Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Patrząc na terminarze czołowej piątki, to już niedługo. Będą mecze między sobą, jak i potycznki z niewygodnymi średniakami jak Torino, Sampdoria, Atalanta czy Fiorentina.

W sumie to ta kontuzja Mauro spowodowała, że sobie odpocznie te dwa tygodnie bo na najbliższy mecz podobno ma być w 100% gotowy do gry. Oczekuje się znowu ponad 60 tys kibiców na Meazza.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Serie A

Post autor: sempre_fci »

Chyba w żadnej lidze czołówka nie punktuje tak jak tegoroczna Serie A. Ciekawe kto pierwszy dostanie zadyszki.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

Klinsi64 pisze:
Bart pisze:Taki mamy sezon, że nawet szósta w tabeli Sampdoria zanotowała lepszy start niż w swoim mistrzowskim sezonie.

Obrazek

Ciekawe jak długo jeszcze potrwa taka forma czołówki.
zapomniałeś o tym,że mistrzowska Sampa punktowała za 2 punkty,więc obie ekipy miałyby po 16 punktów według starego przelicznika ;)
A jakie to ma znaczenie?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Saff pisze:
Klinsi64 pisze:
Bart pisze:Taki mamy sezon, że nawet szósta w tabeli Sampdoria zanotowała lepszy start niż w swoim mistrzowskim sezonie.

Obrazek

Ciekawe jak długo jeszcze potrwa taka forma czołówki.
zapomniałeś o tym,że mistrzowska Sampa punktowała za 2 punkty,więc obie ekipy miałyby po 16 punktów według starego przelicznika ;)
A jakie to ma znaczenie?
nie powiem
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Serie A

Post autor: Saff »

Klinsi64 pisze:
Saff pisze:
Klinsi64 pisze:
Bart pisze:Taki mamy sezon, że nawet szósta w tabeli Sampdoria zanotowała lepszy start niż w swoim mistrzowskim sezonie.

Obrazek

Ciekawe jak długo jeszcze potrwa taka forma czołówki.
zapomniałeś o tym,że mistrzowska Sampa punktowała za 2 punkty,więc obie ekipy miałyby po 16 punktów według starego przelicznika ;)
A jakie to ma znaczenie?
nie powiem
Szkoda, liczyłem że porozmawiamy o tym.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Dla formalności trzeba odnotować: wielki Milan is back przegrał wszystkie mecze pierwszej rundy z drużynami z miejsc 1-6. Chyba nie przydarzyło się coś takiego nawet nam przez te ostatnie sześć lat. Mieli zgwałcić ligę, liga zgwałciła ich. Co najlepsze, kompromitacja sama w sobie może się okazać ich najmniejszym problemem, jeśli ich finanse faktycznie wiszą na włosku, jak twierdzi wiele źródeł.
miszcz
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2005, 19:55

Re: Serie A

Post autor: miszcz »

Nie da się z tym niestety kłócić. Przegrali kolejny mecz, bo byli po prostu gorsi. Spodziewałem się, że Silva będzie miał problemy, bo przyszedł z ligi ogórkowej, a Kessie jest jeszcze nieogarem. Nie spodziewałem się jednak, że jeden z najlepszych pomocników Serie A ostatnich lat może grać takie gówno. Ja bym wolał Valero oczywiście, ale inni się znają lepiej ponoć. Bonaventura to też jakiś poziom niżej. Jedynie Bonucci zaczyna wyglądać powoli jak on.
Ogólnie wystawienie ofensywnego gracza na boku obrony po stronie Insigne... to tak jak z Ventura, wszyscy widzieli, że to kretynizm. Wielkie zdziwienie, że po zmianie Boriniego zaczęło to jakoś wyglądać. :-x


Co do twoich źródeł. To są cały czas te same źródła, które od wakacji szukają afery i się co chwilę kompromitują. Najpierw w kwestii depozytów, później sponsorów i jeszcze co do pożyczek. Ogólnie nie chce mi się za bardzo tłumaczyć, bo jeżeli naprawdę ogarniacie Calcio (a to wiąże się z całą otoczka)to powinniście zrozumieć, że jest to polowanie na czarownice. Sposób closingu Milanu i prowadzenia biznesu się oczywiście o to prosi, ale póki co każda taka "afera" kończyła dementi.

