Komentarz w telewizorni

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Komentarz w telewizorni

Post autor: Ljarro »

Myślę iż najwyższy czas zacząć się oficjalnie nabijać z panów komentatorów z wiadomej stacji, nadającej Serie A. Żeby nie było, jestem wdzięczny za to że teraz mogę sobie pooglądać kilka meczów w tygodniu, jednak pewne sprawy nie dają mi spokoju.
W trakcie ostatnich dwóch sezonów zapamiętałem Pana "Mówiącego Głośnym Szeptem" Piotra - na szczęście coraz mniej komentuje, a wypowiada się jedynie w studiu.
Pozostali komentatorzy są w zasadzie nie do odróżnienia z uwagi na podobny poziom ekspresji, ale w trakcie dzisiejszego meczu z As Romą rozśmieszyło mnie bardzo zdanie o "eleganckim Tottim". Otóż o ile sobie przypominam, inni dwaj Wielcy Kapitanowie ostatnich czasów - Paolo Maldini oraz Javier Zanetti - zostali zapamiętani tylko z pozytywnych rzeczy. "Elegancki Totti" natomiast:

1. https://www.youtube.com/watch?v=a0Zsd38GssA - polecam szczególnie 1.04 i reakcję De Rossiego

2. https://www.youtube.com/watch?v=2GsNyyMn8Tc - tutaj akcja z Poulsenem

3. https://www.youtube.com/watch?v=wr_aUPuV5no - podsumowanie

Oczywiście drugim śmiesznym momentem było wspomnienie o samobójczym golu Kondogbii z Chelsea.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Stachoo »

Syf, kiła i mogiła jeśli chodzi o komentatorów
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Klinsi64 »

zapowiada się świetny temat :D Filip Kapica czyta i mówi hehehe
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: ZnawcaCalcio »

na pewno komentatorzy Eleven wchodzą na polskie strony klubów Serie A i ten temat o ile będzie aktywny na pewno nie ujdzie ich uwadze :D
Ibra1908
Posty: 50
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:12

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Ibra1908 »

Ljarro pisze:"Elegancki Totti"
Pamiętam jak ta szumowina dostała nagrodę "Golden Foot"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Golden_Foot

To wyróżnienie otrzymuje piłkarz mający co najmniej 29 lat, a przyznawane jest za całokształt kariery, osiągnięcia i postawę fair play

Wtedy utwierdziłem się w przekonaniu, że już żadne nagrody i wyróżnienia nie mają sensu!

Totti i Fair Play :lol:
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: maverik »

Ja za to żałuje, że się nie założyłem, że komentatorzy wspomną o samobóju Kondogbii, bo oczywiście nie mogli sobie darować już na samym początku :lol:
Kapica to kibic Milanu, którego słychać na odległość. Niestety, ale bardzo słaby poziom komentatorów jest w tej stacji. Sam fakt, że według mnie najlepiej mi się słuchało....Radka Majdana, a on komentatorem z "zawodu" nie jest.
Żałuję, że nie ma tam komentatorów z NC+ zwłaszcza Tomka Lipińskiego, aż miło było posłuchać mimo iż wspiera Juventus od 20 lat, to jednak na stanowisku komentatora zawsze obiektwyny.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: sampam »

Generalnie do komentowania nie potrzeba specjalnych umiejetnosci. Dykcja i tembr glosu wlasciwie wystarczaja, bo o niuansach taktycznych i ciekawostkach okolopilkarskich to mozna doczytac w necie. Zreszta wiekszosc komentatorow czy raczej dziennikarzy sportowych wprost mowi, ze to fajna fucha:)
Z ekspertow dotyczacych ligi wloskiej to rzeczywiscie na mysl przychodzi Lipinski, no i moze Stec. Reszta musi sie "wyrobic", mowiac o Narcos" i "Gomorrze", bombardierze (tudziez bomberze) Miliku. Koloryzowanie rzeczywistosci jest bezcenne Taki styl wydaje sie jednak trafny, bo trafia do mlodszego kibica, a niekoniecznie do starego pryka jak ja:D
Tak w ogole to jak juz mowia o tym, ze we Wloszech pilkarze sobie spokojnie popalaja czy popalali fajki to warto byloby wspomniec, ze pomimo tego dieta (generalnie) srodziemnomorska jest wciaz pewnym wzorem. Swego czasu Anglicy pomstowali, ze sa bogatsi i bardziej rozwinieci od Wlochow, a jednak zyja sporo krocej. A co do samych pilkarzy angielskich to jakis wloski trener jak zaczal tam pracowac to zlapal sie za glowe, ze pilkarze tak sie moga "prowadzic". Nie wiem jaka jest skala tego, ale to tylko tak tytulem wyjasnienia :]
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Saff »

I tak chyba nic nie przebije naszego "kłopotu bogactwa na lewej stronie obrony" we wczorajszym meczu i upieraniu się przy "wysokiej formie Nagatomo".
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Klinsi64 »

