Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
marco24
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2011, 13:45

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: marco24 »

BoDzIo pisze: Gościu, chyba lepiej mieć takiego avatara jak ja, niż wyoliwkowanego Cannavaro, no ale nie mnie oceniać. Chcesz jeszcze flage w kolorach tęczy do tego?
Pisząc o Twoim avatarze miałem na myśli kompleksy, które Ty przypisujesz kibicom Juventusu. Można to podsumować cytatem: "u innych widzi drzazgę w oku a u siebie belki nie widzi". Gdybyś był tych kompleksów pozbawiony pewnie nie musiałbyś się posiłkować takimi obrazkami. Jeśli chciałeś mnie obrazić pisząc o kolorowej fladze to niezbyt udanie ci to wyszło. Jestem kibicem reprezentacji Włoch, a Cannavaro całkiem niedawno był ich niekwestionowanym liderem.
pewny pisze: http://sport.interia.pl/pilka-nozna/lig ... 721924,102
robi się ciekawie...
Dużo krzyku, ale póki co nie widać dla Juventusu wiele pozytywnego na horyzoncie.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: pewny »

Juventus jeszcze nie doznał porażki, może (oby) dzisiaj...

szansa jest spora, w końcu grają po pierwsze z Napoli, a po drugie na wyjeździe...

ależ trzeba trzymać dzisiaj kciuki ;)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: sampam »

Katastrofalna postawa defensywy Juve, no i wszystko juz wiadomo. Pierwsz minuty nie zapowiadaly tragedii Bianconerich, szybko jednak Napoli zaczelo dyktowac warunki gry. Juve wlasciwie nie istnialo.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: pewny »

po pierwszej połowie wynik jest lux patrząc z naszego punktu widzenia :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: sampam »

Ten mecz potwierdza tylko obiegowa opinie, ze wloska liga jest nudna i beznadziejna hehe.
3-3 i...jest to wynik sprawiedliwy. Juve na mistrza? Niewykluczone? Napoli niech sie skupi na LM, bo Villareal nie odpusci...
Bym zapomnial, sedzia "troszke" wplynal na losy meczu...
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 23:46 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Kusy »

Niestety nie było mi dane obejrzeć tego spotkania, kompletnie o nim zapomniałem, co masz na myśli pisząc że sędzia wpłynął na wynik tego spotkania? popełnił jakieś rażące błędy? Trzeba będzie obejrzeć jakiś skrót, dwie bramki Pandeva :-D
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: sampam »

Otoz karny dla Napoli zostal anulowany juz po strzale Hamsika. Powtorka "11-ki" z kolei zakonczyla sie niecelnym strzalem Slowaka. Komentatorzy poddali pod watpliwosc decyzje sedziego. Zreszta sedzia w kilku sytuacjach nie pokazal zoltych kartonikow. Na jego obrone trzeba jednak przyznac, ze nie byl to latwy mecz do oceny - mylil sie w obie strony.
forzajuve17
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:54

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: forzajuve17 »

Otóż powodem anulowania gola Hamsika jest zbyt przedwczesne wbiegniecie Inlera(?) w pole karne, więc nie siej farmazonów InterNisto ;)
Kaamilos1908
Posty: 120
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:59
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Kaamilos1908 »

Prawda jest taka że mieliscie dużo szczęscia Juve, bo nie wątpliwie Napoli miało przewagę.... Ale ładny wynik ładny mecz trzeba przyznać...
*Fc Internazionale 1908*
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: sampam »

forzajuve17 pisze: Otóż powodem anulowania gola Hamsika jest zbyt przedwczesne wbiegniecie Inlera(?) w pole karne, więc nie siej farmazonów InterNisto ;)
Zapewne wiekszosc sedziow by tego gola uznala... Decyzja sedziego tak czy owak byla kontrowersyjna,
forzajuve17
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:54

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: forzajuve17 »

Ale miał pełne prawo do niej.
Claudio
Posty: 512
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:31

