Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

★ Krwawy eM. ★ pisze:
zzz_v1 pisze:
★ Krwawy eM. ★ pisze: Bo JP bluzgu bluzgu
Ale mnie lubisz, co nie? >_<
Nie wstydzę się nawet użyć słowa: kocham.
A to szkoda, bo ja cie nie  :P
...za to ja boję się użyć zwrotu: tylko w nocy :****
Opuszczając jp i twórcę tematu zaproponuję czekać, aż się wyjaśni o co chodzi w tych aktualnie realizowanych posiedzeniach sądu.
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Filip© »

aż się dziwię, że nie mamy nalotu delegacji z JP, chyba że pan Mirek ich wszystkich już wyłapał. Co do nowych wątków, to z tymi rozmowami ŚP Giacinto to przegięli. Jak wiadomo obecni racji nie mają, ale... Przecież technika stoi na tak wysokim poziomie, że da się to sprawdzić czy materiały są sfabrykowane. Jeżeli pan M. ma takie "dowody" to czego nie pokazał ich 4 lata temu? Ale co się odwlecze to nie uciecze. Szykujmy się na co najmniej Serie B, niech włoscy artyści myślą nad nowym hymnem dla nas, bo słowa "Ja nie kradnę Scudetto i w Serie B też nigdy nie byłem" są w tej sytuacji nie na miejscu.

Bienvenuti in Serie B.
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Jedrula »

Mnie ciekawi co innego niż "dlaczego po 4 latach ukazują się nowe dowody". A mianowicie - skoro Inter miał taki wpływ na sędziów, to dlaczego nie zdobyliśmy żadnego mistrzostwa? Chyba, że Nasi działacze byli tak genialni przy tym ustawianiu meczów, że specjalnie ustawiali nasze porażki, abyśmy tylko Scudetto nie zdobyli.. Idiotyzm.
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
Karpik
Posty: 709
Rejestracja: 27 lip 2007, 19:34
Lokalizacja: Dom!

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Karpik »

Mnie ciekawi co innego niż "dlaczego po 4 latach ukazują się nowe dowody". A mianowicie - skoro Inter miał taki wpływ na sędziów, to dlaczego nie zdobyliśmy żadnego mistrzostwa? Chyba, że Nasi działacze byli tak genialni przy tym ustawianiu meczów, że specjalnie ustawiali nasze porażki, abyśmy tylko Scudetto nie zdobyli.. Idiotyzm.
Odpowiedź jest prosta: Moggi miał większe wtyki, stąd załatwiał sobie najlepszych sędziów ;-)
Obrazek

By Kropasz
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: dodo_IM »

jedrula1991 pisze: Mnie ciekawi co innego niż "dlaczego po 4 latach ukazują się nowe dowody". A mianowicie - skoro Inter miał taki wpływ na sędziów, to dlaczego nie zdobyliśmy żadnego mistrzostwa? Chyba, że Nasi działacze byli tak genialni przy tym ustawianiu meczów, że specjalnie ustawiali nasze porażki, abyśmy tylko Scudetto nie zdobyli.. Idiotyzm.
Lazio akurat było ukarane, a nic nie zdobyli, więc to nie ma nic do rzeczy.

Co do nowych dowodów, dla mnie są garść piachu warte. Póki nie usłyszę od sądu oficjalnego oskarżenia, to mi to wszystko powiewa. Zarzuty Moggiego, który dla mnie nigdy nie powinien się udzielać, a tym bardziej w tej sprawie, mnie nie obchodzą bo ten człowiek żyje z kłamstw. Źródła tych rozmów, to głównie Tuttosport, a oni to pewnie sami jest piszą :D
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Jedrula
Posty: 331
Rejestracja: 25 wrz 2006, 14:56
Lokalizacja: Kotla
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Jedrula »

Dodo, Lazio zdobyło mistrza w 2001 bodajże :) Nie wiem, których lat dokładnie dotyczyło Calciopoli, nie wiem dokładnie za co zostało ukarane Lazio, wiem jednak, że Inter był zdesperowany żeby zdobyć w tych latach mistrzostwo pierwsze od 89' .
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
jayeti5

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jayeti5 »

Zdaje sobie sprawę, że to jest mało obiektywne źródło, ale dostarcza odpowiedzi na to pytanie, którego tak bardzo chcecie. Dlaczego Moggi dopiero po 4 latach robi to, co robi. http://juvepoland.com/text.php?id=1025

