Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
jurek09
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2010, 14:49

Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jurek09 »

Dzisiaj w Neapolu o godzinie 9:30 rozpoczęła się rozprawa w sprawie afery calciopoli... tak tej samej, która zakończyła się4 lata temu. Jednakże pod koniec marca adwokaci Luciano Moggiego ogłosili, iz są w posiadaniu nowych dowodów w tej sprawie w postaci nagrań prowadzonych między innymi pomiędzy Morattim, Facchettim a Bergamo (w tamtym okresie był on odpowiedzialny za desygnowanie sędziów na mecze Serie A).

Pełna relacja z dzisiejszej rozprawy znajduje się na http://www.goal.com/en/live-update/105/ ... trial-live (j. angielski) w języku polskim jest dostępna na http://juvepoland.com/news.php?id=15832.

Według mnie sprawa jest co najmniej dwuznaczna. Możne nawet dojść do sytuacji, w której Inter zostanie mocno dotknięty przez tę aferę.

Dziwi mnie również fakt ze milczą o tym serwisy poświęcone Interowi, a we Włoszech jest naprawdę głośno o tym.

Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 00:23 przez jurek09, łącznie zmieniany 1 raz.
KŁANIEŚ
Posty: 308
Rejestracja: 1 lut 2008, 13:48
Lokalizacja: Toruń

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: KŁANIEŚ »

Milczą na ten temat nie tylko serwisy Interu, ale także wszystkie strony poświęcone włoskiej piłce i ogólnie, poważne i znaczące serwisy sportowe. Tylko na judepoland można znaleźć takie revelacje. Nie przypadkowo. Kibice juventusu od dwóch tygodni żyją tylko tym, no ale co im pozostało w tej chwili? No bo nie Coppa Italia...

Jak news zaczyna się od "Tuttosport twierdzi..." to w polskim tłumaczeniu "Gazeta Fakt podaje..." :D No i te rodzime newsy nawet czasem onet zapoda na stronie głównej żeby komentujący mieli pole do popisu i niezły ubaw :D
100% Anti Juve
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 00:55 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Dai Forza Inter Facci Un Gol, Solo Per Noi !
Obrazek
C'e Solo L'Inter... Magica Inter...
Obrazek
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

jurek09 pisze: Co o tym sądzicie?
Sądzę, że trzeba poczekać aż ktoś postawi zarzuty.

Ja sam do tej pory nic nie napiszę i nic nie powiem na ten temat, ani tu, ani na jp, ani nigdzie. Jak mnie znajomi pytają to odpowiadam, że "nie wiem, zobaczymy co będzie".



Up * nie mieszaj. Tuttosport - Juvesport.


Swoją drogą nie pisze samo Tuttosport, a piszą wszyscy, tylko Tuttosport najwięcej.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 01:06 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
NdOrom
Posty: 91
Rejestracja: 7 wrz 2006, 15:25
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: NdOrom »

Jednak faktem jest, że proces zostal ponownie otwarty, znalazly sie nowe rozmowy... Nie wiemy co prawda jakiej tresci, ale spodziewac sie mozna wszystkiego, poczawszy od sfaszowania dowodow, na calkowitym kretactwie Interu... Jasne, ze chcialbym aby nasz klub nie byl w to zamieszany itd., ale na chwile obecna trzeba zwyczajnie wstrzymac oddech... Co tak naprawde kazdy ma zauszami nie dowiemy sie nigdy, wydarzcy moze sie wszystkiego... niestety... Spodziewalem sie 4 lata temu, jakis dowodow na Inter, spodziewac sie moge i teraz... Wlosi to narod podobny do naszego... Korupcja zreszta jest tam na porzadku dziennym... Co by nie bylo z Interem na zawsze
nizzre
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:51

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: nizzre »

Trzeba poczekać, nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Spokojnie sobie czekam i tyle w temacie. Teraz spokoj najważniejszy, szczegolnie dla piłkarzy.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Waldini »

Moggi dostał po dupie, więc stara się ubazgrać kałem wszystkich wkoło. Zgodnie z zasadą, jak  wszyscy są brudni, to mój brud nikomu nie rzuci się w oczy. Nie wiem czemu Wy pękacie, przecież jesteśmy czyści. Ja tego procesu nawet nie śledzę, bo i po co? To, że na Jubepoland będzie wielka podnieta można było założyć od samego początku. Oni od 4 lat żyją tylko tym, żeby dobrać nam się do dupy, bo co im innego pozostało? Sukcesów żadnych, postępująca frustracja, to znajdują temat zastępczy. Proponuję zamknąć ten wątek, bo chyba nie macie ochoty rozmawiać o pierdołach? Zresztą zaraz pojawi się tu mnóstwo użytkowników rodem z jubepoland.
jurek09
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2010, 14:49

