Ronaldo Luís Nazário de Lima

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Raffal »

nie obraź sie ale nikt Ci nie wysle ksiazki ktora tak Ciezko zdobyć :)

swoja droga zaplacilem za nia 30 zł :P
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: forzaragazzi »

Fragmencik powyższej książki:

(…)Po zremisowany meczu z Racingiem 1:1 w którym strzelił gola Ronaldo spotkał się również z krytyką ze strony własnego obozu. Asystent trenera [Robsona] Jose Mourinho narzekał: „Mówiliśmy mu, że nie wystarczy strzelić cudowną bramkę i spać przez pozostałe 89 minut meczu . Mam nadzieję że zrozumiał.” Następnego dnia Ronaldo tak skomentował tę wypowiedź: „Byłoby lepiej, gdyby powiedział mi to bezpośrednio, a nie poszedł z tym do prasy. To byłoby bardziej profesjonalne.”(…)


Hmmmm... Czy wam to czegoś nie przypomina?  :P
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Bart »

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą książką o Ronaldo, niech pisze do mnie. :-)
ardiano88
Posty: 193
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: ardiano88 »

Dla mnie najlepszy piłkarz jakiego widziałem kiedykolwiek na oczy. Fakt tylko w TV, ale zawsze coś :P Miał w sobie coś takiego dziwnego, czy magicznego? Nie wiem, ciężko powiedzieć. W każdym bądź razie to coś czyniło go największym z wielkich, kimś więcej niż zwykłym skórokopem, jakich pełno na świecie. Pamiętam jak wracał do futbolu po kontuzji. Grał ogony w Interze, później co raz więcej i więcej, w końcu zaczął strzelać bramki i pojechał na mundial, którego został królem. Do dziś mam przed oczami obrazek, jak płacze po zwycięskim finale z Niemcami w 2002 roku. Nawet mi wówczas zaszkliły się oczy. Coś pięknego  ;(
"... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."
Dominik
Posty: 131
Rejestracja: 7 lut 2008, 18:56
Lokalizacja: Jażyniec

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Dominik »

Ronaldo Luís Nazário de Lima ogłosił, że zakończy karierę piłkarską pod koniec przyszłego roku. Brazylijski napastnik podpisał właśnie ostatni dla niego kontrakt sportowy - z Corinthians do końca grudnia 2011 roku.
FORZA INTER!!!
Matios
Posty: 107
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:32

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Matios »

Pisałem juz prędzej w tym temacie, ba! nawet go zalozylem i od tego czasu troszke zmienilem zdanie o Ronaldo. Dalej uwazam, ze byl fenomenem i najlepszym pilkarzem jakiego zrodzila ta planet, ale jako czlowiek..jego ciągłe zmiany klubów i ostatnie wypowiedzi przed naszymi derbami zraziły mnie do niego. Chyba nie powinnismy wiązać go z Interem skoro on sie nie wiąże z Nami! Pozdrawiam
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Dzonyy »

Moim zdaniem każdy piłkarz , który u nas grał jakoś się z nami wiąże, a zwłaszcza że duża część z nas jest kibicami Interu dzięki temu panu.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Tomek8990 »

Zgadzam się z panem powyżej. Między innymi ja zacząłem kibicować Interowi głównie za sprawą Ronaldo. Mały byłem wtedy, szalałem za jego grą i zakochałem się w Interze tak na dobre. A to, że zmienia zdania, lub wypowiedzi jego są nie przyjemne, to inna sprawa. Ja go uwielbiałem za umiejętności, a to jakim jest człowiekiem, to nie mnie to oceniać, niestety nie dane było mi poznać go osobiści :p he he
Forza Inter:)
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Helton »

Ronaldo L.d.Nazario to byl ktos pamietam ten final MS z 1998 po ktorym plakalem. Zreszta uwazam ze ten final i te MS byly chyba ostatnimi tak wyjatkowymi a od tamtej pory pilka niestety sie strasznie spedalila. Szkoda tylko ze dzisiaj kiedy powiesz Ronaldo kazdy skojarzy z tym pedalkiem Cristiano  :x Szkoda takze ze dzisiaj jak powiesz Ronaldo z brazylii kazdy skojarzy grubasek . Mam nadzieje ze Ronaldo pojedzie do RPA i na zakonczenie kariery zdobedzie MS tego wypadalo mu zyczyc. Szkoda tych kontuzji.  Gdy by nie one jestem pewien osiagnal by znacznie wiecej niz PELE. Dla mnie Ronaldo Luiz Nazario de Lima Był i Bedzie najlepszym pilkarzem w historii pilki noznej . Nawet nie zmieni tego fakt ze gral w Milanie on byl i bedzie na zawsze INTERISTA :szal:
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: yoda79 »