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Claudio »

przy drugim karnym rowniez wszyscy wbiegli za wczasu..ale hamsik nie trafil wiec tagliavento byl usatysfakconowany juz wiec nie nakazal powtorki.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

forzajuve17 pisze: Otóż powodem anulowania gola Hamsika jest zbyt przedwczesne wbiegniecie Inlera(?) w pole karne, więc nie siej farmazonów InterNisto ;)
http://www.youtube.com/watch?v=l9urpw3ESRs

0:28, ja tutaj widzę, że pierwsza w pole karne zagalopowała zebra.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
forzajuve17
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:54

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: forzajuve17 »

I co w zwiazku z tym ? Inler wybiegł szybciej niz powinien stąd powtorka karnego. Nie wydaje mi sie bys był lepszym ekspertem od sędziego i innych ekspertów wypowiadających się po meczu, więc stfu :)
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Kusy »

MiRas. pisze:
forzajuve17 pisze: Otóż powodem anulowania gola Hamsika jest zbyt przedwczesne wbiegniecie Inlera(?) w pole karne, więc nie siej farmazonów InterNisto ;)
http://www.youtube.com/watch?v=l9urpw3ESRs

0:28, ja tutaj widzę, że pierwsza w pole karne zagalopowała zebra.
Oglądając powtórkę widać że to zebra zagalopowała się jako pierwsza w pole karne. Moim zdaniem bramka powinna zostać uznana. Jeśli sędzia dopatrzył się tam złamania przepisów, to ten przepis złamał gracz zebry, powinien zostać ukarany żółtym kartonikiem.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2011, 01:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochaj ich
Szalony Inter, kochaj ich !
Niekończąca się zabawa
Która trwa przez całe życie
Szalony Inter, kochaj ich !"
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Serpente »

Ale już przy prawidłowej bramce Hamsika był spalony i moim zdaniem bramka nie powinna zostać uznana.
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

forzajuve17 pisze: I co w zwiazku z tym ? Inler wybiegł szybciej niz powinien stąd powtorka karnego. Nie wydaje mi sie bys był lepszym ekspertem od sędziego i innych ekspertów wypowiadających się po meczu, więc stfu :)
Aha, czyli to, że juvek wbiegł w pole karne szybciej od Inlera to nic nie znaczy (mimo, że jest zawodnikiem drużyny broniącej). On sobie mógł wbiec kiedy mu się podoba? No takie głupoty to mógł faktycznie napisać tylko kibic juventusu, który nie ma nawet bladego pojęcia o tym co pisze. Ale mnie to nie dziwi.

"STFU" mów w swojej piaskownicy do swoich funfli.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2011, 10:56 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: dzielik »

Zawodnik Napoli przede wszystkim nie miał prawa przekroczyć tego nazwijmy to sobie okręgu przed polem karnym. Jeżeli widzicie na tej powtórce kto pierwszy złamał przepisy: tzn. czy Inler przekroczył okrąg albo czy zawodnik Juventusu wbiegł w pole karne, no to wam gratuluję, bo z tej powtórki ni jak tego wywnioskować się nie da. Innymi słowy dyskusja jest jałowa i żałosna. Przypisy zostały złamane więc powtórka karnego jest poprawną decyzją, niezależnie od faktu, że większość sędziów patrzy na tę sprawę luźnym okiem. "Prawo po coś się stanowi", a ten sędzia widać chciał, żeby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Może w końcu piłkarzyki się nauczą grać zgodnie z podstawowymi przepisami. Opinia, że przy drugim karnym też zawodnicy wybiegli za wcześnie: brak słów.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

dzielik pisze: Jeżeli widzicie na tej powtórce kto pierwszy złamał przepisy: tzn. czy Inler przekroczył okrąg albo czy zawodnik Juventusu wbiegł w pole karne, no to wam gratuluję, bo z tej powtórki ni jak tego wywnioskować się nie da.
Obrazek

