Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Andy »

Bardzo cieszy remis Milanu..choć jak to Mirek napisał nie do końca..wiadomo..za trzy dni potyczki pierwszej rundy CL..jeżeli tak będzie się prezentowała drużyna Leonardo to cieńko to widze..a szkoda bo drużyny Włoskie mogłyby wkońcu zajść dalej aniżeli wyjść z grupy ;)...co do meczu Juventusu z Lazio ?! Hmm..nie wiem co komentatorzy widzieli w grze Juventusu :|..bo dla mnie nie grali jakoś porywająco..remis byłbym tam idealnym odzwierciedleniem tego co się działo na boisku niż dwubramkowe zwycięstwo Starej Damy.

Na razie widać że szczęście im sprzyja...ale wkońcu powinie im się noga :D..a my wrócimy na swoje miejsce w tabeli :)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

jake7 pisze: Przy golu dla Lazio byl spalony, kto ogladał transmisje gdziekolwiek indziej, niz na necie, to widział powtorki. Łapcie skrina: http://img225.imageshack.us/img225/3204/laziojuve.jpg
zawodnik na spalonym to zdaje się Diakite, który w tej sytuacji nawet piłki nie dotknął :roll:
Biały
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:11
Lokalizacja: Ciechanów

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Biały »

Sędzia przecież nie odgwizdał spalonego tylko faul :) Zresztą podczas transmisji było widać, że liniowy nie podniósł chorągiewki. Poza tym Diakite był na pozycji spalonej, a jeśli nie dotknął piłki lub nie przeszkadzał bramkarzowi w interwencji, to sędzia nie ma podstaw do odgwizdania spalonego.
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce" - Peppino Prisco

M. ;**

http://www.youtube.com/watch?v=-v3IVxeix1Y&nbsp; "Bassiamo i toni" ;D
jake7
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2009, 15:38

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: jake7 »

Co do sytuacji, w ktorej gola strzeliło Lazio - sędzia miał prawo odgwizdac spalonego, ze wzgledu na fakt, ze Diakite absorbowal uwage obrony i bramkarza. No ale po obejrzeniu powtorek tej sytuacji, faktycznie wydaje sie to głupie. Faul na Legro? Byc moze, ale... I tak są kontrowersje. Arbitra ratuje jedynie fakt, ze gwizdnął wcześniej - jeszcze przed tym, jak piłka zatrzepotała w siatce. Tak czy siak, teraz wydaje mi sie, ze sędzia popełnił bląd.

Juventus nie gral najlepiej, grał momentami słabo - co wyraznie napisałem wyżej. Ale mecz mimo wszystko był wyrownany. Skoro "Chuchu" pisze o fartownym zwycięstwie, to znaczy, ze to samo musialby napisac gdyby wygrało Lazio. Obie strony mialy wiele sytuacji do strzelenia gola (Trezeguet nie wykorzystal dwoch sytuacji niemal sam na sam, w tym w przypadku 2 strzelał z 5 metra).

W porownaniu z występem z Romą, gralismy słabo, bo stac Nas na duzo, duzo wiecej. I nikt nie napisal, ze Juventus zagrał trzy swietne mecze. Zagralismy poprawnie z Chievo, ktore nie mialo ani jednej sytuacji do strzelenia gola; zagraslimy tez bardzo dobrze z Romą. Z Lazio bylo juz duzo gorzej; ale nie trzeba zapominac, ze i tak - mimo kiepskiej gry Juve - spotkanie bylo po prostu na remis. I mowie to bardzo obiektywnie, bo moglbym sie upierac, ze przeciez mielismy wiecej sytuacji, a Lazio jedyne zagrozenie stwarzało po strzałach z dystansu (Amauri zmarnował swietna kontre po ktorej dostał piłke w pole karne od Giovinco; zmarnował tez wrzutke Grosso, kiedy to wystarczył minimetr aby wpakowal pilke do siatki, etc).

No ale w przeciwienstwie do El_Trollero, Chuchu, czy innych kibicow Interu, potrafie zachowac obiektywizm i wiem, na co stac moja ulubiona druzyne. Powtarzam jeszcze raz; wg mnie, wczorajsze spotkanie powinno zakonczyc sie bramkowym remisem - 1:1, albo 2:2. To bylby wynik sprawiedliwy. Jednak, mielismy wczoraj w skladzie Chielliniego, Marchisio i Buffona, ktorzy zagrali swietne zawody, wiec wygralismy.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 12:08 przez jake7, łącznie zmieniany 1 raz.
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Grajas »