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jurek09 »

No tak Panowie ale tu już nie chodzi o to, że pisze o tym Tutosport czy Juvepoland. Sprawa trafiła do sądu i na tej wczorajszej rozprawie 75 nagrań i 3 tysiące zapisów rozmów zostało uznane przez sąd jako istotne dowody. Sam ten fakt świadczy o tym że nie są to jakieś zwykłe dziennikarskie plotki. Przyznaje, że na początku można było mieć wątpliwości co do całej tej sprawy. W tym momencie uważam iż warto na ten temat dyskutować zamiast siedzieć cicho i udawać że nic się nie dzieje.
Waldini
Posty: 326
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Waldini »

jurek09 pisze: No tak Panowie ale tu już nie chodzi o to, że pisze o tym Tutosport czy Juvepoland. Sprawa trafiła do sądu i na tej wczorajszej rozprawie 75 nagrań i 3 tysiące zapisów rozmów zostało uznane przez sąd jako istotne dowody. Sam ten fakt świadczy o tym że nie są to jakieś zwykłe dziennikarskie plotki. Przyznaje, że na początku można było mieć wątpliwości co do całej tej sprawy. W tym momencie uważam iż warto na ten temat dyskutować zamiast siedzieć cicho i udawać że nic się nie dzieje.
O czym Ty chcesz dyskutować? Jest sprawa, bo była i ciągnie się już jakiś czas, nikt specjalnie nowej nie otworzył. To jest sprawa przeciwko Moggiemu, a nie przeciw nam! Mówisz, że sprawa trafiła do sądu? Tak, już dawno temu! A to jest jej dalszy ciąg, to że Moggi teraz wyciągnął jakieś bzdury, to jego linia obrony i szczerze to mnie to nie obchodzi, bo "nie mam na to czasu i mam co innego do roboty".
Karpik
Posty: 709
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:34
Lokalizacja: Dom!

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Karpik »

Gdybyśmy jeszcze cokolwiek wiedzieli o tej sprawie to proszę bardzo. Wyjdą brudy - podyskutujemy. Nie ma co gdybać.
Obrazek

By Kropasz
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: GULI »

a czy ten cały Jureczek09 nie jest czasmi tym łajdakiem co napisał ten gówniany komentarz pod newsem i wypowiedzia Prandelliego bo mi sie zdaje ze tak!!??? prosze adminów o sprawdzenie tego!
Obrazek
jurek09
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2010, 14:49

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jurek09 »

Nie ma oczym... hmmm kilka rozmów zostało ujawnionych oto i one:
1.

Bergamo: Rozmawiałem z Facchettim, by podtrzymać przyjazną atmosferę, o której obaj wiemy. Wszyscy docenili to, co zdziałaliśmy w temacie Gabriele i Palanki, dlatego pomyślałem, żeby dać obu poprowadzić mecze Coppa Italia. Jednego przydzieliłbym wam, do Interu, jednego dałbym do sędziowania Milanowi...
Moratti: W porządku...
Bergamo: Chcieliśmy wywołać pozytywne wrażenie...
Moratti: Jasne, jasne...
Bergamo: Facchetti się na to wszystko zgodził...
Moratti: No i dobrze, w środę przed meczem jakoś go jeszcze złapię...
Bergamo: Na pewno będzie mu bardzo miło...
Moratti: Pójdę do niego się z nim przywitać...
Bergamo: W tym wypadku nie będzie losowania tylko normalny przydział, więc na wasz mecz dałem Gabriele i dwóch takich niezłych asystentów...
Moratti: Nie no jasne, Gabriele zawsze dobrze sędziował, bardzo równo, do niego nigdy żadnych zastrzeżeń nie miałem...
Bergamo: Na pewno ucieszy się, kiedy się z nim przywitasz...
Moratti: Dzięki piękne, na pewno w środę przed meczem go jakoś znajdę

2.