Może i jestem ślepy, ale dla mnie Inler jest pół długości ciała za juvkami, logika nakazuje, że chyba pierwszy wbiegnie ten, który jest bliżej linii w tym wypadku. Dobra wiem, inna perspektywa kamery, czepiam się i bla bla bla.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
MaroO
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:01

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MaroO »

Kontrowersje:

- karny Hamsika - w mojej opinii słusznie powtórzony. Nie widać dokładnie kto pierwszy wbiegł ale gracze Juve od początku zwrócili uwagę sędziemu i proszę mi teraz nie wyjeżdżać z tekstami, że tak zrobili bo są kanciarzami.
EDIT: ok, sędzia się zagapił. Ciężko powiedzieć czy w tej sytuacji powinna być powtórka.
- gol Hamsika - był na spalonym w momencie wrzutki więc powinien być odgwizdany.
- brak czerwonej dla Bonucciego po faulu na Inlerze. Sędzia go oszczędził a nie powinien. Druga żółta się należała.
- gol Matriego ze spalonego - był spalony, słusznie nieuznana bramka.
- niesportowe zachowanie Hamsika - tu bym powiedział, że to taka "pomarańczowa kartka". Błędu mimo wszystko nie było choć mógł wywalić sędzia słowaka.

W tym sezonie Juventus jest wyjątkowo silny psychicznie. Niejeden zespół by się poddał po drugim golu Pandeva a oni walczyli do końca. Kompletna przemiana w porównaniu do zeszłego sezonu.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: dzielik »

Mireczku kochaniutki przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
BoDzIo
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2006, 15:02
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: BoDzIo »

Zamknijcie ten temat bo Sołtysi z Juve sieją rzepę tu.
Kiedyś Byłaś Młodą Kurwą, Dzisiaj Jesteś Starą Damą !!
Venomik
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2009, 00:29

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: Venomik »

Drodzy Panowie. Chciałbym zaznaczyć jedno, że kolega Miras celowo bądź przypadkowo dobiera klatkę filmiku i robi zrzut, który więcej gmatwa niż wyjaśnia. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie tylko nie wolno wbiec w pole karne przed strzałem, ale także nie wolno w okrąg przed nim. Owszem, zawodnik Juventusu jest ćwierć metra dalej w polu karnym, ale wbiegał bezpośrednio właśnie w pole karne, zawodnik Napoli wbiegał w okręg - i wbiegł tam szybciej.
Żeby nie być gołosłownym podam inny obrazek:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Na nim widać, że żaden z piłkarzy Juventusu jeszcze nie wbiegł w pole karne/okrąg przed nim, natomiast jeden z piłkarzy Napoli już w się w tym obszarze znajduje. To chyba wyjaśnia precyzyjnie kto pierwszy naruszył przepisy.

Co nie zmienia faktu, że kolejność wbiegania niczego nie zmienia. Przepisy regulują dość jasno: jeśli wbiegają zawodnicy obu drużyn to rzut karny ma być powtórzony, a kolejność wbiegania jest bez znaczenia.

Pozdrawiam
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: pewny »

bez napinki Panowie z Juve... wyluzujcie
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

Venomik pisze: Drodzy Panowie. Chciałbym zaznaczyć jedno, że kolega Miras celowo bądź przypadkowo dobiera klatkę filmiku i robi zrzut, który więcej gmatwa niż wyjaśnia. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie tylko nie wolno wbiec w pole karne przed strzałem, ale także nie wolno w okrąg przed nim. Owszem, zawodnik Juventusu jest ćwierć metra dalej w polu karnym, ale wbiegał bezpośrednio właśnie w pole karne, zawodnik Napoli wbiegał w okręg - i wbiegł tam szybciej.
Żeby nie być gołosłownym podam inny obrazek:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Na nim widać, że żaden z piłkarzy Juventusu jeszcze nie wbiegł w pole karne/okrąg przed nim, natomiast jeden z piłkarzy Napoli już w się w tym obszarze znajduje. To chyba wyjaśnia precyzyjnie kto pierwszy naruszył przepisy.