Jeśli juve wygrywa z Lazio które gra bez swoich najlepszych graczy:Rochci,Pandev,Zarate,Ledesma tylko i wyłącznie dzięki pomyłkom sędziego to tylko pokazuje ich słabość.Błędy sędziego absolutnie wypaczyły wynik tego spotkania.Najpierw tylko z sobie znanego powodu przerywa akcje Rzymian po których pada bramka,potem nie gwizdze ewidentnego faul na jednym z zawodników Lazio a chwilę potem pada bramka dla juventusu,żenada.Lazio powinno wygrać to spoktanie,byli lepsi ale to juventus strzelał ,wcale mnie to nie dziwi tak było od zawsze.
Milan zremisował ,nie oglądałem tego meczu ale wynik mówi sam za siebie.Aż mi ich szkoda.
Dziś czekam na mecz kolejki na Stadio Luigi Ferraris,mam nadzieję tylko że sędzia nie będzie głównym bohaterem meczu jak wczoraj.Trzymam kciuki za Genua ,choć Napoli też bardzo lubię.
jake7
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2009, 15:38

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: jake7 »

Tylko, ze nie jest powiedziane, ze Pandev i Zarate zagraliby lepiej od Cruza i Foggi, ktorzy naprawde sporo krwi napsuli obronie Juventusu. Zresztą, też mógłbym powiedziec, ze gralismy bez Cannavaro, Zebiny, Sissoko, Iaquinty i Del Piero, ale to nie ma sensu, bo o niczym nie świadczy. Bardzo dziwne jest to, ze tylko i wylacznie tutaj, kibice Interu pocieszają się takimi głupotami; na Juvepoland wielu fanów Interu ma zupelnie inne zdanie, co do wczorajszego meczu.

Stąd wniosek taki, ze pewnie 90% osob z tej strony nie widziało nawet tego spotkania ;]

Aha i nie wiem o jakim faulu kolega wyżej mówi, zwłaszcza, ze przy pierwszej bramce Juventus wyprowadził swoją akcje od własnego pola karnego ;] Lazio miało dużo czasu, aby odebrac piłkę. To moze jeszcze powiedzmy sobie, ze piec minut przed zdobyciem gola druzyna z Rzymu dostala nieslusznie róg; co jak sie okazuje było gigantycznym bledem arbitra, bo gdyby nie to, to przecież by nie bylo tego "rzekomego" faulu przy 1 bramce.

Niektorzy tutaj to juz zmierzają do oczywistego absurdu ;]
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 13:29 przez jake7, łącznie zmieniany 1 raz.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Piekarz »

No i dwa mecze za nami. Milan zremisował, ale moim zdaniem zasłużył na porażkę. Zabrakło tylko zdecydowania i dokładności w ataku Livorno i skrupulatności sędziego (około 80 minuty Livorno powinno mieć rzut karny). Mnie tacy Rossoneri cieszą bez żadnego "ale", bo Milanowi jako jedynej drużynie Serie A nie życzę powodzenia w LM.

I drugi mecz... Juve nieszczególnie zasłużyło na wygraną, sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Gervasoniemu przydałby się chyba mały odpoczynek od sędziowania, popełniał mnóstwo błędów. Jeśli chodzi o "gola" Lazio, sytuacja mocno dyskusyjna, ale moim zdaniem powinien być uznany. Żałuję, że Zarate nie mógł zagrać. Szkoda - ale pewnie odbije się to na Juve w innym meczu, kiedy już będą zasługiwali na zwycięstwo, a zremisują.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Mora »

Juve w meczu z Lazio moze i nie zachwyciło ,ale jako jedna z 3 drużyn ma komplet punktów i zdają się potwierdzać słowa fachowców:Juventus zrobił znakomite transfery i do końca będzie walczyć o scudetto z Interem.A tak na marginesie:przez lata piłkarską stolicą Włoch był Mediolan (obecność Milanu i Interu) ,tymczasem w tym sezonie po 3 kolejkach stolicą piłkarską jest Genua :-P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Świru
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2009, 17:48
Lokalizacja: Ostrowiec Św. / Kielce

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Świru »

Faaaakt, myślałem do tej pory że Genoa to pic na wode, przereklamowany zespół licząc tym samym że Napoli wywiezie co najmniej remis... jak bardzo się myliłem :P Oj ciężki Azurri mają początek sezonu biorąc pod uwagę wyjazdy (Palermo, Genoa)
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Tomek8990 »

Genoa ładnie się wzmocniła nawet przed sezonem i będą w czołówce, punkty faworytom do mistrzostwa może urwać, wierzę że Juventusowi hehe a wtedy Inter zbuduje przewagę... :P
Forza Inter:)
IlCapitano

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: IlCapitano »