No ogólnie widać,że chłopaki na luzie starają się komentować i rzeczywiście jara ich włoska piłka,ale na Boga ile można ciągle słuchać tych samych ciekawostek,żartów z Kondogbii i podniecania się Dybalą,bo zrobili z nim reportaż i pograli wspólnie w Fifę?
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: YoozeQ »

Mnie zastanawia jedno. Jak koleś z wadą wymowy może zajmować się komentowaniem meczów? Chodzi mi o Leszka Orłowskiego... Przecież jego rozmowa o prace powinna mieć następujący przebieg
L.O: Dzień dobły
Pracodawca: Żegnam pana
Tu popis wyżej wymienionego eksperta
https://www.youtube.com/watch?v=wFC8j8EBKfQ
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Ljarro »

Wiedzy na pewno mu nie brakuje, ale powinien się spełniać w dziennikarstwie pisanym - to fakt. Najgorsze jest to, że próbuje wprowadzać dużo wyszukanego słownictwa i tak w pewnym meczu powstał: "intełlokutoł"
Kredence
Posty: 254
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:18

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Kredence »

Zdecydowanie najgorsze gówno jeżeli chodzi o komentowanie w TV mamy w Eleven. Mam wrażenie że ludzie którzy komentują spotkania są brani z łapanki bo poziom jest naprawdę poniżej jakiejkolwiek krytyki. Rozumie że panowie są kibicami milanu i juventusu ale odpierda... takie cyrki że to aż nie przystoi. Mateusz Borek mówi wprost że jest kibicem Realu ale jakoś nie przeszkadza mu to w obiektywnym komentowaniu , gość jest po prostu profesjonalistom a nie jak chłopczyki z Eleven zwykłymi amatorami. Ciągle powtarzanie o jakimś kretynie z twittera co pisze żeby ,,uwolnić barabasza" .... Odejście Kondogbii uczcili minutą ciszy w studio po meczu z fiorą ... co to ku rwa za szopka ? ciągłe przekręcanie nazwisk , pieprzenie o jakichś facebookach , instagramach czy innych twitterach. Oni potrafią tylko o tym gadać bo o samej piłce nie mają zielonego pojęcia .
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Lopez »

Przez tyle lat oglądania meczów komentowanych przez Borka,Lipińskiego i innych dopiero z sb się dowiedziałem,jakim klubom kibicują.Oglądając Eleven po pierwszych meczach już było wiadomo.Nie da się tego słuchać dlatego ja mam włączony komentarz tylko dlatego,żeby posłuchać jakie "kwiatki" powiedzą.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Ljarro »

IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: IlCapitano »

"Posłuchajmy tego buczenia" kiedy Icardi schodził z boiska, kwintesencja bólu dupska po tym jak ich zruchał mocno w derbach :) Brawo panowie "komentatorzy" oby tak dalej!
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Klinsi64 »

NBA,Formuła 1 i mistrz jesieni Interu to dawka obowiązkowa mistrzów mikrofonu z Eleven...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: IlCapitano »

Klinsi64 pisze:NBA,Formuła 1 i mistrz jesieni Interu to dawka obowiązkowa mistrzów mikrofonu z Eleven...
Kuzynku zapomniałeś o samobóju Kondogbii z 40 metrów masakra jakaś :(
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Piekarz »

btw Borja Valero - filozof i człowiek wysokiej kultury, bo lubi sushi i interesuje się więcej niż jednym sportem, jak to niewiele potrzeba żeby niektórym zaimponować
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Mora »

Kurwa nie pamiętam już dokładnie co jeden z nich pierdolił podczas meczu Milanu z Juventusem, ale porównywał piłkę nożną do tenisa ziemnego, bredził coś o rakiecie tenisowej i masie serwisowej :lol: a o samobóju Kondogbii to chłopaki pewnie książkę napiszą albo płytę nagrają
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Skepta »

co was tak boli ten mistrz jesieni? a co maja nas nazywac mistrzami skedutto jak dopiero listopad? dla mnie dumą jest nazywanie Interu jakimkolwiek mistrzem nawet jesieni, po tylu kompromitacjach w zeszlych sezonach. Wrzućcie troche na luz bo widzicie wszędzie spiski
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Klinsi64 »

Odell pisze:co was tak boli ten mistrz jesieni? a co maja nas nazywac mistrzami skedutto jak dopiero listopad? dla mnie dumą jest nazywanie Interu jakimkolwiek mistrzem nawet jesieni, po tylu kompromitacjach w zeszlych sezonach. Wrzućcie troche na luz bo widzicie wszędzie spiski
po raz kolejny wpierdalasz się między wódkę,a zakąskę nie wiedząc o co chodzi...komentatorzy Eleven co chwilę powtarzają,że byliśmy mistrzami jesieni w sezonie 2015/16 co nie jest prawdą,w 19 kolejce przegralismy z Sassuolo(0-1) u siebie tracąc fotel lidera.Na pierwszym miejscu skończylismy 2015 rok i pewnie tym się sugerują,co nie zmienia faktu,że wypadałoby sprawdzić coś o czym się gada co mecz.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Jaszczu91 »