Poza tym, gdyby się tak wczytać w tą relacje z sali rozpraw na JuvePoland to też dostarcza odpowiedzi na kilka pytań, ale lepiej z góry uznać, że wszystko jest stronnicze. Zadam tylko jedno pytanie. Jaki miałoby to cel? Jaki cel miałby Moggi w tym co robi, jeśli to miałoby się okazać jednym wielkim niczym?
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: dodo_IM »

jedrula1991 pisze: Dodo, Lazio zdobyło mistrza w 2001 bodajże :) Nie wiem, których lat dokładnie dotyczyło Calciopoli, nie wiem dokładnie za co zostało ukarane Lazio, wiem jednak, że Inter był zdesperowany żeby zdobyć w tych latach mistrzostwo pierwsze od 89' .
Masz rację, Lazio zdobyło mistrza ale w 2000 roku, a do tego jeszcze Puchar Włoch i Superpuchar Włoch także ładnie skosili.

jayeti5, podaj coś o "Calciopoli 2" nie ze strony Juvepoland.com ok :)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 23:06 przez dodo_IM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

Mam wrażenie, że to jedna i ta sama osoba.
jayeti5

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jayeti5 »

Gratuluję spostrzegawczości. Nie chciał JuvePoland to podałem link do oryginalnego newsa, aby nie było, że jest coś zmanipulowane. Nie wiem, kto i gdzie musiałby coś napisać, abyście uznali, że to nie jest stronnicze.
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

jayeti5 pisze: Gratuluję spostrzegawczości.
Trudne to nie było...

Musiało by być napisane na inter.it lub tutaj przez jakiegoś redaktora w newsach ew. na stronie serwisu/w gazecie, o którym nikt nie powie, że to szmatławce czy też nie uznają, że lubią Juventus, a czegoś takiego pewnie nie ma, bo zawsze się znajdzie, ktoś komu dane źródło nie spodoba  :lol2:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 23:20 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
jayeti5

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: jayeti5 »

W takim razie życzę powodzenia w odkrywaniu prawdy.
Ynter
Posty: 235
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Ynter »

jayeti5 pisze: Zadam tylko jedno pytanie. Jaki miałoby to cel? Jaki cel miałby Moggi w tym co robi, jeśli to miałoby się okazać jednym wielkim niczym?
Co Ty filmów nie oglądasz? Czarny charakter zawsze jak już myślisz, że zginął, nagle pojawia się znikąd i wtedy ten dobry go dobija już tak ostatecznie :-D
A na poważnie, na moje jakby miało coś być to już by było 4 lata temu. Jeśli się zastanowić to tak na prawdę co roku przez te lata nadchodził czas kiedy calciopoli "wracało", na tydzień, na miesiąc, ale co roku przychodził ten moment. Nie dziwię się wcale kibicom Juventusu, też bym żył tymi rewelacjami, bo to de facto Wasza jedyna nadzieja na jakiś skok w góre, bo póki co idziecie w dół, a ten sezon to już totalna kompromitacja na arenie tak włoskiej jak i europejskiej. Jak poszperasz to na goal.com znajdziesz też newsa o tym, że już wyszło, że rozmowy są zmodyfikowane.
Tutaj bardzo istotny fragment tego newsa:
During Tuesday's trial the court heard an extract of this call which was presented by Moggi's defence team.

Facchetti: Send us Collina, send us Collina.

However, on a version published by Sky Sport Italia, Facchetti doesn't mention Collina's name.

Facchetti: Send us a some...
Bergamo: We'll send Collina.

It's this difference that has led to the Facchetti family to defend their father's position at the time, and they have accused Moggi's defence of falsifying evidence.
The Facchetti statement, published in La Gazzetta dello Sport reads:

"A phone call between my father Giancinto and Bergamo was used and published in a subversive way.
"In one call my father is made out to be speaking about Collina, but in fact it was Bergamo who mentioned him.
"Thus a totally different interpretation of the original call has come out, used by Moggi in court with the compliance of certain organs of information.
"This falsification of facts is shameful and unacceptable."
Myślę, że skoro wszyscy bierzecie pod uwagę tamte newsy to tego też powinniście :) Ja od razu uważałem, że Moggi jak i jego przedstawiciele to nie są rzetelne osoby.

