Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Ciekawe jak to Juventus rozwiąże. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie mają wybranego trenera. Głównym powodem dla którego Allegri odchodzi są kiepskie relacje z piłkarzami. Skoro połowa kadry ma problem z trenerem to nie sprzedadzą 10 piłkarzy tylko zmienią trenera.

Generalnie to Juve jest nieco w kropce. Ronaldo to nie jest gość dla którego wodzem będzie Inzaghi. Ronaldo współpracował z Fergusonem, Mourinho i Anczelotem, czyli trenerami z najwyższej półki oraz z Zidane, który jako legenda był dla niego autorytetem. Bądźmy szczerzy - zdanie Portugalczyka ma tutaj kluczowe znaczenie. Poza tym jeśli Juventus chce grać o LM to ściągnie trenera, który dobrze radził sobie w tych rozgrywkach.

Wszystkie drogi prowadzą do Pocchetino. Ja myślę, że on doskonale zdaje sobie sprawę, że nie ma szans wygrać mistrza przy Guardioli i Kloppowi, którzy zgarniają po 90 punktów na sezon. W Turynie będzie o to o wiele łatwiej, a poza tym zagra w finale LM. Idealnie wpasowuje się do profilu trenera, jakiego szuka Juve.

No chyba, że City zostanie wywalone z Ligi Mistrzów to wtedy pewnie Guardiola odejdzie, ale przecież to się nie wydarzy.
piper
Posty: 24
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: piper »

To mało wiesz bo trener jest już zaklepany. Nad pewnymi trenerami pracuje się miesiącami więc nie rób z siebie guru.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Mój kolega jest szoferem Nedveda i mi donosi co i jak, zrozum.
piper
Posty: 24
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: piper »

Rozumiem.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Gra Milanu może tyłka nie urywa, ale wydaje mi się, że oni jakimś sposobem wygrają ze Spal. To cechuje ich wszystkie ostatnie wyniki. Niby takie mecze fity fifty, ale zawsze to oni wciskają tego gola i cieszą się z wygranej. Atalanta też raczej wygra, więc przed Interem bardzo ambitne zadanie w tej ostatniej kolejce, na którym oczywiście mogą się poślizgnąć. Ehh co za przeklęty sezon.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

no i co za tydzień zagramy mecz o wszystko z Empoli, które także gra o wszystko. Widząc to co się dzieje w tym klubie stwierdzam, że chyba się zesramy. Pytanie tylko czy Milan się także zesra, bo to również bardzo możliwe.

Atalanta 66 pkt
Atalanta 🆚 Udinese, LAZIO, Genoa, JUVENTUS, Sassuolo

Na pewno zagrają w LM, pewniak.

Inter 66 pkt
Inter 🆚 Juventus UDINESE, Chievo, NAPOLI, Empoli

Bardzo obawiam się meczu z Empoli (jak to w ogóle brzmi :oops: ), znając Inter możemy to zepsuć. A już nerwówka to będzie na pewno.

Milan 65 pkt
Milan 🆚 TORINO, Bologna, FIORENTINA, Frosinone, SPAL

Milan znając życie też się będzie bardzo męczył, ale mają taką przewagę, że grają ze Spal, które nie gra o nic, tak więc pewnie wymęczą remis, lub wygraną.
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Zależy. Empoli nie jest na takim jeszcze musku, zależy jaki tam ma bezpośredni z Genoą
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Speaker pisze: 20 maja 2019, 10:40 Zależy. Empoli nie jest na takim jeszcze musku, zależy jaki tam ma bezpośredni z Genoą
idąc tym krokiem rozumowania my też :D bo zależy jak tam Milan ze Spal ;)
Speaker
Posty: 865
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:16

Re: Serie A

Post autor: Speaker »

Trzeba wziąć pod uwagę każda sprzyjająca okoliczność :) No ja myślę że Krzysiu coś wcisnie i będzie 0-1 W SPAL więc to jakby wykluczam.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Nie ma wątpliwości, że był to sezon poniżej naszych oczekiwań. Jeżeli runda jesienna była jeszcze ok (39pkt) to już wiosnę mieliśmy na prawdę przeciętną (30pkt), dość powiedzieć, że w rundzie rewanżowej taki Milan zdobył 7 pkt więcej, a Atalanta nawet 11.