Co nie zmienia faktu, że kolejność wbiegania niczego nie zmienia. Przepisy regulują dość jasno: jeśli wbiegają zawodnicy obu drużyn to rzut karny ma być powtórzony, a kolejność wbiegania jest bez znaczenia.

Pozdrawiam
Dzisiejszy karny (nie został powtórzony) dla Starej Damy, który albo obalił koelgo Twoja teorię, albo nie mamy tutaj konsekwencji pracy arbiterów:

Obrazek

Dobranoc.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: dzielik »

To nie jest żadna teoria tylko jasny przepis. Myślisz że ten okrąg się tam znalazł przypadkowo, czy po to, żeby odmierzyć 9m. od miejsca wykonywania rzutów karnych?

Co Ty w ogóle próbujesz udowodnić tą napinką? W meczu z Napoli widać było, że sędzia jest porządny i zwraca uwagę na to, czy karny został wykonany prawidłowo, w ostatnim z kolei zapewne sędzia, tak jak większość jego kolegów, olał sprawę. Powinno się tych sędziów za to, że pozwalają na takie bezczelne naruszanie przepisów karać ale nie mamy na to wpływu. Za to jeżeli sądzisz, że to jest jakieś celowe faworyzowanie Juve to brak słów. Może jeszcze sędziego kupili powiesz?
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

dzielik pisze: To nie jest żadna teoria tylko jasny przepis. Myślisz że ten okrąg się tam znalazł przypadkowo, czy po to, żeby odmierzyć 9m. od miejsca wykonywania rzutów karnych?

Co Ty w ogóle próbujesz udowodnić tą napinką? W meczu z Napoli widać było, że sędzia jest porządny i zwraca uwagę na to, czy karny został wykonany prawidłowo, w ostatnim z kolei zapewne sędzia, tak jak większość jego kolegów, olał sprawę. Powinno się tych sędziów za to, że pozwalają na takie bezczelne naruszanie przepisów karać ale nie mamy na to wpływu. Za to jeżeli sądzisz, że to jest jakieś celowe faworyzowanie Juve to brak słów. Może jeszcze sędziego kupili powiesz?
Żenada. Chcesz się mnie uczepić widzę. Jasno i wyraźnie dałem link (i nie, nie zrobiłem go sobie w paincie, jśli zrobili go to włosi ze strony Napoli bądź fcinternews, rozczarowany?!), w którym przepis, który istnieje został złamany, ty oczywiście będziesz tradycyjnie coś insynuował. Co za człowiek.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: dzielik »

Nic nie insynuuje tylko grzecznie pytam po co znowu wywlekasz temat.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: MiRas. »

Odpisałem na posta, który został skierowany m.in. do mnie parę dni temu, a że mecz był dzisiaj, zdjęcie też to jak ulał pasowało do odpowiedzi.
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Juventus - czyli wszystko o Bianconerich

Post autor: dzielik »

Koleś wrzucił zdjęcie udowadniające, że nie da się stwierdzić kto pierwszy złamał przepisy (gdzie Ty i Tobie podobni próbowali udowodnić, że zrobił to piłkarz Juve), co zresztą ja zauważyłem przed nim, a do tego stwierdził, że to i tak nie ma żadnego znaczenia wg. przepisów. Ty w odpowiedzi wrzucasz screena z zupełnie innego meczu. Nie wiem w jaki niby sposób miałaby to być odpowiedź na tamtego posta, ale spoko, dla mnie to typowa prowokacja do kolejnej bezsensownej dyskusji obniżającej poziom tego forum (no i cel w zasadzie osiągnięty...). I jeszcze to dobranoc na koniec...

Niektórzy tutaj pierwsi są do wyśmiewania poziomu niektórych dyskusji i Interze na juvepoland (przynjamniej kiedyś tak było, teraz mniej siedze na forum), a sami robią dokładnie to samo w drugą stronę. Tyle z mojej strony.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
ODPOWIEDZ