Jasne Interista... A w ostatnich derbach kibicował Milanowi. Sposób w jaki potraktował Inter, który zawsze w stosunku do niego był w porządku jasno wskazuje,że do miana Interisty mu daleko.
I na pewno nie był najwybitniejszym piłkarzem w historii, mógł być,ale nie był.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
dembik007
Posty: 62
Rejestracja: 3 mar 2010, 20:10

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: dembik007 »

ja też zacząłem od Ronaldo (rok 1998), a mój rocznik 87 :) Ale z racji tego że zawsze stałem na bramce to kibicowałem naszym starym bramkarzom - Pagliuca, Peruzzi, Frey i Toldo
Obrazek
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: zoniek »

Żyjąca legenda, gwiazda nad gwiazdami, fenomen. Mam nadzieję zobaczyć go na zbliżającym się mundialu.
Takich piłkarzy już od dawna nie ma i nie będzie. Coś się skończyło w futbolu.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Dzyl »

Nie sądzę aby Ronaldo był powołany do reprezentacji na Mundial. Nie gra już tak jak kiedyś i jest wielu innych dobrych napastników których pewnie powoła trener reprezentacji Brazylii. Obstawiam że powoła Robinho, Fabiano, Graffite, Pato. Może znajdzie się jeszcze miejsce dla Ronaldo, ale wątpie w to że zagra on na Mundialu.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: rumcyk »

Realnie wieksze szanse na powołanie ma Adriano niż Ronaldo.
Kto ma cierpliwość, będzie miał, co zechce:)

Presja? Jaka presja? Presję odczuwają miliony ludzi na świecie, którzy nie mają pieniędzy, by kupić swoim dzieciom jedzenie. To jest presja. Nie w futbolu.- J.M
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: zoniek »

Niech dwóch powołuje. Chcę jeszcze zobaczyć żyjącą legendę na takiej imprezie. Adriano - Ronaldo. Mogliby nieźle nabroić.
RockyR18
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2008, 20:02

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: RockyR18 »

Z racji tego, że Ronaldo jest mym idolem, ukochanym zawodnikiem itp. śledzę jego poczynania w Brazylii.
Mianowicie na dzień dzisiejszy Ronaldo, nie ma co liczyć na powołanie do kadry. Chociaż życzę mu tego z całego serca, ponieważ, ogłosił, że za rok kończy karierę.
Ronaldo, gdy gra dobrze, umie na prawdę narobić zamieszania. Mimo widocznego brzuszka i 33lat na karku, wciąż ma przyśpieszenie, drybling i jakby trzymał tak, to by Dunga miałby z nim poważny problem, lecz R9 znacznie częściej gra z głową w chmurach, chociaż bramki strzela( jak na razie 2 w tym sezonie) to i tak, nie wykorzystuje dużo więcej okazji, sytuacji jakie stwarzają mu koledzy, lub jakie sam sobie stwarza.
Więc, szczerze wątpi w powołanie.
Co do Adriano, pragnę przypomnieć, że on otrzymał powołanie na mecz towarzyski, który Brazylia odbyła niedawno. Więc on, jeśli utrzyma taką formę, dyspozycję, nie musi się obawiać, że swoich kolegów będzie oglądał w TV. 
MaT-Ti
Posty: 89
Rejestracja: 3 maja 2007, 22:57
Lokalizacja: Wrocław / Tomaszów Maz.

