały im trofea w gablocie, bo teraz w Serie A, bądź co bądź przeciętnej nie znaczą NIC. Milan wyrasta natomiast na poważnego kandydata dla nas i najbliższe derby Mediolanu zapowiadają się pasjonująco. Nasza wygrana praktycznie zapewnia nam Scudetto, remis również nie byłby zły. Przegrana sprawia, że walka o mistrza będzie trwała do ostatniej kolejki.
Wracając jeszcze do Juventusu, jeśli ich władze nie zaczną działać, to naprawdę może być ich najgorszy sezon od bodaj 1999 roku, kiedy zajęli 8 miejsce. Napoli i Roma oraz Fiorentina złapały wiatr w żagle i bardzo szybko uciekną bianconerim.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Omen »

Nie wydaje mi się żeby Juve przegoniła Roma grająca w kratkę,czy tym bardziej Palermo które za kilka kolejek będzie pewnie gdzieś koło "10"miejsca.Prędzej Fiorentina co może oznaczać obniżenie się jeszcze poziomu Serie A.Nie mamy godnych rywali do walki o scudetto oprócz Milanu.Ich forma także nie powala na kolana,jednak spojrzeć na nasze ostatnie poczynania najbliższe derby mogą rozstrzygnąć losy tytułu lub przedłużyć nadzieje rossonerim przez co nas znów narazić na emocje do samego końca.Gdzie te czasy kiedy przedstawiciele Serie A walczyły z powodzeniem na wszystkich frontach w Europie np Lazio,Parma?!Juve?!Po aferze Calciopoli regres formy jest znaczny co nie oznacza że Włoska liga jest słaba!Wszystko w naszych nogach!Mistrzowi nie przystoi odpadać w 1/8 LM ,więc eliminując Chelsea możemy zrobić mały kroczek do przodu.Pokażmy także w lidze że potrafimy grać pięknie i skutecznie jak na hegemona przystało.
:szal:
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Bart »

Dlaczego w tym sezonie nikt nie publikuje sprawiedliwej tabeli, w której Juventus jest na czele? :/
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Mora »

Moje serce nie przestaje się cieszyć ,gdy widzę Juventus na 6 miejscu w tabeli :ave: Z taką grą rolnicy z Turynu mogą najbliższą edycję LM obejrzeć najwyżej w telewizorze (podobno Del Piero ma w domu starą Unitrę) ,tym bardziej że w niezłej formie jest Napoli.Oby tylko włodarze Juventusu nie poszli po rozum do głowy i póki co nie zwalniali Ferrary ,który wprowadził Juve w największy kryzys od 1999 roku (wtedy ŻKS był bodajże 7 na mecie Serie A).Do Milanu nieco zbliżyła się Roma,która po kiepskim początku sezonu zaczyna się rozpędzać.Jeśli Fiorentina wygra zaległy mecz z Milanem,to sytuacja zrobi się bardzo ciekawa...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: NeroBlu »

Moje serce krwawi, gdy widze naszych braci z Wiecznego Miasta broniących się nie tylko przed spadkiem ale i przed merda lotito, który niszczy Lazio. De Silvestri, Pandev, Ledesma to tylko niektórzy z ludzi, których glównym źródłem kłopotow był/jest ten palant.

Warto zaznaczyć, że wczoraj podczas meczu z Chievo rzymska Curva Nord weszła na stadion dopiero w 15min meczu na znak protestu. Mam nadzieje, że w następnym roku będziemy mogli cieszyć oko derbami Rzymu.
PERCHE' L'INTER CE L'HO NEL CUORE E' LA MIA VITA, E' L'UNICO MIO AMORE
ODPOWIEDZ