W ogóle przypominam, że te "twoje źródła", to te same gazety tutti-frutti, które w latach 2006-2010 szukały co chwilę szpili by ją wbić Interowi. Na Morattiego i jego rzekome związki z Calciopoli też co chwilę polowano. Te same gazety. Wyczerpie się temat Milanu, to znów zajmą się wami ;)
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Serie A

Post autor: Ljarro »

No weź Mateusz, daj nam się trochę pośmiać. Ten najlepszy pomocnik to kto?
miszcz
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2005, 19:55

Re: Serie A

Post autor: miszcz »

To jest ten gość, który był w praktycznie każdym zestawieniu za poprzedni sezon i według wielu był lepszy niż Valero :P Tylko, że może kupiono jakąś podróbe...
Ja akurat od kilku sezonów byłem sympatykiem Borja. Jednak fakt dobrej gry podrabiańca w Lazio był nie do podważenia.
Życie. Milan za 200 mln, a pomoc Montolivo-Locatelli-Kessie, to maksimum na dzień dzisiejszy :-x
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Mnie to fascynuje topowe okienko transferowe Milanu oraz fakt, że Fassone i Mirabelli są królami mercato masakra jakaś.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Ależ Bastos zapierdolił wczoraj mecz Lazio. Jak widzę takie występy to zaczynam wierzyć, że gdzieś tam, w Honkongu, rzeczywiście działa mafia, która ustawia te mecze.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Serie A

Post autor: Seba »

Warto odnotować, że kolejnej kontuzji doznał...Patrick Schick.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Pomiędzy słuchaniem Schoenberga a planowaniem półtoramiesięcznej podróży po Italii i okolicach miałem dzisiaj okazję zerkać na mecz słynnego Milana Is Back. Przypominało to coś pomiędzy Interem Gasperiniego a Interem de Bura. Kompletny chaos, idiotyczna gra w ataku, mnóstwo strat. To gówno z jakiego ulepiony jest ich atak jest tak nieporównywalnie gorsze od tego, co ma Napoli, Juve, Roma, Inter czy nawet Lazio, że nie osiągnęliby nic nawet z Bonuccim w szczycie formy i gdyby okazało się, że Kessie, Biglia i Czalanolu to geniusze. Andre Sylwa po kolejnym wielkim popisie z topową europejską drużyną w LE ośmieszył się z góry na dół, włoscy obrońcy muszą się modlić, żeby Montella wystawiał tego amatora.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Grande Milan nadal jakoś nie może zgwałcić ligi i po raz kolejny traci cenne punkty, tym razem 2 "oczka" z Giuseppe Meazza wywiozło Torino. Milan traci już do nas 16 punktów. Cieszy również potknięcie rozpędzonej Romy, która nie potrafiła dowieźć prowadzenia do końca. Nie obraziłbym się na zwycięstwo Fiorentiny z Lazio, Crotone raczej nie ma czego szukać w Turynie.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Masakra jakaś z tym Milanem oni chyba serio is back, ja to myślę, że teraz to już komplet zwycięstw musi być.

Skriniar? Musacchio go zjada :(

PS. Siła Milanu jest nieco przytłaczająca, oni będą piekielnie mocni jeszcze, tylko musza się zgrać zrozumcie.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

Nasze wczorajsze zwycięstwo nabiera rumieńców - Roma i Lazio wreszcie zgubiły punkty. O ile na Violę mogliśmy liczyć, o tyle nie wiązałem nadzieji z Genoą, ale DDR przypomniał o sobie w odpowiednim momencie.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Chuchu »

OFICJALNIE: Vincenzo Montella zwolniony!
Zastąpi go Gennaro Gattuso. O kurde co tam sie wyprawia. Milaniści się cieszą, tymczasem dorobek trenerski Gattuso, delikatnie mówiąc, nie rzuca na kolana:
Obrazek
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Ciekaw jestem jak sobie poradzi Gattuso za sterami pierwszej drużyny. W Primaverze szło mu dobrze, jednak Serie A to zupełnie inna półka. Oby miał taką samą średnią punktów, co w Sionie :P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Serie A

Post autor: BAGGIO1 »

Lazio nie ma najłatwiejszego kalendarza do końca roku, więc po cichu liczę na to, że stracą jeszcze kilka oczek i zgubią dystans do top 4.