Bergamo: Panie Moratti, mówi Bergamo...
Moratti: Miałem do pana dzwonić, bo chciałem panu powiedzieć, że ten chłopak (Bertini) poradził sobie dzisiaj świetnie, choć mogło skończyć się beznadziejnie...
Bergamo: Mecz z Sampdorią zrobił się bardzo trudny, ale i liniowi chyba nieźle pracowali...
Moratti: Tak, powiedziałem im to po meczu. Powiedziałem, że mają niezły wzrok, to już drugi raz... Dobrzy są, wyłapują wszystko. Zapytałem, jakim cudem to wszystko widzicie, wyłapujecie... Tylko mrugnęli do mnie okiem...
Bergamo: No i co, robimy dziesięć fajnych wyników z rzędu, co?
Moratti: Tak w ogóle to myślałem, żeby zadzwonić do pana jeszcze wczoraj wieczorem, bo wracałem właśnie od tego chłopaka (Bertiniego), który świetnie dał sobie radę. Potem jak zwykle dostaję telefony od tych, którzy są zadowoleni, i od tych, którzy nie są...

3.

Facchetti: Witam Paolo, mówi Facchetti.
Bergamo: Witaj Giacinto.
Facchetti: Idę właśnie na stadion, ale widziałem się już z moimi i powiedziałem im, żeby zachowywali się wobec Bertiniego taktownie i przystępnie.
Bergamo: Zobaczysz, to będzie piękny mecz.
Facchetti: Fajnie.
Bergamo: Bertini jest w stanie poprowadzić naprawdę ładny mecz.
Facchetti: Jasne jasne, bardzo dobrze.
Bergamo: Powiedzmy, że wygramy ten mecz razem.
Facchetti: No, chciałem tylko powiedzieć, że już to załatwiłem. (nawiązując do faktu, iż rozmawiał z drużyną i zaapelował o dobre zachowanie wobec Bertiniego)
Bergamo: Przekonasz się sam, że wszystko pójdzie tak, jak powinno, a poza tym drużyna w końcu zaczyna wierzyć w siebie i robić te wyniki...
Chrisu

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Chrisu »

haha jawnie dialogi sobie piszą xD co za ludzie
KŁANIEŚ
Posty: 308
Rejestracja: 1 lut 2008, 13:48
Lokalizacja: Toruń

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: KŁANIEŚ »

Proszę o usunięcie komentarza powyżej zamieszczonego przez "jurek09". Użytkownik zarejestrował się na forum tylko po to by wzniecać kłótnie i podburzać kibiców Interu. Rozmowy wklejone przez tego użytkownika są tłumaczenia by juvepoland.com, czyli skopiowane z niewiarygodnego źródła i nie jest to żadna oficjalna wersja tłumaczenia, a tym bardziej obiektywna. dziękuję.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 12:57 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Dai Forza Inter Facci Un Gol, Solo Per Noi !
Obrazek
C'e Solo L'Inter... Magica Inter...
Obrazek
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

Jeden szczegół Kłanieś - Z jp czy nie, tam i tak już zwracali uwagę, że jest źle tłumaczone i nawet poprawiali. Sam nie wiem czy jest dobrze gdziekolwiek na polskich stronach, bo nie chce mi się tego czytać. Ja po prostu czekam, aż są powie co o tym myśli.
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: forzaragazzi »

Z tego co wiem samo kontaktowanie się z Bergamo nie było niedozwolone. Ważne jest co z tych rozmów wynikało. Powyższe rozmowy to rzeczywiście rozmowy "by juvepoland" i jestem do nich sceptycznie nastawiony.  Jeżeli wypowiedzi Bergamo "Powiedzmy, że wygramy ten mecz razem." i "No i co, robimy dziesięć fajnych wyników z rzędu, co?" zostały dobrze przetłumaczone to rzeczywiście jest coś na rzeczy. Jeżeli niezawisłe sądy uznają nas za winnych jakichś wykroczeń to możemy spodziewać się kary ale myslę że w najgorszym wypadku będzie to odebranie scudetto za sezon 05/06, grzywna i jakieś punkty ujemne na nowy sezon. Nie rozumiem natomiast kompletnie kibiców Juventusu którzy żądają  swojego uniewinnia i odszkodowania np ze strony Interu  :lol2: Co ma piernik do wiatraka  :roll: Jeżeli w wyścigu na 100 metrów 2 pierwszych zawodników dyskwalifikuje się za doping a po jakims czasie dyskwalifikuje się 3 zawodnika to tytuł zwycięscy nie wraca do pierwszego dopingowicza.
IlCapitano

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: IlCapitano »

Waldini pisze: Moggi dostał po dupie, więc stara się ubazgrać kałem wszystkich wkoło. Zgodnie z zasadą, jak  wszyscy są brudni, to mój brud nikomu nie rzuci się w oczy. Nie wiem czemu Wy pękacie, przecież jesteśmy czyści. Ja tego procesu nawet nie śledzę, bo i po co? To, że na Jubepoland będzie wielka podnieta można było założyć od samego początku. Oni od 4 lat żyją tylko tym, żeby dobrać nam się do dupy, bo co im innego pozostało? Sukcesów żadnych, postępująca frustracja, to znajdują temat zastępczy. Proponuję zamknąć ten wątek, bo chyba nie macie ochoty rozmawiać o pierdołach? Zresztą zaraz pojawi się tu mnóstwo użytkowników rodem z jubepoland.
Podpisuje się pod tym. Dodałbym tylko: JUVENTINO DIVENTA PAZZO, SENZA MOGGI NON VINCI UN CAZZO.