Liczyłem na jakieś 76-80 pkt, średnią powyżej 2 tak jak to robi sezon w sezon Napoli, a w zamian otrzymałem jeszcze gorszy wynik niż rok temu. Z pewnością przyczyniły się ku temu mecze na Meazza: na 19 wygraliśmy zaledwie 11, czyli aż 8 razy nie potrafiliśmy wykorzystać atutu własnego boiska. W tym mamy 2 porażki po 0-1 z Bolonią czy Parmą oraz tradycyjny pain in the ass z Sassuolo i Torino.
Z pewnością niedopuszczalne było też to, że nie potrafiliśmy na własnych śmieciach ograć wiosną nikogo spośród Romy, Atalanty, Lazio czy Juve. To nie przystoi.
Poza tym Inter przejawiał kilka niefajnych tendencji jak np stałe problemy ze strzelaniem goli, nie przekroczyliśmy nawet granicy 60. Nie potrafiliśmy wygrywać meczów jeśli pierwsi straciliśmy bramkę, tragicznie rozgrywaliśmy kontry, ale jednak nic nie przebije tego co odjebaliśmy z rzutami rożnymi. Być może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że mieliśmy ich najwięcej w Serie A, co za tym idzie pewnie i dużo jeśli wziąć ligi Top 5, a nie strzeliliśmy z tego ani jednego gola w lidze. Wczoraj spróbował de Vrij, no ale chyba nikt nie liczył, że to wpadnie. I to wszystko mając w składzie praktycznie co mecz, Skriniara, De Vrija, Icardiego, Vecino czy DD.

Jedyne za co chciałbym pochwalić tą drużynę to obrona bo za wyjątkiem meczu z Atalantą i Napoli to grała świetnie. Te 8 straconych goli trochę popsuło statystykę.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Di Lorenzo w Napoli,testy medyczne w czwartek...Il Capitano ociera łzy rękawem :D
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: KoBa »

miniu86 pisze: 27 maja 2019, 21:12 (...)ale jednak nic nie przebije tego co odjebaliśmy z rzutami rożnymi. Być może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że mieliśmy ich najwięcej w Serie A, co za tym idzie pewnie i dużo jeśli wziąć ligi Top 5, a nie strzeliliśmy z tego ani jednego gola w lidze.
Przypominam sobie 1 gola po rzucie rożnym w tym sezonie bezpośredniego - gol Icardiego w Rzymie w meczu z Romą. Oprócz tego jeszcze dwie bramki po rożnych ale to już albo po zgraniu (gol Vecino ze Spurs) albo po wrzutce po rozegraniu (gol De Vrija w derbach).

To jednak zdecydowanie za mało jak na ogrom rożnych, ten sezon zapamiętam miedzy innymi z rogali zatrzymujących się na obrońcy przy krótkim słupku.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Serie A

Post autor: Stryjek »

Nie rozumiem czemu Spaletti nie zmienil wykonawcy,jak nie idzie to trzeba zmienić wykonawce.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

Stryjek pisze: 28 maja 2019, 09:25 Nie rozumiem czemu Spaletti nie zmienil wykonawcy,jak nie idzie to trzeba zmienić wykonawce.
Przecież rożne wykonywało wielu zawodników, od Politano, Brozovicia po ostatnio nawet Perisicia.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Serie A

Post autor: Stryjek »

No wlasnie ktos z po za tej trójki powinien wykonywać.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Zmiany na stołkach trenerskich po przyjściu do Sampdorii Di Francesco zakończone. Prawdopodobne nic się już tutaj nie wydarzy. 7 zmian trenerskich z czego 5 z pierwszej dziesiątki tabeli. Tylko 4 obcokrajowców.



Atalanta: Gian Piero Gasperini
Bologna: Sinisa Mijalovic
Brescia: Eugenio Corini
Cagliari: Rolando Maran
Fiorentina: Vincenzo Montella
Genoa: Aurelio Andreazzoli (poprzednio Empoli)
Hellas: Ivan Jurić
Inter: Antonio Conte
Juventus: Maurizio Sarri
Lazio: Simone Inzaghi
Lecce: Fabio Liverani
Milan: Marco Giampaolo
Napoli: Carlo Ancelotti
Parma: Roberto D'Aversa
Roma: Paulo Fonseca
Sampdoria: Eusebio Di Francesco
Sassuolo: Roberto De Zerbi
Spal: Leonardo Semplici
Torino: Walter Mazzarri
Udinese: Igor Tudor
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Serie A

Post autor: Piter »