Sytuacja w tabeli z każdą kolejką się krystalizuje, z dwóch genueńskich zespołów w czubie tabeli z kompletem zwycięstw pozostała tylko Sampdoria. Genoa doznała dziś porażki w Weronie, i to bolesnej bo aż 3-1. Myślę jednak, że szybko sobie to odbiją, wygrywając w czwartek z Juventusem. Juve podobnie jak Inter, nic nie gra a wygrywa, jednak za 4 dni na Marassi przywita ich świetnie grająca u siebie, i podwójnie zmotywowana po dzisiejszej klęsce Genoa. Ogólnie rzecz biorąc po najbliższej kolejce w tabeli może dojść do dużych roszad, bowiem dojdzie do takich szlagierów jak spotkanie Fiorentiny z Sampdorią, Interu z Napoli oraz Genoi z Juventusem. Po tej kolejce zobaczymy na co naprawdę stać zespoły z Genui i Juventus, bo wierzę, że mimo swojej obecnej dyspozycji i zaledwie dwóch dni przerwy Inter wygra ze słabym Napoli i wskoczy na fotel lidera. Zostając jeszcze na chwilę przy Napoli uważam, że po porażce z Interem posade straci trener Donadoni. Żal mi się robi, kiedy patrze, że drużyna o takim potencjale tkwi w środku tabeli podczas gdy powinna walczyć o najwyższe cele.
neapolitan
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2009, 21:17
Lokalizacja: Napoli.com.pl
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: neapolitan »

Witam wszystkich. ;) Jestem kibicem SSC Napoli, drużyny, która dobrze się wzmocniła, przyszedł do Neapolu Quagliarella, Zuniga czy Cigarini. Drużyna ta ma wielki potencjał, zaś na 4 spotkania w Serie A 2 przegrała, 1 zremisowała, 1 wygrała. W ostatni weekend zremisowali z Udinese Calcio. Cóż... Donadoni ma problem i to duży, jeśli jego ekipa nic nie ugra jeszcze przez parę spotkań, pewnie zostanie zwolniony. Już po meczu z Genoą (przegrana 4-1) mówiło się, że idealnym kandydatem jest były trener Bari Antonio Conte czy chociażby Delio Rossi. Po tym prezydent klubu zaprzeczył temu wszystkiemu i dał następną szansę Donadoniemu. Po meczu z Bianconerimi sam się już niezapokoił. W środę mecz z Wami, czyli Interem Mediolan. Będzie ciężko, tym bardziej, że wyjazd. Zobaczymy ;) FORZA!
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

Szczerze mówiąc to upatrywałem w Napoli rewelację rozgrywek w tym sezonie ale jak na razie na to się nie zanosi. Zaskoczyła mnie natomiast Sampdoria, która jest po 4 kolejkach na prowadzeniu w Serie A w efektownym stylu zdobywając komplet punktów.

Zawiodła mnie w ostatniej kolejce Genoa, która przegrała w Weronie z Chievo 1-3 pomimo dobrej gry w poprzednich spotkaniach.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

To,że Milan zremisował dzisiaj z Bari to cud i zasługa Storariego. Nasz rywal,ale żal patrzeć na to co u nich się dzieje.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Tomek8990 »

Najbardziej utkwił i zaimponował mi z początkiem sezonu zawodnik Udinese, czyli Di Natale. Z pośród 10 goli zdobytych przez ten zespół, 8 z nich to autorstwo tego napastnika. Wyborowa forma, niech strzela naszym najgroźniejszym rywalom, oby na Interze się zatrzymał... :p

Na plus postawa Sampdorii. Juve znowu zremisowało, gorycz porażki w Genoi troszkę zmalała, sezon może być ciekawy za sprawą Sampy, myślę, że druga drużyna z Genoi również sprawi kilka niespodzianek. Łatwo nie będzie ale wierzę w końcowy sukces Interu.   
Forza Inter:)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Milan dalej totalne dno, Genoa robi swoju,chyba odbudowuje się Roma. W meczu kolejki do przerwy Palermo miażdży Juve i jest to zaj... wiadomość:)
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: forzaragazzi »

Obejrzałem pierwszą połowę meczu Palermo-Juve oraz obszerny skrót całego spotkania i tak sobie myśle czy my nie moglibysmy sciągnąć np takiego Bresciano który kosztowałby grosze, dawał z siebie wszystko i generalnie byłoby z niego 2 razy więcej pozytku niż np Vieiry nie mówiąc o ryszardzie  :/  Tak poza tym to mamy lidera. Nie spodziewałem się tego po naszych 2 ostatnich występach  :P Po przerwie Juve- Fiora, Genoa-Inter no i na deser Milan-Roma. Bedzie się działo!
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Pierwszy mecz po przerwie dosyć udany dla nas-Juve zremisowało z Violą. Wygrać z Genoą i 4 pkt przewagi nad Juve:)
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Chuchu »