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: MaT-Ti »

Omen pisze: Jak już o tym mowa to nie zapominajmy o Roberto Baggio,Djorkaeffie czy Zamorano:)Kiedyś to były czasy...
aż się łęzka zakreciła jak to przeczytałem, to były czasy ahh

Luiz Nazario De Lima mój Idol, wspaniały niesamowity R9, Ronaldo jest tylko jeden!
Na dobre i na złe INTER zawsze!
bioly1928
Posty: 23
Rejestracja: 21 kwie 2010, 12:51
Lokalizacja: ZWD

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: bioly1928 »

Mój idol z dawnych lat, w naprawdę dużej mierze dzięki niemu Inter zagościł w moim sercu na stałe i na szczególnie ważnej pozycji, wspaniały piłkarz, gdy był w formie niesamowicie przyjemnie oglądało się jego grę, niestety kontuzje troszkę pokrzyżowały mu karierę, mimo tego na pewno zapisze się jako legenda piłki nożnej. W końcu ciągle jest najlepszym strzelcem w historii mundialu. Teraz w Brazylii znów trochę odżył i mam cichą nadzieję, że Dunga zabierze go na Mistrzostwa w RPA.
Obrazek
Obrazek
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: yoda79 »

Typowy najemnik,który w derbach kibicował Milanowi mimo całego dobra jakiego zaznał od Morattiego. Na szczęscie moja przygoda z Interem rozpoczęła się od innej osoby niż Grubasek.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
1+8
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: 1+8 »

Nie ważne komu kibicuje ważne jak gra ro jest geniusz pokroju Pele ,nie wiem dlaczego go do kadry nie chcą powołać tylko jakiś średniaków wezmą pewnie typu Nilmar
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: yoda79 »

A widziałeś jak ostatnio gra? Tragedia, on ledwo się rusza na boisku.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Dzyl »

yoda dobrze gada, Ronaldo nic nie gra ostatnio...gra jak amator. Gwiazdą on był gdy grał w Interze i w Realu, teraz to nawet nie przypomina dawnego Ronaldo. To oczywiste że nie zostanie powołany na Mundial, nie jest w takiej formie jak dawniej. W Brazylii rodzą się teraz nowe gwiazdy które pewnie pojadą na Mundial, chociażby Nejmar z Santosu :) Chłopak jest niesamowity, ma świetny drybling, technikę, szybkość, przypomina mi on Robinho.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: yoda79 »

Oglądałem wczoraj mecz z udziałem dwóch byłych Interistów - Robero Carlosa i Ronaldo. O ile pierwszy trzyma jako taką formę fizyczną, Ronaldo wygląda groteskowo... Trzymają go na boisku za nazwisko i może myślą,że karnego strzeli albo nogę gdzieś dostawi, Brzuch ogromny, ledwo facet się rusza.
Nasz Il Capitano jest starszy a prezentuje się w porównaniu z Ronaldo nieziemsko.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Helton »

a jeszcze niedawno mialem nadzieje ze R9 zagra na mundialu w rpa ale jak teraz patrze na niego to mysle sobie ze lepiej dla niego jakby zawiesil buty na kolku
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Blablarzynca »

Być może niedługo Ronaldo stworzy duet napastników razem z Adriano. Ronaldo namawia swojego grubszego kolegę do podpisania kontraktu z Corinthians.
all in the game, yo, all in the game
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Helton »

to bylby duet marzen :P ale znalazl by kompana. Swego czasu u nas tez sie mowilo o tym duecie
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Serpente »

No i stało się :( Postanowił zakończyć karierę,jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii piłki nożnej,nie mam słów aby opisać to co czuję do Ronaldo,choć wiele było też rzeczy za które dałbym mu w ryja to i tak umiejętności mu nie można odmówić,ciekawe czy w dzisiejszych czasach zastaniemy takiego drugiego Ronaldo,obawiam się że nie ; ((
Obrazek
Gunnar
Posty: 566
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Gunnar »

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Po co miał się męczyć. Osiągnął wszystko co można. Szkoda tylko, że coraz więcej osób będzie uważało, że prawdziwym Ronaldo jest Krystyna...
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Chuchu »

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Na głównej stronie wp i onetu oczywiście cisza, ale jak Messiego boli palec to dają jako news główny...
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Ronaldo Luís Nazário de Lima

Post autor: Szycha »

Napiszą o tym, ale jak zawsze z jedno badz dwudniowym opoznieniem...

jednak sie onet postarał http://sport.onet.pl/pilka-nozna/inne-l ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, 20:27 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