Jak było naprawdę i czy Inter miał jakąś winę? To już osądzi sąd. Natomiast w mojej opinii jest różnica między publikowanymi rozmowami Moratti/Facchetti-Bergamo, gdzie są wymieniane uprzejmości i brak konkretnych próśb czy żądań a rozmowami Moggi-Bergamo gdzie Moggi wyrażnie żąda i wymaga tego i tego sędziego na ten i na ten mecz ;]
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 23:32 przez Ynter, łącznie zmieniany 1 raz.
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Globus »

jp.com jest ogólnie super :) A dlaczego zgadujcie?




































































Bo tam rządzi Pan Prezes Łukasz z zajebistym kolczykiem który na Ultras i na Hooligan's zna się najlepiej ze wszystkich ludzi na internecie :) Brakuje mu tylko husty z nadrukiem JP na 100% ( JP można różnie tłumaczyć :D )

Reasumując olać ciepłym moczem te rewelacje...
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, 08:53 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

Globus te spacje to mogły by zabić. 'S' ci uciekło.
A co do Juveluka, to powiem, że on może się wyróżnia w negatywny sposób i czasami przesadza, sam nawet miałem z nim jakieś problemy w tamtym roku, ale po za tym to powiem, że "na internecie" to wielu ludzi się dziwnie zachowuje. Po za tym to on jest normalny (tak, wiem, że powiecie, że nie, bo kibicuje Juventusowi) Zresztą o pewnej osobie stąd podobne rzeczy słyszałem, że w necie tylko mocna :D
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 23:38 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: GULI »

zzz_v1 pisze: Globus te spacje to mogły by zabić. 'S' ci uciekło.
A co do Juveluka, to powiem, że on może się wyróżnia w negatywny sposób i czasami przesadza, sam nawet miałem z nim jakieś problemy w tamtym roku, ale po za tym to powiem, że "na internecie" to wielu ludzi się dziwnie zachowuje. Po za tym to on jest normalny (tak, wiem, że powiecie, że nie, bo kibicuje Juventusowi) Zresztą o pewnej osobie stąd podobne rzeczy słyszałem, że w necie tylko mocna :D
kolego słyszałem troszke co robi juveluck (żódło pewne) i powiem Ci ze całkiem normalny to on nie jest...
Obrazek
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

GULI pisze: kolego słyszałem troszke co robi juveluck (żódło pewne) i powiem Ci ze całkiem normalny to on nie jest...
Incydent z milanistami? No, dobra ma czasem odchyły :D
kujas
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2009, 02:05

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: kujas »

Slyszeliscie cos o tym, ze Moratti dawal prezenty Bergamo? Podobno upubliczniono jakas rozmowe, ktora temu dowodzi, ale na JP nie udalo mi sie znalezc. :/
Filip©
Posty: 1080
Rejestracja: 19 lis 1990, 01:00
Kontakt:

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Filip© »

dopóki nie zobaczę newsa o tym na jp.com nie uwierzę
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: BoDzIo »

kujas pisze: Slyszeliscie cos o tym, ze Moratti dawal prezenty Bergamo? Podobno upubliczniono jakas rozmowe, ktora temu dowodzi, ale na JP nie udalo mi sie znalezc. :/
Tuesday's court session revealed a call in which Facchetti had invited Bergamo to go to Moratti's offices because there was a gift waiting for him.

"I cannot remember going to Inter's offices to pick up a present. But, at the time it was Christmas and we received presents from everyone. In looking at this there needs to be some good sense," he added.

"It was my last year as a designator and so I had dinner with old friends including Moggi and [Antonio] Giraudo.

"Moratti never came, but he did invite me to go to Forte dei Marmi."

Więc niech sie JP nie cieszy
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Minister »

Nie bardzo rozumiem czemu ten temat jest ciągnięty w nieskończoność.A najwięcej mają do powiedzenia osoby,których cała ta sytuacja nie dotyczy.Co będzie jak nam niczego nie udowodnią?Juwki wymyślicie coś innego czy przeprosicie i grzecznie odejdziecie?

Teraz jest polemika na całego a o jakichkolwiek zarzutach kompletnie nic nie wiadomo.
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Globus »

zzz_v1 pisze: Zresztą o pewnej osobie stąd podobne rzeczy słyszałem, że w necie tylko mocna :D
Który taki? Pewnie jayeti5 :D
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
radojuventino
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2009, 12:37