Tak jak co roku - przed sezonem wielkie zapowiedzi rywali Interu, że tym razem to oni zdobędą scudetto, wielka polemika i wymiana zdań ale Inter po raz drugi w tym sezonie rozbija jednego z kandydatów do walki o mistrzostwo. Najpierw rozbił 4-0 Milan teraz 5-0 Genoę. Juventus natomiast zremisował z Fiorentiną u siebie 1-1 i po 8 kolejkach traci do nas już 4 pkt.

Zobaczymy jak długo wysokie tempo utrzyma Sampdoria. Dzisiaj gra w Rzymie z Lazio. Mają jednak nad Interem, Juventusem, Fiorentiną, Genoą i Romą pewną przewagę - nie grają w europejskich pucharach i mogą się w 100% skupić na lidze. Swoją drogą to ciekawe jak ta sama Sampdoria, która w poprzednim sezonie zajęła chyba 13 miejsce teraz jest w ścisłej czołówce :) Czyżby zmiana trenera miała aż tak duże znaczenie? Podstawowy skład jakoś znacząco się nie zmienił więc wszystko wskazuje na to, że to właśnie zasługa Del Neriego :)
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Filip© »

Myślę, że jest to podobna sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy to Napoli i Udinese było taką niespodzianką, wkrótce wszystko wróci do normy. Tak sobie pomyślałem, że nie mamy godnego rywala do walki o Scudetto. Na początku dużo mówiło się o Juventusie, Ja twierdziłem, że właśnie Genoa sprawi nam najwięcej problemów, a jednak... Liczę na 5 Scudetto i wyrównanie rekordu Grande Torino... 
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Seba »

Filip© pisze: Liczę na 5 Scudetto i wyrównanie rekordu Grande Torino... 
Z tego co wiem, to rekord już wyrównaliśmy, a teraz mamy szanse ustanowić nowy. Co do Sampy to prędzej czy później spuchną. Rok temu Udine i Lazio także do pewnego momentu dotrzymywały nam kroku. Przyjdzie jakaś porażka, kilka kontuzji i zaczną sie schody.
Obrazek
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Filip© »

a tak mój błąd... miało być 'poprawienie'. Jedyne co mnie martwi, że nie możemy gry z Serie A przełożyć na Ligę Mistrzów, ale to nie temat na tego typu dywagacje...
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

Sampa już spuchła. Odrodził się Milan-za wcześnie go skreśliłem. Nadal zawodzą rzymskie zespoły, chimeryczny jest Juventus,ale i tak jest naszym głównym przeciwnikiem.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
interm
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2007, 12:09

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: interm »

Milan sie odrodził gra już coraz lepiej powrócił z dalekiej podróży widać dopiero teraz pracę Leonardo obok Milanu groźny jest Juventus a reszta myśle że niebedzie się liczyć
proba1
Posty: 190
Rejestracja: 7 lis 2007, 23:50

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: proba1 »

JA mysle ze wyskok Milanu to bedzie cos jak Sampa z poczatku sezonu niedlugo znowu spuchną
- Polska jak prostytutka biega od jednego do drugiego - to do Napoleona, to do Szwedów, to do Niemców. A potem mówi, że wszystkiemu winna jest Rosja -
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

Milan to nie młokosy żeby puchli. Myślę, że trochę zwolnią ale pierwsza 4 w ich zasięgu jak najbardziej.
God protect me
interm
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2007, 12:09

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: interm »

Sądze również że Genoa bedzie mocna w pierwszej piątce skończy sezon
Matios
Posty: 107
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:32

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Matios »

Jestem mile zaskoczony postawa Milanu w ostatnim czasie, gra i wyniki sa coraz lepsze. Niestety martwi mnie postawa Interu, ktory gra jednak w kratke.. Dobrze, ze Juventus czesciej niz my w  tym sezonie przezywa ciezkie chwile i mam nadzieje, ze zostanie tak do konca..
Ostatnio zmieniony 13 lis 2009, 11:44 przez Matios, łącznie zmieniany 1 raz.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: Nen »

My w kratkę gramy o piąte mistrzostwo z rzędu :) Nigdzie mistrz nie wygrywa wszystkich meczy :)
God protect me
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Serie A 2009/2010

Post autor: yoda79 »

My właśnie miażdżymy reszę Matios regularnością, wygrywamy nawet jak słabo gramy :)
Zazwyczaj oczywiście.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
ODPOWIEDZ