Mi osobiście o wiele bardziej pasuje telewizja jaką robią chłopaki z Eleven niż Cezary Olbrycht czy Grzegorz Milko czyli ,,eksperci" od Calcio za czasów C+. Fakt, że często ubóstwiają Juventus jest nieco irytujący dla Nerazzurri ale obiektywnie trzeba przyznać, że Juventus w ostatnich latach na to zasłużył. Od Kapicy, Święcickiego czy Dumanowskiego znacznie częściej można usłyszeć jakąś ciekawą anegdotę niż wytknąć jakiś błąd. Widać po nich, że włoska piłka ich po prostu interesuje i się na niej znają a w naszym kraju ciężko o takich ludzi.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Bart »

Ja wiem że komentatorzy z Eleven lubią koloryzować i nadmiernie śmieszkować, ale akurat termin "mistrz jesieni" wcale nie jest tożsamy z mistrzem pierwszej rundy, to nie jest żaden oficjalny tytuł, tylko nazwa wzięta z naszego własnego podwórka.

I dokładnie, wolę już czasem zbyt wyluzowanych i stronniczych, ale jednak pasjonatów Serie A niż ignorantów z C+.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Ljarro »

To, że pango nie rozumie to ok, ale Bart? Nie chodzi o samo określenie, tylko o to, że cały czas powtarzają to samo.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Bart »

A to tak, ale miałem na myśli komentarz Klinsiego, pisał o różnicy między wynikiem na koniec roku a wynikiem po 19 kolejce.

Generalnie czasem przydałoby się im odstawić Twittera, może też co innego.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: miniu86 »

To jest nowa generacja komentatorów, którzy mecz śledzą tak pół na pół z twitterem. Tak czy inaczej przyzwyczaiłem się do nich i puszczam mimo uszu teksty podszyte jakąś niechęcią do Interu. Sam pewnie nie potrafiłbym do końca utrzymać obiektywizmu i bezstronności.

Tak jak napisał Bart, w końcu jest w Polsce redakcja, która robi Calcio profesjonalnie.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Ljarro »

Mnie się po prostu śmiać chce jak ich słyszę. Wytrzymać tylko nie mogę Czachowskiego, irytuje mnie ta jego maniera "krzyku szeptem".
Ktoś może nie lubić Borka, ale według mnie to jedyny w tej chwili w pełni profesjonalny, mniej lub bardziej aktywny komentator. Nie męczę się słuchając go, nie filozofuje nadmiernie. Na przykład nie wiem komu on kibicuje.
rapen
Posty: 113
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:21
Lokalizacja: Zawadzkie

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: rapen »

Ja nie potrafie Kapicy sluchac i tych jego pseudo smiesznych anegdotek... czasem juz poprostu wylaczam glos. Dla mnie gosciu tragedia i porazka w jednym.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Klinsi64 »

Kiedyś powiedział pan, że w telewizji boli komentatora głowa, a w radiu gardło...

A teraz to gardło boli takich komentatorów jak ci w telewizji Eleven. Nie bardzo mi się to podoba, że wydzierają się wniebogłosy, komentując mecz. A można przecież spokojniej poinformować o golu, podać strzelca. Ponadto zasypują widza taką ilością informacji, że tego jest za dużo. Trzeba dać telewidzom czas na własne przemyślenia, a nie zalewać ich potokiem słów, zrobić przerwę, zagrać ciszą. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach można sprawdzić w internecie jak ma na imię pies danego piłkarza, ale nie trzeba od razu tych wszystkich informacji podawać na antenie...

Andrzej Zydorowicz o kolegach z Eleven :D

Niby fajnie,że chłopaki jarają się Serie A,że są tacy wyluzowani,ale bardzo często przesadzają,kogo do licha interesuje mistrz redakcji Eleven w Fifę? ;) Cytując pewnego admina fc.inter.pl zrobili sobie prywatny folwark zapominając o tym,że w tej chwili są najpoważniejszym graczem na rynku i oglądają ich nie tylko mentalne gimbusy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Komentarz w telewizorni

Post autor: Jaszczu91 »

Ljarro pisze:Mnie się po prostu śmiać chce jak ich słyszę. Wytrzymać tylko nie mogę Czachowskiego, irytuje mnie ta jego maniera "krzyku szeptem".
Ktoś może nie lubić Borka, ale według mnie to jedyny w tej chwili w pełni profesjonalny, mniej lub bardziej aktywny komentator. Nie męczę się słuchając go, nie filozofuje nadmiernie. Na przykład nie wiem komu on kibicuje.
Poważnie nie wiesz, że Borek to zdeklarowany fan Realu? raczej tego nie ukrywa :) ale zgadzam się z Tobą, że obecnie to chyba najbardziej profesjonalny komentator w naszym kraju. Zawsze jest przygotowany merytorycznie na dobrym poziomie. Potrafi znakomicie przekazywać emocje. W duecie z Hajto lubi trochę śmieszkować, ale nie przekracza przy tym granicy obciachu, tak jak robią to np redaktorzy Kapica&Święcicki w Eleven.
Dla mnie Borek, Twarowski, Gleń, Dumanowski i Rosłoń to czołówka polskich komentatorów piłkarskich.
ODPOWIEDZ