Obawiam się że nawet najbardziej przejrzysta wizja nie będzie w stanie odzwierciedlić tego jak ten sezon będzie zagadkowy i pełny niespodzianek.
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Wybraniec pisze: 22 cze 2019, 18:14 Tylko 4 obcokrajowców.
Z tego co kojarzę na początku tamtego sezonu jedynym obcokrajowcem był Velazquez w Udinese, który szybko poleciał, a jego miejsce zajął Nicola, więc mieliśmy samych włoskich trenerów w lidze. Także 4 obcokrajowców to całkiem nieźle.
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Re: Serie A

Post autor: Vancore »

Niby 4 ale tak naprawde to 3 z nich to niemal wlosi. Tudor Juric i Sinisa przesiaknieci wloska mysla szkoleniowa fest.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Calcio to ja, Calcio to mój sposób życia. Kiedy wstaje rano zanim pomyśle o tym co zjeść na śniadanie biorę do ręki smartfona i melduję się na fcinternews.it, fcinter1908.it, gazzetta.it oraz fcinter.pl żeby zrozumieć, co się dzieje.

Zdaje sobie sprawę, że dla 90% portalu obejrzenie choćby 30 meczów Interu w sezonie jest nie lada wyczynem, a co dopiero oglądanie spotkań innych Włoskich zespołów. Są jednak też ludzie tacy jak maverik, Vancore, Koba, Odet, Stachoo czy bulwa, którzy stosują podobny model jak ja i podobnie jak ja - po prostu żyją Calcio. Dlatego muszę zadać do pytanie:

Dobrze wiem co będzie robić w godzinach od 18:00 - 23:00 w Sobotę. Dobrze wiem, że podobnie jak ja będziecie dobrze bawić się w niedzielę w godzinach 18:00 - 20:00 obserwując tą żenadę. Natomiast nie wiem co zrobicie później.

Debiut przebudowanej Romy? Nainggolan kontra Balotelli? Sampdoria - Lazio? Co wybieracie, bo ja to już nie wiem. Chyba jak Balo znajdzie się w wyjściowym to obejrzę ten mecz.

EDIT: Balo jest zawieszony, także jeszcze nie zagra.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Balo ma zagrać w 5 kolejce dopiero...
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Serie A

Post autor: maverik »

Wybraniec pisze: 22 sie 2019, 19:59

Dobrze wiem co będzie robić w godzinach od 18:00 - 23:00 w Sobotę. Dobrze wiem, że podobnie jak ja będziecie dobrze bawić się w niedzielę w godzinach 18:00 - 20:00 obserwując tą żenadę. Natomiast nie wiem co zrobicie później.

Debiut przebudowanej Romy? Nainggolan kontra Balotelli? Sampdoria - Lazio? Co wybieracie, bo ja to już nie wiem. Chyba jak Balo znajdzie się w wyjściowym to obejrzę ten mecz.

EDIT: Balo jest zawieszony, także jeszcze nie zagra.
Na ten moment Sampdoria - Lazio, SPAL - Atalanta też ciekawa propozycja, ale raczej za Roma - Genoa. Jak w Genoi będzie Schone, Pinamonti to się zastanowie. Brescia z Milanem, no i Cagliari wiadomo się obejrzy za tydzień.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

Roma-Genoa zdecydowanie, nowy egzotyczny trener, Mancini i ten cały Pał Lopez. Nie fascynuje mnie jakoś ten zespół, ale ciekawi, czego nie mogę powiedzieć o śmierdzącym Lazio. A Atalanta się specjalnie nie zmieniła i pewnie będzie po prostu Atalantą.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Lazio niezwykle cuchnące gówno, potwierdzam. Nie wiem po co taki gównoklub wogole istnieje
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

Niesamowicie fascynują mnie spotkania z udziałem beniaminków. Brescia i Lecce (dodatkowo z wiadomych przyczyn) to moi faworyci do weekendowej kontemplacji calcio. Poza tym jestem bardzo ciekaw Cagliari pod wodzą Nainggolana i Fiorentiny z Riberym.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Jestem ciekaw Fiorentiny z nowym/starym trenerem. Liczę tu na pierwsze kłopoty Napoli.

W ndz szczególnie interesuje mnie postawa nowej Sampdorii (nowej, bo nowe twarze na bosku plus trener) w starciu ze starym dobrym Lazio.

Cieszy że wreszcie wraca Serie A.

