Serie B

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Serie B

Post autor: Chuchu »

W sumie to byłem mocno zdziwiony, że taki temat jeszcze nie powstał na tym forum. A przynajmniej ja takowego nie znalazłem, więc jeśli źle szukałem to proszę moderatorów o wybaczenie i usunięcie mojego wpisu :)

Póki co wszystko wskazuje na to, że do Serie A wróci Torino. Co prawda zajmują trzecie miejsce i tracą 2 punkty do prowadzącego Hellas Verona ale mają również dwa mecze rozegrane mniej. Nie za dobrze natomiast radzi sobie zeszłoroczny spadkowicz Sampdoria, która zajmuje 7 miejsce. Spodziewałem się po nich jednak zdecydowanie więcej, że zdominują ligę i w dobrym stylu powrócą do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Serie B

Post autor: Piekarz »

Jeśli awansują Sampdoria, Torino i Hellas, to będzie to "największa" trójka beniaminków jaką pamiętam poza historycznym trio Napoli-Genoa-Juve z 2007 roku. Takiego scenariusza zresztą sobie życzę.

Poraża ofensywa Pescary, totalnie miażdży rywali pod względem liczby strzelonych bramek. Dla równowagi straciła ich obok Grosseto najwięcej spośród drużyn z miejsc 1-13.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Castellazzi »

Liczę, że w przyszłym sezonie nie będzie derbów Ligurii ani w Serie A, ani tym bardziej w Serie B. Merdy do miejsca premiowanego barażami tracą jedynie 1 punkt, a w ostatnich 6 meczach samBdoria zagra 2 spotkania z wyżej notowanymi Pescarą i Varese.

Życzyłbym sobie, aby do Serie A awansowało Torino i Hellas. Ten drugi klub, żeby spuścił łomot Chievo, a Torino... w końcu to konkretny klub, dla konkretnych ludzi :D W najwyżej lidze dobrze by było zobaczyć jeszcze Pescarę (filia Genoi :P)

Świetnie poczyna sobie 22-letni Ciro Immobile. Szkoda, że w styczniu Genoa sprzedała połowę jego karty Juventusowi Turyn. Niestety pójdzie na stracenie w Turynie, zamiast odejść do jakiegoś normalnego klubu.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Serie B

Post autor: pewny »

Torino bez dwóch zdań zasługuje w tym sezonie na awans i zapewne awansują...
ja osobiście widziałbym jeszcze Sassuolo... zadziwia mnie ten zespół od początku sezonu...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Arruakadabra
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2012, 20:57

Odp: Serie B

Post autor: Arruakadabra »

Castellazzi pisze: Świetnie poczyna sobie 22-letni Ciro Immobile. Szkoda, że w styczniu Genoa sprzedała połowę jego karty Juventusowi Turyn. Niestety pójdzie na stracenie w Turynie, zamiast odejść do jakiegoś normalnego klubu.
Panie znaffca, pytanko.

Od kiedy Ciro Immobile byl w pełni pilkarzem Genoi? :]

Odpowiem za Ciebie. Nigdy nie byl w pełni pilkarzem klubu z Genui. I to nie Juventus wykupil polowe karty, a wlasnie Genoa za 4.000.000 euro wykupila w styczniu połówke od Juventusu.

Następnym razem sie doinformuj i nie przeinaczaj faktów.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 01:22 przez Arruakadabra, łącznie zmieniany 1 raz.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Odp: Serie B

Post autor: Tkrauze »

Szanowny kamracie wyżej, nasz czarno-niebieski kolega mógł się pomylić co nie znaczy,że masz jawnie z Niego szydzić. Delikatnie wytknij błąd i tyle.

Jesteśmy kibicami i szanujmy się wzajemnie.
Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie,spytaj co Ty mozesz zrobic dla kraju.
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Serie B

Post autor: ElPolako »

Co do Sampdori, to z jednej strony szkoda że taki klub musi grać na zapleczu ligi, a z drugiej niech tam siedzą jak najdłużej, bo od kiedy pamiętam to w lidze zawsze mieliśmy z nimi cięzkie przeprawy. Cieszy za to powrót Torino, derby z Juventusem to zawsze dobre mecze, zresztą wiadomo, derby to derby.
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Chuchu »

Jeśli w niedzielę Torino wygra u siebie z Modeną to zapewni sobie na 100% awans do Serie A :) Cieszy mnie to niezmiernie bo bardzo mi Turyńczyków brakowało. Bliska awansu jest również Pescara zajmująca 2 miejsce.