Amen.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Chuchu »

jurek09 pisze: No tak Panowie ale tu już nie chodzi o to, że pisze o tym Tutosport czy Juvepoland. Sprawa trafiła do sądu i na tej wczorajszej rozprawie 75 nagrań i 3 tysiące zapisów rozmów zostało uznane przez sąd jako istotne dowody. Sam ten fakt świadczy o tym że nie są to jakieś zwykłe dziennikarskie plotki. Przyznaje, że na początku można było mieć wątpliwości co do całej tej sprawy. W tym momencie uważam iż warto na ten temat dyskutować zamiast siedzieć cicho i udawać że nic się nie dzieje.
Dobra dobra, ja rozumiem, że bardzo chcesz udupienia Interu ale rozmowy Morattiego nie zostały uznane jako dowód a jedynie rozmowy Facchettiego, które nie dość, że na JP(na 32%) zostały źle przetłumaczone, to jeszcze nie są jednoznaczne. A jak wiemy, główny podejrzany w tej sprawie od 4 lat niestety nie może złożyć zeznań a w takim wypadku raczej trudno prowadzić sprawę.

Zabiorą nam scudetto za sezon 05/06? Nawet jeśli, to specjalnie za nim płakać nie będę bo już wtedy raczej sceptycznie podchodziłem do przyznania nam mistrzostwa.
kopalakers
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:12

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: kopalakers »

"O godzinie 11:45 adwokat Trofino odczytuje przed sądem zapisy rozmów Facchettiego, tych dotyczących obsady sędziowskiej na mecze. Wydaje się, że były szef Interu robił to "jeszcze lepiej" niż Moggi - w sensie: nie poprzestawał na ogólnikach. Przydziel mi tego, przydziel tamtego - tak w skrócie można by streścić to, co odczytuje teraz Trofino. Rozmowy Moggiego miały, jak wykazują obrońcy, bardziej "ludzki charakter", za to te Facchettiego przypominały bardziej niecierpliwe i aroganckie wydawanie poleceń desygnującym. Kilka minut później na temat rozmów Facchettiego wypowiedział się pułkownik Auricchio: "Rozmowa, w której Facchetti dyskutuje z Bergamo o obsadzie sędziowskiej i prosi o Collinę została przez nas przechwycona i dysponowaliśmy jej transkrypcją, naszym zdaniem nie miała jednak znaczenia w kontekście całego śledztwa". W tym momencie na sali rozpraw rozległy się śmiechy. Adwokat Trofino odparował ironicznie: "Ach tak, przecież bardziej istotne było przeanalizowanie rozmów telefonicznych wykonanych z domu Bergamo, w których żony zainteresowanych rozmawiały o tym, co przygotować na kolację..." Luciano Moggi jest bez wątpienia usatysfakcjonowany przebiegiem procesu. "Ciekaw jestem, co zrobią z nim po tym, co dzisiaj naopowiadał" - powiedział, mówiąc o Auricchio."

Nawiązując do postów powyżej.

Czyści? W to wszyscy są zamieszani. "Moggi dostał po dupie?" To dlaczego niby inni nie mają dostać po dupach. Sprawiedliwość, to sprawiedliwość... A z resztą, i tak interu pewnie nie zdegradują, bo póki co wymiatali w Serie A, a gdyby spadli do Serie B to wszyscy by od nich odeszli. Proszę mi powiedzieć jacy piłkarze zostaliby się w interze po spadku? "Oni od 4 lat żyją tylko tym, żeby dobrać nam się do dupy, bo co im innego pozostało? Sukcesów żadnych, postępująca frustracja, to znajdują temat zastępczy." Gdyby was potraktowano tak samo, to tułalibyście się w środku tabeli, bo jak już wspomniałem WSZYSCY z interu by odeszli. Nie miałby sponsorów, brak europejskich pucharów, itp. Tak, jak miał JUVENTUS.