Milanu w przyszłym roku w pucharach nie będzie. Niby jeszcze sporo czasu, ale nie chce mi się wierzyć, że Gattuso to może w jakikolwiek sposób ogarnąć. Szybciej natrzaskają sobie z Bonuccim po pysku po kolejnej wtopie. No chyba, że szukają teraz kogoś kto ma lada moment przejąć tam stery ... chociaż kto wie czy nawet cudotwórca by im w ogóle pomógł. Siedzą w gównie po uszy, a jeśli sprawdzi się czarny scenariusz to już się z gówna nie wygrzebią.

W poprzednim sezonie na zajęcie 4 lokaty potrzebne były 72 pkt. (w kilku wcześniejszych jeszcze mniej). Na dzień dzisiejszy mamy już połowę z tego dorobku. Z drugiej strony zestawiając zaangażowanie i entuzjazm drużyny z doświadczeniem Spalla, człowiek zaczyna mieć apetyt na coś więcej niż top 4 :)

Forza Inter!
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Milan zwolnił średniego trenera i w jego miejsce bierze kompletnego amatora Gattuso. Czy to może wypalić?? Przykłady Conte i Izaghiego pokazują, że brak doświadczenia nie jest wielkim problemem. Mając odpowiedni charakter da się wejść z buta na ławkę trenerską w Serie A. Ale to tylko dwa pozytywne przykłady. Negatywnych jest zdecydowanie więcej. Jeśli w zespole Milanu nie było chemii między piłkarzami a trenerem to faktycznie może to zadziałać, bo Milan ma kim grać. Jedno jest pewne. Gattuso gwarantuje odpowiedni poziom motywacji i ciekawe co na to Bonucchi :)
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Serie A

Post autor: Hanys »

Wy się o milan nie martwcie! Poradzą sobie. Na 90 % zagrają w lidze europy bo jednak coś ten skład ma w sobie . Jeśli montella by został do końca to nic by nie mieli. A tak na pewno coś ugrają . Gatuso ich za mordę złapie i nimi potrząśnie. Choć nie ukrywam że chciałbym żeby byli poza pucharami bo musieliby się wtedy wyprzedać. Ale do serie b ani nic takiego nie będzie . Mają za dużo pieniędzy i zbyt dużą renomę żeby coś Ala Parma z nimi się stało . A po za tym głupi ma zawsze szczęście ;P
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Serie A

Post autor: Lopez »

Też myśle,że to tylko opcja tymczasowa do końca rundy.Jeśli sobie poradzi zaczną lepiej grać i przede wszystkim punktować
to zostanie do końca sezonu.Jeśli nie to zobaczymy w styczniu trenera z wysokiej półki.Spodziewam się jedynie,że będą grali "4" z tyłu i tyle.

Gattuso co go Jaga nie chciała:)Obiecujące
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Przy takiej zmianie jak w Milanie, to takim zespołom jak Spal, Sassuolo czy Crotone przybył poważny konkurent do walki o utrzymanie.
No bo co może zaproponować piłkarzom Milanu Gattuso?? nakrzyczy na nich? bo tylko tyle potrafi.

Sam śmiałem się, gdy niektórzy zachwalali mercato Milanu, prawda jest taka, że piłkarze którzy do nich dołączyli nie są może topowi, ale nie są też słabi. Tam po prostu nie ma drużyny i nie wierzę, że Gattuso ją zrobi.