Co do Sampdorii to obecnie zajmują 6 miejsce dające grę w barażach więc niewykluczone, że jednak wrócą po roku pomimo że jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Serie B

Post autor: pewny »

Torino świętuje awans...
także w przyszłym sezonie kolejne derby we Włoszech na szczeblu Serie A...

derby Mediolanu, Rzymu, Turynu... no i są szanse na derby Genoi...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Serie B

Post autor: Piekarz »

Awansowała również Pescara z... Zemanem na czele. Szkoda - liczyłem na powrót wielkiej trójki: Torino, Sampdoria, Hellas. Takiego no-name'a jak Pescara dawno już nie mieliśmy. Nawet Novara czy Cesena to przy niej kluby z niezłą historią. Dla zespołu ze wschodniego wybrzeża będzie to dopiero szósty sezon w pierwszej lidze w historii i pierwszy od sezonu 1992/1993.

Przypomina mi się, jak chyba 3 lata temu graliśmy na stadionie Pescary w Trofeo TIM. W środku rywalizacji zgasły światła.
pewny pisze: derby Mediolanu, Rzymu, Turynu... no i są szanse na derby Genoi...
i derby Werony!
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 11:53 przez Piekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
IlCapitano

Odp: Serie B

Post autor: IlCapitano »

Ja też liczyłem na trio Hellas, Torino i Sampdoria, no ale Pescara bądź co bądź zasłużyła na awans. Z Zemanem będzie wesoło. Teraz mam dylemat, Verona czy Sampdoria? Pierwszych darzę sporą sympatią, bo w dawnych czasach mieliśmy z nimi zgodę, ale Derby Genui są niepowtarzalne.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Serie B

Post autor: pewny »

Piekarz pisze:
pewny pisze: derby Mediolanu, Rzymu, Turynu... no i są szanse na derby Genoi...
i derby Werony!
Piekarz zgadza się :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Serie B

Post autor: pewny »

Pescara dołącza do Torino i świętuje awans...

jeszcze baraże i poznamy pełne zestawienie drużyn na przyszły sezon...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Castellazzi
Posty: 436
Rejestracja: 4 wrz 2010, 20:54
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Castellazzi »

Pescara strzeliła w zakończonym sezonie najwięcej bramek, bo 90, jednak w kolejnym sezonie już tak wesoło nie będzie. Głównymi postaciami Pescary w ataku byli Insigne i Immobile, czyli piłkarze którzy grali tam na wypożyczeniu. W przyszłym sezonie nowy zwycięzca Serie B będzie musiał sobie radzić bez w/w dwójki, Kone oraz Zdenka Zemana, który pewnie odejdzie do Romy lub Genoi CFC.

Tak czy inaczej, będę trzymał kciuki za ten zespół, gdyż składa się on z piłkarzy młodego pokolenia. Graczy mających powyżej 24 lat jest bodajże 8(!)
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Lamatico »

W kilku meczach w pełnym wymiarze czasowym widziałem tego malutkiego Insigne. Świetny zawodnik, barkuje mu troche siły fizycznej, ale szybkość, dynamika technika znakomita. Będzie z niego bardzo dobry zawodnik. Szkoda, że u nas zapewne nie zagra.
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Blablarzynca »

Liczę na awans Hellas Verona. Klub darzę dużym sentymentem, w którejś tam w FIFIE grałem tym klubem, no i zdarzało się grać często w FM tym klubem. Błahy powód, ale darze sympatią ten klub.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 21:36 przez Blablarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.
all in the game, yo, all in the game
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Serie B

Post autor: pewny »

dzisiaj ruszyły baraże o SERIE A

w pierwszym meczu Sampdoria wygrała 2-1 z Sassuolo

w rewanżu zespół z Genoi może mieć problem, bo zaliczkę za dużą sobie nie wypracowali, a Sassuolo moim zdaniem jest rewelacją sezonu ...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Serie B