PS: Jak masz zamiar tutaj pisać to dostosuj się do tego co jest wyżej. Jakby nie to, że ten post jest zabawny to by go nie było. A tak z resztą to kocham najlepszy klub we Włoszech - JUVENTUS! Forza La Juve!!!!!
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 16:54 przez kopalakers, łącznie zmieniany 1 raz.
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

A nie szkoda ci czasu pisząc to tutaj?
kopalakers
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:12

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: kopalakers »

Nie, bo lubię rozbawiać ludzi i planuję pracę jako komik :D Z resztą zbanujcie moje konto. Jak się domyślam od początku wiedzieliście, że założyłem je tylko po to, żeby próbować was denerwować lub rozśmieszać :D
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 16:18 przez kopalakers, łącznie zmieniany 1 raz.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Imrahil »

Wszystko zalezy od interpretacji rozmow. Mozna zalozyc punkt widzenia,ze Facchetti obawiajac sie wplywow Moggiego na swiatek sedziowski i spaczenie wyniku z czystej zlosliwosci (co etc. np widac na tym procesie), wymuszal przydzielenia najlepszego w tym czasie sedziego, czytaj Colline.
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: and1 »

Z tych wypocin co tutaj zarzucasz to tylko wypowiada się strona gamonia Moggiego. Atakując przy tym już nie żyjącego Facchettiego. Jaki klub takie i reguły gry. W sumie czego się po rolnikach spodziewać ?? Dopóki nie postawią INTEROWI zarzutów idź lepiej podniecaj się tym na syf o nazwie judepoland.
Obrazek
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Orzeu »

Wczoraj podobno syn Facchettiego się wypowiadał, że rozmowy w których Giacinto brał udział zostały 'przekręcone', zmienione i różnią się od oryginalnych - prawda to ?
Obrazek
reku9
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2010, 19:54

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: reku9 »

Nastepna rozprawa za tydzien,moze wtedy bedzie wiadomo cos wiecej
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

reku9 pisze: Nastepna rozprawa za tydzien,moze wtedy bedzie wiadomo cos wiecej
To może potrwać lata, jak oblężenie twierdzy Psków.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 20:25 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Mora »

Nic tak nie poprawia humoru jak artykuły z JP :lol2: Jak gigantyczne trzeba mieć kompleksy,żeby ciągle wracać do afery,szukać dowodów na Inter,przekręcać rozmowy,liczyć na przywrócenie scudetto i ,o zgrozo, na degradację Interu do Serie B :lol2: Myślę,że gdyby Inter był w to całe gówno zamieszany, to zostałby akarany w 2006 roku,a tu nagle po 4 latach wyskakują nowe dowody oczerniające Inter :lol2: Tylko czekać na news informujący,że za Tottonero również staliśmy my :P
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: MiRas. »

Bo JP to portal prawników i sędziów, ludzi wszechstronnie wykształconych, każdy zna tam się na prawie pracy, prawie karnym, prawie budowlanym i innych. Każdy z nich jest również specjalistą w sprawach finansowych, oprócz tego każdy zna zasady budowania dróg i mostów, zna się na ochronie środowiska, potrafi zaprogramować mikrokontrolery, mało tego... każdy jest artystą malarzem i pisarzem w jednym... oni wiedzą wszystko, są po prostu dy best. Znają wyroki sądów nawet przez popełnieniem przestępstwa/"przestępstwa". Jednym słowem mamy przesrane...

... ale na jedno proste pytanie: `Dlaczego po 4 latach wypływają "dowody"? ` Żaden z w/w geniuszy odpowiedzieć nie potrafi. Skoro oskarżają Facchettiego to następni w kolejności są Angelo Moratti, Carlo Masseroni, Ferdinando Pozzani, Francesco Mauro czy nawet Giovanni Paramithiotti. Wszak wszyscy z w/w nie żyją, można ich oskarżyć o wszystko (JP rlz) i o ironio znaleźć po xx latach nowe... winyle, albo nawet materiały rzeźbione w kamieniu.

A mierzenie ś.p. Facchettiego z Moggim to po prostu brak należytego szacunku dla zmarłego. Tyle w tym momencie. Viva Alfa i Omega vel JP na 5,5%.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

★ Krwawy eM. ★ pisze: Bo JP bluzgu bluzgu
Ale mnie lubisz, co nie? >_<
RdK.
Posty: 626
Rejestracja: 8 lut 2006, 13:52
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: RdK. »

"...albo nawet materiały rzeźbione w kamieniu. "

Dziękuje, dobranoc  :lol: :lol:
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: MiRas. »

zzz_v1 pisze:
★ Krwawy eM. ★ pisze: Bo JP bluzgu bluzgu
Ale mnie lubisz, co nie? >_<
Nie wstydzę się nawet użyć słowa: kocham.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Zablokowany