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: radojuventino »

karząca ręka sprawiedliwości się zbliża do największego oszusta we włoskiej piłce massimo morattiego... 4 lata powtarzał, że jest krystalicznie czysty i nigdy nawet nie próbował rozmawiać z bergamo, aż tu nagle taki klops, figc już zdążyła otworzyć śledztwo zamknięte w 2006, bo sąd w neapolu podesłał pierwszą partię rozmów, za przyznanie się do rozmów wtedy juventus dostał serie b - za kłamanie przez 4 lata, przywłaszczenie tytułu (nazwanie go "tytułem uczciwości"!!!) raczej nie powinno być słabszej kary, ale najważniejsze pytanie w całej tej sprawie jest takie - jak to cudem się nagle okazało, że w czasie pierwszego sądu kapturowego zwanego "calciopoli" do federacji piłkarskiej i komitetu olimpijskiego trafiły wyłącznie rozmowy działaczy juventusu, milanu, violi, lazio a rozmowy dotyczące interu przedziwnym trafem leżały schowane od 2006 roku do dzisiaj? poza zachęcam do lektury dzisiejszej prasy - ciekawa wypowiedź syna giacinto facchietiego, który uważa, że scudetto 2006 powinno wrócić spowrotem do właścicieli, zapowiedź kolejnych (uwaga!) 6500 rozmów na 20 kwietnia w neapolitańskim sądzie oraz co najbardziej cieszy - pojawiająca się opcja rekompensaty w wysokości 200 milionów euro za krzywdzące i niesprawiedliwe kary, w tym degradację
radojuventino
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2009, 12:37

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: radojuventino »

tlumaczenie z angielskiego - http://www.juvepoland.com/news.php?id=15852
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Dzonyy »

Widzę że kolega dba abyśmy byli na bieżąco :) Wracając do afery to nawet jakby Inter był bardzo umoczony wątpię w degradację. Liga włoska staję się/ stała się taka żałosna , że skutki degradacji "spuściły" by ją do poziomu ligi portugalskiej :)
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: Minister »

Napinka trwa w najlepsze.Idz jeden z drugim leczyc kompleksy gdzie indziej.A swoje JP możesz porównać do pudelek.pl!!Rzygać już mi się chce przez was.Wszędzie wtykacie nosa.Jesteście pośmiewiskiem całej ligi w Europie pokazaliście klasę..jesteście najbardziej skorumpowanym klubem w SerieA i jeszcze macie czelność nas upominać!!Udowodnią nam cokolwiek przyjdź i wtedy popłacz.

PS.Ta Juve dostanie wszystkie tytuły od 50 sezonów i Quaresme zadośćuczynienia!!PAJACE!

Proszę Was zamknijcie ten temat :)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, 13:46 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy padnie tolerancji mur
i przejrzą na oczy Rodacy.
pedofilom na szyję sznur!
a geje do obozów pracy!"
zzz_v1

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: zzz_v1 »

Coś mi się widzi, że ten temat ma właściwości burdelu na forum. Tzn. sugeruję, że trzeba go zamknąć.
GULI
Posty: 673
Rejestracja: 13 gru 2008, 17:11
Lokalizacja: Wlkp

Odp: Sprawa calciopoli ponownie otwarta 13.04.2010 - nowe dowody

Post autor: GULI »

Boze chroń nasz Naród od takich idiotów... :hold: :hold: :hold: :hold: :hold:

powiedz mi w którem momencie syn Facchettiego tak powiedział??
radojuventino pisze: oraz co najbardziej cieszy - pojawiająca się opcja rekompensaty w wysokości 200 milionów euro za krzywdzące i niesprawiedliwe kary, w tym degradację
czy wy na tej zasyfiałej stronie JP na 69% nie rozrózniecie i nie przyjmujecie jednej rzeczy mianowicie takiej ze Juve przyznało sie do korupcji,złodziej i oszust Moggi został prawomocnie skazany i NIC powtarzam NIC nie moze zwrócić złodziejom tego czego ukradli....choćby wyszło na jaw ze w aferze brały udział takze inne zespoły...czy wy naprawde macie w mózgach kał bydlecy ze nie potraficie tego zrozumieć?chcecie odszkodaowania za to ze KRADLIŚCIE nie moge...

a teraz synku wyjasnie Ci dlaczego po tylu latach "cos" sie niby znalało..otóz dlatego ze gdy zył Facchetti to by sie temu wszystkiemu wyparł tych niby rozmów które defakto zostały ładnie zmontowane czytaj sprefabrykowane ale jako ze nie ma Go juz z nami to trzeba to wykorzystac opluc i ponizyc zmarłego który nie potrafi juz sie bronic ...tylko takie szujowiny jak pan Moggi przy aplauzie całego Jufe moga sie do takigo gówna posunąć!! dobrze ze chociaz jego syn pamieta cokolwiek i moze tym bredniom zaprzeczyc...

Cent'anni di storia ... di serie B non ho memoria!!! i tak zostanie!
Obrazek
Zablokowany