Post autor: Chuchu »

Czyli wszystko jasne, Pescara, Torino i Sampdoria awansują do Serie A. Sampę podobno ma przejąć Benitez.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Serie B

Post autor: Kubus »

Chuchu pisze: Czyli wszystko jasne, Pescara, Torino i Sampdoria awansują do Serie A. Sampę podobno ma przejąć Benitez.
Szkoda że Pescarę tak obłupili z najlepszych piłkarzy, ciekawe jak by sie prezentowali w Serie A z takim składem jak mieli, bo Serie B wygrali łupiąc 89 goli :o. Gdy odeszli/odejdą najlepsi gracze dla mnie to kandydat do spadku.
Derby Genui oraz Turynu, będzie ciekawe:)
Aha no i jeśli z tym Benkiem to prawda to ciekawe jak zaprezentuje się Doria w nastepnym sezonie.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2012, 13:19 przez Kubus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie B

Post autor: Chuchu »

Sassuolo i Hellas wywalczyły awans do Serie A. O tym, kto będzie trzecim beniaminkiem zadecydują baraże, w których zagrają Livorno, Empoli, Novara i Brescia.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie B

Post autor: Mora »

Oby nie awansowała Novara, bo znowu nas zleje na San Siro...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Serie B

Post autor: Bart »

W tym roku rolę Novary przejęła Siena - 30 pkt w Serie A, w tym 6 z Interem...

Hellas Verona w Serie A to pozytyw, wrócili na swoje miejsce, poza tym fanatyczni kibice byli już mocno wygłodniali spotkań z najlepszymi ekipami. No i szykują się derby Werony.

Sassuolo po iluś już latach nieudanych prób, wreszcie udało się awansować. Totalna prowincja, ciekawe czy ugrają coś więcej niż 1 sezon w Serie A.
IlCapitano

Re: Serie B

Post autor: IlCapitano »

Niezwykle mnie cieszy, że po 11 latach przerwy Hellas wraca do Serie A. Zawsze darzyłem ich sympatią, a niedawno obiło mi się o uszy, że kiedyś tam mieli zgodę z Interem :)
Bart pisze:Sassuolo po iluś już latach nieudanych prób, wreszcie udało się awansować. Totalna prowincja, ciekawe czy ugrają coś więcej niż 1 sezon w Serie A.
Czyli już wiadomo kto nas będzie lał w kolejnym sezonie. O ile oczywiście Srama pozostanie na stanowisku. W końcu trzeba zachować ciągłość - najpierw Novara, potem Siena no i Sassuolo.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Serie B

Post autor: pewny »

Mora pisze:Oby nie awansowała Novara, bo znowu nas zleje na San Siro...
na nasze szczęście w tym roku Novara już nie awansuje :D

o awans zagrają Empoli i Livorno
Klinsi64

Re: Serie B

Post autor: Klinsi64 »

Tavano,Saponara,Maccarone raczej zmiotą Livorno,nawet z Duncanem :)
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Serie B

Post autor: pewny »

a więc jednak Livorno awansowało, teoretycznie patrząc na cały sezon to im się to należało, w tabeli ogólnie zakończyli sezon na 3 miejscu.
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie B

Post autor: Chuchu »

Awans do Serie A już dawno zapewniło sobie Palermo, do nich dołączyło Empoli, które ostatecznie zajęło drugą lokatę. W barażach powalczą Latina, Cesena, Modena, Bari, Crotone i Spezia. Królem strzelców został z 26 golami Matteo Mancosu grający w Trapani, a na drugim miejscu znany dobrze nam wszystkim Francesco Tavano, który trafiał do siatki 21 razy.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Serie B

Post autor: hQ »

Czyli jednak 6, a nie 4 drużyny grają baraż o awans. Latina to byłaby większa prowincja niż Sassulo w Serie A.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Serie B

Post autor: Adriano_forever »

Jeżeli Tavano w przyszłym sezonie będzie nadal grał w Empoli to pewne jest to, że jakieś punkty z Empoli stracimy ;)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Serie B

Post autor: Shady »

Cieszy Palermo, można zaplanować jakiś wyjazd na mecz na Sycylię jak nasi tam pojadą :)
ODPOWIEDZ