Pozdr.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Kibice Milanu twierdzą uparcie, że Gattuso to rozwiązanie max do lata, a wtedy przybyć ma Conte, uparcie tęskniący za Włochami. Zapomnieli tylko, że w lecie to upomni się o nich Elliott, a wtedy zlicytują tam wszystko oprócz stadionu, który jest własnością miasta.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: fcinter.pl »

Nie sadze, zeby puchar wloch wygral ktos spoza pierwszej piatki, co oznacza, ze do LE wejdzie 7 druzyna Serie A. Mysle ze o 6-7 miejsce powalcza Milan, Atalanta, Sampdoria I Fiorentina. Sampdoria juz teraz ma delikatna przewage. Milan narobil transferow I oddal stery takiemu zoltodziobowi jak Montella. Druzyna jest dobsezonu przygotowana ZLE I nie ma mozliwosci zeby na dluzsza mete ktos to ogarnal. Skad my to znamy ? Ja im wroze miejsce 8. Jesl chodzi o pierwsza czworke, to nie ma sily zeby ktos nas z niej wyrzucil. Tylko jakas plaga kontuzji moze nas zatrzymac. Odpukac.Wiecej bedzie mozna powiedziec po swietach. Juve zweryfikuje czy gramy o cos wiecej. Wydaje mi sie, ze Lazio na dluzsza mete spuchnie I to oni beda musieli pogodzic sie z miejscem nr 5
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Taka ciekawostka ;) De Rossi z powodu wykluczeń za kartki lub zawieszeń na podstawie zapisów video stracił już 35 meczów,czyli prawie cały sezon jeśli doliczymy karę jaką dostanie za uderzenie Lapaduli :D Co ciekawe jego pierwszą ofiarą był Jacek Krzynówek w pamiętnym meczu LM z 2004 roku ;)
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

Mateusz_Dusinski pisze:Nie sadze, zeby puchar wloch wygral ktos spoza pierwszej piatki, co oznacza, ze do LE wejdzie 7 druzyna Serie A.
A nie jest tak przypadkiem, że Serie A ma teraz miejsca w Europie 4+2?
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Serie A

Post autor: Hanys »

KoBa pisze:
Mateusz_Dusinski pisze:Nie sadze, zeby puchar wloch wygral ktos spoza pierwszej piatki, co oznacza, ze do LE wejdzie 7 druzyna Serie A.
A nie jest tak przypadkiem, że Serie A ma teraz miejsca w Europie 4+2?
No tak jest z ligi ,a puchar nie liczy się osobno ? Wydaje mi się że tak zawsze było ale teraz po tych zmianach to już też nie wiem .
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

hanys%%% pisze:
KoBa pisze:
Mateusz_Dusinski pisze:Nie sadze, zeby puchar wloch wygral ktos spoza pierwszej piatki, co oznacza, ze do LE wejdzie 7 druzyna Serie A.
A nie jest tak przypadkiem, że Serie A ma teraz miejsca w Europie 4+2?
No tak jest z ligi ,a puchar nie liczy się osobno ? Wydaje mi się że tak zawsze było ale teraz po tych zmianach to już też nie wiem .
To nie tak, bo dana liga dostaje miejsca i to władze ligi decydują o ich przydziale, w Bundeslidze w pewnym okresie w Pucharze UEFA, oprócz drużyn z miejsc 4 i 5, grała drużyna z najmniejszą liczbą żółtych kartek w sezonie.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: IlCapitano »

Klinsi64 pisze:Taka ciekawostka ;) De Rossi z powodu wykluczeń za kartki lub zawieszeń na podstawie zapisów video stracił już 35 meczów,czyli prawie cały sezon jeśli doliczymy karę jaką dostanie za uderzenie Lapaduli :D Co ciekawe jego pierwszą ofiarą był Jacek Krzynówek w pamiętnym meczu LM z 2004 roku ;)
Synonim porażki, wieczny przegryw. Na kapitana Romy i następcę Tottiego pasuje więc idealnie. Całe szczęście, że ten psychopata na mundialu w Niemczech wyleciał za czerwoną na prawie cały turniej(łokieć w głowę a jakże, Amerykanin cały we krwi) i wrócił dopiero na finał, bo nie miał okazji niczego więcej popsuć.
ODPOWIEDZ