Pozdr.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Serie A

Post autor: Wybraniec »

Calcio rusza już dzisiaj. Aktualnie kontempluje poranne espresso obmyślając jednocześnie jakie tematy będą dzielić kibiców Interu podczas tegorocznego sezonu. Dziś mamy klapki na oczach, nie myślimy realnie, logicznie, wyłącznie fiutem i ja to rozumiem. Rzeczywistość zawsze jest jednak inna, przedstawiam wam już teraz pola do debaty, które przed nami:

1. Nicolo Barella - placek czy potrzebuje czasu?
2. Antonio Conte - włoski beton czy geniusz?
3. Lautaro Martinez - argentyńskie beztalencie czy nowy Diego Milito?
4. Romelu Lukaku - belgijski kloc czy świetny napastnik?
5. "Moglibyśmy grać 4-2-3-1, a nie tym gównianym 3-5-2. Trójka z tyłu nigdy nam nie wychodziła"
6. "Suning to gołodupce"
7. "Kiedy w końcu wygramy Scudetto?"
8. "Przegraliśmy z Udinese, bo naszym nie chciało się grać. Jak zwykle mobilizują się tylko na Juve i Milan"
9. "Czy w końcu wygramy z Sassuolo?"
10. "Nie mamy rozgrywającego."
11. Czy Gabigol wróci?
12. D'Ambrosio > Godin, Vecino>all by VVujek.

Dobrze, że się już to zaczyna. Nie tęskniłem za Calcio całe lato, naładowałem akumulatory i teraz jestem gotowy.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Wybraniec pisze: 24 sie 2019, 08:57
1. Nicolo Barella - placek czy potrzebuje czasu?
2. Antonio Conte - włoski beton czy geniusz?
3. Lautaro Martinez - argentyńskie beztalencie czy nowy Diego Milito?
4. Romelu Lukaku - belgijski kloc czy świetny napastnik?
5. "Moglibyśmy grać 4-2-3-1, a nie tym gównianym 3-5-2. Trójka z tyłu nigdy nam nie wychodziła"
6. "Suning to gołodupce"
7. "Kiedy w końcu wygramy Scudetto?"
8. "Przegraliśmy z Udinese, bo naszym nie chciało się grać. Jak zwykle mobilizują się tylko na Juve i Milan"
9. "Czy w końcu wygramy z Sassuolo?"
10. "Nie mamy rozgrywającego."
11. Czy Gabigol wróci?
12. D'Ambrosio > Godin, Vecino>all by VVujek.

Dobrze, że się już to zaczyna. Nie tęskniłem za Calcio całe lato, naładowałem akumulatory i teraz jestem gotowy.
1. Potrzebuje czasu, ale niewiele
2. Geniusz
3. Beztalencie.
4. Po prostu belgijski napastnik :)
5. Wolę to 3-5-2, od gry skrzydłami wymiotowałem :/
6. Trudno powiedzieć, po prostu myślą.
7. w 2020
8. Przy Conte będzie mobilizacja na Lecce.
9. Tak, ale raz :)
10. Bo po co? a serio, przecież Brozo dyryguje.
11. Jezu, NIEEEEE
12. Oby nie :)

Pozdr.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Serie A

Post autor: Piekarz »

No tak, pokusiłem się na maraton z Serie A w pierwszej kolejce i ledwo wysiedziałem na pierwszym meczu, i tak oglądając go z przerwami. Juventus jakby nie zmienił trenera, jakby po prostu niewiele zmienił - nudny, cyniczny, grający na półsprzęgle, wygrywający 1-0 po gównogolu z bezradną włoską drużyną. Oglądanie Juve z małymi zespołami niestety dalej nie będzie miało chyba większego sensu tak jak przez ostatnie parę lat. Tak mnie wymęczyli, że prawie straciłem ochotę na wieczorny spektakl we Florencji. Jedyny pozytyw tego meczu to VAR, dzięki któremu Klaun Szopi rozpoczyna ligę bez gola.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze: 24 sie 2019, 20:03 No tak, pokusiłem się na maraton z Serie A w pierwszej kolejce i ledwo wysiedziałem na pierwszym meczu, i tak oglądając go z przerwami.
:D miałem tak samo,o 19:30 przełączyłem na Kiepskich,ale Napoli obejrzę,bo to ekipa do której powinniśmy w tym sezonie równać...Dybala cały mecz na dupie więc mały płomyczek jeszcze się tli,chociaż różnica w wycenie obu piłkarzy plus zamieszanie z prawami do wizerunku raczej przekreśla ten ruch,za mało czasu
ODPOWIEDZ